GEVAARLIJK KRUISPUNT MET 70 KM. VOORBIJGESTOVEN.... COMMISSIE VOOR KERK EN SAMENLEVING IN ZEELAND Venhcufk Tekko Taks op de vliegende hollander KLMffl uit de ETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG -30 OKTOBER 1958 KANTONRECHTER MIDDELBURG Aanrijding - - gelukkig zonder ernstige gevolgen was er het gevolg van De kantonrechter te Middelburg, nir. J. Moolenburgh, kreeg tijdens de zitting van woensdag een aantal verkeersovertredingen te behandelen. De fruitkweker J. J. M. uit Kruiningen had op 12 juli met zijn bestelauto op het kruispunt Berghoekweg-Oude Dijkweg te Kruiningen geen voor rang verleend aan een andere bestelauto, bestuurd door de slager S. O. H.f eveneens uit Kruiningen. Er volgde een botsing, waarbij beide auto's in een langs de weg lopende sloot terecht kwamen. Wonder boven wonder liep het ongeval zonder ^ernstige persoonlijke ongelukken af. M. vertelde de kautonrechter, dat een korenveld hem het zicht op de'andere weg be nam. Op een vraag van de kantonrechter verklaarde hij. echter weinige ogenblikken later, dat hij het kruispunt genaderd was met een vaart van tussen de 60 en 70 km f 9Ö0, terwijl ook de andere auto flink beschadigd was. Conform de eis van de officier veroordeelde mr. Moolenburgh de uitvoerder tot een .boete van f 40. De .praktlcant ln weg- en water bouwkunde, Th. H. W. uit Eindho ven, bracht op 1 augustus Jl. het verkeer op de Middelburgse markt in gevaar. Met zijn personenauto draaide hij vanuit de Lange Delft de zuidzijde van de Markt op en Daar begreep mr. Moolenburgh niets van. „Hoe durfde U dat", vroeg de kantonrechter verbaasd. De slager uit Kruiningen verklaarde als getui ge, dat hij het kruispunt genaderd was met een snelheid van ongeveer 70 km. Voor de kruising had hij vaart verminderd tot ongeveer - 40' km. Reeds op het kruispunt zag hij om het hoekje van het korenveld als een flits de andere bestelauto nade ren. „Ik heb nog geprobeerd om ach ter langs de wagen te konien, maar dat gelukte niet", betoogde de getuige. Zijn auto werd gegre pen en duikelde in de sloot. Ook de andere bestelauto kwam in de sloot terecht, nadat hij enkele ma len over de kop geslagen was. Vier kleine kinderen, onder wie een tweeling van 4 jaar, die in de auto van verdachte zaten, kwa men er wonder boven wonder on gedeerd af. De officier van justitie, mr. T. Le- bret, noemde het een zeer ernstige aanrijding. Hij achtte het onverant woordelijk, dat M. met zo'n grote snelheid het kruispunt genaderd was; „Het had allemaal anders kunnèp. aflopen", verklaarde de officier, &ië een boete eiste van f 50 plus betaling van de civiele vordering van rond f 85. Mr. Moolenburgh veroordeelde do verdachte conform de vordering, 'i Do chauffeur J. W. uit 's H§ër' Arendskerke was op I'S augustus met zijn vrachtauto vanaf de Kloe- tingse Molenstraat de rijksweg- 58 een voorrangsweg opgereden zon-, der voorrang te verlenen aan een- personenauto. v. Grote haast. „Dat kwam door de haast", ver telde de chauffeur. „De baas zat achter mij en die moest ergens snel zijn. Opschieten, opschieten", zei hij steeds tegen me. „Hier loerde de dood niet alleen op de weg, maar'de dood zat ook ach ter IJ", wees de kantonrechter verdachte terecht. Mr. Moolen burgh noemde het zeer onverant woordelijk van van W., om zo maar de weg op te rijden. „Ja, wie werkt, maakt fouten", ver klaarde verdachte. ,.H kon onherstelbare, fouten ge maakt hebben", repliceerde mr. Moo lenburgh. Het bleek, dat W. nu bij een bakker in Nieuwdorp werkt, waar hij het veel kalmer aan behoeft te doen. De officier eiste een boete van f 50, die de kantonrechter in zijn vonnis terugbracht tot f 40, waarvoor