Groots Deltawerk bij Bruinisse Zeeuwse Almanak *feekle*s OPTIMISTISCH JAARVERSLAG TERNEUZENSE MUZIEKSCHOOL BAZENVERENIGING „SCHELDE" VLISSINGEN JUBILEERT VLISSINGEN WIL STADHUIS KOPEN VAN HET RIJK Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 OKTOBER 1958 (Slot van pag. 1) veer ontmoeten. Er wordt dos vrijwel niet ingegrepen in de be weging van eb en vloed. Zeven km! Zeven kilometer lang wordt de aan te leggen dam, waarvan het begin punt even ten westen van de dorps kern van Bruinisse is gelegen en net eindpunt iets ten westen van de ha veningang van Oude Tonge op Over- flakkee komt. De dam is zodanig ge projecteerd, dat zij over een lengte van meer dan 3Vz kilometer ovèr de Plaat van Oude Tonge voert. Dit be tekent niet alleen gemakkelijker werken, maar tevens een niet onaan zienlijke kostenbesparing. Hoewel de Deltadienst van de rijks waterstaat niet geaarzeld heeft reeds nu een begin te laten maken met de aanleg van de nieuwe dam, die geen zeewerende functie krijgt, moet bin nenskamers nog worden uitgemaakt wat de hoogte en de breedte zullen zijn. Gezien de omvang van dit werk mag men verwachten, dat de hoogte circa 7 h 8 meter zal bedragen. Aan de hand hiervan en de plaats waar de dijk komt in een geul of op de plaat wordt de voetbreedte be paald. Een prachtige verkeersweg zal na voltooiing van het werk de voorlopige streefdatum is 1963 over de nieuw gelegde dam voeren. Wanneer eenmaal Schouwen-Duive- land met Noord-Beveland en dus ook Walcheren is verbonden, zal een tweede rijbaan worden aangelegd. De eerste tientallen jaren zal de bedrij vigheid rondom Bruinisse dus beslist niet afnemen! Eerste fase Nu wordt er dus hard gewerkt aan de uitvoering van de eerste fase, die oinvat het maken van de westelijk gelegen werkhaven en de meer ooste lijke gemeentehaven, met daartussen de bouwput en het werkterrein. Hoe wel de werkzaamheden eerst in mei van dit jaar zijn begonnen, verkeert de uitvoering van deze projecten in een vergevorderd stadium. Staande op de inmiddels reeds over 350 meter verzwaarde zeewering bij Bruinisse kan men constateren, dat het werk voor een groot deel klaar is. De firma R. Bolties en Zn. te Zwolle, die de eerste fase voor een bedrag van ruim 2»,-, miljoen gulden uitvoert (exclusief de door rijkswa terstaat aangekochte beton- en staal- materialen tot een bedrag van één miljoen gulden) heeft het werk grootscheeps aangepakt. Ruim tweehonderd arbeiders zijn ingeschakeld en veertien draglines en twee bulldozers profileren gre tig de door twee win- en twee perszuigers gewonnen en aange voerde grond. Maandenlang heb ben zij voor een heftig spektakel gezorgd, want er is heel wat zand en klei verzet. Het uitbaggeren van de vier en een half ha grote werkhaven en de 300 meter lange en 70 meter brede gemeentehaven, welke laatste een vervanging vormt voor de vrijwel geheel af te sluiten oude vissersnaven van Bruinisse, heeft ruim 600.000 ku bieke meter klei opgeleverd. Deze klei ongeschikt voor de dam men is afgevoerd naar een diep vaarwater in de nabijheid van het werk. Het zand, benodigd voor het maken van de ringdijk om de bouw put en de andere lei- en strekdam men, is door twee winzuigers gewon nen in de Staal, ten noorden van St.