Handelaar uit Hulst overtrad de landbouwuitvoerwet Kritiek op subsidie voor Wit-Gele Kruis li Zeeuwse Almanak ChefarineA :mn VRAGEN OVER DE KEUZE VAN ONTWIKKELINGSKERNEN BUKSSCHOT „OP VERZOEK" TE TERNEUZEN TROF DOEL DR. VAN LIERE (IJZENDIJKE) BENOEMD BIJ DE E.E.G. Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 5 NOVEMBER 1958 ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG „Kolenverenigingen" hebben met de vestigingswet te maken Voor de economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, stond dinsdagmorgen terecht de in- en verkoper van landbouwgewassen K.G.M. de B. uit Hulst. Deze verdachte had op 18 april jl.Jn strijd met de land bouwuitvoerwet pootaardappelen naar België uitgevoerd, zonder dat hij hiervoor in het bezit was van een vergunning. Bovendien was gebleken, dat de aardappelen niet aan de daarvoor gestelde eisen voldeden: er bevon den zich zieke en bevroren aardappelen tussen de voorraad. De officier van justitie, mr. T. Lebret, achtte deze overtreding bijzonder ernstig en eiste daarvoor een-geldboete van 500. Bovendien vorderde de officier inbeslag neming van de voorraad aardappelen. De politierechter veroordeelde de Hnlsterse In- en verkoper tot een boete van 300. Verder moesten zich verantwoor-1 den de koopman-landbouwer C. B., en de slagers A. B. en J. W., al len uit Oostkapelle. Gezamenlijk hadden deze drie verdachten rund vlees verkocht zonder dat daarbij toezicht aanwezig was. De koop man-landbouwer verklaarde, dnt het hier een koe betrof, die ge slacht moest worden. Het koe beest was door de controleur goed gekeurd voor verkoop in het klein. Voorts deelde C. B. mee, dat hij lid is van een veefonds. Wanneer nu een koe verongelukt of geslacht moet worden, betalen de leden van dit fonds in Oostkapelle zijn er 37 de koe terug en krijgen daarvoor een deel van het vlees. Na slachting van de betreffende koe waren de leden gewaarschuwd, dat het vlees verdeeld zou worden. Dat was dan ook ge beurd, maar zonder toezicht van po litie of keurmeester. „De politie heeft het ook zo druk met trouwpartijen en op kinderen letten, dat we maar zonder haar begonnen zijn", betoogde de sla ger B. „Dat was een beetje te ge makkelijk opgevat", wees de offi cier terecht. Mr. Lebret eiste te gen alle drie de verdachten een boete van 15, die de politierech ter in zijn vonnis terug bracht tot 5. Nog nooit is de coöperatieve kolen- vereniging „Helpt Elkander" te Big- gekerke gedurende haar 36-jarig be staan in aanraking geweest met de justitie, maar toen dit jaar een nieu we secretaris-beheerder benoemd werd, gebeurde dat wel. De nieuwe be heerder had namelijk geen vakdiplo ma, zodat de kolenvereniging de ves tigingswet overtrad. De voorzitter van „Helpt Elkander", de landbouwer P. W. uit Biggekerke, moest daarom terecht staan. W. verklaarde de poli tierechter, dat hij 29 jaar secretaris is geweest, maar gedurende die tijd nog nooit van een vestigingsvergun ning voor de beheerder gehoord heeft. Regeling De politierechter gaf de voorzitter In overweging tezamen met andere ko lenverenigingen op het platteland stappen te ondernemen om tot een re geling te komen. Wellicht kan men een voorstel doen toekomen aan het ministerie van Economische Zaken. „Op het gehele platteland zijn talrij ke van dergelijke verenigingen, die heel goed werk doen", verklaarde mr. Van Empel. De heer J. Touw, de ambtenaar van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilan den te Middelburg, verklaarde in dit verband, dat vermoedelijk in december 'n nieuwe wet tot stand komt, waarbij verschillende bedrij. ven en verenigingen een nieuwe vergunning zullen moeten aanvra gen. Tot slot werd de Blggekerk- se kolenvereniging conform de eis van de officier veroordeeld tot een boete van 15. „Maar ik reken er dan ook