GEKRAKEEL IN GOESE RAAD OVER GRENSWIJZIGING WALCHEREN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN WOENSDAG 15 OKTOBER 1958 PROVINCIAL b. LU U W SE O OU RANT 7 RAADSLID SPRAK NIET ALS RAADSLID Gebiedsuitbreiding is dringend nodig In de gisteravond gehouden gemeen teraadsvergadering van Goes heeft de heer C. W. Vervest (k.v.p.) de grenswijzigingskwestie met Kloetin- ge aangesneden. Aanleiding hiertoe vormden voor de heer Vervest de uit spraken van het A.B. raadslid J. La- Sort tijdens een vorige week gehou- en spreekbeurt voor de AJR. kies vereniging in Goes. De heer Laport had hier verklaard, dat annexatie van Kloetinge niet no dig was, maar dat men wel in ge zamenlijk overleg tussen de ge meentebesturen van Goes en Kloetin ge tot een oplossing zou moeten geraken. De heer Vervest zeide niet te kunnen aannemen, dat de heer Laport zijn politiek ten aanzien van de grenswij ziging zou hebben gewijzigd. Be schikt de heer Laport soms over ge gevens, die zijn standpunt nader ver klaren, zo vroeg spreker. Zo ja, dan zou ik graag van B. en W. willen vernemen, of ook zij iets meer over deze kwestie kunnen vertellen, zo be sloot de heer Vervest. De heer Laport verklaarde niet te hebben gesproken als raadslid. Naar mijn mening hoort dit dan ook niet in de raad tnuis, zo zei hij. De raads voorzitter, wethouder J. J. van Mel- le, was het hier niet mee eens. Men kan het raadslidmaatschap niet af leggen, zoals men dat met een jasje pleegt te doen, meende de voorzitter. Hij was voorts van mening, dat de uitlatingen van de heer Laport de ïaltuatie voor Goes verzwakken. Een raadslid moet zich bewust zijn van de draagwijdte van zijn woorden, be toogde de heer Van Melle. Hij her innerde er aan, dat Goes nooit om (Advertentie) .JUPITER voor de jonge dames. Pumps zowel als insteps. Rood, blauw en beige 17.90. föOVERS SCHOENEN Spannende strijd om de 5e klas biljarttitel Na een uitermate spannende strijd Is A. Boonman van O.B.K. uit 's Hee- renhoek kampioen geworden van de 5e klas libre van het district Wal- «•heren-Zuid-Beveland van de Kon. Nederlandse Biljartbond. Hoe span nend deze blljartfinale is geweest blijkt wel uit het feit, dat nummer .twee, VV. Jansen van A.B.C. Vlissin gen, een even groot aantal punten vergaarde als de kampioen, maar met een algemeen gemiddelde van 1,18 precies een-honderdste punt ach ter Boonman bleef. Hot beste moyen ne kwam op naam van de O.B.K.- speler J. Rentm'oester, die met 10 punten derde werd, namelijk 1,41. Rentmeester promoveerde hiermee naar de 4e klas. De wedstrijd werd gespeeld in het clubgebouw van A.L.M. uit Middel burg, waar tevens de prijzen werden uitgereikt. Hierbij was aanwezig de voorzitter van het district, de heer G. Schutte, die de kampioensmedail le met een waarderend toespraakje aan de nieuwe titelhouder uitreikte. Vervolgens .reikte de voorzitter van A.L.M., de heer F. G. Melse, aan alle deelnemers hun prijs uit. De kam pioen kreeg een fraaie beker. Tot slot dankte de heer Melse allen, die dit kampioenschap tot een geslaagd geheel hielpen maken. De eindstand van dit toernooi luidt: A. Boonman 7 12 W. Jansen 7 J. Rentmeester 7 B. van 't Westende 7 Bartelson 7 S. de Wijze 7 J. Schotanus 7 A. Roman 7 Van 't Westende is lid van O.B.K. Bartelson en De Wijze van V.E.G. uit Souburg en Schotanus en Roman van A.B.C. Middelburg. 