Zeeuwse bakkerstentoonstelling in Goes geopend Zeeuwse Almanak WYBERT SCHOLENBOUW IN GOES DRUK BEZOCHTE VERGADERING SCHOOLMUSEUM MIDDELBURG 3 PROVINCIALE ZE EÜW8B COURANT DONDERDAG 9 OKTOBER 1958 SUIKERWERK, BROOD EN BANKET Botersmokkel viert hoogtij aan Z.-Vlaamse grens Drie auto's In beslag genomen Bij St.-Kruis op Belgisch grondge bied werd dezer dagen een bestelauto aangetroffen, die in een omheining langs de weg terecht was gekomen. Het voertuig was kennelijk in de steek gelaten. Bij nader onderzoek bleek het wagentje 700 kg boter te bevatten. Auto en inhoud werden in beslag genomen. Dezelfde morgen werd tussen Wachtebeke en Moerbeke (B.) een auto met 1400 kg boter on beheerd aangetroffen. Ook deze wa gen werd door de douaniers in bewa ring genomen. Verder werd bij Aar- denburg-Eede beslag gelegd op een auto met 300 kg boter. Raad van Goes vergadert 14 oktober De gemeenteraad van Goes komt dins dag 14 oktober a.s., des avonds om half acht in openbare zitting bijeen ter behandeling van een twintig punten tellende agenda. Interessante werkstukken bewijzen vakkennis van deelnemers „Wat een prachtig vakwerk Is hier tentoongesteld", zo verklaarde woens dagmiddag de waarnemend burgemeester van Goes, de heer J. J. van Melle, enthousiast, toen hij na de officiële opening rondwandelde over de in zalen-Krijger gehouden provinciale bakkersvakwedstrijd en tentoon stelling. Een expositie, die hij met buitengewone voldoening had geopend en waarvoor hij meer dan gewone belangstelling had, omdat de heer Van Melle zoals hij ook verklaarde zelf uit het bakkersbedrijf komt. Ook voor de leek is deze tentoon stelling een lust voor het oog, want het hier tentoongestelde is van bij zondere kwaliteit. Het aloude bak kersambacht komt er volledig tot zijn recht en dat is Juist, wat de organisatoren met deze expositie beogen. Tientallen broden zijn op lange tafels uitgestald en geven de bezoeker een Indruk van de kundigheid van de sa menstellers. Taarten, in allerlei vorm en kleur, samengesteld uit de heer lijkste produkteu en tal van andere bakkersprodukten vormen even zo vele lekkernijen. Er zijn ook heel wat bakkers, die blijk geven van ar tistieke gaven, getuige enkele prach tige inzendingen. Voorts zijn er nog tal van andere standhouders, terwijl de leerlingen van de bakkersvak- school te Goes, met een echte bak kersoven op de. expositie staan, waar men zó van het nog warme gebak kan proeven, Opening De opening van deze bakkersvak- wedstrijd en tentoonstelling voor de provincie Zeeland geschiedde door waarnemend-burgemeester J. J. van Melle, nadat eerst de voorzitter van de vakwedstrijden, de heer J. de Jon ge Mzn., uit Ellewoutsdijk, een wel komstwoord had gesproken. Hij dankte in het bijzonder het gemeen tebestuur van Goes voor zijn onmis bare medewerking. Als blijk van waardering bood de jongste leerling van de bakkersvakschool mevrouw Van Melle vervolgens een bpeket bloemen aan. Spreker herinnerde er aan, dat vier jaar geleden de vorige tentoonstel ling is gehouden. Gedurende de laat ste vier jaar is getoond, dat het bakkersambacht nog springlevend is, aldus de heer De Jonge. In totaal zijn er 461 inzendingen op deze ex positie, die een oppervlakte beslaat van meer dan duizend vierkante me ter. De heer Van Melle noemde deze ex positie en vakwedstrijd een mani festatie van de Zeeuwse brood- en banketbakkers. Hier kunnen we thans zien waartoe zij in staat zijn bij de samenstelling van ons dage lijks brood. Het bakkersambacht verhoogt de arbeidsvreugde, omdat we dit produkt nog uit de hand kunnen maken, aldus vervolgde spre ker. Na hem voerde de propagandist van de Nederlandse Bakkersbond, de heer Van Workum het woord, die de Zeeuwse bakkers en in het bijzonder