Geen uitweg in Arnemuiden voor woningtekort voor onderwijzers WIE BETAALT EERSTE STEER VOOR ARNEMUIDEN S SCHOOL ZEELAND WEER EERSTE BIJ R00DE KRUIS-INZAMELING PENITENTIAIRE BENELUX- C0MMISSIE IN MIDDELBURG PRESIDENTES NED. CHRISTEN VROUWENBOND TE GOES BIJEEN WOENSDAG 15 OKTOBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 9 DONDERDAG VALT BESLISSING Begroting voor 1959 vertoont een tekort van f 52.000 Gehuld in de dikke walm van hnn rokertjes zijn de raadsleden van Arne muiden onder leiding van burgemeester W. H. van der Heide dinsdag avond bijna anderhalf uur met de moed der wanhoop bezig geweest om een schier onoplosbaar probleem van het woningvraagstuk voor* het on derwijspersoneel van de openbare lagere school in hun gemeente te ont warren. Daartussen door werden zij nog geconfronteerd met een begro tingstekort van f 52.000 voor 1959, zodat de heren het bepaald niet ge makkelijk hadden. Voor het woningprobleem is deze avond geen oplossing gevonden. Donderdagavond zal de directeur van Bouw- en Woningtoe zicht uitgenodigd worden de zaak nog eens met de raad door te nemen, waarna de raad nog diezelfde avond in een spoedeisende vergadering een definitieve beslissing zal nemen. In de vergadering van juli kregen B. en W. van de raad opdracht om een woning voor het hoofd van de open bare lagere school te bouwen. Maar de bouwkosten waren zo hoog, dat het schoolhoofd niet in staat was de huur voor de woning te betalen. Nu werd de situatie moeilijk, want er mocht geen ambtswoning gebouwd worden. Terwijl de moeilijkheden zich allengs hoger opstapelden: in de eerste plaats is de woning van schoolhoofd te klein; een woning van een onderwijzer, die in Middelburg woont moet in mei 1959 leegkomen, en een derde onderwijzer woont in bij het schoolhoofd te Kleverskerke, welke situatie evenmin voor deze on derwijsman aanlokkelijk blijft. Ten slotte moet er ook nog een woning gereed komen voor een nieuwe secre tarieambtenaar. En naast deze problemen, zo ver klaarde burgemeester, zijn er die van do Inwoners van Arne muiden: „Geen dag gaat voorbij, of er komen er bij mij aan huis voor een woning1'. Deze week nog hebben B. en W. een vergadering gehad met enkele leden van Ged. Staten en onderwijsfunctio- narissen. Eerst stonden de Gedepu teerden afwijzend tegenover de bouw van een ambtswoning omdat de, regering er naar streeft die op te heffen maar later verklaarden zij toch deze aangelegenheid te zullen bespreken. Ged. Staten raadden B. en W. van Arnemuien aan de raad een voorstel te doen voor de bouw van een ambtswoning, waarbij de gemeente jaarlijks f 500.zou moe ten betalen om het exploitatietekort te dekken. Daar B. en W. zelf geen raad meer wisten, vroegen zij de raad om een oplossing. Cijfers De heer J. L. Joosse (s.g.p.), die als eerste de burgemeester van re pliek diende, vond, dat B. en W. hier wel wat laat mee kwamen, daar zij reeds in juli de opdracht er voor kre gen. Afgezien daarvan vond de heer Joosse het jammer, dat B. en W. geen bedragen konden overleggen, waarvoor woningen gebouwd kunnen worden, die aan de eisen voldoen. Verder vond het S.G.P.-raadslid een alleenstaande woning met een gara ge erbij een te grote luxe, gezien de financiële omstandigheden. Burgemeester Van der Heide vulde hierna aan, dat het gemeentebestuur aan de Bank van Nederlandsche Ge meenten geld heeft gevraagd voor de bouw van 2 woningen, die overge nomen kunnen worden van de firma In 't Veld, die momenteel een gun ning heeft voor 27 premie-woningen. Maar de grond hiervoor in de onmid dellijke nabijheid van de school is te duur, zodat de onderwijzers nooit de huur kunnen opbrengen, aldus ver klaarde de voorzitter. Al met al zag de burgemeester geen mogelijkheid een woning te bouwen die een ambtswoning zal blijven. Dus zal men moeten over gaan tot de bouw van een ambts woning met een bijdrage van f 500.Vervolgens gaf de heer J. Allaart (p.v.d.a.) zijn mening. Eerst verklaarde hij, dat het niet van de kracht van B. en W. ge tuigt om de raadsleden om een Weekendkamp