RANG is alleen RANG als er RANG op staat. mm PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer SSÖs*8 „Moord in de krantenwijk „GEEN LIEFDE DUURT EEUWIG" AAN BOORDEN VAN DE TAAG schrijven Fijn, woensdag A Week doorzagen... en melkfles omspoelen! uit de ETHER 10 PROVING I AL&' 2 R k U W 8 ki COURANT WOENSDAG 5 NOVEMBER 1958 (Advertentie) FILMS IN ZEELAND Fraaie opnamen in „De mijnen van koning Salomo". Actrices en acteurs met indrukwek- kendc namen vervullen de hoofdrol len in de film „Geen liefde duurt eeuwig". Electro (Middelburg), die Henri Verneuil vervaardigde naar een boek van Joseph Kessel. Het voorspel van deze rolprent speelt zich af in Parijs, waar men de uit de oor log terugkerende Pierre Roubier ont moet. Roubier (Daniel Gelin) ziet men later weer terug in Lissabon, waar hij het verleden tracht te ver geten, evenals Lady Kathleen Din- ver Fran co i se Arnoul), die achter volgd wordt door een inspecteur van Scotland Yard (Trevor Howard). Het verhaal heeft verder een maar triest verloop voor de „bannelingen". De droeve sfeer is door de prachtige opnamen van Lissabon en de Taag bijzonder goed getroffen. Bovendien wordt het typisch Portugese in deze film nog versterkt door de medewer king van de fado-zangeres Amalia Rodrlgués en de hartveroverende kleine bedelaar José (Jacques Mou- lieres). „De mijnen van koning Salomo", Alhambra (Missingen) bestaat uit een serio kleurige opnamen in het Afrikaanse oerwoud, waar Debo rah Kerr en Stewart Granger spannende avonturen beleven als leden van een expeditie, die op zoek is naar een avonturier, die de mijnen van koning Salomo meende te hebben opgespoord, maar die Kinderen kunnen soms bleek en nerveus zijn, vooral als ze op school gaan. Dan hebben ze meer dan ooit iets versterkends nodig. Geef hun daarom Bon Sa na opgelost in melk. Het is een heerlijke, krachtige drank, vitaminenrijk, eiwit- en ijzerhoudend 1 Voor oicfioofgoond» hindtnnt Vijfduizend werkloze mannen méér in oktober Werkloosheidscijfer in Zeeland met 406 gestegen Het aantal mannelijke werklozen is in oktober met rond 5000 gestegen. De geregistreerde arbeidsreserve be droeg eind oktober 68.798 mannen te gen 63.648 eind september. Van deze werklozen waren er 9.533 bij aanvul lende werken betrokken. Aldus is meegedeeld door het minis terie van sociale zaken en volksge zondheid. Het aantal werkloze vrouwen daalde van 7250 eind september tot 7165 eind oktober. In Zeeland steeg de geregistreerde totale arbeidsreserve met 406 man tot 2096. Het aantal bij aanvullende werken ingeschakelden liep met 16 terug tot 331, het aantal volledig werklozen steeg met 422 tot 1765. Advertentie Al gerookt? "M arathon_^ die had er eerder moeten Propaganda Centrale „Walcheren" vergadert Najaarsvergadering te Veere op 11 november. De najaarsvergadering van de pro paganda centrale „Walcheren" van de V.V.V.'s zal op dinsdag 11 novem ber a.s. te Veere worden gehouden. In deze vergadering, die te half vier in de Campveerse Toren of in de Schotse Huizen zal beginnen, zal de heer B. M. van Griethuysen, chef bu reau algemene zaken en vrijetijds besteding van de afdeling jeugdvor- ming en volksontwikkeling van het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen een causerie houden over het onderwerp „Het toerisme in de komende wereld". Vóór de aan vang van de vergadering worden de deelnemers aan deze vijfde najaars vergadering door het gemeentebe stuur van Veere officieel ontvangen op bet stadhuis. Deze ontvangst be gint om half drie; van kwart over twee tot kwart over drie zal- de stadsbeiaardier, de heer W. Broersc, een carillonconcert verzorgen. op zijn tocht naar de schatten van Salomo spoorloos Is verdwenen. Afwisselend ontmoet de expeditie op een vermoeiende tocht door de woes tijn en de jungle allerlei