PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer „Moord in de krantenwijk' Van en voor de boekenplank IN BRABANT VOORKEUR VOOR GODSDIENSTIGE LECTUUR Waar zijn onze schepen? EVEN NADENKEN n T r Blaag in Blackpool - verft tuinstoel - met gemak en GETALAC PUST1CVERF 14 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 NOVEMBER 1958 Weer nieuwe oplagen van „De oude sprookjes" Dat de verzameling „De oude sprook jes" van mevrouw J. Riemens-Reur- slag in een behoefte voorziet, blijkt wel uit liet feit dat thans bij Hollan- dia N.V. te Baarn de zesde goedkope druk is verschenen. Ook van de luxe-uitgave met kleur renplaten heeft een nieuwe druk het licht gezien. De nieuwe oplagen zul len ongetwijfeld hun weg wel vin den, want voor de sprookjes van Moeder de Gans, van Grimm en van Andersen, voor de „Sprookjes uit het Noorden" en voor die „Van Elbe tot Schelde" zal altijd wel belangstelling blijven bestaan, en de vertaling van mevrouw Riemens voldoet aan hoge eisen. Wederom zijn illustraties op genomen van een vijftal kunstenaars. Frisse serie boekjes voor kleine meisjes. Mia Bruyn-Ouwehand heeft voor dè kleinere meisjes 'n frisse serie boek jes geschreven. De verhaaltjes ver tellen op eenvoudige wijze, maar toch spannend over Marieke, een klein meisje, dat nog veel moet leren. De pedagogische lesjes ontbreken niet. Er zijn er echter niet te veel zodat ze het verhaal niet bederven. Rie Kooy- man heeft voor aantrekkelijke plaat jes gezorgd. De vier boekjes „Marie ke en de Eekhoorn", „Marieke gaat melken", „Marieke blijft alleen thuis" en „Marieke verdwaalt op de hei" uitgegeven door Van Goor Zonen in Den Haag zijn het waard op de boekenplank in de kinderka mer te staan. Bij dezelfde uitgeverij verscheen een heel ander soort werkje, geschreven door Felix de Moor. Hij vertelde op vlotte wijze enige Oosterse sprook jes in „De Wraak van de Water geest", „Joessoef en de sprekende kruik" en „Atsjoem, het knechtje van de Sultan". De omslag i plaatjes zijn van Guust Hens. kind zal een aangenaam uurtje door brengen met het lezen van deze sprookjes. Lastp ostigheden. In de nieuwe serie Prismaboeken heeft de uitgeverij „Het Spectrum" (Utrecht/Antwerpen) een werkje op- Eenomen van dr. Lastpost, alias J. J. van Zuylen, die door zijn grote ac tiviteit op het gebied van de puzzel sport zowel voor de radio als televi sie reeds een grote naam heeft ge kregen. „Lastpostigheden" is een aantrekkelijk geschreven iekje, met allerlei puzzels en een controle achterin. Het stelt de lezer in staat zijn scherpzinnigheid te tes ten. De beginnelingen zijn niet ver geten, want van elk systeem is een uitvoerige beschrijving gegeven veel al verduidelijkt met voorbeelden. Een aardige illustratie van To- by Vos bij Sneeuwwitjein H het kinderboek ,J)e Oude Sprookjes" van mevrouw J. Riemens-Reurslag. llllülllllllilllllllllllllllllllllllllW De krant van Kees van Dam. De krantenwereld blijft ook voor de boekenschrijvers een dankbaar on derwerp. Vaak echter wordt de lezers dan ,een wat vertekend beeld van dit boeiende bedrijf gegeven. Het boekske „De krant van Kees van Dam" dat Leonard Roggeveen in de zilver serie van Van Goor Zonen's voor de jeugd het licht deed zien, maakt daar op geen uitzondering. Een zoet ver haaltje. van een jongen, die hard moet werken omdat zijn moeder weduwe is. Via een door hem zelf geschreven krantje met zeventien abonnees, be et hij toch zijn ideaal en krijgt een baan op de redactie van de plaatselij ke dorpskrant. Een jongen op potvis jacht" boeiend boek van Doues. !ij Van Goor Zonen verscheen een echt boek voor de Hollandse jongen, eschreven door D. J.