COMITÉ IN VLISSINGEN WIL MELKBEZORGING IN FLATS WALCHEREN MIDDELBURGSE VROUWENBOND N.V.V. BESTOND TIEN JAAR MARKTBERICHTEN WOENSDAG 8 OKTOBER 1958 VöE COURANT 1 (Slot van pag. 1) over geklaagd wordt," zei bovenge noemd bestuurslid ons, „en het lijkt me ook wel mogelijk, dat in die va kantieregeling een wijziging wordt aangebracht..." Vüssingen is voor de gesaneerde melkbezorging namelijk verdeeld in 14 sectoren en in iedere sector zijn drie melkbezorgers werkzaam. Daar om moet het praktisch uitvoerbaar zijn steeds één van het drietal uit één sector met vakantie te laten gaan. Bij veertien dagen vakantie, zijn de slijters met zes weken door de drukte heen „Inderdaad kan zo'n plan uitgewerkt worden," zei het bestuurslid, dat op dit punt grif toe gaf, dat de Vlïssingse melkbezor gers In hun service tekort schieten. België vervangt lichtboei door lichtschip Op of omstreeks 14 oktober zal de rode lichtboei „Akkaert", positie 51.22.24 n.b. en 2.47.18 oJ., voor de Belgische kust, ten noord-westen van Oostende, vervangen worden door het lichtschip „Wandelaar". De kenmerken van dit schip zijn: rood, aan weerszijden de naam in witte letters, twee masten en over dag rode afgeknotte kegel in de fok- kemast op 2J3 hoogte, 's Nachts geeft een rood groepschitterlicht elke 30 seconden een groep van vier schitte ringen. Goedgekeurde werken in Zeeuwsch-VIaanderen Blijkens door de betrokken gemeen tebesturen ontvangen mededeling, heeft het Coördinatie-College voor Openbare Werken (C.O.W.) te Den Haag subsidie toegezegd met. wel ke toezegging de minister van sociale zaken c.a. zien heeft verenigd voor de uitvoering in het raam van het 1- miljoenplan 1958 voor W. Zeeuwsch- VIaanderen, van de navolgende extra werken in D.A.C.W.-verband. Het aanleggen van een parkeerter rein te Cadzand-Bad, gemiddelde be zetting 25 man gedurende 10 weken; de riolering van de Zuiddijk, St. Pie terstraat, St. Jansstraat, alsmede het bestraten van de Zuiddijkstraat in de gemeente Sluis, gemiddelde bezetting 7 man gedurende 23 weken; het in verband met de investeringsbeper king uitgestelde rioleren en dempen van een watergang in Philippine, ge middelde bezetting 23 man gedurende 15 weken. Sterappels naar West-Duitsland Bij het vaststellen van de lijst van appelrassen welke vanuit ons land naar West-Duitsland geëxporteerd mogen worden, is uitgegaan van een minimümveilingprijs van 24 cent per ke. Rassen waarvan de marktwaarde beneden deze prijs ligt mogen niet naar dit land worden verzonden. Herfst- en winter-rassen waarvan de marktwaarde boven de 24 cent per kg ligt, kunnen op de lij3t van uit te voeren rassen worden geplaatst. Het Produktschap voor groenten en fruit heeft thans meegedeeld, dat met in gang van 6 oktober appels van het ras sterappels boven 60 mm naar West-Duitsland uitgevoerd mogen worden. Tevens is bekend gemaakt dat het ras Laxton Superbe niet meer voor uitvoer in aanmerking komt, zien de huidige marktwaarde. Universitair examen Voor het kandidaatsexamen tweede gedeelte is aan de gemeente-univer siteit te Amsterdam geslaagd mejuf frouw Th. M. M. A. R. Wilking in Hulst. De heer Th. Booy te Yerseke slaagde aan de Vrije Universiteit te Amster dam voor het kandidaatsexamen theologie. Met ingang van 1 oktober is hij verbonden aan „De Jeugdha- ven", evangelisatiecentrum van de Gereformeerde Kerk van Amster dam-Noord. Korendag in Goes Kerkkoren van acht r.