verdachte ook had kunnen schikken. De uitvoerder A. E. uit Vlissingen veroorzaakte op 19 juli j.l. te Zou- telande een verkeersongeval, omdat hij in zijn personenauto geen voor rang verleende aan een andere per sonenauto. Binnen in de andere auto gebeurde nog al wat, zo verklaarde de kantonrechter, hetgeen verdachte moest beamen. Twee van de vier in zittenden werden gewond; een meis je van zeven jaar verloor enkele tan den. Een andere Inzittende liep shij- wonden op. Bovendien had E. schade aan zijn auto tot een bedrag van Zoutelande was een dag te Iaat. Beroep door de Kroon niet ontvankelijk verklaard. (Van een specialé verslaggever) De Kroon heeft het beroep van het gemeentebestuur van Zoutelande te gen de beslissing van het college van Cled. Staten van Zeeland van 13 juli .1957, waarbij geen goedkeuring werd gehecht aan liet door de gemeente raad vastgestelde uitbreidingsplan, niet ontvankelijk verklaard, omdat het beroepschrift niet binnen de wet telijk voorgeschreven tijd was inge zonden.. Nadat Ged. Staten in hun vergade ring van 23 juli 1957 een beslissing over dit raadsbesluit hadden geno men, werd dit op 9 augustus aan het gemeentebestuur van Zoutelande ver zonden. Het beroepschrift van het ge meentebestuur, werd echter op 10 september door de Kroon ontvangen. Precies één dag te laat, omdat de woningwet voorschrijft, dut de be roepstermijn precies 1 maand is. Schade aan de Vlissingse Boulevard wordt hersteld B. en W, van Vlissingen hebben de gemeenteraad om een krediet van 1 13.000 verzocht voor herstel van de sohade, die tijdens de storm van 16 en 17 oktober werd toegebracht aan de bazaltglooiing voor de Boule vard Evertsen tussen de Noiledijk en het badstrand. floewel volgens het gemeentebestuur de vraag zich voor doet of deze herstelkosten wel door de gemeente behoeven te worden ge dragen, heeft men, gezien de nood zakelijkheid van spoedig herstel der zeewering, reeds na prijsopgaaf van enige aannemers aan de laagste in schrijver opdracht verstrekt om met het werk te beginnen, hetgeen in middels is gebeurd. De kosten van herstel werden door deskundigen op ten hoogste f 13.000.geraamd. reed daar tegen een bestelauto, die op zijn beurt een andere auto ramde. W.- verklaarde, dat hij van een agent een doorrljteken gekre gen had. Mr. Moolenburgh zag echter het verband niet tussen dit doorrijteken en de aanrijding. Conform werd W. veroordeeld tot een boete van f 15. De bankwerker K. D. uit Souburg reed op 18 juli Jl. met zijn brom fiets van de Kanaalbrug dê Nieuwe Vlissingseweg op zonder acht te slaan op het stopbord aldaar. Deze uitstekend Nederlands sprekende Pool vertelde, dat hij op dit punt de „rol- en stop"-methode had toege- East. Met langzame snelheid was.hi; et stopbord, dat hij overigens niet had gezien, gepasseerd. Mr. Lebrët stipte aan, dat hier de „rol- en stop"- methode niet van toepassing was en vroeg f 12. Mr. Moolenburgh veroor deelde D. tot f 7.50. De verzekeringsagent H. B. uit 's- Heerenhoek verleende op 9 juni jl. te Kapelle op zijn bromfiets geen voor rang aan een motor, die de kruising Zandweg-Noordweg naderde. ..Het punt is ontzettend onoverzichtelijk", verklaarde de bromfietser. „Dan is het zaak om nog voorzichtiger te rij den", verklaarde de kantonrechter, die B. conform de eis van de officier veroordeelde tot f 80. De Ambonees H. K. uit Souburg had op zijn bromfiets een persoon meege nomen, terwijl daarvoor geen voet steunen aanwezig waren. Het kwam hem te staan op een boete van f 2; f 3 minder dan de els van de officier. KINDERHOEST VERDWIJNT DOOR ZWITSAL KINDER-HONING-SIROOP PROV. HERV. KERKVERGADERING Ter bestudering van de problemen