op, dat U probeert een re geling te treffen", verklaarde de politierechter. De voorzitter van „Helpt Elkander" verzekerde, dat dit gebeuren zal. De landbouwer-veehouder J. A. van D. uit Graauw had op 16 juli losse melk verkocht aan een buurvrouw. Advertentie Belangrijkevooruitgang bij bestrijding van pijnen! Vfar werkelijk betrouwbare middelen y helpen eikeer en doen wonderenl De kennis van pijnbestrijding fs in de loop' der jaren regelmatig groter geworden. Ge leerden hebben vastgesteld waai* en hoo pijn ontstaat en zij hebben geleerd pijn te moten. Daarna hebben zij kans gezien de werking van één de* oudste pijnbestrijders belangrijk te versterker» door toevoeging van nieuw ontdekte mid delen. Deze combinatie werkt bij pijnen en ook bij griep beter dan elk middel afzonderlijk. m* T«gen pijnen en griep. Gesclrilit YMf ée geeoeligile mug, wan! die word! beichermd doof lie! bertonddeel ChtUroc VAN TOT GRATIS SCHOOLREIS Het bestuur van de Prins Bernhard- school te Vlissingen ontving een ple zierig bericht. De leerlingen namen, zoals overal elders in het land, deel aan een postzegelactie ten bate van het doofstommen-instituut „Effra- tha". Deze actie bracht in totaal 25.000 op. De Prins Bernhardschool had hierin een groot aandeel. Het ge middelde per leerling was hier het hoogst, namelijk 7,03. Twee leerlin gen onvingen zelfs voor hun grote activiteit een extra individuele prijs, terwijl de school (en nog negen ande re scholen in Nederland) een gratis schoolreisje krijgt aangeboden. TWEELINGEN Mevrouw W. Jobs'eVerhulst te Westkapelle heeft onder haar vee een koe, die op 1 maart 1954 werd gebo ren en die in die korte tijd moeder is geworden van zes gezonde en flink uit de kluiten gewassen kalveren. Driemaal namelijk bracht deze koe tweelingen ter wereld. De eerste maal op 17 oktober 1956, de tweede maal nog geen jaar later, op 14 oktober 1957 en de laatste keer op 1 novem ber van dit jaar, enkele dagen gele den dus. Moeder en kinderen maken het uitstekend. NIEUWS UIT BRUINISSE Er Is weer veel nieuws uit Bruinisse, waar dezer dagen o.m. de mijnen- opruimingsdienst bij de plaatselijke BEWIJS De beide dames, die per trein van Goes naar Vlissingen reisden, ontdek ten onderweg, kijkend uit het venster, de beide in de Zandkreek opgelegde, zogeheten Libertyschepen. ,£e va ren," sprak de een. „Welnee, ze liggen stil,' verklaarde de ander en daarop ontvjikkelde zich een hele discussie: maar de eerste bleef bij haar mening dat de beide schepen voeren. Het gesprek vlotte, daarop niet erg meer. Totdat de trein Middelburg binnen reed. Want toen nam de eerste het gesprek weer op en riep uit, tiaar buiten kijkend, viaar in het Kanaal door Walcheren eveneens twee Li bertyschepen zijn opgelegd: „Zie je wel, dat ze voeren. Ze zijn er al!" De ander zweeg- Verslagen politiecommandant enkele opgegra ven souvenirs uit de oorlogstijd kwam halen. De buit bestond dit keer uit een grote mortiergranaat, afkom stig uit de polder „Vier Bannen" en enkele vuurpijlen, opgevist uit de Grevelingen en het Zijpe. Bovendien bereikt ons uit Bruinisse het bericht, dat de gevreesde konijnenziekte, my- xomathose, weer is uitgebroken in de omgeving en dat de ziekte reeds ver scheidene slachtoffers heeft gemaakt onder de knaagdieren. Eveneens uit Bruinisse komt het be richt, dat de mosselhandel nog steeds florerend is. De vloot is weer naar de mosselzaadbaiiken in de Waddenzee uitgevaren. NATTE MAAND De Maand oktober 1958 was een natte maand, want op 19 dagen van deze maand viel er regen en slechts 12 dagen was het geheel droog. Maar toch bleef de hoe veelheid neerslag, die in deze maand óp het proefbedrijf Schel- demonden werd geregistreerd be neden normaal, want er viel 61 Vi mm neerslag tegen 77 mm nor maal.. Topdagen in de regenval waren 6 oktober 