Alle bedrijfstakken in Verenigde Staten tonen weer enige opleving NIEUWS UIT DE KERKEN „Moord in de krantenwijk' BonSana Waar zijn onze schepen? WOENSDAG 15 OKTOBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 TIJD VAN NEERGANG VOORBIJ? In Nederland geen plaats voor optimisme, maar ook niet voor vrees (Door onze economische medewerker). In de Verenigde Staten lijkt het thans weer van een leien dakje te gaan. De optimisten slaan zich op de borst. In alle bedrijfs takken is er een opleving, de voorraden worden aangevuld, de staalproduktie is tot 65 procent van de capaciteit opgevoerd. Gaat dit zo door, dan zal in het voorjaar van 1959 het niveau van 1956-1957 weer worden bereikt. En bij ons? Daai\ is nog beslist geen plaats voor een daverend optimisme, al is er dan ook geen reden voor angst en vrees. De tijd van neergang ligt gelukkig achter ons maar vooruitgang over een breed front wil nog maar niet lukken. In feite moet deze vooruitgang komen van de produktie, maar de cijfers over de eerste zeven maanden (de laatst bekende) bewijzen dat de gemid delde dagproduktie in de industrie nog even hoog is als ih 1957. Beter lijkt het er voor te staan met de investeringen. Ook hier liggen wij nog wel achter bij het niveau van vorig jaar maar de onlangs bekendgemaakte cijfers vertellen ons toch dat de investerin gen van het bedrijfsleven in het tweede kwartaal hoger zijn dan in het eerste kwartaal, namelijk respec tievelijk 1835 miljoen en 1634 miljoen. De invloed van de beste dingsbeperking is iii het eerste kwar taal dus het sterkst geweest. De on dernemers zien thans kennelijk weer mogelijkheden voor de toekomst. Het h een beerÜ)ke. kraehtlge drank, vitaroinenriifc eiwit- ea ijzerhoudend l Voor alltchoolgaonde Icindere a Bij apothekers en drogisten __NACO N.V. MuitriüM Geschil Amerika-Rusland niet voor Int. Gerechtshof Rusland heeft geweigerd het Interna tionale gerechtshof te Den Haag het geval voor te leggen van de Ameri kaanse bommenwerper van het type Neptunus, die in 1954 door de Russen werd neergehaald in internationaal luchtruim boven de Japanse Zee, al dus een verklaring van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken. In augustus van dit jaar dienden de Amerikanen een aanvraag bij het in ternationale hof In, maar Rusland dat al eerder alle verantwoordelijk heid had afgewezen liet het hof weten dat er niets te overwegen valt. Notering voor zilver wederom verhoogd Nadat op 11 oktober j.l. de zilver- prijs was gebracht op f 108,65— f 114,15, is de notering dinsdag op nieuw verhoogd en wel tot f 109,20 L Per 'Ui. aldus deelt H. Drijfhout en Zoon's Edehnetalenbe- d rijven N.V. te Amsterdam mede. Deze verhoging kan wederom wor den toegeschreven aan prijsstijgin gen in New York en Londen. De goudnotering is gelijk gebleven. i'lillll.LRTON Een extra prikkel kan er dan in de door de fiscus weer toegestane in vesteringsaftrek zitten. Teleurstellend is ook het betrekkelijk hoge peil van de werkloosheid, ook al zit daar een dalende tendens in. De bestedingen waren terugge schroefd en wel in die mate dat er nu een nieuw evenwicht met de midde len is ontstaan doch op een lager ni veau, waar de vraag naar arbeids krachten minder groot is dan een paar jaar