Zeeuwse kleermakers hielden technische dag lijfje VERSLAG OVER 1956 EN 1957 VAN DE P.P.D. IN ZEELAND 'AKKERTJES" VAN TOT Zeeuwse Almanak FOCKINK VOOR CA 1200 LANDARBEIDERS IN ZEELAND GEEN WERK MEER GEEN BEJAARDENTEHUIS IN ZIEKENHUIS N00RDG0UWE VEERDIENSTEN ONDERVONDEN VEEL LAST VAN MIST Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 OKTOBER 1958 RATIONEEL KOSTUUM IN GOES Moderne werkmethoden werden gedemonstreerd MET DE NIEUWSTE machines en het nieuwste materiaal, dat thans voor de maatkleermakerijen be schikbaar is, heeft maandag in de „Prins van Oranje" te Goes een uit tien dames en lieren bestaande en byzonder goed „kleermakende staf" in negen uur tijds voor collega P. J. Pleune uit Haamstede een prach tig, keurig zittend kostuum het licht doen zien. Het gebeurde allemaal tijdens een technische, of praktijkdag van het district Zeeland van de Bond van Kleermakerspatroons. Hier demon streerde een firma uit Sint-Maar tensdijk de mogelijkheden van die nieuwe machines en dat nieuwste ma teriaal op een coupon Solispun, die door een stoffenfirma beschikbaar was gesteld om te worden verloot. Van de vele Zeeuwse kleermakers, die naar Goes waren gekomen om deze hypermoderne methoden van kleerma'ken in ogenschouw te nemen, werd de Haamsteedse meneer Pleu ne de gelukkige winnaar van de coupon. Toen de gelukkige eenmaal bekend was, kon het lakensnijdersfeest be ginnen. De heer Pleune werd van onder tot boven gemeten, er kwam een coupeur, die met een verbazing wekkende handigheid „kruisen en mollen" op de coupon zette en zo nodig nog vaardiger de Solispun in stukken sneed Toen is die ganse staf, dat voor meer dan de helft voltallige kleer- makersbedrijf uit Sint-Maartensdijk achter al die moderne apparaatjes aan het werk gegaan. Zo werd ge toond, hoe op rationele wijze een kostuum tot stand kan komen. Er kwam een ströbelmachine in wer king, een speciaalmachine en een af- zuigtafel met persinstallatie en aller- Eerste schip door Keersluis Zierikzee Gemeentebestuur maakt vandaag officiële doorvaart Vandaag, dinsdag, zal het gemeente- bestuur van Zierikzee per boot de eerste „officiële" vaart door de keer sluis in het havenkanaal van Zierik zee maken. Zoals bekend is de firma Volker Be ton uit Sliedrecht sinds een week be zig met de versnelde uitvoering van de slulswerkzaamheden, waardoor men hoopt te bewerkstelligen, dat de sluist voor de kerstdagen van dit jaar waterkerend zal zijn. inmiddels is een groot deel van de stalen dam wand, die de sluis omgaf, „getrokken". De betonranden die de wand tot steun dienden, zijn gesloopt en met ingang van gisteren wordt het scheepvaartverkeer voor Zierik zee door de sluis geleid. Thans zullen de vaste verbindingen met de Oost- en Westhavendijk ge maakt worden. lei vernuftige methodiekjes werden gevolgd. Een compleet en vooral modern kleer- makersbedrijf was in de grote zaal van „De Prins van Oranje" tot leven gekomen... Een bedrijf, dat in één week 25 maatkostuums kan afleve ren. Nu kon de heer Pleune, na negen uur zijn gewonnen coupon aantrek ken... En ondertussen hadden de Zeeuwse kleermakerspatroons de contacten verstevigd, hetgeen de be doeling is van deze praktijkdagen, zoals de voorzitter van het district Zeeland, de heer G. J. van Zee uit Goes 's morgens in zijn openings woord had gezegd. En naast dat verstevigen van de con tacten namen de heren kleermakers uiteraard kennis van deze aanschou welijk voorgestelde, gerationaliseer de werkmethoden. Als in de zomer van 1959 in Goes het landelijke con gres van de Bond van Kleermakers- patroons wordt gehouden, zullen de Zeeuwen haarfijn kunnen vertellen, hoe men rationeel moet kleermaken... Zeeuwse afdeling „Divosa" vergaderde in Goes In de bovenzaal van „De Prins van Oranje" te Goes vergaderde maan dagmiddag de provinciale Zeeuwse afdeling van de „Divosa", de vereni ging van directeuren