Üirl Middelburg speelt belangrijke rol in strijd om leidersplaats TIP van BOOTZ programma RDTER5EPT VANDAAG ONDERTEKENING VERDRAG V.S.-EURATOM ONTVANGSTEN EN UITGAVEN VAN DE KOOPVAARDIJVLOOT „CLAN" VAN INBREKERS STOND WEGENS 50 INBRAKEN TERECHT PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 NOVEMBER 1958 STERKE TEGENSTANDER VOOR VLISSINGEN.. Lewedorpse Boys-Clinge: interessante wedstrijd in de vierde klas H Tot nu toe is de positie van de eersteklasser Missingen op de ranglijst niet bepaald benijdenswaardig te noemenUit vijf wedstrijden haalden de Zeeuwen slechts twee punten en daarmee staan zo samen met Braban- tia op de slechtste plaats van de ranglijst. Weliswaar heeft ook Heer nog slechts twee punten, maar deze club heeft slechts drie wedstrijden ge speeld. Zal Vlissingen zich zondag uit de gevarenzone kunnen werken? We hebben er weinig vertrouwen in, want tegenstander Sportclub Emma heeft van de vijf wedstrijden er nog slechts één verlorenVoor Vlis singen is „thuis spelen" echter altijd een bijzondere prikkel geweest en daarom houden we het op een puntenverdeling. Opvallend spannend is de strijd in de tweede klas. TSC (één wedstrijd meer gespeeld dan de anderen). Mid delburg, RAC en DESK zijn hier in een felle strijd gewikkeld om de kop- plaats. Van dit viertal krijgt Middelburg het bijzonder moeilijk, omdat de Zeeuwse hóofdstedelingen de strijd moeten aanbinden tegen de klas sieke tegenstander Goes. In zo'n derby spelen onberekenbare facto ren een rol, maar uiteraard blijft Middelburg de meeste kans op de winst behouden. Moeilijker nog krijgt RAC het, dat bij Hulst op bezoek moet. De Zeeuws- Vlamingen vechten zelf immers fel om de aansluiting met de kopgroep te behouden en... dat zal zondag wel lukken. DESK zal op eigen veld ech ter v«n Terneuzen moeten winnen. Samenstelling Hoky-team tegen Preussen (Krefeld). Het H.O.K.Y.-team, dat woensdag avond a.s. in de Houtrusthal te Den Haag de eerste wedstrijd speelt om de Hollandbeker tegen een versterkt team van Preussen (Krefeld), is als volgt samengesteld: Doel: Van der Heyden/Leeflang; le verdediger: Klein, Ferrier; 2e verde diger: Nepomucky, Van Rhede; le voorhoede: Herreur, M. Rooney, Snoek; 2e voorhoede: Overakker, J. Rooney, Loret. Reserves: De Jong. Btjlsma, Hendriks. In de pauzes zullen de Nederlandse kampioene Joan Haanappel en de kampioen van Zuid-Engeland David Clements demonstraties geven. Biljartwedstrijden te Ovezande (3e kl. kader) De uitslagen van de vrijdagavond te Ovezande gespeelde voorwedstrij den om het nationaal kampioenschap biljarten 3e klas kader 38/2, luiden: le partij, Van de Guchte-Eggermont, gewonnen door Van de Guchte met 250-169 caramboles in 33 beurten; 2e partij. Dleleman-van de Guchte, gewonnen door Dieleman met 250-210 caramboles in 34; 3e partij, Egger- mont-Melse, gewonnen door Melse met 250-227 car. in 32; 4e partij, Ga- briëlse-Eggermont, gewonnen door Gabriëlse met 250-209 car. in 27; 5e partij, Melse-Diéleman, gewonnen door Dieleman met 250-228 car. in 33: 6e partij, van de Guchte-Ga- briëlse, gewonnen door van de Guch te met 250-201 car. in 29. Vandaag worden de laatste wedstrijden ge speeld. Volleybalprogramma voor Walcheren. H.T.S. HE.V.V.C. Hl (2); M.V.C.