„Schepenkerkhof" in strijd met belangen van recreatie AMSTLEVEN levensv SIEMENS RADIO en televisie. Zeeuwse Almanak LUITENANT-KOLONEL KORNET NAAR BERGEN OP ZOOM VAN ZEEUWS FOTOGRAAF: PAPIERONTWIKKELMACHINE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 7 OKTOBER 1958 STATENLEDEN OP EXCURSIE (Slot van pag. 1 vreesd te zijn, dat zij in 1959 of 1960 niet meer de haven van Veere kunnen bereiken tengevolge van de Deltawer ken in de monding van het Veerse Gat. Ir. Dibbits ga randeerde, dat zij in elk ge val tot in 1960 liier kunnen passeren. Over de vraag wat met de visserij hier moet gebeuren is thans rapport uitge bracht door een interdepar tementale commissie. Bur gemeester W. H. van der Heide van Arnemuiden, die de excursie als lid van de Drie-eilandenplancommis- sie meemaakte, vroeg waar om op de begroting van Verkeer en Waterstaat voor 1959 geen post was uitgetrokken voor een ha ven te Colijnsplaat. Dat is niet gebeurd omdat er geen zekerheid bestaat, dat een haven te Colijns plaat Inderdaad de oplossing zou zijn, zo deelde Lr. Dib bits niede. Met de verbete ring van de Colijnsplaatse haven zou bovendien een bedrag van één miljoen zijn gemoeid. Mocht daartoe toch «orden besloten, dan kan dit óf via een supple- toire begroting óf tijdens een volgend dienstjaar wor den aangevraagd. Er is nog steeds geeu be slissing genomen over een oesterproef in het Veerse Gat. Einde van dit jaar kan een rapport tegemoet wor den gezien van deltadienst, provinciale waterstaat en biologen over de vraag wel ke werken hier nodig zijn. Ir. Dibbits wees er op, dat de financiële consequenties van deze proef niet gering 2ijn. Zou de proef inderdaad slagen, dan nog is het de vraag of in de Grevelingen de resultaten in praktijk gebracht kunnen worden. Zo ja, dan zal hier een tachtig tot negentig mil joen geïnvesteerd moeten worden. Over deze zaak had de heer L. P. van Oorschot vragen gesteld, die daarbij er met klem op wees dat het goed zou zijn de visserij eens volledig op de hoogte te brengen van alles wat er met en voor hen in verband met het Deltaplan zal wor den gedaan. Er heerst thans grote ongerustheid onder de vissers. Het provinciaal bestuur zal nagaan in hoeverre het mo gelijk is zo spoedig mogelijk te beginnen met de aanpas sing van wegen aan die op de dammen, zodat deze wegen gelijk klaar zullen zijn met die op de afsluitdijken. Dit laatste deelde de com missaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot mede op een vraag van bur gemeester A. de Kam van V rouwenpolder, die met klem op spoed in deze aan gelegenheid had aangedron gen. Tevoren had ir. Dib bits er zijn vertrouwen over uitgesproken, dat provincie, gemeenten en waterschappen met deze aanpassingswerken op tijd gereed zouden zijn. In ant woord op een vraag van burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny van Wol- phaartsdijk, deelde de com missaris der koningin mede, dat met de streek nog zal worden opgenomen in hoe verre het nodig en mogelijk zal zijn de loshaven in De Piet te verbeteren. De excursie Het gezelschap Statenleden en de le den van de Drie-eilandenplancommis- sie werd ontvangen in café Noord- hoek te Katse Veer en bezichtigde vervolgens de bouwput bij Kats om Advertentie YAN TOT VOETBAL. Op liet sportterrein van Souburg zul len zaterdagmiddag 24 oktober een elftal van de gereformeerde jonge- Hngsvereniging en een elftal samen gesteld uit leden van de kerkeraad eu de commissie van beheer van de Gereformeerde Kerk te Souburg met elkaar de strijd aanbinden. Wij ge ven de jeugd een goede kans, hoewel de ambtsdragers hen een eventuele overwinning toch zeker niet cadeau zullen geven. De predikanten, ds. G. D. L. Brederveld en ds. P. A. Bohl- meijer