TWEEDE DAG ARTSENCONGRES HAD ZEER VLOT VERLOOP EVEN NADENKEN VERTEGENWOORDIGERSDEBAT IN RAAD VAN SAS VAN GENT schrijven KLMEN uit de ETHER 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 4 OKTOBER 1958 LEZINGEN EN EXCURSIES De dames trokken de provincie door. De tweede dag ran het tiende con gres van de Kon. Mij. tot bevorde ring der geneeskunst bestond ener zijds uit een serie wetenschappelijke bijeenkomsten voor de doktoren en anderzijds uit een aantrekkelijk en uitgebreid excursieprogramma voor de dames van het gezelschap. Deze tweede congresdag is buitengewoon vlot verlopen en dat is wat de weten schappelijke zijde betreft vooral te danken aan enkele eerstejaarsstu denten, die als commissarissen fun geerden en er voor zorgden, dat de heren medici zich streng hielden aan het geplande tijdschema. Tussen de 300 k 400 doktoren woon den de wetenschappelijke bijeenkom sten in de zalen van het Middelburg se Schuttershof bij. Er waren voor het morgenprogramma drie secties gevormd, namelijk de eerste voor vi rusziekten van de ademhalingswe gen onder voorzitterschap van dokter G. J. Noome, de tweede voor versla- vingsziekten onder leiding van dok ter W. W. Stevens en de derde sectie voor metastasen onder voorzitter schap van dokter H. P. Veening. In de eerste sectie werden lezingen gehouden over de respiratoire virus ziekten van de ademhalingswegen, in het gezin, in de kliniek en van de be volking, respectievelijk door de art sen J. Z. S. Pel te Middelburg, dr. W. R. O. Goslings te Leiden en prof. dr. J. v. d. Veen uit Nijmegen. In de tweede sectie spraken dr. A. P. Ketel te Poortugaal, prof. dr. U. G. Bijlsma uit Utrecht en prof. R. Hornstra uit Utrecht over de ken merkende, de farmacologische en de sociologische verschijnselen en as pecten van de verslaving. Prof. dr. Th. G. van Tijssel uit Leiden, de heer K. Breur uit Rotterdam en dr. J. J. Okker uit Middelburg spraken In sectie drie. In de middagvergadering kwam sec tie I bijeen onder leiding van dr. J. Dorrepaal, sectie n onder leiding van dr. B. J. ter Bals en sectie TH onder leiding van dokter H. H. Merkelijn. In sectie I sprak jhr. dr. A. R. van Lidth de Jeude uit Zeist over „De huisarts, de patiënt en diens omge ving" en de arts J. Zitman uit Hal steren over „Waarom is de patiënt zo ziek?". ïn sectie H sprak eerst dr. C. D. Binkhorst uit Terneuzen over lenstransplantaties en daarna dokter J. J. Miedema uit Leersum over „Revalidatie". In sectie m spra ken mej. M. J. v. d. Vöoren uit Mid delburg en dokter C. B. F. Daamen; uit Rotterdam. De voordrachten duur den 30 minuten, waarna er een kwartier gelegenheid was töt dis cussie. In het gebouw van het Zeeuwse Ge nootschap te Middelburg werd een aantal medische films vertoond. Dit programma kon worden gerealiseerd met. medewerking van de „Nederland se vereniging voor de wetenschappe lijke film" te Utrecht, en van het Zeeuws Genootschap der Weten schappen, dat haar accommodatie voor deze voorstellingen beschikbaar stelde. 