PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer GOESE WINKELIERS SPELEN WEER VOOR SINTERKLAAS WALCHEREN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 29 OKTOBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 „POPPEN ACT IE" Intocht van St.-Nicolaas zaterdag 22 november a.s. DE GOESE winkeliers zullen dit jaar wederom een Sint-Nicolaasactie voe ren. Dit besluit werd genomen in de dinsdagavond in „De Prins van Oranje" gehouden vergadering van de middenstandsverenïging „Handels belangen". Aan deze actie zullen ook de bij „De Hanze" aangesloten win keliers kunnen deelnemen. Het hier toe door het bestuur van „Handelsbe langen" gedane voorstel werd toege licht door de voorzitter, de heer I. Luteijn. Er was gedacht aan een „poppenactie", waarbij de Goese win keliers zonder restrictie voor sinter klaas zullen spelen Een dergelijke actie waarmee de vergadering akkoord ging werd reeds eerder in Goes gevoerd: in de winkels van de deelnemende midden standers verschijnt de sint die za terdag 22 november a.s. zijn intocht in de Ganzestad zal maken met een staf van Pieten, die speculaas (of taai-taai)poppen zullen uitdelen. Bij sommige van deze poppen is een waardebon gevoegd, die in een be paalde deelnemende winkel kan worden besteed. Het is dus goed mogelijk, dat de pop vergezeld is van een waardebon, die in een gans andere winkel kan wor den besteed, dan in die, waar de pop werd uitgereikt. Dit is juist het aardige van de actie: de deelnemende winkeliers brengen hun poppen, waaronder vele met waardebon, in grote zakken bijeen. Onwetend van wat er eventueel ach ter de poppen schuilt, gaan sint en zijn Pieten tot de uitreiking over... Naast de dag van zijn intocht zal sinterklaas nog op drie andere dagen een tocht door Goes maken en daarbij in de winkels de waardevolle poppetjes uitdelen op 25 en 29 no vember en op 2 december. Om deze Sint-Nicolaasactie voor te bereiden werd gisteravond een com missie gevormd, waarin zitting heb- Patrijzen IIVlissingen V. Patrijzen II bond de strijd aan tegen Vlissingen V. Direct na de aftrap trokken de Patrijzen met mooie open aanvallen op het vijandelijk doel af en na ongeveer 10 minuten opende de midvoor De Winter de score uit een voorzet van Van de Dries, 1-0. De druk op het Vlissingse doel werd steeds groter en de achterhoede kwam zodanig in het nauw, dat de rechtsback in eigen doel schoot, 2-0. Steeds kwamen de Patrijzen terug en hun voorhoede werd prachtig ge steund door de hardwerkende rechts half Ars en midhalf L. Traas. Deze beide spelers beheersten het midden veld volkomen, zodat Vlissingen spo radisch voor het Patrijzendoel kwam. Na de rust, ondernam De Winter een solorun en het was met een tactisch schot 3-0. Vlissingen was een gesla gen ploeg en een kwartier voor het einde maakte De Vos met een hard schot er 4-0 van. Met deze stand kwam het einde van deze door de Patrijzen goed gespeelde wedstrijd. GRENSWACHTERS—RCS 0—3 In een matig gespeelde wedstrijd heeft RCS zijn tweede overwinning te pakken. Op het slechte terrein was goed samenspel vrijwel uitge sloten en mede daardoor klopte het hij de Souburgers niet al te best. De juiste afwerking ontbrak en in dat opzicht was 't bij de thuisclub van het zelfde laken een pak. Na 7 minuten lanceerde P. de Kraker een goed op maat gesneden voorzet en Van Roseveldt was er als de kip pen bij om deze kans uit te buiten. (01). Grenswachters ging niet bij de pakken neerzitten, maar de af werking der aanvallen bleef ook beneden peil en met deze 01 voor sprong kon gerust worden. Na een kwartier spelen in de 2e helft stelde De Kraker zijn rechtsbuiten Terwiel in het bezit van de bal en nadat deze een der achterspelers keurig had