zullen deel uitmaken van het kerkeraadselftal. De baten van deze, ongetwijfeld spannende, wedstrijd zijn bestemd voor het nieuwe jeugd- gebouw. JUBILEA. Vandaag viert het echtpaar L. de Vos-Brasser, Duinweg 29 in Oostka- pelle zijn zestigjarig huwelijksfeest. De heer en mevrouw J. G. P. Valk- Huysman te Middelburg zullen op 14 oktober 55 jaar in de echt verbonden zijn. Morgen, woensdag, herdenkt het echtpaar P. Termont-Geernaert te IJzendijke de dag waarop het vijf- SPELEN. ,Jh ga spelenf, had dat vierjarig dochtertje uit een Goes' gezin mede gedeeld en daarop was ze verdwenen. De straat in. Nu is het altijd moei lijk om te omvattenwat een vier jarig kind precies onder het begrip '..spelen" verstaat. Dat kan veel zijn. 'Daarom oók begon er enige onge rustheid in het gezin te heersen, toen het dochtertje na rond twee uur klaarblijkelijk nog steeds niet uitge speeld was. Het kind kwam namelijk niet op tijd voor de maaltijd op dagen. Aanvankelijk trokken alleen de ge zinsleden op onderzoek uit; nader hand werden ook buren en een en kele, voorhanden zijnde kennis inge schakeld en net toen men op het punt stond om nu ook maar de poli tie te alarmeren, werd dochterlief gevonden. Slapend. In een bed, dat te pronk stond in een meubelmagazijn. Dochterlief was daar binnengèslipt, had eens om zich heen gekeken, een bed gezien en was er ten aan- schouwe van al het passerend u- blieJe een dutje op gaan doen. „Spelen",, we zeiden het reeds, „spe len" is een begrip dat onvoorstelbaar rekbaar is tig jaar geleden in het huwelijk trad. Dat was in Hoofdplaat, waar de heer en mevfouw Termont zich vestigden in wijk „Nummer Een". Later ver- hulsden zij naar IJzendijke. Zij zijn beidén 72 jaar en hebben zes kinde ren en veertien kleinkinderen. De heer Termont doet nog steeds zaken als aardappelhandelaar. TWEEDE BLOEI. In een tuin aan de Noordstraat te Bruinisse staat een pereboom in bloei, waarvan de takken nog doorbuigen door het gewicht van een groot aantal peren. Binnen enkele dagen was de boom zijn blad kwijt en hingen er alleen maar vruchten aan. Toen kregen de takken opnienw knoppen en nu staat de boom weer in volle bloei. DUIZEND KM VER. Het pijperkorps „Nicoleen" uit Kam perland hield een geslaagde bazaar in het verenigingsgebouw „Renata". Op de tweede" dag, "zaterdag, maakte men tevens de uitslag bekend van de ballonnenwedstrijd die op 13 septem ber werd gehouden. De eerste prijs, een fototoestel, ging naar Jan Geel hoed. Zijn ballon kwam het verst en werd gevonden in Tsjecho-Slowakije in het doip Hranice in de om gering van de stad Ostrava. De ballon had duizend kilometer afgelegd. Verder weid nog een vijftal geldprijzen uit gereikt. 's Avonds maakte „Nico leen" samen met de muziekvereni ging „Ons Genoegen" een rondgang door het dorp. Op de bazaar, die veel belangstelling trok, werden ook kleu rendia's van het tienjarig bestaan vertoond. KAPPERTJES. In de „Kelzersputten" bij Overslag wordt nogal eens een visje ver schalkt, De heer G. Fermont uit Overslag ving er onlangs een karper van 13 pond. De hepr Franssen uit de Belgische plaats Zelzate had nog meer succes. Hij bracht een karper van 18 pond op het droge. daarna, met de Oosterschelde naar de werken in het Veerse Gat te va ren. Aan boord werd behalve door ir. Dibbits ook het woord gevoerd door ir.