- Philipsland. Met „bakken" is het zand naar het werk vervoerd, waar perszuigers het door leidingen naar de dijkhchamen hebben geperst. De draglines werden ingeschakeld voor het onder profiel brengen van de aangelegde dammen, waarna het zand met een mijnsteenlaag kon wor den - bekleed. Hierop is de glooiing van betonblokken aangebracht, een werk, dat thans in volle gang is. De bouwput zelf, waarin zeer waar schijnlijk eind 1959 wordt begonnen met de bouw van de circa 120 tot 125 meter lange en 15 tot 16 meter brede sluis, is aan de oostelijke zijde nog geheel open. Bij de uitvoering van de eerste fase wérkt men van west naar oost. Vori ge week is daarbij weer eens geble ken, hoe juist dit is gezien. De felle storm en de hoge zee hebben toen geen noemenswaardige schade aan gericht. Ook het werk aan de oostelijke ge meentehaven is nog niet voltooid. De- VAN UVti1 TOT VERTROUWD GELUID Een oud en vertrouwd geluid zal In Oostburg weer over de daken klin ken, een oude traditie wordt in ere hersteld. In de toren van het raad huis Is een klok aangebracht, die weer net als vroeger driemaal per dag, namelijk on^ acht uur 's mor gens, om twaalf uur en om acht uur 's avonds, zal luiden. De klok zal automatisch in beweging worden gebracht, want het klokketouw van voor 1944 is vervangen door een in gewikkeld mechanisme, zodat de oud- PAULTJE.... De drie Jaar oude Pauius, die bij oma in 's Heer Arendskerke op bezoek was met zijn mama moest voor die gelegenheid vanzelfsprekend zijn hele repertoire afwerken, want Pau ius kwam daar niet elke dag op visi te. Geheel volgens de regelen der kunst begon mama met het stellen van lieve vraagjesl „Wat is Paultje van opa?" Paulas dacht na een diepe denk- rimpel tussen z'n ogen, waarna het antwoord .vlot kwam: „Een boska bouter". Oma straalde. Mama vervolgde. „Wat is Paultje van papa?" Het antwoord kwam onmiddellijk: „Een flinke kejel". Pauius was er nu hele maal in en bij de derde vraag wat of hij dan wel van oma was - sprak hij een beetje verveeld: „Een lieve jongen" waarna mama nog maar voor 'het sloteffect had te zorgen door de laatste vraag in het vaste rijtje te stellen. ,JSn wat is Paultje dan wel ran mamaft" Helemaal tegen de vervjachtingen in, duurde het geruime tijd voor en aleer het antwoord kwam. Maar een slot effect was het wél, want met een leep smoeltje riep Paultje opgetogen uit; „Een grote schooier"! De benaming, die mama hem in een onbeheerst ogenblik eens had gege ven en die hij klaarblijkelijk met grote zelfkennis als juist had geac cepteerd klokluider, de heer J. P. Versprille er niet meer aan te pas zal komen. 70 JAAR GETROUWD. Het echtpaar C. A. M. Kleppe-de Graaff uit Scherpenisse viert van daag zijn zeventigjarige bruiloft. Het zal ongetwijfeld een hele feest dag worden. Belde oudjes genieten een goede gezondheid en iedere dag kan men de heer Kleppe nog zijn wandelingetje door het dorp zien ma ken. De heer Kleppe is 95 jaar oud, zijn echtgenote wordt in december 90 jaar. ZES ZWANEN. Het aantrekkelijke vogelpark van de gemeentelijke plantsoenendienst te Terneuzen heeft er enkele bewoners bij. Een zestal zwanen heeft men aangekocht. Vier van deze fraaie die ren zullen straks de nu nog in aanleg zijnde vijver in het Zuidersportpark bevolken. De andere twee zwanen krijgen de vijver bij de voormalige hofstede Van HuijssenDe Bruijne als verblijfplaats toegewezen. De nieuwe aanwinsten worden In de wel willende aandacht van het publiek aanbevolen. BINNENVERINGBED hei besle bed i ooil gemaald |i||l ill»1» !evenbergen Nog maken de vissers van Bruinisse gebruik van de oude vissershaven, maar het ia