Huldig iging Jan Kuiler in Vlissingen PHILIPS Zeeuwse Almanak 'jout KUNST IN ZEELAND Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 23 OKTOBER 1958 NA AFLOOP JUBILEUMCONCERT: gedaan". Deze woorden sprak woens dagavond burgemeester mr. "n de Veertig jaar musicus, toondichter en dirigent. Namens geheel Vlissingen breng Ik U hulde en dank voor hetgeen U in de afgelopen jaren als toonkunste naar voor onze gemeenschap hebt woens- Kolff Jacobskerk te Vlissingen na afloop van het concert, dat gegeven werd ter gelegenheid van het veer tigjarig jubileum van de dirigent, de heer Jan Kuiler. Burgemeester Kolff memoreerde hoe de jubilaris, na een opleiding bij Cleuver te Middelburg, naar het conservatorium te Keulen ging, hoe hij vervolgens in Amster dam studeerde bij Julius Röntgen en na enkele jaren optreden in het bui tenland weer naar zijn geboorte- Klaats Middelburg terugkeerde. De eer Kolff noemde en roemde ver volgens de vele activiteiten van de jubilerende dirigent: Na deze officiële hulde in het koor van de kerk kreeg de jubilaris nog meer vriendelijke woorden te ho ren tijdens een receptie in de consis toriekamer. Hier sprak als eerste de solist Roos Boelsma, die jaren ge leden haar debuut maakte bij Jan Kuiler en die verklaarde het zeer op prijs te hebben gesteld ook aan dit jubileumconcert te hebben mogen 'meewerken. „Ik hoop, dat je nog heel veel en plezierig muziek zult maken hier in Vlissingen". Met deze woorden overhandigde Roos Boelsma dirigent Jan Kuiler namens de so listen een boekwerk over muziek. Voorts sprak ook Willem Ravelli, die enkele herinneringen ophaalde uit de veertigjarige carrière van de jubilaris. De heer Ravelli be lichtte daarbij een „typische eigenschap van de Middelburgse musicus: „Ik bewonder het In U. dat U immer jonge, beginnende solisten een kans gaf". De heer Ravelli betrok ook mevrouw Kuiler in zijn huldebetoon, want: „U gaf uw man de morele steun, die hij voor dit werk nodig had". De heer E. Kuiper, directeur van de r.h.b.s. in Middelburg dankte de heer Kuiler in het bijzonder voor hetgeen deze als leraar aan deze school voor zijn leerlingen heeft gedaan. „Ik heb het zeer op prijs gesteld, dat U niet alleen als toondichter, maar ook als leraar altijd de juiste toon wist te vinden", aldus de heer Kuiper. De heer N. Veldhuis, voorzitter van de Vlissingse Oratoriumver eniging, bood hierop de Jubileren- Scootmobiel op rijksweg door auto gegrepen. Op het kruispunt Buys Ballotstraat- rijksweg, nabij de overweg te Kloe- tinge, is woensdagmorgen omstreeks tien uur een scootmobiel, bestuurd door ds. M, uit Dordrecht gegrepen door een personenauto met tweewie lige aanhangwagen, bestuurd door L. S. uit Heinkenszand. De bestuurder van de personenauto verleende geen voorrrang aan de op de rijksweg in de richting Goes rijdende scootmo biel. Beide inzittenden van de „drie wieler" werden gewond. Ds. M. liep een lichte hersenschudding en een hoofdwonde op. Zijn vrouw brak haar linker pols. Beiden werden overge bracht naar het ziekenhuis Oostwal te Goes. Per ziekenauto zijn zij later op de dag naar familie in Utrecht overgebracht. Beide auto's werden bij de botsing beschadigd. de dirigent namens leerlingen, oud-leerlingen, en namens de Vlis singse Oratoriumvereniging, het Middelburgs Mannenkoor en de Vlissingse Orkestvereniging een pick-up, een platenkoffer en een platenbon aan. Mevrouw Kuiler ontving een fraaie bos