Middelburgs erepenning wordt alleen maar in zilver geslagen Zeeuwse Almanak AMSTLEVEN levensv van uitvin tot piffle NOG GEEN BESLISSING OVER 0ESTERPR0EF VEERSE GAT VIER ZEEUWEN WERDEN BIJ AUTOBOTSING ZWAAR GEWOND NAKOMELINGE VAN DER HULST KOMT NAAR ZEELAND Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DENSDAG 21 OKTOBER 1958 MEERDERHEID RAAD BESLISTE: (Advertentie) B. en W. wilden penning ook in goud en brons toekennen DE EREPENNING, die de gemeente Middelburg zal toekennen als blijk van grote waardering en erkentelijkheid aan hen, die zich voor de Zeeuwse hoofdstad in hoge mate verdienstelijk hebben gemaakt, en voorts als on derscheiding aan inwoners, die door hun grote en algemeen erkende ver diensten op enigerlei gebied zich deze toekenning hebben waardig gemaakt, zal In zilver geslagen worden. En niet In brons, zilver en goud, zoals het college van B. en \V. In artikel twee van de verordening voor het Instellen en toekennen van erepenningen van de stad Middelburg hadden voorge steld. Het voorstel om voor deze instelling en toekenning een verordening In het leven te roepen, ontmoette bij de raadsleden geen enkel bezwaar, maar over de kleur van het metaal was men het lang niet eens. De heer D. Rijkse van de P. v. d. A. gaf het sein tot de schermutselingen. Dit raadslid vond het niet juist ver schil te maken in het metaal bij de toekenning van de penning. „Het verlenen ervan brengt de grote waar dering reeds tot uitdrukking", meen de de heer Rijkse, die voorts nog op merkte, dat het metaalverschïl In strijd is met die grote waardering. Hij stelde dan ook voor om het be treffende lid in het artikel zodanig te wijzigen, dat de erepenning alleen in zilver geslagen wordt. Burgemeester mr. Joh. de Widt wees er eerst op, dat het niet de bedoeling van het college Is geweest om de toe kenning afhankelijk te stellen van een hogere of lagere positie van de onderscheidene. „Wij gedacht aan de allergrootste, de _o._ j pc onderscheidene. ,7W1J nebben alleen aai en Jng", „En ik zal maar niet proberen hier- grootste en een wat minder grote zo zei de voorzitter. van precies een omschrijving te ge ven". „Maar bij toekenning alleen lu zilver zaJ het eindresultaat zijn, dat er veel minder penningen toe gekend kunnen worden, dan wan neer er drie zijn. De gouden zal uiterst zelden worden toegekend, de zilveren en do bronzen en vooral de laatste ln meérdere mate. Als er één soort penning is, moet ook de hoogste maatstaf aangehouden worden", aldus mr. De Widt. De heer Rijkse evenwel was niet te overtuigen. De heer J. S. Hoek (a.r.) voelde zowel de bezwaren van de heer Rijkse, als die van de burge meester aan. Waarop mr. De Widt nog verduidelijkte, dat het hier geen kwestie van ereburgerschap is. Wet houder J. W. Kögeler mengde zich vervolgens in de strijd: „Het toe kennen van de driemalige erepenning zonder aanzien van rang of stand, sluit immers het artikel niet uit", meende de wethouder. „Het is een kwestie van verdienste. Bij de toe kenning van een koninklijke onder scheiding wordt wél gekeken naar Tang en stand", betoogde de heer Kögeler nog. Drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) voelde er na dezé toelichting nog minder voor om het voorstel be treffende de graduatie te steu nen. „Het is onmogelijk om af te wegen, wat deze of gene burger moet hebben", meende de heer Westerhout, die het voorstel van de heer Rijkse steunde. Technische kwestie Maar de burgemeester zag het alle maal niet zo moeilijk. „Als we één