slechts een kwestie van enkele jaren en zij zullen hun sche pen kunnen meren in de nieuwe ge meentehaven, die in het kader van het Drie Eilandenplan ten noordwes ten van de bestaande haven wordt aangelegd. Foto P.Z.C.) ze haven, die 8 meter N.A.P. diep is, biedt het voordeel, dat zij ook bij laag water bereikbaar is. Met het huidige vissershaventje in Bruinisse is dit niet het geval. Het spreekt dus voor zichzelf, dat de nieuwe genieen- tehaven een waardevolle aanwinst betekent voor het grotendeels op de mosselvisserij georiënteerde Bruinis- llllllllllllllllllllillll Zacht, maar sorahsr. H (Van onze weerkundige s medewerker). Ie Ook tijdens het weekeinde zul- M len we dicht bij het hogedruk- gebied blijven, waarvan het centrum zich boven Engeland bevindt. Met een noordweste- lijke luchtstoring blijft er |1 zachte en vochtige oceaanlucht H naar ons land stromen, waarin nog steeds vrij veel bewolking voorkomt. De temperatuur stijgt overdag tot 13 15 gra- den Celsius, wat voor de twee- de helft vap oktober boven normaal is. Neerslag van enigè' betekenis zal er de komende dagen niet vallen. Er is zelfs een kleine kans, dat tegen zon- dag wat meer opklaringen ons land zullen bereiken. In een p groot deel van Scandinavië, voeren noordwestelijke winden p ee sneeuwbuien aan, terwijl de p temperatuur 's nachts tot be- s neden het vriespunt daalt. Voorlopig blijft onze omgeving in het gebied van de zachte p p oceaanlucht liggen. p iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Tournee Russisch koor uitgesteld Door ziekte van enkele solisten van het koor van het St.-Sergius-semina- rie, het Russisch orthodox theologi sche instituut te Parijs, moet de aangekondigde concertreis door Ne derland worden uitgesteld. Zoals be kend, zouden in Zeeland twee con certen worden gegeven, nl. op 3 no vember te Vlissingen en op 4 novem ber te Goes. Beide uitvoeringen zul len nu volgend jaar februari worden gehouden. Aanrijding te Vlissingen. Vrijdagmiddag omstreeks half twaalf ontstond op het kruispunt Schuit- vaartgrachtAnjelierenlaan te Vlis singen een aanrijding tussen een per sonenauto, bestuurd door Van IJ. en de wielrijder B., beiden uit Vlissin gen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Rijwiel en auto wer den licht beschadigd. Voor Zeeuw* nieuws zie ook de pagina's 4 en 5. Vlissingse matroos voor de krijgsraad voor zeemacht Wenste geen schikking na botsing „Kijk eens edelachtbare, als U een Jiaar nieuwe schoenen koopt lopen lie eerst ook niet gemakkelijk. Zo is het ook met nieuwe autobanden, je moet er eerst aan wennen eu pas na een duizend kilometer zitten ze". „Ik dacht anders dat oude banden eerder slipten dan nieuwe", inter rumpeerde mr. N. B. Spoor, fiscaal bij de krijgsraad voor de zeemacht in Den Haag, droog, toen de jeugdi ge matroos bij de Koninklijke Mari ne P. H. J. C. D. uit Vlissingen pre sident en leden van de krijgsraad zijn mening over autobanden uiteenzette. Ook op de opmerking van de fiscaal had hij echter een antwoord. „Auto banden die nieuw zijn moeten er eerst duizend kilometer op hebben zitten", beweerde hij weer. „Nooit van gehoord", zei mr. Spoor, en ook de leden van de krijgsraad, die glimlachend naar het betoog van de Vlissinger marineman hadden zit ten luisteren, bekenden dat D. vol slagen nieuws vertelde. „Hoe het ook zij", aldus de fiscaal, „vast staat dat beklaagde schuldig is". Op 20 juni van dit jaar had be