GESTOLEN KIPPEN EN KONIJN WERDEN IN ZEE GEGOOID WALCHEREN SANERING OUDE BINNENSTAD VAN VLISSINGEN BESPROKEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 23 OKTOBER 1958 PROVINCIALE ALL L WSE COURANT 1 POLITIERECHTER MIDDELBURG Afscheidsfeest in Veere bekwam zeelui slecht Voor de Middelburgse politierechter, mr. J. A. E. Rink, stond dinsdagmid dag terecht de kok-dekknecht J. M. uit Goes, die tezamen met zijn maats L. F. D. en J. M. de K op de 80e juli j.l. in Veere een te bont afscheids feestje gevierd had. Toeri het schip, waarop hij voer, in de Veerse haven aanlegde, bood M. zijn medeschepelingen een feestje aan, omdat hij Zee land zou verlaten. Zij togen gedrieën naar een café, vvaarzij behoorlijk wat dronken. Na sluitingstijd hadden zij echter nog geen zin om naar boord terug te keren. „Ik weet een fijn konijn te zitten", zei een van de drie. „Daar gaan we om", riepen ze allen in koor en bij het bewuste plek je aangekomen bleken er tevens nog enkele kippen te vertoeven. Eerst werden de kippen de nek omgedraaid en daarna werd het konijn eigen dom van een smid uit zijn hok weggehaald en meegenomen. Het schip van de drie jongelieden was inmiddels vertrokken, maar zij hadden geluk toen een sleepbootka- fitein aanbood om hen er naar toe e brengen. Zo gebeurde het en als dank kreeg de kapitein van de sleep boot het konijn cadeau. De jongens zelf behielden de kippen. Eenmaal aan boord van zijn eigen schip, kreeg M. het toch wel een beetje benauwd, want hij smeet de kippen overboord. Alles was dus voor niets gebeurd. En ook de sleepbootkapitein ver trouwde de zaak niet helemaal, want ook hij smeet de volgende dag het konijn in de zee. „Jullie handelwijze was meer dan erg'', betoogde de officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dus- sen, tot BI., die in zijn eentje naar Middelburg gekomen was als af gevaardigde van de anderen. Om dat dit M.'s eerste veroordeling was. volstond de officier nog met een geldboete. Zestig gulden was de eis, ook tegen de andere twee verdachten. Zowel M., als de bel de andere bij verstek, werden ver oordeeld conform de vordering. De opkoper-orgelman P. K. uit Vlis- singen had zich schuldig gemaakt aan opzettelijke heling van omge smolten lood, dat hij kocht van Van Z., eveneens uit Vlissïngen. Daar K. niet voor de eerste maal terecht stond, eiste de officier een onvoor waardelijke gevangenisstraf van een week, die mr. Rink verdachte con form oplegde. Dc landbouwer H. de P. uit Seroos- kerke beschadigde op 17 juli bij het wegrijden van zijn auto van de Mid delburgse Groenmarkt twee andere auto's, zonder daarvan kennis te ge- Officiële publikaties GEMEENTE MIDDELBURG. BOUW WINKELS. Nu de woningbouw In de Stromenwljk verder wordt gerealiseerd en zich enkele gegadigden aanmeldden voor een win kel in deze wijk, worden verdere gega digden daarvoor in de gelegenheid ge itel d zich daarvoor schriftelijk aan te melden, onder opgave van de winkel- branche. ZIJ, die in slaat zijn de bouw van een winkel met bovenwoning zelf te finan cieren, genieten de voorkeur. Hel. ligt in de bedoeling binnenkort met gegadigden een bespreking over even tuele bouw te hebben. GEMEENTEBESTUUR VAN MIDDELBURG. ven aan de politie. De P. reed of er niets gebeurd was, naar huis. Con form de eis van de officier veroor deelde mr. Rink hem tot f 25.De ambtenaar van het Belgische Loods wezen A. V. te Vlissingen stond te recht, omdat hij in Breskens H. S. F. mishandeld had. Mr. Rink veroor deelde deze verdachte tot een boete van f 15.nadat de officier een boete van f 25.geëist had. De landarbeider C. J. P. uit St. Maartensdijk mishandelde op 21 ju li j.l. J. K. door hem een stomp op het oog te geven. K. sloeg het eerst, vertelde verdachte, maar dit bleek niet helemaal juist te zijn. Mr. Rink veroordeelde hem conform de vorde ring tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van 2 weken met een proeftijd