wilde die ren en vijandige stammen, die het op het leven van de indringers hebben voorzien. De rolprent is vol fraaie op namen van de wilde Afrikaanse na tuur en mede daardoor wel de moeite waard. ,,De geheime dienst grijpt in" zo luidt de titel van een spannende spionagerolprent in Grand (Goes) met George Murphy en Virginia Gil more. De Verenigde Staten zijn het operatieterrein van de spionnen en F.B.I. komt tegen hen in het ge weer. ,,'n Kindermeisje voor papa gezocht", Luxor (Missingen) is een kluchtige geschiedenis van Hans Quest over een papa, die helemaal geen papa is, maar die te schuchter is om een aan zoek te doen en dan maar een zoon „leent" en het meisje van zijn dromen een baantje aanbiedt als kinderver zorgster. De „papa" is Gunter Phi- lipp, het meisje Susanne Cramer. DONDERDAGCYCLUS „Thee en sympathie", het verhaal van de Amerikaanse „college-boy", die verliefd wordt op de vrouw van een van zijn leraren, is te zien in Alham bra (Missingen). Deborah Kerr en John Kerr spelen de hoofdrollen. In Electro (Middelburg) draait „Ver raad in Korea", de film, die voor het grootste deel in de Verenigde Staten speelt, 'want een krijgsproces is er het onderwerp van. Richard Widmark en Richard Basehart bezetten er de voornaamste rollen in. Grand (Goes) brengt „Hun laatste nacht", de laatste nacht van de be zadigde bibliotheek-directeur, die 's nacht inbreekt bij wijze van vrije tijdsbesteding en het meisje, dat meer dan sympathie voor hem koestert. De laatste nacht van Jean Gabin en Ma deleine Robinson. Een pakkend ge geven. Al gerookt? die had er eerder moeten zijn... Op gestolen bromfietsen via Zeeland naar België Ongeveer een maand geleden ont vreemdde de 17-jarige C. W. T. van Z. uit Heemskerk, op Schouwen-Dui- veland een bromfiets van de heer De Mol uit Kamperland. Hij regd op de ze bromfiets naar Vlissingen, waar hij het voertuig in een garage bracht voor reparatie. In Missingen eigende Van Z. zich een andere bromfiets toe en reed naar België. De bromfiets van de heer De Mol bleef een maand lang in de garage staan en thans heeft de rijkspolitie te Bruinisse het voertuig in beslag genomen en terugbezorgd bij de ei genaar. Van Z. had in België ook enkele ke ren van bromfiets gewisseld, voordat hij ln Gent werd aangehouden. Faillissement opgeheven Bij vonnis van de arrondissements rechtbank te Middelburg van 29 ok tober jl. is het faillissement van A. J. Blankenburgh te Kapelle-Jüezelin- ge opgeheven. Universitair examen De heer P. P. A. Smit uit Hontenlsse slaagde dezer dagen aan de technische hogeschool te Delft voor natuurkundig ingenieur. Auto reed tegen boom De heer J. d. D. te Axel reed met zijn wagen op de rijksweg Axel— Terneuzen, nabij de oude Zaamslagse weg tegen een boom. De auto liep flinke schade op. De bestuurder kwam met enkele snijwonden en de schrik dit avontuur te boven. De vermoedelijke oorzaak van dit onge val was verblinding door een tegen ligger. Herdenking bevrijding te Vlissingen. In het dinsdag gepubliceerde verslag over de herdenking van de bevrijding van 1944 te Vlissingen is abusievelijk vermeld, dat een zeeverkenner „The Last Post" blies. Hier had de naam moeten staan van de heer J. A. Roose, lid van het Vlissingse „Ons Genoe gen". Examen Dezer dagen slaagde te Lelden mej. J. Wolse uit Vlissingen vóór apothe kersassistente. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK ore\31CM cu. Hoogtepunt voor Eurovisie In een bijzonder langdurige reporta ge hebben miljoenen Europeanen de plechtige pauskroning in Rome kun nen zieu. Dank zij de Eurovisie kon men de plechtige samenkomst in de St. Pieterskerk volgen en daarna de eigenlijke kroning op het middenbal- kon van deze imposante kerk. De Italianen hebben kosten noch moeite gespaard om van de plechtig heid iets goeds te maken. Close-ups en overzichten, binnen en buiten, in alle vormen en in velerlei beelden ga ven zij een indruk van de boeiende gebeurtenis. Meer dan vier uur duur de de uitzending, die voor de miljoe nen rooms-katholieken een hoogte punt in de kerkhistorie was, maar die tevens een bijzonder feit voor de Eu rovisie genoemd mag worden. Het beeld drong vrijwel vlekkeloos door tot in de Nederlandse huiskamers. Filmavond Het uitgebreide voorprogramma van de filmavond was gisteren het aan zien meer dan waard. Eerst was er weer het altijd interessante agrari sche nieuws. Hoe aardig deze film pjes op zichzelf ook zijn, het komt ons voor, dat er voor de landbouwer niets meer inzit dan wat wetenswaar digheden. Van enige voorlichting is weinig te merken. De K.R.O. heeft de goede gedachte gehad, het filmprogramma te doen inleiden door de heer A. van Dom burg, die op speciale onderdelen de aandacht vestigde. „Abseits", impressies van een wad, werd begeleid door elektronische mu ziek en hoewel op zichzelf wel aan vaardbaar, toch minder bekoorlijk dan de traditionele muzikale achter grond. Na „Nacht zonder sterren", een re portage over een rooms-katholiek blindeninstituut, volgde tenslotte „de wrede zee", een bijzonder knappe rol prent. (Advertentie) Al gerookt? ~~M~rTa~'h 0 g_ die had er eerder moeten zjjn... 1014. De commandant van de noordelijke patrouille had met groeiende bezorgd heid de teleflitsen van de gebeurtenissen in Markad gadegeslagen en had juist besloten zich maar op eigen initiatief terug te spoeden, toen hij de dringende op dracht ontving uit te kijken naar een Shastarschip, type WX 42. Dat was natuurlijk de Onyx van die Mare. Hij herinnerde zich de verwarde geruchten, aie in de stad de ronde deden over een ont snapping van Mare en de Aardman. Wie weet was het 3ie knapen gelukt zich meester te maken van het schaduwschip om zo naar Shastar te komen. Hij zou bij Zorin zeker een goede beurt maken, als hij die kist kon afschieten. Opeens meldde de radarpost een onbekend schip, dat zich in noordwestelijke richting voortspoedde. Meteen gelastte hij koerswijziging. Aan boord van de Onyx was de aanwezigheid van de vier Zorinschepen al eerder opgemerkt. Mare liet de machine zo laag mogelijk over het terrein schieten en nam daarbij risico's, die zelf pi loot Storm af en toe eens extra deden slikken. Weldra doemden de grillige rotsfórmatles van M3 voor hen op, waar de drie achterblijvers al opgewonden stonden te zwaaien. LJ Maar gekheid nu terzij....: een schone melkfles hóórt erbljl Al gerookt? die had er eerder moeten zfln.. DONDERDAG 6 NOVEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7 00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor do kinderen. 7 40 Gram. 7 45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 940 School radio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Mor gendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Sopr. en orgel. 12 25 Voor de boe ren. 12.35 Land- en tuinbouwmeded. 12 38 Gram. 1250 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Idem. NCRV: 14.00 Strijkork. en koor. 14.45 Gr. 15.05 Meisjeskoor. 15.25 Radio Philharm. orkest. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 So praan, bas en clavecimbel. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.15 Friese ultz. 18.30 Gram. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 „Op de man af", caus. 19.15 Kamerkoor. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Pe riodieken parade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23J5 zaalsportuitsl. 23.20—24.00 Radio Philharm. ork. en solist. HILVERSUM I. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7 00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8 15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9-40 Morgen wijding. 