3987, Rioleringsplan in grote lijnen voor uitbreidingen Vlissingen Uoin olijfje Zeeuwse Almanak TREIN GREEP TRACTOR OP OVERWEG TE ZELZATE DROOMHUIS" BIJSTAND II VIEL IN TERNEUZEN RAAD VAN ZOUTELANDE HAD KRITIEK OP BURGEMEESTER nu Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 1 NOVEMBER 1958. GEMEENTERAAD VERGADERDE Oude stadhuis door gemeente aangekocht van het Rijk In de gisteren gehouden vergadering van de Vlisslngse gemeenteraad heeft de burgemeester mr. B. Kolff, de nieuwe gemeentesecretaris, de heer J. W. Peters namens de raad gelukgewenst met zijn eervolle benoe ming. U mag, aldus spreker, reeds terugzien op een loopbaan, die er zijn mag, en die thans bekroond is met het secretarisschap van Vlissingen. De heer Kolff wees er op, dat Vlissingen vele problemen kent, maar dat heeft ook zijn aantrekkelijkheid want nu kan er met animo gewerkt worden aan de oplossing daarvan. Spreker hoopte, dat de heer Peters jarenlang en met veel voldoening zijn betrekking zou bekleden. Als oudste raadslid en daarbij alle fracties vertegenwoordigend, sloot de heer F. van Sabben zich bij deze woorden aan. Bij de Ingekomen stukken bevond zich een verzoek van een aantal Sin gel-bewoners om een complex nood woningen te slopen. De heer E. de Priester (p.v.d.a.) zou verheugd zijn als de noodwoningen werden afge broken, maar hij noemde de cijfers van het „statistisch woningtekort" geciteerd in een landelijk weekblad tendentieus. De heer J. Post (p.v.d.a.) bepleitte afbraak van 5 noodwoningen bij de Keersluisbrug. De heer F. van Sab ben (c.h.u.) hoopte, dat B. en W. in hun preadvies kunnen voorstellen tot spoedige afbraak van de noodwo ningen aan Singel en van Nispen- plein over te gaan. Het verzoek wordt in handen gesteld van B. en W. voor preadvies. Internaat Besloten wordt op de stichtlngskos- ten Internaat De Ruijterschool een •bedrag van 33.000 af te schrijven en aan de stichting zelve een lening ad 184.000 te verstrekken. Op een vraag van de heer J. Post (p.v.d.a.) erkende wethouder W. Poppe (ar.), dat het internaat nog steeds met te korten worstelt. De kosten voor voe ding liepen sterk op. Benoemd werd tot tijdelijk vakleer kracht voor huishoudkunde aan de openbare v.g.l.o.-school mevr. Osté- Hoste. Na afdoening van een reeks kleine re voorstellen, werd besloten tot het verlenen van medewerking aan de „Ver. tot verstrekken van school onderwijs op reformatorische grond slag" voor een school met 4 lokalen Sn het stadsgedeelte tussen de Roose- veltlaan en de Singel. De heer S. Joustra (p.v.d.a.) kreeg de toezeg ging, dat over de eventuele plaats van de school deskundig advies zal worden ingewonnen. De raad besloot in beginsel tot het stichten van een vijfde openbare kleu terschool ln het oude stadsgedeelte. Op een vraag van de heer J. J. <Kem- pe (p.v.d.a.) deelde wethouder Pop pe mede, dat de urgentieverklaring voor 1959 nog verkregen ifiöet wor den. Goedgekeurd werd een geldle ning ten bate van de De Ruijter school en de hogere technische school. Stadhuis Over de aankoop van het stadhuis met bijbehorende grond ontstond een korte discussie. Het rijk is bereid voor 32.800 het gebouw en de grond over te dragen. Ir. J. H. Krietemeijer (a.r.) hoopte op de snelle oplossing van de stad huiskwestie. opdat daaruit uiteinde lijk kan voortkomen de bouw van een nieuw stadhuis. De heer S. Jou stra (p.v.d.a.) betreurde de mogelijke afbraak van het oude stadhuis en vroeg of er kans bestond de voor- en achtergevel elders te herbouwen. Wethouder M. A. van Popering (p.v.d.a.) zag voor die herbouw al leen een mogelijkheid als anderen voor de financiën zorgen. De raad ging daarna in besloten zitting om o.m. inlichtingen te ontvangen over de stadhuisbouw. Nieuw kantoor Na de heropening werden enkele grond- en huizentransacties, goedge keurd. De heer F. G. Smit (p.v.d.a) zou