van 3 jaar, een boete van f 75.alsmede onder toezichtstel- ling van de P.C.R.V, De grondwerker M. v. d. W. uit Haamstede eigende zich bij het Schouwse Serooskerke zes staven be tonijzer toe. De officier eiste een boe te van f 75.die de politierechter reduceerde tot f 50.Tot slot mis handelde de Zierikzeese matroos BI. de L. een zekere K. Dit misdrijf kwam hem te staan op f 50.con form. Jubileum bij de Prov. Stoombootdiensten J. van Tatenhove koninklijk onderscheiden Dinsdag was het veertig jaar gele den, dat de heer J. van Tatenhove, thans agent bij de Provinciale Stoom bootdiensten te Vlissingen, in dienst trad. In verband hiermee werd hem tijdens een bijeenkomst in het kan toorgebouw van deze dienst een har telijke huldiging bereid. Nadat de di recteur, mr. J. L. Nieuwenhuis, de jubilaris met echtgenote en dochter had verwelkomd, sprak als eerste het lid van Ged. Staten, de heer M. J. van Poelje. Deze wenste hem namens de commissaris der koningin geluk met dit jubileum en reikte de ere medaille in,zilver, verbonden aan de Orde van Óranje-Nassau uit. Nadat vervolgens de burgemeester van Vlis singen, mr. B. Kolff. zijn gelukwen sen had aangeboden, richtte de di recteur, mr. Nieuwenhuis zich tot de heer Van Tatenhove en overhandigde hem de gebruikelijke couvert met in houd. De voorzitter van het jubileum fonds, de heer A. C. van de Velde, bood een bloemstuk aan. Tenslotte sprak de jubilaris een dankwoord voor de hem gebrachte hulde. Het ongeval bij Rilland Door een misyerstand werd ons ge meld, dat in het St.-Elisabethzieken- huis te Tilburg de 43-jarige L. Lan- gemaire uit Bergen op Zoom slacht offer van het motorongeluk bij Ril land, zou zijn overleden. Dit blijkt niet het geval te zijn. Er is juist êen verbetering in de toestand van L. ingetreden. Grenswijziging BreskensGroede In een op vrijdag 7 november a.s. om 10 uur in Schoondijke te houden open bare vergadering van Ged. Staten zullen de raden van de gemeenten' Breskens en Groede in de gelegenheid worden gesteld hun mening over het voorontwerp van wet tot wijziging van de grenzen tussen deze gemeen ten kenbaar te maken. MIDDELBURG N.C.V.B.-afdeling koos nieuwe presidente. De afdeling Middelburg van de N.C. V.B. hièld in de Bogardzaal haar maandelijkse vergadering onder lei ding van mevrouw R. BlaauwMul der. De spreekster van deze avond was mevrouw R. van Bennekom Van Vliet, die het onderwerp „Het communisme" behandelde. Dit onder werp werd met grote aandacht ge volgd; er na volgde een drukke be spreking. Als nieuwe presidente werd deze avond in de plaats van mevrouw Blaauw, die binnenkort Middelburg zal verlaten, gekozen mevrouw J. JongstraKoerselman. De volgende bijeenkomst, waarop afscheid geno men wordt van mevrouw Blaauw, waarna de nieuwe presidente geïn stalleerd zal worden, werd vastge steld op 23 november a.s. des avonds om acht uur in de Bogardzaal. JAARVERGADERING V.V.V. Inleidingen van de heren J. Moll en A. P. Schat. Een schetsplan voor de sanering van de oude binnenstad van Vlissingen is thans ter bespreking bij het gemeen tebestuur aanwezig. Gehoopt wordt, dat binnen niet. al te lange tijd het plan aan de raad ter beoordeling kan worden voorgelegd. Dit deelde de di recteur van gemeentewerken, de heer J. Moll mede, toen hij in de woens dagavond in „Delta" gehouden leden vergadering van de |iïaatselijke V.V. V. een uiteenzetting gaf over de uit- hreidings- en saneringsplannen van Vlissingen. Bij de bespreking werd toen ook van middenstandszijde de grote teleurstelling uitgesproken, dat dit, saneringsplan nog niet gereed is. Vooral, omdat, de oude binnenstad steeds verder verpaupert, hetgeen de heer BIoll ook erkende. Verder gaf de directeur van gemeen tewerken in zijn interessante cause rie, welke hij met een aantal teke ningen en grafieken verduidelijkte, een beeld van de ontwikkeling van de stad. Binnen het thans nog vige rende uitbreidingsplan