geleden. Hierdoor hadden wij ook minder goederen uit het bui tenland nodig, terwijl omgekeerd een groter deel van de produktie naar het buitenland kon vloeien. Typisch vinden wij dit weerspiegeld in de handelsbalans. In de eerste acht maanden van dit jaar lag de totale invoer 17 procent beneden de invoer in dezelfde periode van 1957 maar de uitvoer steeg met ongeveer 3 pro cent. En dit bad weer gunstige ge volgen voor onze deviezenreserve. In het begin van deze week is die opgeklommen tot 5039 miljoen, het geen bijna twee miljard meer is dan in de donkere dagen van september 1957, toen de aanval op de gulden schrikwekkende vormen had aange nomen. Nu hebben wij die verbete ring niet alleen aan de betere ver- Conferentie IFAP verwacht groot tarweoverschot In het lopende seizoen zullen de tar- we-exporterende landen tweemaal zo veel tarwe voor uitvoer beschikbaar hebben als de Importerende landen bereid zijn op een commerciële basis af te nemen, zo meent de Internatio nale Federatie van Landbouwprodu centen (I.F.A.P.), die van 4 tot 13 oktober haar tiende algemene confe rentie in Brussel hield. De conferentie verwacht dat het t3nve-overschot aan het einde van het lopende seizoen meer dan 50 miljoen ton zal bedragen. Wat betreft cje landbouwcoöperatie, is de conferentie van oordeel, dat de' bevordering van de coöperatieve ge dachte de beste weg is om in alle omstandigheden een daadwerkelijke verdediging van de belangen van de landbouwers mogelijk te maken en om hun economische toestand te verbeteren. De heer James Patton van de National Farmers Union van de Verenigde Staten werd door de algemene conferentie tot voorzitter gekozen. De Nederlander B. W. Bies heuvel werd als een van de drie vice- voorzitters gekozen. houding van in- en uitvoer te dan ken. Wij hebben kredieten uit het buitenland gehad, terwijl er ook nog al wat buitenlands geld is binnenge- vloeid door verkoop van Nederlandse effecten. De geldruimte, die kon ontstaan door de ruimer vloeiende deviezenbron, door terugbetalingen van kapitaal van Indonesishce ondernemingen en enkele andere oorzaken, was een van de oorzaken van de voortdurend stij gende aandelenkoersen (een andere oorzaak was de dalende doch inmid dels stabiel blijvende rente). Het al gemene A.N.P.-indexcijfer voor aan delen steeg sedert 1 januari van 168 tot 220, dus met een derde. Maar er stroomt ook geld naar de spaarbanken. De kosten van levensonderhoud blijven stabiel met een zekere neiging tot dalen, als wij tenmin ste afgaan op de laatste cijfers van 15 augustus. Diezelfde ten dens vinden wij trouwens ook te rug in de groothandelsprijzen en de prijzen op de wêreldgrondstof- fenmarkten. De hoop is alleen in de eerste plaats van de minis ter van economische zaken dat die lagere grondstoffenprijzen in de eindprijzen worden doorbere kend. Baseren wij ons op het verbruik per hoofd der bevolking in hoeveelheden dan was er in juni een daling van vier procent en in juli een stijging van één procent, alles ten opzichte van dezelfde maand van het vorige jaar. Als wij tenslotte nog naar de divi denden kijken, dan blijkt in de eerste negen maanden van dit jaar door on geveer 210 ondernemingen hetzelfde dividend als in 1957 te zijn gegeven. Een