11 mm, 14 okto ber 10.4 mm en 18 oktober 11 mm. EERSTE COASTER Zoals men in de Westhoek van Schou wen in het voorjaar uitkijkt naar de eerste ooievaar, zo ziet men in Kam perland in het najaar uit naar de eerste coaster. Deze coasters doen ieder jaar de haven van Kamperland aan om er aardappelen te laden eu ook deze herfst is een schip het ha ventje weer binnengelopen. Het was de „Bermuda" uit Delftzijl. Volgende week wordt een tweede kustvaarder verwacht. De aardappelen liggen al klaar. (Advertentie) Nu had deze buurvrouw „geen schrif telijke vergunning van het produkt- schap om de melk te kopen", aldus bleek uit de dagvaarding. Van D. verklaarde tot zijn verdediging, dat de buurvrouw hem dikwijls geholpen heeft, zodat hij haar min of meer als een arbeidster beschouwde. „En hier aan mag ik toch wel losse melk ver kopen", veronderstelde hij. Overigens ten onrechte, want op 13 juni had Van D. reeds een aanzegging gekre gen om met de verkoop te stoppen. „De standaardisatie is per slot van rekening niet voor niets in het leven geroepen", betoogde de politierechter, die akkoord ging met de waarschu wingsboete van 15, die de officier gevorderd had. Jj/tmpe Tere huid? •WflVO- Babyderm-zeep Er is geen Aspirin zonder BAYERKRUIS Het christelïjk-historische lid der Zeeuwse Staten, de heer H. [Jssel uit Zierikzee, heeft aan het coUege van Gedeputeerde Staten een tweetal vragen ge steld over de keuze van ontwik- kelingskernen in Zeeland. De heer IJssel wil weten of Gedepu teerde Staten zich beraden heb- IN AFDELINGEN ZEEUWSE STATEN Ten bate van de dienst geestelijke volksgezondheid Het voorstel van Ged. Staten van Zeeland om de subsidie aan de provin ciale bond „Het Zeeuws Wit-Gele Kruis" ten bate. van zijn dienst geeste lijke volksgezondheid met ingang van I januari 1957 te verhogen met een bedrag van f 16.000.tot ten hoogste f 18.500 per jaar, heeft in alle af delingen der Provinciale Staten kritiek ontmoete Deze kritiek is in hoofd zaak gericht op het door Ged. Staten overgelegde cijfermateriaal. Zoals bekend besloten de Staten tijdens de zomerzitting de beslissing op dit voorstel tot subsidieverhoging aan te houden, omdat men bevreesd was voor „dubbele" subsidiëring. Die „dubbele" subsidiëring zou volgens de Statenleden onder meer tot ge volg kunnen hebben, dat door toekenning van een subsidie aan de dienst geestelijke volksgezondheid op de algemene dienst van de pro vinciale bond een overschot zou ontstaan, dat deze bond dan weer voor an dere doeleinden zou kunnen aanwenden. SLECHTE SPIJSVERTERING Ged. Staten konden ln hun voorstel van 23 september j.l. die vrees niet delen. Zij hadden inmiddels de be schikking gekregen over de definitief vastgestelde rekening van de algeme ne dienst over 1957. Met de cijfers hiervan meenden Gedeputeerden, dat bij verhoging van het provinciaal subsidie geen sprake zou zijn van „dubbele" subsidiëring. Een aantal leden der Provinciale Staten echter achtte dit cijfermate riaal nog onvoldoende voor de vor ming van een juist oordeel over het toe te kennen subsidie. Bovendien was er kritiek op het feit, dat de eigen kring niets bijdraagt in de kos ten van.de dienst geestelijke volks gezondheid. Enkele Statenleden merkten op, dat terecht het voorschot aan de D.G.V. van f 19.517,50 uit de uitgaven van de algemene dienst gelicht is. Zo als G. S. betoogden heeft dit bedrag betrekking op de verstrekking van voorschotten voor de D.G.V.het valt dus buiten de eigenlijke exploitatie inkomsten en -uitgaven. Bij een nader onderzoek van de rekening van de algemene dienst is deze leden echter gebleken, dat een soortgelijke post schuilging onder „Uitgaven voor het kraam- centrum" tot een bedrag van f 19.085. Ditzelfde bedrag is te rug te vinden onder de inkomsten van de rekening voor de