Jeugd Evangelie te Domburg Het district Zeeland van „Jeugd en Evangelie" zal op 25, 26 en 27 ok tober a.s. een weekend-kamp hou den in de jeugdherberg te Westka- pelle. Het kampthema is „Wat is de mens?" oplossing te vragen, inplaats van een voorstel te doen. Niettemin was de heer Allaart voorstander van de bouw van een ambtswo ning. „Die kan dan bestemd worden voor de hoofdonderwijzer. Diens huis komt dan vrij voor de onderwijzer uit Middelburg, terwijl de twee pre miewoningen bestemd kunnen wor den voor de derde onderwijzer en de secretarieambtenaar", aldus stelde de heer Allaart voor. „Realiseert U zich wat het betekent jaarlijks f 500.te moeten bijdra gen", vroeg de heer Joosse. „Zeker", antwoordde de burgemeester, „maar als U kans ziet een woning van f 80 a f 90 hunr per maand te bouwen zijn we uit de brand". ,AIs het dan niet anders kan, dan maar 'n ambts woning", verzuchtte de heer Joosse. Ook anderen De heer A. Steketee (a.r.) maakte de toestand nog erger, door er op te wij zen, dat er straks ook nog een onder wijzersvacature ontstaat voor de bij zondere school. „En een nieuwe on derwijzer komt er niet als er geen woning is", waarschuwde hij. Daar had de burgemeester nog geen reke ning mee gehouden: „Nu kunnen we in een richting gedrongen worden om nog meerdere van deze woningen te bouwen", betoogde hij. „Dan toch maar geen overhaast besluit nemen", ried de heer Joosse aan en na nog wat heen en weer gepraat werd be sloten het donderdag nog eens te proberen. Hierna boden B. en W. de begroting voor 1959 aan. Deze heeft een totaal aan uitgaven van f 267.177 een te kort van f 52.000. De oorzaken hier van zijn vele: afschrijvingen (f 10.000), rente van geldleningen (f 16.000), het nadelig slot van het badhuis, een bijdrage voor de cen trale dienst, onderhoud straten, plei nen enz., reinigingsdienst, zuive ringsinstallatie, onderwijskosten, ar menzorg (f 11.200) enz. Hiertegenover staat een geraamde verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds van f 10.000. De heren Joosse, Allaart en Steketee kregen de taak opgedragen deze re kening na te zien. MOEILIJKE VRAAG VOOR RAAD Kandidaten: gemeente en oudercommissie WIE ZAL de eerste steen met In scriptie voor de nieuwe openbare lagere school in Arnemuiden beta len? Het gemeentebestuur of de ou dercommissie van de school? Deze vraag heeft dinsdagavond de tongen van de Arnemuidense gemeente raadsleden danig in beweging ge bracht. Volgens burgemeester W. H. van der Heide moet deze steen be kostigd worden door de gemeente. „Wij hebben toch de school gebouwd en de steen is een deel van het bouw werk", aldus de heer Van der Heide. De oudercommissie denkt daar ech ter anders over. Zij wil de steen be talen, schenken aan de gemeente en laten metselen door de heer J. Siere- veld, reeds 27 Jaar bestuurslid van de oudercommissie. Het S.G.P.-raadslid J. L. Joosse gooi de de knuppel die avond ln het „steenhok". Er zou bij de oudercom missie ontstemming ontstaan zijn over deze officiële gebeurtenis. „Waarom", vroeg dit raadslid zich af, „als de oudercommissie dat nu zo graag wil, laat ze het dan doen. Het is voor deze ouders een glorierijke tijd. Als dat strakke van het ge meentebestuur nu eens werd losgela ten voor een royaal gebaar"?, stelde de heer Joosse voor. Maar de burgemeester wilde niet wij ken. Hij vertelde, dat in B. en W. be sproken is, wie de steenlegging even tueel zou verrichten. En dus ook be talen. Wethouder C. van Hemert (c.h.) had toen voorgesteld om het van gemeentewege te laten geschie den. Een steen met een mooie scriptie er in. „Maar hierover nooit een beslissing genomen en thans nog niet", riep de heer Van der Heide uit. Even na de B. en W.