1 b 8 3 10 3 n 15 15 3 1b 17 f 19 3 20 fi z S4 45 2b Horizontaal: 1 gebakken lekkernij, 5 alstublieft, afk., 8 stad in Algerië, 9 echt waar, werkelijk, 10 keukènprlns, 11 van alles, 12 entstof, 14 laatstle den, afk., 16 soort schaatsen, 18 windrichting, afk., 20 iets op brood, 22 strook aan couponblad, 24 opening, 26 doel v.e. bijenkorf, 27 ningdrank, 28 bep. boom, ko oikeren, Verticaal: 1 waagstuk, 2 god v. d, liefde, 3 vaarwater aangevend teken, 4 meisjesnaam, 5 Soc. Econ. Raad, afk., 6 smerig, 7 Bijbels godsdienstig lied, 9 schaap, 11 schieten, 13 kunst mens, 15 ...nous: onder ons gezegd, 17 mens met donkere huid, 19 dauw achtige bedekking, 21 echtgenote, 23 stuk goed, 25 voorzetsel, 27 mij. Excursie De dames .van het gezelschap konden kiezen uit een viertal aantrekkelijke excursies. Ten eerste werd een tocht naar Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid- Beveland gemaakt met een bezoek aan Hulst en een lunch aan boord van de veerboot Terneuzen-Hoede- kenskerke. Ook werd het fruitbedrijf van mevrouw A. G. v. d. Have—Lu- cieer bezocht. Andere dames maak ten een tocht over Walcheren via Vlissingen langs enkele kustplaatsen naar Veere, waar geluncht werd. Burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugaél hield hier een causerie over de bezienswaardigheden van het stadje. Bijzonder in de smaak viel de be zichtiging van liet Abdijcomplex cu het oude Gasthuiskerkje, waar bij ir. H. de Lussanet de la Sa- hlonière als gastheer optrad. Ten slotte was er een bezoek aan Vlis singen, waar mej. dr. H. C. M. Ghysen een causerie hield over „Wat een 17e eeuwse medicus van de vrouw dacht". In aansluiting hierop gaf de heer De Bree in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg tijdens een thé-eomplet een demonstratie van zijn bekende oude en hedendaagse Zeeuwse kos tuums. Deze „show" werd zeer ge waardeerd door de aanwezigen. Een pluim op de „kap" verdienen ook enkele in boerenkostuum ge klede meisjes van „Medioburgum", die in de hal van het stadhuis ge zeteld waren op het congresbu reau en de heren medici bijzonder van dienst geweest zijn. Ook de versieringen in de Concertzaal werden op hoge prijs gesteld. Rest nog te vermelden, dat de gasten in de diverse hotels door de zor gen van de provinciale organisatie van veilingen in Zeeland een doos je fruit aangeboden kregen. Aanbesteding te Burgh. Namens de herverkavelingscommis sie Zeeland is vrijdagmiddag in het „Wapen van Burgh" te Burgh door de N.V. Grontmaatschappij te De Bilt aanbesteed het uitvoeren van kavelinrichtingswerkzaamheden op het complex 4 met bijkomende wer ken, onderdeel Burgh- en Westland- poldf der ten behoeve van herverkave- Schouwen-Duiveland (oi ongeveer 36 ha). Ingest drijf E. Blok, Rotterdam, 77.700; G. van Oord, Utrecht, 75.000; N. V. Maas Jonker, Roosendaal, 74.000 C.V. gebr. Van den Heuvel, Zierik zee, 72.600; C.V. van 't Verlaat, Giesendam, 71.200: Van Dongen en de Voogd, Haamstede, 70.400; N.V. Van Oöra, Schiedam, 67.600; De Oude en de Jonge, Zierikzee, 67.000 C.V. Jasper van 't Verlaat, Hardinx- veld, 64.900; J. D. Jansen, Middel burg, 61.500; H. de Jager en Co., Slïedrecht, 59.950. De raming was 70.000. Lening van 80.000 voor kerk in Sint-Annaland De totale kosten voor de verbouwing van de Nederlands hervormde kerk in Sint-Annaland komen op 265.500. Dit werd medegedeeld in de verga dering, die onder voorzitterschap van ds. P. Westiand in het verenigings gebouw werd gehouden. Het bouw fonds bevat een som van 184.365,53, zodat er nog rond 80.000 tekort is. In een toelichting op de plannen van de kerkvoogdij deelde burgemeester J. van den Bos mee, dat het college van kerkvoogden en notabelen be sloten heeft 'n geldlening van f 80.000 aan te gaan bij de Coöperatieve Boe renleenbank, op een rentevoet van 5 Vc. Men verwacht dat de aflossing zal kunnen geschieden uit geld van de nieuwe zitplaatsen, die op onge veer 12.per jaar komen. Enkele goedkope zitplaatsen onder de galerij zullen in huur verhoogd worden. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten het sluiten van deze geldle ning goed te keuren. Voorts besloot men dat getracht zal worden ook tijdens de verbouwings werkzaamheden ln het gebouw kerk te houden en werden nog enkele bij zonderheden over het nieuwe inte rieur van de kerk besproken. ÉÉN FRACTIE ZOU WORDEN GEWEERD Klachten over administratie van woningbouwvereniging. (Advertentie) Vraag deskundig adoies aan de juwelier-horloge? Bij de aanwijzing van een vertegen woordiger in de Centrale Dienst voor Bouw- eu Woningtoezicht is in de jongste vergadering van de raad van Sas van Gènt van de zijde van de fractie van dè Katholieke partij naar voren gebracht bij monde van de heer J, J. Bockstael dat een ten dens is waar te nemen, de katho lieke raadsleden te weren uit de ver schillende commissies en als verte genwoordigers in diensten. Voor de benoeming van de Centrale Dienst-vertegènwoordiger had het college van B. en W. in een pre-advies wethouder H. Ph. Scheffer (G.B.) aangewezen. De heer H. Colsen (Kath. Partij) was de eerste, die hierop een aanmerking maakte. Dit raadslid vond de heer A. C. J. C. van Zantbeek als deskundige op dit gebied hiervoor de aangewezen man. volgens de heer Colsen zou in 1955 een raadsbesluit zijn genomen, waarbij de heer Zantbeek als verte genwoordiger werd benoemd voor de tijd, dat hij raadslid zal 2ijn. Op een vraag van de heer M. P. de Groff (arb.) werd geantwoord, dat de reglementen van de Centra le Dienst voorschrijven, dat na af loop van een periode telkens een vertegenwoordiger moet worden benoemd. Toen de onmogelijkheid van het naast zich neerleggen van een eerder genomen raadsbesluit naar voren werd gebracht, merkte de heer De Groff op, dat dit raadsbesluit in strijd is met de reglementen van de Centra le Dienst. Een mening, die door de katholieke fractie niet werd gedeeld. Examens hoger technisch diploma waterbouwkunde. Donderdag zijn in Middelburg de examens afgenomen vanwege de bond van technische waterschapsambtena ren in Zeeland voor het hoger tech nisch diploma waterbouwkunde „Zee land". Hiervoor slaagden de heren: W. L. Adamse, Den Helder; E. van Aggelen, Wagenïngen; A. v. d. Berg, Den Haag: J. Bloem, Den Haag; W. R. Bogaards, Yerseke; M. O. Boot, Hansweert; J. C. v. d. Burg, Den Hoorn (ZH); J. M. Clement, Den Haag: F. D. Dekker, Middelburg; J. Dobbelaar, Middelburg; R. L. Faasse, Middelburg; P. Fieman, Kats; J. Griep, Hansweert; J. Harte, Terneu zen; C, P. Harting, IJmuiden; H. de Hek, Schoonhoven; C. A. Hermes, Den Bosch; J. op 't Hof, Kapelle; J. J. Huissooh. Kapelle; J. W. Jeremias- se, Goes; D. de Jóng. Hansweert; J. H. B. van Kamer, Middelburg; C. A. Kammèraad, Middelburg; C. A. van Kampen, Den Haag; M. Kik, Bruinis- se; P. Klopmeijer, Domburg; F. P Koens, Haarlem; H. J. van Koeverin- ge, Kruiningen; W. Kok, Gouda; M. Krijger, Bórssele; J. C. Krijndefs, Goiida; M. A. J. Lenselink, Seroos- kerke (W); P. M. Leijs, Schore; G. J. van Loo, Goes; S. Loopstra, Voor burg; L. O. v. d. Maas, Wolfaarts- dijk; J. de Muijnck, Borssele; P. N. Oom, Hansweert; P. R. v. d. Oordt, Gouda; J. W. G. Overgaauw, Goes; P. Reijnierse, Boxtel: J. J. v. d. Schoor, Rijswijk; C. Schot, Zierikzee; L. A. Smit, Lewedorp. L. van Straa- len, Monster; H. J. A. Vernooij, Sluis