lie ver zien, dat de Waterleidingmaat schappij, die een terrein aan de Paul Krugerstraat (thans van liet Leger des Heils) wenst voor de bouw van een nieuw kantoor, die bouw uitstel de aangezien het huidige kantoor pas tien jaar oud is. Spreker wijst op het ongezonde streven om de kantoren steeds maar mooier te maken. Men wil in een kasteel of In een paleis werken. De consumenten moeten dit uiteinde lijk betalen. Het rumoer over de ho ge waterleidingtarieven Is nog maar nauwelijks verstomd. Wethouder M. A, van Popering (p.v.d.a.) antwoord de, dat er een ontwerp gereed is voor een nieuw Leger des Heils gebouw. Men zoekt nog naar een financiering. Burgemeester mr. B. Kolff consta teerde, dat het waterleidingbedrijf zelf moet beoordelen of een nieuw kantoor nodig Is. Dit staat buiten de tarievenpolitiek. Spreker meent te weten, dat het rijk als subsidie gever aan de waterleidingmij geen bezwaar tegen de kantoorbouw heeft. Riolering In principe werd besloten om ten las te van de begroting 1959 een op dracht te geven aan een ingenieurs bureau voor het ontwerpen van een rioleringsplan in grote lijnen voor de stedelijke uitbreidingen overeenkom stig het structuurplan en het plan Paauwenburg. Aan het comité Bevrijding Vlissin gen werd na korte discussie over de samenstelling van dit comité een maximum-subsidie van 350 voor de 3 november-herdenklng toe gekend. Voor herstel van de zeewering langs Boulevard Èvertsen werd 13.000 uitgetrokken. Het gymnastieklokaal van de Bonedijkeschool zal verbeterd worden. Benoemd werd tot leraar li chamelijke oefening bij het openbare ulo de heer M. v. d. Zee te Amster dam. Rondvraag De heer J. H. Krietemeijer (a.r.) wenste bij de rondvraag de burge meester, het hoofd van de politie en de burgerij van Vlissingen geluk met het verwerven van de Veilig-verkeer- beker. Spreker vroeg waarom de he ren, die een torenflat willen bouwen nog geen antwoord kregen van B. en W. en hij verzocht aandacht van B. en W. voor eventuele excursies van de raad bijvoorbeeld naar de Delta werken. De burgemeester wees in zijn ant woord op het teruglopen van het aantal verkeersongevallen in Vissin gen. Wat de torenflats betreft ligt een brief klaar en als excursiemoge lijkheid vóór de raad zou spreker het denkbeeld om een bezoek te brengen aan het waterloopkundig laborato rium in de Noordoostpolder nog even willen vasthouden. Dé heer H. van Rooyen (c.h.u.) be sprak de moeilijkheden voor de vis sers wat betreft ligplaats te Vlissin gen en Veere. Spreker vroeg welke mogelijkheden Vlissingen als thuis haven kan bieden. Wethouder M. A. van Popering (p.v.d.a.) zette uiteen, dat de Vlis- singse vissers hun schepen thans meestal in de Voorhaven leggen. Ze verhuizen alleen als er slecht weer wordt verwacht. De kwestie is in Vlissingen nog niet aan de orde ge weest. Nadat de heer J. J. Kempe (p.v.d.a.) nog inlichtingen had ontvangen over het bouwvolume voor het oprichten van twee uloscholen werd de zitting gesloten. (Advertentie) In bl>j verwachting Zo heet dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis is in gesloten bij een Babyderm Set. waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere huidie. (VSISïïï VAN TOT „MIJN HOBBY" A an 6 tot en met 15 maart zal in de burgerzaal van het raadhuis te Oost- burg een tentoonstelling van huis vlijt en verzamelkunst worden ge houden onder de naam „Mijn hob by". De Plaatselijke Gemeenschap Oostburg, die het initiatief voor deze expositie heeft genomen, denkt, in het bijzonder aan resultaten van han denarbeid, schilder- en tekenkunst, beeldhouwkunst, boetseren en „alle andere mogelijke vormen van volks kunst en knutselen". De voorwerpen die worden ingezon den, moeten nó. 1950 zijn gemaakt. Inzendingen worden' verwacht tot 1 februari van het volgend jaar. Met nadruk verzekeren de initiatiefne mers