is vrijwel geen ruimte voor woningbouw meer over. Men heeft praktisch nog slechts het terrein voor de 328 wo ningen aan het eind van de Bloemen- laan enkele wellen geleden werd juist de toestemming verkregen voor de bouw van het tweede complex van 72 woningen de bouwgrond voor drie torenflats (met 120 a 150 wonin gen) en de door afbraak in Tuindorp vrijkomende grond ter beschikking. Daarom is op zeer korte tijd nieuwe ruimte nodig". Zoals bekend, is voor de komende 40 k 50 jaar een structuurplan opge steld, dat naar het inzicht van spre ker zeer reëel is. De groei van het inwonertal van Vlissingen houdt reeds bijna een eeuw gelijke tred met die van geheel Nederland. Bij de bespreking van het reeds eerder gepubliceerde structuurplan wees de heer Moll er o.m. nog' op, dat thans bij de verbetering van de Prins Hendrik- weg reeds rekening wordt gehou den met de aanleg van de weg Nieuw- en St.-JooslandVlissin gen, welke via een verkeersplein, westelijk van het kantoor van Rijkswaterstaat, op de Prins Hen- drikweg zal uitmonden. Bij de bespreking van de wense lijkheid van sanering van de oude stad, wees de heer Moll ook met nadruk op de hiervoor noodzake-, lijke initiatieven van de midden stand. Verder gaf op deze vergadering de heer A. P. Schat, stedebouwkundi- ge te Middelburg, zijn visie op Vlis singen en het toerisme. Hij zag al leen mogelijkheden voor de Schelde- stad, wanneer daarbij gelet wordt op een complex van attracties, niet al leen in deze gemeente zelf, maar op geheel Walcheren. In dit verband wees hij o.m. op de wenselijkheid van een betere exploitatie van de stran den op het eiland. Voor Vlissingen noemde hij verder nog o.m. van be lang: een goede verbinding van bou levard naar Dishoek, een recht streekse verbinding naar Domburg en naar de nieuwe dam bij Vrouwen polder. Voorts achtte hij het gewenst dat men zich nader zal beraden op het dagbezoek, en zich aanpassen aan het sociaal toerisme, door aanleg van meer kampeer- en bungalowbedrij- ven. Een en ander ontlokte een uitgebrei de gedachtenwisseling. Jaarverslagen Voordat de beide sprekers het woord verkregen, werden onder leiding van de heer N. Priester, eerst nog de ver enigingszaken afgehandeld. De se cretaris, de heer Ad. Mets, bracht zijn jaarverslag over 1957 uit, waar in o.m. werd geooncludeerd, dat dit jaar uit toeristisch oogpunt goed was geweest. Er werd melding gemaakt van tal van activiteiten, hoewel, zoals later eveneens uit het verslag van de pen ningmeester, de heer F. van de Velde, bleek, de benarde financiële positie van de vereniging steeds een belem mering vornu. Biet erkentelijkheid maakte de secretaris in dit verband melding van het feit, dat de gemeen te haar subsidie over '57 had willen verdubbelen. De rekening sloot met een nadelig saldo van ruim 1000. Uit de vergadering werden verschil lende suggesties gedaan om te trach ten de financiële armslag van de vereniging te vergroten. Zo bijv, een ledenwerfactie, daar de vereniging slechts 315 leden telt. Bij de be stuursverkiezing werden de aftreden de heren Ad. Biets, N. Priester en C. Timmerman bij acclamatie herbe noemd. In de vacature ontstaan door het bedanken van de heren H. Smits en A. Korteweg zal voorlopig niet worder voorzien. De vergadering werd o.m. bijge woond door de nieuwe directeur van de vereniging, de heer Punt, die mej. N. Priester zal opvolgen. Meisje stak plotseling de rijweg over Het driejarig dochtertje van de fam. G. te Vlissingen stak woensdagmor gen in de Verlengde Hobeinstraat jjlotseling van achter een bosje de rijweg over. De juist passerende automobilist O. uit Middelburg kon met zijn wagen het kind niet meer ontwijken. Met een beenbreuk en een verwonding aan het gelaat is het meisje door dokter Vader naar het ziekenhuis „Bethesda" overgebracht. Het politieonderzoek heeft uitgewe zen, dat de autobestuurder geen schuld treft. RAAD NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Begroting 1959 vastgesteld De raad der gemeente Nieuw- en St.