penning creëren, zal de verordening niet zo vaak worden toegepast als bij een graduatie", vertelde mr. De Widt nogmaals. Volgens de voorzitter zou het toch beter zijn, als de gemeente in iets ruimere mate van zijn waar dering kan blijk geven. De heer A. J. Schot (s.g.p.) was het met de zienswijze van B. en W. eens. De moeilijkheden voor de heer Schot waren meer van technische aard. Volgens hem moet in het Middel burgse wapen op de penning de kroon boven de arend zitten en niet eraan vast. „Het kan op beide manie ren", verklaarde wethouder jhr. T. A. J. W. Schorer (p.v.d.a.). „Maar er bestaat een regel voor", wist de heer Schot. Burgemeester De Widt verzekerde, dat het precies nageke ken zal worden. De heer M. Wattel (aj.) bracht de raad weer op het .^metalen" pad terug. Ook nij deelde de be zwaren van de heer Rijkse. Het goud wilde hij B. en W. dan nog wel laten. „In zeer bijzondere ge vallen kan er dan iets bijzonders gedaan worden", aldus de heer Wattel. Maar het brons wilde dit raadslid er niet bij hebben. „Het lijkt wel of er een klein legertje gegadigden op staat te wachten..." Vervolgens verklaarde wethouder A. J. Berenpas (p.v.d.a.) ook alleen de zilveren penning te willen aanhou den. „In de praktijk komt dat dus neer op schaarse toekenning", ver zekerde de burgemeester. Maar hoe de voorzitter ook betoogde, de heer Rijkse was niet te overtuigen. „De soort metaal doet er niet toe", meen de hij. Volgens de heer B. A. Hesselink (v.v.d.) echter wel. Om de mate van verdienste ln de waarde van het me taal tot uitdrukking te brengen, vond het V.V.D.-raadslid het gezond van B. en W. Tenslotte werd het amen dement Rijkse in stemming gebracht en met tien tegen acht stemmen aan- DE „RODE HAAN". In de afgelopen zomer is in Zee land slechts één boerderij het slacht offer géwordén van de „rode liaan". Dit blijkt uit éen mededeling van de hoodinspecteur voor het Brandweer- wezen van het ministerie van Bin nenlandse Zaken. De brand ont stond ln de maand juli. In diezelfde maand gingen ook twee boerderijen in Zuid-Holland en één in Limburg In vlammen op. De totale schade van deze vier branden be droeg f 197.000.Achttien varkens kwamen in de vuurzee om. WINDHOOS. De bewoners van „Pasenhil", een tot woning verbouwde bunker in de Westhoek bij Haamstede, zullen zich gelukkig hebben geprezen, dat het dak boven hun hoofden van beton is. toen een windhoos enkele bomen ont wortelde, die in de nabijheid van de bunker stonden. Het waren bomen van eerbiedwaardige leeftijd, die er ZEGEL ACT IE (II).... De zegelactie, waar wij gisteren óver schreven, heeft een vervolg gekregen. Want niet alleen in Breskens zijn on dernemende jongelui op pad geweest om kinderzegels aan de man te bren gen, ook in Middelburg deed de jeugd van zich horen. En dan met name dié jongeman van naar ruwè schatting tien jaren oud. Deze knaap had zich opgesteld in de rij aan het zegelloket in het postkan toor, alwaar hij geduldig zijn beurt afwachtte. Toen die gekomen was vroeg de dienstdoende ambtenares belangstellend naar zijn verlangens en die waren, voor een klant aan het postzegelloket, toch wel van bijzon dere aard. Want zonder blikken of blozen bood de knaap de postzegels verkopende juffrouwkinderpost zegels te koop aan. Een staaltje koopmanschap, dat niet onbeloond bleef. Want de juffrouw, die de postzegels bij wijze van spré ken voor het opscheppen heeft, capi tuleerde onmiddellijk voor zoveel on dernemingslust en plaatste bij haar „concurrent" spontaan een bestel