-Doues en geti- eld „Een jongen op potvisjacht'.' Het is een boeiend verhaal, waarvan de jongens, die van avontuur hou den, beslist zullen genieten. goi bo< De dieren van het park Bij de n.v. Uitgeversmaatschappij J. H. Kok te Kampen is een drietal kin derboekjes verschenen, getiteld „Bert het hert", Hans de gans" en „Jaap het schaap". Deze werkjes behoren tot de serie „De dieren van 't park". Op vlotte wijze vertelt W. ter Horst de avonturen van deze dieren uit het hertekamp, waarop heel het dorp zo trots is. Hij heeft achterin deze boekjes voor elk hoofdstuk een vra gen- en opdrachtenlijstje opgenomen om zo de kinderen nog bewuster te laten lezen en denken. Dit prikkelt de activiteit, in tegenstelling tot de kinderprogramma's van de televisie waarnaar de jeugd alleen maar be hoeft te kijken en waardoor zij dus volkomen passief wordt beziggehou den. voor oliehaarden DE HAARDOUE met het hoogste rendement zuinig geen roet meer warmte 0 De NAVO-opperbevelhebber in Euro pa, Norstad, beeft de Italiaanse luitenant- generaal Aldo Rossi benoemd tot bevel hebber van de geallieerde landstrijd krachten in Zuid-Europa. Hij volgt gene raal Albert! op, die met pensioen gaat. RESULTAAT ONDERZOEK Achterstand van het bibliotheekwezen Inzicht verkrijgen in de algemene structuur van de vrije en georgani seerde vrije-tijdsbesteding in Noord- Brabant was het algemeen doel van een door het Katholiek Sociaal Ker kelijk Instituut (K.S.K.I.) in op dracht van het provinciaal bestuur van Noord-Brabant Ingesteld on derzoek. De bevindingen zijn thans samengevat in een rapport, dat als richtsnoer zal dienen voor 'de com missie sociaal plan Noord-Brabant voor het door haar wenselijk geacht beleid. Ongeveer de helft van de bevolking blijkt primair geïnteresseerd in de categorieën lezen, sport, handenar beid en muziek en slaagt er ook in deze interessen primair te realiseren. De film blijkt slechts bij 9% recrea tieve belangstelling op te wekken, hetgeen niet afwijkt van dë resulta ten van buitenlandse onderzoekingen. Noord-Brabant vertoont, in tegenstel ling tot overig Nederland, een uitge sproken voorkeur ten aanzien van godsdienstige lectuur en streekro mans met daartegenover een be trekkelijk geringe belangstelling voor zgn. populaire romans. Het boeken bezit van de Brabantse bevolking (4,5%) is belangrijk minder dan dat van de rest van de Nederlandse be volking, waarvan 20% meer dan 100 boeken in eigendom heeft. Circa 70% der Brabanders geeft voor dagbladlectuur de voorkeur aan een krant uit het eigen gewest. 50% van de beoefenaars van vrije beroepen en van de topfunctionarissen en 70% van het leidinggevend kader leest geen culturele periodieken en geen opinie-weekbladen. De afwezigheid van een opinie-weekblad, ook bij cje hooggeschoolde arbeider, wekt der halve geen verwondering, aldus het rapport. Een duidelijke achterstand ten aan zien van overig Nederland vertoont het bibliotheekwezen en de omvang van de verkoopapparatuur van het boek in Noord-Brabant. Het is dan ook in deze richting dat de bereids ingestelde werkgroep de eerste schre den heeft gezet en zal streven naar reorganisatie van de plattelandslec tuurvoorziening met nieuwe wissel bibliotheken en een gebundelde sa menwerking in zgn. streekbibliothe- ken met filialen in de deelnemende gemeenten. Ten aanzien van de actieve sportbe oefening wees het onderzoek uit, dat het aantal sportbeoefenaars vnl. bij de