— V.C.U. I (2); M. de Ruyter I—Jong Ambon I (1); ZuidwestersJong Ambon (1); V.C.U. I—M. de Ruyter I (3). Aantal Ambonezen in ons land tot 19.760 gestegen Tn het verslag van de vaste commis sie voor maatschappelijk werk uit de Tweede. Kamer over de begroting 1959 van het ministerie van maat schappelijk werk, bestaande uit een aantal door de commissie gestelde vragen en de schriftelijk van de mi nister van maatschappelijk werk ontvangen, aulwoorden, geeft de mi nister enige cijfers omtrent de thans in ons land aanwezige Ambonezen. Het aantal Ambonezen, dat bij aan komst in Nederland in 1951 onge veer 12.500 bedroeg was per 1 oktober gestegen tot ongeveer 39.760. Hiervan waren ongeveer 130 gezinnen met in totaal omstreeks 450 gezinsleden en -ongeveer 600 al leenstaanden woonachtig buiten de woonoorden. Van de Ambonezen, die in de woon oorden gevestigd zijn. namen op 1 juli 1958 ongeveer 2750, waaronder ruim 200 vrouwen en meisjes, deel aan het arbeidsproces. In dit cijfer zijn begrepen ongeveer 280 personen, die arbeid verrichten ten behoeve van de eigen gemeenschap. Van de Ambonezen, die in 1951 in Nederland kwamen en in woonoor den werden ondergebracht, zijn voor zover bekend, 16 gezinshoofden met 66 gezinsleden en 26 alleenstaanden, genaturaliseerd. Van deze genatura- iiseerden verblijven 2 gezinnen en 1 alleenstaande nog in de woonoorden. De commissie geeft te kennen, bij de openbare behandeling van dit begro tingshoofdstuk, onder andere de overtocht in 1959 van enige Ambo nezen naar Nederlands Nieuw-Gui- nea ter sprake te zullen brengen. Indonesische marine krijgt eigen luchtmacht. Volgens Antara heeft de stafchef van de Indonesische marine, schout- bij-nacht Soebyakto vrijdag ver klaard. dat Indonesië een luchtmacht voor zijn marine zal oprichten. Corn Boys tenslotte is in staat een puntenverdeling te bewerkstelligen bij Rood Wit. In de derde klas D voetbalt VES '55 zich blijkbaar nu reeds naar een bij na onaantastbare positie: het heeft vier punten voorsprong op niet min der dan vijf clubs (RKFC, Axel, Me- to, Steenbergen en Zeelandia). RCS is in de uit-wedstrijd gedoemd te verliezen van VES, maar Zierik- zee kan winst bewerkstelligen tegen Meto. In Middelburg kan Zeelandia winnen van Steenbergen, hoewel dit een zware opgave is, terwijl Axel weinig moeite moet hebben met een schrikbarend teleurstellend Zeeland Sport. Een puntenverdeling lijkt mo gelijk bij ÓdioHontenisse. Halsteren lijkt in de vierde klas G zo onverslaanbaar, dat zelfs Yer- seke te weinig kans heeft bij deze Brabanders en ook voor Renesse (tegen Cluzona) is er ditmaal geen winst weggelegd). De interessantste wedstrijd in de vierde klas H is ongetwijfeld Lewe dorpse BoysClinge. Het door jeug dig enthousiasme geïnspireerde Lewe- dorp is hier de grote favoriet. Span nend zal ook de strijd zijn tussen Hansweertse Boys en 's Heer Arends- kerke, waarbij een puntenverdeling mogelijk is. Oostburg kan Ria W verslaan, terwijl Sluiskil tegen Steen de eerste overwinning moet kunnen behalen. Luctor tenslotte heeft te weinig kansen bij Biervliet. Eerste klas C MOC '17—De Spechten (1), Vlissin genSportclub Emma (3), Kimbria Brabantia (1), HeerRoermond (2). Tweede klas B TSCInternos (1), DESKTerneu zen (1), HulstRAC (1), Goes Middelburg (2), Rood Wit WCorn Boys (3), BSC—Roosendaal (2). Derde klas D RKFCGrenswachters (1), Zierik- zeeMeto (1), OdioHontenisse (3), ZeelandiaSteenbergen (1), Axel Zeeland Sport (1), VES '35—RCS (1). Vierde klas G RimboeDe Schutters (2), Noord- hoekNieuw Borgvliet (2), NSV Kaaise Boys (3), HalsterenYerseke (1), RenesseCluzona (2). Vierde klas H Hansweertse Boys's-Heer Arends- kerke (3), Ria WOostburg (2), SluiskilSteen (1), Lewedorpse Boys Clinge (1), BiervlietLuctor (1). Reserve le klas Zeeland Sport IIHelmondia in (3), Middelburg II—BW HI (1), Braban tia n—WSC II (1), PSV III—Vlis singen H (2), Taxandria H—NAC in (2). Reserve 2e klas B Vlissingen mAxel n (1), Roosen daal H—RCS n (1), Hontenisse H— Goes n (2), Alliance nCorn Boys II (1), Goes mMiddelburg III (2). WimKan houdt weer oudejaarsoverpeinzing Na langdurige de V.A.R.A. tot i onderhandelingen is een akkoord geko men met Wim Kan over het