kil: M. W. Verver. Leiderdorp; C. I. de ViBser, Kamperland; A. Vlasblom, Nieuwenhoorn; W. de Voogd, Haam stede; T. de Vries, Leidschendam; P. Vriesman, Petten; P. A. W. v. d. Wel, Goes; P. M. v. d. Werf, Ooster- land; L. J. Weijdt, Hoorn; G. H. v. d. Woude, Roeiofarendsveen; J. Zuid- weg, Terneuzen; J. M. Zuijdervliet, Den Haag. Op voorstel van de hear G. L. de Maaijer (Kath. partij) werd het voorstel aangehouden tot de volgende vergadering. Nadat over deze materie nog enige tijd was gediscussieerd, werd aan de Mater Amabilisschool weer een sub sidie van 16.— per uit Sas van Gent afkomstige leerling pér jaar verstrekt en aan het Zeeuwse Wit- Geiè Kruis een subsidie van drie cent per inwoner. Reeds aan het begih van dé ver gadering kwamen de katholieke fractie en de rest Van dé raad te genover elkaar te staan, er was een meningsverschil over de notu lering van een rèd'é van de heef H. Colsen (Kath. Partij). v., Het rapport over de woningbouwver eniging Bas van Gent er waren di verse verificatierapporten bij dé in gekomen stukken was vöor de heer Bockstael (Kath. Partij) aan leiding er op te wijzen, dat al meer dere malen in de raad over de gang van zaken in deze woningbouwvereni ging is gesproken. Kritiek had de heer Bockstael op de administratie van de woningbouwvereniging. De voorzitter deelde mee, dat men het bestuur al diverse malen op het mat je heeft geroepen zonder Veel re sultaat echter. Hij hoopte, dat thans Bpoedig nu de heer Baart tot voorzatter is be noemd hierin verbetering zal ko men. De heer De Maaijer merkte nog op, dat hij sedert ongeveer een maand deel uitmaakt van het bestuur van deze woningbouwvereniging; men hoopt de moeuijkhedéh spoedig tot het verleden te kunnen rekenen. Bij de rondvraag vestigde de heer C. L. de Maaijer (Kath. Partij) de aan dacht op de geritlge druk op de wa terleiding. Er zou, aldus de heer De Maaijer, nabij de Stijfselfabriek een opjaagstation komen om de druk ,op te voeren. Een subsidieverzoek van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme werd afgewezen. Bij de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten werden leningen van 12.000.en 7000. gesloten. Twee bestuursleden van Dosko bedankten. Na de door de jaarvergadering ge nomen beslissing, dat de voetbalver eniging „Dosko" uit Bergen op Zoom rooms-katholiek zal worden, heb ben de heren Boekholt (penningmees ter) en P. v. Beek (commissaris) zich uit het bestuur teruggetrokken. In deze twee vacatures is tot dusver niet voorzien. Het bestüur is nu als volgt samengesteld: Th. Asselbergs, voorzitter; W. van As, vice-voorzit ter; Th. Caris, secretaris en Q. Bo- gèrs, P. Lint, A. Versluijs en C. Brands, commissarissen. Korfbal vandaag. Het in de 2e klas van dè K.N.K.B. zo uitstekend begonnen Swift krijgt het a.s. zaterdag verre van gemak kelijk nu de hoofdstedelijke korfbal ploeg een bezoek moet gaan brengen aan Gymnasiasten, eèn tegenstander, die thuis lastig te verslaan is. Voor beide ploegen staat er veel op het spel. Gymnasiasten, dat vorige week met 7-2 klop kreeg van Quick, waardoor eens te meer bleek, dat de afstand tussen eerste en twééde klas nog vrij groot is zal de afstand tot de topploegen zo klein mogelijk willen houden, terwijl de hoofdstede lijke plöeg er op gebrand is dè ere- zetel in zijn bezit te houden. Wan neer de Middelburgse aanvallen wat villen draaien, zit er wel een gelijk spel in. Onze veronderstellingen voor de wedstrijden in 2B zien ér als volgt uit: Merwede—Quick (2); GymnasiastenSwift (3): Roozen- burgOns Huis (1); OSCRHou iStand (1). Eerste T.V.