Zwavelzuurfabriek in gebruik Zeeuwse Almanak Lil rS.ijfe DRS. VAN BEUSEK0M SPRAK VOOR CHR. MIDDENSTANDERS INSTRUCTIEVE BIJEENKOMST ZEEUWSE DRUKKERSPATROONS OUD-GEREFORMEERDE KERK TE HAAMSTEDE IN FRAAI GEBOUW Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 6 NOVEMBER 1958 (Slot van pag. 1) concentreerd en dus uitstekend ge schikt voor (goedkoop) traüsport naaf het buitenland werd vervaar digd. Door dat alles was de produktie van superfosfaat ten opzichte van 1948 dan ook reeds verdubbeld en door het ingebfulkftèmen van hèt. fdeuwè be drijf verwacht mén dat deze produk tie töt hét drievoudige Van 1948 zal Stijgen. Bovendien zal ér dan nóg twèê keer zoveèl zwavelzuur ge maakt kunnen worden, Dè Mèuwè in stallatie, die rèèds ruifri een matthd in bedrijf is, heèft zö'rt grote capaci teit, dat dé beide oudé Installaties volledig vervangen worden én dé be drijfsleiding verwacht dan oök, dat fëèds iö 1960 alleen dé nièuWë fa briek nog in bèdrijf zal zijn. Ondertussen doet het vréémd aan, dat bij zulk een enorme produktie van tienduizenden tonnen per jaar zo weinig „mankracht" nodig is, want de nieuwe zwavelzuurfabriek kan draaiende gehouden worden met ongeveer 15 'man, die dan nog In vier ploegen werken. Dit Is dan ook alieen maar mogelijk, omdat deze fabriek hypermodern en dus bijzonder geautomatiseerd Is Voor hèt vervaardigen van al die dui zenden tonnen zwavelzuur gebruikte men vroeger en ook nu nog ten dèlé pyriet. Maar in de toekomst zal mén geheel overschakelen op zWavêl, waarvoor mén in Frankrijk (Laq) een nieuwe Vindplaats heëft ontdekt. Deze vindplaats zal in 1982 zo geëxploiteerd kunnen worden, dat vijftig van dergelijke bëdfijvèn Van zwavel kuhnen worden voorzièn. Dat is bijkhns voor heel West-Éüföpk.;.. Bijna wekelijks De nieuwe zwavelzuurfabriek is ont worpen door het gigantische concern Saint Gobain, dat over de hele we reld verspreid 100 bedrijven heeft, waarvan deze twee in Sas van Gent deel uitmaken. ,.Werkspoor" uit Am sterdam zorgde voor het leeuwenaan deel van de constructie, maar ook uit Franse, Belgische en Duitse bedrij ven kwamen leveringen voor deze nieuwe installatie. Al die duizenden tpnnen superfosfaat blijven overigens niet in Nederland. Bijna wekelijks worden föhnen kunstmest verscheept naar het bui tenland: naar Oost-Europa, Dene marken, Griekenland* Formosa, Bra zilië, Korea, Ierland én nog véle an dere landen. Itttusfeèn 16 er óók één Wljzlglhg ge komen in de fabricagè-mëthödë. In de oude installaties'werd namelijk zwak zuur als gècöhcèntfèèrd zuur gemaakt. De nieuwe fabriek maakt échter alléén geconcentreerd zuur. Voor de fabricage van superfosfaat is échter zwak zuur nodig en dus komt er ook nóg een zogenaamde „vérsnij- ihrichtlng", diè dit gécohcèntreerde zuur verdund. Advertentie Spit in de rug Flthfc wrijven met Klooster- balsem: de warmteopwehkende I stóften verjagen snel dè pijn. Klooster-balsem "geèh goud Zó goéd" J VAN TOT MEVROUW, BAS OP UW KIPPEN! Mevrotlw 8. aan de Oranjeboom- straat in Wcmeldinge deed een ver velende ontdekking, toen zij woens dagochtend ging kijken of haar kip pén ook eieren hadden gelegd. Het hok bleek namelijk leeg té zijn. Een önbêkende had 's nachts een zestal hoender* ontvreemd. Mevrouw S. waarschuwde de politie én die maök- lê uit dat de dief eén hónd. fnoest zijn, de sporen wezen het uit. Het duurde niet lang, of de hond waè óp- K1NDÉRBOEKEN De kinderboekenweek behoort bereUlh tot het verleden, en tvanHëer allés tje- gattn is, zoals de organisdtörèn ziöh dat ongetwijfeld hebben voorgesteld, dah zit HU op ditzelfde iiiólneHt