klaagde in een Volkswagenbusje van de Koninklijke Marine op de Prins Hendrikweg bij de Keersluis in Vlis singen vlak achter een buitenlandse auto gereden. Plotseling moest de personenwagen stoppen, omdat er een tegenligger naaerde. D. remde af, maar voelde dat zij wagen doorgleed. Hij probeer de nog links langs de wagen te ko men maar de naderende tegenligger, die ca. zeventig kilometer per uur reed, maakte dat onmogelijk. D. kon dus van twee kwaden het minste kie zen en botste tegen de voor hem stop pende auto. Beide wagens werden ernstig beschadigd. In normale gevallen komen dergelij ke zaken niet voor de krijgsraad, zei de fiscaal. „Marine" betaalt wel als er werkelijk schuld is bij een marine man en deze krijgt dan een redelijke schikking aangeboden. Beklaagde houdt het er op dat het zijn schuld niet is, omdat hij niet geweten zou hebben dat er nieuwe banden op de wagen zaten, waarmee hij reed. „Ik kan de houding van deze matroos niet bewonderen", zei mr. Spoor en requireerde 30 subs, zes dagen. De raadsman, mr. Verloop uit Den Haag, vond dat zijn cliënt het volste recht had om van de aanrijding een rechtzaak te maken. Hij heeft goed gereden. De weg was echter nat en uitwijken naar rechts was niet mo gelijk daar op de Prins Hendrikweg Kermiswagens stonden. De schuld factor is gering, aldus pleiter. Hij vond dat D. er met een boete van 12 af hoorde te komen en noemde 30 veel té hoog. Dat de fiscaal het „doorzetten" van beklaagde in zijn eis had verdisconteerd kon de raads man niet bewonderen. Beklaagde ging daarop de krijgsraad nog eens een lesje in bandentechniek geven. Uitvoerig vertelde hij hoe in een file op een natte weg-had gere den. De banden deden het 'em, zei beklaagde Mosselzaadvisserij op Waddenzee. De mosselzaadvisserij op de Wadden zee op 21 en 22 oktober werd geen onverdeeld succes, in zoverre dat bij na niemand van de kwekers een vol le vracht per dag kon vissen. Maar toeh was iedere kweker in de gelegenheid enkele honderden ton nen mosselzaad te vissen, dat varieer de van klein zaad tot halfwas mos selen. Klein zaad was echter meer aanwezig dan halfwas mosselen en dit kleine zaad was op sommige banken zo klein, dat het nauwelijks rijp ge noeg was om uitgezaaid te kunnen worden. OVER ZESDE SCHOOLJAAR Provincie gaf subsidie In haar verslag over het zesde school jaar 1957-'58 deelt de „Stichting Ter- neuzense Muziekschool" mede dat zij van het provinciaal bestuur van Zee land over de jaren 1957 en 1958 als nog een subsidie van 1000 per jaar heeft ontvangen. Naar de mening van G. S. behoort de Zeeuwse Muziek school de enige door de provincie ge subsidieerde instelling in Zeeland te zijn. De Terneuzense Muziekschool ziet de haar verleende subsidie als een bewijs van erkenning hetgeen haar de moed heeft geschonken voor 1959 een aanvraag in te dienen voor een bijdrage van 1000. Van het Terneuzense gemeentebe stuur werd in 1957 een subsidie ont vangen van 4400; voor 1959 is een post van 5500 begroot. De gemeen ten Axel en Hoek geven een bijdrage in de kosten voor 40 leerlingen uit die gemeenten. Aan mej. J. van Puijvelde, docente piano, blokfluit en algemeen vor mend muziekonderwijs is op haar verzoek eervol ontslag verleend per l-10-'58 wegens benoeming als lera res bij het Petrus Hondius Lyceum. Zij is opgevolgd door mevr. F. Del- vauxTassignon te St. Niklaas, die haar opleiding ontving aan de con servatoria te Leuven en Antwerpen. Het