-ver- gadering ontvingen B. en W. van de oudercommissie het verzoek of zij de steen mocht betalen. Burgemees ter Van der Heide onttrok zich ver volgens naar aanleiding van dit ver zoek van de steenlegging en even eens van de besprekingen. Wethou der Van Hemert moest dus de zaak alleen opknappen, omdat wethouder Siereveld als bestuurslid der ouder commissie en als aanstaande steen legger zich evenmin met de discus sies bemoeide. Nadat het debat een tijdje gevor derd was bleek uit de woorden van de burgemeester, dat er geen sprake was van een schenking, zoals de meeste raadsleden dach- VOOR DE ZESDE KEER St. Philipsland weer één als afdeling Tijdens de opening van de te Goes in hotel Centraal gehouden vergadering van de kring Zeeland van het Neder landse Roodo Kruis, wijdde de voor zitter, de heer rar. j. A. Heyse uit Middelburg, woorden van waardering aan het adres van het campagne-co mité te Goes van de afdeling Zuid- Beveland West, dat in het kader der stedenwedstrijd in Zeeland (Goes, Middelburg, Terneuzen en Vlissin gen) en ten behoeve van de inzame ling in drie achtereenvolgende jaren het beste result. >at bereikte. Hier door is het definitief in het bezit ge komen van de door het Kringbestuur ln 1956 uitgeloofde wisselbeker. Het was spreker een groot genoegen deze bekér thans aan de voorzitter van het comité, de heer C. van Liere Jr., te kunnen uitreiken. De heer van Liere stelde de beker daarna ter hand aan de heer A. J. van Heel, voorzit ter van de afdeling Zuid-Beveland West. De beker zal een plaats krij gen in het Grand Theater te Goes. Voorts deelde de heer Heyse mede dat de Kring Zeeland dit jaar circa ten. Waarop de heer G. Siereveld (g.b.) boos vertelde, dat, als hij deze kwestie eens van de grond af zou uitleggen, er wel andere punten naar voren zouden komen. Maar welke punten wilde hij niet zeggen. „Er zit zeer veel in die steen", orakelde hij. „Meer zeg ik er niet van, want een goede verstaander heeft maar een half woord nodig" „Het is mij net zo helder als koffie dik", merkte de burgemeester op, die in het volgende raadslid, dat zijn vi sie gaf, namelijk de heer A. Steke- teen (a.r.) een medestrijder kreeg". Het gemeentebestuur moet de steen (Advertentie) Hoest niet lr.nger Heem toch ABDIJ SIROOP. Die zuivert Uw luchtwegen snel en grondig. Ik heb altijd een fles in huis. ABDIfSIROOP/jKg Winkeliersvereniging „Oostburg" in conflict met apotheker De Oostburgse apotheker C. F. heeft enkele bestuursleden van de winke liersvereniging „Oostburg" de toe gang tot zijn winkel ontzegd, nadat bet bestuur hem 3ls lid van de ver eniging had geroyeerd. Het bestuur was tot deze maatregel overgegaan, nadat de apotheker had geweigerd mee te werken aan een verkoop-actie. Besluiten om een ver- koop-actie te houden, worden gewoon lijk genomen door het bestuur van ge noemde vereniging. „Wanneer de le den niet met het besluit akkoord gaan worden zij geroyeerd. Zij kunnen ech ter in beroep gaan bij de algemene vergadering, die bijna tweemaande lijks bijeenkomt", zo deelde ons des gevraagd een der bestuursleden mede. De betrokken bestuursleden werden van de maatregel, die de apotheker genomen had in kennis gesteld door diens advocaat. De maatregel geldt niet voor huisgenoten van de onge wenste klanten en ook recepten wor- den van hen aangenomen. betalen en de burgemeester moet die steen leggen", besliste de heer Ste ketee. Maar daar wilde burgemeester Van der Heide niets van weten. „Er wordt zelfs gezegd, dat ik niets voor de openbare school over heb en dat de plannen er voor zijn gemaakt door burge meester Van den Bos". „Maar als U in uw recht staat, moet U zich er niets van aantrekken", zei de heer Steketee. „Zelfs de raad stelt- mij bij het schoolbestuur ten achter", verzekerde de burge meester nog. Maar de raadsleden bezweerden, dat de burgervader het niet zo zwaar moest opnemen. De heer Allaart (p. v.d.a.) stelde tenslotte voor om wet houder Siereveld de eerste steen te laten metselen, die de gemeente be taalt. Tenminste als de oudercom missie hiertegen' geen bezwaren heeft.... Besloten werd deze zienswij ze van de raad aan de oudercommis sie kenbaar te maken. Als de oudercommissie er nu wel bezwaar tegen heeft, kunnen de besprekingen weer opnieuw opge zet worden.... HEDEN (WOENSDAG) EN DONDERDAG Functionarissen van het Gevangeniswezen in Zeeland Vandaag, woensdag