Voorzitter Kamer van Koophandel bekritiseerde Gedeputeerde Staten Zeenwsc Almanak LUYCKS 'join AANTAL ZEEUWSE WERKLOZEN STEEG IN OKTOBER TOT 2096 r TUSSEN BRESKENS EN GROEDE GEEN OVEREENSTEMMING VASTE OEVERVERBINDING OVER DE WESTERSCHELDE Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 NOVEMBER 1958 IN VERGADERING TE TERNEUZEN Machteloosheid in de kwestie van vrije Westerscheldeveren Te Terneuzen vergaderde gisteren vrijdag in hotel „Rotterdam" de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaandercn onder leiding van ir. O. A. L. Horstmann. De voorzitter verzocht de leden op te staan en hij herdacht het overleden lid van de Kamer, de heer G. v. d, Peijl, die wanneer hij in de Kamer weinig het woord voerde, dat altijd deed met grote deskundigheid. Vervolgens ging de heer Horstmann in zijn openingswoord nader in op een kwestie, die ontstaan is rond de actie voor de vrije Westerscheldeveren. Spr. deed dit om een uitlating recht te zetten, welke het lid van Gedepu teerde Staten, ir. G. P. M. Dikötter in een vergadering te Hulst had ge daan. De kwestie van de vrije veren kwam het eerst aan de orde in een gemeen schappelijke vergadering van de bel de Zeeuwse Kamers van Koophandel op 9 maart 1956. Aan deze vergade ring was een bespreking met de com missaris der koningin en met Gede puteerde Staten voorafgegaan. Nu zeide de heer Dikötter te Hulst, dat het provinciaal bestuur verrast was toen de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch Vlaanderen onver wacht en geheel buiten het provinci aal bestuur om een brief aan de mi nister van waterstaat had geschre ven, waarin het principe van de vrije veren werd losgelaten. Niet verrast Dat dit voor Gedeputeerde Staten een verrassing was zo zeide de heer Horstmann is een aperte leu gen. Er is op 6 maart 1956 overleg gepleegd met het college van Gede puteerde Staten en er werden toen geen bezwaren geopperd tegen de plannen van de beide Kamers. De heer Dikötter zou verder gezegd hebben, dat de brief van de Zeeuws- Vlaamse Kamer (hij spreekt steeds over de Zeeuws-Vlaamse Kamer, terwijl de brief is uitgegaan van bei de Kamers) de minister een sterke troef in handen heeft gegeven voor de thans hogere tarieven en dat het Provinciaal-Bestuur met de rug tegen de muur werd gezet. Indolentie De bewuste brief is toch door de mi nister om advies gezonden aan Ge deputeerde Staten en heeft het colle ge hierop zijn mening niet gegeven?, aldus vroeg de heer Horstmann. Of moeten wij de opmerking van de heer Dikötter opvatten als een bewijs voor de machteloosheid en indolentie van dit college in deze hele materie? Mijne Heren. Na de actie voor de vrije veren schijnt het dat de politie ke belangstelling is wakker geschud en nu worden de feiten aan alle kan ten verdraaid, terwijl onwaarheid spreken in deze sfeer geoorloofd is. Wij wilden, zo besloot de heer Horst mann, de grofste leugen, die op dit gebied is gedebiteerd, en nog wel door iemand die mede leiding moet geven aan onze provincie en die dus zeer goed op de hoogte is van de gang van zaken, rechtzetten, alleen door een aantal feiten te releveren, die iedereen bekend kunnen zijn, om dat zij in het openbaar behandeld zijn. Rijden via België Bij de ingekomen stukken en mede delingen die voor kennisgeving werden aangenomen verstrekte de voorzitter enkele inlichtingen over een verzoek