- Joosland kwam in een vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester F. S. K. J. Graaf van Randwijck. Een rapport van de schoolarts over de verouderde ban ken in de kleuterschool gaf stof tot enige discussie. B. en W. zullen met het voorstel komen deze oude banken door modern meubilair te vervangen. Een tweetal verzoeken om vergoe ding van reiskosten voor schoolbe zoek in Middelburg werden ingewil ligd. De gemeenterekening 1955 werd voorlopig vastgesteld. De uitgaven van de openbare lagere en de ver goedingen voor de christelijke school over 1957 werden vastgesteld. Aan de gemeentebode en klokkenist werd eervol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De begroting voor 1959 werd in recordtempo vastgesteld, nadat de heren Polderdijk, Janse en Knuïjt hadden verklaard zich geheel met deze begroting te kunnen verenigen. De begroting werd vastgesteld met de volgende cijfers: gewone dienst, inkomsten en uitgaven 231.864,, met een post voor onvoorziene uitga ven ad 2308,kapitaaldienst, in komsten 325.576, uitgaven 390.047 nadelig slot 64.471. Vastgesteld werd daarna een wijziging van de legesverordening inzake verleende toestemmingen tot dansen. In de rondvraag werden vragen gesteld over beschadiging vftn het wegdek op de Nieuwe Kaai en over de da tum van oplevering' der muziektent, welke vragen door B. en W. werden beantwoord. BIGGEKERKE Ledenvergadering Vereniging Christelijk Volksonderwijs Vrijdagavond hield de vereniging voor Christelijk Volksonderwijs te Biggekerke oen ledenvergadering. De voorzitter deelde mee dat het hoofd der school, de heer Bothoi'f was be noemd aan een school te Apeldoorn. Een oproep om in de vacature te voorzien was reeds geplaatst. Verder kwam aan de orde een bestuursvoor stel om aan de ouders van de leerlin gen een bijdrage te vragen van 0.50 per leerling per maand tot een maxi mum van 1,per gezin per maand. Na enige besprekingen, waarbij ook nog enige andere mogelijkheden werden overwogen, ging de vergade ring met het voorstel akkoord. Beslo ten werd deze ouderbijdrage in te voeren met ingang van 1 oktober jl. Aan de vergadering werd ais nieuw lid voorgesteld de heer A. Wijkhuis jz, Het hoofd der school sloot de ver gadering met dankgebed. WESTKAPELLE Uitslag onderlinge damcompetitie. De uitslag van de onderlinge competi tie van de „Damclub door eendracht sterk" te Westkapelle is als volgt: F. DominicusJ. Brasser 02; J. v. RooyenJ. Hou mes Az. 02; K. HoumesJ. Houmes Wz. 20; K. Huiszoon—A. Lievense 2O; R. Ga- briëlseJ. Westerbeke 20; W. Hou mesP. Hengst 20; K. Houmes F. Dominicus 20; P. HengstK. Huiszoon 02; J. v. RooyenJ. Hou mes Wz. 11; J. BrasserJ. Houmes Az 20; R. GabriëiseA. Lievense 0—2. Brand in garage te Biervliet In de gearage van L. de Zeeuw aan de Hoogstraat te Biervliet, ontstond woensdagmorgen omstreeks acht uur brand, doordat in het juist ge starte busje van de aannemersfirma C. de Ruysscher Zn, kortsluiting optrad. Door kordaat optreden werd erger voorkomen. Toen men het brandende busje naar buiten wilde duwen, werd echter een langs de muur staande pompinstal- latie voor gemengde brandstof door een open portier van de wagen om ver geworpen, De uitstromende ben zine vatte vlam, zodat een ornstige brand dreigde. Men slaagde erin de wagen toch naar buitei^ te brengen, waar het vuur spoedig werd gedoofd. Ook gelukte het nog het brandende pompapparaat naar buiten te wer ken, waar het geheel uitbrandde. De deuren van de garage waren ook reeds enigszins geblakerd, doch de gevolgen konden beperkt blijven. Er was voor een en ander veel be langstelling. Ook voor de nieuwe brandspuit van Hoofdplaat, welke ter assistentie verscheen omdat de spuit van Biervliet defect is. De mannen van Hoofdplaat behoefden echter niet handelend meer op te treden. Geslaagd Mejuffrouw D. C. Verburg te