houden van een oudejaarsoverpeinzing, zo als hij dat ook in 1954 en in 1956 voor de microfoon heeft gedaan. In dit programma van liedjes en praat jes, met Wim lbo als producer, zal hij thans worden geassisteerd door de pianist Ru van Veen. hel gezonde gebaar: voor mond- en keelontsmetting Het akkoord betreffende de samen werking tussen de Verenigde Staten en Euratom zal vandaag ondertekend worden. De draagwijdte hiervan is vrijdag door de heren Krekeier en Stassen, leden van de commissie van Euratom, toegelicht. Het verdrag bestaat uit drie delen. Het eerste heeft betrekking op de le- Conservatieve partij won tussentijdse verkiezing Meerderheid is echter kleiner geworden De Britse conservatieve regerings- patij heeft een donderdag j.l. te Mo- reeambe, in het Britse graafschap Lancashire, gehouden tussentijdse verkiezingen gewonnen. De op her spel staande zetel was reeds in con servatieve handen. De conservatieve kandiaat verenigde 23.923 stemmen op zich en zijn socia listische mededinger 12.692, zodat de conservatieve meerderheid 11.231 hebben «sloten stemmen bedroeg, tegen 17.701 stem-1 neDDen gesioien. men bij de in 1955 gehouden algeme ne verkiezingen. Elders in Chichester (Sussex), behiel den de conservatieven eveneens hun parlementaire zetel, hun meerderheid bedroeg hier 13.654 stemmen. vering van reactors van een totaal vermogen van 1 miljoen k.w.. Het tweede bepaalt een zeer nauwe sa menwerking op het gebied van de on derzoekingen. rekening houdend met de problemen die door het gebruik van de reactors zullen rijzen. Van weerskanten zullen 100 miljoen dol lar besteed worden voor de financie ring van een gemeenschappelijk pro gram voor onderzoekingen, lopend over twee tranches van vijf jaar en strekkend om de kosten van de pro- duktie-cyclus van de brandstof te doen dalen. Het derde gedeelte van het akkoord bepaalt het beginsel van de gelijkheid wat betreft de uitwisseling van gege vens. Men dient twee lijnen te onderschei den in de ontwikkeling van de reac tors, zo zei Krekeier: die van de af koeling met gas, toegepast in Groot- Brittannië, en die van de afkoeling met water, waaraan de Amerikaanse producenten zich houden. Wij wen sen op deze twee formules een beroep te kunnen doen en wij zullen dat kun nen als wij binnen afzienbare tijd een akkoord met Groot-Brittannië zullen DC TIP VOOR CIKC DAO In 1957 780 miljoen netto aan deviezen Nederland heeft in 1957 780 mil joen netto aan deviezen ontvangen uit .loofde van ontvangsten en uitgaven van zijn koopvaardijvloot, aldust het Centraal Bureau voor Statistiek, dat hierbij opmerkt: exact zijn deze cijfers niet vast te stellen, voorname lijk doordat uit de enquête zeerede rijen niet blijkt welk gedeelte van de vrachtontvangsten wegens naar Ne derland vervoerde goederen betrek- Honderdvijf jarige houdt achter-achter-kleinkind ten doop in Ter Apel J Mevrouw H. SmitMeyering te Ter Apel heeft gisteren op- gewekt haar 105de verjaardag j fevierd. Zij heeft een enorme rukfe kalm aanvaard en voor allen had ze een vriendelijk woord. Het hoogtepunt voor haar was weer het bezoek van de heer H. Waalkens, burge meester van Vlagtwedde, diq gelukwensen en een fles eau de cologne kwam brengen. Opoe Smit, zoals ze in Ter Apel wordt genoemd, is zeer vi- taal en hout van een grapje. Ze i ziet er helemaal niet tegenop dat ze zondag a.s. in de Kloos- terkerk te Ter Apel haar drie j en een half maand oude achter- i achter-kleinkind, Rijken Ri- chard Veldman uit Albasser- i dam, ten doop zal houden. Dat de belangstelling van persfoto- grafen, televisie en film hier voor gjoot is, vindt ze prach- tig. vooral de televisie heeft ij hierbij haar aandacht, omdat ze zelf een toestel bezit. Illlllll