kleine 120 ondernemingen gaven minder en bijna 90 ondernemingen gaven meer dividend. Al met al zijn er dus zonnige plek ken te zien maar de schaduwkanten zijn uog niet verdwenen. Advies lot oprichting van orgaan voor revalidatie. De nationale raad voor maatschap pelijk werk heeft het rapport gepu bliceerd, dat een werkgroep onder voorzitterschap van de heer W. C. Dijkstra, directeur van de Gelderse werkinrichtingen heeft samengesteld over de taak en plaats van het maat schappelijk werk bij de zorg voor li chamelijk minder-validen. De werkgroep is van oordeel dat een landelijk orgaan voor de revalidatie de belangen van de zorg voor minder- validen zal moeten behartigen. Het landelijk orgaan zal in de eerste plaats een centrum moeten zijn, waai de verschillende draden, welke van de uitvoerende revalidatie uitgaan, samenkomen en van waaruit omge keerd stimulansen naar het regionale en plaatselijke werk uitgezonden worden. De werkgroep legt er de na druk op, dat de taak van een lande lijk orgaan dus niet uitvoerend zal zijn. Dit is de nieuwe raad -van ministers van de Nederlandse Antillen: zitten de v.l.n.r.:'mr. S. W. van der Meer, premier E. Jonclcheer, J. Yrausquin. Staande v.l.n.r.: C. D. Kroon, F. J. C. Beaujon en mr. F. P. deWries, secretaris. Nederlands-Franse expeditie op zoek naar oude schepen Een Frans-Nederlandse expeditie zal op 15 October Martigues (vlakbij Marseille) verlaten om de Middel landse- en Caraïbische Zee te explo reren om oude schepen op te sporen, die honderd jaar geleden gezonken zijn. De expeditie, die onder leiding staat van dr. Goedicke, een Canadees, zal onder Nederlandse vlag varen. Tot de leden ervan zullen verscheidene Franse onderwater-specialisten beho ren. De expeditie zal achtereenvolgens de Franse kusten van de Middellandse Zee exploreren, de zee rondom de Canarische eilanden en tenslotte de Golf van Mexico, de route volgende, dié door de Spaanse galjoenen werd gevaren. 1 Ds. M. G. Westerhof 25 jaar predikant Woensdag 22 oktober a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat ds. M. G. Wes terhof, Ned. herv. predikant te Nieu- werkerk in het ambt werd bevestigd. De jubilaris werd in 1905 geboren. Na het voltooien van zijn theologische studie, werd hij in 1932 door het Pro vinciaal-Kerkbestuur van Noord-Hol land toegelaten tot de Evangeliebedie ning in de Ned. Herv. Kerk. Op zon dag 22 oktober 1933 werd kandidaat Westerhof bevestigd als predikant in zijn eerste gemeente Nieuwerkerk in Duiveland, welke hij thans nog dient. Ds, Westerhof is o.a. quaestor van de Ring Zierikzee der Ned. Herv. Kerk, voorzitter van de Classicale Zendings commissie voor de Classis Zierikzee en eindredacteur van het Hervormd Kerkblad voor het eiland Schouwen en Duiveland. Ds. Westerhof zal zon dag 26 oktober a.s. in de namiddag- dienst een herdenkingsrede uitspre ken in de Ned. Herv. Kerk te Nieu werkerk. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen te Stadskanaal C. Schröder proponent te Baarn. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Beroepen te Westzaan A. H. Swerms, proponent te Utrecht die het beroep ook aannam. NED. HERV. KERK. Beroepen te Dubbeldam (tweede pre dikantsplaats) J. Eewaldt te Kam pen; te Rijnsaterwoude (toezegging) C. J. Baart, kandidaat te Utrecht; te Eenrum J. W. ten Kate te Baflo; te Rijssen L. J. Schuurman te Bleskens- graaf. Benoemd tot bijstand in het pasto raat te Driebergen J. J. Timmer, emeritus predikant te Woerden. Aangenomen ife be'hoèming tot voor ganger der hervormde evangelisatie te Ruurlo ds. J. F. Röth, emeritus predikant en hulpprediker te Hoog- made. GEREF. KERKEN. Beroepen te Dalfsen en te Maartens dijk A. v. d. Deyl, kandidaat te Overveen; te Andijk L. H. Kwast te Hoogeveen; te Schiedam A. Broek te Groningen (noord); te Musselkanaal K. D. van Dijk te Zwagerveen— Zwaagwesteinde. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Nieuw Amsterdam J. Ty- mes te Nunspeet en H. van der Schaaf te De. Krim. Beroepen te HaamstedeKerkwerve ds. G. J. Buys te Papendrecht; te Deventer Th. Brienen te Mussel; te MidwoldaOldambt J. P. van de Boomgaard te Thesinge; te Werken dam D. Slagboom te 's-Gravezande. Aangenomen naar Vlaarlingen K. Twillert, kandidaat te Eemdik, bedankte voor Drachten. Alüsco 12 dw. v. Stromboll. Aagtekerk 12 640 m. n.w. v- Walvisbaai. Axeldijk 14 te Santos. Aagtedijk 11 te Genua. Aalsdljk 14 v- Tripolls n- Pt. Said. Aardljk 11 te New Orleans. Aldabi 12 340 m. n. v. St. Paul Rocks. Alhena .12 te Rotterdam. Almdijk 12 80 m.. n.o. v. Fayal. Alphard 11 te Bahla Blanca. Amerskerk 12 te Port Said. Annenkerk 11 n. Mombasa. Arendskerk 10 te Hamburg. Asmillske 11 175 m. n.n.w. van Mona. Alderamin 13 te Szczecin. Ainatl 11 v. Montevedeo. Bantam 14 v. R'dam n. Hollandla. Bawean 11 te Hamburg. Boissevain 11 te Port Elizabeth Callisto 12 n Amerika. Calamares 13 te Wilmington. Caltex Arnhem 12 v. Sidon n. Portland. Maine. Caltex Delft 12 Kaap Bon gepasseerd. Camitia 14 te Curagao. CarUlio 11 te Havana. Colytto' 11 te Baton Rouge. Duivendijk 11 naar Liverpool. Eemshoorn 13 te Alexandropoulis. Esso Amsterdam 13 n. Rotterdam. Esso Nederland 12 Monica gepasseerd. Greta 125 mijl w. v. Lindesness. Gaasterkerk 12 165 m. n.o. v. Kp. Finlsterre. Heemskerk 10 te Sydney. Helicon '11 550 m. z.w. v. Land's End. Holendrecht 11 te Hamburg. Hoogkerk 14 Kp. Finisterre gep. n. Antw. Jagersfontein 12 te Amsterdam. Johanca 12 te Londen. Kalydon 14 te Rotterdam. Kara 12 170 m. z.z.w. v. Durban. Kérmia 12 n. Fidji Eil. Khasiella 12 n. Santiago de Cuba. Kloosterdijk 14 te New York- Korenia 14 te Kopenhagen. Krebsia 13 n. Bangkok. Kylix 13 n. Las Palmas. Leto 12 200 m. z.w. Kaap Farewell. Limburg 14 te Bahrein, Laarderkerk 13 te Basrah. Lemaire 12 n. Colombo. "Leopoldskerk 11 te Abadan. Limburg 11 te Umm Said. Loenerkerk 12 te Karachi. Maashaven 12 115 m. o.n.o. v. Fèrnando Noronha. Maetsuycker 11 n. Singapore. Marletje Bohmer 11 te Halifax- Mirzan N. 11 v. Safi n. Nantos. Mitra 11 n. Curacao. Molenkerk 13 v. Mombasa n. Tanga. Muiderkerk 12 te East London. Musiltoyd 11 n. Tjandjong Mani- Mijdrecht 13 n. d. Perzische Golf. Naess Llon 12 Wight gepasseerd. Nestor 12 te Georgetown. Oranje Nassau 14 te Aruba. Omala 12 210 m. n. v. Flores. Ossendrecht 11 te Antwerpen. Perna 12 220 m. n.n.o. v. Mlri. Perregaux 12 naar Casablanca. Plato 12 te Amsterdam. Polydorus 13 te Avonmouth. Ridderkerk 11 te Rotterdam. Rode Zee 12 dw. v. Kp. Hatteras. Rijndam 11 v. Dakar. Rijnkerk 12 v. Marseille. Salatiga 12 v. Cochin. Sarpedon 12 200 m- n-w. Kp. Finisterre. DOOK ANDREW GARVE. 