4 beroemde geneesmiddelen ZÓ DENKT MEN IN HET BUITENLAND ER OVER NIEUWE KRAAN IN HAVEN VAN AMSTERDAM GUNSTIGE STEMMING BIJ DE AARDAPPELHANDEL li» BOEKIMM KLMffi ETHER ONEERVOL UIT HET LEGER EN VIJF JAAR NAAR DE GEVANGENIS in 1 tablet doen wonderen! Chefarine „4" PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 15 OKTOBER 1958 Produktschap Greenten en Fruit Nieuwe voorzitter besprak De nieuwe voorzitter van het pro duktschap voor groenten en fruit, de heer D. J. A. M. van Arcken, heeft aan het begin van de eerste door hem geleide vergadering bijzondere aandacht gewijd aan de positie van de tuinbouw in de E.E.G. In de pe riode na J januari zal het bestuur van het produktschap zich in de inte gratie-vraagstukken en die van een vrijhandelszone bij voortduring moe ten verdiepen. In de loop van de vergadering haal de de heer Van Arcken bij de be handeling van de minimumprijzen voor groenten en fruit bij uitvoer naar België en Duitsland (de mini mumprijs voor appels voor Duitsland is van 18 op 24 cent gebracht) ter Il lustratie aan hoe al deze bijzondere regelingen in de toekomst zullen moeten verdwijnen. Daaraan zitten vele moeilijke vraagstukken vast. De heer Van Aroken heeft de afge treden voorzitter ir. J. J. Mathot dankgebracht voor diens bereidwil ligheid om hem op zo voortreffelijke wijze voor zijn taak voor te berei den. Namens het bestuur heeft de heer J. J. Bos de nieuwe voorzitter met enige vriendelijke woorden be groet. Het bestuur heeft een gewijzigde be groting .1958 en de nieuwe begroting voor 1959 vastgesteld. De richtlijnen voor de teeltregcling 1959 gaan voor advies naar het Landbouwschap. Veel belangstelling voor opleiding schildersbedrijf De eerste prijs van de jaarlijkse vak- wedstrijd van de stichting Landelijke Vakopleiding Schildersbedrijf is dit maal toegekend aan de heer J. Vleu gels uit Meerssen. Hij won de prijs, een kist met schildersgereedschap, met zijn geschilderde reclame „schil ders vragen uw aandacht". Er blijkt voor de landelijke vakoplei ding in leerlingstelsel een grote be langstelling te zijn. Jaarlijks nemen aan de landelijke vakwedstrijden zo'n 200 jonge mensen deel. Intussen zijn nu in de verfindustrie en in het schil dersbedrijf ongeveer 50.000 mensen werkzaam. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK aaaaaaaaaaaa/wvwwsaaaa toeven, cm sclmjven Wethouder heeft openbaar gezag niet Dit is een portaalkraan van een sterk vereenvoudigde constructie welke de K.N.S.M. sinds kort ge bruikt op de emplacementen aan de Levantkade in de haven van Amster dam. Als dit type kraan blijkt te vol doen, zullen er meer van dit model toorden aangeschaft. Rijksdiensten op 27 december gesloten Nu de tweede kerstdag dit jaar op een vrijdag valt, zullen op zaterdag 37 december dc rijksdiensten gesloten zijn. De daardoor verzuimde werk uren zullen op andere dagen moeten worden ingehaald. President Elsenhower heeft een ere doctoraat. In de rechten van de universi teit van Georgetown ln ontvangst géno-: men. Eisenhower legde de eerste steen voor een nieuw gedenkteken van Ed mund A. Walsh. Er heerst op het ogenblik een gunsti ge stemming in de Nederlandse aard- appelhandel. Vrij grote partijen wis selen geregeld van eigenaar en de prijs vertoont een stijgende tendens. Er is een flinke export van aardap pelen, in hét bijzonder naar Zweden, en ook de binnenlandse markt kan Dan cnoóót Inde schaduw van de spoetnik. Het lot van de Duitse rakettenspe- cialfsten, die na de Tweede Wereld oorlog naar Rusland werden gede porteerd, wordt op treffende wijze getekend door de vrouw van één hunner: Irmgard Gröttrup. Haar boek „Die Besessenen und die Mach tigen lm Schatten der roten Kakete" is in een goede vertaling van J. F Kliphuis onder de titel „In de scha duw van de spoetnik"' uitgégever door „I-Iet Wereldvenster" te Baar" Dat dit werk is verschenen in