rode anjers Tevens werd de jubilaris nog de bloemenhulde gebracht, die bij de liuldigipg in de kerk enigszins in het gedrang was gekomen. Als laatste voerde wethouder W. Poppe het woord. Deze spreker roem de de pedagogische kwaliteiten van dirigent Jan Kuiler, die, aldus de heer Poppe, zo bijzonder duidelijk tot uiting kwamen bij de voorberei dingen van het De Ruyterfeest in Vlissingen, toen de heer Kuiler het klaarspeelde om van weinig geest driftige schoolkinderen enthousiaste zangertjes te maken. De Jubilaris dankte sprekers, be stuursleden, leden van koor en or kest, de commissieleden „met al hun zorgen" en in het bijzonder ook de „versterking van het Rotterdams Philharmonisch Orkest" tenslotte met een geestig toespraakje voor de gepaste huldiging, die men hem had gebracht. Invalide maakte dodelijke val in lift te Zierikzee. De 74-jarige invalide W. H. uit Brui- nlsse, die in het rusthuis „Irene" te Zierikzee werd verpleegd, is zondag morgen met zijn invalidewagentje in de lift van het tehuis gevallen. Hij liep daarbij onder meer een dijbeen fractuur en een sleutelbeenbreuk op. Het slachtoffer is nog dezelfde dag overgebracht naar het Zweedse Ro de Kruis-ziekenhuis te Zierikzee, waar hij dinsdag in de loop van de dag aan de gevolgen van zijn val is overleden. H. wilde met de lift van de eerste verdieping naar de begane grond gaan. De lift stopte echter niet ge lijkvloers, doch ongeveer één meter lager. De 61-jarige M. T. uit Zierik zee, die eveneens in het tehuis wordt verpleegd, had dit waarschijnlijk niet gezien en reed H. achteruit in de lift, met als gevolg dat beide mannen een tuimeling maakten. T. werd bij dit ongeval niet noemenswaardig ge wond. Dokter C. M. van Hoorn ver leende eerste hulp. Nog eenmaal per week bramenveiling. De bramenoogst is voor dit seizoen zo goed als afgelopen. Het geringe kwantum dat nog ter veiling in Ka- pelle wordt gebracht, maakt 't nood zakelijk om de veiling van dit pro- dukt verder in te krimpen tot een maal per week. Zo zal met ingang van volgende week het produkt des maandagsmiddags worden verkocht voor levering dinsdag. Over het ge heel kunnen de telers van bramen dit seizoen terugzien op een goede oogst, waarvoor de industrie een goede prij3 kon besteden. KINDERHOEST VERDWIJNT DOOR ZWITSAL KINDER-HONING-SIROOP Bijeenkomst studiekring voor waterstaatsrecht Op 12 november te Middelburg De studiekring voor waterstaats recht en waterschapsbeheer, afd. zuid van het Instituut voor bestuurs wetenschappen zal op woensdag 12 november te 14.15 uur ln het polder huls van de polder Walcheren aan de Groenmarkt te Middelburg bijeenko men. Op de agenda staat onder andere een lezing door mr. J. Korf, hoofdadmi nistrateur, chef van de le afd van de Provinciale Griffie van Gelderland over het toezicht van Gedeputeerde Staten op de waterschapsbesturen. lichtgewicht-snelstrijker VAN TOT GAST UIT BRUSSEL. Een vermoeide vogel streek dezer da gen neer op het plein bij de open bare lagere school te Zuidzande, waar het dier zich gemakkelijk door de scholieren liet vangen. Zij brach- TEEVEE De „teevee" grijpt om zich heen, mensen, grijpt, verwoed om zich heen zelfs en menigmaal staat ge als niet-teeveèkijker met de ge bruikelijke mond vol tanden, wan neer de wei-bezitters met U van ge dachten willen u-isselen over de uit zending van „gisteravond". Dat kunt ge dan niet wisselen. Zelfs het vere nigingsleven gaat onder de