dat deze tentoonstelling niet mag worden gezien als een wed strijd. Wel worden prijzen en diplo ma's beschikbaar gesteld, doch dat dient bijzaak te blijven. De jury zal bestaan uit de dames C. A. M. Com- EEN NOVEMBER Vandaag is het één november en het heeft zin daar eens nadrukkelijk op te wijzen. Want als ge niet beter wist, dan zoudt ge menen dat het één december was. In allerlei winkels immers heerst al een complete sin- terklaasstemminghetgeen wij spreken uit ervaring niet zonder invloed blijft op onze lieve jeugd. Ga een& met uw zoontje of uw doch tertje door de stad wandelen en ge zijt ge suf van die tocht. Suf van ;rHéê pap, krijg ik zo'n popf Mag ik m'n schoen zetten Daar ginds ligt mar sepein, pap. Mmmm, hééérlijlc..." En dat op één november, nota bene vijf endertig dagen vóór sinterklaas.' We hoorden het joggie van de buren gisteren al heel vroom zingen over de stoomboot uit Spanje. Wij hebben eer biedig geluisterd en er daarop even vroom een wens aan toegevoegd: mo ge die boot in de kortst moge-lijk tijd op een venijnige lclip lopen! Tegen de eerste december zullen alle va ders en moeders het ding inclusief de ouwe heer Klaas er dan wel afslepen. Maar géén dag eerder! mandeurTas, E. M. Risseeuw en T. C. Spierenburg en de heren J. B, Fondse, A. Hoolhorst, A. de Hullu §n H. Kooger. MONSTERLIJKE „MANGEL" De landbouwer C. N. Belje, Ho- gezoom, Haamstede, Iieeft een voederbiet gerooid, die met recht een kanjer genoemd mag worden. De biet had een gewicht van 15'/i kilo en is de grootste die, voor zover dat ons bekend is, dit sei zoen'op Schouwen-Duiveland is gerooid. LEIEN DAKJE In Zaamslag is men begonnen met reparatie-werkzaamheden aan de spits van de Nederlands hervormde kerktoren. Zoals bekend was door blikseminslag de leibedekking van het dak beschadigd. Twee zijden van de spits worden nu van nieuwe leien voorzien. EEN „V.I.P." SPRAK Voor de Culturele Vereniging te Noordgouwe hield een V.I.P., aat ls de afkorting van het Engels voor „een zeer belangrijk personage" een lezing over zijn belevenissen in dr Verenigde Staten. De belangstellinj voor de woorden van deze belangrij ke man, de Amsterdamse journalist Jan Roelofs, was bijzonder groot. Dat was te begrijpen,' want de heer Roelofs kreeg heel wat te zien (Advertentie) OPBOUWSETS (Advertentie) Vraag deskundig advies aan de juwelier-horloger Vijfduizend gulden boete voor Vlissingse notaris Geen ontzetting uit het ambt Het Haagse Gerechtshof heeft giste ren het vonnis van de Middelburgse Rechtbank vernietigd, waarbij de Vlissingse notaris J. L .V. werd ver oordeeld tot zes maanden gevange nisstraf en ontzetting uit zijn ambt. Het Hof veroordeelde notaris V. thans tot een geldboete van 5000 subsidiair 100 dagen. Hij blijft dus in het ambt gehandhaafd. Het Hof achtte alleen de ten laste gelegde valsheid in ge schrifte bewezen en sprak de notaris vrij van verduistering. Op 27 november zal de civiele kamer van het Gerechtshof in de raadkamer de disciplinaire zijde van deze zaak behandelen. Zoals bekend heeft de Ka mer van Toezicht op de notarissen in Zeeland de heer V. voor ontslag voor gedragen. TWEEDE ONGELUK IN ÉÉN WEEK Chauffeur bleef ongedeerd Voor de tweede maal binnen korte tijd is vrijdagmiddag omstreeks kwart voor vier een goederentrein, uie vanuit de richting Sas van Gent kwam, op de onbewaakte overweg te 'zate op een vrachtwagen gereden. maal was het een tractor niet twee lege aanhangwagens, bestuurd door de landbouwersknecht D. van der Vennet uit Assenede. De (rein die met een snelheid van 20 km reed, sleurde de traetor en de aanhangwa gens over een afstand van 45 meter mee. Persoonlijke ongelukken deden zich bij dit ongeluk niet voor. De landbouwersknecht die voor zijn Visserscheepje gezonken inZandkreek Opvarenden (2) gered Het vissersscheepje van schipper J. B. (82 