individuele sporten aanmer kelijk naar beneden afwijkt van het relatieve aandeel dat voor Nederland geldt. Een bevredigend niveau is ech ter niet te bereiken zonder dat vol daan is aan redelijke eisen betreffen de de lichamelijke opvoeding op de lagere school. Uit het rapport blijkt, dat culturele manifestaties op het terrein van to neel en muziek zich voornamelijk in de steden afspelen, maar dat deze door een regionale cultuurspreiding kunnen worden verder verspreid, het geen overigens niet wegneemt, dat ook in die steden de vraag bestaat naar vormen van sociale cultuursprei ding, waartoe het cultureel amateu risme zo dit niet te kampen had met een leidersprobleem van be langrijke betekenis zou kunnen zijn. Verhoging van het cultureel niveau der recreatie Is voor grote groepen van de bevolking echter nog steeds belast met een zware financiële druk. Aagtekerk 6 te Beira. Aagtedijk 7 te Tanga. Aalsdijk 5 v. Singapore n. Bangkok. Abbekerk 5 v. Marseille. Alcor 5 te Bahia. Alhena 7 te Las Palmas. Alphacca 5 70 m. z. v. Recife. Alphard 5 v. Salvador. Amerskerk 5 te Bremen. Annenkerk 6 v. Livorno n. Marseille. Arendskerk p. 7 Suez n. Djibouti. Albireo 5 te Bombay. Appingedam 5 te Antwerpen. Arnedijk 5 30 ra. z-.o. v. Wight. Bengalen 7 te Seattle. Bloemfontein 6 v. Hamburg n. Antwerpen Boissevain 7 te Singapore. Caltex Rotterdam 7 te R'dam. Caltex Arnhem 5 80 m. z z.o. v. Horta. Camitia 5 te Port Said. Cartago 7 te Guayaquil. Castor 4 v. R'dam n. Trinidad. Crania 5 660 m. n.w. v. Fernando Noronha. Diemerdljk 5 te Rotterdam. Callisto 5 900 m. w.z.w. v. Fastnet. Dinteldijk 5 120 m. z. v Haiti Eenhoorn 6 te Bremen. Esso Nederland 5 m. n. v. Burllngs. Friesland (k.R.L.) 5 v. Los Angeles n. Cristobal Gaasterkerk 7 te Port Swettenham. Groote Beer 5 300 m. z. v. Las Palmas. Harold 5 dw. v. Gotland. Hoogkerk 5 v. A'dam n. Beira vla Marseille. Houtman p. 5 Kielerkanaal. Hulst 4 v. Rotterdam n- Lissabon. Hydra p. 7 Bermuda's n. A'dam. Ivoorkust p. 7 Ouessant n. Colombo. Jagersfontein 5 v. Kaapstad, johanca 4 25 m. n.o. v. Kaap Ferrat. Kalydon 4 te Arnskoldsnik. Kara 5 15 m. z.o. v. Aden. KeUia 5 240 m. z.w- v San Miguel. Kennemerland 4 te Santos. Kermia 4 v. Noumea n. Balbao. Khasiella 5 v. Corpus Cristi n. Curagao. Korenia 6 v. Stockholm n. R'dam. Krebsia 7 te Kaapstad. Kreeft 5 150 m. z.o.t.z. v. Funchal. Kryptos 4 te New York. Kylix 5 640 m. z. v. Bermuda's. Katelysia 7 te Curagao. Laagkerk 6 te Basrah. Laarderkerk 6 te Rotterdam. Limburg 5 240 m. w. v. Sabang. Lindekerk 4 v. Port Said. Lissekerk 4 te Dar es Salaam. Lijnbaan p. 5 Ceuta. Leto 5 400 m. o. v. Belle Isle. Lutterkerk p. 5 Gibraltar. Maasland 5 120 m. n.o. v. Bahia. Maashaven 4 v- R'dam n. Hamburg. Maaskerk 5 te Hamburg. Chr. beroepsvervoerders in één organisatie Alle christelijke werknemers in het beroepsvervoer zullen worden onder gebracht in één organisatie. De hui dige ontwikkeling op nationaal en internationaal niveau heeft de bestu ren van de christelijke bedrijfsgroe pen centrale en van de protestants christelijke bond van Vervoerperso neel van de noodzakelijkheid hier van overtuigd. De officiële en officieuze besprekin gen tussen de twee besturen hebben ertoe geleid, dat de volgende groepen zullen overgaan naar de protestants christelijke bond van Vervoerperso neel lokale particuliere bijsbedrij- ven, touringcarbedrijven, particuliere goederenvervoersbedrijven (expedi teuren, bodehuizen etc.) en huurauto- en taxibedrijven. Men heeft afgesproken, dat de over gang op 1 januari 1959 Zal begin nen. 