Op ,Zandkreekschepen' maakt men wachttijd zo aangenaam mogelijk Vijfentwintig plastic vletten voor Zeeland Zeeuwse Almanak WYBERT VehkcJk SIEMENS RADIO en teS&üisie. OPRICHTER VAN 70-JARIG „MOZART" THANS JAAR Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 14 OKTOBER 1958 KOK JERASIMOS BELANGRIJK MAN „North Kingliep aan de grond, maar was binnen het uur ook vastgelegd MET EEN TIKKELTJE fantasie /ouden we kunnen /eggen, dat de Griekse kapitein Ilias Fraeulis een- privé-rederijtje heeft opgebouwd. Niet dat hij daar nu bepaald mee in zijn schik is, want kapitein Fraeulis zou veel liever het ruime sop kiezen, dan het bevel voeren over de „Nic- key" en de „George", die sinds enke le maanden in'de Zeeuwse Zandkreek zijn opgelegd. Maandagmiddag heb ben de beide schepen gezelschap ge kregen van de ruim 12000 t. metende Liberiaanse tanker „North King", die eveneens in de Zandkreek opgelegd moest worden. Het was voor de op varenden van de „Nickey" en de „George" een welkom verzetje. Nu konden ze tenminste weer eens ver halen wisselen met ongeveer dertig nieuwe gezichten, die de „North King" rijk is. Ver van de „bewoonde wereld" in dit geval Yeere wachten de overgebleven beman- bakt de échte •ouderwetse'specuiaas ningsledeu van de beide schepen nu al weken lang tussen water, lucht en zandbanken tot ze naar huis kunnen of misschien weer kunnen varen. En daar ze het wachten op alle mogelij ke manieren zo aangenaam mogelijk proberen te maken, grepen ze ook de komst van de tanker aan om wat nieuw leven in de brouwerij te bren gen. Het vastleggen van de fris in de kleu ren zittende en in 1950 gebouwde „North King" verliep overigens niet zonder moeilijkheden. Om een uur of twee doemde de kolos als een schim uit de grauwe regensluiers bij de kust van Vrouwenpolder op. De drie slepers de „Nolle" en de „Ramme- kens" van „De Schelde" en de „En Avant 16" van Muller uit Terneuzen die de tanker van de rede van Vlissingen langs de kust naar de Zandkreek brachten, waren er maar notedopjes bij. Statig stevende de „North King" vlak langs de Veerse haven en binnen enkele momenten was hij weer in de grijze regen ver dwenen. Bij de „Nickey" en de „George" gekomen, schoof de tanker echter even te ver door en kwam aan de grond vast te zitten. Onmiddellijk schoten de „Nolle" en de „Ramme- kens" naar achter om de neus er af te trekken. „Die blijft er wel tot morgen opzitten", meende ma troos Costa Sifopoulos van de „Nickey". Maar de Griekse sche peling uit Rhodos had de kracht van de sleepboten toch onderschat want binnen een klein uurtje had den de honderden paardekrachten de tanker van de grond en naast de beide andere schepen getrok ken. Waar hij eveneens met dikke trossen aan de ankerboeien werd vastgemaakt. Zorg voor alles Voor alles wat de schepen nodig heb ben, zorgt de N.V. Scaldis Ship- brookers uit Vlissingen, die de eige naresse van de schepen, de rederij Pappadakis uit Londen, vertegen woordigt. De heer E. Verstraete en de klerken van Scaldis zorgen er ook voor dat de bemanningsleden de thuisreis kunnen ondernemen. Wel- YAN Uitvin TOT LICHT zigh< licht wordt schier alom als normaal aanvaard. Niet in de afgelegen wijk „Brabers" in Haamstede, die nog maar enkele dagen van deze vinding profiteertAcht-en-twintig jaar later dan het dorp zelf! Feest dus in de Brabers, waar in de huizen en schuren tot voor kort ook „gas" een weelde was: de meeste bewoners be-* hielpen zich namelijk nog met petro leum Geen wonder, dat de ganse wijk bij de komst van het nieuwe licht de vlag had uitgestoken KLEEDLOKAAL In Burgh woei een eenzame drie kleur. Op het dak van het nieuwe kleedlokaal op het sportterrein. Eén vlag" maar; voldoende echter om de dankbaarheid van sportief Burgh te tonen. Het interieur moet nu nog worden afgewerkt het sportterrein zal dan een fraai kleedlokaal rijk zijn. UNIFORMEN De fanfare „Weldoen door Vermaak" te Clinge is zaterdag voor het eerst