de afdeling Zuid-Beveland compli menteerde met deze fraai opgezette tentoonstelling. De deskundige jury VAN w TOT <3.ifae ONDERSCHEIDING De Camera van Rhetorica „De Transfiguratie" te Hulst ontving de zer dagen een schrijven uit Gent. Een zeer bijzonder schrijven, want de inhoud biervan luidde aldus: Tijdens de vergadering van de Raad der Koninklijke .souvereine Hoofdkamer van Rhetorica „De Fonteyne" heeft de Raad eenpa rig beslist wat volgt: Van heden af is de Rederijkers kamer „De Transfiguratie" ge machtigd om ten eeuwige dage de titel te voeren van HOOFD KAMER VOOR ZEELAND. De Raad der Fonteyne heeft ge meend deze hoge onderscheiding te moeten verlenen, niet alleen om de ijver en de dienstvaardig heid der betrokken kamer, maar tevens om haar het nodige moreel OKKERNOTEN... „Aan een boom zo volgeladen, mist ■men twee drie okkernoten niet", zo moeten die knapen in dat dorp in West Zeeuwsch-Vlaandëren gedacht hebben en menigmaal trokken zij er op uit om die stelregel in de prak tijd te brengen. Tot ongenoegen van de eigenaren van de oklcernotenboom die tenslotte de politie in de zaak kenden. De zaak werd voortvarend aange pakt. Op een goeie avond trok een politieman er op uit om te trachten de dader of daders op heterdaad te betrappen. Hij parkeerde zijn rijwiel tegen een hek en stelde zich ver dekt op in de tuin, De okkernotenlief hebbers lieten zich echter vooralsnog niet zien. Maar wel ontdekte een lid van het okkernotengezineen rijwiel tegen het. hek van de tuin. „Ik heb je", dacht hij, snelde de tuin in en maak te zich meester van de fiets, die hij zorgvuldig in de schuur verborg. De politieman hield trouw de wacht bij de okkernotenboom, maar kon geen enkele overtreding constateren. Wel moest hij naderhand de vermis sing van zijn rijwiel rapporteren.. gezag en prestige te verlenen, die nodig zijn om de opdrachten te vervallen, die zij welwillend op zich heeft genomen in dienst van de Rederijkere". De verheffing van deze kamer tot Hoofdkamer houdt oa. in, dat geen Kamers in Zeeland erkend kannen worden zonder het gunstige advies van de Hoofdkamer. Dit Is een van de privileges die haar znllen worden verleend. In de loop van de winter zal de plechtige installatie als Hoofdkamer met overhandiging van charter van erkenning plaatsvinden in Hulst. CARILLON Het carillon van de Vlissingse St. Jacobstoren, dat elk kwartier zijn opgewekte klanken over de Schelde- stad uitstrooit, doet dat sinds enkele dagen weer met andere melodietjes. Qp het hele uur klinkt thans het be kende „Wij willen Holland houden", op het half uur „Toen ik op Neer- lands bergen stond", om kwart vóór en kwart over worden fragmenten gespeeld uit „Daar was laatst een meisje loos" en „Auprès de ma blon de". RECORD-„PEE" Vandaag komt het bericht van een record-oogst uit Oosterland. Daar heeft de landbouwer J. Stou ten Hz. een suikerbiet gerooid van niet minder dan vijf kilo en 1 ons. Het gewicht had zelfs on geveer zes en een halve kilogram urnen zijn schrijft onze cor respondent wanneer de kop van de biet niet zou zijn afgehakt. De reuze-„pee" had een doorsnee van 23 cm en dit voor beken den in die omgeving was ge- froeid op het perceel „De Koog", icht bij de boerderij van de heer J. van der Weele aan de zeedijk. ZEEBAARS Of er nog zeebaars in de Oosterschel- de rondzwemt!!De heer De Jonge te Wemeldinge is er in geslaagd een knaap van een zeebaars alt het zilte nat te slepen, die niet minder dan 10 pond woog, van kop tot staart 74 cm mat en een omvang had van 43 cm. De heer De Jonge ring de baars in een zgn. palingfuik, die hij In de Oos- tcrsehelde onder Wemeldinge had uitgezet. De heer A. C. Riukhoud te Goes werd eigenaar van de vis. ge kui Op de provinciale Zeeuwse bakkers