10 Officiële publikatie MIDDELBURG. B. en W. VAn Middelburg, brengen ter openbare kennis, dat door J. H. van Pa- gee namens A. A. van Pagee vergunning is verzocht tot het overschrijden van de achtergevelrooilijn van het perceel Lan ge Delft 115, kadastraal bekend In sectie L, no. 52. Tot 24 oktober 1358 bestaat ter gemeente secretarie (Kamer 14) gelegenheid tot het Inzage nemen van het verzoek en tot het schriftelijk indienen van bezwaren. Middelburg, 10 oktober 1958. MIDDELBURG. DIENSTPLICHT. De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat onderstaande nalatige keurlngspiichtigen ter inlijving worden opgeroepen op de datums en bij de onderdelen zoals deze achter hun na men zijn vermeld. Johan Brandes, geb. 20 november J938, Korte Delft 50 op 17 november 1958 bij het Garde Rgt. Grenadiers, Frederlk Hendrikkazerne te Vughf; Ronald Grootveld, geb. 5 september 1937, Hoogstraat 17 op 20 november 1958 bij het Garde Regt. Grenadiers, Frederlk Hondrikkazorne te Vught; Willem Pictor de Jongh, geb. 22 augus tus 1938, Veerseweg 4 op 20 november 1958 bij het Garde Regt. Grenadiers, Fre- derlk Hendrikkazerne te Vught; Gerardus Gustaaf Leonardus Langedijk. geb. 8 november 1937 op 24 november 1958 bij het Garde Regt. Grenadiers, Fre derlk Hendrikkazerne te Vught; Jan Provoost, geb. 6 maart 1938, j. M. Kemperstraat 124, Amsterdam, op 27 no vember 1957 bij het Garde Regt. Orena- diers, Fréderlk Hendrikkazerno te Vught. Middelburg, 13 oktober 1958. De burgemeester voornoemd, Mr. JOH. DE V'IDT. samenvoeging heeft gevraagd, maar slechts om gebiedsuitbreiding. Dat is dringend nodig als men weet, dat per vierkante kilometer in Goes 1.724 mensen wonen. In Kloetinge bedraagt dit getal 135 wist hij te vertellen. Het is voorts gebleken, dat langs de weg van overleg geen oplossing mo gelijk bleek, stelde de voorzitter na drukkelijk vast. De heer J. S. Vis- scher wilde nu niet op de uitlatingen van de heer Laport ingaan. Het juis te moment daarvoor is de behande ling van de gemeentebegroting, zei hij. Op de vraag van de heer Vervest antwoordde de heer Van Melle, dat B. en W. niets naders bekend is over de grenswijziging. De heer Laport verklaarde in tweede in stantie, dat de A.R. steeds een voorstander is van overleg. Hij zeide er overigens van overtuigd to zijn, dat Goes gebiedsuitbrei ding dringend nodig heeft. „Jam mer dat de raad nooit eerder van uw standpunt op de hoogte is ge steld", sloot de heer Van Melle de discussie af. (Advertentie) Bevrijd U van reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neem daarvoor To- gal, het middel bij uitnemendheid, dat kan baten, waar andere falen. Togal zuivert de nieren en is onscha delijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0,95, 2,40 en ƒ8,88. Mosselvissers mogen vissen in Waddenzee In de Waddenzee zal op 21 en 22 ok tober en op 4 en 5 november op mos selzaad en halfwas mosselen mogen worden gevist, zuidwestelijk van de lijn lopènde van de toren van Min- nertsga naar Midsland op Terschel ling. Het betreft hier het z.g. diepere ge deelte van de Waddenzee. Het opge viste mosselzaad mag uitsluitend worden gebruikt om te worden ge bracht op de percelen in de Wadden zee. De bedoeling is het mosselzaad dat bij een eventuele strenge winter toch verloren gaat, voor het invallen van de winter ter beschikking te stel len van de mosselkwekers. Ieder kan dan proberen dit zaad zodanig te zaaien dat het op de percelen in le ven blijft. MIDDELBURG Winterseizoen r.-k. toneel groep „St.-Paulus" De r.