t.v. ge bukt, zo ervoeren wij gisteravond in Britanniate Vlissingen. Want in een openingswoord moest een be stuurslid van de toneelvereniging ..Het Vlissingsch Schouwspel" mee delen, dat. het aantal donateurs van deze vereniging beduidend was te ruggelopen. Tengevolge van de tele visie. „De mensen willen er niet meer uit ze kijken naar de televisie en daarmee dreigt heel de opzet van de amateurtoneelverenigxngen in het gedrang te lcomen", zo ongeiwer for muleerde hij het. „Men zit liever thuis naar het beeldscherm te kij ken, dan dat men er een enkele avond uit is. Heel de sfeer, die rond zo'n door eigen mensen gegeven voorstelling hangt, telt blijkbaar niet meer mee", zo sprak dit bestuurslid en zijn woorden dat moogt ge best vjeten zijn woorden waren ons uit het hart gegrepen, Maar tot troost van alle amateurtoneel- en andere verenigingen moge misschien dienen, dat de t.v.-rage evenmin als wel ke rage ook eeuwig zal duren. Heus, er komt een tijd dat de knop wel eens wordt omgedraaid ten de meeuw naar de „meester", die de vogel op het gemeentehuis deed bezorgen. De vogelbeschermings- wacht werd op de hoogte gesteld en die maakte uit, dat de gast een vrij jonge zilvermeeuw was, volgens de ring aan een van de poten, afkomstig uit Brussel. Nadat de meeuw had gegeten en gedronken en wat. op zijn verhaal gekomen was, heeft men het dier weer vrijgelaten. MUZIKANTEN. In de buurtschap Heikant worden muzikanten opgeleid. De heren L. Ferket en A. van Hoije hebben twaalf jongemannen onder hun hoede fenomen, die zij de beginselen van de unst trachten bij te brengen. Deze pogingen, zo bericht men ons, belo ven resultaat te hebben, zodat het binnenkort in Heikant aan muziek niet zal ontbreken. VIJFTIEN KILO BIET. In Driewegen is weer eens een grote voederbiet gevonden. Op het land van de landbouwer H. D., zo schrijft onze correspondent, rooi de men een exemplaar van vijf tien (1.5) kïlo. Geen kleintje dus. EEN „GANG" IN ZIERIKZEE Baldadige jongelui in de leeftijd van zestien en zeventien jaar, plegen re gelmatig in Zierikzee de boel op stel ten te zetten. De rijkspolitie heeft thans weer een aantal van hen op het bureau laten komen. Zij hadden in de Ravenslootstraat bij de zoge naamde galerijwoningen de vuilnis emmers van de bewoners beschadigd. Tijdens het onderzoek van de politie bekenden de jongens, die een soort „gang" gevormd hebben, dat zij de vorige week ruiten hadden ingegooid van de christelijke school en van de technische school te Zierikzee. De zelfde knapen zullen zich volgende week voor de politierechter te Mid delburg moeten verantwoorden voor diefstal van melk en limonade. De politie heeft besloten tegen baldadig heid zeer streng op te treden. Ziekenfondsleden richtten brief aan president Een aantal leden van het Zieken fonds Walcheren' heeft aan de pre sident van de arrondissementsrecht bank te Middelburg een brief gezon den, waarin wordt aangedrongen op rehabilitatie van de beide Vlissingse zenuwartsen, de heren G. J. W. P. en A. J. B., althans zolang de raad van het ziekenfondsbeheer geen uit spraak in deze zaak heeft gedaan, zo .verzoekt men ons mee té delen. De leden protesteren tegen de maatrege len, die tegen de beide specialisten zijn getroffen en zij betogen, dat door de thans genomen maatregelen de patiënten te kort worden gedaan. De schrijvers van de brief verklaren van oordeel te zijn, dat deze daad van het ziekenfonds Walcheren