om speeld schoot hij nummer 2 in de roos. Dit doelpunt gaf de Souburgers nog meer moed en toen na 25 minu ten spelen Van Roseveldt een hem door P. de Kraker geboden kans ge makkelijk kon benutten (03) was de zege een feit. Meto-Zeelandia 2-2 Zeelandia is er in geslaagd na een mooie en spannende partij voetbal één punt mee terug te brengen uit Hoo- gerheide. Voor de rust wogen de par tijen goed tegen elkaar op maar toch moesten de hoofdstedelingen met een 1-0 achterstand thee gaan drinken, want bij een der Meto-aanvallen schoot de rechtsbinnen van de thuis club buiten bereik van doelman Mon- deel de bal in het net. Na de rust ech ter werd het spoedig gelijk. Een fraaie voorzet van Jan de Ruyter werd door dc hardwerkende Janissen met een fraaie kopstoot in een doel punt omgezet 1-1). De vreygde ln het Middelburgse kamp temperde echter weer toen Meto andermaal een voor sprong nam. Zeelandia gaf echter geenszins de moed op en in deze pe riode toonde dc technisch knap spelen, de Van Bruggen wat hij waard was. Hij groeide uit tot de ster van het veld. Steeds maar weer zette hij zijn medespelers aan het werk en toen bij een mooi opgezette aanval Schoenma kers de bal op de vleugel te pakken kreeg en goed voorzette, was Janis sen er weer bij om met een kopbal de gelijkmaker in het net te jagen (2-2). Ér "ontspon zich nu een enerverende strijd om het winnende doelpunt maar geen der partijen slaagde er in dit te maken. Dit gelijke spel geeft trou wens de verhouding goed weer. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Feestavond voetbalvereniging De voetbalvereniging „Nieuwland" te Nieuw- en Sint-Joosland zal vrijdag a.s. in zaal Pluijmers haar jaarlijkse uitvoering geven, waaraan meewerkt het „Fako Star's Cabaret". Dit cabaret brengt onder de titel „Huts pot" eén non-stop programma. ben genomen de heren A. R. de Muynck, De Grip, Bastiaanse en M. A. Meeuwsen. De heer W. van der Linde is commissie-secretaris. Sint-Nicolaas zal zijn intocht in Goes maken op uitnodiging van de evene mentencommissie. Aan deze actie, die de winkeliers individueel veel armslag geeft en die dus gezamenlijk met „De Han ze" zal worden gehouden bin nenkort zal de actie in een verga dering van de laatste vereniging aan de orde komen zal de ge heel Goese middenstand kunnen deelnemen. Brandweer van Hoofdplaat kwam te laat thuis.... Burgemeester zal herhaling voorkomen. Tijdens de rondvraag in de jongste vergadering van de raad van Hoofd plaat informeerde de heer de Smit of de brandweerploeg met de nieuwe brandweerwagen nog succes had ge boekt bij de brand in Biervliet. Bur gemeester J. F. C. Temmerman ver klaarde dat de brand reeds geblust was toen Hoofdplaat arriveerde, maar hij merkte op allerminst te spreken te zijn over de handelwijze van de brandweerlieden, die eerst geruime tijd na de brand waren teruggekeerd. Hij verklaarde maatregelen te zullen nemen om vooral nu de gemeente over een uitstekende brandspuit be schikt herhaling van één en ander te voorkomen. MIDDELBURG Zomsravondvoetballers hielden feestavond. De Middelburgse zomeravondvoetbal lers, aangesloten bij de KNVB-afde- ling Zeeland, hielden zaterdag als af sluiting van hun voetbalseizoen in een volle Schuttershofzaal een feest avond. Hieraan werd onder meer me dewerking verleend door het „Fako Ster's Cabaret", een amateurgezel schap uit Vlissingen. In een openings woord memoreerde de voorzitter van het rayon Middelburg, de heer J. de Dreu, de prima samenwerking met alle instanties in het afgelopen sei zoen. Hij betreurde het echter, dat bij de aanvang van het seizoen moeilijk heden waren gerezen, waardoor een splitsing was ontstaan. Hij noemde het verblijdend, dat vooral het toer nooi ten bate van „Sport Steunt Zon neveld", dat als sluitstuk was afge werkt, op zulk een prettige en spor tieve manier was gespeeld. De tweede voorzitter van de K.N.V. B.