in de nieuwe uniformen „uitgerukt". Jarenlange activiteiten brachten het benodigde kapitaal voor de unifor men bijeen, waarmee thans voor het gemeentehuis kon worden gedefi leerd. Een défilé, dat werd afgeno men door burgemeester P. Vercaute- ren en de gehele-raad. Daarna werd SPEKCLUB De leden van de zogeheten ,J2er$te Zeeuwse Spekclub" palchen de zaken doortastend aan. Uit een advertentie in dit dagblad is ons geblekendat zij voor maar liefst een bedrag van f 13.000 aan varkensvlees zullen aan schaffen. Voor vegetariërs moet dit wel een mededeling zijn om van te rillen. Voor dertien mille aan var kensvlees het laat zich door een leek bij benadering niet. schatten hoeveel varkentjes daarvoor het tij delijke met het eeuwige hebben ver wisseld. En dat moet nou allemaal spek worden en karbonaadjes en kluif voor de erwtensoep. Want dat is het doel en streven van een spek club; het aanleggen van een voor raadje varkensvlees in diverse varië teiten, zodat men er wat dat betreft zeker van kan zijn, dat het dagelijks brood op een prettige en tegelijk voedzame manier kan worden aange vuld. Een zeer alledaags streven, zult ge misschien aanvoeren. Het is in derdaad geen verheven doelstelling, maar wel een die getuigt van werke lijkheidszin en zelfs van spaarzin. Die mensen sparen voor hun stukje vlees en ge kunt maar ergens voor sparen. De een spaart voor een reisje tiaar het zuiden de ander voor een nieuwe winterjas, of voor een auto, maar de spek clublieden sparen voor vlees. Voor varkensvlees met name. Lekker mals varkensvlees. Persoonlijk zouden wij, eerlijk ge zegd, meer voor kip voelen een rondgang door het dorp ge maakt; voorts was er een gezellige feestavond, waarop nog een bal volgde. TWEEDE-VISIE Terwijl de Sluiskiise heer A. Bree- poel zich over zijn tweede pluk aard beien boog, konden de verpleegsters van het plaatselijke Elizabeth-zie- kenhuis voor het eerst genieten van het nieuwe televisietoestel, dat voor hen „ter avondlijke recreatie" in een speciale zaal is geplaatst. BEURS In LJzendijke ls, bij wijze van proef, een vogelbeurs georganiseerd door de liefhebbers van de vereniging „De Vogelvrienden". De proef kan ge slaagd worden genoemd: verschillen de diertjes kregen een andere eige naar. JUBILEA In Vlissingen werd, te zijnen huize, de P.T.T.-jubilari8, de heer J. W. de Vries gehuldigd. Veertig jaar is de jubilaris aan de P.T.T. verbonden. De heer De Vries, employé I kantooramb tenaar die bij de groep post vervoer is ingedeeld en werkzaam is op de treinen, werd toegespro ken door de directeur van het Vlissingse postkantoor, de heer J. A. Schaarman. De directeur, die vol lof was over het werk van de heer De Vries, overhan digde hem naast het gebruikelijke couvert, de oorkonde en het verguld zilveren draaginsigne. Ook de direc teur van het postdistrlct, de heer J. A. Waale en de adjunct-inspecteur, de heer Koelewijn, waren bij de hul diging tegenwoordig. Een vijftigjarig kostorsjubileum werd in Nieuw-Namen in de ge meente Clinge gevierd. Hier was de heer P. Pluym een halve eeuw koster van dé rooms-katholieke kerk. Ook hier ontbrak het de ju bilaris, die van een welverdiend pensioen gaat genieten, niet aan belangstelling. Tenslotte een huwelijksjubileum: het echtpaar W. WisseMarkusse uit 's-Heer Arendskerke, dat bij de vie ring van de gouden echtvereniging door de muziekvereniging „Excel sior" een serenade werd gebracht. licht zullen Mimen 48 uur de meeste opvarenden van de „North King" via Oostende naar Athene kunnen ver trekken. Ook van de beide andere schepen gaan er nog een paar huis waarts. Momenteel verblijven er nog tien man op de „Nickey" en zeven op de „George". Natuurlijk, evenals kapi tein Fraeulis zouden ze veel liever de oceanen bevaren, maar zich „stier lijk" vervelen doen ze zich in de Zeeuwse wateren absoluut niet. Er is altijd wal: te doen. Hoofdmachinist Emmanuel Papaiosif en de machinis ten Minas DIaeakis