-k. toneelgroep „St. Paulus" te Middelburg heeft zondag haar acti viteiten voor het winterseizoen inge leid. Aangevangen werd met een H. Mis in de parochiekerk. Na een gezamenlijk ontbijt in de bovenzaal van de Schouwburg volg de een korte werkvergadering. De voorzitter, de heer L. Castenmiller, maakte namens het bestuur de plan nen bekend voor de volgende maan den. De vergadering kon hiermede akkoord gaan. Tevens werd afscheid genomen van de penningmeesteresse, mej: H. Jellema, die in verband met haar a.s. huwelijk Middelburg zal verlaten. De voorzitter dankte haar voor haar activiteiten als bestuurs lid en als speelster, en bood haar namens de leden een cadeau aan. Mej. H. Jellema sprak een kort dankwoord. Na een geanimeerde rondvraag werd deze vergadering met gebed gesloten. VLISSINGEN INTREDE BIJ CHR. GEREF. KERK Zondag 16 november doet ds. W. A. Drechsler des middags zijn intrede bij de Christelijk gereformeerde kerk te Vlissingen. na 's morgens beves tigd te zijn aoor ds. J.'W. Rebel te Lutten a. d. Dedemsvaart. Lezing over zendingswerk^ Dinsdagavond hield ds. J. E. E. Serener uit Ziirich,. oud-zendingspre dikant en bijbelvertaler, een lezing in de Noorderkapel te Vlissingen. Ds. Y. v. d. Schoot, Nederlands hervormd predikant te Vlissingen opende deze bijeenkomst met het doen zingen van gezang 112:1. Na het gebed werd het woord gegeven aan do ds. Scherrer, die zijn talrijk publiek op boeiende wijze verhaalde van zijn verblijf op de Sangir- en Talaud eilanden. De tientallen dia's en de vlotte uitleg hierbij gaven de aanwezigen een goe de Indruk van het werk van het Ne derlands bijbelgenootschap in Indone sië. Zeer interessant was ook de te rugreis van de predikant naar Zwit serland vla Honkong, Honoloeloe, U. S.A. en Nederland. Waarbij vooral de dia's van de Grand Canon zeer frappant waren. Ds. v. d. Schoot sloot do bijeenkomst met het laten zingen van gozang 102:2, waarna hij voorging iii gebed. B.B.-oefening in Oostkapelle Maandagavond 8 uur loeide de brandweersirene in Oostkapelle. Het betrof een B.B.-oefening in samen werking met de brandweer, de blok- ploeg en het mobiel geneeskundig Team. Verondersteld werd, dat bil 'n oefening door de Navo-luchtstrijd- krachten een vliegtuig brandend was neergestort op het slotplein van het kasteel Westhove. De piloot had zich mot het schicttoestel kunnen redden en was behouden op het strand neer gekomen. De brandweer zorgde er allereerst voor dat de weg vrij kwam voor de blokploeg, die de „gewonden" afvoer de naar een der gebouwen van de tuinderij van de heer W. Bommeljé. Hier had het mobiel geneeskundig team onder leiding van dokter Bom een ontvangstcentrum ingericht, waar de nodige medische hulp werd verleend. De brandweer bepaalde zich vorder tot het blussen van de brand. Ondanks het slechte weer is de oefe ning uitstekend geslaagd. Onder de toeschouwers bevond zich burge meester F. G. Sprenger van Oostka pelle. O.- EN W.-SOUBURG Raad O.- en W.-Souburg bijeen Vrijdag 17 oktober a.s., des mid dags half drie komt de raad van Oost- en West-Souburg bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende voorstellen: vaststelling van een ver ordening rioolbelasting; wijziging van de straatnaam Prins Bernhard- straat in Prins Bcrnhardpleintot hot plaatsen van een betonnen abri bij de bushalte op het Oranjeplcin; tot invoering werkclassificatie en prestatiebeloning en toekenning tij delijke toelage van 3 voor do ge meentewerklieden. NISSE Oogst van de straat In de gemeente Nisse zijn de vol gende voorwerpen gevonden: éen he ren polshorloge; een dekzeil; een tas, inhoudende een paar schoenen en een bolero; een gummi regenbroek. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn verkrijgbaar bij de rijkspolitie te Nisse, RITTHEM Ouderling N.-H. kerk In de Ned. herv. kerk te Ritthem Is tot ouderling gekozen de heer J. J. Schout, die reeds diaken in deze kerk "is. Collecte P.I.T. De P.I.T.-collecte bracht te Ritthem op 32,71. BIGGEKERKE P.I.T.