-afdeling Zeeland, de heer M. F. van Hijfte, reikte hierna de prijzen uit, waarbij de Middelburg-veteranen de kampióensbeker in ontvangst moch ten nemen. Ook de heer Van Hijfte betreurde de splitsing. Hij hoopte, dat het volgende seizoen alle zomeravond voetballers weer in K.N.V.B.-verband zullen samenwerken. Hierna was het woord en de daad aan het Vlissingse amateursgezelschap, dat op voor amateurs verdienstelijke wijze een non-stop cabaretprogram ma van zang. voordracht en muziek onder de titel „Hutspot" met wisse lend succes over het voetlicht bracht. Aan dit programma werkten mee Meli de Bruvne, Ko van den Buuze, Jan Oerlemans. Jaap Haaze, Joop Keerssemeeckers, Harry Boer met Frits Koster als algemeen leider. Na dat het accordeondueo Jan en Harry op uitstekende wijze de stemming er in hadden gebracht, volgden onder meer nog enkele populaire melodieën van Meli de Bruyne met Harry Boer aan de piano, het mondaccor- deontrio „The Caravans" en enkele moderne songs van guitarist Joop Keerssemeeckers als hoogtepunten. Voor de aanvang en in de pauze zorgden de Ricardo's uit Middelburg voor aardige stemmingsmuziek. Als sluitstuk van het geheel was een ge animeerd bal met medewerking van Jan Grocnewouds dansorkest, waarbij de paren onder leiding van de heer W. M. J. Meeuse tot het laatst toe de dansvloer bezet hielden. „Achilles"-leden liepen afstandsmarsen K.N.G.V. Van de gymnastiekvereniging „Achil les" te Middelburg namen dit jaar 30 leden en adspiranten met succes deel aan de afstandmarsen van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond. Zij ontvingen daarvoor het bondsafstandmarsspeldje en diploma. Door de heren moesten in een vast gestelde tijdsduur afgelegd worden minimaal 5 marsen en 145 km, de dames 4 marsen en 80 km, de jon gens 5 marsen en 87% km en de meisjes 72% km en 5 marsen. Enkele heren- en damesleden lever den echter een mooie prestatie door een record aantal kilometers meer te tippelen. De geslaagden zijn: heren: J. Arnol- dus 488 km. (2x), G. v. d. Mast 488 km. (lx), J. de Leeuw 488 km. (lx), J. Jacobse 423 km. (lx) en A. de Leeuw 378 km. (lx). Dames; K. Pleijte 403 km. (4x), J. Poppe 140 km. (6x), N. Bodbijl 140 km. (4x), en N. Groenewoud 140 km. (lx). Jongens: K. Bodbijl 90 km. (lx). Meisjes: J. Mulder 105 km. (4x), K. Steijn 80 km. (5x). E. Acda 80 km. (3x), C. Seist 80 km. (3x), A. Neuf- eglise 72% km. (3x), I. Verhulst 72% km. (2x). A. Reijnhoud, M. Hoöftman. D. Franke. R. Janisse, L. Verhulst, E. de Vos, H. Groenewoud, J. Baas. M. Bliek, J. Bliek, G. de Bruijn. W. Hubrechts, G. Timmer man en A. Petiet allen 72% km. en voor de le maal. Causerie over kamerplanten van vroeger en nu Voor de afdeling Walcheren van de Kon. Ned. maatschappij voor Tuin bouw- en Plantkunde hield de heer J. H. Smit uit Leiden dinsdagavond in café-restaurant „Wöhler" te Mid delburg een bijzonder instructief praatje over kamerplanten van vroe ger en nu. Hoewel er in de verschil lende soorten kamerplanten ten op zichte van vroeger veel veranderd is, is er toch nog een flink aantal „ouderwetse" planten, waarnaar thans weer grote vraag is. Deze en vele andere planten of onderdeeltjes ervan waren die avond ook te zien, want de heer Smit had een grote collectie levend materiaal meege bracht. Op gezellige en onderhoudende wijze vertelde de heer Smit het een en an der over de kamerplanten. Via de aucuba, de aronskelk en de clivia kwam hij onder meer terecht bij de varens, die men' in vele variëteiten aantreft. Een andere plant van vroeger en nu is de