ling solide uitzagen, maar die het ge weld toch niet konden weerstaan. De hoos deed zich voor tijdens een kort, maar zeer hevig onweer. Bij de „Windhoek" aan de Kloosterweg wer den enkele konijnehokken meters ver weggeblazen. GEVOGELTE In Overslag had men laatst veer tig hanen nodig. Boze tongen spraken toen van hanengevechten, maar zoals gewoonlijk, sloegen de eigenaren van deze boze tongen de plahk mis. De hanen vormden de prijzen voor een prijskaarting, een wedstrijdvorm, die wel wordt toegestaan en van zeer onschuldi ge aard is. En hoewel de haantjes ongetwijfeld toch de dood hebben gevonden of nog zullen vinden, was er voor de dierenbescherming geen enkele reden om in actie te komen. Een ander evenement in Overslag was een schieting, waarvoor even eens gevederde huisdieren ter be schikking waren gesteld al9 welkome prijsjes. Twaalf kalkoenen zullen straks prijken öp de tafels van de beste schutters, die Overslag bezoch ten. Er waren gegadigden uit de wij de omtrek, ook uit België. EN VOGELS. De Vogelwacht ,£choüwen-Dulve- la.ndis ook in de wintertijd actief. Dezer dagen werden de leden verrast met een geheel bijgewerkte lijst van broedvogéls, trekkers en dwaalgas ten, die het eiland bezochten. Bij de Koudékerkse inlagen heeft men een woning gekregendie als ideale uit kijkpost kan en zal dienst doent Er is nog meer nieuws: Er worden weer diverse lezingen gehouden. Woensdag 22 oktober door de heer Ko Zweeres, secretaris van de Ne derlandse Vereniging tot Bescher ming van vogels, donderdag 6 no vember door de heer H. J. A. de Reuver, hoofdambtenaar van het bu reau Natuurbescherming. Dinsdag 18 en woensdag 19 november zal Ir. F. C. M. Roderkerk, directeur van de Stichting „Het Nationale Park de Kennemerduinen" spreken. De verschillende lezingen zullen met dia's en films worden toegelicht. Tot slot maakt de vogelwacht in haar mededelingen békend, dat ook dit seizoen weer het examen controleur- vogelwet zal worden afgenomen. genomen. Vóór stemde de gehele P. v. d. A.-fractle, gesteund door de A. R.-fraetie met uitzondering van wethouder Kögeler. Tegen waren de C.H.U., V.V.D., K.V.P., S.G.P. en de A.R.-wethouder. Geert ledenlijst Na enkele opmerkingen besloot de raad verder om een verordening voor algemene subsidievoorwaarden vast te stellen. Hierdoor wordt zoveel mo gelijk uniformiteit verkregen in de voorwaarden, waaronder subsidie zal worden verleend. De heer Hesselink achtte het niet juist, dat van de ver enigingen behalve een begroting, re kening en verslag ook een gespecifi ceerde lijst van leden en donateurs gevraagd wordt. Burgemeester De Widt verklaarde, dat deze bepaling in de verordening niet opgenomen is, ln tegenstelling met het voorstel. Voor het leggen van een laag- spanningskabel in de Lageweg vo teerde de raad een krediet van 7200, terwijl voor het egaliseren van de berm langs de Herengracht met de aanleg van een tegelpad een krediet van 12.000 beschik baar gesteld werd. De heer P. H.. Geers (p.v.d.a.) vroeg in dit ver hand de tegelpaden langs de kaai en van St. Janstraat tot Spilker- brug en langs de Dam óf als fiets pad óf als voetpad een bestem ming te geven. „Thans is het ho peloos voor de voetgangers", ver klaarde de heer Geers. De bur gemeester verklaarde, dat dit pnnt met de politie besproken zal worden. Op een vraag van de heer P. H. M. Adriaansens (k.v.p.) verzekerde wet houder A. J. Kaland (c.h.), dat deze egalisatie voor de zomer gereed kan zijn, mits de goedkeuring van Ged. Staten snél