De gehuwde ambtenares in Goes mag functie blijven uitoefenen Zeeuwse Almanak WVNAND FOCKINK van tot Sanmh'Z^l Agenda WATER IR PLASTIC DOOR DE ZARDKREEK „ZEELAND" TREKT NAAR ANTWERPEN EN GENT PROV I N U 1 A DE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 15 OKTOBER 1958 BESLUIT VAN GEMEENTERAAD Compromisvoorstel van B. en W. werd unaniem verworpen Een ambtenares In Goes kan ook na bet aangaan van een echtverbintenis in functie blijven. De gemeenteraad heeft dinsdagavond dit besluit met al gemene stemmen genomen, zij het, dat sommige raadsleden wat aarzelend hun stem aan een desbetreffend, door de heer .Ph. Haverhoek (p.v.d.a.) geformuleerd voorstel hebben gegeven. Daarmede werd liet compromis voorstel van B. en W. van Goes getorpedeerd. Hét college had voorgesteld het betreffend artikel in de ambtenaren-verordening zodanig te wijzigen, dat or voortaan zou staan: „B. en W. kunnen onder goedkeuring van de gemeenteraad aan een gehuwde ambtenares ontslaggeven, wanneer naar hun oordeel de taak en de plaats van deze gehuwde ambtenares in haar gezin enerzijds en een behoorlijke vervulling van haar ambtelijke functie anderzijds niet redelijk verenigbaar zijn." Dit nu ging de raadsleden juist iètê te ver, want men achtte dit vrijwel unaniem een ingrijpen in de per soonlijke- en gezinsverhouding. Ondanks het feit, dat men er terdege van overtuigd was, dat de taak van een vrouw in haar gezin moet. prevaleren, vond men de bepaling een aanslag op de rechtspositie van tie vrouw. Als éérste spreker liet de heer F. P. J. Polderman (c.h.u.) zijn licht over het voorstel schijnen. Hij wees er op, dat de vrouw langzamerhand vrijwel dezelfde plaats is gaan innemen als do man. Rijk en provincie zijn schoorvoetend gevolgd om de ge trouwde vrouw in dienst te laten blijven, Hij was van mening dat door het compromisvoorstel van B. én W. van Goes het was een meêrderheidsvoorstel de rechtspo sitie van de gehuwde ambtenares wel 2eer dubieus werd gesteld. B. en W. hebben geen recht In te grijp eb in het huwelijksleven, betoogde spreker, die voorts vroeg de hierop betrekking hebbende bepalingen te •chrappên. Hét moet zo worden gere geld, dat de gehuwde ambtenares niet onder de willekeur van wie dan ook komt te vallen, zei de heer Pol- dérman, Ook de heer Haverhoek die zich in grote lijnen met het be toog van de heer Polderman kon verenigen - bleek gekant tegen de beperkende bepalingen. Be trokkenen moeten dit zelf kunnen regelen, aldus spreker. Hij kwam vervolgens met het voorstel de beperkende bepalingen er was ook nog een artikel, waarin voor toepassing van de reeds eerder genoemde bepaling de gehuwde ambtenares gelijkgesteld zou moe ten worden met de vrouwelijke ambtenaar, die In concubinaat leeft te schrappen en de ge huwde ambtenares gelijk te stel len met haar mannelijke collega's. Principieel „Principieel gezien ligt de hoogste taak van de vrouw in haar gezin," «o stelde mr. J. G. v. d. Burght (a.r.) nadrukkelijk vast. Het is echter niet aan de overheid om te beoordelen,, of de gehuwde ambtenares haar arbeid wel of niet moet blijven verrichten. Overigens was spreker van mening, dat d« overheid zich in deze gevallen terdege van haar verantwoordelijk heid bewust moet zijn. Hij vond voorts, dat er grote bezwaren kleef den aan het voorstel van B. en W. Indirect geven B. en W. het be- roepsrecht op de gemeenteraad, maar dat maölct de zaak, nog ingewikkel der. Bepaalde zaken, die Vblkomen in de persoonlijke sfeer liggen, zou den dan in het volle licht van de openbaarheid worden geplaatst zo. stelde mr. v, d. Burght vast. Hij vroeg zich voorts af hoe B. en W. zich voorstelden een gefundeerd oor deel te vormen over de taak van de betrokken vrouw in haar gezin. Hij kwam tenslotte tot de conclusie dat slechts