10 00 Gram. 10-50 Voor de kleu ters 1100 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Gram. 1145 Wat moet er van een goede opvoeder geëist worden?, caus. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuin bouwmeded. 12.33 Orgelspel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13 15 Me- ded. of gram. 13 20 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.30 Log boek ^1943. 15.10 Leden van Radio Philh. ork., mannenkoor en sol. 15.35 Voordr. 15.55 Gram. 16.30 Gram. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Theaterork. eh soliste. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 1900 Voor de kinderen. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. 21.25 Het huls aan de haven, hoorspel. 22 30 Gram. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koer sen van New York. 23.16 Act. of gram. 23.25—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzlcht. KRO: 20.20 Gastenboek. 21.00 Progr. voor Jonge mensen. 21.25 Van paarden cn rui ters. 21.45 Herdenkingsprogr. Giacomo Puccini. fh0ll.l.KTIflV DOOK ANDKEVV UAKVE. 44 Ogilvie deelde die opinie wel onge veer. „Zo dan", zei hij opstaand, „mijn dank voor het slaapmutsje, Sarge". Weer buiten nam hij een taxi en was terug bij het gebouw van de Mor ning Call, juist toen Peach en Gran ger elkaar te middernacht aflosten. Tien minuten lang ondervroeg hij beiden zeer nauwkeurig, maar zij bevestigden wat Vickers reeds had gezegd. Geen van beiden had sleu tels afgegeven voor de kamers van Ede en miss Timmins; evenmin had den zij in de afgelopen dagen de lo- Advertentie 1 Al gerookt? TJuTaThon die had er eerder moeten zijn... per uitgeleend, behalve dan aan mrs. Little. De portiersloge was geen ogen blik onbeheerd gelaten. Granger was even positief in zijn verklaringen als Vickers, dat geen lid van de redactie vóór negen uur het gebouw onopge merkt zou kunnen zijn binnengegaan. Ogilvie overtuigde zich ervan, dat de beide mannen zich niet van hun standpunt lieten afbrengen en hij ging toen heen om zich een paar uur slaap te gunnen. Hoe dan ook, dacht hij, de zaken begonnen er voor Car- dew tamelijk slecht uit te zien. Toen hij even voor zeven naar het gebouw van de Morning Call terug keerde, was Mrs. Little er al en stond bij de portiersloge druk te kletsen met haar drie helpsters. Zij was een gezette, vrolijke vrouw met gewel dige voorarmen en brede, rode han den. Uit haar doen en laten viel op te maken, dat Granger haar het nieuws reeds had verteld. Ogilvie maakte zich bekend en ging snel tot de zaak over. „U zult de ka mers van Mr. Ede en Miss Timmins vanmorgen niet kunnen schoonma ken," zei hij tot Mrs. Little, „maar behalve dat, zou ik graag willen, dat U allen op de gewone wijze aan het werk ging en ik volg dan om dat gade te slaan." „Nu dat is echt iets voor een man," zei Mrs. Little. „U zou er zeker niet van houden, inspecteur, om ook eens een emmer op te pakken." De werksters lieten een onderdrukt gegiechel horen en volgden Mrs. Litt le en de politieman in „de lift. Toen zij op de verdieping van de redactie uitstapten, zei Mrs. Little: „We be ginnen altijd op deze vérdieping, om dat die in een smerige staat wordt achtergelaten. De liemel mag weten, hoe sommige van hun woningen er uit zien, en vooral die van verslag gevers." Zij ging voor naar een ruim vertrek met kasten, waar de vrou wen haar werkkleding aantrokken en haar emmers uit een kraan begon nen te vullen. Er heerste een vrolijke stemming, terwijl ze snaterden en lachten. Het was een mooie ochtend, ze hadden een knappe inspecteur bij zich en er was bijna een tweede moord gebeurd. Wat kon men nog meer wensen? „Nou," zei Mrs. Little op zakelijke toon, „wat er gebeurt is dit. Het is iedere dag hetzelfde, zodat men geen vergissing kan