-collecte De collecte in Biggekerke ten be hoeve van het Protestants Interker kelijk Thuisfront bracht ƒ81,65 op. ZOUTELANDE P.I.T.-collecte De P.I.T.-collecte heeft te Zoutelan- de 41,43 opgebracht. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: J. C. Rlngelberg—Scherp, d.; M. J. Moens—Poortvliet, z.; U. Kèrrebijn —Hercules, d. Getrouwd: J. Geldof. 22 J. en P. Schutte, 20 J-; C. M. Jkhr. Goldman, 30 J. en Th. A. Swart, 26 J.; L. J. Oosthoek, 23 j. en J. C. Mannl, 19 J.; R. Vos, 25 J. én A. Da- vldse, 23 J. Overleden: C. Casteleijn, 84 J. e. v. J. Ouwerkerk; M. M. Wouters, 63 J., e. v. J. J. Geuze; M. Francois, 76 j., wed. v. J. Schoolmeester; J. Brouwer, 68 J.; M- E. F. du Mee, 65 J., e. v. D. Sloover; J, C. Nijssen. 87 j., e. v. P, Blok. Aanleg brandvijver Oude Rijksweg te Kruiningen Raad vergaderde In de dinsdagavond gehouden verga dering van de raad van Kruiningen is besloten een brandvijver nan de Oude Rijksweg aan te leggen. Hier toe heeft de neer J. Wlskerkc een gedeelte van zijn tuin gratis beschik baar gesteld. De voorzitter, burge meester A. Schipper, deelde mede, dat deze vijver in D.A.CAV.-verband zal kunnen worden aangelegd, waar door de kosten voor de gemeente aanzienlijk beperkt zullen worden. Deze zullen voor de gemeente ruim f 2000.bedragen. De aanwezigheid van een dergelijke brandvijver is noodzakelijk geworden in verband met de uitbreiding in dit gedeelte van de gemeente. Tot de aanleg zal nog dit jaar worden over- 'astgesteld werd een gemeenschap pelijke regeling betreffende de reini gingsdienst der gemeenten Krabben- dijke, Kruiningen en Yerseke. Deze drie gemeenten zullen met ingang van 1 januari a.s. een roltrommel- auto, een vrachtaüto en een kolken- zuiger exploiteren. De voorzitter, juichte dit besluit, waaraan vele voorbereidende maatregelen zijn voorafgegaan, ten zeerste toe. Aan de woningbouwvereniging werd een complex van 40 woningwetwonin- Sen in eigendom overgedragen, ij de Bank voor Nederlandse Ge meenten werd een geldlening geslo ten groot 9000. Aan de heer A. J. Dek Gz. te Krui ningen werd een perceel bouwgrond aan de Rijksweg verkocht. Eervol ontslag werd verleend aan dé heer D. J. van Nieuwenhuijzen te Kruiningen als onderwijzer aan de openbare lagere school. Van dé bijzondere school te Kruinln- fen werd een perceel grond aange- ocht, gelegen aan de Schoolstraat. Uit de besprekingen tijdens de rond vraag bleek, dat de zes midden standswoningen, die onlangs zijn aan besteed, nog niet zijn gegund. De in schrijvingen lagen aanmerkelijk bo ven de raming. De toestand van de rioleringen Hansweert Iaat nog steeds veel te wensen over, Zelfs bij minder zware regens staat de Schoolstraat nabij het postkantoor onder water. RILLAND-BATH Bazaar oranjevereniging De bazaars, die op 4 en 11 oktober in de garage van de A.M.Z. te Rilland- Bath ten bate van de Oranjevereni ging „Juliana" gehouden werden, brachten een bedrag van 2320 bru to op. Een deel van de opbrengst zal gebruikt worden bij de viering van bet 25-jarig jubileum van de Oranje vereniging op 19. februari a.s. Het resterend bedrag zal gebruikt wor den om de festiviteiten op koningin nedag te financieren. Collecte De Zeeuwse collectê bracht te Zuid- zande ƒ234,75 op. GOES Rob Geraerds droeg voor uit Camera Obscura In Goes voor Vereniging Wetenschappelijke Belangen Dinsdagavond hoeft de acteur Rob Geraerds in het Schuttershof te Goes een zaal vol leden van de Vereniging voor Algemene Wetenschappelijke Belangen aangenaam bezig gehóuden met het voordragen van taferelen uit de Camera Obscura van Hildebrand. Enkele genoeglijke uurtjes waren het gedurende welke de acteur circa 22 personen uit het onsterfelijke boek