de weg openbleef om alle be palingen te schrappen. De heer C. W. Vervest (k.V.p.), toonde zich teleur gesteld over de gang van zaken, zo als die zich thans voordeed. De ma terialistische belangen wei-den bóven de ideologische gesteld, zei hij. Hij was van mening, dat men beter kon j afwachten een beslissing te nemen en deze kwestie in een volgende raadsvergadering behandelen. Een suggestie, waarmede geen der an dere raadsleden akkoord bleek te gaan. De heer A. G. Heijboer (c.h. u.) was de mening toegedaan, dat men in deze zaak zeer omzichtig te werk moest gaan. Hij vond het voor stel door B. en W. gedaan evenwel onaanvaardbaar. Hij zeide zich niet te zullen verzetten tegen het schrap pen van de „gewraakte" bepalingen, maar hij zou zijn stem slechts aar zelend geven. Overheidstaak Wethouder J. H. Roose (k.v.p.) be- lichtte het voorstel vervolgens uit het oogpunt van B. en W. Hij was het er over êens, dat de bestaande toestand ontslag bij trouwen niet gehandhaafd kon blijven. De overheid, heeft echter ook tot taak de belanghebbenden tegen zichzelf te beschermen* Men moet het hoogste goed in 's ménsen leven, het huwe lijk laten prevaleren, boven de ma teriele instelling, betoogde hij. Waar zouden de kinderen van deze men sen straks naar toe moeten", vroeg spreker zich af. „Naar een staatsbe- waarplaats soms"? Het college had geen andere weg gezien dan met dit compromisvoorstel te komen. Wethouder J. J. van Melle, de waar nemend burgemeester, zag ook wel bezwaren aan de voorgestelde rege- ADVOCAAT van doet Uw goede smaak volledig recht! ptr fitsf4.15 TERUG IN WEMELDINGE. Drie jaar geleden vertrok uit Wemel dinge mejuffrouw Jo de Schipper naar Nieuw Guinea, waar zij, net als ze hier had gedaan, het beroep van kleuterleidster zou gaan uitoefenen. Na een prachtige reis belandde zij in Hollandia, waar haar nieuwe pupil len woonden. Mejuffrouw De Scliip- Eer had het daar Uitstekend naar aar zin. Met een scooter doorkruis te zij de prachtige omgeving «yi met haar kleuters kon zc het goed vin den. Toch besloot zij om na drie jaar, toen haar contract afgelopen was, naar huis te gaan. Haar ouders in Wemeldinge zijn niet zo jong meer én drie jaar is per slot van rekening een lange tijd. Zo stapte mejuffrouw De Schipper op de bootnaar Canada. Want voor zij naar Wemel dinge terugging, wijde zij eerst vrienden in Ontario bezoeken. BIJ de heer en mevrouw M. de GroeneVan FOTO In de stilte van de middag rammelde de bel venijnig door die woning in Middelburg. De vrouw deè huizes schrok op uit haar bezigheden, vroeg zich af wie dódr nou weer zou bellen én begaf zich naar de voordeur. Zo dra ze die geopend had, plaatste een doortastend heer zijn voet tussen deur en dorpel en ratelde een lesje op. dat ongeveer als volgt luidde: ^Mevrouw, we komen U een verras sing brengen. U hoeft, er zelf niets voor te doen. U krijgt van mij dit kaartje dan komt er straks een fotograaf en die maakt van U en uw kinderen een prachtige foto. Wat, zegt U daar wel van?" Verbluft mompelde de nog jeugdige mevrouw: „Ilc heb geen kinderen". Dat was helemaal geen bezwaar. ,JDan, mevrouwtje", zo ratelde de tnon verder „dan maakt de foto een mooie interieur-foto van Daar nu heeft het mevrouwtje ook en bijzonder feestelijk voor bedankt. „Want, man" zo sprak ze „als er van mij een interieur-foto ge maakt moet worden laat ik dat toch liever in het ziekenhuis doen..." Stel is zij een maand gebleven. Zon dag is zij met de „Maasdam" in Ne derland teruggekeerd. STORMMEEUW. De heer C. de Nooyer te Koudekerke vond, op 11 september dit jaar een geringde meeuw, die In zijn ring het nummer Stavanger 506.905 droeg. Het trekstation in Leiden deelt ons nu mede, dat deze vogel in de regis ters is opgespoord. Het is een storm- meeuw, die 17 Juli 1955 als