en Charly Peru- lis zijn overdag meestal in dé mach tige machinekamer te vinden: ze moeten immers de machines in orde houden en voor licht, water enz. zor gen. Eén man behandelen opvarenden van de „Nickey" en de „George" met ontzag: dat is kok Jerasimos, een uitstekende kok, volgens de bemanningsleden. Terwijl matroos Sifopoulos ons een kopje pikzwar te Griekse koffie inscnonk, kwam de kleine kok met een kwart van een geslachte koe de keuken hin- nensjouwen. „Opeten gaat gemak kelijker dan naar boven halen", betoogde hij, waarna hij niet een geweldig slagersmes en een zaag het koebeest vakkundig ging ver delen voor tien dagen. Avonden gezellig Zo heeft ieder wel wat te doen. Is er geen karweitje, dan verdrijven de mannen de verveling met een kaart spelletje. De avonduren maken ze bij zonder gezellig. In een van de scheepsverblijven komen dan de ge zamenlijke scheepsbemanningen bij een om er een biertje te drinken, een partijtje te kaarten of te dammen, een „boom" op te zetten of te luiste ren naar guitaarspel van machinist Diacakis. Tijdens de weekends „verkennen" ze Zeeland. In Middelburg en Vlis singen „pikken" ze een bioscoopje of een biertje en ook zijn ze reeds enkele weekends in Zeeuwsch- Vlaanderen geweest. Voor Minas Diacaki3 is ëen uitstapje naar Terneuzen een bijzondere trip ge worden, want daar leerde hij eer meisje kennen. Elke zaterdag en zondag ls Minas nu bij zijn meis je in Terneuzen te vinden. Ze zouden stellig elke dag aan land willen gaan, maar de mannen heb ben geen goede boot om dat te doen. Wel is er een sloep, maar daar heb ben ze niet veel vertrouwen in. Gis teren nog viel op tfgte; naar Veere de motor uit en een Wn hen moest in het koude water springen om .de boot naar de wal te trekken. Nu gaat ka pitein Fraeulis wiens echtgenote eveneens aan boord is elke dag naar Veere om de noodzakelijkste boodschappen te doen. Dan brengt hij ook de post mee, waarnaar elk bemanningslid .op de drie stille sche pen in de Zandkreek reikhalzend uit kijkt. Nog geen aanbeveling voor burgemeestersvacatnre Goes Er is nog geen aanbeveling opge maakt voor de voorziening in de bur gemeestersvacature van Goes, zo vernamen wij van de commissaris der koningin in Zeeland. De commis saris is daarmee thans doende zodat de voordracht vermoedelijk binnen niet al te lange tijd aan de minister van binnenlandse zaken zal worden ingezonden. Waterkranen in Zuid- Beveland weer op druk De waterkraan in de huizen van de Zalc van Zuid-Beveland zullen van daag dinsdag weer onder nor male druk staan! Mannen van de N.V. Waterleiding Mij. „Zuid-Beve land" hebben maandag de lekke lei ding van de watertoren in Goes naar Heinkenszand gemaakt. Het is gebleken dat de breuk is ont staan doordat een buis onder een der vele sloten in de Poel, tussen het lo kaal spoor en het Groene Wegje, was verzakt. Oorzaak hiervan was een verzakking van de veenachtige grond. Op dit punt namelijk was de verbinding tussen 2 buizen verbroken waardoor enkele honderden m3 wa ter naar buiten stroomden. Voor de Zak van Zuid-Beveland had dit min der prettige gevolgen want de druk op de waterleiding was maandag beneden normaal. Vandaag zal er weer volop druk op de kraan staan. Vraag over opleiding van schepelingen in Vlissingen In haar verslag over de door de re gering voorgestelde wijzigingen van de begroting voor het ministerie van oorlog en marine, beide over 1957, stelt de commissie voor oorlog en marine uit de Tweede Kamer o,m. de vraag, of het plan om de eerste opleiding van de schepelingen naar Vlissingen te verplaatsen nu defini tief van de baan is. Tenslotte vroeg men zich af of het niet mogelijk zou zijn, de dienst voor de selectie en de keuring van het marinepersoneel te combineren met de overeenkoms tige diensten van de land- en lucht macht. (Advertentie) h Kwaliteitsproduct van da Wybert-Fabflekw. 