-k. parochies op de Zeeuwse eilanden hebben deelge nomen aan de zondag in Goes ge houden korendag. Vertegenwoordigd waren de koren van Goes, Middel burg, Zierikzee, Lewedorp, 's Hee- renhoek, Kwadendamme, Hansweert en Yerseke. Onder leiding van de heer B. Odijk zongen de gezamen lijke kerkkoren en het Zierikzeese kerkkoor na de hoogmis enkele lie deren. 's Middags werd deze koren dag voortgezet met een bijeenkomst in „de Korenbeurs", waar deken C. Holtkamp oen praatje hield over het katholieke leven op de Zeeuwse ei landen, waarbij hij in het bijzonder inging op de noodzaak van een ko rendag. Hij deelde voorts mede, dat de Korendag 1959 in Zierikzee zal worden gehouden. Hierna zongen de koren een tweetal nummers, waarna er nog zang volgde in de parochie kerk van Goes. Nagekomen advertentie Heden ging tot onze grote droefheid onver wacht van ons heen onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder DINA HAVERHOEK, geboren VAN STAL, op de leeftijd van ruim 80 jaar. J. Haverhoek J. S. Ventevogel Haverhoek Joh. P. Ventevogel En kleinkinderen De begrafenis vindt plaats vrijdag a.s. 1.45 uur op de Noorderbe graafplaats. Condoléance-adres Badhuisstraat S9 Vüssingen, 7 okt. 1958 Glacisstraat 126 Zonder avontuur En tenslotte vloeit er uit de melksa- nering nog een probleem voort: ves tiging van nieuwe melkslijters is bij na onmogelijk, omdat iedere stads uitbreiding verdeeld wordt onder de- bestaande melkzaken. Bovendien is het een handel géworden zonder „avontuur", want het inkomen van iedere slijter staat bij voorbaat al vast; verdient hij minder dan een vastgesteld gemiddelde dan krijgt hij uit de „saneringspot" bijbetaald, verdient hij meer dan staat hij dit af... Een ondernemende handelsgeest moet dus de lcop in worden gedrukt, want uitbreiding van de klantenkring is vrijwel onmogelijk en ook zinloos. Een nieuwe bezorger kan zich dan ook heel moeilijk indringen! Toch wil het „comité tot bevordering van de vrije 'melkhandel" een vrije melkbezorger 1n Vüssingen aan het werk.zetten. En wettelijk is dat mo gelijk, want melksanering is toege staan, maar geen wettelijke ver plichting: iedere melkbezorger, die aan de vestigingseisen voldoet, kan in het gebied van de „gesaneerde slijters" aan de slag gaan... „En," zegt het comité, „dat moet mogelijk zijn, want sinds de invoe ring van de sanering is het zielen tal van Vlissingen met 5000 a 6000 uitgebreid Minder melk „Dat gaat echter niet helemaal op," vertelde 'ons daaVentegen het be stuurslid van dc meikhandélaren. „want in de eerste plaats zijn er sinds de invoering van de melksane- Advertentie) „UPPER TEN", dé mo lière bij uitstek. Zeer gekleed. Kleuren: groen, brons, praliné 32.90. «ÖOVERS SCHOENEN ring in Vlissingen al twee slijters bij gekomen er zijn er nu in totaal 42 en bovendien moeten de melk bezorgers van nu een grotere wijk hebben om dezelfde omzet te berei ken ais tien jaar geleden, omdat er minder melk wordt gebruikt dan toen per hoofd van de bevolking." In Vlissingen wordt per week onge veer 80.000 liter aan de man gebracht en dit is circa de helft minder dan „drie-kwart-kan-per-man" Maar juist doordat Vlissingen snel groeide bleef de omzet ongeveer gelijk. Iu Middelburg echter, waar liet bevol kingsaantal meer constant bleef, daalde de omzet tot 78% van het to taal van tien jaar geleden Mocht er overigens een melkslijter bijkomen, dan kan