van Nicolaas Beets ten tonele voerde. Zo zag men allereerst Hildebrand zelf, de enigszins zelfgenoegzame verteller, die hij moet zijn geweest. Als Hildebrand voerde Geraerds zijn toehoorders achtereenvolgens mee naar de familie Stastok en naar de familie Kegge, waarbij hij in de huid kroop van markante figuren, die het boek bevat en hen een voor een aan het woord liet. Zo werden Keesje, het diakenhuismannetje, neef Pieter en zijn vlam Kooejé van Naslaan, Jan Adam Kegge, de West-Indische parvenu en oom en tante Stastok tot leven geroepen. Natuurlijk ontbra ken ook Nurks en de „charmante" Van der Hoogen niet. Al met al bracht Rob Geraerds eefi geslaagd uittreksel jiit de Camera met de voornaamste figuren zeer goed gekarakteriseerd. Iedere tafe reel was een afgerond geheel, hetgeen de acteur bereikte door de materie te bewerken zonder aan de bedoelingen van de schrijver ook maar enigerma te afbreuk te doén. Mariele Meyer zorgde voor een pas sende, sfeervolle, piano-begeleiding. Vanavond, woensdagavond, wordt in het Schuttershof dit programma nog eens herhaald. Voorlichtingsavond voor aanstaande militairen In „de Prins van Oranje" te Goes is dinsdag een voorlichtingsavond ge houden voor aanstaande militairen, uitgaande van de Classicale Jeugd raad der hervormde kerk, Tn zijn openingswoord kon de heer L. Ple* ters ruim veertig jongens hoofdzake lijk uit de dorpen afkomstig, welkom héten. De reserve-majoor veldpredi ker, ds. D. Schneider, Ned. herv. pre dikant te Biezelinge, hield vervolgens een Interessante causerie over het werk van de veldprediker in het le ger. Hij wees daarbij mot nadruk op het feit, dat de veldprediker als vriend met de jongens wil omgaan. Sergeant-majoor instructeur J. -de Boer van de legervoorlichtingsdienst uit Den Haag gaf een gedegen uit eenzetting van de interne gang van zaken in de militaire samenleving. Na de paU2é werd dankbaar gebruik gemaakt van de gelegenheid lot het stellen van vragen. Tenslotte werd dé film: „Je Maintiendrai" gedraaid. HEINKENSZAND Opening winkelweken Heinkenszand Tijdens dé winkelweken van 13-26 oktober te Heinkenszand zullen er verschillende wedstrijden georgani seerd worden. Onder meer een lint wedstrijd en een grindwedstrijd. Te vens zal ér zaterdag 18 oktober een optocht met praalwagens "worden ge houden. Instuif van Hervormde Kerk gestart Zaterdagavond werd te Heinkens zand de eerste instuif van de Neder lands Hervormde Kerk gehouden in het gebouw „Maranatha". Ds. C. J. Amesz opende de avond. Voorts wer den er enige films vertoond, beschik baar gesteld door de Amerikaanse ambassade. Concert „Euterpe" verregend Zondagmiddag gaf de muziekvereni ging „Euterpe" te Heinkenszand een concert van gewijde muziek. Het tal rijke publiek werd echter door de regen verjaagd. Heropening schoenwinkel Dezer dagen heropende de heer J. M. Rijk te Heinkenszand zijn ver bouwde winkel. De oprichter van de zaak, de vader van de heer Rijk, verrichtte de opening. Van de zijde van het zakenleven was grote be langstelling. Tevens waren er afge vaardigden van de winkeliersvereni ging van Heinkenszand en de schoen- makersbond. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN Bevelandse C.J.V.