maken. Voor alles ga ik met de loper rond, die Sarge me zoeven heeft gegeven en ik ontsluit alle deuren op deze verdieping." Zij leidde haar groep naar de kamer van de plaatsvervangende hoofdredac teur. „Ik begin met die van Mr. Jackson en ga dan door naar Miss Timmins en Mr. Ede..." Zij bleef staan, want de weg was «geblokkeerd door een jonge, dikke, geüniformeer de politieman. Ogilvie zei: „Morgen, agent," en Mrs. Little keek vol droef verlangen naar de gesloten deur. „Zou U toch niet naar binnen willen, sir?" „Neen, nu niet, dank U Mrs. Little. Maar U mag wel even net doen of U de deur ontsluit." Zij giechelde. „Denkt U dat ik Shirley Temple ben?" Met tegenzin passeer de zij de kamer van Mr. Ede. „Nu, daar is de kamer van de schrijver van de hoofdartikelen en die van de sportafdeling, van de afdeling buiten land, van de foto-afdeling, van de tweede-redacteuren, van de verslag gevers en van de nieuwsdienst. Een hele wandeling, nietwaar?" Ogilvie volgde haar op een pas afstand. „En dat Is dan de hele boel," zei ze, terwijl ze dA deur van de franje afdeling openwierp. Zij liet de loper weer in de zak van haar werkkleding terugglijden. „Nu kunnen we begin nen. Mijn meisjes weten precies wat ze hebben te doen we hebben na melijk de kamer onder ons verdeeld, ziet U?" „Zeer praktisch, Mrs. Little. En wie maakt gewoonlijk de kamer van Mr. Ede schoon?" „Ik doe het altijd zelf. Dan weet ik, dat het goed gebeurt." „Goed," zei Ogilvie. „Welnu, toen U gistermorgen de kamer van Mr. Ede deed, hebt U toen eveneens de douchecel schoongemaakt?" „Natuurlijk deed ik dat." ,En wat hebt U precies gedaan?" .,Ik gaf de tegels en de vloer een goede beurt en hing een schone handdoek aan de haak en maakte verder de zaak in orde. Mr. Ede had de douchecel de vorige avond niet gebruikt, zodat er niet veel te doen viel. Het nam in totaal niet meer dan een paar minuten in beslag." „Er was zo'n houten ding op de vloer bij de douche, nietwaar? U weet wel een van die dingen, waarop je na het bad stapt „O ja, dat is daar altijd." „Hebt U het verschoven om de vloer eronder te reinigen of hebt U er al leen maar omheen schoongemaakt?" „Kijk eens hier, jongemanbe gon Mrs. Little verontwaardigd. „Het spijt me", zei Ogilvie met een ontwapende glimlach. „U hebt het verschoven, he? En toen U daarmee klaar was heeft U er een schone krant onder gelegd, nietwaar?" Mrs. Little keek of zoiets haar met afschuw vervulde. „Waarvoor zou ik dat doen? Dat zou een schandelijk vieze, natte boel maken, als Mr. Edi zijn douche ging nemen! Nee, ik heb daar geen krant neergelegd". Het was duidelijk, dat zij de inspecteur om zijn onwetendheid beklaagde. „Zo", zei Ogilvie met een glans van opwinding in zijn ogen. Belangrijke Advertentie Al gerookt? ~MTra~thon_ die had er eerder moeten gfln.... feiten begonnen plotseling naar vo ren te komen. De tijd, waarin de moordenaar geopereerd kon hebben, was zeer beperkt. De krant had plot seling een geheel nieuwe betekenis gekregen. Wat de portiers ook moch ten zeggen, het was nu tamelijk ze ker, dat er iemand in het gebouw was geweest tijdens de arbeid van de werksters of spoedig daarna. Ogilvie ging aan het werk, begerig om pre cies uit te zoeken wat er gebeurd was. „Hoeveel tijd brengt U ongeveer in iedere kamer door, Mrs. Little?" „Ongeveer tien minuten", zei ze. „Er is geen tijd om er langer over te doen, met al die kamers hier. We moeten ons strikt aan het tijdrooster houden, of we zouden er nooit door heen komen". „Juist. Ik stel tamelijk veel belang in dat tijdrooster". „Nu, dan zal ik het U vertellen. Ik begin in Mr. Edes kamer om onge veer tien minuten over zeven, en om ongeveer twintig over zeven ben ik daar klaar en ga dan de kamer van Miss Timmins aoen". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 12