d< vorm van een dagboek, geeft het iets zeer persoonlijks. Men leeft niet alleen mee met het onverwachte transport van Gröttrup én ongeveer vijfduizend andere Duit- Se technici naar Rusland, en met het werk dat zij daar gedurende zeven jaar aan ralcetprojecten verrichtten tot de plotselinge terugzending naar West-Europa op het eind van 1953, maar krijgt ook een indruk, van de bezetenheid, waarvan de ruimte vaartdeskundigen vervuld zijn, wéér ze ook te werk worden gesteld, en van de eenzaamheid, die uit deze „driften" wel eens voor hun echtge note dreigt te ontstaan. Dit boek, dat bovendien enig inzicht geeft in de Russiche samenleving, bevredigt weetgierigheid en is bij zonder boeiend bovendien. Bestuursproblemen in het gebied Nieuwe Waterweg Naar wérd vernomen heeft de minis ter van binnenlandse zaken in over leg met Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een commissie inge steld ter bestudering van de be- stuursprobléraén in hét gebied van de Niéuwe Waterweg. De taak dezer commissie is een ge meenschappelijk standpunt van Ge deputeerde Staten en de regering voor te bereiden met betrekking tot voor het gebied van de Nieuwe Wa terweg te treffen voorzieningen van bestuurlijke aard. Door de betrok ken gemeentebesturen zijn plannep ingediend of nog te verwachten, wel ke als uitgangspunt voor de com missie kunnen dienen. De commissie zal met de gemeenten nauw contact houden. Het feit der instelling deze commis sie is medegedeeld aan de 27 ge meentebesturen, die destijds met Rotterdam samen overleg gepleegd hebben over deze vraagstukken. Zes maanden voor inbraak door Duitse „toerist" De rechtbank te Arnhenr lieeft de Duitser E. S. uit Hoekenheim con form de eis veroordeeld 'tot zes maanden gevangenisstraf met af trek. Hij had zich volgens de tenlasteleg ging schuldig gemaakt aan inbraak in „hotel Haarhuis" en in de pasto rie van een r.-k. kerk aan; het Nieu we Plein te Arnhem. Zijnbujt was in totaal f 130, heel wat gebruiken. Van groot belang is verder dat de kwaliteit van de Nederlandse aardap pelen dit jaar zeer goed is. Het ver schil met de oogst '57 is wel erg groot. Toen was het aardappelseizoen van begin tot eind een misère. Er was veel ziekte in het gewas en de knol len zelf hadden Veel te lijden van gla- zighéid. Dit remde een vlótte afzet; in hogfe mate. Dit jaar is er praktisch, geen sprake Van zieke knollen en ook „glas" komt niet voor. De vooruitzichten voor de export worden gunstig beoordeeld, aange zien, er in verscheidene belangrijke aardappelproducerende landen van West-Europa sprake is van een ge ringere oogst in vergelijking met vo rige jaren. Met name in Engeland is dat het geval. De wethouder der gemeente Voorhout, de heer J. H. D. is destijds door het gerechtshof te Den Haag veroordeeld tot 35 boete wegens belediging van liet openbaar gezag op 14 januari 1955 de toestand der gemeente besprekend op een openbare vergadering. De ach tergrond dezer zaak is, dat de ge- meentraad reeds tweemaal een motie van afkeuring tegen de burgemees ter had aangenomen. Toen dit niet hielp overwoog men een adres aan hogere instanties te zenden met het verzoek de burgemeestér te ontslaan, omdat men bepaalde bezwa ren tegen hem had. De verdediging van de wethouder was, dat hij in zijn bewoordingen niet verder was gegaan dan het geven van kritiek. Van zijn veroordeling Is hij ln cassatie geko- De advocaat-generaal bij de Hoge Raad, mr. Van Oosten, oordeelde in zijn gisteren genomen conclusie, dat hetgeen de veroordeelde op de verga dering zeide niet gericht was tegen een bepaald aangewezen gezagsdra ger. Het hof heeft dit in het midden gelaten en niet op de grondslag der telastèlegging beraadslaagd. Daarom concludeerde hij tot vernietiging en verwijzing der zaak. Frauduleuze gemeente ontvanger stond terecht Voor de Alkmaarse rechtbank heeft dinsdagochtend terechtgestaan de jarige J. S. uit Oude Niedorp, die sinds 1946 gemeente-ontvanger was sedert mei j.l. in arrest. Blijkens de dagvaarding had hij zich gedurende het tijdvak van september '56 tot mei '58 schuldig gemaakt aan ver-, duïstéring ten nadele van de gemeen te Oude Niedorp tot een bedrag van f 7983 en ten nadele van de r.