-ers waren b^een Te 's-Hecr Hendrikskinderen werd de eerstè bijeenkomst gehouden van de Ring te Goes en Omstreken der C.J.V., waarop vele jongeren uit de beide Bevelandcn waren vertegen woordigd. Ds. P. Kloosterman uit Kloetinge sprak een openingswoord, waarin hij zijn toehoorders opwekte ook in het komende seizoen de nodi ge activiteiten te ontplooien. De dis- trictssecretarlB, de heer Jac. Sinke te Souburg sorak over verantwoorde lijkheid. Hij wees de jongeren o.m. op hun plichten tegenover elkaar. Mej. W. A. ten Kate, die door de Classis Goes der Ned. herv. kerk is uitgezonden naar Nieuw Guinea, sprak over het werk, dat haar in dit gebied wacht. Na een optreden door oen gezelschap uit 's-Gravenpolder, werd de dagsluiting verzorgd door de afdeling Nieuwdorp middels een le- kespel. Collecte De collecte ten behoeve van de PJ.T. bracht te 's-Gravenpolder f 39.25 op. De opbrengst van de Zeeuwse collec te bedroeg in Oudelande 38,62. De collecte ten bate van Kindêi'2org te Middelburg heeft te Heinkenszand een bedrag van 30,24 opgebracht, Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe, baals 17 vocht, boerenachoon, af boer derij, per 100 kg. S7—18.15, Gerat, Idem 24—27.50. Haver, basis 15 vocht 20-24. Kleine groene erwten 26—50. Schokkers 50—70. Bruine bonen TO-77.50- KarwlJ- zaad 85—75. Blauwmaanzaad 125—140. Aardappelen. Klel-aaxdappelen noteer den heden: Bintje, 35 mm opw., binnen landse sortering 12.50. Bintje, 35 mm opw., exportsortering 13.50. Alpha, 35 mm, exportsortering 12. Koopmans blau we, 35 mm opw., binnenlandse sortering 12—13. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sor- teerlnrlchting, sorteerkosten voor reke ning van koper. De prijs van voeder aardappelen bedroeg 2—2.50 per 100 kg, Stro. Gerstestro per ton 3510. Tarwe- stro per ton 30—42. Erwtenstro per ton 48—52.50. Uien. Uien noteerden f 5 per 100 kg. af gestaan produkt. Vlas. De prijzen van ongerepeld vlas bleven onveranderd. Voor goede kwali teit wordt 18—21 cent per kg betaald, terwijl voor afwijkende kwaliteit 10—17 cent per kg kan worden genoteerd. Eieren. De eierprljs bedroeg f 2 22 per k«- VEILING V-V.E.B. OOE8 14 oktober. Export- en lndustrlevelllng. Cox's Orange Pippin H 80-85 36, H 75-80 39, H 70-75 41, H 65-70 87.80—38.80, H 60- 63 17.80—28.10, H 55-60 17, H II 7. Goud- relnette H 85-93 18—19, H 75-85 13.50- 16.10, H 65-75 13—14, H II 7, keuken 12, fabriek 6.50. Dekkers Glorie H 90-100 11, H 60-90 12, H 70-80 9, H II 6. Laxton Superbe H 80-85 16, H 75-80 17. H 70-75 15, H 65-70 12, H 60-63 7.50, H II 3.50. Glo rie van Holland H 75-83 ie, H 65-75 13, H II 8. sterappel H 68-75 24—26, H 55-85 12. Doyenne du Cornice H 85-95 51, H 00- 05 55. H 75-80 89. H 70-75 60-63, H 65-70 62, H n 46. Saint Remy H 75-85 10. H 65- 75 10—11, H II 7.50. Br. Clalrgeau H 65-75 15, H 55-65 12. Sold. Labouruer H 60-70 17, H 60-60 11. Zwundreehtse Wijnpeer H 60-70 13, H 55-00 9, H 80-55 6. Confe rence H 65-75 19, H 55-65 15, H II 7. Br. Alex Lucas H 85-95 31. H 75-85 36.10— 36.50, H 65-75 27.90, H II 7. Gleser Wilde man H 60-70 27, H 50-60 18—19, H H 10. E. d'Heiyst H 65-75 13, H 55-65 12, H II fi. Diverse appelen, kroet en val 3.60. Goudrelnelte, val 4.10. Bramen I 07, 21 70. Gewone veiling. Ingrld Marie H 80-85 31 —33, H 75-80 34, H 70-75 28, keuken 18— 21, fabriek 12. Cox's Orange Pippin, keu ken 20—33, fabriek 8—14. Glorie van Hol land, keuken 9—10, fabriek 6—8. Aiiing- ton, keuken 6—11. Sterappel, keuken 8. Saint Remy, keuken 8. Conference, keu ken, 12, fabriek 7—8. Leglpont, keuken 11—15. Br. Alex Lucas, keuken 8—14, fa briek 6—10. Doyenne du Cornice, keuken 38—46, fabriek 26—32. Black Alicante I 130, II 104—113. VEILING KAPELLE 14 oktober. Bramen, industriè I en II 110. afwijkend 71. Cox's Orange .Pippin H 75-80 34, H 70-75 34, H 65-70 35. H 60-65 24, H 55-60 13, keuken 14. Goudrölnettè H 85 18.20, H 75-85 14.40—14.60, H 65-75 12.40—12.60, II 614—8'/., keuken li.io 11.40, fabriek 6.60. Glorie van Holland H 75-85 15. H 65-75 13, II 8, keuken 9— 914. Sterappel H 65 25, H 58-65 12—16, II 6, keuken 