genoeg afkomt. Voorts meende wethouder Kaland, dat de verzakking in de bérih, waarvoor de héér Adriaansens vreesde, niet zó'h vaart zal lopen. Franse trawler aan de ketting in Vlissingen. Deurwaarders van de Middelburgse arrondissementsrechtbank hebben ln de Vlissingse buitenhaven de Franse trawler „Heron" aan de ketting ge legd. Het schip Is particulier eigen dom. De inbeslagname geschlédde op verzoek van de Steenkolen Han dels Vereniging te Vlissingen, daar de reder in gebreke was gebleven bij het betalen van een brandstofleve ring. Het scheepje meet ongeveer vijfhonderd ton. Motorrijder reed op groepje mensen in. De 22-iarige motorrijder J. B. Is zon dagmiddag op de Noorddijk te Kat- tendijke op een groepje mensen in gereden, dat op het midden van de rijweg stond. Hoewel de jongeman nog probeerde de in verschillende richtingen uit elkaar rennende perso nen te ontwijken, kon hij niet ver hinderen, dat zijn motor de 47-jarlge mej. T. K. raakte. Het slachtoffer liep een gebroken arm en been op. Nadat eerste hulp was verleend door enkele ERBO-ers, werd zij op advies van dokter E. F. Facee-Schaeffer overgebracht naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes. De motorrijder liep enkele ontvellingen op. Na vérbonden te zijn, kon hij huiswaarts keren. De motor werd licht beschadigd. Tienjarig meisje viel in put met ongebluste kalk. Maandagmorgen om ongeveer 10 uur ls het driejarig dochtertje van de heer W. Cevaal te Rilland spelenderwijs in een put met onge bluste kalk van twee meter diep ge vallen. De put bevond zich op het ter rein van het in aanbouw zijnde wo ningencomplex. Een toevallig passe rende electrieien kon nog juist het kind redden, voordat het in de kalk ten onder ging. Het kind werd di rect met een auto van het schilders bedrijf J. Blom naar de plaatselijke arts gebracht. Ne behandeling bleek dat alles vrij goed was afgelopen. Rijkswaterstaat moet nog adviseren Er wordt nog altijd gewacht op een regeringsbeslissing over het nemen van een oesterproef in het Veerse Gat. Zoals men weet mogen de proefnemingen op laboratoriumschaal te Wemeldinge met het kweken van oesters geslaagd heten. De oesterproef in het Veerse Gat beoogt hetzelfde doel, maar dan op praktijk schaal. Naar wij thans vernemen zal vóór deze proefneming kan worden gehouden, de directie van de rijkswaterstaat nog moe ten rapporteren over de waterstaatkundige en financiële vraag stukken van het oesterproject Veerse Gat en het vervolgproject Grevèlingen. Eerst na verkregen inzicht zal de regering dan haar definitieve standpunt bepalen. Auto met aardappelen in sloot bij VGravenpolder. In de Vierwegen tussen 's-Gravenpol- der en Kapelie is zaterdagmorgen omstreeks negen uur. ter hoogte van het bedrijf van de heer A. Slabbe- koorn, een met 8 ton aardappelen geladen vrachtauto van de firma M. v. R. uit 's-Gravenhage, in de sloot gegleden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar de be stuurder kreeg door dit voorval wel een behoorlijk oponthoud. De be stuurder die zijn vracht met aardap- pelèn in Oudelande had geladen en op weg was haar huls, wilae een put in het toch niet al té besté wegdek ontwijken, maar kwam daarbij niét zijn voorwielen ln dé zachte weg berm terécht. Het gevolg hiervan was, dat de zwaar Deladen wagen wegzakte en de sloot ingleed. Met behulp van de daar wonende heer S. werd de wagen gelost, waarna een kraanwagen de auto weer op de weg zette. De schade was gering, zodat nadat de vrachtauto weer geladen was, de chauffeur zijn reis kon ver volgen. Douane betrapte boter- smokkelaars te St.