-k. gezinszorg waarvan hij secretaris- penningmeester was, tot een bedrag van f 7783. De officier van justitie, jhr. mr. A. J. Reigersman eiste 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van de sedert 24 mei in voorarrest doorgebrachte hechtenis. Limburg presenteerde zich Voor Limburg is aan het t.v.-Isole- ment gisteren een eind gekomen. Met een druk op de knop stelde de burge meester van Roermond de t.v. steun- zender, die in zijn plaats is gebouwd in dienst en opende daarmee voor het zuiden dit venster op de wereld. Voortaan zijn de Limburgse t.v. kij kers niet meer aangewezen op de Duitse en Belgische zenders en bo vendien kan Bussum nu via de straal zender rechtstreeks reportages bren gen uit het zuiden van het land. De kennismaking was gisteravond di rect al wederzijds: Limburg zag een programma van de N.T.S. en de rest van het land zag Limburg. Want 300 dames en heren uit het land van „het bronsgroen eikenhout" brachten in Sittard een feestprögrahima dat door de N.T.S. werd uitgezonden. Kijk en luister Zoals het nu lijkt, zal de voetbalwed strijd Nederland-Denemarken van avond niet op het scherm te zien zijn. De voetbalenthousiasten zullen genoe gen moeten nemen met een radiover slag van de Jan de Troye en Ad van Emmenes op Hilversum II. Na het weekjournaal brengt de A.V. R.O.-tv eerst het vermaarde echt paar Armand en Michaela Dennis op de beeldbuis. Zij filmen bij de Mun- chinson-watervallen jonge krokodil len. Na deze avonturen een thriller van twintig jaar oud: Alec Coppels bekende „ik heb de graaf vermoord", waarin Jan Retel, Sonja Bril, Chris Baay, Lo van Hensbergen, Andrea Domburg, Henk van Ulsen en Ton Kuyl o.m. te zien zijn. Het is de eer ste grote t.v. produktie van het nieu we gezelschap enserhbTe, onder régie van Walter van dér Kamp. Hét stuk- had voor de oorlog veel succes in ons land. Het behandelt de moord op een graaf, waarbij de daders talrijker lij ken te zijn dan mogelijk is. Een gees tig griezelstuk om zó te zeggen. Gaat te elfder ure de vootbal reporta ge toch nog door wat eigenlijk nié mand verwacht dan komt de- graaf vrijdag op het scherm; UT DE DONDERDAG 16 OKTOBER HILVERSUM I. 402 m. 746 ltc/s. 7.00 KRO/ 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV/ KRO:. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.So 'V. d. Jeugd. 7.40 Gram, 7.45 Morgengebed; én liturg. IcaL 8 00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d.. yrouw. 9 35 Waters). 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10 30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 1.1.45 Vocaal dubbel- kwart. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van liet land. 12.35 Land en tulnb. meded. 12.38 'Gram. 12.50 Act.". 13.00 Nws, 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13-45 'Gram; NCRV: 14 00. Met.ropóle ork. 14.45 Gram. 15.20 Cello en piano. 16:00 Bijbellezing. 16.30 Gram. 17.00'V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17,40 Beursber. 17.45 Amus. muz. 18,15 Stemmen van Overzee, ié.po Vocaal ens. 18.50 Sociaal persEeetief-,,fiausi 19.00 Nws. en weerber. 19 10 Öp dé man af. 19.15 Gram. 19-30 Radipkrant.. 19.50 CHU, pol. caus.. 20.00 Gevar- progr. 22,00 Tijdschriftenkron: 22.10 Orgelconc.. 22;.$)' Avoridoverdenklng. 23.Op Nws, 23.15; Spoti* uitsl. 23.20—24 00 Gram. HILVERSUM II. 298 lil. 1007 kc/s. 7.00 AV RO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram., VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 NWS. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d, vrouw. 