ook hij zijn melk van de fabriek in Middelburg de coöp. inrichting „Walcheren" be trekken, want inmiddels heeft de rechtbank in Den Haag reeds uit spraak gedaan in een zaak, waarbij een Vlaardingse melkfabriek ver- flicht werd te leveren aan een slij- er. die zich niet hield aan de sane ring. En krijgt Vlissingen zo'n vrije melk slijter? Wel, dat hangt af van het aantal klanten, dat alleen met een vrije bezorger in zee wil gann Van dat aantal hangt het tenslotte ook af of er in VJissïngen een echte nielk- oorlog zal ontbranden! VLISSINGEN Jaarvergadering Vlissingse Schaakvereniging Maandagavond kwam de Vlissingse schaakvereniging in jaarvergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer J. A. Smits. In zijn openings woord herdacht hij de overleden heer A. W. Levering, die ook in het Zeeuwse schaakleven een grote plaats innam. De contributie werd tot 1,50 verhoogd. Verder bracht de voorzitter nogmaals onder de aandacht de belangrijke schaakgebeurtenissen, die deze maand (EngelandNederland op 25 en 26 oktober) en volgende maand (14 no vember simultaan-seance door de we reldkampioen Botwinnik) in Vlissin gen gehouden worden. Hij wekte al de leden op om zoveel mogelijk reclame voor deze gebeurtenissen te maken. Aan de wedstrijden voor het persoon lijk kampioenschap van Zeeland hoofdklas nemen twee leden van Vüs singen deel en voor het persoonlijk kampioenschap eerste klas drie leden.. Ook. zal door dé heer J. Hoogstraten Kalkoenschieting Aan de door de handboogmaatsehap- pij de Herleving te Sluiskil georgani seerde kalkoenschieting werd door niet minder dan 91 schutters deelge nomen. Zij waren vertegenwoordigd met een dertigtal uit Zuid-Beveland en een 23 uit het Belgisch-Vlaamse land en drieëntwintig liefhebbers uit De heer R. Begheijn uit Terneuzen wist de meeste vogels (vijf stuks) te verwerven. De verdere uitslag luidt als volgt: P. Driedijk, Heinkens- zand, hoogvogel; A. J. de Krijger sr., Sluiskil, eerste zijvogelG. Verheijke, Ellewoutsdijk, tweede zijvogel: L. van Wijnsbergen, Oost Eekloo (B.), eerste kal; P. Baart, Koewacht, twee de kal. Gesprek in Schoondijke over grenswijziging Vrijdagochtend 7 november aan staande zal in hotel „De Zwaan" te Schoondijke een vergadering worden gehouden, waarin de gemeenteraden van Breskens, Groede, Schoondijke en Oostburg tegenover het college van Gedeputeerde Staten hun mening kunnen uiten over het door laatstge noemde college aan deze gemeentera den toegezonden voorontwerp van wet tot herziening van de grenzen van genoemde gemeenten. Bij Terneuzen beet hond schaap dood In de nacht van maandag op dinsdag heeft een hond op de weide van de heer M. de K. nabij de Hogendijk te Terneuzen een schaap doodgebéten, terwijl hij een achttal andere schapen verwondingen toebracht. Na een uit gebreid onderzoek bij diverse honden bezitters in de buurt bleken twee die ren, die nacht op stap geweest te zijn. Een maagonderzoek door mid del van een braakmiddel wees de hond van de heer A. J. P. als dader aan. Op verzoek van de eigenaar heeft men het dier afgemaakt. De heer P. heeft toegezegd de schade te vergoeden. Oesterverzending in september minder dan in '57 De oesterverzending bedroeg in sep tember 1958: Nederland 137.516 stuks (vorig jaar 178.669 stuks); België 1.461.777 stuks (1.608.257); Engeland 126.546 stuks (92.675); Duitsland 149.490 stuks (119.030); Diverse landen 32.150 st. (33.526). Totaal 1.907.479 stuks (vo rig jaar 2.032.157 stuks). Bij oorzaak van aanrijding Een personenwagen bestuurd dooi de heer F. uit St.