-Jansteen. Te Sint Jansteen wist een patrouille van dë douane een partij boter van 155 kg, alsmede twee rijwielen in beslag te nemen. Twee smokkelaars sloegen bij de nadering van de doua ne op de vlucht met achterlating van hun met smokkelwaar beladen rijwielen. De mannen wisten in het duister té ontkomen. Bèvordering pluimveeteelt consulent Bij Koninklijk Besluit is Sr. B. H. van der Zanden, ingenieur 1ste klas bij de voorlichtingsdienst ten behoeve van de landbouw (rijkspluimveeteelt- consulent voor de provincies Noord- Holllaiid, Zuid-Holland én Zeeland), met ingang van 1 januari 1958 bevor derd tot hoofdingenieur. Goesenaar sloeg ruit in te Bergen op Zoom. In de nacht van zaterdag op zondag werd in dé Korenbeursstraai te Ber gen op Zoom een ruit van een wo ning ingeslagen door een man die onder drankmvloèd verkeerde. De diréct gealarmeerde politie kon de dader, een zekere D. B. uit Goes, nog juist voor diens vertrek met de laatste trein naar Zeeland, aanhou den. Hij werd meegenomen naar het politiebureau, waar hij werd inge sloten. Na ontnuchtering moest hij zich over zijn dwaze daad verant woorden. Er werd j gen hem opgemaakt Schuur te Heikant in de as gelegd. Té St. Jahsteen brak brand uit in èeh léhdbouwschuur óp het bedrijf van de heer E. B. te Heikant. Dë spoedig gewaarschuwde brandweèr kon uitbreiding van het vuur door komen, doch de schiiüf met een grote voorraad stro, hooi en diverse landbouwwerktuigen werd geheel in as gelegd. De oorzaak van-de brand is onbekend. OP BERUCHTE ANTWERPSE STRAATWEG Bakkers keerden terug naar Tholen... Op de beruchte Antwerpse straatweg van Bergen op Zoom naar Zeeland zijn gisteravond omstreeks tien uur twee Zeeuwse auto's één uit Hein- kenszand en één uit Tholen in vol le vaart op elkaar ingereden. De vier inzittenden van beide wagens moes ten allen per ambulance naar het Al gemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom worden vervoerd. Hoewel zij zwaar gewond zijn bestaat er geen direct levensgevaar. De heer G. L. uit Helnkenszand, bestuurder van één van de wagens, zal waarschijn lijk een oog moeten missen. Tegen tien uur keerden drie Thoolsc bakkers in een bestelwagen van een cursus in Ossendrecht naar huis te rug. De heer J. van O. uit Tholen be stuurde de wagen en 2ijn collega's, „Het Zeeuwsche Landschap" maakte najaarswandeling. Zaterdagmiddag hield de Stichting „Het Zeeuwsche Landschap" haar najaarswandeling in het fraaie bos- en duingebied van Walcherens noord kust. De tocht voerdé de ruim twintig deelnemers eerst door het Binnenbos en het Overbos van 't buiten „Over- duin", waar de wandelaars konden ge nieten van de prachtige herfsttinten, die dank zij het mooië najaarsweer van een bijzondere schoonheid waren. Nadat het vroon was overgestoken, werd door de duinen vatt het water leidinggebied van de gemeente Mid delburg in Oranjezon gewandeld, waar een opvallende rijkdom aan bessen kon worden bewonderd. In tegenstel ling tot vorige jaren, werd het aan natuurschoon bijzonder rijke water wingebied niet in de lengterichting, maar in de breedterichting doorge trokken. Weekend Zeeuwse V.A.R.A.-besfüursleden. In de jeugdherberg „De Schéldè- êtroom" te Vli&sihgen kwamen zater dag en zondag bestuursleden van ver schillende V A.R. A.-af delingen in Zeeland bijeen ter bespreking van dé problemen rond radio èri télévisie. Dit weèkend voor Zeeuwse V.A.R.A.