- N. Biezeveld, die enige me dedelingen deed o.a. over de sluis bouw bij Kats. Ir. Dibbits verklaarde nog, dat de Deltadienst het bijzonder op prijs stelde, dat de samenwerking met de streek in Zeeland zo goea was. Er werd bij de Zeeuwen voor de moeilijkheden van dienst gevonden, met name voor het feit, dat men wel eens in tijd nood kwam, omdat uiteraard de wetgevende arbeid rond het plan langzamer gaat dan het technische werk. Hij had echter steeds be reidheid gevonden om voorlopige regelingen te treffen. Spreker deelde mede, dat ook de grondeigenaren dit begrip tonen. Als voorbeeld daarvan vertelde hij, dat slechts één onteigeningszaak aanhan gig moet worden gemaakt (in Brui nisse), omdat met de meeste eigena ren zonder meer overeenstemming werd bereikt. Middelburg Nadat de werken aan de dam bij Kamperland uitvoerig waren bezich tigd werd naar Veere gevaren, van waar het gezelschap naar Middel burg ging, waar in hotel „De Burg" de maaltijd werd gebruikt. Tijdens deze maaltijd werd over diverse .pro blemen geanimeerd van gedachten gewisseld. Behalve door de reeds ge noemde heren werd aan de discussie ook deelgenomen door de heer J. Janse van Vrouwenpolder, lid van de Drie-eilandenplancommissie. Deze wees het provinciaal bestuur er met nadruk op, dat het metterdaad be langstelling moet tonen voor de be langrijke vraagstukken, die hier door de Deltawerken aan de orde ko men. Burgemeester A. de Kam van Vrouwenpolder vroeg nog de aan dacht voor „het schepenkerkhof" in het Sloe (opgelegde liberty-sche- Domburgse duhatenvondst naar Den Haag Op advies van de Bredase expert, aan wie de Domburgse heer J. Fran- cke maandag de 245 in zijn grond ge vonden zilveren munten in hoofd zaak Zeeuwse dukaten uit de zeven tiende en achttiende eeuw heeft getoond, zal de „vondst van Dom burg" in haar geheel naar het mun- tenkabinet in Den Haag worden op gezonden. Hier zal een uitvoerig rap port over de vondst worden opge steld. Tevens zal dan de juiste waarde van de vondst worden bepaald. De waar de van de dukaten is voor iedere ver zamelaar verschillend, zo deelde de expert mèe; vijf gulden per stuk kwam hem echter als een redelijke prijs voor. De vinder, de Domburgse metselaar, de heer J. Bogerd, zal zijn rechtma tige deel krijgen van de opbrengst, waarvan ook belasting moet Worden betaald. pen). Hij vroeg het provinciaal be stuur deze zaak eens te willen be kijken, want een dergelijke op slagplaats van schepen past niet in een recreatiegebied. De commis saris der koningin deed de toezeg ging, dat het provinciaal bestuur inderdaad aandacht aan deze aan gelegenheid zal schenken. Het slotwoord werd gesproken door de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die vaststel de, dat deze excursie ten volle ge slaagd was. Hij sprak woorden van dank aan het adres van de Delta dienst-Zuid. Vermelding verdient ten slotte nog, dat de tocht werd meege maakt door een aantal leden van de Werkgroep Deltazaken Zeeland en door enkele hoofdambtenaren der provinciale griffie. WISSELING GARNIZOENSCOMMANDO Overste Y. Meester nieuwe territoriaal commandant J)e luitenant-kolonel A. Kornet te Middelburg, territoriaal commandant Zeeland en tevens garnizoenscom mandant van Middelburg, Is met In gang van 8 oktober a.s. overgeplaatst naar Berge,n op Zoom. Hij Is be noemd tot fcommandant van het 98e Regiment Infanterie en tevens tot commandant van het garnizoen Ber gen op Zoom. Als opvolger van de luitenant-kolonel Kornet is aange steld do luitenant-kolonel Y. Meeter, die afkomstig is van de staf van het 98e Regiment Infanterie. Luitenant-kolonel Kornet vervulde de functie van territoriaal comman dant Zeeland sinds mei 1953. Hij was de eerste vredes-territoriaal comman dant, die in deze provincie benoemd werd. Afkomstig van het voormalig KNIL, vervulde hij na zijn over komst naar de Koninklijke Land macht verschillende functies bij in- fanterie-onderdelen. Kort na de wa tersnoodramp in februari 1953 werd hij als majoor te Middelburg ge plaatst. Tijdens de februari-ramp nam de overste Kornet actief deel aan de hulpverlening