van overheids organen voor sociale arbeid. In deze vergadering, die werd geleid door de heer J. F. van Kamer, voorzitter van de afdeling en directeur van de dienst voor maatschappelijke zorg van de gemeente Middelburg, kwam onder meer het „pre-advies 1959" aan de orde over de verhouding algemeen en gespecialiseerd maatschappelijk werk, speciaal uit het oogpunt van de openbare diensten. Provinciaal is er nog geen eenheid in de hoogte van de bedragen, die inge volge de armenwet worden uitge keerd. Men zal er naar streven, in Zeeland, en met name in de grotere plaatsen, hierin meer eenheid te bren gen. In deze vergadering bracht de secretaris, de heer H. J. Visser di recteur sociale zaken Vlissingen het jaarverslag uit, dat reeds eerder was besproken. Concentratie polders op Schouwen-Duiveland In hotel „Concordia" te Zierikzee zal maandag 3 november aanstaande een vergadering worden gehouden van de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, met de door de verschillende polders aangewezen vertrouwensmannen over de bestuurs- bezetting na de concentratie van wa terschappen op het eiland. OVERZICHTELIJK BOEKWERKJE Periode stond sterk in teken van Deltaplan. De werkzaamheden van de Provin ciale Planologische Dienst in Zeeland hebben gedurende de jaren 1956 en 1957 waarover zojuist een verslag is verschenen vaak te maken ge had met het Deltaplan. Een eerste activiteit, waarin de P.P.D. een be langrijk aandeel heeft gehad, is het „schema van studie-objecten", dat door Ged. Staten op voordracht vau Verloa Uw spieren van PIJN1 Bij de eerste pijnscheut direct aan "Akkertjes" denken, direct een "Akkertje" nemen! Niet wachten neem een "Akkertje" zodra dc pijn opkomt. Spitpijn, spierpijn, schitterend helpt zo'n "Akkertje", handige, kleine pijnverdrijver, snellere hulp op lastige pijnmo- inenten. Altijd zorgen bijtijds er bij te zijn, altijd "Akkertjes" bij de hand. flitsen uw klachten weg! TOERISME De toeristen hebben Schouwen-Dui veland „ontdekt", schreven we on langs. En om dit nog eens te bewij zen, meldt onze correspondent thans uit Burgh-Haamstede, dat nu reeds vele personen en verenigingen, door andere enthousiaste bezoekers at tent gemaakt op de Westhoek, pro beren onderdak te krijgen voor vol gend jaar. Zondag kwam er zelfs een Duitse autobus met vakbondsverte genwoordigers uit Keulen, Düssel- dorf, Koblenz en andere Duitse ste den, die hier volgend jaar een 90-tal meisjes en jongens een prettige va kantie willen bezorgen. Men wil hier voor „De Koebel" afhuren. Ter oriën tatie vertoonden de heren Van de Bergen en Boot hun serie dia's „Schouwens Schoonheid". MUZIEK Cllnge leeft mee met zijn plaatse lijke fanfare, welke de wel zeer GEWOONTE Misschien is het al een heel oud ver haal, maar het lijkt ons mooi yenoeg om het nog eens na te vertellen. Het gebeurde bij een brand in een woning ergens in Zeeland. Het pand stond wat men noemt in lichterlaaie, maar persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor en de bevjoners hadden zelfs nog gelegenheid om te trachten zo het een en ander uit de vlammen te slepen. De heer des hui zes was daar dan ook druk mee in de weer, op aanwijzingen en onder het toeziend oog van zijn echtgeno te. Hij rende voortdurend het huis in en uit, om telkenmale met een brok je huisraad naar buiten te komen. En bij die gelegenheid bleek weer eens hoezeer de mens vergroeid kan raken met een jarenlange gewoonte. Wont telkens wanneer die man dat als een fakkel brandende huis inren- de, blikte hij even naar zijn vrouw veegde in een blilcsemsnelle be weging zijn voeten op de ijzeren deurmat en betrad eerst dan de wo ning. De vrouw sloeg het goedkeu rend gade sympathieke naam „Weldoen door Vermaak" draagt. Toen dan ook „de muziek" zich in uniform wilde steken, bleef ook de bevolking en de plaatselijke industrie niet ach ter om deze „weldoeners" finan cieel een handje te helpen. De uni formen kwamen er en trots para deerde het korps hiermee dezer dagen voor burgemeester P. Ver- cauteren, de voltallige gemeente raad, pastoor Cosijn en vele ge nodigden. De rijkspolitie te Westdorpe heeft thans bij haar gevonden voorwerpen een rijwiel staan, dat reeds lang zon der eigenaar op de zgn. „vlakte" on beheerd lag. Het vreemde van deze zaak is, dat de vindplaats niet eens per fiets bereikbaar is. Hoe het ve hikel er dan gekomen is? Voorlopig is dat nog een raadsel. Er hebben zich tot dusver ook nog geen recht hebbenden gemeld, die mogelijk op heldering zouden kunnen verschaffen De bejaarden van Zaamslag kampen met een huisvestingsprobleem voor hun soos. Vroeger kwamen zij bijeen in „Hotel de Appel", maar daaruit zijn zij thans verdreven om dat het gebouw tot garage wordt in gericht. Toch is het niet onmogelijk, dat zij elkaar binnenkort weer in de sociëteit zullen kunnen ontmoeten. Er zal nu namelijk aan het gemeen tebestuur worden verzocht het leeg staand leslokaal van de openbare la gere school voor dit doel beschikbaar te stellen. de Werkgroep Deltazaken Zeeland als leidraad voor de verdere studies van de werkgroep is aanvaard. Met verheuging wordt in het verslag ge constateerd hoe uit dit nog vage schema van studie-objecten door sa menwerking van industrie en rijks waterstaat een belangrijk object het Zuid-Sloe reeds tot een con creet plan gewórden is. Het werk van de W.D.Z. heeft veel tijd van de Planologische Dienst ge vraagd. Een nevenverschijnsel van de werkzaamheden van de werkgroep was, dat de besprekingen over allerlei planologische objecten op een andere wijze gevoerd werden aan voorheen gebruikelijk was. Terecht is er daar om van verschillende zijden op gewe zen, dat voor het planologisch over leg en de voor de rechtspositie van belanghebbenden noodzakelijke pro cedures wettelijk geregeld zijn. Het ligt derhalve voor de hand, dat nu de eerste aanloopperiode van de werk groep achter de rug is en naar alge meen inzicht bevredigend heeft ge functioneerd, de normale gang van zaken voor het planologisch overleg zal worden hersteld. Een herziening van de structuur van de P.P.D. zou daarbij onder het oog kunnen worden- gezien, .teneinde de coördinerende functie van de planologie en hét sa menspel der activiteiten beter tot zijn recht te doen komen. Ook het streekplanwerk heeft In de dubbele verslagperiode zijn voortganggehad. Vooral de ont wikkeling van het recreatiegebied in de Westhoek van Schouwen- Duiveland en de planning voor een nieuw recreatiegebied in de Zand- kreek en het Veerse Gat hebben de aandacht gehad. Zo spoedig mo gelijk zullèn officiële streekplan nen van deze gebieden aan de orde dienen te worden gesteld, waarbij de Westhoek als onderdeel van een streek voor geheel Schouwefi-Dui- veland zal worden opgenomen. Vervolgens worden in vier hoofd-, stukken op overzichtelijke wijze de organisatie en de werkzaamheden van het bureau en de onderscheidene commissies behandeld. Hoofdstuk I omvat de organisatie, hoofdstuk II de werkzaamheden van het bureau, waarin de streekplannen, de uitbrei- dings- en wederopbouWplannen bé- handeld worden, alsmede de aspecten van de toekomstige structurele wijzi gingen in zuid-west Nederland. Hoodfstuk III gaat nader in op de werkzaamheden van de commissies van de P.P.D., terwijl in hoofdstuk IV mededelingen te vinden zijn over de provinciale commissie ter beoor deling van de gemeentelijke uitbrei dingsplannen voor Zeeland. Voorts zijn als bijlagen opgenomen de stand van uitbreidingsplannen op 31 december 1957, het aantal vastge stelde en goedgekeurde uitbreidings plannen in onderdelen en in hoofd zaak, alsmede wederopbouwplannen en tot slot een overzient van de uit- breidings- en wederopbouwplannen op 31 december 1957. De beste bessen... BESSEN VAN Beschermende kleilaag