on juist is geweest, en dat. daarom ge- nóémd'ziekenfonds de artsen moét rehabiliteren, vooral nu de justitie gemeend heeft geen strafvervolging te moeten instellen. Tenslotte ver zoeken de schrijvers de president dringend met deze overwegingen re kening te willen houden. Het bestuur van het ziekenfonds Walcheren, verklaarde ons desge vraagd, het vreemd te vinden, dat de leden van dit fonds zich tot de pre sident van de arrondissementsrecht bank hebben gericht zonder zich eerst tot het zïekenfondsbestuur zelf te wenden. Het bestuur is overigens van mening, dat de schrijvers van deze brief volkomen onbekend zijn met de motieven, die tot het verbre ken van het contract hebben geleid. Middelburger prijswinnaar in K.N.V.B.-voetbaltoto. Onder de prijswinnaars in de KJN.V. B.-voetbaltoto van zondag treffen we ook aan de heer H. J. Biesen te Mid delburg, lid van de hoofdstedelijke voetbalvereniging „Zeelandia". Sa- met nog 33 tweede prijswinnaars deelt hij mee in het bedrag van 35.000 zodat hij ongeveer 1000 in ontvangst mag nemen. 'n bijzonder feest ■Hr FL. 6.45 PER FLES VOOR DE HANDEL: H. VAN T00R IZ. VIAARDINGE» VERKRIJGBAAR BIJ ELKE G0E0E SLIJTER Gemeenschappelijke regeling ophalen van huisvuil Voor zeven gemeenten op Walcheren De gemeentebesturen van Aagteker- ke, Biggekerke, Itoudekerke, St.-Lau- rens, Veere, Westkapelle en Zoute- lande hebben contact met. elkaar op genomen om de mogelijkheden te be studeren ter oplossing van de be staande moeilijkheden met het op halen van huisvuil. In Westkapelle wordt momenteel een terrein van ongeveer 2 ha afgegraven tot een diepte van twee meter. Daar door ontstaat een geschikte gelegen heid voor berging van grote hoeveel heden huisvuil. Wanneer de betrok ken gemeenten tot- samenwerking zouden besluiten, zou al het huisvuil daarheen vervoerd kunnen worden. B. en W. van Koudekerke stellen de raad voor in principe tot medewer king te besluiten. Een kostenbereke ning leert, dat de huidige regeling de gemeente een nadelig saldo van 2360 oplevert, terwijl de nieuwe dienst nog ongeveer 1000 meer zou gaan kosten. Een blijvend nadelig saldo van 3850 per jaar achten B. en W. van Koude kerke echter niet verantwoord. Daar om schijnt het college een verder gaande verhoging van de reinigings rechten geboden. De gedachten gaan uit naar een bedrag van ƒ9 per em mer per jaar, verhoogd niet- 1 per jaar voor gebruik van de uniforme vuilnisemmer. Mej. Ten Kate naar de jeugd van Nieuw-Guinea Voor het zendingsexamen slaagde aan de zendingshogeschool mej. W. A. ten Kate. Na voor en in de oorlog IS jaar onderwijzeres te zijn geweest, werd mej. Ten Kate in 1946 reizend secretaresse van de Christen-Jonge- Vrouwen-Federatie, eerst in België en later ln Nederland. In 1953 werd zij voor de tijd van drie jaar fieldworker van de IJ.'W.C.A. voor het werk onder vluchtelingen In Duitsland en Oosten rijk. Na. nog enige tijd het mulo te hebben gediend, kwam zij naar de zendings hogeschool. In de tijd dat zij daar stu deerde, volgde zij ook zeven maanden de cursus van het Institute of Social Studies in Den Haag. Mej. Ten Kate, die aan de hervormde classis Goes is verbonden, zal op 2 november in de kerk te Goes worden afgevaardigd. Op 14 november vliegt zij naar India om daar kennis te ne men van het christelijk jeugdwerk, waarnaar zij op 5 januari van Cal cutta zal doorvliegen naar Nleuw- Guinea. Daar zal haar opdracht zijn het jeugdwerk der Evangelisch Chris telijke Kerk te organiseren. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5 en 7. Jubileumconcert Jan Kuiler. MIDDELBURGS MANNENKOOR, VLISSINGSE ORKEST VERENIGING, VLISSINGSE ORATORIUM VERENIGING. JAN KUILER heeft gisteravond in de Vlissingse Jacobskerk samen met „zijn" drie verenigingen door middel van een uitgebreid concert zijn veer tigjarig jubileum als toonkunstenaar gevierd. Het is in de ware zin des woords een „viering" geworden, voor al na de pauze toen de Vlissingse Oratoriumvereniging een uitvoering' gaf van Mozarts „Krönungsmesse' waarbij vooral koor en solisten mét het orkest tot een homogeen musice ren kwamen. Zelden hebben wij de Vlissingse Oratoriumvereniging zo geïnspireerd horen zingen als in dit prachtige Mozart-werk. Een beter geschenk hadden de koorleden, zo .lunkt ons, hun dirigent niet kunnen geven: dit toegewijde samen musice ren leidend tot een magnifiek resul taat. Dit concert werd daardoor een hoogtepunt in hef bestaan van deze vereniging, een hoogtepunt ook in de veertigjarige loopbaan van de diri- ent. Dit was mede mogelijk dank zij ..et werk van het solistenkwartet, dat aan deze bijzondere gelegenheid medewerkte: Eliy Ameling, dé jonge sopraan, die in Cenève onlangs zulke successen behaalde (en terecht, zo bleek gisteravond: een prachtige, ge schoolde jonge stem, die uiterst mu zikaal werd gebruikt), de alt Roos Boelsma, die destijds bij Kuiler in Vlissingen als zangeres debuteerde, Jan Waayer, een tenor die de laatste tijd steeds meer op de voorgrond treedt, en tenslotte Willem Ravelli, die voor deze gelegenheid nog eens de rok had aangetrokken om aan dit belangrijke concert van zijn jubile rende vriend mee te werken. Nog maals: een hoogtepunt, waarvoor én dirigent én alle uitvoerenden alle lof verdienen. Als tweede opvallende werk van het concert moet hier worden genoemd Brahms Alt-rapsodie, die uitgevoerd werd door het Middelburgs Mannen koor, het versterkte Vlissingse Or kest met als soliste de alt Roos Boelsma. Ook deze compositie kreeg een opvallende uitvoering, die niet naliet grote indruk te maken. Maar naar onze overtuiging werd deze (goede) indruk vergroot door het feit, dat het voorgaande werk van het programma Bachs Magnificat in tegenstelling dus tot de andere onderdelen, een vrij matte en niet al tijd gave vertolking kreeg. En nu werd juist deze niet al te opvallende manier van musiceren gevolgd door de vertolking van deze Alt-rapsodie waarbij Kuiler er direct al voor zorg de de inzet van het orkest Brahms boeiende orkestratie met een opval- ila op peil te hebben. Die inzet dus was voor de luisteraar het keerpunt van het concert, een keerpunt van acade misch musiceren, zonder veel over tuiging, naar geïnspireerd muziek maken. En orkest én mannenkoor le verden in deze rapsodie werk, dat met respect op deze plaats moet worden vermeld. Ook hier was weer die merkwaardige eenheid van musi ceren tussen soliste, orkest en koor, waarbij foutjes van minder belang waren omdat de geest van het uitge voerde werk zich zo duidelijk mani festeerde. Men zal uit het voorgaande hebben begrepen, dat ons tot dusver getoon de enthousiasme dus niet de uitvoe ring van Bachs Magnificat geldt. Er werd daarvoor in dit werk te frag mentarisch gespeeld en gezongen Omleiding verkeer bij kruispunt te Clinge. Voor verbeteringswerken aan de rijksweg no. 60 onder de gemeente Clinge, zal deze