nost- jong In Heröq, dicht bij Christlan- sand aan de uiterste zuidpunt van Noorwegen werd geringd. De vogel is dus Iets meer dan drie Jaar oud ge worden. NATUUR I. Bij onze correspondent in Ooster- land (Duiveland)de heer L. A. Ca- pelle, is een biet te zien. Geen ge wone biet, maar een biet van buiten gewone afmetingen en van een in drukwekkend gewicht. Zonder kop en loof woog dit exemplaar name lijk, op 200 gram -nu, 7 kilo. Het is een produlct van het latul van de heer Mar. de Bruine Wz., die binnen af zienbare tijd naar Schouwen zal ver huizen. Daar is namelijk een sane ringsboerderij voor hem gebouwd. De suikerbiet kicam daar ook vandaan. Wanneer we goed zijn ingelicht zou deze biet, mits het suikergehalte nor maal is, een half pond suiker op leveren. NATUUR n. Ook in Helnkenszand bloeien de fruitbomen voor de tweede maal. De boomgaard van do heer J. P. van Llere is een lust voor het oog, want midden in het najaar geuren en flenren er de bloesems. Advertentie ling. Maar aan de andere kant dient men de nodige excessen uit te slui ten, zei hij. Overigens gaf hij toe, dat de beperkende bepalingen niet bruikbaar zijn. Wethouder mr. H. B. Bouwman was een vurig voorstander van afschaffing van de bepalingen. Het is toeh wel een ietwat wonderlij ke opvatting, dat de vrouw zich al leen maar in haar gezin kan ont plooien, aldus spreker. Ook het P.v.d. A.-raüdslid J. S. Visscher was de me ning toegedaan, dat de overheid in dezen geen oordeel kan en mag vel len. Nadat de heer N. E. van Sante (v.v.d.) een enkele opmerking had geplaatst over hetgeen men In de praktijk te zien krijgt, werd het voorstel van de heer Haverhoek met algemene stemmen aanvaard. Advertentie Spoedig goedkeuring voor bouw ziekenhuis in Goes In verband met het feit, dat op korte termijn de rijksgoedkeuring wordt verwacht voor de bouw van het Pro testants Christelijk Streekziekenhuis te Goes, heeft de gemeenteraad van Goes tijdens de dinsdagavond gehou den zitting, zich garant verklaard voor een geldlening van 25.000, welke de stichting Protestants Chris telijk Streekziekenhuis met de Mid- denstandsbank te Goes kan aangaan. Het betrof een spoedvoorstel, dat na afhandeling van de agendapunten aan de raad werd voorgelegd. (Slot van pag. 1 weinig te verkennen, voor en al eer de poorten van het immense Sportpaleis, waar rond 16.000 toe- eohouwers een plaats kunnen vin den, zich openen om de bezoekers doorgang te verlenen. Ook vanoit Zeeuwsch-VInandoren trekt men naar de Antwerpse ^.ijs- revue. Eveneens in „georganiseerd verband", ook per touringcar van een West Zeeuwseh-Vlaainse onder neming en dan tweemaal per week en wel op zaterdag ett zondag. De belangstelling is hier wat minder groot tengevolge van de geringe be volkingsdichtheid, maar daar staat tegenover, dat Velen het reisje on getwijfeld ook op eigen gelegenheid maken. Niettemin overweegt een bus onderneming in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen om dit seizoen eveneens „revue-reizen" in te voeren en wel op dinsdag en donderdag. Niet alleen vertier Overigess zoeken de Zeeuwen In het nabije België niet alleen vertier. Ook de cultuur heeft de belangstelling, zij het dan in geringere mate. Zo wordt bijvoorbeeld wel regelmatig de opera in Gent bezocht, maar dan toch meer op individuele, basis en niet in een zo massaal verband als Machine trok witte strepen op Halsterweg naar Tholen Bij het trekken van witte strepen op de Halsterseweg tussen Bergen op Zoom en Tholen heeft de Rijkswater staat maandag gebruik gemaakt van een machine, waarmee dit werk snel kan geschieden .Dit laatste was ge wenst: het verkeer is op deze weg door de huidige aanvoer van sui kerbieten uit Tholen naar de fabrie ken in west-Brabant momenteel zeer intensief. Na deze weg zal het