begonia, waarvan de heer Smit eveneens verschillende soorten had meegebracht. Hij had zelfs een reu- matiekplant bij zich. Als één van de zeldzame kamerplan ten noemde de heer Smit de orchidee waarvan er maar enkele met veel resultaat in huis gekweekt kunnen worden. Het is, aldus vertelde de heer Smit, een dure plant in aan schaf, maar als het lukt, is de bloei jaarlijks een verrassing. Na de pauze beantwoordde de heer Smit een groot aantal vragen. De heer J. Sanderse, voorzitter van de afdeling Walcheren, sprak een ope nings- en slotwoord. Middelburgse voortrekkers hielden fietsenrally De voortrekkers van de Christiaan de Wets tam te Middelburg hielden hun jaarlijkse fietsenrally, waaraan door bijna alle padvindsters- en pad- vindersgroepen in de Zeeuwse hoofd stad word deelgenomen. Zij waren verdeeld in 20 patrouilles, „ronden" en „bakken" met een totaal van 128 deelnemers. De route, die 22,5 km lang was, ging van Middelburg naar Nieuwland en Oost-Souburg terug naar de hoofd stad. Onderweg moesten de deelne mers een naar later bleek te moeilijke stripkaart volgen, waarin een slalom verwerkt was, twee maal zonder kompas het noorden opge zocht moest worden met plaatsaan duiding, en aan het einde een... war me kop thee wachtte. Uit de uitslag van deze uitstekend geslaagde rally blijkt, dat de zeever kenners revanche namen op de pad vindsters, die vorig jaar met de eer ste prijs naar „huis" gingen. De uit slag van de eerste tien aankomende ploegen was: 1 „Zeehonden", Paul Krügergi&ep, 73 punten, 2 „Eekhoorns", Dierenven- del van Gouden Cirkelgroep, 70 pnt; 3 „Margrieten" Lutemgroep, 68 pnt; 4 „Robben" Paul Krügergroep. 67 pnt; 5 „Violen" Lutemgroep, 62 pnt; 6 „Kamperfoelie's" Lutemgroep en „Bevers" Paul KrügergroeR, beiden 61 pnt; 8 „Zeemeeuwen". Paul Krü gergroep. 60 pnt; 9 „Otters" Berde nis van Berlekomgroep, 59 pnt; 10 „Otters" Paul Krügergroep 58 pnt. Schenking aan Christelijke Gereformeerde Kerk Middelburg. Een meelevend lid van de christelijk gereformeerde kerk te Middelburg heeft bij zijn overlijden deze kerk be noemd tot erfgename van zijn nala tenschap, waarvan in contanten res teert 11.800. Enkele maanden eer der was ook een legaat van 500 ontvangen. Officiële pubhkaties MIDDELBURG. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester op woensdag 29 oktober 1958 wordt gehou den van 10.3011.30 uur. KIES TOCH Melodia 435.' GRAETZ met KLANKCOMPRESSOR geeft immers elke toon de ruimte ènGRAETZ verrijkt Uw interieur. Keuze uit radio's en radio-grammofooncorabinaties (óók stereo) in lichte of donkere kast, 16 modellen; prijzen van f215.- tot f 1260.-. Ook Graetz televisie is Üw keuze waard; Graetz TV-Automatic zorgt voor een constante, stralende beeld- helderheid met een constante, maximale beeldscherpte. Importeur: N.V. Thabur - Den Haag. Najaarsbijeenkomst Vrijz. Zondagsschoolleiding in Zeeland Om het probleem van de moeilijke verbindingen in onze provincie te on dervangen organiseerde de kring „Zee land-West Brabant" van de Ned. Ver. v. Vrijz. Zondagsscholen ook dit jaar weer op drie plaatsen najaarsbijeen komsten voor de leiders en leidsters van Vrijzinnige zondagsscholen. In Aardenburg werd op zondag 19 okto ber door ds. S. Tijmstra uit Retran- chement een gesprek ingeleid over de indeling van het zondagsschooluur, terwijl ds. N. van de Wall uit Vlissin gen een lezing hield over de vraag „Waarom en noe moeten wij vertel ien?" Op zaterdag 25 oktober was de leiding uit Midden-Zeeland en West- Brabant in Goes bijeen, waar ds. H. N. Bierman uit Breda sprak over „Onze kinderen en de Profeten"; in praatkringen werd tenslotte het be sprokene met de praktijk geconfron teerd. Een derde streekbijeenkomst zal nog