en morgen, don derdag, houdt de Penitentiaire Bene- lux-Commis8ie, waarin een zestal hoge functionarissen van het gevan geniswezen in België, Nederland en Luxemburg zitting heeft, een bijeen komst in Middelburg. Dit is de ze ventiende bijeenkomst van de com missie, die in 1950 werd samenge steld om een bepaalde vorm te ge ven aan het overleg tussen het ge vangeniswezen in de Beneluxlanden. De behoefte aan dit overleg ontstond door de na-oorlogse uitbouw en ver nieuwing van het gevangeniswezen. Op dit gebied vindt ook internatio naal overleg plaats; de problemen in de Beneluxlanden liggen echter vrij wel gelijk. In de commissie hebben voor Nederland zitting mr. E. A. M. Lamers, de directeur-generaal van 't gevangeniswezen en mr. J. E. Erd- man, plaatsvervangend hoofd van de directie gevangeniswezen. België is in de commissie vertegen woordigd door de heren D. R. Du- préell en M. van Helmont, respectie velijk directeur-generaal en inspec teur-generaal van het gevangeniswe zen in België. Voor Luxemburg heb ben de heren F. Weirer en L. Henger van het Luxemburgse gevangeniswe zen zitting in de commissie. Perma nente secretaris is de Nederlander, de heer G. Veringa. Gisteravond zijn de functionaris sen in Middelburg gearriveerd; hedenmorgen te tien uur komt het gezelschap samen ln het stadhuis te Middelburg, waar de delegaties worden'begroet door de commissa ris der koningin, jlir. mr. A. F. C. de Casembroot. Hier begint om kwart over tien de eerste zitting van de commissie waar in over verschillende problemen van gedachten zal worden gewisseld. De ze zitting duurt tot twaalf uur; 's middags wordt van half drie tot vijf uur de tweede zitting gehou den. In de zittingen zal onder meer aan de orde komen het regiem in gestichten, waar niet-veroordeelden zijn onder gebracht (huizen van bewaring), de problemen, die samenhangen met de tenuitvoerleggingen van korte gevan genisstraffen deze dienstbaar te maken aan de re-socialisatie en het systeem voor de behandeling van strafrechtelijk meerderjarigen, maar jeugdige gevangenen. Dit laatste is een belangrijk punt: hierover zullen de Beneluxlanden namelijk een rapport opstellen, dat aan de internationale groepe ring ter kennis zal worden ge bracht. Tenslotte zullen de minimale normen, die in het kader van de Verenigde Eindelijk zullen de ambtenaren van de Inspectie der Invoerrechten en Accijnzen te Vlissingen weer een ei gen wachtgebouw krijgen. Vanmor gen zal het worden overgedragen door de Rijksgebouwendienst aan de hoofdinspecteur-titulair van de be lastingdienst, de heer J. L. van Vee- ren. Het gebouw is ontworpen door een architect van de Rijksgebouwendienst, de heer A. A. vam Hemert en is ge legen aan de Buitenhaven tegenover het station. Er is ruimte voor een 25- tal ambtenaren en voor enkele leden van het korps marechaussée in ver band met passencontrole. Met deze nieuwe behuizing is een ein de gekomen aan de „zwerftocht", die in 1940 begon, toen het oude wacht gebouw bij een bombardement ver woest werd. Sindsdien moest men meerdere malen verhuizen. De laatste maanden waren de douanemensen in een houten gebouwtje op het haven terrein gehuisvest. (Foto P.Z.C.) f 58.000 ongeveer 85% van 't streef bedrag) heeft ingezameld en dat zij van alle provincies voor de zesde keer de eerste plaats zal innemen. Ook St.-PhiHpsland, dit jaar weer ruim boven de 400% van het streefbedrag, zal zo goed als zeker landelijk als de best geklasseerde afdeling voor de dag komen, zodat zij dan voor de vijfde achtereenvolgende keer beslag zal leggen op de ere-wimpel, hetgeen wel aTs een unicum beschouwd kan worden in de geschiedenis van het Nederlandse Roode Kruis. Door de ledenwerfacties, die de laat ste jaren in Zeeland zijn gehouden, steeg het aantal leden van 14.000 tot 22.000. Hierbij mag worden vermeld, dat de secretaris van de afdeling Hulst persoonlijk in een paar weken tijds 533 nieuwe leden heeft weten te werven, aldus de voorzitter, met wel ke buitengewone prestatie hij de- functionaris van harte complimen