-be- stuursleden was bij wijze van próèf georganiseerd. De problemen werden öndèr de loep genomen door de heren J. W. Le- bon, de omroepsecretaris van de V.A.RA. en .T. W. Rengeling, tele visie-secretaris vande N.T.S. De heer Lebon besprak de financiering van omroep en televisie; de heèf Renge ling behandelde alle facetten van de televisie van de studio tot aan de Eurovisie. Zaterdagavond gaf dè heër Ph. Huis van de N.R.U. een overzicht van de technische verzorging van de radio- en televisieprogramma's. Deze lezing werd met lichtbeelden verduidelijkt. Van de na afloop van de causerieën geboden gelegenheid tot 't stellen van vragen werd een druk gebruik ge maakt. De voorzitter van het district Zee land van de V.A.R.A., de heer A. Wijnands uit Goes, constateerde zijn slotwoord, dat de proef is slaagd. Het was voor de afdelingsbe stuurders een bijzonder leerzaam weekend. 71-JARIGE AMERIKAANSE WON QUIZ Zij j wildé geen Cadillac als troostprijs In het begin van de zo mer belde een employé van een Amerikaans televisiestation het Mu seum van Oud-New York op met de vraag of men hem kon helpen aan „een oude dame van een jaar of hon derd, die alles wist van New York". Het was voor een quiz. De jonge dame van „Inlichtin gen" peinsde een ogen blik en riep toen uit: „Dan moet U „Crum- Sy" nemen. Zij bedoei- e Miss Alletta Crump, een 71-jarige dame, die al 49 jaar m New York woont, waar ze o.a. een theesehenkerij èn een antiekwinkel had. Gisteren zat miss Crump te lunchen in het restaurant „In de keuken" aan de Hoog straat té Rotterdam. Triomfantelijk vertelde zij ons, dat zij de „quiz" glansrijk gewon nen heeft. Op vijf dins dagavonden werd zij gedurende een kwartier ondervraagd. Ze was erg zenuw achtig, maar wist al le vragen toch goed te beantwoorden. Ze had. nu 16.000 dollar verdiend. Het risico dat ze één antwoord niet zou weten, en dan met een troost prijs een Cadillac afgescheept zou worden, wilde ze niet lopèn. Daarom hield ze ermee op. Ze had nu geld genoeg om haar liefste wens ten uitvoer te brengen. Haar hele leven wilde ze Nederland gaan be zoeken. Ze is namelijk van moederszijde een afstammelinge van vlootvoogd Abraham van der Hulst (1619- 1666). Ze wil o.a. naar Zeeland (Vlissingen en Hulst), het land van de familie Van dér Hulst, gaan, Hendrik Willem van Loon, de schrijver, heeft haar indertijd ge holpen met het opzoe ken vail haar stam boom. de heren T. en V. uit Sint-Annaland, maakten de reis mee. Toen zij ter hoogte van het gebouw van de Pro vinciale Noord-Brabantse Elektrici teitsmaatschappij kwamen, reed er uit de Vianenstraat bijna twee ki- op Zoom een personenauto, bestuurd door de heer lometer voor Bergen op uit Heinkenszand. Beide wagens kwamen vrijwel gelijktijdig op het kruispunt en botsten in volle snel heid op elkaar. De heer Van O. werd uit de wagen geslingerd terwijl de heer L. in zijn aan de linkerkant volkomen vernielde wagen bekneld raakte. Met zware inwendige kneu zingen, talrijke snij- en schaafwon den en een ernstig gewond oog werd hij later bevrijd. Ook de drie bakkers werden zwaar gewond. Nadat een dokter uit Hoogerheide de eerste hulp had verleend, bracht een ambu lancewagen de vier gewonden naar het Algemeen Burger Gasthuis ln Bergen op Zoom. Beide wagens, die totaal waren ver nield, moesten met een takelwagen worden weggesleept, nadat de ver keerspolitie ter plaatse het onder zoek had beëindigd. KUNST „De mooiste ogen van de wereld". Goes, „De Prins van Oranje"; Toneelgroep „Studio." IN HET EERSTE BEDRIJF van Jean Sarment's