plaats vinden in Zierikzee op 16 november. Hier zal gesproken wor den door mevr. M. C. A. GrootAris uit Brouwershaven over „De gods dienstige benadering van het kind", terwijl ds. I. J. van Houte uit Mid delburg een gesprek hoopt in te leiden over „De aanpak van net zondags schoolkind in de verschillende leef tijdsgroepen". VLISSINGEN Aanwinsten Openbare Leeszaal Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal werd uitgebreid met de vol gende werken: Achen, Pas de deux; van Gent, Spionnen in het web; Hac- kett, De golven beukten; van Hemel- donck, Gekluisterde stroom; Sand- strom, De vroedvrouw van Pont Cle- ry; Simenon, De horlogemaker van Everton; Lipinsky-Gottersdorf, Fin- sternis über den Wassern; Churchill, Geschiedenis van de Engels spreken de volken, dl. 4.; Eipper, Senta de gele dog; Kunstgeschiedenis der Ne derlanden dl. 3.; van Muiswinkel, Handel, markt en beurs; Pritzke, Dokter onder de Bedoeïenen; Vil- liers, Opgegeven als vermist. Examens Te 's-Gravenhage slaagde de heer P- M. de Waal te Vlissingen voor het diploma B 2 Scheepswerktuigkun- dige. Christelijk overheidspersoneel hield discussie-avond Maandag hield de afdeling Vlissingen van de Nederlandse Christelijke bond van overheidspersoneel een discussie avond in het Hervormd verenigings gebouw. De voorzitter, dc heer A. A. le Feher opende de bijeenkomst met Schriftlezing en gebed. Daarna hield de bondsvoorzitter, de heer P. Ka- pinga een inleiding over het doel van de bond. Hij zei onder meer, dat de bond moet strijden om de maatschap pij meer te doen beantwoorden aan het evangelie. Naar aanleiding van verschillende vragen, werden vervol gens zeer uitvoerig-' de werkclassifi- catie en de prestatiebeloning bespro ken. De heer Kapinga was van oor deel, dat de bond vooral oog moet hebben voor de principiële achter grond van de prestatiebeloning. Er moet een nauwe relatie zijn tussen de arbeid en de man, de wijze waarop hij zijn werk verricht en de beloning, die hij ontvangt. Na enkele huishoudelijke zaken sloot de voorzitter de vergadering met dankgebed. KOUDEKERKE N.C.V.B.-Koudekerke bijeen De afdeling Koudekerke van de N.C. V.B. hield haar maandelijkse verga dering onder leiding van mevr. C. Hoekstra-Kok. Spreker tijdens deze avond was de heer O. de' Moor, die het onderwerp „Van colbert tot uni form" behandelde. Aan het eind van de avond werd afscheid genomen van mevr. Hoekstra, wegens vertrek naar Soest. Met enige hartelijke woorden bood de vice-presidente haar namens de leden een geschenk aan. AAGTEKERKE Tweede diepvriesinstallatie te Aagtekerke geopend. Dezer dagen kwam onder voorzitter schap van de heer J. Geuze de coöpe ratieve diepvriesvereniging Aagte kerke ten huize van de heer J. Jobse bijeen. Nadat de voorzitter verslag had uitgebracht van de stichting van deze tweede inrichting, waarbij bleek dat alle 56 boxen van de vereniging bezet waren, verrichtte mej. Koos Jobse de officiële opening. Hierbij werd haar een boeket bloemen aan geboden. De heer De Nooijer voerde het woord namens een technisch han delsbureau te Middelburg. Voorts sprak ook de aannemer, de heer C. Minderhoud. Tenslotte dankte de heer Jobse de voorzitter namens de bewo ners van Sint Jan ten Heere. VEILING GOES Export- en lndustrievelling. Jonathan H 90-95 19, 85-90 18, 80-85 .19—20, 75-80 19. 70-75 18, 65-70 16, 60-65 9.50, H II 6; Cox Orange Pippin H 80-85 45, 75-80 45, 70-75 44 —45, 65-70 40, 60-65 32—33, 55-80 18, H II 7.50: Goutlreinette H 85-95 23, 75-85 18.30— 18.80, 65-75 11.40—11.80, H II 7.50, K 13. F 7.50, val 5.70; Glorie van Holand H 85-9.' 18. 75-85 17, 65-75 13—14. H II 6.50: Sterap pel H 65-75 32, 60-70 26—27, 55-60 12, 55-65 14, H II 6.50: Comtesse de Paris H 65-75 16. 