-Jansteen, kwam op de weg naar België bij Kapelle- brug in botsing met een geparkeerde veewagen, doordat hij een in zijn wagen gevlogen bij wilde verjagen Biede wagens liepen zware materiële schade op. Mevr. F., welke naast haar echtgenoot was gezeten, moest met een armbreuk en een hersen schudding worden opgenomen in het ziekenhuis te Hulst. bij voldoende deelname schaaklcs worden gegeven aan dc Zeevaart school. Niets meer aan de orde zijnde werd ter gelegenheid van de opening van het seizoen overgegaan tpt hef hou den van een gongwedstrijd. Na een spannend verloop kwamen de volgen de heren tot de vier beschikbaar ge stelde prijzen: 1 J. Jansen; 2 A. M. Willemse; 3 P, Langedijk; 4 P. Vijn. „Gebedsgenezing en Osborn" Voor de afdeling Vlissingen van de hervormde mannenverenïgïng „In dienst der Kerk" heeft ds. J. Kwast uit Vlissingen maandagavond gespro ken over het onderwerp „Gebedsge nezing en Osborn". De predikant be toogde, dat bij de gebèdsgenezing het gevaar bestaat, dat het gebed verandert in dwang. Dit, hoewel spreker er van overtuigd was, dat Osborn het subjectief eerlijk be doelt. Ds. Kwast zou dit kunnen aanvaar- 'den-, .als hét bij prediking zonder meer bleèf. Dé gebedsgenezing heeft oók een onbarmhartige' kant: men sen, die niet genezen, worden aan hun lot overgelaten. Een ander be zwaar. dat de predikant noemde, is, dat Osborn geen kritiek en nog min der controle van medische zijde toe laat. Desondanks vond spreker, dat de Kerken in het algemeen hieraan meer aandacht moeten schenken en daar bij niet moeten schromen, de hand in eigen boezem te steken. De verga dering werd geleid door de heer W. de Ridder, die nog meedeelde, dat men de zelfwerkzaamheid van de le den hoopt te bevorderen. De leden werden daarom uitgenodigd inleidin gen te houden, die voornamelijk op het gebied van de kerkgeschiedenis zullen liggen. ACCORDEONISTJES In het Scheldekwartier in Vlissingen luisterden gisteravond weer ver scheidene leden van de Algemene Bond van Ouden van Dagen naar het geluid van enkele tientallen accor deons, vlot bespeeld door de jeugdige pupillen van de heer W. Meulmees- ter. Geboeid luisterde men naar het geen deze jongelieden, die ook op de Expo en in diverse plaatsen in Bel gië optraden, presenteerden. Voor de Vlissingse ouden van dagen zijn zij _een vreemden. Men zou zelfs van het huisorkest van de bond kunnen gaan spreken. Onnodig nog te ver tellen aat een daverend applaus do beloning voor hun zwoegen was. Het optreden van het Vlissingse Jeugdaccordeonorkest werd afgewis seld met declamatie door een van de bestuursleden van de bónd. MIDDELBURG H—PUSH V 8—0. Het bezoekende team bestond uit jeugdige spelers, die niet over de no dige wedstrijdroutine beschikten. De Middelburgse aanval combineerde goed en draaide de eerste speelhelft op volle toeren, waardoor een 50 voorsprong werd behaald. De doel punten werden gescoord door Van Heesch, Kruijder, Riemens en Broek- liuijzen (2 x). Na de rust gaven de bezoekers beter partij, maar toch voegde de thuisclub nog drie punten aan de score toe door Van Heesch, Kruijder en Broekhui jzen. Middel burg II zal het met deze opstelling- nog ver sturen in deze afdeling. ZUID-BEVELAND HOEDEKENSKERKE Geen voorrang verleend. Op het