vrijwel iëder kind met een boekske in een hoêltske. Want dat, nietwaar, is dè opzet van zo een boekenweek hét stimuleren Van de leeshonger. Maar of dat nu wel zo volledig ge lukt is, valt te betioijfélen wanneer ge op straat én pléin dé jëUgd mas saal ziet hoela-hoepelen. Alsof er geen boeken, bestaan. Dat ze wel iegelijk bestaan Werd tij dens de kinderboek en tvèëk overigens nóg eens nadrukkelijk aangetoond op eén door èen Middelburgse boekhan delaar ingerichte tentoonstelling Van kinderboeken. Een sfeervol ingerich te expositie, in- een vrolijk niét slin gers versierde ruimte. En hóeken te kust en te keur. De organisator had niét té klagen óver gebrek aan be langstelling, maar daarnaast wilde hij wél eens weten welke boeken de fhéeste belangstelling van ziin jeug dige bezoekers trokken en derhalve vroeg hij een nijver rondkijkende jongeling: ,J3n? Wat vind je nou hét aardigstef" De knaap dacht even na en sprak toen, met groot enthousiasme: ,De imgéré" gespoord. De eigenaar van het dief achtige diertje vergoedde de schade. JONGELUI, PAS OP DE SPELEN Zaterdagavond 8 november om half acht gaan de poorten Weer open van de „instuif" in Stave- niösé. Dat betekent eeü nieuwe bron van vertier voor de jeugd van dertien jaar en ouder in het Dorpshuls. Er geldt echter één waarschuwing voor de bezoekers van deze gezellige bijeenkomsten: „Pas góed op de spelen!" Voor de genen, die dit jaar nog dertien worden is er nog de prettige me dedeling, dat ook zij zaterdag avond aanstaande al naar het Dorpshuis kunnen stappen. Zii zijn er van harte weiköm, zo heeft men ons verzekerd. ZILVEREN KAPPER Kapper G. de Rijke in Stavenissë oe fent zijn vak feeds 25 jaar uit. Deze week vierde hij dit jubileum. De heer De Rijke begon als kapbef „zonder meer", thans èöhtër heeft hij niéfer aan zijn hóófd, want behalve knippen én schèrên verkoopt hij öok textiel. In zijn „scheerwinkel" in Stavetilséè zijn al hëel wat ménsen ohdèr het mes van kapper De Rijkè gewéést. Vanzelfsprekend kwamen velé tevre den klanten hem mét Stijn jubileum feliciteren. NEGENTIG JAAR Dé heer K. Jdnse te Oöstkapellc Is woensdag 90 jaar geworden, een ver jaardag die niet ongemerkt is Voor bij gegaan, want dé héér Jaiise is een bekende figuur m Oostkapellé. Hij was jarenlang Wethouder name lijk. Velen zijh hêirt gistefen dan óók koftlëM feliciteren en de muziekver eniging „CrëSéêlidö" bfacht heili één serëiiadé. eeh samenstel van bijna meters dikke buizen, ketels, tanks en droog- en absorbtietorens: de nieuwe zwavel zuurfabriek in Sas van Gent.,. (Foto P.Z.C.). Een bijzonderheid is nog dit: wel licht is in deze nieuwe fabriek het „warmste plekje" van Zeeland te vinden, want bij de verwerking van de zwavel worden temperatu ren van 1200 tot 1400 graden Cel sius opgewekt. Bij het koelen van de gassen wordt dan ook zoveel stoom verkregen, dat men hieruit de krachtbron heeft kunnen ma ken, die het gehele bedrijf draai ende houdt.... En dan nog is er een warmte-oyerscliot, dat in de toe komst wellicht voor cèrttralë ver warming gebruikt kan wórden. Vóljphdë week vrijdag zal bij dé of ficiële opening ondér mèer aanwe zig zijn de vice-president van het concern Saint Gobain, de 8Ö-jarige baron L. P. A. Thénard, die als gast- heér zal optfédèn. Öok zal aanwezig zijn de commercieel attaché van de Franse ambassade, de heer Lorand. Gemeente Groede voert onteigeningsprocedure Ortl grondspeeulatie té voorkomen De raad van Groede heeft In een spoedeisende vergadering woensdag avond béslóten een onteigeningspro cedure te voeren tegen de Amster damse eigenaar van bouwterreinen