Poort vliet is geslaagd voor het examen adjunct-commies-titulair bij het ka daster. Contactavond Instituut voor Arbeidersontwikkeling Dinsdagavond hield de afdeling Vlis singen van het Instituut voor Ar- beidersontwikeling (I.v.A.O.), waarin opgenomen „de Natuurvrienden"., in het zaaltje van de A.N.M.B. een con tactavond Op deze avond vertelden leden, die in de afgelopen zomer in hun vakan tie gebruik hadden gemaakt van de natuurvriendenhuizen, over hun er varingen, aangename zowel als min der prettige. De prettige herinnerin gen overheersten bij allen en men was enthousiast over het werk van de Internationale Natuurvriendenor ganisatie, die in vele landen van Europa een groot aantal Natuur vriendenhuizen exploiteert. In deze huizen, waar men voor een geringe prijs kan overnachten, staat een uit gebreide keukeninrichting ter be schikking' van de bezoekers, zodat men, zonder al te grote kosten te maken voor zichzelf kan zorgen. Bij het I.v.A.O. in ons land zijn gid sen te verkrijgen waarin alles over de Natuurvriendenhuizen wordt ver teld. De secretaris van het I.v.A.O., de heer C. Cabout, vertelde iets over de „Stichting Natuurvriendenhuizen" in ons land. Momenteel exploiteert zij een negental huizen, maar men hoopt dit aantal spoedig te kunnen uitbreiden. Aan de hand van lan taarnplaatjes maakte hij een reis langs deze in prachtige omgeving ge legen huizen. Op deze bijeenkomst werd besloten, in samenwerking met de Natuur vrienden te Middelburg, plannen te ontwerpen om het Natuurvrienden- werk in eigen omgeving meer te pro pageren door het organiseren van excursies, wandelingen enz. Gemeenteavond Vrijz. Hervormden en Remonstranten In het Vrijzinnig Protestants Cen trum te Vlissingen werd dinsdag een gemeenteavond gehouden, georgani seerd door de afdeling van de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden te Vlissingen in samenwerking met de Remonstrantse Kring „Midden-Zee land". Uitgaande van zijn reis op een emigrantenschip vertelde ds. L. S, Blom, hervormd predikant te Aarden burg, over zijn ervaringen en indruk ken in Canada en in de Verenigde Staten. Een door hemzelf opgenomen kleurenfilm illustreerde dit reisver haal, waarin de spreker een blik gaf op het kerkelijk leven, en op dat in het gezin en op de pastorie. Een en ander werd door de vele aanwezigen met grote aandacht gevolgd. In zijn sluitingswoord bracht ds. N. van Wall de dank van oud en jong over voor dit boeiende en geestige betoog. Christelijke Vrouwengroep bijeen De Christelijk Historische Vrouwen groep afdeling Vlissingen, hield maandagavond in het hervormd ver enigingsgebouw, haar eerste verga dering van dit seizoen. De presidente, mevr. Sanderse memoreerde in haar welkomstwoord het 50-jarig bestaan van de C.H.U., waarvoor een bijdra ge werd gezonden. Unaniem werd be sloten een telegram van hulde te zenden aan de heer Tilanus, die aan de Vrije Universiteit te Amsterdam tot ere-doctor gepromoveerd is. Na het lezen van de notulen en enige in gekomen stukken, gaf mej. Van Damme in dichtvorm verslag van het reisje naar de Expo. Na de thee werd de bedrijfsfilm van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" gedraaid. Deze film gaf een duidelijk beeld van het tot standkomen van een schip. Ook de bedrijfschool en de teken kamers kwamen op het doek, bene vens enkele fraaie opnamen van de boulevard en omgeving. Mevr. De Leeuw sloot deze goed bezochte ver gadering met dankgebed. Jaarvergadering hervormde vrouwengroep „Bergopwaarts" Dinsdagavond hield de hervormde vrouwengroep „Bergopwaarts" haar jaarvergadering in het hervormd verenigingsgebouw te Vlissingen. Na het welkomstwoord van de voorzit ster, mevr. G. KwastBoerma, werd de bijbelinleiding gehouden over „Het koninklijke bruilofsmaal". Voorts brachten de secretaresse, mevr. C. uit. ue Kas siuit met een batig saldo. De avond werd verder gevuld met zang. Voorts draaide de heer J. J. Back de film „In de bergen van Ken tucky". Mevr. Boogaard liet de lach spieren loskomen door een humoris tisch verhaal voor te lezen, waarna met het zingen van Gez. 2S0 deze geanimeerde avond werd besloten, VEILING „WALCHEREN' G.A. MIDDELBURG. 