nieuwe cursusjaar 1958-'59 is begonnen met 416 leerlingen (1957 -'58: 545 leerlingen). In het nieu we getal zijn niet opgenomen de leerlingen die naar de orkestklas sen zijn overgegaan. Ook het feit dat de muziekschool t.a.v. de an dere leerlingen is verzadigd, waar door de aanwas alleen nog maar bestaat uit kinderen van 7 en 8 jaar, heeft het beeld enigszins ge wijzigd. Het Jèugdblaasorkest (23 leden) en de accordeonclub (22 leden) hebben het afgelopen jaar met succes deel genomen aan concoursen. De gitaar- en mandolineclub is thans uitge groeid tot 26 leden. Verschillende uitvoeringen werden gegeven, o.m. voor de ouden van dagen. Het en semble blokfluiten en de orkestklas der strijkers met 15 leden zijn nog niet naar buiten opgetreden. Zes van de tien leerlingen-blaasinstru- De malversaties op secretarie Oosterland. Het zou om enkele duizenden guldens gaan. Hoewel het onnderzoek naar de mal versaties op de gemeentesecretarie te Oosterland waarschijnlijk nog wel een week in beslag nemen, en zo doende de juiste omvang niet bekend Is, neemt men aan, dat het hier gaat om een verduistering van .enkele duizenden guldens. Zoals bekend is, in verband met deze zaak, de amb tenaar B. voorlopig .geschorst, met behoud van salaris. Bevorderd tot hoofdingenieur Bij Kon. Besluit zijn bevorderd tot hoofdingenieur in vaste dienst bij de 1 voorlichtingsdienst ten behoeve van de landbouw ir. J. A. H. Haenen te Axel vroeger te Goes met ingang van 1 augustus 1958. en ir. M. Sanders te Groningen vroeger te Goes, met in gang van 1 januari 1958. menten slaagden voor het diploma A van de Federatie van Harmonie- en Fanfare Verenigingen in Nederland. Voorts hebben 360 leerlingen deelge nomen aan de drie leerlingenavonden in het Terneuzense Concertgebouw, waarvoor grote belangstelling was. Een nieuw beeld op de laatste avond gaf het optreden van de balletklas sen. Een groep van jongere leerlin gen (7-9 jaar) voerde oefeningen op de „Vrolijke Landman" van R. Schu mann uit, terwijl groepen van 9-11 en 11-15 jaar ritmische oefeningen uitvoerden op muziek van Mozart en Schubert. „Het is ons tot nog toe niet mogen gelukken", zo gaat het verslag ver der, „het vraagstuk van de huisves ting der school op te lossen. Naarma te de school groeit doet zich dit pro bleem meer en meer gevoelen". Als ideaal wordt gesteld een gebouw niet een voldoend aantal vertrekken voor individueel-, club- en klassikaal onderricht. Dank zij de medewerking van schoolhoofden kan in vier school lokalen praktisch elke avond les wor den gegeven, terwijl daarnaast nog van vier particuliere lokalen gebruik gemaakt wordt. Het bestuur betuigt in het verslag van haar tevredenheid over de gang van zaken. Het nieuwe schooljaar met zes docenten met conservato riumopleiding ziet het bestuur met vertrouwen tegemoet. GEDENKALBUM UITGEGEVEN Receptie ter gelegenheid van 50-jarig bestaan. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de „Bazenvereniglng bij de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen zal er op 8 november a.s., des middags van half vier tot vij# uur een receptie zijn in het „Scheldekwartier" te Vlissingen. De bazenvereniglng werd op 1 Juli 1908 opgericht en bestond dus deze zomer reeds een halve eeuw. In een gedenkalbum, dat ter gelegen heid van dit jubileum is verschenen wordt een overzicht gegeven van de gang van zaken in de achterliggende SINDS 1818 IN BRUIKLEEN „Verdere stap