1017. Iedereen werd door Zorin beschuldigd van nala tigheid en incompetentie. Deze onrechtvaardige be handeling zette bij menig een kwaad bloed en werd de oorzaak van veel gemopper. Hier en daar vormden zich kleine groepjes van man nen, die zich openlijk in kri tische bewoordingen uitlie ten over Zorins beleid en zijn schone beloften, waar maar steeds niets van te rechtkwam. Natuurlijk was er altijd wel een verrader onder hen, die zich haastte de dictator op de hoogte te brengen van deze ontevre den stemming en degenen die haar veroorzaakten, waarschijnlijk in de stellige overtuiging er beter van te zullen worden of een hogere functie te krijgen. De „op roerkraaiers" wérden door de grote leider zon der veel omhaal tot zware kerkerstraffen ver oordeeld. j Toen Zorïn echter niet lang daarna een grim- mige waarschuwing ontving, in de vorm van een levenloze verrader voor zijn deur, begreep hij, dat het incident met de Onyx ernstiger gevolgen zou hebben dan hij eerst verwacht had. Een kil voorgevoel kneep het hart samen van de grote man, die in wezen toch maar zo'n kleine man bleek te zijn. Marietje Bohmer 5 te Glasgow. Mirzam N 4 dw. v. Estacapoint. Mitra 5 te Shellhaven. Mulderkerk 5 v. Duinkerken. Mussilloyd 4 v. Belawan. Mijdrecht 6 v. Port Said n. Houston. Marcella 5 dw. v. ET-3. Musi 5 te Singapore. Naess Commander 4 130 m. w. v. Algiers. Naess Tiger 5 v. Suez. Nestor 6 v- Port au Prince n. Ciudad Trujillo. Noordzee 5 300 m. w.z.w. v. Bombay. Nieuw Amsterdam 6 v. Curagao n. Cristobal. Nias 5 350 m. n.w. v. Azoren. Oldekerk 7 te Hongkong. Ommenkerk 5 te East London. Ossendrecht 6 te Rotterdam. Oostkerk 5 610 m. n. v. St.-Helena. Parkhaven 4 v. Rio de Janeiro. Perna 5 360 m. v. Rangoon- Plato 4 dw. v. Kaap Espichel. Polydorus 7 te Birkenhead. Reyniersz 11 te Hongkong verw. Ridderkerk 4 v. Aden. Roggeveen 5 360 m. w.t.z. v. Kaap Leeuwin. Rode Zee 2 te Walvisbaai. Rijndam 6 te Halifax. Riouw 6 te Baltimore. Salatiga 5 400 m. z.o. v. Halifax. Sarpedon 6 v. Kingston n. Port au Prince. Schelpwijk 5 te Abo. Schie 7 te Amsterdam. Schiedijk 6 v. R'dam n. Hamburg. Senegalkust 5 v. Antwerpen n. Hamburg. Sibajak 4 80 m. z. v. Kreta. Slamat 5 te Sydney. Soestdijk 5 540 m. n.w. v- Flores. Sommelsdijk 4 500 m. o.t.n. v. Kaap Race. Stad Arnhem 5 te Lulea. Stad Rotterdam 6 v. Freetown n. Ned. Stad Schiedam 6 v. A'dam n. Melilla. Statendam 7 te Southampton. Steenwijk 6 v. Norfolk n. Nederland. Straat Lombok 4 te Durban. Straat Malakka 7 te Yokohama- Sumatra p. 5 Cadiz. Tarla 5 te Djakax-ta. Telamon 5 1100 m. z.w. v. Azoren. Tjlmenteng 4 v. Nagpy n. Shlmlzu. Tibia 7 te Kaapstad. Titus 6 1200 m. n.o. v. Guadeloupe. Van Spilbergen 4 160 o.z.o. v. Diego. Vasum 5 750 m. n.o. v. Bardados. Vlvlpara 5 dw. v. Northforeland. Walngapoe 5 25 m. o.v. Masira ell. Waterman 7 te Kaapstad. Weltevreden 5 v. R'dam n. Hamburg. Willem Barendsz 7 v. Porta Pitre n. Kaapstad. Wieldrecht 5 500 xn. z.z.w. v. Bermuda. Zaankerk 4 te Hamburg, Zeeland te Gibraltar v.o. Zulderkerk 4 te Genua. 2 1 3 a 10 11 ïi 15 n 17 H 120 él fa A9 26 E 2? 