dienst Kinderhygiëne onder „Kasgeld, verstrekt door de provinciale bond". Volgens deze leden is dit een tijdelij ke betaling, waardoor de rekening een geheel ander „gezicht" krijgt. Het batig saldo van de algemene dienst zou dan f 14.625,95 bedragen, het tekort op de D.G.V. bedraagt f 15.917,06, zodat als ongedekt te kort zou overblijven een bedrag van f 1291.11. Volgens deze leden zou het aanbeve ling verdienen als naast de exploita tierekening ook een balans werd overgelegd, waardoor al de bereke ningen en veronderstellingen niet no dig waren geweest. „Weelde" Enkele andere leden waren van oordeel, dat in Zeeland het werk van de geestelijke volksgezond heid door één instantie zou moe ten worden verzorgd. Wanneer nu, aldus deze leden, een groepering niet wenst samen te werken met andere groepen uit hoofde van verschillende levensbeschouwing, dan moeten daaruit voortvloeien de extra kosten niet ten laste vjiri de overheid worden gebracht, maar door de bevolkingsgroep, die geen samenwerking wil. worden gedragen. „Deze groepen zullen een offer hebben te brengen voor de „weelde" van een eigen orga nisatie", meenden deze Statenle den. In principe wilde men het voorstel gaarne ondersteunen. Men wilde zelfs een ruim subsidie toegekend zien, maar daartegenover moest dan een bijdrage staan van de groep ter compensering van de meerdere kos ten, die nu.volgens G.S. door de overheid betaald zouden moeten worden. Naar aanleiding van het algemeen verslag merken Ged. Staten op het onbillijk te vinden, dat enkele leden zo sterk de nadruk hebben gelegd op het verband van de beide diensten. Het gaat hier, aldus G. S., om een af zonderlijke taak van werkzaamheid met een eigen budget, die reeds se dert 1955 erkenning heeft gekregen door het verlenen van een afzonder lijk provinciaal subsidie. Het onderbrengen van de katholieke D.G.V. in een apart orgaan heeft de aandacht, verklaren G. S. vervolgens. In verband onder meer met de fi nanciële onzekerheden is het nog niet tot een beslissing gekomen, hoe wel binnenkort weer een bespreking hierover gehouden zal worden. Ver der wordt er op gewezen, dat de pro vinciale bond niet verplicht Is tevens een jaarbalans over te leggen. Wel heeft de bond zich bereid verklaard dat vanaf het subsidiejaar 1958 wel te doen. Het tekort op de rekening van liet kraamcentrum bedraagt f 18.837,73, welk tekort geheel ten laste van de provinciale bond komt. Ged. Staten verklaren dat de aanvankelijk ver strekte voorschotten in feite bijdra gen in het tekort van het centrum zijn. Ter verkrijging van een juist beeld moet de post „Uitgaven voor het kraamcentrum" van f 19.085 tot 18.837,73 worden teruggebracht. De algemene dienst blijft dus een tekort vertonen van f 4424,05 min f 247,27 is f 4176,78. Geert middelen Uit dit alles hopen Ged. Staten duidelijk te hebben gemaakt, dat In 1957 op de algemene dienst geen middelen aanwezig zijn, waaruit bijdragen aan de D.G.V. zouden kunnen worden verstrekt. Ter dekking van de tekorten over 1956 en 1957 rond f 42.000.— ben op het verzoek van de minis ter van economische zaken om hem mee te delen welke plaat sen als ontwikkelingskern moe ten worden aangewezen. Zo ja, dan wil de heer IJssel weten of het resultaat van dit beraad aan Gedeputeerden aanleiding geeft op korte termijn nadere mede delingen aan Provinciale Staten te doen. Zoals men zich zal herinneren heeft de minister van economische zaken onlangs de provincie Zeeland aange wezen als „probleem-gebied". Dit houdt onder meer in, dat een aantal plaatsen kan worden aangewezen als „ontwikkelingskern". Bij vestiging in dergelijke kernen worden aan de in dustrie allerlei faciliteiten verleend. De minister heeft bij de indiening van zijn begroting medegedeeld met de provinciale besturen te zullen on derhandelen over de aanwijzing van de kernen en zo mogelijk in de me morie van antwoord op het voorlopig verslag van zijn begroting daarover mededelingen te doen. In een be schouwing onzerzijds hebben wij naar aanleiding hiervan betoogd, dat Zee land zeker aanspraak mocht maken op vijf van deze kernen, namelijk Goes, Hulst, Breskens, St.