met militairen van zijn onderdeel uit het kamp Oor schot bij Eindhoven. In 1954 volgde zijn benoeming tot luitenant-kolonel der infanterie. In het maatschappelijk leven was over ste Kornet te Middelburg lid van ve le verenigingen. Hierdoor had hij dan ook een uitgebreide kennissenkring. Zo was hij onder meer voorzitter van de oudervereniging van de r.h.b.s. en m.s.v.m. van de Zeeuwse hoofdstad, lid van het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen, van de mr van Handel en Nijverheid in het partement Zeeland en van de socië teit. Ook op sportgebied bewoog de overste Kornet zich. Bestuurslid was hij onder meer van de biljartvere niging van de sociëteit en van de tennisclub. Chr. Geref. Kerk Vlissingen bestaat zestig jaar. Herdenkingsdienst op 15 oktober Woensdagavond 15 oktober a.s. zal in de vergaderzalen van de Christe lijk Gereformeerde Kerk te Vlissin gen een herdenkingsdienst worden gehouden ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van deze kerk. De voorzitter van de kerkeraad, de heer J. Meijer, zal een inleidend woord spreken en de heer P. A. de Bruyne geeft een historisch overzicht over „Vlissingens kerkhistorie en het 60-jarig bestaan van de kerk". Ver der zal het woord worden gevoerd door de consulent, ds. S. van der Mo len te Middelburg en ds. J. de Vuijst te Amsterdam, voorheen te Vlissin gen. Beide sprekers hebben alson derwerp: „Toenen nu". I Aüvertenttej HET EULAN ETIKET VOOR BlUVENDE MOTECHTHEID EUIAN voor moleehfo behandeling von wol en andere dierlijk# /"fS vezels: een wetenschappelijke pioniers-prestatie van aAven) tientallen jaren op zi|n deugdelijkheid beproefd. \L/ aandag, woensdag, vrijdag en saterdag hel EU LAN'PROGRAMMA over Radie LUXEMBURO 206 m. in besloten kring heeft de luite nant-kolonel Kornet inmiddels af scheid genomen. In de school van de le COAK gebeurde dat vrij dag van de officieren in het gar nizoen en in het garnizoensbureau zaterdag van de garnizoensstaf. De overste Kornet vertelde ons nog, dat hij in Middelburg een bijzonder aangename tijd heeft meegemaakt. Het speet hem uit Zeeland te moeten vertrekken. De luitenant-kolonel Meeter is even eens afkomstig van het voormalig KNIL. Hij werd in 1958 in zijn hui dige rang bevorderd en is momenteel woonachtig in Den Haag. „Zevibel" gaat op audiëntie bij minister Tijdens een in Goes gehouden verga dering heeft het bestuur van „Zevi bel" besloten audiëntie aan te vragen bij de minister van landbouw, visse rij en voedselvoorziening, teneinde van hem te vernemen, wat zijn standpunt is inzake de kwestie van een nieuwe thuishaven voor de Zeeuwse vissers, die thans in Veere thuishoren. Zoals men weet, is het nog steeds niet bekend welke plaats de vissers als thuishaven zullen krij gen na afsluiting van het Veerse Gat. „Zevibel" zal het Zeeuwse colle ge van Gedep. Staten en de Stichting Nederlandse Visserij van haar voor nemen in kennis stellen. Werkloosheid daalde in Zeeland Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft een overzicht uitgegeven van de mannelijke gere gistreerde arbeidsreserve in Neder land, die in de afgelopen maand met ruim 7500 mannen is afgenomen. In Zeeland is het werkloosheidscijfer met 393 verminderd. Eind augustus en eind september van dit jaar stonden in Zeeland respectie velijk ingeschreven 2083 en 1690 mannen. Dat wil zeggen dat van elke 1000 mannelijke beroepsbeoefenaren eind augustus van dit Jaar 25 en eind september 20 zonder werk waren. Het vorige jaar waren de cijfers van de ingeschreven mannelijke arbeids reserve veel lager, nl. voor eind aug. 1377 en voor eind september 1191. IN 2 MINUTEN 200 AFDRUKKEN Middelburgse vinding op Photokina gedemonstreerd DE MIDDELBURGSE FOTO GRAAF, de