55-65 12. H n 6: Br. Alex Lucas H 75-85 40. 65-75 32; Zwijndr. Wijnpeer H 60-70 16. 55-60 13. 50-55 10, H II 6; St--Remy H 75-85 11, 65-75 11, H II 9; Harms Harkes H II 8—9: Diverse appels kroet en val 3; Bra men II 81. Gewone veiling: Laxton Superbe H 60-65 8.50. 65-70 16, 75-80 20; Cox Orange Pippin H 75-80 40. 70-75 39. 65-70 36. 60-65 29, 55-60 15, H II 3, K 21—29, F 9—12: Jonathan H 75-80 25, 70-75 21—24, 65-70 21. 60-65 15, K 7—14, F 6—8: Goudreinette H 85-95 28. 75-85 23. 65-75 15; Golden Delicious K 15. F 9—10: Br. Alex Lucas K 15—23, F 9—13: Doyenne du Cornice H 75-80 77—78, 70-75 80, 65-70 72. H II 51—60. K 63—69, F 48—56; St. Remy K 8—9. F 6—7: Zwijndr. Wijn peer K 10: Gleser Wildeman H 50-60 24. II 16; Comtesse de Paris K 15: Druiven I 109-112. H 81—94, III 78: Noten per 100 stuks 4.10t-4-20. BEURSBERICHT GOES 28 okt. Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe, basis 17 pet. vocht, boerenschoon af boerderij 27—29. Gerst Idem 24—27 50, Haver, basis 15 pet. vocht Idem 20—25; Kleine groene erwten idem 26—49, Schok kers, idem 50—76. Bruine bonen idem 70 —82, Karwijzaad idem 70—85. Blauwmaan- zaad idem 125—140, alles per 100 kg. Aardappelen. Bintje. 85 mm opw. blnnenl. sortering 12.50—13, 35 mm opw. export sortering 13.50—13.75: Koopmsns Blauwe 35 mm opw. binnenl. sortering 12—13; Eigenheimer, 35 mm opw. blnnenl. sorte ring 10—10 50 Prijzen per 100 kg. geleverd aan de sorteerinrichtlng, sorteerkosten voor rekening van koper. De prijs van voederaardappelen bedroeg 275—3-25 per 100 kg. Stro. Gerstestro 3540 per ton; Tarwe- stro 36—42 per ton: Erwtenstro 48—52-50 per ton Uien. Uien noteerden f 6 per 100 kg, afge- staart produkt. Vlas. Voor goede kwaliteit ongerepeld vlas werd 18—22 cent per kg betaald, ter wijl voor afwijkende kwaliteit 10—17 cent per kg kon worden genoteerd. Eieren. De prijs van eieren bedroeg f 2.22 per kg. EIERNOTERING GOES 28 okt. Kippeëieren 13. kleine eieren 9. eendeëieren 8 cent. Overleg tussen gemeente en Kerkbestuur over toren van St. Anna ter Muiden. De raad van Sluis besloot in zijn jongste vergadering in de restauratie kosten van de kei'k te Sint Anna ter Muiden 2775 bij tc dragen. Bij be handeling van dit punt kwam ook de toren en het uurwerk, dat om een principiële kwestie reeds lange tijd stilstaat, ter sprake. Na enige discus sie besloot de raad te trachten een en ander met het kerkbestuur tot een oplossing te brengen. De restauratie van de toren kwam op een bedrag van 158.005,19, terwijl de kosten waren begroot op 106.004,88. Alvorens de gemeente haar aandeel in het verschil van j" 52.000.31 zal bij dragen. zal worden nagegaan in hoe verre de architect aansprakelijk zou kunnen worden gesteld. 1008. In de controlekoepel verrichtte kapitein Mare met de behendigheid van de geroutineerde ruimtevaarder alle noodzakelijke handelin gen om de Onyx in een zo snel mogelijke start van Markad weg te kunnen krij gen. Het was alsof het schip zich schrap zette voor de ko mende krachtproef. Steeds hoger gierden de generato ren. Piloot Storm luisterde aan dachtig naar de haastige aanwijzingen, die Mare hem gaf voor de bediening der repulsors. Zijn maag kneep bijeen van de spanning en er lag een roekeloze griins op zijn gelaat, terwijl nij Mare gadesloeg. Die Mare en Xitos waren nog eens ke rels om de strijd mee in te gaan. Zij verstonden de kunst om een levensgevaarlijke onderneming te doen voorkomen als een sportieve aardig heid. De machine was geheel startklaar en het wachten was nu nog slechts op een teken van Xitoa uit het bonimenruim, dat hij gereed was met zijn surprise voor de centraalpcfet. Luitenant Thern kwam voorzichtig uit zijn schuilhoek te voorschijn en sloop naar voren. Hij begreep niet hoe het mogelijk was, dat die twee gevangenen zo doodgemoedereerd het schip konden binnenstappen, doch Hij was vast besloten hun plannen te dwarsbomen. In de controlekoepel klonk een kort belgerinkel en onmiddellijk zette kapitein Mare de Onyx in beweging. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 28 okt. Zaaluien 40-55 9.13, 55-70 8.50—8.32, drielingen 12.98, bonken 8.50. Aanvoer 43 ton. Pickles 9.24. VISMIJN VEERE 28 okt. Export garnalen 2793 kg 68—«5: hant(elsgarnalen 8164 kg 50—55; schar 790 kg 25—50; bot 353 kg 16—57; Wijting 783 kg 16—17; tong 67 kg 176—408; rog 199 kg 19—34; tarbot 2 kg 130: kabeljauw 3 kg 40 kg; doorgedraaide vis 176 kg. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 28 oktober. Aanvoer ln totaal 3285. Week- totaal 4976. Vette koelen en ossen 340; gebruiksvee 1106; vette kalveren 140; graskalveren 482; nuchtere kalveren 466: varkens 82; biggen 6S; paarden 49; veu lens 8; schapen of lammeren 506; bokken of geiten 41. Prijzen In cents per kg. le kw. 2e kw. 3e. kw. Vette koeien 290—320 270—290 290—260 Vette kalveren 280—300 250—260 200—230 Slachtpaarden 220 200 180 Prijs in guldens per stuk. le 2e 3e Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Schapen Lammeren Kaifkoeien Melkkoeien Vare koelen Vaarzen .Vaarzen Pinken 68 55 40 55 44 40 80 70 60 85 70 60 1150 960 850 1150 960 850 825 750 600 850 800 600 850 800 600 600 500 400 Vette koelen aanvoer als vorige week, handel traag, niet geheel prijshoudend: vette kalveren Iets minder, handel goed, ruim prijshoudend; graskalveren aanvoer wat ruimer, handel kalm, prijzen onver anderd: nuchtere kalveren aanvoer even meer. handel tamelijk, Iets teruggaande prijzen: biggen aanvoer Iets meer, han del matig, prijzen als vorige week; slachtpaarden aanvoer kort, handel kalm, alleen beste jonge paarden Iets stijver ln prijs, verder vooral niet lager; scha pen en lammeren aanvoer even kleiner, handel redelijk, schapen niet geheel prijshoudend, lammeren onveranderd; kaifkoeien en melkkoeien aanvoer matig, handel stil, prijzen onveranderd; vare koeien aanvoer korter, handel kalm. goed prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer iets minder, handel stil, prijzen niet lager Minder veilingdagen te Kapelle Met Ingang van volgende week zal het aantal veilingdagen in Kapelle worden verminderd van 5 tot 3 dagen per week. De veilingen van dinsdag en donderdag komen dan te vervallen. Scheepsbotsing tijdens mist bij Antwerpen Op de Schelde ter hoogte van de Kruisschanssluis te Antwerpen zijn dinsdagochtend vroeg in dichte mist het Belgische s.s. „Capitaine Heu- sers" (7198 ton) en het Britse vracht schip „Hoperidge" (5237 ton) met elkaar in aanvaring gekomen. Beide schepen waren op weg naar Antwerpen. Het Britse schip werd aan stuurboord boven de waterlijn opengereten. Het Belgische schip liep ernstige schade aan de voorsteven op. Er deden zich geen persoonlijke onge vallen voor. De „Capitaine Heusers" is van de Cïe Maritime Internationale S.A. te Ant werpen, de „Hoperidge" is van de Hopemount Shipping Co Ltd te Newcastle. O.- EN W.-SOUBURG N.C.V.B. kwam bijeen. De afdeling Souburg van de N.C.V. B. hield dezer dagen haar ledenver gadering onder voorzitterschap van mevr. Polderman Lijnse. Spreekster was mej. Boudeling, directrice van de christelijke huishoudschool. Haar thema was „Op de bres voor onze dochters." De volgende vergadering wordt 27 november gehouden. Nagekomen advertentie Heden werd van ons weggenomen onze lieve ARJAN, op de leeftijd van 9 maanden. A. G. Geelhoed W. H. Geelhoed— Helmstrijd Koudekerke, 28 okt. '58 Dishoek6eweg 18

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3