De provinciale'" kerkvergadering van de Ned. Hèrvormde Kérk in Zeeland heeft zich woensdag onder voorzit terschap van ds. F.' S. Kloosterman uitvoerig bezig gehouden met het vraagstuk vau „Kerk en samenle ving", èen onderwerp dat werd inge leid door -de heer A. de Bruin. Beslo ten Werd oni over te gaan tot het bënoemén yan een commissie voor kerk en samenleving, dié de Zeéüw- so vraagstukken zal bezien. Dé heer. De Bruin wees er in zijn in leiding op hoe de kerk in de middel eeuwen ae hele samenleving beheer ste. De gilden hadden hun eigen kapel ln dë kerken. In de theologische ge schriften behandelde men ook aller lei zaken, die nu tot het maatschap pelijk leven- gerekendworden,- In detijd van de Reformatie is een stuk van de samenleving lösgemaakt van de Kerk, maar het gevolg daar van is géweest', da't de Kerk langza merhand naast de. problemen van de samenleving kwam te staan. In de tegenwoordige tijd, met zijn steeds verder gaande maatschappe lijke en sociale ontwikkeling, die heel onze samenleving grondig ver andert, kan een Kerk niet meer langs de problemen die hierdoor worden eroepen, heengaan en moet zij daarmee bemoeien, vooral wan neer zij midden in het volk wil staan. Deze inleiding riep een zeer leven- s gedachten wisseling op, waarbij leden van de Provinciale Kerkver gadering uit alle delen van de pro vincie met- de samenlevingsproble men naar voren kwamen, zoals o.a. de vraagstukken van werkloosheid en omscholing, industrialisatie en mi gratie, recreatie en het Deltaplan. Voordat dit onderwerp kan de orde kwam heeft de Provinciale Kerk vergadering eerst nog een aantal an dere zaken afgehandeld. De voorstellen tot wijziging van de generale kas voor de predikants pensioenen en voor de bezoldiging van kerkelijke medewerkers werden aanvaard. Tot secundus-scriba, in de plaats van ds. S. P. de Roos, werd gekozen ds. A. G. Beneder te Baar land. Als lid voor de commissie Kerk eh Thedlogie werden benoemd ds. J. H. van Beusekom te Bfeskens én ds. G. J. Rijks te Oosterland. Tot gedele geerde voor het colloquium voor toe- Autobotsing te Vlissingen. Op de hoek Koudekerkseweg-Presi- dent Rooseveltlaan te Vlissingen ont stond dinsdag door het niet verlenen van voorrang en als gevolg van de mist een aanrijding tussen twee per sonenauto's, resp. bestuurd door P. uit Souburg en B. uit Vlissingen. -P. 'werd uit zijn wagen geslingerd, doch werd gelukkig slechts licht gewond. Hij behoefde zich niet onder dokters behandeling te stellen. De wagens werden zwaar beschadigd. Onjuiste belastingopgaaf beboet met 500 Uitspraken rechtbank De rechtbank te Middelburg heeft woensdag dè Zierikzeese aannemer P. van T„ die gedurende 1956 onjuiste aangifte had gedaan voor de inkom stenbelasting tot een totaal bedrag van 6.000,en daarbij te hoge lonen had uitbetaald tot 1500, veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaar, alsmede een boete van 500, De officier van justitie had een boe te geëist van 2.000,alsmede een voorwaardelijke- gevangenisstraf van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaar. De naaimachinehandelaar J. B. uit Oostburg, die door de kantonrechter te Oöstburg veroordeeld was tot een boete van 11,-wegens overtreding van de provinciale landschapsverör- dening, werd door de rechtbank vrij gesproken. De handelaar had op een weiland nabij de rijksweg te Oost burg een wagentje met reclamebor den geplaatst. Deze versiering achtte de kantonrechter niet bevorderlijk voor het landschapsschoon. De offi cier had een boete gevraagd van 1 of 1 dag. De Belgische schipper L. S. uit Gent, die met zijn motorspits „Floro" in de Westbuitenhaven te Terneuzen op de coaster „Sparta" gevaren was, werd door de kantonvechter ln Ter- neuzen een boete opgelegd van 25. Conform de eis van de officier beves tigde de rechtbank het vonnis van de kantonrechter. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK 0Y6W, 3ICVI &W. schrijven lating tot de evangeliebediening werrl gekozen ds. P. J. Pennings te Axel, als zijn secundus ds. J. P. C. van 't Hoff te Ritthem en als tertius ds. H. W. v. d. Brink te Bruinisse. Als predikant-lid van de Provinciale Kerkvergadering zal. ds. A. D. H. Roscam Abbing zitting nemen in de Provinciale Diaconale "Commissie. Ds. P. J. Pennings hield een Inleiding over de leger predikanten, waarbij o.a. ter sprake kwam de vrijstelling van militaire dienst voor a.s. predi kanten. Aangezien liet niet dc bedoeling was, dat definitief over dit vraagstuk werd gesproken, zal dit ook nader worden bezien en mogelijk op een volgende vergadering weer te spra ke konien. Misverstand over tank te Westkapelle y>7' r fcjWSK t V/ ■■■11 Onder aan de dijk te Westkapelle staat een oude Shermantank, een van de weinig overgebleven herinne ringen aan de geallieerde landing in 1944. Lange tijd stond dit gevaarte tegenover het oorlogsmuseum dat door de stichting „Westkapelle Her rijst" in een van de grote bunkers was ondergebracht. Deze bunker moest echter, zoals alle andere, op bevel van Rijkswater staat worden gesloopt. Het museum- materieel werd opgeslagen en de tank bleef achter, met uitzondering van de jeugd, die erop speelde, scheen niemand belangstelling voor dat ge vaarte te hebben. Totdat enige tijd geleden énkele werklui van een slo persfirma, die de kolos- voor 1000 van het oorlogsmuseum te Middel burg had gekocht, deze met snijbran ders gingen bewerken. De telefonisch gewaarschuwde burgemeester, mr. Tydeman, maakte aan deze werk zaamheden echter gauw een einde, want zo verklaarde de burgemeester, de stichting „Westkapelle Herrijsf'is eigenaresse van dit gevaarte en niet het oorlogsmuseum te Middelburg. De slopersfirma, die destijds na de oorlog al het oorlogsmaterieel op ruimde, heeft de tank toen aan de Jonkvrouwe miste vaart De N.C.R.V. bracht gisteravond een oud kassucées voor het scherm: Jonk vrouwe de la Seigliere, een lichtvoe tig blijspel uit de na-napoleontische tijd, over een domme, ijdele markies, die probeert met listen die hij door anderen laat uitdenken zijn eigen dommen veilig te stellen, waarop al leen maar een knappe, jonge soldaat uit de keizerlijke legers recht heeft. Een slimme advocaat en een bijna nog slimmere barones proberen hem beurtelings te helpen en tegen te wer ken, al naar hun eigen belang eist. Het resultaat is een bizar samenspel van verwikkelingen, als intrige niet onaantrekkelijk om er een aardif blijspel uit te spinnen. Ingewikkeh nogal, maar speels en ironisch, omdat het de zelfzuchtigheid van deze gro teske'markies zo smakelijk ontleedt. Helaas was het stuk evenwel niet vol doende aangepast aan de eisen, die het medium televisie stelt. Het .was puur toneel, waarbij nauwelijks reke ning werd gehouden met de eisen, die de zo hardvochtig registrerende ca mera stelt. Daarbij kwam nog dat de vertaling voor de hedendaagse be- in Zeeland Bjj Koninklijk Besluit zijn benoemd in Zeeland:.tot dijkgraaf van het wa terschap Baarland, D. J. Dees, te Oudelande; tot dijkgraaf van dè' pol der Koningin Emma, C. A. M. Fer- ket, te Clinge; tot dijkgraaf van de Van-Alsteinpolder, mr. W. E. M. Seydlitz, te Hulst; tot dijkgraaf van de Egbert-Petruspolder, J. van der Weele Mzn., te Wolphaartsdijk; tot dijkgraaf van de St. Pieterspolder (Z.B.), L. J. de Rijke, te Yerseke; tot dijkgraaf van de Schengepolder, S. Wisse, te 