27 Pringles kaak zakte omlaag. Hij nam een onaangenaam gevoel in dè maagstreek waar. Hij voelde in zijn zak naar een flesje met indigestieta bletten, dat hij altijd bij zich droeg, stopte een tabletje in zijn mond en liet het flesje weer in zijn zak glij den. „Oh", zei hij. „Ik heb ze eens doorgelopen", ging Haines verder, „het is werkelijk de moeite waard. Hier heb ik bijvoor beeld een post van de derde juli, maar eventjes vier pond, zeven shil ling en zes pence wegens zogenaam de gastvrijheid bij een bezoek aan Scotland Yard. Ik veronderstel, dat U die avond de commissaris flink hebt getrakteerd!" Pringle deed alsof hij een blik op de rekening wierp. „U kunt moeilijk van mij verwachten, dat ik nu, na al die tijd, nog precies weet waarvoor dat allemaal was", mompelde hij. „Vermoedelijk enige rondjes aan de jongens weggegeven". „Wat jon gens?" vroeg Haines. „Bedoelt U daar soms de politie mee?" „Maar U wEöt toch wel," zei Pringle gebelgd, „hoe dat toegaat. We wa ren met zijn allen in een bierhuis..." „Wij? Ik kan me niet herinneren, dat U mij ooit heeft getrakteerd. Mr. Pringle. Ik zou me zeer ongaarne een dergelijk iets herinneren. Kunt U de naam noemen van een hoofd inspecteur, een inspecteur, een wacht meester of zelfs van een gewone agent van de inlichtingendienst van de Yard, voor wie U ooit een ver tering heeft betaald? Ook maar één. Zeg het mij," drong hij aan, „ik ver zeker U, dat ik er geen werk van zal maken." Pringle draaide onrustig op zijn stoel heen en weer. „Hoor eens, in specteur," zei hij, „vraag nu niet verder, alstublieft. U weet, hoe het met deze dingen gaat. Alle verslag gevers doen het. Het is een methode, die stilzwijgend wordt toegelaten." „Jawel. U- wilt dus zeggen, dat de inlichtingendienst van de Yard U het politienieuws doorgeeft en dat U aan de krant een aantal verteringen in rekening brengt, waarvoor U nooit een cent heeft uitgegeven. Een mooie rnanier van doen, moet ik zeggen." „In elk geval is het altijd zo gedaan," zei Pringle gemelijk. „En wat Hinds zeggen betreft, dat hij me zou rap porteren, dat is niets anders dan bluf. Geen enkele hoofdredacteur met zelf respect zou daar een woord over vuil maken. En hij was de geschikte per soon wel om het door te geven, als je denkt aan alle vrije lunches, die hij van ons op kosten van de krant accepteerde! Hij was erg lastig. Hij moest niets van me hebben." „Dat kan ik me voorstellen," zei Haines. .„Latén we nu nog eens een andere post bij de kop pakken; één van 12 juni kind vermist in Farn- borough, kosten: veertien pond. Ik bewonder het mooie afronden van uw bedragen. Met dit geval schijnt U ongeveer een week druk in touw te zijn geweest. Maar wie was het ver miste kina? Farnborough laat me eens nadenken neen. ik herinner me niets van dat geval." „Het was een privétip, die ik had gekregen," zei Pringle, die zijn stoel wat verder van de tafel van de in specteur begon te schuiven. „Later bleek er niets van waar te zijn, maar ik heb er toch mijn aandacht aan moeten géven. En het kost de krant nog meer, wanneer een gepubliceerd bericht later onjuist blijkt te zijn, weet U." „Van wie kreeg U die