op weg naar nieuwe stadhuis". B. en VV. van Vlissingen doen aan de raad, die vrijdagmiddag a.s. om twee uur bijeenkomt, onder meer het voor stel om het stadhui» met. de daarbij behorende grond van het Rijk aan te kopen voor 32.800, met het doel dit mettertijd aan de N.V. Kon. Maat schappij „De Schelde" te kunnen ver kopen. „Met dit voorstel is een ver dere stap gedaan op de weg, welke er toe moet leiden, dat de gemeente met haar zetel van bestuur de Hout kade zal verlaten en hét nieuwe stad huis zal betrekken", zo merkt het col lege met voldoening in zijn toelich ting op het voorstel aan de raad op. Het stadhuis dat in 1733 als particu lier woonhuis werd gebouwd, is na melijk nog steeds eigendom van het Rijk. Bij Koninklijk Besluit van 11 juli 1818 werd het, toen bekend als het „Paleis op het Dok", aan de ge meente afgestaan „teneinde hetzelve tot een raadhuis te kunnen gebrui ken." Deze ingebruikgevlng, waar voor aan de stad geen vergoeding werd gevraagd, geschiedde omdat bij het beleg van 1809 door de Engelsen, het prachtige, van 1590 daterende stadhuis aan de Grote Markt geheel was verwoest. Paai „De Schelde" nu, behalve het stadhuis met ondergrond, ook de ove rige gemeente-eigendommen in die omgeving wil kopen, namelijk het pand Houtkade 10 (archiefbewaar plaats) en de grond met bestrating van de Houtkade, Droogdok Oostzij de, Onderstraat (gedeeltelijk), Kou denhoek en Flessenstraat (gedeelte lijk), wil de gemeente thans het stad huis van het Rijk kopen, om te zijner tijd met „De Schelde" over de ver koop van het complex als één geheel te kunnen onderhandelen. verenigingsjaren. Zo worden de om standigheden in het oprichtingsjaar gememoreerd,, toen elke nagel van een schip nog met een handhamer werd geklonken en in de avonduren van een twaalf-urige en soms lange re arbeidsdag bij een kaars of snot neus aan boord van een schip werd gewerkt. In die tijd werden na zo'n lange arbeidsdag nog mensen gevonden om 's avonds bijeen te komen en een vereniging te stichten De Bazenvereniglng werd opgericht met 24 leden, nadat door een com missie uit de bazen en onderbazen daarover met de directie van het be drijf was vergaderd. De eerste be stuursleden waren de heren J. H. van Dijk, eerste voorzitter, L. Vuyk, tweede voorzitter, A. C. Lodder, eer ste secretaris, H. J. Kok tweede se cretaris en C. van Herk, penning meester. Het ere-voorzitterschap werd in deze beginperiode aangebo den aan de oudste directeur, de heer Jos van Raalte; de directeur, mr. J. Smit en de hoofdingenieurs, de he ren K. L. S. van Waveren, J. Jansen en W. H. Martin aanvaardden het ere-lidmaatschap van de vereniging, In het gedenkalbum worden ook de sociale toestanden uit de beginperio de geschetst en de vele verbeteringen die er sedert 1908 tot stand kwamen. De moeilijkheden van de crisis en de jaren van de Tweede Wereldoorlog komen in het gedenkalbum ook aan de orde en aandacht wordt geschon ken aan de ontwikkeling van de be drijfsorganisatie, hetgeen voorlichting en grotere kennis, vooral ook van de baas, eiste. Thans legt de bazen- vereniging zich in hoofdzaak toe op het organiseren van excursies, voor lichtingsbijeenkomsten en daarnaast op geven van ontspanning. De sociale taak werd overgelaten aan Ie vak organisaties. De voorzitter van de directie der N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde", de heer J. W. Hup- kes, schreef voor het album een „ten geleide". Pechdag