-Maartens- dijk en Zierikzee. De vragen van de heer LJssel betreffen nu de onderhan delingen tussen het college van Ged. Staten en de minister over de aanwij zing. Wellicht zijn deze onderhande lingen zover gevorderd, dat het col lege zich. gemachtigd voelt om hier over nadere mededelingen te doen. Sint-Maartensdijk geeft extra subsidie voor restauratie kerk Hoewel de financiële toestand van de gemeente allesbehalve rooskleurig is hebben B. eiT W. van Sint-Maartèns- dijk gemeend een verzoek van de kerkvoogdij van de Nederlands Her vormde Kerk in deze plaats om een extra subsidie voor de restauratie van de kerk van 25.900 te verlenen, te moeten inwilligen. In de dinsdag ochtend gehouden vergadering heeft de gemeenteraad van Sint-Maartens dijk een voorstel hiertoe na enige dis cussie goedgekeurd. Indertijd besloot de raad reeds om tien procent bij te dragen in de kos ten van de restauratie, welke toen werden geraamd op 338.000. Nu is gebleken, dat de kosten hoger zullen zijn en de kerkvoogdij is met een aanvullende begroting voor de dag gekomen van 259.000. De totale kosten worden dus geschat op 597.000. In het dinsdag genomen besluit van de raad wordt bepaald dat een subsidie zal wol-den verleend van tien procent van het verwerkte bedrag, tot een maximum van 259.000, evenwel onder voorbehoud, dat boven deze subsidies in geen ge val meer extra subsidie zal worden verleend; terwijl de betaalbaarstel ling afhankelijk gesteld wordt van de mogelijkheid om kapitaalmiddelen aan te trekken. Commissaris der koningin opent fosfaatfabriek. Vrijdag 14 november zal de commis saris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, te Sas van Gent het nieuwe superfosfaat- bedrijf van de spiegelglasfabriek openen. De plechtigheid begint om kwart over elf. KANTONRECHTER TERNEUZEN Nonchalante schutter met boete van 30.- gestraft „Schiet maar", riep de heêr H. toen bij op 20 juli j.l. met z'n fiets over de Koedijk nabij Terneuzen reed en daar z'n kennissen W. de R. uit Ter- neuzen en diens 23-jarige neef P. M. de J. uit Zaamslag bezig zag met schijfschieten tegen een boom met 'n 15-schots zware buks. De 11. richtte heeft de provinciale bond een kas geldlening opgenomen van f 20.000, terwijl het restant is gefinanciërd met een uit hét Rampenfonds be schikbaar gesteld bedrag van f 23.000. Dit geld was evenwel nodig voor de bouw van twee wijkgebou- wen. Ged. Staten stippen aan, dat de fi nanciële toestand van de provinciale bond dus van dien aard is, dat een verdere belasting van zijn algemene dienst zou leiden tot een nog groter tekort. Ged. Staten achten het dan ook niet verantwoord te verlangen, dat althans voor 1957 een bijdrage aan de D.G.V. verstrekt wordt. Intussen delen Ged. Staten nog piee, dat met ingang van 1958 de D.G.V. een vaste bijdrage van f 2500.zal ontvangen uit de middelen van de provinciale bond. Tenslotte deelt het college mee, dat in het algemeen verslag geen aanleiding gevonden wordt het voorstel te wijzigen. NA STUDIE IN PARIJS EN AFRIKA Werkte reeds voor het ministerie van landbouw Dr. J. J. B. P. van Lierde uit IJzen- dijke is met ingang van 1 november benoemd bij de algemene directie van de landbouw van de Europese Economische Gemeenschap. Dr. van Lierde is geboren te Philip pine. Na zijn h.b.s.