aan Cadzand-duin verzakt De in 1953 na de 1-februariramp aan gebrachte kleilaag aan de zeezijde van het duin te Cadzand-haven is maandag vanaf de bovenste duin rand over een lengte van ongeveer 25 meter weggezakt en op het strand terechtgekomen. De verzakking be vindt zich juist vóór het op het duin staande hotel „Noordzee". Met het oog op de mogelijke novemberstor men zal snel herstel noodzakelijk zijn. Jongelui blokkeerden rijweg met pakstro Ernstige kwajongensstreek tussen Waferlandkerkje en Oostburg Zondagavond om circa elf uur heb ben twee jongens uit Waterlandkerk- je een ernstige kwajongensstreëk uit gehaald, die gelukkig geen ernstige gevolgen heeft gehad. Op weg van Oostburg naar huis namen zij van een geparkeerd staande wagen een viertal pakken geperst stro weg en legden dat dwars over de weg, zodat de rijweg geheel was geblokkeerd. Juist toen de beide jongemannen, de 19-jarige landarbeider F. A. P. en de 21-jarige monteur F. A. B. de laatste hand legden aan hun snode en zeer gevaarlijke plan, naderde een perso nenauto. De chauffeur, toevallig een wachtmeester van de rijkspolitie, kon zijn voertuig nog juist voor de barri cade tot stilstand brengen en P. grij pen. De ijlings gewaarschuwde poli tie uit Oostburg nam de jongen mee naar het groepsbureau, terwijl de an dere maandagmorgen van zijn werk in Terneuzen kon worden opgehaald. Tegen heiden werd proces-verbaal opgemaakt. Vrachtauto te Sas van Gent door trein gegrepen. Maandagmorgen omstreeks half ne gen beleefde de heer B. uit Philippi ne de schrik van zijn leven, toen 'n goederentrein, komende uit België op de overweg van de Spiegellaan te Sas van Gent zijn vrachtauto enkele me ters opzij duwde. De firma Vernaeve uit Sas van Gent, die een werk uitvoert op de Zeeuws- Vlaamse ijzergieterij, brengt materia len af en aan met de vrachtauto, bestuurd door de heer B. Steeds moet hierbij de overweg aan de Spiegel laan gepasseerd worden, welke is af gesloten met verschuifbare bomen. Een arbeider had reeds de bomen weggeschoven en de vrachtauto was net op de spoorbaan, toen de chauf feur plotseling de stoomfluit van 'n naderende goederentrein hoorde gil len. De vrachtauto werd opzij ge schoven, maar gelukkig bleven de gevolgen beperkt tot materiële scha de. DIRECTEUR G.A.B. MIDDELBURG: Na afloop van werken aan Drie-eilandplan en herverkaveling Na het aflopen van de werken aan de herverkaveling en het Drie-Eilan denplan zal er in Zeeland een overschot zijn van ongeveer duizend tot twaalfhonderd structuurwerklozen, waarvan ongeveer 300 tot 350 op Wal cheren. Voor deze vrijgekomen arbeiders (grondwerkers, losse arbeiders en ongeschoolden) is er geen werk meer. En het komt er ook niet meer. Deze feiten vertelde de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau te Middelburg, de heer D. J. Marijs, tijdens een causerie over de vooruit zichten op de arbeidsmarkt op Walcheren en de scholingsmogelijkheden op dit eiland. De heer Marijs hield deze lezing maandagavond in het Nederlands Koffiehuis voor de gezamenlijke besturenbonden in de Zeeuwse hoofdstad. Na een openingswoord van de voor zitter van de K.A.B., de heer B. L. C. Scheers, nam de heer Marijs eerst de arbeidsmarkt op Walcheren onder de loep. Het aantal mannen, dat op dit eiland door de dagelijkse arbeid in zijn onderhoud moet voorzien, be draagt 23.000. Hiervan werken er in de bouwnijverheid 2500, in de metaal nijverheid 5400 en in de land- en tuinbouw plus herverkaveling 3100, dus ongeveer de helft van de manne lijke beroepsbevolking. Publieke tribune in raadzaal Hoofdplaat was „uitverkocht" Tweeëndertig sollicitanten voor gemeente-werkman Voor de maandag gehouden openba re vergadering van de raad van Hoofdplaat was de belangstelling op de publieke tribune zo groot, dat er voor enkele belangstellenden geen plaats meer was. De reden van deze grote opkomst