jaar) uit Yerseke (type onge boeide -zeesloep) is vrijdagmiddag omstreeks kwart voor drie in het eind van de Zandkreek, voorbij Kat- seveer, in de zgn. Slurf, gezonken. Het schip was geladen met oester pannen, die ieder najaar weer wor den ingehaald. De schipper en zijn knecht, de 52-jarige J. P. uit Yerse ke, werden gered. Het ongeluk gebeurde, doordat de vrij hoge golven over het achterschip van het scheepje sloegen, dat daar door langzaam naar de «jjepte zonk. De schipper van de„Yerseke 186", de heer J. de K. had evenwel tijdig het gevaar gezien. Hij slaagde er in de beide opvarenden van het in noodver- kerende schip aan boord te nemen. Het scheepje met'de last aan oester pannen zonk spoedig daarna. Het ligt in ongeveer 30 40 meter diep vaarwater. Metselaar geraakt door kantelende betonmolen Tijdens het opladen van een beton molen bij de in aanbouw zijnde vleu- fel van de Rijkskweekschool te Mid- elburg brak vrijdagmiddag een der baddings, waardoor de metselaar J. H. K. uit Rosmalen door de kantelen de molen geraakt werd. Met enkele gebroken ribben en een gebroken sleutelbeen moest de man naar het Gasthuis te Middelburg ver voerd worden. De politie heeft de zaak ln onderzoek. Lijk van vermiste knaap uit Westkapelle geborgen Vrijdagmorgen is aan de Marinedam te Vlissingen het lijk drijvende ge vonden van de 15-jarige knaap C. J. uit Westkapelle, die daar zaterdag 18 oktober j.l. bij het spelen op een pier, tijdens een zware regenbui te water is geraakt en verdronken. Het stoffelijk overschot is geborgen en naar Westkapelle overgebracht. baas, de heer Rijkaert uit Assenede bieten had gebracht naar de suiker fabriek van Moerbeke, had de trein niet zien naderen omdat hij angstval lig de andere zijde van de spoorbaan in het oog hield, waarvan het uit zicht ten zeerste wordt belemmerd door een huis. Met een gewelc' klap greep de locomotief de tractor en sleurde deze met de beide aan hangwagens mee terwijl de chauf feur verlamd van schrik bleef zitten. De machinist trachtte door krachtig remmen erger te voorkomen, maar de door de regen zeer gladde rails waren de oorzaak, dat de tractor en aanhangwagens 45 meter werden meegesleurd. Nadat de trein tot stil stand was gekomen kroop de chauf feur ongedeerd, maar danig over stuur van de vernielde tractor. Aangezien het ongeluk juist op Bel gisch grondgebied gebeurde, leidde ae Rijkswacht van Zelzate het onder zoek. Ook de Belgische spoorwegre cherche uit Gent was spoedig ter plaatse. De spoorlijn was echter ook over een honderd meter op Neder lands gebied door spoorwagens ge blokkeerd. Daarom waren ook de sta tionschef van Terneuzen en de onder chef van Sas van Gent ter plaatse. Met een tractor en een kraanwagen ,Wil je m'n lot kopen?..." De actie Bijstand H bracht twee en een half miljoen loten in om loop en veel van de bezitters daar van zaten gisteravond bij de radio om met angst an beven de cijfers te beluisteren, waarop de formi dabele hoofdprijzen vielen: vijf woonhuizen en vijf auto's. Groot was de verrassing we mogen wel zeggen in heel Zee land toen bleek, dat de top- prijs, een „droomhuis", gevallen was op het lot E 230046, in het bezit van de heer J. W. Duse- bout, Leliestraat 4 te Terneu zen. In één klap was deze Zeeuws-Vla ming eigenaar geworden van een woonhuis ter waarde van 25.000 bovendien naar de modernste be grippen van binnenhuisarchitec tuur volledig ingericht en daar naast, om het geluk volledig te makeneen auto. Niet lang nadat het telefoontje van de heer Dusebout naar de K. R.O.