9.10, V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijd ding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters.. 11.00 Tussen de wal en het schip, eau.!--' 11.15 Omr. ork. 12.00 Antus. muz.: 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Lichte fnuz- 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13i00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Prome nade ork. 13.55 Beursber. 14.00 Pianóduo. 14.30 Logboek München 1938 (II). 14.55 Zif geunermuz. 15.15 V. d vrouw, 16 00 Van; Vier tot Vijf. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Llch/ te muz. 18.00 Nws. 18.15 Danamuz, 18,45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit. Londen. 19,00 V. d. kind. 19.05 Ga erejBrcï' even voor zitten. 20 00 Nws. 20 05 Kamér- ork. 20.50 De oude man en de zee, hoorsp. 22.05 Strijkkwart. en solist. 22,40 AcL 22,$k Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New .25—24.00 Gram HIJ WILDE ZO GRAAG DIENEN.... Lemuel King, 87 jaar, is gisteren tot vijf jaar opsluiting en tot on eervol ontslag uit het Amerikaanse leger ver oordeeld. King heeft deze gang van zaken alleen maar aan zich zelf te verwijien. Hij had immers niet in het leger behoeven te zijn. In januari van dit jaar was hij als onge wenst element uit de dienst ontslagen, maar drie maanden later diende King zich op valse papieren aan als sergeant. Hij wérd naar Duitsland ge stuurd en diende vijf maanden voor hij te gen de lamp liep. Hij was op een vals pasje met verlof gegaan, maar was na ruim een week aangehouden en pleegde bij zijn aan houding verzet. Al onmiddellijk werd hij gedegradeerd van „master sergeant" tot sergeant eerste klasse. Daar bleef het niet bij. Natuurlijk waren in zijn zaak vele papie ren nodig en toen kwam uit dat King ei genlijk niet in het le ger had mógen zijn. Bij het Amerikaanse leger noemt men de zaak-King uniek. Men kent gevallen dat de uniform werd aange trokken om fraude te plegen, maar men kan zich geen ander ge val herinneren dat ie mand zich zo veel moeite heeft gegeyen om in actieve dienst te komen en ook werke lijk te dienen. De verdediger van King heeft geprobeerd de zaak te torpederen door te stellen dat King niet door het le ger kon worden be recht omdat hij eigen lijk geen militair meer was. Maar de auditeur militair was van me ning dat een feitelijk dienstverband was ont staan, als gevolg van de handelingen van be klaagde zelf. Van Otterloo, Krebbers en Olof gehuldigd Een ovationele huldiging is de jubi lerende musici Willem van Otterloo, dirigent, en Herman Krebbers en Theo Olof, concertmeesters van het Residentie Orkest, dinsdagavond het gebouw voor K. en W. te Den Haag ten deel gevallen ter gelegen heid van het feit, dat zij 25 jaar ge leden hun loopbaan als resp. dirigent en solisten begonnen. Staatssecretaris mr. R. G. A. Höppener deed medede ling van de benoeming van het viool duo Olof-Krebbers in één koninklijk besluit tot ridders in de Orde van Oranje-Nassau. Aan dirigent Van Otterloo bracht hij de hulde en. dank van de regering over voor zijn uit- zonderlijk grote gaven,, die tot ver in i York. 2316 Act. of gram. het buitenland doordrongen. Met het orkest heeft de naam van ons land elders een zeer goede, klank gekre- gen. De burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolfschoten bracht de dank van de ganse muziekminnende bevolking aan de jubilerende musici over. Het programma van het jubileum-ga- laconcert werd geopend met de „In- trada" van Willem van Otterloo, ge schreven ter gelegenheid van het ju bileum van het Rijksmuseum. Ver volgens speelden Olof en Krebbers, begeleid door. de strijkers van het or kest, het concert voor twee violen en strijkorkest in dkl. t.van Johann Sebastian Bach. Een voor deze gele genheid geschreven serie variaties op het „Uilenspiegel-thema" van Ri chard Strauss werd met grote aan dacht en vaak