22 oktober. Fruit: Coxs Orange Pippin H I 70-75 41, 65 en op .70—39, 60-65 38, 55- 65 27—31, 55-60 26—27, H II 10—13, K 24— 34, F 12—22. Glorie van Holland H I 75- 60 1923, H II 11, K 12—16, F. 6—13. Goud- reinetten H I 85-95 20—23, 75-85 19—22, 65- 75 23, K 12—14, F 10—13. Jonathan H 1 65-75 II. Laxton Superbe H I 75-80 21. Conference H I '65 34, 55-65 22—30, K 17— 21, F 18. Doyenne du Cornice H I boven 75 59. 65-75 55—58, H II 41, F 34—40. Zwijn- drechtae Wijnpeer H I boven 60 15, 50-60 10—15, H II 6, F 8. Beurré Clairgeau K 13—18, F 11—12. Appels val en kroet 14. Peren val en kroet 6—19. Tomaten A 29—68, B 39. C 27—54, CC 20. Druiven: Black Alicante 89—1.29, Frankënthaler 98 —1.21. Golden Champignon 1 40—1.46. Groenten: Andijvie 7—8. Boerenkool 3—6. Savooiekool 7—15. Wlttekool 48. Rode kool 7—20. chineseknol 6—9, Sla 3—14. Prei 1013. Postelein 36—37 Spinazie 12— 39. Pronkbonen 16—24 Prinsessebonen 45—88 Witlof 60—76. Uien 4—u. Bloem kool J St. p. kist 25—39, 4 St. p. kist 22— 33, 6 st. p. bist 11—31, 8 st. p. kist 10—18. 10 st. p. kist 10t—12. Veldsla 10—22. Bos- peen 12—24. Boskroten 4—8. Kroten kg 4—8. Waspeen 10—16. J3reekpeen 8—11, Spruiten ongesch. 26—36, Spruiten schoon 69. Kassnijbonen 1.09—1,29. Kasprinsessen 1.08. VISMIJN VEERE. 22 oktober. Aangevoerd: 2090 kg export- garnalen 87—1.19; 6960 kg handelsgarnalen fi-5—1.00; 520 kg schar 44—65: 228 kg bot 42—59; 3 kg schol 31; 149 kg tong 2.11 4.20; 237 kg rog 30—46; 69 kg ongesorteer de vis 31—39; 762 kg wijting 19—35. KOUDEKERKE Bejaarden-sociëteit begint in Koudekerke Donderdag 30 oktober 's middags om 2 uur, zal te Koudekerke de bejaar den-sociëteit officieel door de burge meester worden geopend in het ge meentelijk verenigingsgebouw in de Noordstraat. Een rondgang in de ge meente. voor dit doel gehouden, bracht een bedrag van ruim 500 op. De bejaardensociëteit zal iedere don derdagmiddag van 25 uur worden gehouden in het gemeentelijk vereni gingsgebouw, dat hiertoe gratis door de gemeente werd afgestaan. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: C. L. Koene—Barentsen, d. C. LouwerseHarpe, z. W. Commelinde Bruijn, d. J. T. Louwerse—Coppoolse, d. S. Corstanje—Louwerse, d. W. Talla— Sahertlan, d. Ondertrouwd: A. J. Lavooij, 23 j. en M. Gast, 23 j. W. var» Raamsdonk. 30 j. en J. Kleijn. 24 j. A. Abrahamse, 32 j. en W. A. van Oosten, 27 j. Getrouwd: G. N. M. Stok. 28 j. en Th. J. Roeglers, 24 j. J. Keijts, 23 j. en W- Verhage, 24 j. Overleden: S- Bliek. 72 j.. ev. J. P. Moggré; J. Jobse, 71 J., e.v. L, Schoe; S. E, Kerrebijn;~L. B. van Houte, 67 j e.v. F. C. de Bruijne; P. Duvekot, 81 j„ wed. van J, Baaijens. VLISSINGEN. Bevallen: T. Flipse—v. d. Welle, d.; G, T. Carton—Borrey. d-: C. C. T. Vermeu- le—Wieleman, d.: E. C. C. van Damme— Stevens, z A. M. Urbanus—Burger, z J. Venema—De Boer. d.; L. Sinke—Roel- se, d H. J. J. HarmsKieboom, z.\ T. Rademaker—Lelly Tan, z.; V/. A. M. Ver meulenFeddema. z.; L. P. FilïusPop- pe. d.: C. J. G. Mes—v. d. Berge, d-: C. P. Brakel—Van Zweeden, d: Ondertrouwd: J. Zoutewelle, 59" jaar en P. A. Abutan, 53 jaar; H. Kuipers, 24 jaar en J. v. d, Meule, 20 jaar; H. Stam, 22 jaar en M. Loekemeijer, 19 jaar; W. van Ham, 21 jaar en Th. Thiel, 20 jaar; J. K Hoogesteger, 29 jaar en S. G. B. Leppan, 21 jaar; L. P. C. Zandee, 26 jaar en M J. C. Sinke, 22 jaar. Getrouwd; M. Mos, 28 jaar en W- David- se, 25 jaar; J. D. Christiaans, 20 jaar en H. M. A. v. d. Velde, 18 jaar: J. D. Cal- jouw, 39 jaar en O I. A. Helmich, 2! jaar: C. Sponselee, 22 jaar en S. J. de Nooijer, 21 jaar: W. A. v. d. Vijver. 