lllllllllllllllllllltttlllllllllllllllllllllllllllltlltllllllllllllllltlllllll In ontwikkelingsgebieden werden peilingen verricht De uitslag van de In zevenontwik kelingsgebieden verrichtte peilingen Is bekend, deelt de minister van maatschappelijk Werk, inr antwoord op vragen van (1e vaste commissie voor maatschappelijk werk uit de Tweede Kamer in het verslag over de begroting 1959 van maatschappelijk werk mede. De minister acht echter het noemen van de voor deze gebie den geraamde bedragen en het over leggen van de peilingsrapporten niet opportuun. De onderzoekingen van de interde partementale studiegroep gebieden met bijzondere structuurveranderin gen, hebben geleid tot het instellen van een commissie met gelijke naam. Deze commissie heeft onder andere van de regering opdracht gekregen advies uit te brengen omtrent de so ciale aspecten van het in de zesde in- dustrialisatie-nota neergelegde sprei dings- dan wel stimuleringsbeleid (met name voor wat betreft de in dustrialisatiekernen) Voorts moet de commissie adviseren inzake de eventuele maatregelen die ter bevordering van de maatschap- In het buitenland worden vliegers pelijke, culturele en sociaal-hygiëni- voor de marine opgeleid, terwijl sche begeleiding In dit verband no- dig zijn. vliegtuigen zijn besteld. king heeft op invoer en welk gedeelte op doorvoer. Alleen dit laatste gedeelte betreft n.l. 'n vergoeding voor aan het buitenland bewezen diensten en behoort derhal ve tot de deviezenontvangsten. In ieder geval liggen deze hoger dan in de vorige jaren. In 1956 immers ont ving Nederland aan deviezen uit de koopvaardijvloot 700 rrrin, in 1955 >60 min en in 56( i 1954 470 min. De zeerederijen zijn exclusief coasters en tankschepen. De totale ontvangsten overschreden in 1957 de 2 miljard. Zij beliepen 2004 min., tegen 1786 min in 1956 1548 min in 1955 en 1393 min. in 1954. Het C.B.S. merkt op, dat niet alle ontvangsten In de cijfers bej rijn. Er ontbreken enkele posten, die uit vervoer pakketpost en buitenlandse briefpost e.a. De voor naamste post lag in de ontvangsten uit vrachten ten bedrage van 1725 min. Hiervan had 1409 min betrekking op vrachten van Nederland naar het buitenland en de vaart tussen vreem de landen. De in de totale ontvang sten begrepen bruto deviezenontvang sten voor Nederland (d.w.z. de ver goeding voor de aan het buitenland bewezen diensten) beliepen 1780 min. Wat de uitgaven in het buitenland betreft, deze liepen op tot 1 mil jard. Zij waren 899 min in 1956, 802 min in 1955 en 731 min in 1954. De voornaamste uitgavenpost lag in de loods-, haven-, kade- en ka- naalgelden, en betalingen wegens los sen en laden van goederen ad. 397 min. De volgende belangrijkste post was kolen en olie ad. 209 min. aan scheepsreparaties werd uitgegeven 50 min, aldus het C.B.S. Voor feiten op zondag 's maandags vlaggen Het is de minister van binnenlandse zaken gebleken, dat bij de overheids instanties niet allerwege bekend is op welke dag moet worden gevlagd, indien het feit ter gelegenheid waar van de nationale driekleur, al dan niet met oranje wimpel, wordt uitge stoken, op zondag valt. Teneinde elk misverstand op dit punt uit te sluiten heeft hij aan de ge meentebesturen medegedeeld, dat de ministerraad indertijd als regel heeft aanvaard, dat in zulke gevallen op de maandag daaraanvolgend wordt gevlagd. Nederlandse vrouw werd Miss Miami Beach Uit 53 mededingsters is deze week de zwartharige 22-jarige Haarlemse mannequin en fotomodel Desirec Yohai, die toevallig met haar man, de 28-jarige K.L.M.