enig amusement aam- gehoord. Het concert werd besloten met de symfonie in d.'kl.'t. van Cae sar Franck. Na het concert hebben burgemeester en wethouders van 's Gravenhage het orkest een ontvangst aangeboden in het oude stadhuis. Advertentie) „landerig gevóel zorgt een enkel r nel plezier Uw werk kunt deenl De Amerikaanse, luchtmacht heeft za-: terdag het tweede schot op de maan gelost. De lancering gelukte en aan vankelijk dacht men dat de raket het doel de maan zou bereiken. Zelfs werd in een communiqué gezegd dat de zwaartekracht der aarde was over wonnen. Dat hebben de Amerikanen moeten inslikken. Over deze onjuiste voorlichting hebben de bladen van ve le landen geschreven cn zij hebben deze voorlichting kwalijk genomen. De Amerikanen hebben inmiddels verklaard hoe dc zinsnede in het communiqué was geraakt. Overigens heeft men juichend geschreven over de prestatie van de Amerikanen. De Frankfurter Allgemeine Zeitung schrijft, dat. de Amerikanen ondanks, het gedeeltelijk mislukken van he) schot op de maan trots mogen zijn op hetgeen fij hebben gepresteerd. En wij (Duitsers) kunnen dat mei hen zijn omdat zonder het werk, da) Duitse raketbouwers voorheen heb ben verricht, de huidige ontwikkeling niet denkbaar zou zijn geweest. Het was een ontwikkeling die met een voudige middelen-is begonnen. The New York Ti-mes zegt in een Com mentaar onder de titel „Goed gedaan Pionier". Als de raket gedaan had wat de Amerikaanse luchtmacht had gehoopt, dan had de Pionier een soort dagboek uitgezonden naar de aarde wat het had gevoeld en gezien over de donkere kant van de maan. Er werd wel een grote prestatie gele verd, maar de maan werd niet be reikt. Het oude liedje over de man, die in een ballon zweefde rond de maan zou spoedig verwezenlijkt kun nen worden. Met goede verwachtin gen kunnen we daarom zeggen: „Goed gedaan Pionier, de volgende keer meer geluk". Inmiddels heeft communistisch China het bestand, dat voor een week was afgekondigd met twee weken ver lengd, Volgens autoriteiten in Washington heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken John Foster Dulles het sein gegeven kalm aan te doen wat betreft het verlenen van concessies aan Chinese commu nisten. Echter wordt toegegeven, dat Ameri kaanse autoriteiten trachten de weg te plaveien voor een soepeler bena dering van de kwestie Formosa, als de communisten blijk geven van de oprechte wens het bestand in het Verre Oosten te handhaven. In officiële Amerikaanse kringen helt men over tot de mening dat de For mosa-crisis voorlopig geluwd is. Vol gens hen realiseren de, communisten zich waarschijnlijk dat zij niets te winnen hebben en misschien veel te verliezen als zij de beschieting van de voor het vasteland liggende eilanden hervatten. Men is van mening, dat de communisten al veel bereikt hebben sedert de beschieting van de eilanden op 23 aug.-begon en dat zij er voor lopig riiee tevreden zullen zrjn hun pogingen op de fronten van diploma tie en propaganda voort te zetten. In Amerika wordt de strijd over de integratie op middelbare scholen voortgezet. Een groot aantal van de zuidelijken zijn van gedachten ver anderd op het gebied van de rassen scheiding. De ontwikkeling in hun naaste omgeving en de contacten, die zij zelf met negers hebben gehad, heb ben hun steeds meer het besef bijge bracht, dat rassenscheiding een uiting van vijandelijke gezindheid betekent. Niet allen, zo schrijft John Kerigan, onder de titel „Wat niet met grote koppen over de rassenintegratie wordt gezegd", zullen dit openlijk toe geven, maar in vertrouwd gezelschap zullen velen ronduit verklaren dat opheffing van de rassenscheiding in derdaad onvermijdelijk is. De gematigden zijn zelfs al zover dat ze eerlijk toegeven dat ze lie ver enkele negerleerlingen in hun scholen zullen toelaten dan het he lemaal, zonder school' te moeten doen. In de