-studio door de radio had ge klonken, was het bij de Terneu- zense familie een complete feest stemming. Van alle kanten kwa men vrienden en kennissen om de gelukkige winnaar te feliciteren. De heer Dusebout, die sorteerder is op de Terneuzense fruitveiling, vertelde ons, dat hij juist die avond wegens drukte had moeten overwerken. Eerst tegen achten was hij thuis. Samen met zijn getrouwde doch ter en schoonzoon die inwonend zijn, zat hij naar de televisie te kijken. Omdat het programma hem niet erg kon bekoren, zette hij de radio aan, om zoals hij tegen zijn schoonzoon zei: „even naar de uit slag van die Bijstand-loterij te luisteren". „Heb je dan een lot vader?", vroeg de schoonzoon. „Ja", wil je het van me kopen?" zei vader Dusebout. Maar daar voelde de schoonzoon weinig voor „Toen ik de serie letter E en het nummer 230046 hoorde sprong ik met mijn negenenvijftig jaren wel een halve meter in de lucht", zo vertelde de gelukkige winnaar. „Maar door mijn verbouwereerd heid gingen de verdere bijzonder heden voor mij verloren. Wel heb ik kort daarna de K.R.O.-studio opgebeld, waar bevestigd werd dat ik een woonhuis had gewonnen. Toen ik weer thuis was, kwamen buren en kennissen me vertellen, dat ik de topprijs, het „droom huis" had gewonnen. Wat daar al lemaal bij hoort, weet ik echt nog niet, maar. dat moet wel fantas tisch zijn". Wat wij met deze prijs gaan doen? Nou, dat weet ik echt nog niet en daar zal ik eerst nog wel eens een nachtje over moeten sla pen. Mevrouw Dusebout, die met griep te bed lag, kon het ook nog maar moeilijk verwerken, ,,'t Zal in ieder geval wel een slapeloos nachtje worden", dacht ze. Met de wetenschap dat deze fan tastische hoofdprijs het droom huis op een goede plaats terecht is gekomen, hebben we het geluk kige gezelschap, in een blijde zij het dan wat gedrukte stem ming wegens de toestand van moeder achtergelaten. L. C. Velthuizen te Goes 25 jaar schoolhoofd De lieer L. C. Velthuizen te Goes, hoofd van de hervormde Prinses Ireneschool te Goes, viert vandaag zaterdag zijn 25-jarig jubileum als hoofdonderwijzer. De heer Velthui zen, die thans 52 jaar oud is, waar van 34 jaar werkzaam bij het onder wijs, is reeds 18 jaar hoofd aan een der hervormde scholen te Goes. Het was aanvankelijk de bedoeling het jubileum op sobere wijze te vieren, maar de leerlingen van de Prinses Ireneschool zullen hun hoofdonder- 0„._ wijzer aanstaande maandag na de werd de spoorbaan weer vrij ge-1 herfstvakantie dus op passende maakt. De locomotief liep bij dit on- I wijze hulde brengen. Wat de sym- geluk slechts geringe schade op. 'pathieke Goose hoofdonderwijzer die MOTIE AANGENOMEN Niet aanwezig bij afscheid predikant De gemeenteraad van Zoutelande heeft vrijdagavond een door de lieer K. Wouters (a.r.) bij de rondvraag ingediende motie aangenomen, waar in teleurstelling werd uitgesproken over het feit, dat burgemeester D. Kodde niet aanwezig was geweest bij het afscheid van ae predikant der hervormde gemeente. „II zult de per soonlijke opvattingen van een burge meester moeten eerbiedigen, die de besluiten van B. en W. en de raad heeft uit te voeren en niet uw wil heeft te volgen," zo verklaarde de burgemeester. De motie werd aan vaard met 43 stemmen. Tegen stemden de heren P. Leijnse (c.ïi.), G. Gabrielse (g.b.) en K. de Wolf In deze vergadering besloot de raad een nieuwe gemeenteauto aan te schaffen voor 13.050; voor de oude auto zal 1000 worden tèrugbetaald. Verder werd besloten de trottoirs ln de nieuwe buurt, die op gelijke hoog te met de weg liggen, ruirri 8 centi meter boven de rijbaan te laten leg gen. De kosten worden begroot op 3300. De heren P. Brasser. P. L. den Hol lander, J. Jobse, J. Kleinepier en C. de Visser werden herbenoemd als lid van de woonruimte-adviescommissie. Aan de heren P. van Etten en W. van Meersbergen werd resp. 465 en 480 vierkante meter bouwgrond aan de Bosweg verkocht tegen de prijs van 10 per vierkante meter. De raad be sloot voor het verleggen en het ver lengen van het pad op de zeewering een bedrag van 8500 beschikbaar te stellen. Voor de afwatering van de achter tuinen stelde de raad 360 beschik baar. Deze