-prijs voor Ton Lensink. (Van onze televisieredacteur) De televisieprijs 1958 van het Prins Bernhard Fonds is door de daartoe ingestelde jury unaniem toegekend aan Ton Lensink. De erepalm (en de daaraan verbonden 2000) vielen de nog jeugdige A.V.fe.O.-regisseur in de eerste plaats ten deel wegens zijn opmerkelijke prestaties bij de op voering van Jean Anouilli's „Euri- dice", dat hij vertaalde, bewerkte en regisseerde. De jury spreekt in dit verband van „in vele opzichten een lofwaardige kunstprestatie". In de samenvatting van haar conclusie zegt zij „dat er bij Lensink sprake ls van veelzijdige begaafdheid, in dienst gesteld van de televisie, 2odanig gericht op het herscheppen en verbreiden van cul tureel belangrijk dramatisch werk en zó gesteund'door een natuurlijke aanleg tot bespeling van dit nieuwe instrument, dat een blijk van waar dering alleszins gerechtvaardigd lijkt". Tijdens een bijeenkomst in de Bur gerzaal van het raadhuis in Hilver sum heeft de voorzitter van 't Prins Bernhard Fonds. prof. mr. G. J. Wi- arda, de prijs gisteravond uitgereikt, nadat het oudste jurylid, de heer Willem Vogt, het juryrapport had bekendgemaakt. De gehele Nederlandse t.v.-wereld was gisteravond bij de prijsuitrei king tegenwoordig. Prins Bernhard Het van zijn belangstelling blijken door eèh gelukstelegram te sturen aan de prijswinnaar. Nederlandse hockeyers wonnen van Italië. Het Nederlandse hockeyelftal heeft Vrijdagmiddag de eerste wedstrijd van het zeslanden toernooi te Brus sel tegen Italië met 3-0 gewonnen. Bij de rust hadden onze landgenoten reeds een 1-0 voorsprong. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK (VWW\WWVVN\WVWWW* oven, 310K e*t. en luister Er staat de kijkers weer een uitge breid t.v.-menu te wachten dit week einde. Vanavond zal de K.R.O.-tele- visiesectle moeten bewijzen, dat er een opgaande lijn zit in haar zater dagavondprogramma's. Ongetwijfeld zal het intermezzo van de Ierse zan geres Mary O'Harra meer te bete kenen hebben dan het (overigens ook charmante) optreden van Mar- got Eskens. Maar wil de avond de moeite waard zijn, dan moeten Jan dc Cler en Emi- le Lopez beter uit de bus komen dan de vorige keer (ze hebben nu ook de assistentie van Corry Brok ken), moet het inspecteur-Lund-mys- terie minder dilletantistlsch gespeeld worden en zal Jan Blaaser aanzien lijk meer vaart in z'n quiz moeten brengen. We zullen afwachten. Morgenmiddag wielrennen en hockey en morgenavond een Duits variété programma, onder meer operette fragmenten. De Vara start pas de volgende week met het winterprogramma en be paalt zich vanavond nog hoofdzake lijk tot gevarieerde muziekprogram ma's en de Knopendoos. De K.R.O. brengt in de vooravond opnamen van een concert van het Radio Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Hugo Rig- nold en met medewerking van Da- niele Dechenne (piano). Daarna Tie relantijnen en Cascade met Corrie Houtman, Hans Brandei en de Riet vogels. Twee vocale uitzendingen morgen middag die de aandacht vragen: le gendarische figuren van het Belcan to (Carlo Farinelli) en Com nu met sangh. Gastenavond Karei Prior concentreert zich nu, be halve op de televisie waarbij hij een belangrijk aandeel heeft ln de pro- duktie van de weekend-show, op het nieuwe dinsdagavondprogramma. Het