voorrangskruispunt op het einde van de Kerkstraat bij het ge- nieentehuls te Hoedekenskerke kwam het zaterdagavond tot een aanrijding. Enkele jongens kwamen per fiets met grote vaart de Kerkstraat uitgere den. zonder voorrang te verlenen aan de heer Den T. uit Hoedekenskerke, die met zijn bestelwagen uit de Ha venstraat kwam. Doordat de auto vrijwel direct stilstond, beperkte het ongeluk zich tot enkele kapotte fiet sen en een beschadigde auto. Persleiding van Rilland naar Westerschelde Tijdens de dinsdagavond onder voorzitterschap van burgemeester J. C. W. Jobse gehouden gemeente raadsvergadering van Rilland-Bath is besloten tot het aanleggen van een persleiding voor afvoer van het riool water naar de Westerschelde. De leiding, die een lengte krijgt van eir- ca 1600 meter zal een uitgaaf ver gen van enkele tienduizenden gul dens. Hierdoor zal een einde komen aan de ongewenste toestand van de open riolering door een deel van het dorp. Tevens houdt dit besluit in, dat van gemeentewege een nieuwe sloot zal worden gegraven voor af voer van het polderwater van de nieuwe polderleiding. Amerikaans suïkerexpert bezocht Zeeland Het bezoek dat de president van The Great Western Sugar Company mr. F. A. Kemp uit Denver (Colorado) en zijn medewerkers dezer dagen aan Zeeland heeft gebracht, werd door deze Amerikaanse suikercx- perts als zeer interessant en belang rijk beschouwd. Behalve een bezoek aan het verede- üngsstation van het Koninklijk Kweekbedrijf en Zaaahandel D. J. van der Have N.V. te Rilland-Bath, werden ook het Instituut voor Ra tionele Suikerproduktie te Bergen op Zoom en de Coöperatieve Suikerfa briek „Dinteloord" te Stampersgat bezocht. De Amerikanen waren vol bewondering voor deze geheel gemo derniseerde suikerfabriek, welke, evenals de Great Western Sugar Company zelf, juist 50 jaar oud is- De technische ontwikkeling van het bedrijf had de grootste belangstel ling. Het bezoek aan D. J. van der Have N.V. vloeit voort uit de overeen komst, wélke beide naamloze ven nootschappen met elkaar zijn aange gaan op het gebied, van het verede len van suikerbieténzaad. De. per spectieven te dien aanzien werden uitvoerig „besproken, Zowel dé' Nederlandse als de Ameri kaanse deskundigen zijn van oordeel, dat de Nederlandse landbouw van deze innige samenwerking in de toe komst goede vruchten zal kunnen plukken. Het feit dat de voorjaars- mechanisatïe in de U.S.A. reeds ver is opgevoerd, tengevolge van Het ge bruik van bepaalde zéadsoorten, houdt de mogelijkheid in dat zulks ook via de weg van de zaaizaadvcr- edeling voor de Nederlandse boer sneller zal zijn te verwezenlijken. Thans ook gehuwde ambtenares in Zeeland De Provinciale Staten van Zeeland besloten gistermorgen met 21 jfegen 19 stemmen, dat in de toekomst ook het provinciaal bestuiir van Zeeland een gehuwde ambtenares in dienst kan hebben. Men zal zich herinneren, dat tijdens de vorige zitting over dit voorstel de stemmen staakten, zodat herstemming in een volgende verga dering nodig was. De voorstanders en niet te vergeten de voorstand ster, mevrouw E. J. van de Broecke- de Man -hebben het dus gehaald, zij het niet de hakken over de sloot. P. v. d. A. en V-V.D. stemden in hun geheel voor, de AJS. en de S.G.P. in nun geheel» tegen. K.V.P. en C.H.U. waren verdeeld. De Terneuzense Muziekschool had een dankbetuiging gezonden aan de Staten voor de subsidie over 1957 en 