aan de geprojecteerde uitvalsweg. Dit om gfóndspecillaties van deze eigenaar, de heer H. C. van Houten te voorkomen. Zoals bekend besloot de raad ihder- tijd de grónd groot 4 ha. van de heer Vafl Houten te kopëh voor 20.000. Het college van Gedeputeerde Staten kon echter slechts akkoord gaan met een bedrag van 16.723. De heer Van Houten weigerde de grónd, dié ln het uitbreidingsplan van de gemeente ligt, voor dit bedrag van de hand te doen en trachtte een beter betalende koper te vinden. Om dit lèatste te voorkomen heèft de raad nu, na eerst advies te hebben in gewonnen bij de Directie vóór Volks huisvesting en de Centrale Commissie voor Onteigening van Bouwgronden, besloten de grond te laten onteige nen vóór een definitieve koop-actie is opgemaakt. Het raadsbesluit Werd met algemene stemmeh genomeh. Ernstig bedrijfsongeval bij A.C.Z. ie Sluiskil Arbeider na diepe val in ziekenhuis opgenomen Woensdagochtend is in zorgwekken de toestand in het Elisabethzieken- huis te Sluiskil opgenomen de Belgi sche arbeider P. H. uit de buurt schap Staak te Asseneede, die het slachtoffer Was geworden van een bedrijfsongeval bij de Association Cooperative Zélandaise de Carbonisa tion G.A. H., een ovenarbéider wiens taak het was de olie- en teefleldingen schoon te houden, maakte een val van vier a vijf meter van het platform onder de ovenbrug. Het slachtoffer kwam daar bij terecht op het óvehbördes. Het ongeluk werd door niemand opge merkt. Naderhand werd hij bewuste loos op het ovenbordes aangetroffen door een ovenblusser. H. is daarna in allerijl overgebracht naar het Eli- sabethziekenhuis te Sluiskil, waar men zijh toestand zeer ernstig acht te. Woensdagavond was hij nog steeds niet tot bewustzijn gekomeü. Geslaagden „De Ruyter- school" te Vlissingen Aan de „De Ruyterschool" te Vlis singen slaagden voor het scheeps- werktulgkundige diploma A de he ren: H. F. Kroon, C. P. Traas en A. Volkert; voor scheepswerktuigkundi- ge diploma B de heren: A. List, P. de Bié en P. M. de Waal; voor scheeps Werktuigkundige diploma C II: de he ren J. J. de Jonge en P. Moens; voor 3e stuurman G. H. V. de heren: J. F. Monfils, A. L. A. M. Wilmering en H. M. A. van Lieshout en voor le stuurman G. H. V. D. Rijk en O. D. Wabeke (theor. gedeelte). VERGADERING TE MIDDELBURG Installatie Delta-corfimissie van chr. en kath. middenstandsvereniging a.s. maandag Tijdens een vergadering van de Middelburgse christelijke middenstands vereniging, die woensdagavond in hotel „Suisse" gehouden werd, deelde de voorzitter, de heer Jac. Allewijn jr., mee, dat maandag 10 november a.s. de Deltacommissie, die is Ingesteld door de katholieke en christelijke Zeeuwse middenstandsbonden, geïnstalleerd zal worden. Waarschijnlijk zal dit gebeurèn in hotel „De Korenbeurs" te Goes. In deze commissie hebben van elke bond zeven leden zitting. In verband met deze commissie-instel ling uitte de heer Allewijn nogmaals kritiek op de „onverkwikkelijke his torie", zoals hij het noemde, die aan het instellen van de Deltacommissie door de K.N.M.B. voorafgegaan is. De C.M.V.