is een programma rond kunstenaars van diverse pluimage. Het allerlicht ste amusement van de dinsdagavond- trein zal er zeker niet de boventoon voeren. In de eerste „gastenavond" dat is de toepasselijke naam van die programma zal dinsdagavond Lilly Bouwmeester het een en ander vertellen over haar carrière als to neelspeelster en daarbij voordragen uit Bernard Shaws Pygmalion, waar van in Nederland een film is gemaakt met Lilly Bouwmeester in de hoofd rol. Voorts zal zij met Ko van Dijk een fragment spelen uit Jan de Har- togs „Het Hemelbed". Guus Oster en Yoka Bèretty spelen een gedeelte uit Oscar, het stuk van Claude Mag- nier, dat de Nederlandse Comedie op het ogenblik op haar repertoire heeft. Margriet dè Groot ls een jonge ster uit het Amsterdamse Studenten Ca baret. Voor de leut zorgen Rudie Ca- rell, Peter Picos en Alexander Polar. Hoorspelen Het winterseizoen beging de volgende week pas goed. Dit betekent dat de vele liefhebbers van het hoorspel hun hart weer kunnen ophalen. Vrijwel iedere avond kan men ln de komen de week een hoorspel beluisteren. Verschillende omroepverenigingen be- Zondag geen veidsport in Vlissingen. Als 'n eerbewijs aan wijlen de s heer A. W. Levering, voorzitter van de voetbalvereniging Vlis- singen die dohderdag onver- n wachts is overleden, wordt zondag alle veidsport in Viis- Bingen stilgelegd. Alle voetbal- n wedstrijden en handbalwed- Strijden, die zondag in Vlissin- n gen gespeeld zouden worden, zijn dus afgelast. Ook de wed- m strijd Zeeland Sport Honte- nisse gaat niet door. Zoals be- kend komt zondag geen enkel team van de V.C. Vlissingen in het veld, zodat ook het eer- n ste team niet de uitwedstrijd tegen Heer zal spelen. De an- dere sportverenigingen spelen echter wél de uitwedstrijden. Zo speelt de handbal-hoofd- H klasser Zeeland Sport (dames) wel de uitwedstrijd tegen H UDI uit Arnhem. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Aangenomèn naar Ophemert (toez.) J. D. Wuister, vic. tè Leiden; aange nomen het beroep der generale synode als prèdik. voor buitengewone werk zaamheden (legerpredikant) J. J. Poort te Oudenbos; aangenomen het beroep der classikale vergadering Haarlem als predikant voor buitenge wonen werkzaamheden (schoolpasto raat Christ, lyceum te Haarlem) D. Tersteege te Santpoort; aangenomen de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Utrecht W. Krayenhoff voorheen predikant van de protestant se gemeente te Piedra Plat en San Nicolas (Aruba). Bedankt voor Nieuwlekkerland (wijk- dorp) L. Trouwborst te Schrevelduin- Kapelle. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Beroepen te Giethoorn mevr. E. Har— doff—Dijkstra te Holwerd, die dit be roep ook aannam. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Kapelle aan de IJsel W. C. Lamain te Grand Rapids. Weer Belgen ziek na eten van bonbons. De paniek in België ontstaan door de verkoop van jenever en likeurbon- bons waarin methylalcohol iB ver werkt, grijpt snel om zich heen. Woensdag is weer een aantal men sen ziek geworden na het eten van deze bonbons. De politie heeft in tientallen plaatsen dozen met fraai verpakte bonbons in beslag genomen. Bij onderzoek bleek dat er vele ge vuld waren met methylalcohol. Deze bonbons zijn op de markt gebracht door een bende, dié van Antwerpen uit opereert. Tot nu toe zijn twaalf Belgen in ver band met deze zaak gearresteerd. Negen mensen zijn ai overleden na het