10, fabriek 3'/a. Laxton Superbe ■H 75-80 9J,4. H 70-75 11. H 65-70 7, H 60-65 5. II 4, keuken 6. fabriek 3Vj. Jonathan H 75-80 15, H 70-75 15, H 65-70 15, H 60-65 13. n 4, keuken 7, fabriek 3. Br. Seed ling H 90. Franse Reinette H 85 10, H 75-85 io, II 65-75 B, keukeft 7. Lomb. Cal ville H 70-80 12, H 60-70 9, II 4, keuken 0, fabriek 3'/i. Bouwman Reinette H 70- 80 10, H 60-70 914, II 3, keuken 6'/j, fa briek 3. Reinette d'Automne H 70-80 5, H 60-70 4, keuken 41,4, fabriek 3. Br. Alex Lucas H 85 31, H 75-85 34, H 65-75 26, II 7. keuken 12. Zwijndrechtse Wijnpeer H 60 13, H 55-60 12, H 50-55 6 keuken 6. Doyenne du Cornice H 65-70 83, H II 37, keuken 45, fabriek 25. Saint Remy H 75-85 9Vz, H 65-75 9, II 7'A, keuken 714. Gieser Wildeman H 6020 H 50*60 18, II v/i. Nouv- Poiteau 65*75 doofdr. Confe rence H 65-75 20, H 55-86 18, II 814, keu ken 11, fabriek 6. Sold. Lab. H 60-70 21, H 50-60 11, II 6, keuken 9}4, fabriek C. Kroet- en valappélen 3'A. Goudreinétte, val 414. VEILING KRABBENDIJKE 14 oktober. B. Alex Lucas ST 75-85 32— 34, 63-75 28, H 85-95 29. 75-85 35.10—35.60. 66-75 26.10—30.90, 85-90 28, 80-85 30. 75-80 32, 70-75 28, 65-70 19. II 6, keuken 11-18, fabriek 7—8. kroet 6. Glorie vah Hollend ST 80-83 21, 75-80 23, H 75-80 14, 70-75 14. 65-70 11, II 3, keuken 8—9, fabriek 3—6. Appelen, val 3—6. Doyehne du Cdmlce H 80-85 50, 73-80 56, 70-75 59, 63-70 68, II 40, keuken 40--43, fabriek 29—31. ZwUn- dréchtse Wijnpeer H 60-70 10, 50-60 8, keukên 6. Cox's Orange Pippin H 80-85 34—36, 75-80 3639, 70-75 37—41, 65-70 35— 37.60, 60-65 25—29, 55-60 16—18, II 3. keu ken 23—29, fabriek «—23, kroet 3—17. Pondspeer H 76*80 9, 83-76 0, keuken 0 B. Clalrgeau H 75-85 19, 65-75 16, 65-85 14. Crimson Cox H 75-80 37, 70-75 *41, 65- 70 38, 60-65 18. Sterappel H 65-75 17, 55-65 10, fabriek 13. Jonathan H II 3, keuken i 9, fabriek 4. kroet 3. Verpakt «uit: Laxtón 'Superbe ST 90-ÖS 22, 85-90 24, 80-85 25. 75-80 26, 70-75 25, 88-70 19, 60-83 18. Ellisons Orange H 80-85 27, 75-80 28, 70-75 29, 65-70 25. Jonathan ST 80-85 24. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer In totaal 3304. Weektotaal 5008. Vette koeien en ossen 275; gebrulksvee 1398; vette kalveren ICO; graskalveren 448: nuchtere kalveren 353: varkens 46: biggen 70; paarden 108: veulens 14: acha- pen of lammeren 297; bokken Of geiten 35. Prijzen ln cent» per kg- le kw. 2e kw. 3e kw. vette koeien 300—330 275—295 255—285 Vette kalveren 290—320 255—285 200—255 Slachtpaarden 210 —200 18Ö Prijzen ln guldens per stuk. le 2e 8e Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Schapen Lammeren Kalfkoelen Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Bokken of geiten 55 44 40 83 65 65 85 65 55 1150 960 850 1150 960 850 800 750 600 850 800 600 600 500 400 Vette koeien aanvoer Iets ruimer, han del kalm. prijzen vooral niet hoger dan gisteren; vette kalveren aanvoer even kleiner, handel vlot, prijshoudend; grfls- kalverén aanvoer Iets minder, handel lui, vooral niet hoger ln prijs; nuchtere kal veren aanvoer iets korter, handel stug, prijzen onveranderd; biggen aanvoer even minder, handel kalm, niet geheel prijshoudend; slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel kalm, niet geheel prijshoudend; schapen en lammeren aan voer matig, handel redelijk, prijzen con stant; kalfkoelen aanvoer even meer, handel stil, prijshoudend; vare koelen aanvoer gewoon, handel slepend, prijzen als vorige week; Vaarzen en pinken aan voer als vorige week, handel flauw, prij zen ongewijzigd. E1ERNOTER1NG GOES Bericht van handelaren: ktppeëleren 3 cent, poeljeëleren 9 cent, eendeëloren 8 cent. COöP. TUINBOUWVEILING „DER Z.H.E-": REEDIJK-ROTTERDAM. 