heer J. Merk heeft een papierontwikkelmachine ontworpen, waarin in twee mi nuten tijds tweehonderd kwali tatief zeer goede afdrukken (of prints) kunnen worden ontwik keld. De machine, die begin vol gend jaar voor een aantrekke lijke prijs op de markt zal ver schijnen is in staat de capaci teit van de printmachines, zoals die bij de toenemende automa tisering meer en meer worden gebruikt, bij te houden. De ma chine, een draaiende, ronde ont- wikkeltafel met een doorsnee van anderhalve meter, is ge toond op de onlangs in Keulen gehouden Photokina, de tweejaarlijkse beurs voor foto en ciné. Zij werd daar ge ïntroduceerd door een Duitse firma, die de papierontwikkel machine in produktie zal ne men. Amper vijf weken voordat de Photo kina begon, was de heer Merk met de fabrikant in contact gekomen, die de machine naar „Middelburgs" ont werp - thans in licentie zal bouwen. Het aantal mensen, dat een fototoe stel bezit is in de laatste jaren enorm gegroeid. Gevolg: een steeds groter wordende stroom amateur-filmpjes, die door de fotografen-fotohandelaren moet worden afgewerkt. Reactie: automatisering. Voor het afdrukken liever een wei nig vergroten van de negatieven, werden de printmachines vervaar digd, waarmee in korte tijd grote hoeveelheden fotopapier kan worden belicht. Welke hoeveelheden ook moesten worden ontwikkeld. En de klanten zagen bij die toenemende stroom van filmpjes de gewrochte beelden liefst een dag na het wegbrengen van het filmpje in hun bezit... Vooral in de zomermaanden gaf dit veel moeilijkheden het gebruik van grote ontwikkelschalen vermocht hier niet meer te baten. Er waren weliswaar papierontwikkel- machines in de handel, doch deze wa ren door hun hoge prijs circa der tigduizend gulden voor de fotogra fen weinig aantrekkelijk. R. W. Jans directeur van Veiling Walcheren Tot opvolger van de heer W. Kwel- dam is met ingang van 1 oktober j.l. als directeur van de coöperatieve veilingsvereniging „Walcheren" G.A. te Middelburg benoemd de heer R. W. Jans. De heer Jans is woonachtig te Vrouwenpolder. Voorheen had hij gedurende een twintigtal jaren een leidende functie op een cultuuronder neming in Indonesië. Cultureel contact Veere-Beveren Band sinds de vijftiende eeuw Het stadsbestuur en de archivaris van het nabij Antwerpen gelegen Be- veren, hebben contact gezocht met de vereniging „Vrienden van Veere", omdat er tussen beide plaatsen sinds de vijftiende eeuw een band bestaat. In 1486 huwde Anna van Borssele, dochter van Wolferd de Zesde, heer van Veere en stadhouder van Holland en Zeeland, met Philips van Bourgon- dië, heer van Beveren, die een zoon was van Anthony de grote bastaard. Uit dit huwelijk vah Anna en Philips werd Adolf geboren, die 1540 over leed en begraven werd op „Sanden- burgh" het kasteel van de heren van Veere maar wiens gebalsemde hart nog steeds bewaard wordt in de parochiale kerk van Beveren. Wanneer de vereniging „Vrienden van Veere" in 1959 naar jaarcangres te Veere zal houden, zullen afgevaar digden uit Beveren daarbij aanwezig zijn. De voorzitter van de vereniging „Vrienden van Veere", dr. mr. W. Hu- genholtz uit Leiden, heeft van het gemeentebestuur van Beveren een uitnodiging ontvangen om daar be sprekingen over het cultureel contact tussen beide plaatsen te komen voe ren en voor ae vereniging „Vrienden van Beveren" een lezing te houden over „dé heren van Veere". Op de Photokina te Keulen werd ueze papierontwikkelmachine gedemon streerd, een vinding van de Middel burgse fotograaf J. Merk. De machi ne zal door een Duitse fabriek In 11- censie worden geproduceerd en reeds begin volgend jaar op de markt wor den gebracht, Het is een draaiende, ronde ontwikkeltafel, die uit vier