teerde. Mejuffrouw A. Halbesma, van de staf afdeling Sociale Zorg van het hoofdbestuur, hield daarna een cau serie over het doel en de betekenis van het Welfarewerk. Nadat de voor zitter had meegedeeld, dat de Zeeuw se afdelingen circa 7000 hadden bij gedragen aan de inventaris van de nieuwe boot „J. Henry Dunant", ging men over tot de behandeling van het voornaamste punt van de huishoude lijke agenda, het nieuwe ontwerp sta tuten en huishoudelijke reglement. Aan het slof der vergadering richtte de voorzitter een opwek kend woord tot de aanwezigen een bezoek te brengen aan de natio nale wedstrijden op 18 oktober a.s. te Goes. GEWESTELIJKE VERGADERING Tweetal interessante causerieën Enkele tientallen presidentes van de Nederlands Christen Vrouwenbond, gewest Zeeland, hebben dinsdag hun jaarlijkse conferentie gehouden in „de Prins van Oranje" te Goes. In de morgenbijeenkomst sprak ds. Kret te Krimpen aan de Lek over: „Migra tie" en in de middaguren vertelde ds. P. Homburg te Vlissingen het een en ander over: „Communisme en Christendom". Op beide canseriën volgde een interessante bespreking, die voor vele dames verhelderend werkte. De presidente van het gewest Zee land, mevrouw N. Homburg-Hoek- veld te Vlissingen sprak een ope ningswoord, waarin zij o.m. wees op het voorrecht het werk van de Bond als een roeping van God te mogen zien. „Wij Christinnen moeten elkaar helpen", aldus de presidente. Bij de bespreking van 't orgaan „De Chris tenvrouw" werden de aanwezige da mes opgewekt het blad trouw te le zen en ook bij de leden van de afde lingen belangstelling ervoor te kwe ken. i Ds. Kret ging in zijn lezing dieper in op het actuele vraagstuk van de mi gratie. In het kort schetste spreker de veranderingen, welke zich in de laatste jaren hebben voltrokken. De bevolking van Nederland is snel ge groeid en verwacht mag worden, dat ons land over enkele tientallen ja ren 13.000.000 inwoners telt. Dit zal grote verschuivingen met zich mede brengen. Sprekende over de land bouw en de industrialisatie verklaar de ds. Kret, dat 100 jaar geleden 43 van de bevolking nauw bij het landbouwproces was betrokken, thans is dit 10 en voor de naaste toekomst verwachtte hij een percen tage van 6 a 7. Met name voor de plattelanders zijn er grote verande ringen op til, in verband met de uit breiding van de industrieën, speci aal in het gebied van de grote rivie ren. Het zal vooral moeilijk zijn voor de plattelanders om zich aan de kerkelijke gemeente aan te pas sen. Het hoort tot onze taak om deze mensen op te vangen en aan de nieuwe sfeer te doen wennen, zei hij. Nadat spreker in het kort het Deltaplan had aangestipt met al de gevolgen van dien, vroeg hij de aanwezige dames aandacht te schenken aan liet probleem van de „week-endtoeristen", die over enkelo jaren met vele duizenden tegelijk verpozing in Zeeland zul len zoeken. MIDDAGBIJEENKOMST In de middagbijeenkomst was het woord aan ds. Homburg uit Vlissin gen, die de verhouding „Communis- me-Christendom" nader onder de loep nam. Allereerst ging hij in op de verschillende punten van overeen stemming. „Bij ons begint alles met God, maar het communisme werkt en denkt uit de mens", aldus spreker. Juist daar zit de fout. Als Christe nen hebben wij een taak en roeping tegenover de communisten, zei ds. Homburg. Uitvoerig ging spreker vervolgens in op de wordingsgeschie- Naties zijn vastgesteld voor de be handeling van gedetineerden, aan een nadere beschouwing worden onder worpen. De avond na de zitting hedenavond dus worden de functionarissen te kwart over zes ontvangen in het stadhuis te Veere door burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael. Te zeven uur is er een diner in „De Campveerse Toren". Te Middelburg is er om half tien een avondontvangst ten huize van de commissaris der koningin. Naar Deltawerken Donderdag wordt vanuit Veere een tocht met het rijkspolitievaartuig „R. P. 18" door de Zeeuwse wateren gemaakt, waarbij de Delta-werken in ogenschouw zullen worden genomen. Óm kwart over tien wordt