1958, daarbij tevens verzoekend om subsidie voor 1958. Ged. Staten stel den voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, maar de heer L. F. de Bois wilde het naar de afdelingen verwijzen om daar in eerste instantie behandeld te worden. Maar daarmee ging het college van Ged. Staten niet akkoord. Het zal nu in de winterzit- ting bij de begroting aan de orde ko men, nadat het van een pre-advies is voorzien. De vergadering werd hierna ge schorst voor het afdelingsonderzoek met name van de concentratievoor- stellen waterschappen, waarvoor de ze buitengewone zitting was uitge schreven. De openbare behandeling werd vastgesteld op 10 november aanstaande. De gewone winterzitting zal worden gehouden op 2 december aanstaande en de openbare vergadering op 12 en 13 januari 1959. Advertentie KIES TOCH tolka J 299.- om de sublieme klank - de GRAETZ KLANK COMPRESSOR maakt elk radioprogramma tot een belevenis - en om de sublieme vorm - 'n GRAETZ radio is een gedistingeerde verschijning in Uw interieur. Keuze uit radio's en radio-grammofooncombinaties (ook stereo) in lichte of donkere kast. 16 Modellen in prijzen van f 215,— tot f 1260,—. IMP.N.V. THABUR - DEN HAAG FEESTAVOND IN „GOUDEN POORTE" Oprichter Chr. de Vries hield feestrede Tien jaar geleden werd in Nederland de Vrouwenbond van het N.V.V. op gericht ,en ook in Middelburg ont stond een afdeling. Dinsdagavond waren vele leden van de hoofdstede lijke afdeling naar de „Gouden Poor- te" gekomen om er dit tweede lust rum te vieren. Deze bijeenkomst werd tevens bijgewoond door de heer Clir. de Vries, de oprichter van de Vrouwenbond in Middelburg, avond werd gepoend door de voorzit ster der afdeling, mevrouw Van We zel, die alle leden en genodigden har telijk welkom heette en vervolgens in het kort inging op het werk van de Vrouwenbond, die zij een bond voor de- echtgenoten van de N.V.V.- leden noemde. Er zijn thans in Nederland 225 afde lingen met een ledental van ongeveer 15.000. Mevrouw Van Wezel betoog de, dat de Vrouwenbond mede de doelstellingen van liet N.V.V. helpt verwezenlijken. Het doel van de bond is de arbeidersvrouwen meer te leren en' te. .begrijpen van de hedendaagse problemen, aldus vertelde de voorzit ster. In zijn toespraak wees de heer De Vries erop, aat de Middelburgse da mes veel gepresteerd hebben om de afdeling op te richten. „De wijze, waarop de bond zich ontwikkeld heeft, heeft altijd indruk op me ge maakt," betoogde spreker, die aan stipte, dat het geluk van het gezin altijd het uitgangspunt moet blijven. Voorts verklaarde de heer De Vries, dat de consument thans bezig is zich te groeperen om ook een duidelijk woord te spreken bij de vaststelling van juiste prijzen en de produktie van de juiste goederen. „Het is juist de vrouw, die een groot deel van het nationale inkomen besteedt," betoog de hij. De heer De Vries noemde in dit verband de scholing en de invloed op dit terrein van de grootste bete kenis. „Dit is het perspectief voor de N.V.V-vrouwenbond." verzekerde hij. Vervolgens werden felicitaties aan geboden door districtsbestuurder C. Hoek, die aanstipte, dat de Vrou wenbond een onmisbare schakel is geworden op de weg, die nu ge volgd moet worden. De heer Hoek verklaarde, dat de afdeling Mid delburg on het gebied van de acti viteit veel gepresteerd heeft. Kantoorhouder posterijen te Aardenburg benoemd De heer C. J. Klaasse, employé twee de