dat de Kamer geric.ht had aan 't secretariaat-generaal van het verkeer te Brussel. De Kamer zou namelijk gaarne zien. dat chauffeurs, die met hun wagens door mist in Zeeuwsch Vlaanderen worden opgehouden, de gelegenheid krijgen via Belgisch gebied naar Bre da te rijden, juist zoals dat in de da gen van de watersnood mogelijk was. Aan de Ned. Kamer van Koophandel te Brussel is gevraagd met dit ver zoek in te stemmen. Goedgekeurd werd een voorstel om l'rol.t-.rl nu Oude Val I 7.40 p er liter I i'iKi ir slijter! «j l'olli-n Y\. It«»f Icrilain VAN TOT EVEN BIJDRAAIEN Zondag, morgen dus, „draait" de AVRO „even bij" in Vlissingen. Zo als bekend, zendt deze omroepvereni ging iedere zondag een verzoekpla- tenprogramma uit voor zeevarenden en iedereen, die ook maar iets met de zeevaart te maken heeft. In Vlissin gen zijn dat er velen en daarom is het ook niet te verwonderen, dat een reporter van de AVRO een bezoek bracht aan de Zeeuwse havenstad om er de muzikale wensen te noteren van het personeel van de Steenkolen Handels Vereniging. Morgen kan men dus horen wat de voorkeur op muzikaal gebied van deze Zeeuwen is tijdens de uitzending „Even bij draaien", van tien minuten voor half twee tot twee uur. LAATSTE BEURTSCHIP Vanaf twaalf november zal er tus sen Brouwershaven en Rotterdam geen beurtschip meer varen. De „Tijdstroom" gaat de dienst namelijk staken. Het 7o ton metende schip zal ORDERTJE Het verging die man in Vlissingen bijna zoals de stumper, wiens afbeel ding ge kunt. vinden op pagina 15 van dit, uw en ons onvolprezen dag blad, en die bijna aan de hoela-hoe pels ten onder ging. Hij die man in Vlissingen had ergens in den lande een ordertje geplaatst voor één hoela-hoepel ten behoeve van zijn dochtertje. Al héél in het begin van de rage, toen de hoepels in Zeeland nog schaars waren. Het duurde vrij lang voor cn aleer hij iets over zijn bestelling hoorde en het dochtertje begon al ongedul dig te worden. Er toaren intussen in Zeeland hoela-hoepels te kust en te keur te koop en haar hoepeldie hele maal uit het westen des lands moest komen, bleef maar uit. Totdat er op een goeie dag voor de deur van 's mans woning een sinds jaar en dag te goeder naam en faam 'bekend stande bodedienst stopte. ,J)e hoepel.'", juichte het dochtertje en het kind had gelijk. Méér dan gelijk zelfs, want even la ter stond de man van de bodedienst op de stoep. Gebukt onder het ge wicht van niet minder dan twaalf onvervalste hoela-hoepels. „Uw be stelling, meneef', sprak hij vriende lijk tot onze onthutste man. Het heeft heel wat moeite gekost om het misverstand over de grootte van de bestelling uit de weg te ruimen en nóg meer, om het laaiend enthou siaste dochtertje er van te overtui gen, dat één hoepel toch echt wel ge noeg was... een subsidie van f 1000.te verle nen aan de handelsavondschool te Terneuzen. De begroting van de Kamer van Koophandel voor het jaar 1959 werd na korte discussie ongewijzigd goed gekeurd. Bij de hierna volgende periodieke verkiezing van leden voor de Ramer werden de volgende leden ge-(of her-) kozen: H. A. A. Baron Collot d'Escury, ir. C. A. L. Horstmann, G. v. d. Voorde, A. J. Cambier, J. v. d. Peijl, L. Fassaert, G. Toussaint, L. Hamelink, C. Seghers, R. A. R. de Meijer en J. Brugge. In de mist Bij <le rondvraag klaagde de heer A. J. Cambier over het feit, dat de veer boot „Prinses Beatrix", hij mistig weer zo snel uit de vaart wordt ge nomen. De verbinding bij mistig weer is daardoor bijzonder verslechterd- Geef ons maar de oude boot terug, al dus de lieer Cambier, die wees op het grote economische nadeel van een boot -die niet vaart. De voorzitter vestigde er de aan dacht op, dat alleen een kapitein kan beslissen of er met een boot gevaren wordt. Hij is er verantwoordelijk voor en hij moet ook voor de Raad van Scheepvaart terechtstaan als er iets mis gegaan is. De oude fuik Nadat de heer Cambier opnieuw zijn ernstige teleurstelling had geuit over het snelle uitvallen van de Beatrix, yvees de voorzitter nog1 op een drei gende moeilijkheid bij het veer te Magnetisch slgarettenetul echt leder kleeft muunrut aan uw dashboard Concert Juda en Hengeveld In de muziekrecensie naar aanleiding van het optreden door Juda en Hen- geveld te Middelburg (P.Z.C. van vrijdag j.l.) werd gesproken over „muziek van Pask Ravel". Men zal begrepen hebben, dat hier sprake is van een correctiefout en dat bedoeld was „muziek van de Bask Ravel". Eerste Landbouwbeurs in Vrijdagmorgen om 10 uur is in Wol- faartsdijk de eerste Landbouwbeurs geopend, die voortaan iedere vrijdag zal worden gehouden. De beurs is tot Stand gekomen op' initiatief van de heer J. F. Ossewaarde in café „Os sewaarde" te Wolfaartsdljk. De heer Ossewaarde, die na de ver bouwing van zijn café over een vrij grote ruimte beschikt, heeft de Beurs zodanig gepland, dat zij is ingepast in de reeds bestaande landbouwbeur- sen op Noord- en Ziiid-Beveland. De ze eerste landbouwbeurs werd be zocht door ongeveer dertig handela ren, van wie verscheidene uit de om liggende plaatsen. De eerste zakelij ke afspraak werd gemaakt tussen de heren E. Eggebeen te Wolfaartsdijk en S. v. d. Weele te Kloetinge. Breskens. Men wil de oude fuik uit de Vissershaven overbrengen naar de nieuwe veerhaven en men meent dat in mei en juni 1959 gereed te kun nen krijgen. Indien men er evenwel niet in slaagt dat werk In twee maanden te verrichten zit men straks tijdens de volle seizoendrukte op het veer Vlissingen-Breskens slechts met één fuik en met één enkele veerboot namelijk de Beatrix,. Spr. zou het ver standiger vinden, wanneer men in de veerhaven een nieuwe fuik maakte voor de oude boten, de Juliana en de Bernhard en de oude fuik in de vis sershaven te Breskens zolang in tact liet totdat zij elders in Zeeland bij voorbeeld op de Oostersehelde, nodig zou zijn. Daarna sluiting. EIND SEPTEMBER NOG 1690 In vergelijk met vorig jaar verdubbeld worden vervangen door een auto, die de vrachtjes sneller naar hun plaats van bestemming zal voeren. De „Tijdstroom" gaat naar het noorden om dienst te doen als mosselschip. Het gebrek aan binnenvaartpersoneel en de slechte vooruitzichten voor de beurtvaart zijn er mede oorzaak van dat schipper W. van Beveren, wiens vader en grootvader ook beurtschip per waren, het nu tussen de wielen gaat proberen. ZUIDZANDSE DIA'S Volgende week vrijdag en zater dag zal het Oranje-comité te Zuid- zande dia's vertonen van hoogte punten uit het dorspleven zoals de reis van de ouden van dagen naar de Wereldtentoonstelling, auto- en rijwieloriëntatieritten en diverse schoolreisjes. Verleden jaar had men met dergelijke dia's zeer veel succes. Zaterdagsmiddags zal de jeugd de kleurenprojectjes kun nen bewonderen. Eind