wedstrijd- en tentoonstelling, welke woensdag in zalen Krijger te Goes is geopend, kon men fraaie stands van brood, beschuit en cake bewon deren, waarvoor ook leerlingen Van de bakkers-vakschool vanzelfspre kend een grote belangstelling hadden Foto P.Z.C.) heeft inmiddels reeds de prijzen toe gekend, waaronder naast fraaie me dailles en andere prijzen, een wissel beker voor de kampioen. De prijzen waren als volgt: Prijzen Kampioenswisselprijs, beschikbaar gesteld door de Provinciale Zeeuwse Bakkersbond, na loting gewonnen door W. M. van Wijngen te Elle woutsdijk: diploma voor kampioens- prijs met een gelijk aantal punten P. C. de Koëijer te Yerseke. Groep A: voor alle bakkerspatroons in de Provincie Zeeland: waterpan- brood (ongeknipt en ongesneden): le pr. J. A. Burger, Kapelle-Biezelinge; Advertentie) Bescherm Uw keel en voorkom verkoudheid met 2* kleinbrood: le pr. M. J. de Jonge, Ellewoutsdijk; melkbusbrood: (onge knipt en ongesneden gemerkt M.B.): le pr. W. M. van Wijngen, Elle woutsdijk; tarwebusbrood (onge knipt en ongesneden); 2e pr. P. C. de Koeijer, Yerseke; rozijnenbrood (ongeknipt en ongesneden en niet ge suikerd). le pr. P. H. Filius, Yerse ke; beschuit: le pr. P. H. Fierloos, Yerseke; banket ter opluistering van etalagestukken: le pr. N. Fierloos, Goes (twee eerste prijzen); gevulde luxe broodjes: le pr. gebr. Deur waarder, Middelburg; eierkoeken (niet gesuikerd): le pr. A. Janse, Wilhelminadorp; banket ter opluiste ring en etalagestukken: le prijzen: A. de Visser, Middelburg, C. F. Oubrie, Oostburg en C. J. Fierloos, Goes. FORUM OVER KW EEKSCHOOLWET Aantrekkelijk programma afgewerkt Ongeveer 600 Zeeuwse onderwijzers hebben woensdag in de zalen van het Schuttershof de jaarlijkse algemene vergadering van het School museum Middelburg bijgewoond. Het schoolmuseumbcstuur had voor deze dag een aantrekkelijk programma samengesteld, dat na het afwer ken van de huishoudelijke zaken ln de morgenuren, bestond uit een vraaggesprek met een forum over de nieuwe kweekschool wet, waarna tij dens de middagbijeenkomst de pianist Willem Hielkema en de bariton Leo Rommerts onder de titel „Volksliedje uit vele landen" een voorbeeld ga ven hoe op geschikte wijze een schoolconcert voor de hoogste klassen van "het l.o. gegeven kan worden. De vergadering stond onder voorzit terschap van de heer A. A. Leen- houts, die in zijn openingswoord on der meer aanstipte, dat het ledental het afgelopen jaar van 395 tot 378 daalde. Om de mogelijkheden voor het bestuur, zowel van financiële als van organisatorische aard, zo groot mogelijk te maken, achtte de heer Leenhouts het noodzakelijk, dat het ledental opgevoerd wordt. Voorts zijn de moeilijkheden ten opzichte van het schoolmuseum nog steeds niet opgelost, daar de vereniging nog al tijd maar over één lokaal beschikt. Door de verhoogde contributie kan de financiële toestand voor de ver eniging thans gezond genoemd wor den. Tot slot van het huishoudelijk gedeelte kwam de verkiezing van drie bestuursleden aan de orde. De heren B. H. LIgteringen en T. Winter stelden zich niet meer be schikbaar, daar zij meenden hun plaats aan jongere krachten te moe ten afstaan. De heer Ligteringen, die 25 jaar bestuurslid is geweest, en de heer Winter, werd hartelijk dank gebracht voor hun werkzaamheden. In hun plaats werden benoemd de heren J. A. van Bennekom te Middel burg en H. Vast uit Terneuzen. De heer P. Vermeulen werd herkozen. Aan de hand van een door het be stuur opgesteld schema werden de voor- en nadelen van dé nieuwe kweeksehoolwet onder de loep geno men. In het forum hadden hiervoor zitting genomen de heren 1^. A. Ha- ge, directeur van de hoofdstedelijke rijkskweekschool, broeder Cyprianus, directeur van de