21 jaar en C. Castel, 18 jaar. Overleden: G- P Stokman, 59 jaar, van M. van Goudswaard; I. Burgers, 66 jaar; J. Feniuk, 35 jaar, e. van R. Rv bun: A. Schink, 62 jaar, wed. van H. B. Luwema; Ch. L. van Daele, 69 jaar, wed van E. Schout. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 20 okt Arendskerk van Bremen. Myson van Antwerpen; 21 okt. Tubo van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 20 okt-: Jenjo naar Harlingen. Corale naar Rotterdam (binnendoor); La Paloma naar Rotter dam. Arendskerk naar Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 20 okt.: Metropole van Swansea. Vol harding van Algiers- Camerounkust van Rotterdam. 21 okt.: Jan Herman van. Rotterdam. Nore van Rotterdam. Rozen- burgh van Rotterdam. Lucas Bols II van Rotterdam. Eemdijk van New Orleans. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 20 okt.: Kerkedijk naar Rotterdam. Ci tadel naar Huil. Pergo naar Odense. Oostkerk naar Amsterdam. Koh I Noor naar Kopenhagen. 21 okt.: Jonet naar Brldgefort. Wilca naar Londen, Finlan- dia naar zee. Quo Vadis naar Wilcan. ZUID-BEVELAND GOES Balikerspatroonorganisatie jubileerde De afdeling Noord- en Zuid Beveland van de Christelijke bakkerspatroons organisatie heeft dinsdagavond haar 20-jarig bestaan gevierd met een ge zellige feestavond in de „Opril" te Goes. Na schriftlezing en gebed sprak de voorzitter de heer P. M. Buijze te Kloetinge, een welkomstwoord. Ver volgens gaf de landelijke bondsse- eretaris, de heer J. Zuidhof te Biltho- ven, een overzicht van het 20-jarig bestaan van de afdeling. Het verde re gedeelte van de avond werd ge vuld met declamatie en hersengym nastiek. AMSTERDAMSE AAAItDAI'PKLTER.MIJNMARKT. Amsterdam, 20 oktober- De dagomzet op de heden gehouden aardappcltermljn- markt beliep 44 contracten- Bij de con sumptierassen werden gedaan In Bintje 35 mm klei 15 contracten voor april 4 f 18 - (kalm), in Bintje 45 mm klei 1 con tract voor oktober b f 15-50, 6 contracten voor november a f 16.— en 10 contracten voor apri! a l 19 20 (kalm) en ln voran 55 mm zand 7 contracten voor oktober 4 t 10.20 (kalm). In de pootaardappelsec- tor bracht alleen Eersteling-e 35/50 mm kiel het tot een omzet, namelijk van 5 contracten voor november a f 19.50 (prijs houdend). Voor de overige rassen was de stemming kalm bij geen omzet. EIERNOTERINGEN. Elernoteringen van de Coöp. Wouwsche Melkinrichting Bergen op Zoom ingaan de vandaag: prijsklasse 0 21 cent; prijs klasse I 20 cent: prijsklasse n 19 cent; prijsklasse III 17 cent: prijsklasse IV 35 cent. en prijsklasse V 13 cent. V.V.Z.B. GOES. 22 oktober. Export- en industrieveillng. Jonathan H 80-85 17, H 75-30 18, H 70-75 17, H 65-70 14—16, H 60-65 8-50, H II 3.50. Coxs Orange Pippin H 80-85 42, H 70-75 45, H 65-70 43, H 60-65 32, H 5-60 18, H H 6. Goudreihette H 95-105 20, H 85-95 18, H 75-85 15.30—16.20, H 65-75 11—12, H II 6, keuken 11—12, fabriek 7, val 5. Glorie van Holland H 75-85 16, H 65-75 13-15. H II 6.50. Sterappel H 65-75 SO, H 55-65 11. St. Remy H 75-85 10, H 65-75 10, H 8. Gleser Wildeman H 60-70 26, H 50-80 17. H JJ 8-50. Zwljndr. Wijnpeer H 60-70 14, H SÖ-HO 7.50—3. Br. Alex. Lucas H 7.S-85 36, H 65-75 28. Comtesse de Paris H 75-85 12, H 65-75 3. Div. appels kroet en val 3. Gewone velling. Coxs Orange Pippin keuken 22—30, fabriek 6—10. Glorie van Holland keuken 9—11, fabriek 3—7. Ster appel keuken 12—14, fabriek 7—8. Jona than keuken 8—9, fabriek 3. Br. Alex. Lucas keuken 13. Doyenne du Cornice keuken 56. St. Remy keuken 8. Zoete Ermgaard H 65-75 22—27, keuken 14, fa briek 8. Zoete Campagne H 60-70 15—23, H II 7. Golden Champion I 128. Black Alicante I 109, II 90—97. Groenten- Per stuk: Kropsla A II 7—8, A II 4—7. Bloemkool A I 50, A II 28—42. afw. 11—30. Knolselderij 8—12. Per kg: Tomaten A 57. B 57, C 38. Groene sa v. kool 5—12. Rodekool 7—13. Prei 14—19. Dubb. pr. bonen 49. Pronkbonen 1520. Andijvie 7—9. Waspeen 16. Spinazie 13— 21. Kassnijbonen I 158, afw. 83. Veldsla 3057. Per bos: Wortelen 19—25. Kroten 