weg ter hoogte van het kruispunt „De Roskam" tussen km 1,3 en km 1,6 met ingang van 27 oktober 1958 tot en met 25 no vember 1958, of zoveel korter als mo gelijk zal blijken, voor alle rijver- keer, uitgezonderd dat met rijwielen en rijwielen met hulpmotor, worden gesloten. Het verkeer zal worden omgeleid over St. Jansteen. M -*P - fM f if I Sinds maandag is de firma, Volleer Beton uit Sliedrecht in het haven kanaal van Zierikzee bezig met de versnelde uitvoering van de sluis- werken. Het is de bedoeling dat de keersluis in Zierikzee nog voor het einde van dit jaar. waterkerend zal zijn. Twee zware bokken zijn thans bezig de damwand rond de werkput weg te trekken. Met hetze.fle materiaal, dat thans vrij komt, zal de afslui ting gemaakt worden naar de Oost en Westhavendijk. De werkzaamheden hadden tot nu toe een vlot verloop. Het trekkenvan de wand vordert goed en een dezer dagen zal worden overgegaan tot het wegbreken van de betonranden, die in de kuip als steun hebben ge diend voor de wand. Inmiddels staat sinds semd.On hst ter in de sluis. Zodra de betbnrand verdwenen zal zijn, zal het scheepvaartverkeer van de sluis gebruik kunnen maken. De doorvaart door de sluis is zo groot dat binnenvaartuigen de haven van Zierikzee gemakkelijk kunnen berei ken, evenals coasters. Een overzicht van het trekken van de - n r rt.) goede momenten, maar ook minder geslaagde, zoals bijvoorbeeld de on zuivere begeleiding in de sopraan aria „Quia respexit". Daarentegen werd in de koorfuga „Sicut locutus est" op een gelukkige wijze geantici peerd op de musiceertrant, welke la ter in Mozarts kroningsmis werd be reikt. Tenslotte moet worden vermeld, dat het Mannenkoor nog uitvoerde van Bruckner „Trösterin Musik" en van Schubert „Gott meine Zuversicht". In dit laatste werk echter moest het hier ook meespelende clavecimbel min of meer als een opvallend anar- chronisme worden, beschouwd. Dit in strument werd overigens in Bachs „Magnificat" bekwaam bespeeld door mevrouw G. P. Maclaine Pont. Voor damessolisten waren er aan het einde van dit geslaagde jubileumcon cert bloemen. de K. „Je kunt het toch niet meenemen". Vlissingen, „Britannia"; „Het Vlissingsch Schouwspel". NA DE GENOEGLIJKE voorstel ling, die „Het Vlissingsch Schouw spel" in „Britannia" te Vlissingen gisteravond heeft gegeven van het bekende, maar nog steeds verfrissend blijmoedige toneelspel „Je kunt het toch niet meenemen" van George S. Kaufman en Moss. Hart (in een ver taling van Arend Hauer); na die voorstelling dus was het voor onder getekende bijzonder verleidelijk om het motto van de auteurs van dit stuk te volgen. Anders gezegd: om de theorieënder schrijvers in prak tijk te brengen en deze beschouwing achterwege te laten onder het motto: „Je kunt het toch niet meenemen", waar de nachtredacteur van dit blad het ongetwijfeld roerend mee eens zou zijn geweest. Hij heeft het „wel meegenomen" de beschouwing is wel degelijk geschreven, daarmee is de ban dan weer gebroken en zijn we van de toneelwereld weer terug in die der werkelijkheid. Waarin we kunnen vaststellen, dat „Het Vlissingsch Schouwspel" voor al dank zij een opmerkelijk goede rolverdeling en de zorgvuldige regie van Jan Lemaire jr. en Jan Verkerk, gezorgd heeft voor een voorstelling, die alle charme heeft gekregen, wel ke dit zorgeloze blijspel met een tik keltje wijsgerige inslag zo ten volle verdient. De van toneel, film en televisie zo