uit Veere vertrokken; circa kwart over twee hoopt het gezelschap met de „R.P. 18" in Wemeldinge te arriveren, van waar per auto naar Yerseke wordt gereden. Hier worden de delegaties op het ge meentehuis door burgemeester A. C. Willemsen ontvangen, waarna een be zoek wordt gebracht aan de oester- cultures. Om ongeveer drie uur ver trekken de commissieleden vanuit Yerseke om Zeeland te verlaten. De Beneluxlanden werken op het ge bied van het gevangeniswezen op verschillende terreinen praktisch sa men: zo wórden functionarissen uit gewisseld. Door van de praktijk in andere lan den kennis te nemen hoopt men de gezichtskring te verruimen. De bij eenkomsten dienen tevens om de commissieleden in contact te brengen met de autoriteiten in de plaats en provincie, waar deze worden gehou den. Binnenvaarttanker geramd in Bevelands kanaal Een nieuwe binnenvaarttanker, de „Aleca i» (1000 ton), van een on langs opgerichte Belgische maat schappij, heeft dinsdag bepaald pech gehad. Het schip had maandag op de Westerschelde een geslaagde proefvaart gemaakt, toen het dins dagmorgen in het kanaal door Zuid- Beveland werd geramd door een 200<i ton groot sleepschip, de „Verseau". De tanker liep daarbij een flinke deuk in de voorsteven op. Het schip is inmiddels weer teruggevaren naar de werf in Antwerpen, waar het zal worden gerepareerd. De „Verseau" werd licht beschadigd. Het ongeluk gebeurde, doordat de kapitein van de „Aleca T' en de schipper van het sleepschip elkaar verkeerd begrepen. Duitse mosselen voor Nederlandse exporteurs Enkele mosselhandelaren te Yerseke hebben ter aanvulling van hun mos- selvoorraden Duitse mosselen besteld, die per kustvaarder zullen worden aangevoerd. Het voortdurend tekort aan mosse len, d.w.z. het feit dat Frankrijk en België meer mosselen vroegen dan door de kwekers uit Waddenzee en van de Zeeuwsche Stromen konden worden aangevoerd, leidde tot een z.g. verdeelsysteem. Het Bedrijfs- schap voor Visserijprodukten wijst de beschikbare hoeveelheden mosse len toe aan de verschillende expor teurs naar rato van hun bestellingen in een vorig jaar of het gemiddelde van enkele dezer voorgaande jaren. Wellicht dat dit voor genoemde ex porteurs aanleiding is geweest deze mosselen uit het buitenland te be stellen. Nieuwe Zeeland-boot krijgt naam „Koningin Wiiheimina" De Stoomvaart Maatschappij „Zee land", Koninklijke Nederlandsche Postvaart N.V. te Hoek van Holland, heeft van HAI. Koningin Juliana de goedkeuring verkregen haar nieuwe schip de naam te mogen geven van Koningin Wiiheimina. Reeds eerder heeft de rederij een schip gehad en wel in de periode 1895—1916. Tn de lange naamlijst van schepen, die sinds de oprichting van de „Zee land" in 1875, tot de vloot van deze maatschappij hebben behoord, komen trouwens tal van namen voor, die verbonden zijn met het Huis van Oranje. De directie van de Maatschappij Zee land wil met de naam van haar nieuwste schip eer bewijzen aan de vorstin; die in de moeilijke oorlogsja ren de leidsvrouwe is geweest in de strijd voor de bevrijding van ons va derland. Het nieuwe m.s. „Koningin Wiihei mina", dat bij de werf „De Merwe- de" te Neder-Hardinxveld in aanbouw is, zal omstreeks mei 1959 van de hel ling lopen. Val bij appelplukken De 72-jarlge C. R. te Heinkenszand kwam dezer dagen tijdens het pluk ken van zijn appels te vallen, waar bij hij ernstige inwendige kneuzin gen opliep. Dokter A. Folmer uit Driewegen verleende de eerste hulp. denis van het communisme, waarbij hij niet schroomde te verklaren, dat hoe verfoeilijk het systeem ook moge zijn ook de christelijke we reld fouten heeft gemaakt. Hoewr'. onze ideeën lijnrecht tegen het communisme als leer staan, moe ten we toch de communisten de hand reiken. Hier ligt een grote taak voor de Christenen, aldns spreker, die er tenslotte op wees, dat alle aardse machten nietig zijn tegenover 't Ko ninkrijk Gods, dat de wereld kan overwinnen. Op zijn inleiding volgde een interessante gedachtemrisseling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 13