eten van de bonbons of het drin ken van de vergiftigde jenever. Nederland schaakt op de zesde plaats. In derde ronde de leiding. Nederland heeft tijdens het FIDE toernooi in de derde ronde bij hét afbreken van de wedstrijd tegen Oostenrijk Weliswaar mét 2*1 de lei ding, doch dat het deze ontmoeting zal winnèn is geenszins zeker. Röes- sel staat èr in zijn afgebroken par tij tegen Lókvenc niet bepaald gun stig voor én de mèning is dan ook zo dat deze wedstrijd in een gelijk spel (2-2) zal eindigen. Na de derde ronde luidt de stand in groep 1: 1 Rusland, 7 punten en 1 afgebr. par tij; 2 Italië, 7 en 1; 3 Frankrijk 6 en 1 (uit 2 ronden); 4 Oostenrijk, 6 en 1; 5 Bulgarije, 5% en 1; 6 Nederland» 3% en 1 (uit 2 ronden); 1 Dene marken, 3% en 3; 8 Ierland, 2% (uit 2 ronden); 9 Porto Rico 1%. De stad Slnola, 128 km van Salisbury, Zuid-Rhodesië, gelegen iB door een In vasie van miljoenen bijen geteisterd. Banken, winkels en kantoren moesten hun deuren en ramen sluiten voor bijna twee uur lang. Ruim tien ménsen moesten ln ziekenhui zen worden opgenomen wègens bijenste ken. ginnen het seizoen met een van hun produkten. Zondagavond starten AVRO en KRO beide met een span nende serie, waarin misdaad en po litie een voorname rol spelen. Maan dag brengt de NCRV de eerste afleve ring van „Post Palmbeach antwoord niet", naar liet belangwekkende ver slag van vijf jonge zendelingen in Zuid-Amerika „Vijf kruisen in de jungle". Dinsdag _>insdag volgt de KRO met de „Laat ste dag van Lissabon", een hoorspel van anderhalf uur over de catastro fale aardbeving, die Lissabon in 1755 verwoestte. De VARA is woensdag avond aan de beurt met het „School opstel", waarbij regisseur F. de Vries jr. voor het eerst gebruik maakt van elektronische effecten. Donderdag is hoorspelloos, dan is er een opera, maar vrijdag vult de VPRO haar hele zendtijd met „Vervaldag", een be langrijk Duits stuk. Zaterdag wordt uiteraard in „Plein acht uur dertien" het nodige toneelgespeeld. ZONDAG 5 OKTOBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 Convent van kerken. 11.30 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 IKOR- 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8-25 Plech tige hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws- en weerberichten. 9.45 Koorzang. Convent van kerken: 10.00 Gereformeerde kerkd. Na afloop: Vragenbeantw. NCRV: 1130 Gram. 11.45 Alt en orgel. KRO: 12.15 Apo logie. 12.35 Instr. octet. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.05 De hand aan de ploeg, mis sie caus. 13.10 Voor de jeugd. 13.30 Gram. 13.45 Boekbespr. 14.00 Voor de kinderen. 14.30 Zang en piano. 14.55 Gram. 15.30 Muzikale caus. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Ned. herv. kerkd. 18.00 Het geladen schip, caus. 18.30 De kerk aan het werk, eaus. 18.40 BijbelverteUing. NCRV: 19.00 Nieuws uit de kerken. 19 05 Koorzang. 19.30 De mens en ik. Adam aan tafel, caus. KRO: 19.45 Nieuws, 20.00 Pax Christi-beweglng, inleiding. 20.05 Act. 20.15 Cabaret. 20.45 Promenade-ork. en soliste. 21.20 Gram. 21.30 Pekari hand schoenen maat B, hoorspel. 22.15 Lichte muziek. 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Ra- diofilharm. ork. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 18.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws. 8-18 voor het platte- lar.fl. 8.30 Weer of geen weer. 9.45 Gees telijk leven, caus. 10.00 Gram. 10.35 Boek bespr. 