-purser Henri van Tienen, in Florida, Verenigde Staten, verbleef, in het badhotel „Algiers" te Miami Beach gekozen tot „Miss Miami Beach 1958/'59". Zij was de enige buitenlandse deel neemster. Desiree, dochter van een Turkse va der en een Nederlandse moeder, werd in Haarlem geboren, maar is vooral in Amsterdam opgevoed. Haar vader had daar een fabriek van Turkse sigaretten. Reeds eer der boekte zij met haar reebruine ogen, haar zwarte haar en haar knappe gelaat succes. In 1956 werd ze namelijk in Seefeld uitgeroepen tot „Miss Wintersport" van Oos tenrijk. Toen bezat ze echter nog de Turkse nationaliteit, die ze door haar huwelijk met Henri van Tie nen twee jaar geleden verwisselde voor de Nederlandse. Ook haar man is geen vreemde ln het vak. Deze blonde K.L.M.-pur- ser die in Amsterdam op de To neelschool is geweest, heeft als fo tomodel (speciaal voor Ameri kaanse bladen) een goede bijver dienste. Bezwaren tegen hotelbouw op Terschelling uc contactcommissie voor natuur- en lanascnapsbesc&erming te Amsterdam beert in een brief aan de gemeente raadsleden van Terschelling aange drongen op een voorzichtig beleid ten aanzien van de verdere recreatieve ontwikkeling van het eiland. Niet alleen wordt in deze brief aan gedrongen op het voorkomen van toe komstige uitbouw van een bestaand hotel op Terschelling, maar ook doet de contactcommissie een dringend be roep op de gemeenteraad tegen de be bouwingsplannen van een exploitatie maatschappij op het eiland, die moge lijk een hotel, althans „een gebouw voor openbaar nut", in het plaatsje Hoorn zal bouwen. De argumentatie die de contactcommissie in deze kwes tie aanvoert o.a. dat Terschelling verloren zou gaan als een rustoord bij uitstek voor vakantiegangers geldt ook voor de plannen tot op richting van een Duits „Kinderheim". In de brief aan de gemeenteraadsle den worden suggesties gedaan voor een wettelijke regeling die exploita tiegenootschappen zou verhinderen over te gaan tot uitbreidingen of nieuwbouw, die aan de rustieke om geving onherstelbare schade zouden kunnen berokkenen. Verdrag voor hulpverlening op zee met Duitsland Tussen West-Duitsland en Nederland is een overeenkomst van kracht ge worden inzake de hulpverlening op zee. De kustradiostations Scheveningen- radio en Norddeich zullen voortdu rend contact houden en in geval van noodgevallen waar dat nodig mocht zijn het optreden van de Nederland se en Westduitse reddingsinstanties in onderling overleg leiden. De over eenkomst is gisteren te Bonn gepu bliceerd. RPESIDENT BREDASE RECHTBANK: Minimum leeftijd bestuurders van vrachtauto's te laag De president van de rechtbank te Breda vindt dat de minimum leeftijd voor vraehtautobestuurders, achttien jaar, te laag Is en dat de vroegere bepaling, die sprak van 21 jaar, ge zien de toeneming van het verkeer beter gehandhaafd had kunnen blij ven. De president uitte deze mening don derdag tijdens de.behandeling van de zaak tegèn een twintigjarige Rotter damse chauffeur, die met een veer tien tons truck met oplegger een ern stig verkeersongeval veroorzaakt had waarbij een vrouw omkwam en een andere -ernstig gewond werd. Ook de officier van justitie meende dat de verdachte te jong en te onervaren was geweest om met zo'n zwaar ge vaarte te rijden. Het ongeluk was op 27 juli op de Oosterhoutseweg te Teteringen ge beurd. De jongeman had gedacht dat er een dekzeil van zijn truck waaide, had achterom fekeken en daarbij blijkbaar aan zijn stuur gedraaid. Daardoor was de truck op de linker weghelft heiand en njet een tegenlig ger in botsing gekomen. De officier hield rekening met de gun stige antecenten van verdachte en eiste twee weken gevangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs. De verdediger meende dat zijn cliënt wel voldoende bekwaam was geweest, maar een moment onnadenkend had gehandeld. Hij vroeg clementie. Uit spraak over