in Haamstede. Drie huisvrouwen kwamen in Het ziekenhuis terecht. Drie huisvrouwen in Haamstede heb ben gisteren een pechdag gehad. Mevr. J. de B.T. wilde in haar wo ning met een glasplaat onder de arm, de trap aflopen. Zij viel echter en een glasscherf veroorzaakte een ernstige vleeswond in haar been. Dokter G. A. M. Stenger uit Haam stede, die eerste hulp verleende, acht te overbrenging naar het Zweedse Roode Kruis-ziekenhuis te Zierikzee noodzakelijk. Mevr. V. de B., eveneens uit Haam stede, kwam in de gang van haar woning te vallen en brak een been. Ook zij werd overgebracht naar het ziekenhuis in Zierikzee, nadat dokter Stenger eerste hulp had verleend. Mevr. K.A. uit dezelfde gemeente brak een arm op twee plaatsen, toen zij bij haar woning struikelde over een stok. Dokter Stenger liet ook haar naar het ziekenhuis overbren gen. De heer W. van D. uit Burgh ten slotte, wilde op de fiets over' een bal rijden. Hij duikelde over het stuur en werd vrij ernstig aan het gelaat gewond. Ook bij dit ongeluk verleende tiokter Stenger eerste hulp. De verwondingen van de heer Van D. warén gelukkig niet zo ernstig, dat hij naar het ziekenhuis moest wor den overgebracht. Linda" in slopershanden Vrijdag is het vrachtschip „Linda" eigendom van de Western Steel Union uit Dusseldorf, doorverkocht aan het slopersbedrijf Heuveldam te Krimpen a. d. IJsel. Het schip werd uit Glasgow naar Vlissingen gesleept, waar het 21 juli van dit jaar in de buitenhaven kwam te liggen om voor de sloop verkocht te worden. Vakantie bouwvakarbeiders in Zeeland vastgesteld In een vergadering van de Bedrljfs- raad voor het Bouwbedrijf is de va- kantie-1959 voor de bouwvakarbei ders in Zeeland vastgesteld op de pe riode, die 8 augustus begint en 17 augustus eindigt. De Bedrijfsraad voor het Bouwbedrijf heeft zaterdag 27 december a.s. als een verplichte verlofdag aangewezen. VANDAAG. Middelburg Electro: „De dictator", 19 en 21J5 uur, 14 Jaar; Schouwburg: „Trommelvuur op Monte Cassino", 20 uur, 18 Jaar; Trefpunt: Middelburg se Jazz Society, 20 uur; Schutters hof: Feestavond Zomeravondvoetbal, 20 uur: Restaurant Wöhler: Vergade ring Z.C.K., 14 uur: Regionale werk plaats vakopleiding: diploma-uitrei king, 10 uur. Vlissingen Alhambra: „Betaald nacht- logtes", 19 en 21 uur, 18 Jaar; Luxor: „Moordcentrale X", 19 en >1 uur, 14 Jaar; Gebouw „Edenburg": Expositie „Wie was Vincent van Gogh", 9—12 en 13.30—17 uur; Concertgebouw: Feestavond Buurtvereniging p. Kru- gerstraat, 20 uur; Scheldekwartier: Schaken Nederland—Engeland, 13—17 uur. Souburg Ned. Hervormde Kerk: Con- cert zangver. „Soil Deo Gloria", 20 Goes Grand: „Het verdachte huis", 19 en 21 uur, 14 Jaar; Korenbeurs: We reldkampioenschap dammen, 17 uur; Opril: Verg. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumvereniging, afd. Zeeland, 14 uur; Prins van Oranje: Zangavond Chr. Zangvereniging, 19 uur. Prins van Oranje: Tweede Kamer leden mevr. Tellegen-Veldstra en dr. W. H. Vermoten spreken voor sta tenleden cn raadsleden van Zeeuwsa P.v.d.A., 10 uur. MORGEN. Middelburg Electro: Ais vandaag, 15 30, 19 en 21.15 uur: Schouwburg: Als vandaag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: Als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: Als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: Als vandaag. 19 en J1 uur: „De avonturierster van Beiroet", 15 uur, 18 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2