's-Heer-Arendskerke; tot dijkgraaf van de Kleine Molenpolder, J. A. van Damme, te Graauw en Langendam; tot dijkgraaf van de Spieringpolder, J. P. de Putter, te Kamperland (gem. Wissenkerke). Be noemd werden tot gezworene van het waterschap De Vrije Polders onder Tholen, C. B. Kodde, te Tholen; tot lid van het bestuur van de waterke ring van het calamiteuze waterschap Oud- en Jong-Breskens, E. K. A. van Hootegem, te Breskens; tot lid van! het bestuur van de waterkering van de calamiteuze polder JonkvromV- Anna, P. de Dreu, te Kats (gem. Kortgene); tot lid van het bestuur van de waterkering van het calami teuze waterschap Walsoorden. J. J. Neeteson, te Hontenisse, (uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar wordt)tot lid van het bestuur der waterkering van de calamiteuze polders Onrust, Jacoba en Anna-Frlso, K. M. do Regt, te Wissenkerke; tot lid van het bestuur van de calamiteuze Vlietepolder, J., H. Filius, te Wissenkerke; tot lid van het pestuur van de waterkering van het calamiteuze waterschap Scherpe- nlsse, D. Kleppe te Scherpenisse. Universitaire examens De heer J. M. S. Schlüter te Middelburg Is aan de r.-k. universiteit van Nijme gen geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde deel 2. grippen ietwat te statisch, te langge rekt was. Zij verviel in herhalingen niet alleen in scènes, maar ook in woorden. Hét was. voor degenen, die de dwajje geschiedenis gestalte moesten geven niet gemakkelijk, dat aanvaardbaar te doen.. Tenminste niet, nu de. tild van voorbereiding kennelijk veel te kort was geweest. Men worstelde;., nogal eens met de tekst, waardoor er', vele hiaten vielen en de vaart ont- brak, die dit snedige samenspel van listen zijn spitsheid en spiritualiteit had moeten geven. De vele soms volkomen overbodige terzijdes werkten niet mee om dat tempo mo gelijk te maken. Integendeel, zij ver hoogden nog de gekunsteldheid. Het 1 gevolg was dat deze jonkvrouwe nim mer kon rechtvaardigen, dat ze van de planken was gestapt naar het schelle licht van de t.v.-lampen. Overigens hadden de acteurs en ac trices daaraan niet 6chuld, ze maalt- ten ervan wat ervan te maken was. Ank van der Moer overheerste tel kenmale met haar verschijning alleen al het beeld. Na een aarzelend begin Raste Jöhan Fiolet zich volkomen bij aar aan, hoewel we hem wel iets meer de domme ijdelheid hadden zien willen spelen. Frans 't Hoen en Kitty Janssen vormden een charmant lief despaar, Jan Retel een echte spitse advocaat met Ank van der Moer bevredigde zijn spel ons het meest en Erik- Plooyer kon de op kevers ja gende Raoul heel goed baas. BAKT DE ÉCHTE. •OUDERWETSE'SPECULAAS stichting cadeau gedaan. „Gelukkig bezitten wij nog de brief van die fir ma, waarmee zij ons de schenking bevestigt", zo verklaarde ons de burgemeester. De hele geschiedenis berust op een misverstand, veronderstelde de bur gemeester. Het is de enige tank die nog in -Westkapelle staat en die wil men nog graag behouden. Als het enigszins mogelijk is, zal men het gevaarte nog..vóór het nieuwe toeris- .enseizóeri, naar de kop van de dijk slepen, waar de geallieerden indertijd zijn geland. „Wij hebben plannen, aldus de bur gemeester, om daar ook een zes of achthoekig gebouwtje met glazen wanden te plaatsen, waarin wij weel een oorlogsmuseum zouden kunnen onderbrengen. Een bedrag van 2500 is hiervoor reeds beschikbaar. In ieder geval kunnen wij de tank er reeds als een soort van monument neerzetten. Wij zullen hem goed ver dedigen". 