10 45 Cabaret. 11-15 Kamérorkest. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Sportsplegel. 12.35 Gram. 13.00 Nieuws- en SOS-bèr. 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Verz. progr. voor de mil. 14.UO Boekbespr. 14.20 Ka- merorlc en soliste. 15.20 Theseus en Ariad ne, hoorspel. 15.45 Operamuz. 16.15 Dans muziek. 10.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Thëaterork., vocaal kwart, en sol. 17,50 Nws., 9portultsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Doopsgezinde kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor de Jeugd. 19.30 De Open Deur, caus. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. muziek. 20.50 Wanhopige Uren, hoorspel. 21.30 Lichte muziek. 21.45 Parijs spreekt tot U. 22.00 Strljkork. 22.15 Act. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. Gez. programma AVRO, KRO, VARA en VPRO: 16.15—16.45 Eurovisie: Wielerwed strijd. 16.4517.30 Interland hockey-toer* □ooi. 20.00—21.40 Gevar. programma. MAANDAG 6 OKTOBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Sportuitsl. 8.25 Gewijde muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Theologische etherleergang. 11,00 Gram. 11.10 Idem. 11.55 Pianorecital. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tüinbouwmeded. 12.33 Accordeonspel. 12.50 Gram. of act. 13.00 NlêUws. 13.15 Blaas- ork. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14 30 Gram. 14.50 Radlofllharm. ork. en so list. 16.00 Bijbeloverdenking, 16.30 Vlooi en piano. 17.00 Voor de kleuters. 17 15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beurs berichten. 17.45 Regeringsuitzending: Rijksdelen overzee: Jonge Papoea s bou wen aan hun toekomst, door H. Heynes. 1800 Orgelspel. 18 30 Sport. 18.40 Sonne- vanck in het goud, klankbeeld. 19.00 Nieuws- en weerberichten. 1910 Neder landse volksliederen. 19 30 Radiokrant. 19.55 Op de man af, caus. 20 00 Verz. pragramma. 20 30 Post Palm-Beach ant woordt niethoorspel. 21.40 Musette- ork. en solist, 22.00 Parlementair comm. 22.15 Muzikale caus. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.40— 24.00 Het evangelie in Esperanto. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8 18 Gram. (Om 0-00 —9.10 Gym. voor de vrouw.) VPRO: 10 00 Voor de oude dag, caus. 10.50 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Gram. 11.30 Ballroom- orkest. 1200 Hammond-orgel en zang. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Instr. trio. 13-45 De weg naar volwassenheid, eaus. 14.00 Hoornconcert. 14.20 Het ver haal van de kantoorbediende, hoorspel. 15.55 Zestig minuten voor boven de zes tig. 16.55 Volksliedjes en -dansen. 17.10 Pianoduo. 17.25 Dansmuziek. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muziek. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Pari. overzicht. 19.15 Gram. 19.45 Rege ringsuitzending: Uitwisselingsprogramma met Noorwegen, ln samenwerking met Radio Nederland Wereldomroep Spre ker: H. D. Baars, directeur van het Ne derland-Noord Europa Instituut. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. muziek. 20 30 Caba ret. 21.00 Etherforum. 21.40 Marimba. 22.10 Trombone-ens. 22 30 Planorecital. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Prix Italia 1958. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20 00 Jour». VARA: 2020 Mensen, dingen nul 20.30 Met helikopters ln Perzië. 21.00 Pension Hommeles.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 4