traject SteenbergenSt. Philipsland „machinaal" van witte strepen wor den voorzien. Provinciale jeugdwerkcom missie C.J.V. te Goes bijeen Dezer dagen vergaderde in Goes de Provinciale jeugdwerkcommissie van het C.J.V. In Zeeland. De voorzitter, de heer Th. Wijtman deelde mede dat de heer K. Wouters te Zoutelande zijn benoeming als secretaris heeft aanvaard. Er werd besloten de naam van de commissie te veranderen in de jeugd-staf van het C.J.V. in Zee land. Deze ieugdstaf zal worden uit gebreid met de leiders uit de krin gen. Het zomerkamp te Leusden werd door 80 jongens uit deze pro vincie bezocht. In april zal er een weekend te Wemeldinge gehouden worden voor training van de leiders, eventueel in combinatie met de jeugdstaf van de meisjesclubs. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's en 7. V%WM\\WA*AA/>AAAAAA/S met de populaire ljsrevue het geval is. Destijds heeft een autobusonder neming in Zeeuwsch-VIaanderen wel een proef genomen met het uitschri j ven van reizen naar Gent (en ook naar Brussel) voor het bezoeken van toneel- en operavoorstellingen, maar dat is geen succes geworden. Dege nen die dergelijke cultuur-manifesta ties In het nabije België willen bij wonen, doen dat op eigen gelegen heid of, zoals bijvoorbeeld in Axel het geval is met een reisclub. Voor de busondernemingen op Wal cheren is het uitschrijven van „opera- reizen" naar Gent vrijwel onmoge lijk. omdat men dan te kampen krijgt met het bekende euvel van „de laat ste boot". En een terugkeer vla Ant werpen na eèn avondvoorstelling zou het culturele uitstapje te omslachtig en ook te kostbaar maken. Het komt wel voor, dat een gezelschap per bus de opera in Antwerpen bezoekt, maar waar men wat betreft de ijs- revue van duizenden liefhebbers kan spreken, geldt het hier slechts enke le honderden. Maar samenvattend kan men toch concluderen, dat er in het herfts- en winterseizoen een trek ontstaat van uit Zeeland naar België en dan met. name naar Antwerpen en Gent, die men gevoegelijk „do grote trek" zou kunnen noemen. Want het gaat met „wagonladingen" tegelijk Tweede veerboot in 1960 in de vaart Vier werven uitgenodigd om offerte te maken Het provinciaal bestuur vau Zee land heeft dinsdag een viertal Ne derlandse scheepswerven uitgeno digd-een offerte te maken voor de bouw van een tweede veerboot van het type van de deze zomer in ge bruik genomen motor-ferryboot „Prinses JJeatrix". Zoals bekend werd de eerste veerboot door de werf J. en K. Smit te Kin derdijk gebouwd. Volgens de wens van de regering zijn thans vier scheepswerven aangezocht een offer te te maken. Ook hier is de firma J. en K. Smit te Kinderdijk bij; verder de Kon. Mij. „De Schelde" N.V. te Vlissingen, Wilton Feijenoord te Rot terdam en de wérf Merwede te Har- dinxveld. Het provinciaal bestuur hoopt, dat de bouw van de tweede veerboot vol gende maand, in elk geval voor Kerstmis, gegund kan worden. In de loop van mei 1900 zou het schip dan vaarklaar opgeleverd moeten worden, zodat het nog kan varen tijdens het drukke seizoen. De bouw en inrich ting van de nieuwe veerboot zal in grote trekken dezelfde zijn als die van de eerste boot. Zo zal de voort stuwing van de nieuwe boot op de zelfde wijze geschieden als die van de „Prinses Beatrix". Ziekenfonds breek! met Viissingse zenuwartsen Het bestuur van het Algemeen Zie kenfonds Walcheren heeft besloten de zenuwartsen G. J, W. Petten en A. .J Boom te Vlissingen definitief te ont heffen als medewerkers van het zie kenfonds. Hun werkzaamheden zul len voorlopig worden waargenomen door de artsen G. J. Scherphuis en B. Pfaeltzer. Zoals men zich zal herinneren werd tegen de beide Vlissinge artsen enige tijd geleden een onderzoek ingesteld Tin verband met administratieve on nauwkeurigheden, waardoor het