44 30 3-i Jü 33 36 TH 3b Horizontaal: 1 soort tabak; 5 specerij 9 element, afk.; 10 sterke drank; 12 muzieknoot; 13 soort bier; 14 daar; 16 soort platvis; 18 element, afk.; 19 trekdier; 21 broodje; 23 dernier laatste mode; 24 zegt de koe!; 25 wa terrijk weiland; 27 resultaat v.h. zaai en; 29 voegwoord; 30 besluit; 32 meisjesnaam; 33 water; vocht i.e. gewricht; 34 getijde; 36 groeve; 3S insekt; 39 drukte; 40 kloof. Verticaal: 1 Trottoir; 2 achter;.3 pers. voornaamwoord; 4 gescheurde lap; 5 soort toespraak; 6 rivier bij Dokkum 7. en dergelijke, afk; 8 roosvormig versiersel; 11 meisjesnaam; 15 hara rijden; 16 onmisbaar v. toneelspeler; 17 verboden; 18 dier; 20 vlaktemaat; 22 soort hond; 25 Iets op brood; 26 geurig kruid; 27 parfum; 28 soort vis; 31 ontkenning; 35 element, afk.; 36 Japans spel v. twee spelers; 27 firma, afk.; 38 In geval van. DOOK ANDREW GARVE. HOOFDSTUK 24. Terwijl Ogilvie de nodige maatrege len trof voor een bliksemsnel biieen- drijven van de achtenzestig verdach ten. begaf Haines zich naar de kamer van de hoofdredacteur, welk vertrek intussen volkomen van blauwzuurgas was gezuiverd, en controleerde daar het werk van de politiemannen. De experts van Scotland Yard hadden reeds vastgesteld, dat de blauwzuur- kristallen op de krant van dezelfde soort waren als het vergif in de olij ven. Verscheidene heel kleine vlekjes vuil op het papier werden nog; mi croscopisch onderzocht, maar indien dat al enig resultaat zou opleveren, zou dat toen pas in een later stadium van nut zijn. Anderzijds scheen het, dat de kamer van Ede al even weinig aanwijzingen zou opleveren als de eetkamer van de directeur. Zodra de fotografen en de deskundi gen op het gebied van vingerafdruk ken met hun v/erk gereed waren, trof Halnes maatregelen voor een nauw keurig onderzoek van de minder ge bruikte gedeelten van het gebouw voor het geval, dat de moordenaar sporen van zijn nachtelijk verblijf mocht hebben nagelaten. Hij belde eveneens het ziekenhuis op, waar men hem meedeelde, dat hoewel Ede thans buiten gevaar was, hij nog niet mocht worden ondervraagd. Voor het ogenblik viel er niets anders, te doen dan een waarschuwing tegen het blauwzuurgevaar op te stellen en Ogilvies resultaten af te wachten. Haines keerde naar zijn vertrek op de tweede verdieping terug. Nauwelijks was hij gezeten of er werd luid op de deur geklopt en Jack son trad binnen. Naar zijn gewichtig gezicht te oordelen bracht hij be langrijk nieuws. In zijn rechterhand hield hij een bundel krantenknipsels, die heen en weer wapperden als lin ten, die door een eleKtrische ventila tor worden bewogen. „Heeft U het druk, inspecteur?" vroeg hij. „Ik heb hier iets, dat U ongetwijfeld zal interesseren". „Kom binnen, Mr. Jackson. Wat Is I AdvertentieJ van Ceta-Bever het?" Ik denk, dat het misschien mogelijk is U te helpen wat dat blauwzuur be treft". Op het gezicht van de inspecteur viel spanning te lezen. „Begin maar. Mr. Jackson, ik ben geheel en al oor*'. „Nu, het was die, opmerking van in specteur Ogilvie over de Nazi's en hun gaskamers, die mij op het idee bracht. Ik voelde op dat moment, dat er een belletje ging. doch ik had gis teravond zoveel aan mijn hoofd, dat ik me niet precies kon herinneren waarom. Vanmorgen wist ik opeens, wat ik me had trachten te herinne ren. Het was tegen het einde van de oorlog het eerste concentratie kamp was bevrijd en een van onze correspondenten ging daar met ande re persvertegenwoordigers een kijkje nemen. Hij bracht een blik van het vergif, dat dé Nazi's in hun gaska mers gebruikten, mee naar de krant terug Met een plechtstatig gebaar overhandigde hij de krantenknipsels. „Ik heb deze uit het.archief gehaald", zei hij. „U zult daarin een foto zien van het blik, waarover ik het zoëven had. Het goedje werd zyklon ge noemd ik vermoed, dat het de naam van het handelsmerk was maar in werkelijkheid blijkt het. blauwzuur te zijn geweest". Haines nam de knipsels ter hand en liep ze zwijgend door. Er waren ver scheidene