veertien dagen. Levering filmjournaal aan Cef a weer gestaakt De christelijke filmactie heeft de pre sident van de rechtbank in Den Haag verzocht alsnog een dwangsom vast te stellen, omdat een filmjournaalpro ducent (Haghefilm) de levering van materiaal aan de Cefa per 1 novem ber heeft gestaakt. Zoals bekend, heeft de president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. Witsen Elias, op 17 september in kort ge ding de eis van de christelijke film actie (Cefa) toegewezen, waarbij van de filmmaatschappij levering van het filmjournaal „Spiegel van Nederland" werd gevorderd, zulks op grond van een schriftelijke aanbieding welke eerder was gedaan. Na de uitspraak deelde dc procureur van de filmmaatschappij mede, dat zijn cliënt tot levering zou overgaan, zodat van het stellen van een dwang som werd afgezien. Intussen is de filmmaatschapij in ho ger beroep gegaan tegen de uitspraak in kort geding. Zij heeft aan de leve ring van haar materiaal aan de Cefa voorwaarden verbonden, die de Cefa, als niet te voren overeengekomen, on aanvaardbaar acht. De Cefa heeft daarom verzocht als nog een dwangsom vast te stellen. Nederland erkent republiek Guinea. Nederland heeft op 4 november de jongste Afrikaanse staat. Guinea, er kend. De minister van buitenlandse zakqn, mr. J. m. A. H. Luns, heeft de president van Guiea hiervan tele grafisch in kennis gesteld. Voor de rechtbank te Amsterdam stond vrijdag een „clan" van tien in brekers terecht, die het land door reisde en In vele plaatsen inbraken pleegde. Een van hen, de 21-jarige K. I»., zorgde voor een auto, waarmee zij de plaatsen van misdrijven be zochten en de gestolen goederen ver voerden. Hij zou in 19 van de 50 ge vallen zijn medewerking hebben ver leend. De officier requireerde tegen hem twee jaar jeugdgevangenis met aftrek. Ook tegen negen andere verdachten werden gevangenisstraffen variërend van 1% tot 2Vè jaar geëist. Uit de verhoren bleek dat de verdachten in groepjes op pad gingen en dat ze aan vankelijk volgens plan te werk wa ren gegaan. Later sloegen ze echter overal toe. Enkele leden waren te Eerbeek betrapt. Omdat men bij hen schuld aan meer inbraken vermoed de werden de daders naar Amster dam overgebracht, waar het gehele Advertentie NSU-IMPORT FIRMA VAN OORSCHOT ROTTERDAM .16 automobiele.-. komplot kon worden ingerekend. De 26-jarige schilder c. O. en de 23-jarl- ge a, a. v.. die met 44 inbraken als de hoofddader werd gebrandmerkt barstten in tranen uit toen de officier zijn requisitoir hield. Zij hoorden respectievelijk 1% jaar met aftrek en 2% jaar met aftrek tegen zich eisen. Bij de inbraak in de liefdadigheidsin richting te Amsterdam zou de zoon van de vroegere directeur, de 35-jari- ge schilder W. D., de aanwijzingen hebben gegeven. Tegen hem werd een voorwaardelijke straf van zes maan den geëist met een proeftijd van drie jaar. De verdedigers bepleitten cle mentie voor hun cliënten. De recht bank zal op 21 november uitspraak doen. Schilderij prinses Wilhehmna als prijs op pluimveeshow Ter gelegenheid van het 40-jarig Ju bileum van de Puttense pluimveever eniging zal op 18 november in do eierhal van Putten een pluimveeten toonstelling gehouden worden. Prin ses Wilhelmina heeft een. door haar zelf vervaardigd, schilderij als prijs beschikbaar gesteld. „Schelde-Lloyd" wordt maandoo overgedragen Het bij de Howaldtswerke te Ham burg voor de Koninklijke Rotterdam- sche Lloyd gebouwde vrachtschip ..Schelde Lloyd" van 10.000 brt. zal maandag a.s. aan de Nederlandse maatschappij worden overgedragen aan het einde van een proefvaart, welke gisteren 4s begonnen. Het schip heeft een snelheid van 16V4 zeemijl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 16