-voorzitter stipte aan, dat aanvankelijk de drie bofiden besloten hadden een commissie in te stellen. De K.N.M.B. wilde hierin met zeven leden vertegenwoordigd zijn, terwijl de andere twee er elk vier zouden toegewezen krijgen. Volgens de ka tholieke en christelijke bonden was dit niet juist, omdat men deze com missie niet zou moeten instellen vol gens het ledental van de drie bon den. Tenslotte, aldus de heer Alle wijn, zwiöhttè de K.N.M.B. voor de argumentatie van de andere bon den, waarna echter weèr móèilljkhe- den ontstonden naar aanleiding vari ^geneesmiddel MiJnhardfS Zenuwtabletten VERGADERING IN GOES Kostprijsberekening onder de loep genomen De Zeeuwse drukkers, bedrijfsleiders en calculatoren aangesloten bij het district Zeeland van de Federatie van Drukkerspatroons hielden woens dagmiddag een instructiebijeenkomst in „de Prins van Oranje" te Goes. Tij dens deze door ongeveer twintig le den bezochte bijeenkomst gaf drs E. van Gelder van de afdeling prijsvor ming van de Federatie der Werkge versorganisaties in het Boekdruk- kersbedrijf te Amsterdam eén uiteen zetting over de kostprijs-calculatie ln een vijf-mans drukkersbedrijf. De voorzitter van het district, de heer F. B. den Boer uit Middelburg, sprak een openingswoord, waarin hij spe ciaal welkom heette drs. Van Gelder en diéns medewerker, de heèr P. Mon- tagne. Hij wees daarbij op dé grote vlucht, die het moderne drukkersbe drijf vooral ln de laatste jaren heeft genomen. Aan dit verhoogde tempo zullen de berekeningen van dé orders, die de drukkers krijgen, moeten wor den aangepast. Telkens weer blijkt, dat ons calculatieschema niet meer voldoet als basis van berekening, al dus de heer Den Boer. Hij vestigde er voorts de aandacht op, dat het thans ln verband met regeringsmaat regelen onmogelijk is voor ae druk kersorganisatie met een nieuw, vol komen aangepast schema voof de dag te komen. De kostprijsboekhouding in het be drijf is niet alleen belangrijk voor Kustvaartuig „Narwal" bij Kortgene omhoog. Dinsdagavond omstreeks zeven uur is het 300 b.r.t. metende Nederlandse kustvaartuig „Narwal", dat leeg op weg was naaf Kortgene om daar aardappelen te laden voor Zweden, in het zicht van de haven omhoog gevaren. De sleepboot „Lama I" heeft getracht de „Narwal" vlot té trekken. Later kreeg de sleepboot assistentie van de „Lama H", dóch de pogingen bleven zonder resultaat. De berging is daarna opgedragen aan het bergingsbedrijf Jac. Smit Zoon te Wemeldinge. Woensdagmorgen en -avond ondernomen pogingen van de ze bergers om de „Narwal" met twéé sleepboten vlot te trekken, liepen echter eveneens op niets uit. Vandaag zal men het bij hoog water nog eens proberen. VOORMALIGE BOLLENSCHUUR Ds. M. van der Klis leidde eerste dienst In dè VóOFfti&lIgé bollenschuur 'Uil mêVróUW ViS te Haamstede heeft dé Oud-Gereformeerd»; Kerk woensdag avond een dankdienst gehouden. Niet alleen omdat het een dankdag voor liet gewas Was, maar vooral ook öiii- dflt dé Öüd-Gerelormeefde Kerk te Haamstede voof het eefst de beschik king heeft gekregen over een eigen kerkgebouw. De oude bollenschuur is geheel verbouwd en er is een fraai kerkgebouw voor In de plaats geko men. Het bedehuis is ingericht met blankhouten banken on een blank- houten preekstoel e»i orgel, óp de vloer is één bedekking Vin Jicht li- flöieum aaflgebracht. (Advertentie) KINDERHOE8T VERDWIJNT DOOR ZWITSAL KlNDER-HONING-SlROOP De Oiid-Gereformeerde Kerk heeft nóóit een eigen kerkgebouw gehad. Van 1940 werden slechts zeer onre gelmatig diensten gehouden. Met het toenemen van het aantal kerkgan gers groeide het verlangen naar een eigeli kerk. In 1949 werd de oude schuur ingericht als voorlopig bede huis tot door het overlijden vah de eigenaresse, mevrouw Vis de gele genheid ontstond de schuur te kopen. Daarna Werd hij geheel verbouwd eri vergroot én wérd er een nleüwè con sistoriekamer achter gebouwd. De eefste dienst in de kerk werd geleid door de predikant van de Oud-Gere formeerde Kerk te Zierikzee, ds. M. van der Klis, die afgevaardigden van dék erken vah Kerkwerve eh Ziérik- zee en hèt