7-8. VEILING KAPELLE- 22 ókt. Industrie- en exportveiling. Ap pelen: Coxs Orange Pippin H 80-85 43, H 75-80 40, H 70-75 46, H 65-70 44, H 60-65 32, H 55-60 17, keuken 24. Goudrelnette H 85 en op 18.40—19.10, H 75-85 15.80—16.30, H 65-75 11.20—11.50, H II 6, keuken 10.50— 11,10, fabr. 7-20—7.30. Glorie van Holland H 75-85 14, H 65-75 12. H II 6. keuken 9— 9'/2, fabr. 5- Jonathan H 80-85 13. H 75-80 15, H 70-75 16, H 65-70 15. H 60-65 9.50, H II 3, keuken 9—9 50, fabr. 3. Franse Rei- nette H 75-85 11, H 65-75 8.50, keuken 8. Lombarts Calville H 70-80 15, H 60-70 10. H H 3, keuken 8.50—9, fabr. 5.50. Prin- cesse Noble H 65-75 17. H 55-65 13, keu ken 8, H n 6. Zoete ribbeling H 70-80 25, H 60-70 20, H II 9.50, keuken 17. Pomme d'Orange H I 32, H II 18. fabr. 15. Tuin- zoet I 27, n 14. fabr. 9. Campagnezoet H 60-70 16, H II 7.50, keuken 10. Zoete Ermgaard H 55-65 17—20, H II 6.50—9.50, keuken 15, fabr. 8—6.50, Geplukte kroet en valappelen 3.20. Val Goudrelnette 4. Val Bellefleur 3. Peren: Comtesse de Paris H 65-75 13, H 55-65 8. H H, keuken en fabr, doorgedraaid- Zwijndrechtse wijnpeer H 60-70 11—12. H 55-60 8.70, H 50- 55 6, keuken 6—7. H II en fabr. doorge draaid. Beurré Clairgeau H 65-75 19, H 55-65 12, keuken 10. H II en fabr. door gedraaid. St. Remy H 75-85 11. H 65-75 10.2011. H II 7. keuken 8.50, fabr. door draai. Gieser Wildeman H 60-70 25. H 50- 60 16, H II 6.50—7 Nouveau Poiteau H 65- 75 7. keuken 6, H 55-65. fabr. en II door gedraaid. Doyenne du Cornice rijp H 70- 75 55—57, H 65-70 55—61, H H 45. fabr. 33. Emlle d'Heyst H 65-75 30. H 55-05 7-50. Conference H I 16—20, H II 13, fabr. 10. Kleipeer I 11, II 6. Soldat Laboureur I grof 28 Diversen: Druiven I 105—116, II 73—91. Groene noten per 100 stuks 1.80. Aardappelen II 7 50 Groenten veiling: Bloemkool 30—34. Rodekool 8.50. Groene savooiekool 7—9. Gele savooiekool 6. Prei 10—15. Andijvie 7—10. Spruitkool 21—31. Witekool 6—7. Tomaten 53—85. VEILING TERNEUZEN. Per 100 stuks: Glassla B 12.50—13,20. Sla 8.10—9.60. Per stuk: Bloemkool A II 11— 55, B n U—27, C n 13, afw. 30—31. Witte komkommers 8—9- Knolselderij 9—12. Per bos: Selderij 6. Per kg: Bintjes I 10.80— 11.60. Andijvie 7—11. Kassnijbonen 1.24— 1.31. Prinsessebonen III 59. Saxa II 80—84. Rodekool 7—12. Savooiekool 7—13. Wltte kool 49. Waspeen 1012- Breekpeen 8. Prei 10—12. Spruiten A II 38—41. Spinazie II 33. Tomaten A 40—55. C 25—39, CC 20. Uien 7—10. Witlof afw. 30. Appelen: Cox H I 75 40—43. 70 40—42, 65 38—41. 60 24—30, 55 15—18, H II 6—12. K 17—24, F 6—10, kr. 6—7. Glorie van Holland H I 85-95 15—1», 75-85 14—15.50, 65-75 11—12.80. H II 7. K 10—32. F 6—11. Signe Tillish F S—9. Zoete appelen F 6—10. Peren: Zwijndrechtse Wijnpeer H I 12—13. F 6—7. B. A. Lucas H I 85-95 28, 75-85 34, 65-75 25. H II 6. K 14, F 5—8. kr. 6. St. Remy F 10. kr. 6. E. d'Heïst K 18, F 6. Comtesse de Paris H I 65-75 12, 55-65 8—10. Druiven II 1.03— 1.25. GROENTE- EN FRUITVEILING TE BERGN OP ZOOM. 22 oktober. Andijvie 7—11. Bloemkool 10— 28. Snijbonen 84- Stamboom dubb. prin sessen 61—92. Staakprinsessen 92—100. Komkommers 10—25. Rodekool 9—18. Wit- tekool 2—12- Savooiekool 7—14. Kroten 6—11. Bospeen 23—25. Waspeen 7—25. Prei 1012. Sla 614 Spruiten 15101. Toma- 3387. Boerenkool 45. Coxs Orange Pippin 914. Jonathans $—20. Goudrei- r.eiten 6—17. Sterappels 7—27. Glorie van Holland 6—23. Groninger Kroon 11—18. Zoete Ermgaard 7—39. Legipont 6—27. Beurré Clairgeau 7—11. Pondspeer 9—10. Saint Remy 9—12. Brederode 8—15. Drui ven 110—135. Aardbeien 2.—. KERKNIEUWS CHRISTELIJK GEREF. KERKEN Tweetal te Driebergen: F. Bakker te Huizen en C. Smits te Sliedrecht (voorheen Driebergen). Bedankt voor Nieuwpooit J. Keuning te Baren- drecht. EVANG. LUTHERSE KERK Beroepen te Enkhuizen-Hoorn- Medemblik C. Schroder proponent te Baarn. OUD GEREF. GEM. IN NED. Beroepen te Rijssen W. van Dijk t- Graihor&t,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15