af zonderlijke „ringbaden" bestaat. In de drie buitenste ringen wordt ont wikkeld. De vierde ring vormt het stopbad; het diepere, ronde had In het centrum, is gevuld met fixeer. Kwaliteit Een nadeel vond de heer Merk ook, dat partieel ingrijpen niet mogelijk was. De Middelburgse fotograaf zocht daarom naar een systeem, waarmee snel kon worden gewerkt, maar waarbij toch aan iedere foto afzonderlijk aandacht kon worden besteed en uit elk negatief, normaal, onder- of overbelicht, bij het ve gelijke kracht en kwaliteit werd ge haald. Zo kwam hij op het idee van de draaiende ontwikkeltafel. Deze be staat uit vier grote ringen en een centrumgedeelte. De drie buitenste ringen zijn gevuld met ontwikkelaar, die door middel van een thermostaat op temperatuur wordt gehouden. De vierde ring die dus verder naar het centrum is gelegen bevat het stop- bad; het centrumgedeelte bevat het flxeerbad. Onder deze ontwikkeltafel ls een mo tor geïnstalleerd, die het geheel langzaam ronddraait. De laborant blijft rustig op zijn plaats zitten, ter wijl de ontwikkeltafel in twee minu ten één rondgang voltooit. Vanaf zijn zitplaats „vult' 'de laborant de ringen met het belichte fotopapier. Na twee minuten de tijd, nodig voor een normaal ontwikkelproces komen deze tot ontwikkeling gekomen prints weer vóór de zetel van de laborant, die, zo ze de nodige kracht hebben bereikt, ze overhevelt naar het stop- bad en de „ontwikkelcirkels" vult met nieuwe prints. De laborant heeft een goed overzicht en kan zodoende aan iedere print afzonderlijk aandacht be steden. De draaiende beweging van de ontwikkeltafel houdt de baden te vens voortdurend in beweging, het geen voor het verkrijgen van een goe de afdruk (c.q. vergroting) een ver eiste is. Personeel Met deze uitvinding hoopt de hqer Merk tevens een oplossing tc heb ben gegeven voor het tekort aan donkere-kamerpersoneel, waarmee de fotografen met name in het zo merseizoen hebben te kampen. Het apparaat, dat door de Duitse fa brikant de „Papierentwlcklungs- Tlsche" wordt genoemd en dat uit vi- hldur bestaat, 'ri plasticprodukt. waar uit ook de normale ontwikkelschalen worden vervaardigd, wordt momen teel gedemonstreerd op cursussen voor fotohandelaren in Duitsland. Het proefmodel, dat de heer Merk thans zelf gebruikt, werd eveneens uit plastic vervaardigd. Het standaard model. zoals door de heer Merk ont worpen. zal voor ongeveer 2500 tot ƒ3000 in de handel komen. Er zal te vens een uitvoering worden gelan ceerd. waarbij de Middelburgse vin ding is aangesloten op een fixeer- en spoelmachine. Gezten de prijs en de snelheid, waarmee met het apparaat kan worden gewerkt en het hoe wel „massaprodukt" fraaie resultaat, dat ermee te bereiken is mag wor den verwacht, dat dit een belangrijk hulpmiddel voor de amateurfilms Ver werkende fotphandelaren zal worden. Men kan hiermee waar de heer Merk het volgend seizoen naar zal streven bereiken, dat van 's mor gens ingeleverde films nog 's mid dags de prints kunnen worden afge leverd. VANDAAG Middelburg Electro: „Paris Canaille", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Schouwburg: „Voor zonsondergang", 14 Jaar. 20 uur (voor Christelijke Film Actie). Gouden Poorte: Feestavond 10-Jarlg bestaan N.v.V-Vrouwenbond, 20 uur. Statenzaal: buitengewone zitting Pro vinciale Staten. 10 uur. Vlissingen Alhambra: „Quo Vadls", 19 uur. 14 J. Luxor: „Ik weet yan niets", 20 uur. 14 J- Gebouw „Edenburg": Expositie „Wie was Vincent van Gogh". 9-12 en 13.30 -17 uur. Goes Grand: „De dochter van de woes tijn", 20 uur, 14 J. Centraal: vergadering E.V.O.-Zeeland, 4 uur. Grote Kerk: concert Rotterdams Phil- harmonlsch Orkest, 7.80 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2