26. Oh, oh, oh, wat ging die meneer Brills te keer. „Mijn uitzending!" brulde hij. „Wat heb je gedaan! Mijn mooie heldenepos. Een lach succes heb je ervan ge maakt! Dat komt er nu van als je leken gebruikt ln plaats van rasechte ac teurs." „Nu, ik wilde U alleen maar helpen!" gromde Terry be ledigd terug. „U zei-toch dat iemand die hond weg moest halen. En ik heb die India nen toch zekfer niet tegen gehouden. „Dat heb je wel! Hadden we dan over je heen moeten rij den?" en „Nee, we hebben het voor een grapje gedaan, lelijke hondemepper!" klonk het van alle kanten uit de verfomfaaide Indlanentroep. Iedereen sprak tegelijk en probeerde zich vrij te pleiten, zodat er bijna ruzie was toen «je luidsprekers boven alles uit loeiden: „Ds spelers voor de bemanning van „Flying Dutchman" worden verzocht zich naar het vliegtuig te begeven!" En dat deden zij toen maar. Man voor man stapten zij in het snelle vliegtuigje dat ben naar de haven brengen zou, waar de „Vliegende Hollander" reeds gemeerd lag. VRIJDAG 31 OKTOBER. HILVERSUM 1. 402 m 746 kc/s. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de kinderen. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en Ut. kal. 8.00 Nieuws. 815 Gram- 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9 40 Gram. 10.20 Gram. 10 45 Chansons. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Mid* dagklok noodklok. 12.03 Pianoduo, 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.30 Gr. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zoiinewij- 7.er. 13.20 Gram. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Lichte muz. 14.20 Gram. 15.05 Idem. 15.30 Voor de zieken. 1G.30 Pianorecital. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Lichte muz. 17.40 Beursberichten. 17.45 Planorecital. 18.05 Lichte muz. 18.30 Gevar. muz. 18.50 Re- gerlngsüitz.: Emigratlerubrick: Het eml- gratiepraaije van H. A. van Luyk. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Gram. 19-25 V V. D,, pol. caus. 19.35 Gram. 211.00 Gevar. programma met uitslag actie Bijstand. 22.no Gram. 22.10 Kamermuziek. 22.50 Huwelijksbemiddeling, eau». 23.00 Nieuws. 23.15 De neger, hoorspel- 23.50—24.00 Gram. HILVERSUM JL 298 m 1007 kc/s. 7,00 VARA. 10-00 VPRO. 1020 VARA. 12.00 AVRO. 16-00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24,00 VARA. VARA: 7,00 Nieuws. 7.10 Gym. 7,23 Gram. 8.00 Nieuws. 8 18 De onlbijtclub. 9.00 Gym: voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolra dio. VPRO: 10.00 Avonturen met kinde ren, eaus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Recital, 11.20 Voor de kleuters. 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Ballroomork. 12.20 Regeringsuitz.: Éandb.rubriek: Het landbouwkundig weeroverzlcht. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel 13.00 Nieuws- 13.15 Meded. of gram. 13 20 Amus. muziek 13.55 Beurs berichten. 14.00 Hobo. fluit, fagot. 14.30 Voordracht 14.50 Kinderkoor. 15.15 Ca baret. VARA: 16.00 Muz. eaus. 16.30 Voor zieken. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gr. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18-15 Vlaamse notltigs. 18 20 Gram. 18,50 De puntjes op de 1, cans, JJi.oo' Liedjes voor de Jeugd, in.io Jazzmuziek. VPRO: 19.30 Leven In Nederland, caus: 19.45 Verslag opening gerestaureerde Essex Hall, centrum van de Unitariërs te Londen. 19.50 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Doorgaand, verkeer, caus. 20.20 Boekbespreking. 20 25 Toneelkron. 20.35 Gesprek met en over Luther. VARA: 21.00 Villa Sldonia, hoorspel. 21.20 Lichte muziek. 21 35 Politieke puntigheden. 22.05 Jazzmuz. 22,25 Buitenl. weekoverzicht. VPRO: 22 40 Zorg om de mens, caus. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. IKOR: 20.00 Discussie, 20.20—21.00 Kerk- i dienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8