tip?" „Wij maken nooit de bronnen van onze inlichtingen bekend," zei Pring le met waardigheid. „Hoe was de naam van het kind? In wélk hotel verbleef U? Bij wie won U inlichtingen in? Nu, Mr. Pringle, ik wacht op uw antwoord.' Pringles front stortte ineen. „Ik geef het op," mompelde hij. „U heeft ge wonnen, inspecteur. Ik ben er nooit geweest. Ik had de pegels nodig en de krant bezit er genoeg van. Boven dien haalde ik daarmee in, wat ik vroeger te weinig had gedeclareerd." Haines wiérp de groene bundel reke ningen wéér op tafel. „U bent inder daad een bedrieger en een dief, My. Pringle. Wij weten nu waar we aan toe zijn. Meent U nog altijd, dat de hoofdredacteur dit als een onbelang rijk iéts zou hebben beschouwd?" „Wat gaat U doen? Ik heb een jon- fen op kostschool hij doet het aar goed het zal hard voor hem zijn ais ik moeilijkheden krijg. Het was voor hem, dat ik het deed." Haines liet een uitroep van ergernis horen. „Ik ben niet van plan U aan te klagen, indien U dat bedoelt in ieder geval niet wegens fraude. Mr. Ede kan daar wel voor zorgen." Hij haalde nog een ander stuk tussen de papieren op zijn tafel te voorschijn. „Ik heb hier een rapport over de volgorde, waarin de mensên, die he denmorgen aan de redactieconferen tie hadden deelgenomen, de directie kamer verlieten. Het schijnt, dat U als laatste het vertrek heeft verla ten." Pringle, wiens gedachten zich nog steeds bezighielden met het zoeken naar een uitweg uit de kwestie vaL de onkosten, keek verward op. „Ik was een ogenblikje na de anderen, zegt U?" Plotseling begreep hij, waar het hier om ging. „Zeg eens," zei hij met een kreet van schrik, „U meent toch zeker niet, dat ik Hind heb gedood." „Daar U het me vraagt", zei Haines, „geef ik als mijn mening, dat U het even goed als ieder ander, die ik tot dusver heb gesproken, had kunnen doen. U bent een tamelijk onplezierig stukje mens, mr. Pringle. U had een wrok tegen Hind en een goede reden om hem 't stilzwijgen op te leggen. U heeft uw best gedaan om de verden king op anderen te werpen, hetgeen U uiteraard zou doen, indien U schul dig was. Ja, U schijnt mij een veelbe lovende kandidaat toe. Weet U wel licht, dat er op de clichéafdeling blauwzuur aanwezig was?" Pringle slikte met moeite". „Neen", zei hij. „Dat is een leugen als ik nog nooit heb gehoord", zei Haines opgewekt. „Ik vermoed, dat U evenmin weet, dat mr. Hind erg van olijven hield?" Pringle weifelde, terwijl hij met zijn fletse ogen een blik wierp in de rich ting van de ilfspecteur en ze toen neersloeg. „Toevallig wist ik daarvan", zei hij. Haines glimlachte. „U bent een zeer argeloos man, mr. Pringle, nietwaar". „Ilc deed het in elk geval niet", zei Pringle. Zich ervan bewust de waar heid te spFeken. uitte hij deze woor den met eerlijke overtuiging en kracht. „Ik zweer, dat ik liet niet deed, inspecteur. Ik mag dan een1 Schelpwljk 11 te Bandar Mashur. Schie 13 te Constanza. Schiedijk 12 te Boston. Senegalkuat 12 naar Freetown. Sliearecht 13 n. Mena al Ahmadi. Soestdijk 11 300 m. w. v. Flores. Sommelsdijk 12 te Terneuren t- a. Stad Arnhem 12 60 m. n.o. v. Bornhoim. Stad Rotterdam 12 Gibraltar gepasseerd. Stad Schiedam 13 te Amsterdam. Statendam 12 220 m. z. v. Kp. Race. Steenwijk 12 420 