gémeentebestüür vah Haamstede kon begroètèn. „Op deze dankdag voélen Wij ohs bij zonder dankbaar jegèriè Christus, dié óns deze fraaie kerk heeft gégèven" sprak ds. van dér Kils, die een pre dikatie hield naar aanleiding van de dichtregel uit Psalm 84: „Zelfs vindt dé JfnlS eeh' htile, 6 Héér". berekening van dé orders, maar ook voor het opsporen van fouten. Dit geldt niet alleen voor de grote bedrij ven, waar de directie of patroon niet in staat is de dagèlijksè gang vah za ken op de voet te volgen, maar in de zelfde mate ook voor de klèinë pa troon en zelfs voor de meewerkende patroon, aldus de voorzitter. Na dit inieidênd woord van de héér Den Boer, was het Woord aan drs. Van Gélder, die met behulp van één zoge naamde ovèfhaed-pfojector een apparaat, waarmede dè op een Soort cellofaan géschreven woorden op een doek Worden geprojecteerd dè aan- inzlCht Verschafte ih deze dharbij uit Van wezigen moeiïijkê matérie .van kost] ■HPL m iBêfe- kerilng. Spreker glftg ddarbij uit Van eén vljf-mahsbedfijf inclusief de fiatroon waarbij dè aahwézigë pa- roons, bedrijfsleiders en calculatoren hem de nodige gegevèns vèrschaften. De bespreking werd met grote aan dacht gevolgd. Truck met oplegger bij Rilland in de sloot Woensdagavond is omstreeks half ze ven een 10-tóns truck met oplegger van de firma J. van Opdorp uit Sas van Gent, bestuurd doof de heer F. C. D. uit TerneuZen nabij Riliand- Bath in ëen haast de rijksweg gele gen sloot terecht gekomen. De neer F. C. D. passeerde juist een bestel wagen, bestuurd door de heer G. van T. uit Rotterdam, toen uit de rich ting Goes een vermoedelijk onver lichte personenwagen naderde. De heer F. C. D. moest vaart minderen, kwam zodoende weer achter dè Wa gen van de heer G. van T. A. raakte de auto aan dé achterzijde, waardoor deze licht wérd beschadigd. D. remde krachti gaf, wa&rdoor de truck in de krachtig &f, waardoor de truck ln de naast de weg liggende sloot terecht kWam. Persoonlijke ongelukken dé den zich niét voor. Later op de avond arriveerde een takelwagen uit Ter- neuzen. Tijdens de werkzaamheden werd het verkeer zowel uit Bergen op Zoom als uit Goes dóór de kom van de gemeente Rilland-Bath ge leid. De takelwagèh van gaf age Visser uit Terneuzèn is hèt niét gelukt de truck met oplegger óp het droge te bren gen. Dè kabels knapteö af alö luci fershoutjes. Daarna hééft fnen zich in verbinding gesteld met de vlieg basis Woensdrecht, vanwaar binnen een half uur een takelwagen werd gestuurd. Maar ook deZe gelukte hét niet de truök Uit de sloot ie halen. Aanbesteding vöor dienst herverkaveling Zierikzee. Namens de herverkavelipgscommissie Zeeland, bureau vah uitvoering Schouwen-Duiveland, heeft dé Neder landse Héide maatschappij dinsdag in hotel „Concordia" tè Zierikzee aanbesteed: het graven, verruimen en dempen van sloten, het in cultuur brengen van toegangsWegén, het ver lagen en ophogen van percelen' (tota le oppervlakte plm. 100 hh), een en ander met bijbehorende werken'in complex 3 b van dè p.óldér Zonnemai- re en complex 2 ged. van de polder NoordgouWé. Er werd ingeschreven doof: De Oude en Dé Jonge, Zierikzee 234.000; Aannemingsbedrijf Zeeland N.V.. Vlissingen f 218.900; gebr. Van den Heuvel, Zierikzee 212.000; G. van Oofd, Wéfkendam 202.000; G. van Oord, Dordrecht 199.900; Fa. J. D. Janse, Middelburg 197.000; E. Blok, Rotterdam 196.800/ H. de Ja ger en Co., Sliedrecht 188.200; Maas Jonker, Roosendaal 181.000; C. J. Kuijper, Ouwerkerk 176.887 en M. Uijl, Middelburg 174.000. De raming was 208.925. ExdméD. De heer J. Jongepler te Middelburg slaagde té