afwatering komt het per ceel van A. Francke ten goede. Gezien de zwakke financiële positie van de gemeente, adviseren Gedepu teerde Staten over te gaan tot een versobering van het plan tot uitbrei ding van de straatverlichting. Er zal nu begonnen worden met het plaat sen van twee lichtmasten, namelijk één bij het Raadhuisplein en één bij hét postkantoor. In de verordening op de heffing van rechten voor hel ophalen van huisvuil werden enkele wijzigingen aangebracht. Het voorstel van B. en W. om het raadsbesluit van 20 mei 1957 inzake de aanleg van dammen in de Bosweg in te trekken en het stellen van voor waarden door B. en W., werd met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Bij de raad was een schrijven inge komen over liet rumoer op straat ge durende het seizoen. Dit schrijven is met de Vereniging voor Vreemdelin gen Verkeer besproken en als eind conclusie werd vastgesteld, dat de oorzaak is te wijten aan het ontbre ken va» voldoende politietoezicht. Namens de raad zal de voorzitter aandringen op versterking. Hierna bood de voorzitter aan raadsleden de gemeentebegroting 1959 aan. dag verder staat te wachten, is nog niet bekend, maar ongetwijfeld zal dit jubileum in brede kring de aan dacht trekken. De heer Velthuizen, die 52 jaar ge leden in Oude Hoorn op Voorne-Put- ten hij rekent dit gebied min of meer tot de Zeeuwse eilanden, zo vertelde hij ons werd geboren, be zocht eerst de normaalschool in Den Briel, waarna hij de Koningin Wil- helrninakweekscnool in Rotterdam afliep. In 1924 slaagde hij voor het onderwijzersexamen en alvorens in 1933 tot hoofd van de school in Alm- Icerk te worden benoemd, was hij on derwijzer in Werkendam (u.l.o.), Rid derkerk, Zwijndrecht en Rotterdam. In 1940 werd hij tot hoofd van de hervormde school in de Nieuwstraat te Goes benoemd. Na oprichting van een nieuwe hervormde school, de Prinses Ireneschool aan de Kamper foeliestraat, werd hij hier hoofd. Se dert 1943 is de heer Velthuizen ook leraar aan de handelsavondschool te Goes, waarvan hij sedert 1955 direc teur is. Kort daarvoor had hij zijn studie middelbaar Nederlands A met succes beëindigd. In het verenigingsleven heeft de heer Velthuizen een vrij belangrijke plaats ingenqmen. Zo is hij vele ja ren secretaris van de b.l.o .-school te Goes geweest, waarvan hij een der oprichters is. Tevens behoort hij tot de oprichters van de openbare 'lees zaal in de Ganzestad; (Foto P.Z.C.) (Advertentie) CITRO N 2 cv /gHTV de volwassen auto voor vier volwassenen VANDAAG. Middelburg Electro: „Het schandaal van Clochemerle", 19 en 21.15 uur, 14 jaar; Schouwburg: „The tin star", 14 jaar, 20 uur; Van Benthem en Jutting: Tentoonstelling, kinderboe ken, 9—18 uur. Veilinghal Braakman- straat: Handbaltoernooi E.M.M., 19 tjur. Vlissingen Alhambra: „De gebroeders Karamazov", 19 en 21,30 uur, 18 Jaar; Luxor: „Laat me niet alleen", 19 en 21 uur, 14 Jaar: Concertgebouw: Boks wedstrijden D.O.S., 20 uur; Kievit: Jaarvergadering K.N.S.B., 15 uur; Scheldekwartler: Cabaret personeels vereniging Schelde, 20 uur. Goes Grand: „Overtreding Artikel 251 bis", 19 en 21. uur, 10 jaar; Cafó De Landbouw: Bond van zaterdagvlie gers (vergadering), 14 uur; Opril: C J. M.V-, 15 uur; Prins van Oranje: Feestavond Bouwbedrljlsbond, 20 uur; Zaal Krijger; .Avond ln Suriname", 20 uur. MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 15 30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur; Schuttershof: Uitvoering „De kleine stem'', 19.30 u. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21.15 uur; Luxor: als vandaag 15, 18 en 21 uur; Concertgebouw: Jeugdtoneel Chris Hofland met „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", 14.30 uur. Goes: Grand als vandaag, 19 en 21 uur. „De geheime dienst grijpt ln", 13 uur li jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2