verhalen over hetzelfde on derwerp, sommige verzonden uit Lu blin en andere die klaarblijkelijk op de redactie waren geschreven. De naam van het kamp was Maidanek in Polen. Elk verhaal was onder de kop voorzien van de regel: „Van onze spe ciale verslaggever William Iredale". Naarmate hij verder las nam Hai nes' gezicht een steeds ernstiger trek aan. „Het kan natuurlijk een coïncidentie zijn geweest", zei Jackson, niet hele maal op zijn gemak. „Het is mogelijk", zei Haines, terwijl hij nog steeds naar de knipsels staar de, „maar ik denk wel van niet. Al les goed beschouwd, was de manier waarop het goedje in Edes kamer werd gebruikt, een nauwkeurige na volging van de gaskamer-techniek. Wie zou bij de gewone gang van za ken aan die metnode hebben gedacht. Neen, het ziet er eerder naar uit, dat U de spijker op de kop hebt gesla gen, Mr. Jackson. Wat is er met het zyklon gebeurd, herinnert U zich dat nog?" „Dat heb ik, geloof ik nooit geweten", zei Jackson met spijtige blik. „Alles wat ik U kan zeggen is, dat Mr. Ede het een tijdje in bewa ring heeft gehouden in die tijd heb ik het gezien". „We kunnen hem nu nog niet onder vragen. Ik deed beter deze kwestie met Iredale te bespreken". Haines draaide het nummer van Miss Tim- mins' kamer, vroeg belangstellend naar haar gezondheid en deed op nieuw een beroep op haar hulp. Toen bleef hij staren naar de foto van het blik zyklon. Volgens het krantenver haal was er een hoeveelheid van on geveer zes pond in geweest. Die hoe veelheid was vreesaanjagend. Jackson stond op. „Ik lean deze zaak beter aan U overlaten", zei hij. „Een ogenblikje nog, Mr. Jackson". Haines draaide zijn vulpen los en bracht enige wijzigingen aan in het ontwerp van de waarschuwing tegen het blauwzuurgevaar, waaraan hij had zitten werken. Toen hij daai-mee fereed was, overhandigde hij het aan e plaatsvervangende hoofdredacteur. „Ik stel voor, dit op alle aanplakbor den in het gebouw te doen aanbren gen. Gaat U daarmee akkoord?" Jackson las de waarschuwing twee maal door. „Ik denk van wel", zoi hij langzaam. „Maar het zal de redactie staf vermoedelijk wel zenuwachtig maken". „Dat is juist wat nodig is. Zoals de zaken nu staan, is er geen enkele man of vrouw in dit gebouw, die een verzekerbaar risico is en dat zal zo blijven totdat we de hand op de moordenaar hebben gelegd. De men sen kunnen niet voorzichtig genoeg zijn". Ongerust keek hij de plaatsver vangende hoofdredacteur aan. „Ik ben er inderdaad niet zeker van, dat ik U niet moet adviseren het gebouw tijdelijk .te sluiten". „Dat is natuurlijk onmogelijk", zei Jackson scheip. „Goeie hemel, inspec teur, wij zijn er zelfs tijdens de lucht bombardementen in geslaagd de zaak gaande te houden". „Dit zou veel dodelijker kunnen zijn dan de luchtbombai'dementen", zei Haines. Jackson kauwde op zijn wit te snor. „Het is zeker, dat de man waar U achterheen zit, niet helemaal idioot is. In zijn krankzinnigheid moet een bepaalde methode zitten". „Dat is mogelijk, maar dat helpt ons niet veel, wanneer we niet weten, wat die methode is. Het is mogelijk, dat hij allervreselijkste plannen heeft. En daarom mogen we geen enkele voorzorgsmaatregel verwaarlozen. „Goed", zei Jackson. „Ik zal van de ze waarschuwing een duplicaat laten maken, dat ik met een of twee van de directeuren zal bespreken. Als zij ermee akkoord gaan, en dat zullen zè ongetwijfeld doen, zal lk zorg dragen, dat ze in de namiddag wordt ver spreid. Zal ik de krantenknipsels bij U laten?" (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6