oktober waren in Zeeland 2096 mannen werkloos, ruim vierhonderd meer dan eind september van dit jaar, toen 1G90 mannen zonder werk waren. Het aantal van 2096 steekt ook ongunstig af bij dat van vorig jaar oktober: 1173. Deze stijging ten opzichte van eind september is voornamelijk te vinden in de bouwnijverheidsector en bij en kele aan de landbouw verwante groe pen. Het aantal werklozen in de me taalnijverheid is eveneens gesteged. Deze stijging ia hoger dan die welke in voorgaande jaren op het eind van oktober werd geregistreerd. Vooral het stijgende aantal werklozen orider de vaklieden in Zeeland is verontrus tend. In andere delen des lands is echter enige verbetering te bespeu ren: er wordt derhalve gehoopt, dat dit ook in Zeeland zal doorwerken. GRENSPAAL 369 Grenspaal SG9 bij Retranchement is bij graafwerk weggespoeld. Dat is een vervelende kwestie, want waar is de grens nu? De burgemeesters van Retranchement en Knokke, ver tegenwoordigers van de Belgische en Nederlandse meetkundige dienst en de hoofd-ïngenieur-directeur van de Belgische Provinciale Dienst van Wegen zijn dezer dagen samen ge komen om een niemv meetkundig punt vast te stellen. DE TIJD EN DE TAND DES TIJDS De Nederlands hervormde kerk 111 Zuidzande wordt gesierd door een fraai houten torentje, «lat al enige tijd toe was aan een grondige on derhoudsbeurt. Het hout zou moeten worden geverfd. Men vroeg zich ech ter af hoe lang het torentje dan weer een sieraad zou blijven, Het antwoord op deze vraag bevredig de de kerkvoogdij niet. Nu heeft men naar een duurzamer methode gezocht en die ook gevonden. Het houten torentje wordt bekleed met lood. Tevens zal men trachten een en ander te verbeteren aan de wij zerplaat, zodat men reeds van verre kan zien hoe laat het is. Wellicht slaagt men er ook spoedig in het uurwerk wat; regelmatiger te doen lopen. Dat zou een ideale toestand gevon. zien: Middelburg kwam van 439 per eind september j.l. op 502, Vlissingen van 805 op 395 en Oostburg van 263 op 327. In Wal cheren cn West-Zeemvsch-Vlaan deren is de werkloosheid naar ver houding het grootst. Dc cijfers voor de andere rayons zijn: Goes 184 (155), Hulst 252 (195), Kruiningen 55 (44), Sas van Gent 18 (14), Terneuzen 181 (120), Tholen 107 (98) en Zierikzee 75 (57). Het totaal van 2096 was over de ver schillende bedrijfstakken als volgt verdeeld: bouwnijverheid 413 (eind Monument voor het eiland Tholen Geschenk van Noordhollandse gemeenten Ter blijvende herinnering aan de hulp bij de watersnoodramp zal de stichting „Adoptie Eiland Tholen", samengesteld uit een aantal Noord hollandse gemeenten, de Thoolse ge meenten een monument aanbieden. Het monument, dat werd vervaardigd door de beeldhouwer G. Boldhuis, zal geplaatst worden bij de zgn, Linde boom, tussen St. Maartensdijk en Stavcnisse, op grondgebied van eerst genoemde gemeente. De burgemeester van Alkmaar zal dit geschenk namens de stichting op don derdag 13 november, des middags drie uur, officieel overdragen. Ambtenarengerecht 's-Hertogenbosch. Bij beschikking van de minister van justitie is op hun verzoek met in gang van 3 november jl. eervol ont slag verleend als lid van het ambte narengerecht te 's-Rertogenhosch aan mr. dr. A. J. J. M. Mes te Heinkens- zand en mr. B. S. Sieperda te Middel burg. MOSTERD SINDSty 60 /JAAR ONMISKENBAAR AAN DE TOP september (293), metaalnijverheid 151 (115), textielnijverheid 38 (21), landbouwbedrijven 122 (98), visserij en jacht 11 (15), niet-varend trans- portpersoneel 94 (58), losse arbeiders 331 (144), minder-geschikten 701 (655) en overige 235 (163). De be langrijke stijging van de werkloos heid onder de losse arbeiders vindt zijn oorzaak in het aflopen van de aardappeloogst. De geregistreerde vraag naar man nelijke arbeidskrachten bedroeg per eind oktober 260; eind september was dit nog 384. De grootste vraag werd in de metaalnijverheidsector geregistreerd: 113. Bouwnijverheid telde 70 aanvragen. In oktober 1957 bedroeg de geregistreerde vraag 941. Het aantal werkloze vrouwen steeg in oktober van 162 tot 213. Hiervan behoort het merendeel tot het huis houdelijk personeel (39) en het kan toorpersoneel (38). Per 31 oktober waren ln Zeeland 85 jeugdige mannelijke arbeids krachten werkloos tegen 77 per eind september: „vrouwelijke jeugd" bleef met 7576 nagenoeg gelijk. Schepen zakten scheef in sluis te Wemeldinge Toen donderdagavond do gela- den motorschepen „Alphonse" 5= en „Abletta" op het kanaal door Zuid-Beveland afmeerden, li la blijkbaar niet voldoende aan- dacht geschonken aan het op de sluizen te Wemeldinge ver- toonde sein: „Spuien", vrijdag- morgen omstreeks 5 uur gleden de opvarenden op een vreemd- soortige wijze uit bed. Tijdens het spuien was de waterstand n van net kanaal gedaald. De schepen waren hierbij op de steenglooiing blijven hangen. Met een slagzij van 25 graden moesten de vaartuigen wach- s ten totdat de oorspronkelijke stand van het water weer be- reikt was GRENSWIJZIGINGSPLANNEN Gemeenten verdedigenden in Schoondijke hun rechten. De gemeentebesturen -van Breskens, Groede, Schoondijke en Oostburg heb ben vrijdagochtend in café-restaurant „De Zwaan" te Schoondijke tegen over het college van Gedeputeerde Staten hun standpunt ten aanzien van de voorgenomen wijziging van de grenzen tussen deze gemeenten nog eens nader mondeling kunnen toelich ten. Daarbij is gebleken, dat de voor naamste bezwaren tegen de plannen van de zijde van de gemeente Groede komen. Burgermeester J. C. Everaars van de ze gemeente gaf te kennen, dat zijn gemeentebestuur zich „met hand en tand" zal verzetten tegen annexatie van grondgebied ten westen van de Sllkkenburgseweg door de buurge meente Breskens. „De bewoners van deze strook grond wonen dichter bij Groede dan bij Breskens", zo voerde de heer Everaars o.ni. aan. „Bres kens", zo ging de burgemeester ver der, „heeft slechts weinig grondge bied nodig, Vlissingeh is in opper vlakte nauwelijks groter. Het bezit van grond is belangrijk voor een agrarische gemeente als Groede. Be langrijker dan voor Breskens, dat in dustrie zal krijgen". De heer Everaars zette zijn kracht bij rrtèt enkele vragen; „Waarom krijgt Groede geen In dustrie? Waarom worden wij ook niet in de gelegenheid gesteld om te profiteren van een haven Waarom de grens niet ten westen van de Slikkenburgseweg getrok ken De mensen, die in liet oin- streden gebied wonen, blijven trouwens voor het overgrote deel L. F. du Bois overleden I11 het St. Eljsabetbziekenhuis 1< Sluiskil is vrijdag op 59-jarige leef tijd overleden de heer L. F. du Bois, inspecteur bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen ïe Terneuzen en sinds 1046 lid van de Provinciale Staten van Zepland voor de p.v.d.A. De