was het agendapunt: benoeming gemeentewerkman. Voor deze betrekking waren niet minder dan 32 sollicitaties ingekomen. Bij de vrije stemming kreeg de heer P. de Vilder de meeste stemmen. Hij werd benoemd in tijdelijke dienst op ar beidscontract. RAAD ZONNEMAIRE: Hogere tarieven in Zweedse Rode-Kruisziekenhuis De raad van Zonnemaire heeft maan dagavond niet algemene stemmen besloten het schrijven van de ge meente Ouwerkerk, over de moge lijke inrichting van het voormalige, ziekenhuis te Noordgouwe tot tehuis voor bejaarden en chronische pa tiënten, voor kennisgeving aan te nemen. De raad was van mening, dat het bewuste gebouw geheel ongeschikt is voor dit doel. Tot dezelfde con clusie kwam het college van G. S. enige tijd geleden. Bovendien stond men in Zonneniaire op het standpunt dat op Schouwen-Duiveland niet vol doende patiënten zouden zijn om een lonende exploitatie mogelijk te ma ken. Als andere bezwaren werden ge noemd dat Noordgouwe voor even tueel aan te trekken vast personeel wel bijzonder weinig aantrekkelijk is, terwijl ook het aantrekken van deskundig personeel uiteraard moei lijk zou zijn. Bovendien zouden de verschillende gemeenten op het eiland in de financiële tekorten moe ten bijdragen. De waarnemend burgemeester van Zonnemaire, de heer J. L. van Leeu wen uit Brouwershaven, wees op de- STAGNATIE OP WESTERSCHELDE Maandagmorgen lag ook Zeeland weer in vrij dichte mistnevels ge huld, zodat met name het scheep vaartverkeer op de Westerschelde praktisch tot aan het middaguur neeft gestagneerd. Ook de veerdien sten ondervonden uiteraard hiefvan hinder, zodat verschillende afvaarten moesten komen te vervallen. Op de lijn Vlissingen-Breskens heeft de „Prins Hendrik" om 7.30 uur slechts één in reis in beide richtingen HET EULAN ETIKET A BLIJVENDE MOTECHTHEID EULAN voor motechte behoodellng van wol on ander* diorli|k« vezelsteen wetenschappelijke pionier».prestatie van tientallen |aren op zi|n deugdelijkheid beproefd. aandag, woensdag. vrijdag en zoterdog hef EU LAN-PROGRAMMA over Radio LUXEMBURG 208 m. kunnen maken. Om 12.20 uur kon de „Prinses Beatrix" normaal de dienst hervatten. De eerste twee vaarten op het veer Kruiningen—Perkpolder die van 4.20 en 5.20 uur uit Kruiningen en terug werden normaal gemaakt. Hierna maakte de mist het uitvaren onmogelijk. Om 9.20 uur kon men van Kruiningen uit één heen- en te rugreis maken. Van af 12.20 uur heeft de veerdienst normaal gefunc tioneerd. Op het traject TerneuzenHoede- kenskerke werd slechts één reis niet gevaren. Om 6.10 uur is de boot nor maal vanuitTerneuzen naar Hoe- dekenskerke vertrokken. Hierna werd één reis overgeslagen. Om 9.20 uur is de boot weer uitgevaren, waarna de dienst verder volgens de dienstregeling kon worden uitge voerd. Op de lijn ZierikzeeKatse- veer kon normaal worden gevaren. Daarentegen moest de R.T.M.-veer- dienst ZijpeA. J. Polder des mor gens van 6 uur tot 9.30 uur worden stilgelegd. ze moeilijkheden en volgens hem zou men beter geen tehuis kunnen héb ben, dan een slecht tehuis. Overigens wilde de heer Van Leeuwen hiermede niet zeggen, dat op Schou wen-Duiveland geen behoefte bestaat aan een inrichting voor bejaarden en chronische patiënten. Volgens de bur gemeester fs men bij de planning uit gegaan van een patiëntental van 25, waarbij Zierikzee werd meegerekend. Naar orde van grootte, zou Zierikzee hiervan een derde deel moeten „leve ren", doch deze stad beschikt zelf over drie tehuizen. De burgemeester vond derhalve de basis, waarop ge- wert zou moeten worden, niet bijzon der stevig. Bij de ingekomen stukken werd door wethouder Goeman verslag uitgebracht over de onlangs ge houden vergadering van de raad van advies van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. In deze vergadering is besloten de klassen tarieven in het ziekenhuis te verhogen. Verder moet het niet onwaar