bisschoppelijke kweekschool te Oudenbosch, A. A. Leenhouts en mr. L. G. Wolf, res pectievelijk rijksinspecteur van het l.o. in de inspecties Middelburg en Goes, J. J. Ham en N. Verboon, res pectievelijk leraar opvoedkunde aan de rijks- en christelijk® kweekschool te Middelburg. Deze heren hadden zich gesteld onder leiding van de heer J. A. van Bennekom, directeur van de christelijke kweekschool te Middelburg. (Slot van pag. 1) gens- en meisjesschool gescheiden waren, maar met ingang van de nieuwe cursus vallen ook deze scho len onder de categorie „gemengd". Het Christelijk Nationaal onderwijs heeft eveneens zijn deel gehad. Naast de school aan de Westwal kwam in 1956 de nieuwe school aan de Berg weg. Het leerlingenaantal is gedu rende die Jaren gestegen van 288 tot 323. De lagere scholen worden ge completeerd door de in 1947 opge richte school der Geref. gemeente op de Dam met 124 leerlingen. Ook dit gebouw staat op de lijst ora vervan gen te worden, maar de plannen zijn nog in beginstadium. Andere scholen Het ulo-onderwijs in Goes heeft niet zo'n grote vlucht genomen als het lager onderwijs. De drie ulo's van 1945 zijn uitgebreid met een vierde ulo van de Gereformeerde Gemeente, die in 1955 is gestart "en dit jaar een nieuwe school aan de Van Dussel- dorpstraat met 99 leerlingen in ge bruik heeft genomen. De openbare Van Dusseldorp-ulo groeide in leer lingenaantal met-51 tot 332. In 1957 is het gebouw van deze school uitge breid met twee lokalen. De Christe lijke ulo Westwal (1945: 264 1.1., 1958: 220 1.1.) heeft vergevorderde plannen voor de bouw van een nieu we school, die op een terrein nabij rusthuis „Randwijck" zal verrijzen. Wanneer het zover is, zal de Katho lieke ulo (129 en 142 leerlingen), thans in een te klein gebouw aan de Westsingel, de veel ruimere school van de Christelijke ulo kunnen be trekken. Het ligt in de bedoeling het r.-k. schoolgebouw Westsingel door te bestemmen voor het katholieke buitengewoon lager onderwijs. Overigens is het opvallend, dat het aantal leerlingen van de Goese ulo's uitgezonderd de Katholieke ulo tot 1951 een Bterke daling te zien heeft gegeven. De geboorte-„piek" 19451946 zorgt er echter thans voor, dat het ulo-onderwijs over stroomd wordt met leerlingen. Met name spreekt dit voor de ulo's in Goes, omdat het streekscholen zijn. De groei van de rooms-katholieke ulo ig beïnvloed door de oprichting van de r.-k. ulo voor Walcheren* die in 1957 in Vlissingen werd geopend. De Goese christelijke ulo heeft een veer moeten laten aan de uloschool der Geref. gemeente. Vele jaren heeft Goes het moeten stellen met één middelbare school, zelfs tot 1946. In dat Jaar werd het christelijk lyceum opgericht, dat in 1951 een nieuw gebouw kreeg aan de Bergweg. Thans telt deze school met de christelijke middelbare meisjes school niet minder dan 336 leerlin gen. De r.-k. h.b.s. startte op 1 sep tember '49 en kreeg de beschik king over lokalen in een pand van het Burgerlijk Armbestuur aan de Singelstraat. Er bestaan echter plan nen om aan de Karnemelkseput in Plan Zuid een nieuwe school te bou wen. Momenteel worden de schets- plannen hiervoor gemaakt. Met haar 216 leerlingen heeft deze school ove rigens dringend behoefte aan een nieuw gebouw. De oudste van de categorie middel bare scholen is het Goese Lyceum, in 1945 nog r.h.b.s. met 220 leerlin gen. Ondanks de oprichting van een Christelijke en een Rooms-katholieke middelbare school in Goes, is de r'.h. b.s. sterk gegroeid. Thans bezoeken 349 jongens en meisjes het Goese Lyceum. Ook het Goese Lyceum is uit het gebouw aan de Alb. Joachim- kade gegroeid. De schetsplannen voor de bouw van een nieuwe school, die op een terrein aan de Vogel- zangsweg, de Bergweg en de Van Dusseldorpstraat