70 an 80 et alléén bij Apothekers en Orofllsten Examens ziekenverpleging. Het diploma A voor ziekenverpleging werd behaald door de dames T. Hev- rebout, L. M. Maas, P. van Maris en C. de Nood. Allen ontvingen hun öp- leiding bij het christelijk ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen. Koninklijk onderscheiden De eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, is verleend aan de heer P. A. Phara- sijn te Graauw en Langendam in Zeeuwsch Vlaanderen. De heer Pha- rasijn is bedrijfsleider op een fruit- teeltbedrijf. Universitair examen Voor het propaedeutisch examen Wes terse Sociologie slaagde aan de Rijks universiteit te Leiden mejuffrouw K. v. d. Berge uit Terneuzen. Uitvoer van peren naar Zweden. De Zweedse autoriteiten hebben be kendgemaakt, dat de fnvoer van pe ren in dit land o.a. uit Nederland, onbeperkt zal mogen geschieden met ingang van 17 november. Dit is een late datum, want op dit tijdstip is het seizoen voor Nederlandse péren reeds ver gevorderd. Het vorig jaar werd de invoer van peren in Zweden mogelijk met ingang van 12 oktober. In 1956 was het 24 november voor deze invoer werd toegestaan. De Koninklijke Nederlandse Bond tot Redden van Drenkelingen heeft daartoe In staat gesteld door een gift van het Rampenfonds in to taal vijfentwintig vletten voor Zee land beschikbaar gesteld, vervaar digd uit plastic en voorzien van een buitenboordmotor. Het ligt in de be doeling deze vletten op diverse plaat sen in Zeeland onder te brengen, teneinde ze bij calamiteiten te ge bruiken. Er wordt daarbij niet alleen gedacht aan een eventuele waters nood, doch aan het redden van dren kelingen in recreatiegebieden (Rraak man) en badplaatsen. Deze boten dfS zonder motor een Advertentie MUZIEKVERENIGING IN YERSEKE JUBILEERT A. W. van Dijke mensen leeftijd in de muziek DE 93-JARIGE A. W. VAN DU- KE, inwoner van het rusthuis „Pomona" te Kapelle, is al een mensenleeftijd in de muziek! Ze ventig jaar geleden behoorde hij tot de oprichters van het muziek gezelschap ,J>lozart" te Yerseke en hoewel hij sedert 1919 de diri geerstok in andere handen heeft overgedragen, leeft deze oudge diende nog altijd mee met de pres talies van de „muziek". Hij is niet voor niets ere-lid van „Mo zart", evenals trouwens ook de thans in Middelburg woonachtige heer O. de Klein, die er 70 jaar geleden ook hij was! Oudgediende Van Dijke, wiens ge hoor de laatste jaren erg is Ver minderd en die ook niet meer zo best ziet, weet nog precies hoe het in de goeie-ouwe-tijd toeging, Nadat hij in 1884 het onderwij- zersdiploma had behaald, sollici- citeerde hij naar Yerseke. Zijn ouders woonden toen in Kruinin- gen, waar de jeugdige „meester" Ud was van de plaatselijke mu ziekvereniging „Eendracht Maakt Macht". Hij was er evenwel ook van overtuigd, dat Yerseke een muziekkorps moest hebben. Te zamen met zijn broer Isac de eerste directeur van „Mozart" en enkele anderen werd in de zo mer van 1888 het fanfaregezel schap „Mozart" opgericht. Tot 1908 toonde de heer A. W. van Dijke zich een verdienstelijk ho boïst, waarna hij het directeur schap van zijn broer overnam. In deze functie heeft hij „Mozart", dat enkele jaren geleden is omge zet tot een harmonie, elf jaar ge diend. In 1919, op vlerenvijftigja- waarde van tweeduizend gulden ver tegenwoordigen zijn in Zeeland reeds in gebruik bij de afdelingen van de bond in Middelburg, Goes, Vlissingen en Terneuzen. Zij zijn door de rijkspolitie Intensief gepro beerd, waarbij bleek dat zij bijzon der sterk zijn. De lengte is 4.30 me ter, de breedte 1.65 m. en de diep gang 60 centimeter. Er is plaats voor twee roeiers, een stuurman en vijf drenkelingen. De buitenboordmotor heeft een vermogen van 5% p.k. en kan op de inhoud van de benzinetank een halve dag draaien. Over de juiste verdeling over de pro vincie wordt thans door de commis saris der koningin in Zeeland over leg gepleegd met diverse burge meesters. Besloten is het beheer op te dragen aan de B.B. rige leeftijd trad