klas der P.T.T. te Zierikzee, is be noemd tot kantoorhouder van hel postkantoor te Aardenburg. VEEMARKT ROTTERDAM 7 okt. Aanvoer in totaal 3494, weektotaal 533G. Vette koeien en ossen 350, Gebruiks- vee 1344, Vette kalveren 240, Graskal veren 463, Nuchtere kalveren 394, Var kens 57, Biggen 80, Paarden 100, Veulens 14, Schapen of lammeren 408, Bokken of gelten 39- Prüs in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw Vette koeien 300—330 275—295 255—265 Vette kalveren 290—320 255—285 200—255 Slachtpaarden 220 200 190 Prijs ln guldens per stuk Graskalveren 425 375 280 Nuchtere kalveren 75 60 50 Biggen 57 44 40 Schapen 85 65 55 Lammeren 85 65 55 kalf- en melkkoeien 1150 960 850 Vaie koeien 800 750 600 Vaarzen 850 8(>o 600 Pinken 600 5U0 400 Vette koeien aanvoer als vorige week. handel traag, prijzen als gisteren: Vette kalveren aanvoer even meer. handel goed. prijzen prijshoudend: Graskalveren aanvoer iets meer. handel flauw, prijzen stabiel: Nuchtere kalveren aanvoer gro ter. handel redelijk, prijzen niet geheel prijshoudend: Biggen aanvoer lets klei ner. handel tamelijk, prezen niet geheel prijshoudend; Slachtpaarden aanvoer als vorge week, handel kalm. prijzen Iets mnder in prijs: Schapen aanvoer korter, handel redelijk, prijzen prijshoudend: Lammeren aanvoer korter, handel rede lijk. prijzen prijshoudend: Kalf- en melk koeien. aanvoer tamelijk, handel kalm. prijzen constant; Vare koeien aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen ongewijzigd; Vaarzen aanvoer iets kor ter, handel kalm. prijzen stabiel; Pinken aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen stabiel. AMSTERDAMSE AARDAPPEL- TERMIJNMARKT De totale dagomzet op de heden gehou- contracten. In de consumptiesector wer den gedaan in bintje 55 mm klei 3 con tracten voor oktober, waarvan 2 a f 13.30 en l a f 13.50 (kalm), in bintje 45 mm klei 2 contracten voor oktober a f 14 20 (kalm) en in voran 35 mm zand 7 contrac ten yoor oktober k f 9.— (kalm). Bij de pootaardappelrassen kwamen tot stand in bintje-a 35-45 mm klel-1 contract voor november a f 1970 (kalm), in bintie-e 35-45 mm klei 10 contracten voor novem ber a f 20.50 (prijshoudend), in eersteling -e 35-50 mm klei 4 contracten voor de cember a f 19.10. in slrtema-a 35-55 mm klei 10 contracten voor oktober a f 30.— en 22 voor november, waarvan 10 f 29.70, 8 a f 30 en 4 k 1 30.50 (vast) en in sirtema-e 35-55 mm klei 18 contrac ten voor november, waarvan 5 f -SO 40, 1 a f 31.—. laf 3150, 7 k f 32.—. 2 a f 3250 en 2 32.30 en 4 contracten voor de cember a f 31.— (vast). .Voor de overige rassen was de stemming kalm bij geen omzet. VISMIJN VEE RE 7 oktober. Exportgarnalen 5346 68—99, handelsgarnalen 1323 kg 96—108. schar 18 kg 74—78. bot 17 kg 69—75, tong 86 kg 196—372, rog 240 kg 30—41. tarbot 5 kg 83—92. visiever 2 kg 414, wijting 9 kg 53. kabeljauw 17 kg 19—72, paling 8 kg 91— 295, ongesorteerde vis 153 kg 48—240= Namcns de Middelburgse Bcstuur- dersbond werd het Woord gevoerd door de heer J. Goossen. Hij wees er op, dat hij tijdens de oprichting van de bond. aangesteld werd als „vader en voogd". Als zodanig heb ik niet vaak moeten optreden, daar de afde ling altijd haar eigen boontjes kon doppen," verklaarde de M.B.B.-voor- zitter. Daarna werd door zeer velé afgevaardigden van vakgroepen en. zusterverenigingen van het N.V.V..