zie kenfonds benadeeld zou zijn. Naar wij nader van de zijde der justitie verne men is nog geen beslissing gevallen over het instellen van een eventuele vervolging. Oud-burgemeester van Wsstkapelle overleden Mr. W. J. Woldringh van der Hoop Maandagavond Is op 67-jarlge leef tijd te Oosterbeek overleden mr. W. J. Woldringh van der Hoop, van 18 april 1932, tot 1 april 19o6 bur- femeester der gemeente Katwijk, ports was hij van 28 november 1923 tot 17 april 1932 burgemees ter van Westkapelle. De teraardebestelling zal vrijdag middag aanstaande geschieden 'óp de algemene begraafplaats Duinrust - te Katwijk aan Zee. KUNST Litho's van Louis Favre Middelburg, expositieruimte Van Benthem Jutting. HET FONKELT VAN FELLE en ook van zachtgloeiende kleuren in de expositieruimte van de firma Van Benthem Jutting te Middelburg en dat is te danken aan de kleuren litho's van de enkele jaren terug overleden Franse kunstenaar Louis Favre, die ook geruime tijd in ons land woonde en werkte. Hij vond er kenning en waardering in verschei dene wereldsteden, waar tot op de dag van vandaag in tal van musea werken van zijn hand te vinden zijn en wie een bezoek brengt aan de hui dige. bescheiden expositie in Middel burg, zal zich daar niet over verba zen. Favre. zo kan men daar erva ren, was een grootmeester in zijn vak: een man. die de techniek van de lithografie tot in finesses heeft leren doorgronden die bovendien begenadigd was met een uiterst fijn zinnige artistieke visie en die met dat talent gewetensvol en intensief gewoekerd heeft. Een twintigtal re sultaten van dit innige samengaan tussen talent en techniek kan men thans -in Middelburg bewonderen en het is moeilijk om zelfs uit die klei ne veelheid een keuze te maken en om te besluiten, welk van de hier tentoongestelde litho's als eerste met name te noemen. Het zou de fascine rende Christuskop kunnen zijn, waar in de kunstenaar een twee-eenheid schiep van de Madonna en de ge- doornkroonde Christus, op wonder lijke wijze samenvloeiend tot één sereen, louter lijdzaamheid verkon digend gelaat. Maar niet minder fas cinerend, zij het qua onderwerp ui teraard wél minder ontroerend, is de weergave van bijvoorbeeld een stilleven, dat hij „La Table" noem de; of van ja, vooral ook van de drie beelden uit het circus. Een klei ne circus-cyclus eigenlijk, waarin Favre in kleur en lijn en sfeer op een heel eigen, felkleurige en toch bijna transparante manier dte wonderlijke wereld treft. Rdék. zéér expressief en toch adembenemend ingetogen. Verstild en dromerig toont hij zich dan weer in de tere, wazige blauwen van een „Nu k la fenètre"; zwaar van sfeer in het stemmige „Pendule" en bijna streng in een toch zo speels onderwerp als „Danse". Maar dat is een verantwoorde. noodzakelijke strengheid, die zich vooral manifes teert in de strakheid van lijn. waar door ook in die dans de ondertoon van de ernst des levens meezingt. Een ernst, die men bij Favre steeds opnieuw terugvindt, soms zelfs in 'n zo bijna kinderlijk blije uiting van levensvreugde als dat merkwaardige „Nuit de Noël" een confetti-achtlg belijden van een spontane impuls en van een zuiverheid die wederom ontroert. Het zijn maar enkele grepen uit het tentoongestelde. Het moge voldoende zijn om zeer velen er toe te brengen deze unieke expositie, waar men ver der nog enkele door Louis Favre met litho's geïllustreerde boeken vindt, te bezoeken. Het kan tot en met vol gende week woensdag. B. C. VAN ETTïNGER. Tegelijkertijd is er een kleine ten toonstelling ingericht uit het werk van de Haagse kunstschilder B. C. van Ettinger, waar men onder meer stadsgezichten uit Veere, Middelburg, Vlissingen, Sluis en Zierikzee kan aantreffen. Volgens de „klassieke" werkwijze vervaardigde doeken, waarl,. de schil der getrouwelijk