toneelspel „De mooi ste ogen van de wereld", verklaart een jongeman er van overtuigd te zijn, dat hij en zijn onafscheidelij ke vriend hun leeftijd geestelijk ver vooruit zijn. Enkele ogenblikken la ter doet diezelfde, geestelijk zo rijpe jongeman een onbeholpen poging tot zelfmoord; zijn vriend merkt het nog juist op tijd, er gaat een zak doek om de geblesseerde pols en dat is dan dat. Praten we niét meer over, zoals destijds een .gevierd ra dio-komiek placht te zeggen. Het geen overigens helemaal niet wil zeggen, dat er drie bedrijven lang niets meer te praten zou zijn in dit aan sentimenten zo bijzonder rijke stuk. Nee, voor en aleer alles tus sen die eerste, zelfmoordlustige jon geman en het meisje met „de mooi ste ogen van de wereld" weer ln het reine is, zijn er heel wat woordeft gevallen. Mooie, van heftige drama tiek doortrokken volzinnen zijn het, die vooral het meisje en die jeugd vriend van haar later door zijn suc ces verblinde man te zeggen krijgen. Maar met die volzinnen komthet dan allemaal ook keurig voor elkaar. Dat is trouwens al te lezen ln de in houdsopgave van dit zo langzamer hand toch wel overjarige stuk, zodat men volop gelegenheid heeft om gade te slaan hoe de vertolkers zich moeizaam naar dat min of meer ge lukkige slot toewerken. Want moeizaam ging het in de gis teravond door de toneelgroep „Stu dio" voor de Arbeiderskunstkring in „De Prins van Oranje" te Goes ge geven voorstelling. Het «roest ook wel moeizaam gaan. Men moet wel over titanentalent beschikken om dit stuk in deze tijd nog aanvaard baar te maken om leven te blazen in de onwaarachtige noodlotsfigu ren, die er alsmaar handenwringend en weeklagend, of domme scheurka lenderwijsheden lancerend ln rond- strompelen. „Studio" beschikt niet over spelers met titanentalent en bovendien had de (In het programma niet genoem de regisseur klaarblijkelijk nog ge meend een zekere terughoudendheid een soort understatement, te moe ten betrachten waardoor de door Sarment bedoelde tragiek ineen schrompelde tot „een zielig geval", waarin wij met de beste wil van de wereld niet konden geloven. Jammer, heel jammer, want „Studio" heeft wel eens aanmerkelijk beter werk laten zien dan nu in „De mooiste ogen van de wereld", waarin Annie v. d. Vorstenbosch de tot blindheid gedoemde jonge vrouw speelde; Han Surink en Anselm van Melis de jeugdvrienden gestalte trachtten te geven: Eduard Palmers een braaf oud mannetje was en Dore Smit een dienstmeisje. Beide laat- sten speelden overtuigend: de hoofd vertolkers deden hun best. Vanavond is er wederom een voor stelling. VANDAAG. Middelburg Electro: „De vluchteling van Guatura", 19 en 21.15 uur, 14 j. Schouwburg: „Pijnloze bevalling", met inleiding van dokter C. C. Sluiter, 20 uur. Van Benthem en Jut ting: Expositie Favre en Van Ettin- ger, 918 uur. Bogardzaal: Vergade ring N.CV.B 20 uur. Restaurant Wöhler: Oudervergadering gymna sium, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Een theehuls voor Toblkl", 19 en 21 uur, a.l. Luxor: „Maar.. 36 uur", 20 uur, 18 j. Gebouw .Edenburg": Expositie „Wie was Vincent van Gogh", 9—12 en 13.30—17 uur. A-N-MB.-gebouw: Le denvergadering Instituut voor Ar beidersontwikkeling. 20 uur Neder lands hervormd verenigingsgebouw: Vergadering vrouwenver. „Bergop waarts", 20 uur. Goes Grand: „De vuurdoop van een lafaard", 20 uur, 14 J. Prins van Oranje: „De mooiste ogen van de wereld", arbeiderskunstkring (to neelgroep Studio), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2