heer Du Bois werd op 17 april 1899 te Hontenisse geboren. Als jon geman van zeventien jaar kwam hij op 3 juli 1916 als kantoorbe diende in dienst bij de spoorweg maatschappij Mechelen-Terneuzen op het station Axel. Na vijf jaar werd hij agrée-klerk op het station in Terneuzen, waarna in oktober 1927 zijn bevordering tot klerk volg de. Op 1 mei J.945 werd hij adjunct secretaris voor Zeeuwsch-Vlaanderen van de directie der spoorwegmaat schappij Mechelen-Terneuzen. Na de ovérname door de Ned. Spoorwegen volgde zijn aanstelling tqt inspec teur, met standplaats Terneuzen. Zijn verdiensten werden koninklijk onderscheiden met de benoeming f-1- ridder in de Orde van Oranje-Ni sau. De teraardebestelling is bepaald op L.S., laandagmorgen 10 november na de plechtige uitvaartdienst in de parochiekerk van de H. Willibror- dus te Terneuzen. In verband met dit overlijden zal de Statenzitting maandag niet des mor gens om kwart over negen, doch des middags om half drie beginnen. Voor zover nodig, zal de vergadering des avonds worden voortgezet. (slot van pag. 1 Peijl, dat hij van Gedeputeerde Sta ten nog geen antwoord ontvangen haJ. Er is deze zomer een druk contact geweest tussen de minister en Gede puteerde Staten over de verhoging van de veertarieven. Dat er toen geen gelegenheid geweest zou zijn over het probleem waarover de minister zelf zich tot Gedeputeerde Staten ge wend had te spreken, wil er bij mij niet in, aldus de heer Horstmann. Niets gebeurd Het is vandaag 7 november 1958 en uit niets is ons gebleken dat er ver der jets gebeurd is Het heeft, naar mijn mening, weinig zin hierover weer een brief te schrij ven. Ik kan alleen mijn diepe teleur stelling yitspreken over het feit, dat een zaak, die ruim twee jaar gele den de hoogste prioriteit verkreeg, nog steeds niet zover gevorderd is dat een commissie is samengesteld, terwijl de omstandigheden hiervoor gunstig zijn geweest omdat de minis ter zelf zich tot Gedeputeerde Staten heeft gewend. De vraag rijst bij mij of aan ons pro bleem wel die aandacht wordt be steed, die de hoopvolle uitspraak van Gedeputeerde Staten van 19 oktober 1956 mocht doen verwachten. Ik betreur het dat aan een uitspraak van het hoogste bestuurscollege in onze provincie zo weinig waarde toe gekend kan worden, zo besloot de heer Horstmann zijn verklaring Discussie Na deze verklaring ontspon zich een discussie, waarbij de heer G. v. d. Voorde er op aandrong toch nog enig contact op te nemen met de betrok ken autoriteiten. De heer Horstmann vroeg zich af of de kamer van koop handel moet blijven bedelen en of het wellicht beter was bij Haagse in stanties aan te kloppen nu Gedepu teerde Staten van Zeeland volkomen indolent zijn. Spreker wilde overigens met genoegen nog eens een brief schrijven. Ir. J. F, Denie stelde voor namens de kamer van koophandel nog eens oen brief te richten aan Ge deputeerde Staten. Nadat nog enkele leden van de Ka mer aan ae bespreking hadden deel- fenomen, werd besloten alsnog een rief te richten aan Gedep. Staten. De Kamer kan dan in de januari vergadering vernemen, wat op deze brief is geantwoord. In de brief zal de ontsteltenis van de Kamer over de huidige gang van zaken tot uiting worden gebracht. liever bij Groede, al moet ik toe geven dat zij misschien liever hun inkopen doen in Breskens". Tenslotte vroeg de heer Everaars om met