13 oktober. Aardappelen 6—12. Andijvie 7—12. Bloemkool 16—48. Sperciebonen 29—1.02. Snijbonen 92—1.82. Pronkbonen 26—60. Sla 4.30—11.40. Knolselderij 6—10. Rodekool 7—12. Gelekool 6—12. Groene- kool 8—12. Kroten 6—11. Uien 2—10. Was- peen 11—13. Winterpeen 2—7. Prei 12—23. Spinazie 47—82. Selderij 3—4. Peterselie 2—5. zacht fruit: Alicante II 1.15—1.28. Frankenthaler II 67—1.07. Leglpont ST 70 en op li, ST 65-70 31, ST 60-65 16-27. ST 55-60 14, H 65-70 24—27, H 60-65 17—28, H 55-60 12—24, H I 18—19, K 6—14. Conferen ce H 68-70 14, H 00*08 13, H S6*60 12—13, H I 21, H II 9-18, K 8-8. Cox Orange ST 70 eb op 38, ST 65-70 31, ST 60-65 31, H 70 en op 43, H 65-70 44, H 60-65 43, H 55-60 27—32, K 16—29. Glorie van Holland ST 70 en Op 24, ST 63-70 21, H 70 en op 17, H 85-70 15, H I 15, H II 8—13, K 6-8. Ellison orange ST 7o en op 22—29, ST 65- 70 18; H 70 en op 38, H 65-70 30- James Grieve H 70 en op 43—49, H 65-70 38—40, H- I 15—20, H II 18—23, K 9-28. VISMIJN VEERE 14 oktober. 1524 kg exportgarnalen 93— 1.18. 4739 kg handelsgarnalen 73—1.05. 53 kg schar 52—68. 18 kg bot 61—1.00 48 kg tong 1.66—4.21. 77 kg rog 18-34. 101 kg ongesorteerde vis 41—1.01, 35 kg wijting 23-68. 6 kg kabeljauw 17—65. 2 kg paling Botwinnik komt niet naar Vlissingen In verhand met oververmoeidheid zal de wereldkampioen Botwinnik niet naar Vlissingen komen. HIJ heeft veel wedstrijden afgezegd. De heer Flohr, die Botwinnik vergezelt op diens reis, en dio ook van grbte klasse is, zal nu naar Missingen komen. Achtste partij eindigde in remise Dinsdag is te Apeldoorn de achtste partij van de tweekamp om het we reldkampioenschap dammen tussen Deslauriers (Canada) en Koeperman (Rusland) gespeeld. De partij waarin de RUs met wit speelde, eindigde na 50 zetten in remise. De stana in de tweekamp is 88. „ITelta Sport"-atlete verbeterde Zeeuws record De jeugdige en talentvolle atlete Esther Schot van de vereniging „Del ta Sport" te Zierikzee heeft tijdens wedstrijden op do Nenijtobaan te Rotterdam, die ter gelegenheid van de afsluiting van liet baanseizoen werden gehouden, weer twee Zeeuwse record» verbeterd. Zij verbeterde na melijk het record discuswerpen meis jes A en dames en bracht het op een afstand Van 33.83 meter. Het OUde record stónd op haar naam met een afstand van 33.89 meter. Kennisgeving aan de VERZEKERDEN van het Algemeen Ziekenfonds Walcheren ^o— Het bestuur brengt hierbij tè uwer kennis, dat mot In gang van 16 oktober a.s. de heren G. J. W. PETTEN en A. J. BOOM, zenuwartsen tê VlièBingén, niet meer als medewerker aan ons ziekenfonds verbonden zullen zijn. Mitsdien zullen geneeskundige hulp, consulten en/óf verstrekkingen (medicijnen, heilgymnastiek enz.) óp hun voorschrift vanaf dié datum Qlét méér vóór reke ning van ons ziekenfonds kunnen worden gebracht. Voortzetting van reeds aangevangen behandelingen, res pectievelijk nièuWê behandelingen van psychiatrie en neurologie, zullen voor onze rekening door andere ze nuwartsen geschieden, die voorlopig waarnemen en daartoe spreekuur zullen houden als volgt Spreekuren te Vlissingen dokter G. J. SCHERPHUIS, dinsdags in Chr. Zie kenhuis „Bethesda", van 9—12 uur; donderdags in St. Joseph Ziekenhuis van 2—5 uur. Spreekuren te Middelburg dokter B. PFAELTZEE ln het Gasthuis. maandags 2— 4 uur; donderdags 24 uur; vrijdags 10—12 uur; op woonadres Korte Burg no. 11 woensdags 10—12 uur. Dokter Pfaeltzer zal regelmatig in de Viissingse zie kenhuizen ter beschikking zijn voor de opgenomen pa tiënten, te beginnen vrijdag a.s. te 14 uur. Het bestuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15