langzamerhand welbekende, iétwat zonderlinge, maar allerliefste familie Sycamore, met opa als de centrale figuur, kwam in al haar goedmoe dige dwaasheid uiterst levensecht over het voetlicht. Compleet met alle liefhebberijen van alle familieleden, die dank zij opa's levenswijsheid heb ben leren inzien, dat er in dit leven bijzonder veel zaken zijn, „di,e je toch niet kunt meenemen" en dat het daarom aanbeveling verdient het je zelf hier op aarde zo plezierig moge lijk te maken. Hetzij met het ver vaardigen van caramels,hetzij niet. het schrijven van toneelstukken (die nooit iemand uitgeeft) hetzij mét hét maken van vuurwerk. Opa's levens leer doet zelfs een in beurs- en ahde- re zaken verstarde man-van-de-we- reld capituleren en wanneer de twee geliefden in ook dit blijspel elkaar tenslotte „krijgen", heeft ongetwij feld toch menigeen iets ontdekt om (geestelijk) mee te nemen. Dat is de grote verdienste van dit blijspel, dat vooral „blij" is en nooit alleen maar „leuk". „Het Vlissingsch Schouwspel" is er in geslaagd deze tendens te accentueren en dat is een prestatie, die alle lof verdient. Vrijwel alle (19) rollen werden met de nodige terughoudend heid vertolkt; zelfs die welke heel gemakkelijk tot overdrijving noden en die zelfbeheersing vormt vooral een pluspunt voor de regisseurs. Op die manier kwamen véle mede werkenden ook tot uitstekende type ringen, waarbij dan met name op vielen: Nel Theune als de zachtmoe dige, alsmaar manuscripten produ cerende huisvrouw; Nel Kunst ais een getrouwe negerin-dienstmaagd; Kees Colijn als een verrukkelijk va ge huisgenoot; Anton Gillissen als de wijsgerige opa; Jannie de Croo als de verliefde en lieftallige dochter des huizes; Jan Knuijt als een onstuimi ge Rus en Nettie den Beer (inval lend voor Juul van der Meer) als een drankzuchtige bezoekster. In de overige rollen werd goed spel te zien gegeven door Emmy Jansen, Kees Woltering, Geert van Oorschot, Geert van Oorschot Az., Jo van der Eijk, Piet Enters, Jan Pot, Leny Vader, Jacques Corbeel, Anton Vader, Frans Brandenburg en Koos Bouwense. Een extra woord van waardering, hierbij gegeven, verdient zeker de voortreffelijk verzorgde grime van Iz. Lorier. Jan Henneman en Geert van Oorschot hadden sfeervolle de cors vervaardigd en zo kreeg „Je kunt het toch niet meenemen" een in alle opzichten bijzonder goed ver zorgde voorstelling, die heden- en morgenavond herhaald wordt. v. B. VANDAAG. Middelburg Electro: „De twaalf ge zworenen", 14 j., 19 en 21.15 uur. Schouwburg: „De mooiste ogen van de wereld", toneelgroep Studio voor de Arbeiderskunstkring, 20 uur. Kerkcentrum Koorkerkhof: Lezing J. Soetendorp over „De boodschap van Israël, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Zolang er vrouwen zullen zijn", 19 en 21 uur, 18 j. Luxor: „Maar36 uur", 20 ur, 14 j. Gebouw „Edenburg": Expo sitie „Wie was Vincent van Gogh", 912 en 13.30—17 uur. Britannia: Viis- sings Schouwspel met „Je kunt het toch niet meenemen", 20 uur. Schel- dekwartier: Tafeltenniswedstrijden Z. T.B., 20 uur. Nederlands Hervormd verenigingsgebouw: Verg. Speèltuin- ver. V S.V., 20 uur- Strandhotel: Ver gadering „Ons Belang", 20.15 uur. Ariënsgebouw: Vergadering Katho lieke Arbeidersvrouwen, 20 uur. Goes Grand: „De vrouw die liefde be geerde", 20 uur, 18 J. Prins van Oran je: Provinciale najaarsvergadering Plattelandsvrouwen, 10-50 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2