Amsterdam voor het diplo ma „Sportartikelen". het aantal bestuurszetels voof de commissie. De K.N.M.B. wilde name lijk twee bestuurszetels innemen. Terwijl hierover nog besprekingen werden gevoerd, aldus vervolgde de heer Allewijn, stelde de K.N.M.B. zelf een Deltacommissie in. Voorts deelde de heer Allewijn tij dens deze vergadering mee, dat er een brief van de vereniging „Han delsbelang" ingekomen was, waar in verzocht werd om in kennis te worden gesteld met de reglemen ten over de samemvérking tussen de drie bonden. Vefvólgens hield drs. E, van Bèüse- kom, verbonden aan het E.T.I. voor Zeeland, een causerie over de ecohó- mièché aspecten van het Deltaplan ln het bijzonder voor de Walcherse middenstand. Om zijn betoog enige achtergrond tè geven, ging aë heer ven Béüsekom eerst ih op de tot standkoming van het Deltaplan, dè verbindingen, de industrievestiging, dè gëvölgen voor de landbouw, ae zoetWatefvöorzienihg, het toefisme en de visserij. De directe gevolgen van het Delta plan vóór de middenstand, aldus vet- vólgdè drö. Van Beusekóm zijn be toog, kuilden verdeeld worden in een aantal gunstige en nadelige. Eén van de nadelige is de kortere verbin ding, vooral ten opzichte van Noord- Zeeland, waardoor de bevolking zich voor het aanschaffen van dnurzame consiimptiemiddelen op de „randstad Holland" oriënteert. Als gunstige gevolgen noemde drs. Van Beusekom onder meer de toene ming van de industrievestiging mét daaraan verbonden eer toenemende bevolking en het toenemend rècrea- tiébèzoek. Drs. Van Beüsékom gaf zijn toehoorders-middenstanders in ovèrweging om in dé toékómst te zorgen vóór 't voldoende assortiment aan duurzame conéumptlegöedéreh, een aantrekkelijke etalering, zo mo gelijk in samenwerking, en handha ving van de goede service in- de Zeeuwse zaken, die hij beslist beter vond dah ln de winkels ln de grote steden. Ovèrlgens nloet men ef wel rekening mee houden, dat gedurende de. eerstè tién jaar in dit opzicht vóór de friid- denstandërs geen noemenswaardige vérandèring zal optreden, terwijl men eveneens rekening moet houden met een vérschuiving van het toérisfen- pubiiek, omdat de prijsverschillen tussen Nederland en België steèds kelner worden. Na dit betoog ontspoh zich nog een drukke gedachtenwissé- ling. Aütöbotsing nabij Kapelle-Biezelinge Op de Rijksweg nabij de Smokkeï- hoèk te Kapelle-Biezelinge kwamen dinsdagmiddag omstreëks vier uur tweè auto's met elkaar in botsing. Een uit de richting Goes -komehde pêfsöheftauto, bestuurd door de heèr J. R; Uit Rotterdam, werd nadat hij links de weg wilde verlaten om bij het fruitstalletje van de heer T. wat fruit te kopèn, ingehaald door ëen vrachtauto, bestuurd door dé héér R. A. uit Parijs. Het gevolg was, dat beide .wagens op het linkergedeèlte met elkaar in botsing kwamen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De vrachtauto werd licht, de personenauto zwkar' beschadigd. f Advertentie! Zeer modern, zeer chic, zeer sterk doublé dameshorloge. Zes modieuze asymmetrische modellen 1 li黫rt*(n SpijVtr tti U.lkn, MtittlitH'i 9, UfrecM VANDAAG Middelburg Electro: „Verraad in Korea", 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Concert- én Gehoorzaal: Concèrt door Jo Juda, viool, en Gerard Hehgèveld, piano, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Tea and sym pathy", 19 en 21 uur, 18 jaar; Luxor: „Eén kindermeisje voor papa ge- zócht", 20 uur, alle léèftljdéri. Goes SO Grand: „Hun laatste nacht', 18 Jaar; Opril: gèw. ïiajaarsvër. gadèttng Chr. nakkerspatroon», 16 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2