-opleiding tc (Oostburgf ging hij studeren aan de katholieke economische hogeschool te Tilburg, waar hij in 1951 het doc toraal diploma behaalde in de eco nomische wetenschappen. Niet alleen in het binnenland studeerde de heer Van Lierde, maar ook in het buiten land volgde hij colleges aan diverse universiteiten. In 1949 behaalde hij een diploma aan het „Europees Cen trum voor de beoefening van de sta tistiek te Parijs. In 1951 werd hem als gevolg van een studiebeurs die hij had verkregen van de Ameri kaanse regering het diploma toe gekend van „Master of Sience in agricultural economics" van de uni versiteit van Wiscounsin (U.S.A.).In 1954 werd de heer Van Lierde een beurs toegewezen door de Zuidafri- kaanse regering. Na 1 jaar verblijf in Zuid-Atrika behaalde hij aan de universiteit van Pretoria de doctors titel. Begin 1955 kwam de heer Van Lierde naar Europa terug, en na enige tijd werkzaam te zijn geweest bij de koninklijke Nederlandse Zui- velbond te Den Haag, ging hij over naar de directie voedselvoorzleninj van het ministerie van landbouw. Regelmatig vertegenwoordigde hij het ministerie van Landbouw in de O.E.E.S.-vergaderingen te Parijs. Bij de inleidende besprekingen betref fende de Euromarkt, ging dr. Van Lierde zich ook in deze problematiek verdiepen. Over dit onderwerp ver schenen verschillende artikelen van zijn hand. Gezien zijn vooropleiding en prak tische ervaring is het mot verwon derlijk, dat de heer Van Lierde thans benoemd is bij de afdeling landbouw van de Euromarkt. Bij deze inter nationale organisatie zal hij zich speciaal gaaii bezighouden met handelspolitieke pioblenien die zich op agrarisch terrein voordoen binnen het kader van de landen van de Euromarkt (Italië, Duitsland, Frankrijk en de Beneluxlanden). nonchalant in H.'s richting en trok toen de haan over. ,,'t Is raak", hoor de hij H. nog zeggen en dat bleek waar te zijn ook, want op een af stand van 70 a 75 nieter had het ko geltje H.'s rechter oor doorboord Deze schietpartij diende dinsdagmor gen voor de Terneuzense kantonrech ter. Mr. H. van den Belt, die het met de officier van justitie, mr. J. C. An- drene, een was dat hier sprake was van baldadigheid en niet van opzet. „Dit hoogst gevaarlijke spelletje is goed afgelopen", aldus de officier, „maar de jongeman had evengoed doodgeschoten kunnen worden". De politie, die het Wjuien in beslag had genomen, was totrrle conclusie geko men, dat op 45 meter afstand de ko geltjes nog door harde planken heen drongen. Daar er van opzet geen sprake was en er tevoren nooit Klachten- waren geweest over De R.'s „schietpartijen", kreeg hij een boete van 30.subs. 6 dagen en teruggave van de in be slag. genomen buks, die een waarde van ruim 100 gulden vertegenwoor digde. (Advertentie) Een stoker aan boord van een coaster. Brandde zijn vingers aan een rooster. Verhip, riep hij uit; Doolt in de kajuit En schonk zich een „TIP" in als trooster. 'n TIP VAN BOOTZ ln/.. Hl-. E. K-, Haarlem ontv, l fl. TIP 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. Nwe. Limericks inz. aan H. Bootz, A'dam. Universitair examen De heer A. Dees te Krabbendijke slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam cum laude voor het kan didaats-examen Franse taal en let terkunde. Voor het doctoraal examen genees- Maat te Boschkapelle (gemeente Vo gelwaarde). VANDAAG Middelburg Electro: „Geen liefde duurt eeuwig", 19 en 21.15 uur, 18 jaar. Suisse: Vergadering Chr. Midden- standsverenigihg, 20 uur; Gouden Poorte: Feestavond N.V.V.-Vrouwen- bond, 20 uur; Nederlands Koffiehuis: Vergadering Chr. Kweekschool, 17 uur. Vlissingen Alhambra: „De mijnen van koning Salomo", 19 en 21 uur, alle leeftijden; Luxor: „Een kindermeis je voor papa gezocht", 20 uur, alle leeftijden: Café Kieviet: Algemene le denvergadering afdeling Zeeland. Zuid van de Vereniging tot Bescher ming van Dieren, 20 uur. Grand Goes: „De geheime dienst grijpt ln", 20 uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2