weergaf wat hij zag. Niet wat hem beroerde. Wan neer dat een enkele maal wel het geval was, onderkent men meer warmte in zijn werk, zoals in bij voorbeeld een vrouwenportret; in het doek „Boerin aan de vaat" en in „Meisje met hond". De ijver en de nauwgezetheid, waarmee Van Ettin ger werkt, verdienen evenwel be wondering. v. B. Haastige schipper was niet vlug genoeg Drie schepen „Idem" In Westsluis te Hansweert Eén nogal erg haastige schipper te Hansweert, die met zijn schip achter twee andere motorschepen lil de Westsluis van Hansweert lag. wilde dinsdagmorgen vóór zijn beide col lega's de sluis uitvaren. Met volle kracht stoomde het schip de sluis uit en de manoeuvre zou zeer waar schijnlijk gchllct zijn, nis de bewuste schipper van. het sclih» „Umberto" de breedte van de helde andere sche pen, de „Migna" en de „Butnnla I" beter had geschat. Nu geraakten de drie vaartuigen klem, zodat- zij vóór- nnoh achteruit konden varen. Enkele uren lang heeft men op ver schillende manieren goproboerd de schepen „vlot" te krijgen, maar alle pogingen strandden. Toen dit niet lukte heeft men de sleepboot „Se- raing" ingeschakeld, alsmede het Franse motorschip „Framiner", Na dat alle paardenkrachten waren „in gespannen" lukte het .de schepen vrij te trekken. Tegen'de schipper van de „Umberto" werd proces-ver baal opgemaakt. VANDAAG. Middelburg Electro: „Tea and sympa thy, 19 en 21.15 uur, 18 Jaar; Van Benthem en Jutting: Expositie Favre en Van Ettinger, n—lij uur; Gouden Poorte: Filmavond A.N.MB,, 20 uur. Serooskerke Verenigingsgebouw. „Sls- ei", lfl en 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Als het bloed spreekt". 10 en 21 uur. 14 Jaar; Luxor: „Aanval der krabmonsters", 20 uur, iu Jaar; Gebouw „Edenburg": Expo sitie „Wie was vincent van Gogh", 9 —12, 13.39—17 uur; Chr. Geref. Kerk: Herdenking 80-jarlg bestaan kerk. Goos Grand: „Quo Vadls". 20 uur. 14 Jaar. r 1 U i Si5 ->r.' M tsfó 0%^ -XV}' f». —r-s rimiTjiu nr»j| •Ltivy; - UfiHI De uitvoering van de werken bij de bouwput te Katseveer hebben dinsdagmorgen om huif twaalf een nieuw sta dium bereikt,, zij het dun dat het ditmaal niets met oen» waterstaatkundig werk had te maken 1 Op dat tijdstip namelijk kreeg de bouwput de be schikking over leiding water, waarvan in de toekomst ieder uur min stens 4 kubieke meter nodig zal zijn. Een tiental arbeiders van de Heidemaatschappij, deskundig bijgestaan door zei fitters en enkele opzichters van de water leidingmaatschappij ,,Z.- Beveland" hebben dins dagmorgen een zinker gelegd door de Zand- kreek, waardoor de bou wers vau de sluis In de bouwput bij Katseveer thans leidingwater kun nen „tappen". Bij het leggen van de 500 meter lange en 50 mm brede plasticleldlngwaterbtiis werd gebruik gemaakt van een vissersvaartuig, uit Yèrseke, waarop een haspel was geplaatst. Nadat de zinker op de dijk van de bouwput was vastgemaakt, vertrok de boot langzaam In de richting van «Ie Zuldbe- velandse kust, enkele honderden meters teu westen van do veerha ven. De haspel zorgde er voor, dat ue met lood verzwaarde huls werd afgerold en naar de bo dem van de Zandkreek zonk. Inmiddels waren de ar beiders van de Heide maatschappij begonnen aan do Zuidbevelandse kust een geul te graven over de schorren. Hierin werd .do waterleiding buis gelegd en vervol gens op de rand van de schorren verbonden non de door de Zandkeerk ge legde zinker. Hot vóór naamste werk was toen verricht. Omstreeks half twaalf stroomde hot lei dingwater in de bouw- Sut bij Katseveer, waar e uitvoerders 'n nieuws gierige kring rond het eindpunt van de buis vormden. Opnieuw was een mijlpaal bereikt In de nog Jonge geschiede nis van de werkput voor de bouw van een sluis bij Katseveer! (Foto P.Z.C.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2