eniging. hij uit do ver- Zijn scherp getekend gezicht licht te op, toen hij ons het een en an der over deze periode uit zijn le ven vertelde. „We startten in 1888 niet 15 leden, maar langzamer hand is dit aantal gegToeid tot bijna 40 leden." „In de jaren van de Eerste Wereldoorlog liep 't le dental schrikbarend terug, maar als we dan toch een concert wil den geven, kregen we enkele mu zikanten „uitgeleend" van de in Yerseke gelegerde militaire on derdelen, glimlachte de heer Van Dijke. Zijn belangstelling voor muziek is evenwel nimmer getaand. Met name noemde hij ons de verschil lende muziekverenigingen in Oos telijk Zuid-Beveland, wie de di recteuren zijn geweest en wat voor prestaties deze verenigingen zoal geleverd hebben. Het 70-jarig bestaan van „Mo zart", dat morgen woensdag wordt gevierd, zal hij evenwel niet meemaken. Op die dag wordt er 's avonds een korte mars door de gemeente gemaakt, waarna er een officiële ontvangst ten gemeente huize volgt van de 33 muzikanten en 12 leden van de tamboersafde ling. Het volgende programma punt is een taptoe op de Paarden markt bij gunstig weer uiter aard met tot besluit een feest avond voor de leden en hun da mes in „De Oesterbeurs". „Puck" voerde drie eeuwen oud blijspel op In Schouwburg Middelburg voor middelbare scholieren Toneelgroep „Puck" voerde maan dagmiddag in de Middelburgse Schouwburg voor de Middelburgse scholieren Jean-Francois Regnards blijspel in drie bedrijven „Verliefde dwaasheden" op. Enmet succes, want de jeugd, doorgaans een pu bliek dat niet mild Is in zijn kritiek, stak haar waardering voor het gebo- dene niet onder stoelen of banken. Een geestdriftig applaus was de be loning. voor de werkelijk uitstekende interpretatie, die „Puck" van dit ou de, maar door Paul Rodenko in het nieuwste Nederlands vertaalde, blij spel gaf. Nog steeds zijn de stukken van de Franse dichter, ook al schreef hij ze honderd jaar geleden kostelijk, voor al wanneer de vertaling zo goed is als in dit geval, waarbij aan de Franse geest, die „Les folies amou- reuses" ademt, geen afbreuk ge daan. De karakterisering, hoewel bij Rognard 'niet van het allergrootste belang, was goed getroffen. Vooral Jan Hundling als de oude vrekkige Floris, die het meisje waarover hij voogd is gevangen houdt en be schermt tegen alle onbescheiden blik ken van jongemannen in wie hij... ri valen ziet, gaf een gave uitbeelding van deze tot de verbeelding spre kende figuur. Het gevangen gehou den meisje Adèle, een rol van Jean- nette van der Heyden, deed een beetje gewoon aan, minder passend in de sprookjesachtige sfeer en voor al de „waanzin"-scènes, behalve dan die waarin zij zich inbeeldt een oud vrouwtje te Zijn, leken niet met zo veel overgave gespeeld. Ook de held André, die het meisje tot dezijne wil maken, viel, uitgebeeld door Eric van der Donk, een beetje uit de sprookjestoon. Alle bewondering ech ter voor Diny Sprock als het bruta le dienstmeisje Marleen en Leen Jongewaard als de koddige clown Krispijn, die André helpt bij het veroveren van zijn geliefde uit de „klauwen" van haar vrekkige voogd. Tenslotte alle lof voor de regisseur Guus Verstraete. wiens opvatting zeer aanvaardbaar is. De muziek, waarmee ieder bedrijf wordt ingeluid is sfeervol en werd gecomponeerd door Bernard van Beurden. Décor, eenvoudig maar smaakvol, is van de hand van Hep van Delft, die ook de kostuums ontwierp Vandaag komt toneelgroep „Puck" met het blijspel in Britannia te Vlissingen. KUNST ,En toen kwam dokter Frost" Vlissingen, „Britannia"; Toneelgroep „Puck". MET DE KLUCHTIGE komedie in drie bedrijven „En toen kwam dok ter Frost" van Hans Weigel heeft Zeeland zijn tweede blijspel binnen een week voorgeschoteld gekregen en het is ditmaal in „Britannia" te Vlissingen wederom een plezie rige avond geworden. Weigel schreef een over het alge meen geestig stuk, dat min of meer een parodie beoogt te zijn op de psy cho-analyse en dat