-? het woord gevoerd, zódat het bestuur x een stroom van gelukwensen en ge- schenken in ontvangst had te nemen. Mevrouw Van Wezel dankte alle spreeksters en sprekers voor hun vriendelijke woorden. Na de pauze, waarin een verloting gehouden werd. hield de heer Wil lem van Iependaal zijn gehoor op bijzonder aangename wijze bezig. Nadat mevrouw Van Wezel een dankwoord had gesproken, werd de avond besloten met het zingen van het vrouwenlied. Rest nog te ver melden, dat Hugo Reinders de mu zikale omlijsting van dit program ma op zich genomen had. Aanbestedingen Herverkavelingswerken In hotel Concordia te Zierikzee is dinsdag door de Nederlandsche Hei- demij. namens de Herverkavelings commissie Zeeland, Bureau van Uit voering werken Schouwen-Duiveland, aanbesteed Het graven, ruimen en dempen van sloten, het egaliseren van dijkgaten, het verlagen en ophogen van perce len, totale oppervlakte ongeveer 36 ha, een en ander met bijbehorende werken in complex 5 te Brouwers-' haven. Er werd ingeschreven door N.V. gebr. van Oort, Werkendam, 80.000; A. Jonker, Roosendaal, 75.600; De Oude en De Jonge, Zie rikzee, 73.400; G. van Oort, Dor drecht, 73.400; Fa. E. Blok, Rotter dam, 73 300; -J. Castel, St. Laurens, 70.000; M. Uyl, M'burg, 67.000; J. N. van Gilst, Renesse, 66.975; Gebr. van den Heuvel, Zierikzee, 65.300; Van Dongen en De Voogd, Haamstede, 62.300; B. Stegink, Vlissingen, 59.500; A. de Jager Co., Slïedrecht, 58.600; H. Stou ten, Brouwershaven, 59.500; J. P. Janse, Middelburg, 56.600; Jasper van 't Verlaat, Hardinxveld-Giesen- dam, 55.000. De raming was -74.895. Voorts werd aanbesteed: het graven, dempen van sloten en in cultuur brengen van toegangswegen, het ver lagen en ophogen van percelen en het verwerken van delfgrond, totale op pervlakte ongeveer 215 ha, een en an der met bijbehorende werken, in de complexen 4 gedeeltelijk, 5 gedeelte lijk, 6 gedeeltelijk, 7 gedeeltelijk en 9 van de polder Bruïnisse. Er werd ingeschreven door: J. Castel, Sint-Laurens, 188.000; Gebr. Wij- nands, Werkendam, 176.000: .WY. gebr. v. Oort, Werkendam, 169.000; E. Blok, Rotterdam, 168.900; A. Jonker, Roosendaal, 162.800; Jas per van 't Verlaat, Hardinxveld-Gie- sendam. 162.000; G. van Oort, 161.400; Gebr. v. d. Heuvel, Zierik zee, 151.800; Ph. van 't Verlaat, Hardinxveld, 151.600; H. de Jager, Sliedrecht. 149.800: M. Uyl, Middel burg, 147.000; J. P. Janse, Middel burg, 145.300; B. Stegink, Vüssin gen, 144.000; De Oude en De Jonge, Zierikzee, 125.812. De raming was 157.235. Als derde object werd aanbesteed het graven, ruimen en dempen van slo ten, het in cultuur brengen van we gen en toegangswegen, het verlagen en ophogen van percelen en het ver werken van delfgrond. totale opper vlakte ongeveer 110 ha, een en ander met bijbehorende werken, in complex 3 van de polder Dreischor. Er werd ingeschreven door: J. Castel, Sint-Laurens, 185.000; G. van Oort, Dordrecht, 179.000; E. Blok, Rotter dam, 176.000; Maas Jonker, Roo sendaal, 174.500; Gebr. Wijnands, Werkendam, 174.100; N.V. gebr. van Oort, Werkendam, 172.000; Gebr. van den Heuvel, Zierikzee. 167.300; Jasper van 't Verlaat, Har- dinxveld-Giesendam. 162.300; A de Jager, Sliedrecht, 160.300; B. Ste gink, Vüssingen. 158.500; M. Uyl. Middelburg, 158.000; Gebr. van 't Verlaat. Hardinxveld, 157.000; J P Janse, Middelburg, f 151.200; De Ou de en De Jonge, Zierikzee, 147.000, De raming was 166.765,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15