zal verrijzen, zijn in een vergevorderd stadium. De groei van liet. aantal leerlin gen aan de drie Goese middelbare scholen Is bepaald overweldigend. In 1945 had de enige middelbare school de r.h.b.s. zoals ge zegd 220 leerlingen; thans hebben de drie scholen in totaal rond 900 leerlingen, epn toeneming dus met. meer dan 300 Wanneer men deze enorme groei ziet, is het ook ten dele verklaard, waarom de uloscholen in Goes gedurende de zelfde periode met nog geen 20 zijn gegToeid. De nijverheidsscholen hebben ook al evenzeer de wind mee. De nieuwe vakschool voor meisjes aan de Berg weg is dezer dagen in gebruik geno men, terwijl daarnaast hard wordt gewerkt aan een ander enorm pro za het scholencentrum Goes zijn na de oorlog verschillende fraaie en mo derne schoolgebouwen verrezen. Een van de mooiste scholen is ongetwij feld de openbare H. van der Veen- school aan de J. P. Coenstraat. Foto P.Z.C.) ject, namelijk de nieuwe Ambachts school. Dit gebouw zal wellicht om streeks 1960 in gebruik kunnen wor den genomen, waardoor dan de hui dige Ambachtsschool aan de West wal ontruimd zal kunnen worden. In 1945 bezochten 196 leerlingen de Ambachtsschool, in 1958 zijn dat er ruim 470. Het is dus beslist geen overbodige luxe, dat een nieuw ge bouw verrijst voor deze tak van het onderwijs. De vakschool voor meisjes in de Wijngaardstraat telde in 1945: 283 leerlingen en thans 329. Een andere dagschool, de Rijksmid delbare Landbouwschool aan het Ra velijn de Groene Jager, zal binnen kort enige uitbreiding ondergaan tot een bedrag van rond vijftigduizend gulden. Het leerlingenaantal ls hier vrijwel constant gebleven en be draagt momenteel ruim 70. Tenslotte is er nog de b.l.o.-school, de Konin gin Wilhelmlnaschool, die in een villa in de Voorstad is ondergebracht. Plannen om te komen tot nieuwbouw zijn. in een vergevorderd stadium. Voor de ruim honderd leerlingen zal de nieuwe school een grote verbete ring betekenen. Oude gehouwen .Wat gebeurt nu met de oude scholen in het stadscentrum, die leeg ko men? Van de meeste scholen is de bestemming nog niet bekend. De oude vakschool voor meisjes zal enige lokalen afstaan aan de openbare lees zaal in Goes, die momenteel in een te klein pand aan de Singelstraat is on dergebracht. Voorts zal de Am bachtsschool voorlopig enige lokalen van dit gebouw in gebruik nemen. Wat de plannen zijn met het Goese Lyceum, de r.-k. h.b.s., de Katholie ke Meisjesschool op de Vlasmarkt, als zij eertijds leeg komen, staat niet vast. Bekpnd ls, dat enkele industrie ën belangstelling tonen voor de Am bachtsschool, maar ook aan dit ge bouw, dat niet vóór 1960 leeg komt, ls nog geen bestemming gegeven. Vorming Broeder Cyprianus begon met een uiteenzetting te geven van de geest en bedoeling van de nieuwe kweeksehoolwet. Deze wet is op- festeld om de onderwijsopleiding e maken tot een onderwijzers- vorming. Men wil nu niet meer volgens een vast plan onderwijs personeel „afleveren", maar de kwekelingen in 4 of 5 Jaar trach ten te vormen tot persoonlijkhe den. Dit heeft volgens pater Cy prianus stellig nadelige gevolgen ten aanzien van de leerstof, die voorheen hoofdmiddel was. Ook de leraren worden door de nieuwe wet een beetje in het onzekere gebracht; er wordt meer van hun improvisatietalent gevraagd, ter wijl het voor hen bovendien een soort avontuur is. Er zijn drie leerkringen: de eerste, waarin van de ulo gekomen leerlin gen opgeleid worden tot hbs-niveau, de tweede leerkring, de eigenlijke vakopleiding, en de derde leerkring, waarin de kwekelingen een volledige bevoegdheid voor onderwijzer ver krijgen. Hierna werd nog uitvoerig gesproken over problemen als de vooropleiding, het milieu van de a.s. onderwijzer, de kosten der opleiding, de