wijziging te wachten tot alle grenzen in west Zeeuwsch-Vlaande ren bèkeken worden „Mocht dit onmogelijk zijn, dan wen sen wij, dat het gebied ten westen van de Slikkenburgseweg bij Groede blijft. De heer J. A. Eekhout. burgemeester van Breskens, vestigde de aandacht op het streven van zijn gemeentebe stuur om niet alleen in Breskens, maar in de gehele streek, de welvaart te bevorderen. De heer Èekhout oor deelde het daarom ook als vanzelf sprekend, dat Breskens is aangewe zen tot ontwikkelingskern in het pro bleemgebied West Zeeuwsch-Vlaan deren. Met alle respect voor de me ning van Groede, kon de heer Eek hout zich toch niet verenigen met dit standpunt. „Wij willen de mensen in hun eigen streek, dicht bij huis laten werken en niet naar Vlissingen stu ren", zo merkte burgemeester Eek hout tenslotte op. „Al te goed Is buurmans gek",, meen de de burgemeester van Schoondijke, de heer F. A. van Rosevelt, die mede deelde dat liet bestuur van zijn ge meente op het standpunt blijft staan, dat Oostburg geen grond van Schoon dijke nodig h« doende heeft. leeft, daar het al vol- ,,We willen ons echter niet verzetten, daar het per slot van rekening maar om twee en een halve hectare gaat, hoewel het ons spijt, dat opnieuw vruchtbare grond voor de landbouw verloren moet gaan", uldus de heer Van Rosevelt. Hij voeg de er echter aan toe, dat deze welwil lendheid van Schoondijke niet bete kent,' dat de gemeente het college van Gedeputeerde Staten een vrij brief geeft om de volgende keer weer een stuk van haar grond weg te ge ven. Ten aauzien van een vergoeding meende de woordvoerder van Schoon dijke dat. waar deze annexatie als een voor Schoondijke gering financi eel offer wordt aangemerkt, het ge ven van een vergoeding voor een ge meente als Oostburg wel een zéér klein offer zou zijn. Oostburgs burgemeester, mr. K. Iloekzehia, verklaarde tenslotte zich geheel neer te bullen leggen bij de be slissingen van hogerhand. Een ver goeding aan Schoondijke betalen lag niet in de bedoeling, maar wanneer dit zou moeten, dan zal Oostburg dat doen in goede harmonie met de Buur gemeente. MiddeUiurg-Electro; „Meineed", 19 en 21.15 uur, 14 J. Schouwburg: „De charge der Vaque- ro's", 20 uur, 14 J. Veilinghal: Handbaltoernooi 19 uur. Gouden Poorte: Feestavond buurt vereniging Bagijnhof, 20 uur. 't Trefpunt: Contactavond Jazz-Soclü- ty, kwartet Weezeman, 20 uur. Vlisslngcn-Alhambra: „Liane, het meisje uit het oerwoud", 19 en 21 uur, 14 J. Luxor: „In het hart van St. Pauli", 20 uur, 18 j. Scheldekwartier: Receptie Bazenver- eniging, 15.30 uur. Concertgebouw: Feestavond Algemene Ned. BouwbedriJfsbond, 20 uur. Delta; Streekconlerentle N.U.S.O. (speeltiiinorg.), 15 uur. Souburg-De Zwaan: Uitvoering „De Jon ge Zangera", 19.30 uur. Goes-Grand: „Jacht op een schaduw", 20 uur, 14 j. Prins van Oranje: Bevelandse Sme den, 14 uur. Opril: Vergadering N.C.L.B., 14 uur. Centraal: Vergadering V.V.D., 15 uur. MORGEN Mlddelburg-Electro: Alt vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur. Schoqwburg: Als vandaag, 14.30 en 20 uur. Vllssingen-Alhambra: Als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Luxor: Als vandaag, 19 en 21 uur. „De bende van zwarte Black", 15 uur, 14 Jaar- Goe*-Grand: Al* vandaag, 19 en 21 uur. „De gevangene van de woestijn", 15 uur, 14 j.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2