zulks in grote trekken ook wel is. Met name de eerste twee bedrijven zijn opge bouwd uit geestige dialogen en hoe wel heel het stuk is gebaseerd op de aloude theorie van de persoonsver wisseling, ademt het toch een 9©r- spronkelijke geest en is het vooral amusant wanneer bepaalde psycho analytische praktijken zij het hier en daar wat grof in het zonnetje worden gezet. In het derde bedrijf leunt dit blijspel helaas al teveel te gen de klucht aan en dan is het grof geschut geblazen; in al te scherpe tegenstelling tot de eerste twee be drijven, waarin de humor aanmerke lijk fijnzinniger is. Hans Weigel laat een vlot van de tongriem gesneden verzekerings agent belanden in een klaarblijkelijk goed gesitueerd gezin, waarin een psychiater wordt verwacht om de zoon des huizes te cureren. De ver zekeringsman wordt aangezien voor de dokter, past zich bliksemsnel aan de situatie aan en dan rolt men van de ene, al dan niet verrassende si tuatie in de andere. Dit, zeer in het kort, over de inhoud, die vooral vorm kreeg dank zij het overrompelende spel van Piet Römer als de pseudo- psyehiater. Römer wés de handige prater ten voeten uit, in eik woord en in elk gebaar en hij deed dat alle maal zo meeslepend, dat zelfs een Waiter Kous die de „overspannen" zoon des huizes moest uitbeelden -r- op een gegeven ogenblik uit zijn rol viel en het op dat moment onge wenste lachende gelaat in zijn han den moest verbergen. Overigens ver tolkte hij zijn rol met souplesse. Guus Verstraete zette een onstuimige, heer des huizes op de planken, met waar mogelijk enige charge, die het geheel alleen maar ten goede kwam en Jan Grefe zorgde voor een fraaie karikatuur van een psychiater. Com pleet met een (soms echter wel erg overdreven) tic. De dochter Peggy van Rle Vroemen bleef helaas te stijfjes, met een wel heel slecht ver zorgde uitspraak en Ellen de Thou- ars werkte haar rol van vrouw des huizes net een tikkeltje te noncha lant af om te overtuigen. Zij zocht het vooral in een beminne lijke glimlach en dat was zelfs voor deze bijrol bepaald onvol doende. Ada Thijsse daarentegen haalde uit haar schuchtere dienst maagd wat er uit te halen viel en zo bracht de toneelgroep „Puck" want die was het deze komedie dan over het voetlicht. Met hier en daar een schoonheidsfoutje, maar met toch ruim voldoende vaart en charipe, aangebracht door regis seur Egbert van Paridon, om de tal rijke toeschouwers tot een schier stormachtig applaus te brengen. Eric van Ingen had voor een soepele vertaling gezorgd en Edo Spier voor een aantrekkelijk décor. De Vlissingse voorstelling werd ge geven onder auspiciën van de Z.V.U., in samenwerking met de plaatselijke Nuts-afdellng; er volgen deze wèek nog opvoeringen in achtereenvolgens Axel (hedenavond), Zierikzee, Mid delburg en Goes. y\ b. (Advertentie) Voorkom W heesheid door regelmatig gebruik van VANDAAG. Middelburg EJlectro: „Tea and cympa- thy", 19 en 21.15 uur, 18 jaar; Van Benthem en Jutting: Expositie Ea- vre en Van Ettlnger, 18 u,; Schouw burg: Het Nederlands Jeugdtoneel met „Wabbertje van de orgelman", 0, II en 14 uur. Vlissingen Alhambra: „Als het bloed spreekt", 19 en 21 uur, 14 jaar; Luxor: „Aanval der krabmonsters", 20 uur, 14 jaar; Gebouw „Edenburg": Expo sitie „Wie van Vincent van Gogh", 9 —12 en 13 30—17 uur; Brittannia: „Verliefde dwaasheden", toneelgroep Puck voor de jeugd. 14 uur; Strnnd- hotel: Algemene ledenvergadering Nutsdepartement Vlissingen, 19.30 uur. Goes Grand: „Quo Vadis", 20 uur, 14 jaar: Het Schuttershof: Vereniging voor Wetenschappelijke Bfelangen: Rob Geraerds met twaalf taferelen uit de Camera Obscura. Prins van Oranje: Vergadering ge west Zeeland N.C.V.B., iooo uur; Prins van Oranje: Classicale Jeugd raad Ned- Herv. Jeugdraad, voor lichtingsavond aanstaande militairen, 8 00 uur; Schuttershof: Wetenschap pelijke Belangen, optreden Rob Ge raerds, 8 00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2