m. z.t.w. v. Kp. Race. Straat Lombok 11 te Melbourne. Straat Cook 12 525 z.o. v. Mauritius. Tara 13 te Madaras. Telamon 11 n. Maracaibo. Tjimenteng 12 te Saigon. Tibii 11 te Abadan. Utrecht 12 130 m. z.z.w. v. Kp. Finisterre Van Heemskerk 12 n. Dar ës Salaam. Van Spilbergen 11 te Yokohama. Vasum 12 700 m- z o. v. Newfoudland. Vivipara 11 n. Cuba. Wleldrecht 12 270 m. w.z.w. v. Bermuda's Wonorato 13 te Seattle. Zaankferk 12 145 m. z.o. v. Messina. Zuiderkruis 11 te Amsterdam. EVEN NADENKEN Horizontaal: 1. groet; kokosvlees; 11. aanslag; 12. verslaan; 13. tijdperk; 14. meisjesnaam; 17. voornaam v. bekend voetball.; 18. evenzo, afk.; 19. troep; 21. element, afk.; 22. deel v.e. Ia-tafel; 23. koste lijke drank; 24. loot v.e. andere boom; 26. element, afk.; 27. reeds; 28. jongensnaam; 29. vrachtbrief (Eng. afk.); 31. Nederlands, afk.; 33. hoort bij een toga; 34. Ver. Staten, afk.; 36. en andere, afk.; 37. prikke- rige plant; 39. element, afk.; 40. be perkte aansprakelijkheid (Eng. af korting); 42. silhouet; 43. vlakte maat; 44. eerder dan andere; 47. rechtbank; 49. wijze, manier; 50. bui, opwelling. Verticaal: 1. sleepnet; 2. grote li chaamsslagader; 3. Britse Luchtv. Mij., af.; 4. Hoge akker; 5. elektro technisch; 6. en de zijnen, Lat. afk.; 7. oosterlengte, afk.; 8. Amer. Luchtv. Mij., afk.; 9. korting; 10. Alg. Nieuws- en Tel. Agentschap (afkorting); 14. wandelplaats voor Kippen; 15. te; 16. plaats o.d. Veluwe; 19. hakwerktui- gen; 20. bep. gewricht; 23. bep. land bouwgereedschap; 25. aardig, (Bar goens); 29. verhindering; 30. nu nog niet! 32. laagte; 33. mand; 34. van al les; 35. straatje; 38. getijde; 41. titel, afk.; 43. op de wijze van; 45. element, afk.; 46. geheel de Uwe, afk.; 47. bij voorbeeld; 48. reeds. beetje slordig met de onkostennota's geweest zijn, doch ik zou geen mens doden. Ik zou niet weten, hoe ik dat zou moeten aanleggen". „Ook niet na al die drinkgelagen met hoofdinspecteurs, mr. Pringle?" Hai nes keek verachtelijk naar de mis daadreporter en veranderde plotse ling van toon. „U kupt gaan", zei hij. De inspecteur wachtte, totdat de deur zich achter Pringle had gesloten en belde toen miss Timmins via de huis telefoon op. „Wilt U miss Sheila Brooks opsporen en haar zeggen, dat ze bij mij moet komen?" Daarop waste hij zijn handen. Na het bezoek van Pringle vond hij dit wel nodig. Hij kón het niet uit zijn hoofd zetten, dat er wellicht iets van belang kon zijn in dat relaas over Cardew en mrs. Ede. Wanneer de mensen met modder gooien blijft er altijd wel wat hangen. Toen het meisje ongeveer tien minuten later aan de deur klop te, groette hij haar op een bezorgde toon, die slechts gedeeltelijk op tac tiek berustte. Vermoedelijk was hier een meisje in moeilijkheden en van nature was hij ridderlijk. Zij zag er alleraardigst uit, als men tenminste van die blonde make-up, die aan licht gekleurde chocoladedozen doet den ken, houdt. Toen hij naar haar keek,, kwam de gedachte bij hem op, dat hij niet graag zou willen, dat zijn eigen dochter, die ongeveer even oud als Sheila was. zulke hel gelakte na gels, zulke drastisch geëpileerde wenkbrauwen en zulk een uitdruk king van berekende hardheid had. .(Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 11