vakken op de kweekschool, de praktische vorming in de tweede leerkring en de hospitanten ln. de derde leerkring. Op bijzonder instructieve en ook geestige wijze gaven Willem Hielke ma en Leo Rommerts 's middags een voorbeeld van een jeugdconcert voor de oudste jongens en meisjes van de lagere school. Zoals beide musici iu het afgelopen jaar reeds ervaren hebben, worden deze concerten door de jeugd op hoge prijs gesteld en wat nog belangrijker is, de jeugd krijgt ook werkelijk interesse voor de muziek. Leo Rommerts gaf eerst „zijn" concert, waarin hij met gui- taarbegeleidlng volksliedjes uit ver schillende landen zong, waarna pia nist Hielkema enkele pianowerkjes van bekende componisten uiteenzette en speelde. Zoals gewoonlijk was ook aan deze vergadering een uitgebreide tentoon stelling van leermiddelen verbonden, verzorgd door verschillende uitge vers. Deze expositie had veel belang stelling van het Zeeuwse onderwijs personeel. KUNST Jan Smeterlin speelde Chopin in Middelburg CONCERT- EN GEHOORZAAL Jan Smeterlin gaf gisteren een Cho- pin-avond in Middelburg en in de pauze van dit concert tijdens een dergelijke nuttige onderbreking wordt ook wel eens over muziek ge sproken hoorden wij een getrou we bezoeker opmerken: „Nu heb ik Chopin In de stijl van Liszt horen spelen." Het leek ons een voortref felijke samenvatting van wat zich tevoren in de grote zaal had afge speeld en eigenlijk zouden we. hier met deze (geleende) beoordeling kunnen volstaan. Maar wellicht is het beter terwille van een duidelij ker begrip er nog een kleine toelich ting aan vast te breien. Chopin in de stijl van Liszt.. In een onlangs verschenen biografie over de grote Poolse componist werd er op gewezen, dat Chopin geen pianis tische school van betekenis heeft ge vormd, in tegenstelling tot Liszt, die voor generaties van pianisten een ideaal heeft betekend. Het is daar om moeilijk te reconstrueren, van welke beginselen Chopin uitging bij het pianospel, doch het weinige dat bekend is o.a. uit enkele bladzij den. die hij voor een methode schreef, welke overigens niet verder werd uitgewerkt leert, dat hij streefde naar een intieme, subtiele en sensi tieve speeltrant, een soort „kamer muziekstijl". Liszt daarentegen was het prototype van de moderne con certpianisten, een man met een ro buuste, epaterende stijl. Jan Smeter lin nu indien men hem wil klasse ren behoort tot deze laatste groep. Was dit concert dan toch géén Cho- pin-avond? Zo mag men het beslist niet stellen. Wél Chopin, maar van een bepaald karakter. Smeterlin heeft van deze componist vrijwel uit sluitend een geweldenaar gemaakt, als een geweldenaar weende en jubel de hij, beklom hij de toppen dei- emoties. Soms was dat groots, in de finale bijvoorbeeld van de Sonate opus 35, dat mysterieuze, aangrij pende stuk nó, de treurmars. Maar soms ook kon men als luisteraar toch wel hevig verlangen naar de verstil de, de subtiele Chopin. Voor Smeter lin evenwel bleek hij slechts af en toe te bestaanNiettemin moet met diep respect worden vastgesteld, dat hij in elk geval een eigen, dwin gende visie op deze muziek gaf. Bo vendien was zijn spel, ondanks zijn zes en zestig jaren, nog uiterst vi taal. En wie nu gisteravond Smeter lin en diens Chopin accepteerde, zo als zij in deze muziek tot hem kwa men, hij genoot intens. Voor hem geen verwaarloosde details hier en daar, geen kleine misgrepen af en toe, voor hem slechts Chopin, tot le ven geroepen door magiër Smeterlin. Maar toch: in de pauze waren er mensen, die tot elkander zeiden: „Ik heb Chopin gehoord in de stijl van Liszt Ovationeel applaus aan het slot, waarop toegiften volgden. De zaal was niet geheel bezet. De K.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2