schijnlijk geacht worden, dat binnen afzienbare tijd verschillen de specialisten in dit ziekenhuis spe spreekuur zullen gaan houden. Auto uit Groede reed op onverlichte bietenwagen Maandagmorgen omstreeks kwart voor zeven is in de buurt van Potjes op de provinciale weg Breskens-Sluis een personenauto, bestuurd door de heer A. S. uit Groede tegen de ach terzijde van een niet verlichte, met bieten geladen wagen gereden. De voerman van de wagen, J. R. uit Cadzand, kreeg bij deze aanrijding een ijzeren pen van het zijschot van de landbouwwagen in zijn rug. Hij werd met een shock en een vrij ern stige wond in het St.-Antoniuszieken- huis te Oostburg opgenomen. De auto werd zwaar beschadigd, terwijl de bestuurder geen ernstige verwon dingen opliep. Nog geen uitspraak in ontslagzaak dokter S. Overleg tussen beide partijen wenselijk geacht. Naar wij vernemen is de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep in zake de ontslagkwestie van de ge neesheer-directeur van het Gasthuis te Goes (ontslag dokter S.) voorlopig aangehouden. De uitspraak was aan vankelijk bepaald op 4 november a.s. Dit uitstel is verleend om tussen bei de partijen gemeente Goes en dok- tpr S. overleg mogelijk te maken, waardoor een uitspraak van de Cen trale Raad overbodig zou worden. De heer Marijs noemde dit een vrij smalle basis. De werkgelegenheid in de weg- en waterbouw is de laatste 5 jaar sterk teruggelopen en in dit verband wees de heer Marijs erop, dat men zich over de personeelsbe hoefte voor de Deltaplannen niet al te grote illusies moet maken. Die personeelsbehoefte was dit jaar voor het Drie-eilandenplan 60 tot 130 man en zal gedurende de jaren 1959 tot 1961 slechts 130 tot 230 bedragen. In de burgerlijke- en utiliteitsbouw is nog zeer veel te doen. Alleen al in Middelburg en Vlissingen bedraagt het aantal woningzoekenden 2000 en daarbij komt nog. dat de helft van de woningen op het Walcherse platte land meer dan 50 jaar oud is en no dig vervangen moeten worden. Bo vendien kunnen in Vlissingen door de toekomstige ontwikkeling van het Sloe ruim 20 jaar lang elk jaar 750 woningen gebouwd worden. De heer Marijs noemde de vooruitzichten in deze bouwsector dus niet zo ongun stig. Daarbij aanknopend moest hij ech ter vaststellen, dat het aantal oudere metselaars in verhouding tot het aantal jongere beslist te groot is. Voorts meende de directeur, dat in de metaalnijverheid nog altijd de beste kansen voor de arbeiders liggen. Scholing „Een van de mogelijkheden," aldus de heer Marijs, „om niet in het leger van structuurlozen verzeild te raken, is scholing aan de regionale werk plaats te Middelburg." Hierna ging de heer Marijs nog na der in op de beroepen, die in de Mid delburgse werkplaats gekozen kun nen worden. Tot slot stipte de heer Marijs aan, dat 88,8% van de cur sisten van de werkplaats werkzaam is in het beroep, waarvoor zij opge leid zijn. Verder werden projecties vertoond, waarna er na de pauze een' bespreking volgde. Advertentie VANDAAG Middelburg Electro: „De dictator", 19 en 21.15 uur, 14 Jaar. van Benthem en J utti ngKinderboekententoonstelling, 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: „Hare hoogheid is verliefd", 19 en 21 uur, 14 jaar. Lu xor: „De man met de gouden trom pet", 20 uur, 14 jaar. Openbare lees zaal (Jeugdbibliotheek) Bouwen Ewoutstraat: Vertelling uit „De klei ne goudvis" voor kinderen boven 7 Jaar, 16.18 uur. Britannia: Toneelgroep Studio voor Arbeiders Kunstkring, 20 uur. Arlènsgebouw: Kath. Gezinszorg, 20 uur. Goes Grand: „De avonturierster van Belroeth", 20 uur, 18 Jaar. „Prins van Oranje": afd. Zuid-Beve land West Ned- Bond van Plattelands vrouwen, lezing dr. B. J. ter Bals: „Reuma" 20 uur. „Prins van Oranje": vergadering „Handelsbelangen" 20 uur. Melksalon „Opril": ledenvergade ring „Hosanna" 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2