kranten zijn vele speculaties verschenen over de opvolging van Paus Pius XII, Het Vatikaanse blad „Osservatore Romano" heeft een be roep gedaan op de pers om op te houden met te spreken over de paus- opvolging in politieke termen. Het blad keert zich niet tegen voorspellin gen als zodanig, maar wel tegen een voorstelling van zaken als zou uit het conclaaf een paus te voorschijn ko men, die erin geslaagd is tendenzen en partijen op de juiste politieke wij ze te benutten. Het blad acht zulk een voorstelling van zaken ,de -meest onverdraaglijke, belediging voor de kerk. Zie geen poel of moeras waar een zee is, zo richt het blad zich tot de pers. Wees ervan overtuigd dat geen eerzucht of persoonlijke doeleinden in de harten der verkiesbaren sterker zijn dan de vrees gekozen te worden voor een ambt, waarin geen menselijke toege vendheid of vergeving voldoende is voor zijn handelingen". TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. VARA: 20,20 Merken., dingen, nu 20.30 Spiegel der, kun/' 31.00 Anders dan anderen, TV-Wai; grafie, H. van Sleen, Tweede Kamer lid voor P.v.d.A., overleden In de ouderdom van ruim 67 jaar is hedennacht te Rotterdam overleden de heer H. van Sleen, lid Van dé Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid, tot voor kort eerste plaats vervangend voorzitter van dit hoge college en oud-burgemeester van Brielle. Harm van Sleen, dié op 1 december? 1890 in Meppel werd geboren, koos een loopbaan bij het onderwijs. Hi'jL volgde na de lagere school de lessen op de normaalschool in zijn geboorte plaats en behaalde in 1909 de on derwijzersakte. De eerste schreden op het sehoolmeesterspad zette hij in; Gasselternijeveenschemond. Van 19Ó9 tot 1914 gaf hij er de kinderen uit die plaats les. Een jaar lang, van 1914 tot 1915. was hij als onderwijzer werkzaam iit Vlaai-dingen. In 1915 vertrok hif naar Rotterdam, de stad* die hij altijd trouw gebleven is, al heeft hij een aantal jaren in Byiel.le gewoond waar op het gebied van het ón derwijs zijn grote verdiensten - lig gen. Van 1915. 'tot 1937 was Vatï Sleen bij het gewoon lager onderwijö in de. Maasstad werkzaam. Op 8 juni 1.937 stapte hij sls' afge?» vaardigde voor de toenmaligeS.D>: A.P. de Tweede Kamer binnen. Geruime tijd had de heer Van Sléén zich al in de politiek en in het orga- nisatieleven bewogen. Zo was hij van' 1909 tot 1914 secretaris van de ai'-; deling Stadskanaal en propagandist voor de provincie Groningen van de Bond van Nederlandse Onderwijzers; van 1919 tot 1927 bestuurslid en daarna Secretaris van de afdeling Rotterdam van deze bond; van .1918 tot 1940 secretaris van de federatie Rotterdam van de S.D.A.P. en van 1927 tot 1939 lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. 'J Van 1 januari 1947'tot 1 januati 1956 dus tot een maand na het bereiken van de 65-jarige leeftijd -i- vervulde de heer Van Sloen het. ambt van burgemeester van Den Briel.-l In eerbiedige stille hebben de lede» van dc Tweede Kamer dinsdagmid dag staande de redevoering aange? hoord, die de voorzitter dr. Kor ten- horst aan de heer Harm van Sleén, heeft gewijd. Het valt mij moeilijk mij deze Kamer voor te stellen zon der Van Sleen, die in de laatste vier jaren zo dikwijls de voorzittersstoel heeft ingenomen, en die dan met zo veel wijsheid onze vergaderingen wist te leiden, zo zei de voorzitter. Hij beschouwde zijn verkiezing tot plaatsvervangend voorzitter als een voorrecht, als een bekroning van zijn politieke loopbaan. De Kamerpresident schetste de heer Van Sleen als een voorbeeld van een onbaatzuchtig mens, die met al zijn krachten het algemeen belang heeft gediend pn hij gaf uiting aan de dankbaarheid van de Kamer voor wat hij aan ons land gegeven heeft. Na mens de regering sloot de minister president, dr. Drees, zich bij deze posthume hulde aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6