Belg wilde marechaussee bang maken en reed met auto op hem in Zeeuwse Almanak VAN TOT Hoofdpijn? Verkoudheid? LEDENTAL WIT-GELE KRUIS ONVOLDOENDE GEGROEID COMITÉ IN VLISSINGEN WIL VRIJE MELKHANDEL CT) i f7ol ten 1 magi 1 Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 4 OKTOBER 1958 RECHTBANK MIDDELBURG Jongeman stak op fiets rijksweg over terwijl twee motoren naderden Wegens poging tot doodslag, snbs. zware mishandeling van de mare chaussee M. v. d. B., aldus bleek uit de tenlastelegging, stond vrijdag morgen de los-arbeider G. T. E. van H. uit Gent terecht voor de Middel burgse rechtbank. Op 7 september van dit jaar was Van H. met zijn auto nabij het grenskantoor te Sas van Gent ingereden op de marechaussee, met wie hij enkele uren tevoren woorden had gehad. Vlak voor de grens- heambte had Van de B. zijn wagen tot stilstand gebracht en naar de ma rechaussee tijdens het opmaken van het procesverbaal verklaarde, zou hij overreden zijn indien hij niet tijdig weggesprongen zou zijn. Tijdens het verhoor voor de rechter-commissaris betoogde Van de B., dat Van H. op een meter afstand gestopt was. Niettemin eiste de officier van justitie, mr. 3. Li. Andreae, een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 2 maan den, met aftrek. Op de 7e september had van H. met zijn gezin en enkele kenissen het bloemencorso in Gent bekeken. Na afloop was men van plan om in Phi lippine een mosselmaaltijd te nutti gen. Bij het passeren van de grens bleek één der kenissen niet in het bezit te zijn van een paspoort of identiteitsbewijs. Van H. meende, dat dit wel niet zo erg was, maar de marechaussee dacht daar anders over. Het kwam tot woorden, van H. maakte zich kwaad en het slot was, dat hij geen mosselen ging eten, maar verzocht werd mee te gaan naar het groepsbureau in Sas van Gent. Toen het verhoor afgelopen was, reed Van H. terug naar de grens Even voor de grensboom Het hij de andere inzittenden uit zijn wa gen stappen, gaf vervolgens gas en reed in de eerste versnelling eerst om een andere douane ambtenaar heen op de mare chaussee af, die hij bij de boom had zien staan. Even vóér deze beambte trok hij de rem aan en op één meter afstand van hem stond zijn auto 6til. „Maar ik had helemaal niet de be doeling om de marechaussee aan te rijden verklaarde van H. tegen de president van de rechtbank, mr. P. van Empel. „Ik vind het maar een rare streek", oordeelde de president. „Als de marechaussee zich niet zo brutaal tegen me gedragen had, had ik mij waarschijnlijk niet zo kwaad gemaakt", zei van H. hierop. „Ik wilde hem alleen maar schrik aan jagen". De officier van justitie betoogde, dat van H. gedurende de eerste fase begonnen is om op onheuse wijze de marechaussee te bedreigen en te be ledigen. In de tweede fase bleef het echter niet bij woorden. Overigens was mr. Andreae van oordeel, dat van H. de beambte niet had willen doodrijden. Toch eiste mr. Andreae voor deze bijzonder gevaarlijke wij ze van rijden een gevangenisstraf van 2 maanden. Mr. F. W. Adriaans», van H.'s raadsman, stipte aan, dat de wijze van rijden van zijn cliënt beslist anders moet zijn geweest. Nu geble ken is, dat van H. zijn wagen een meter voor de marechaussee tot stil stand gebracht heeft, blijft alleen de bedreiging over", verklaarde pleiter, die meende, dat hiervoor geen gevan genisstraf gegeven kon worden. Voorts vroeg mr. Adriaanse de on middellijke invrijheidstelling van zijn cliënt, die tot nu toe in het huis in Olijfje OOK BIJ DE DIEREN In het hertenkamp van Stavenlsse, waar niet alleen herten leven, maar ook andere dieren, is het al evenmin als in de mensenwereld altijd pais en vree. In de nacht van donderdag op vrijdag bijvoorbeeld ontstond een he vige ruzie tussen een mannetjes kraanvogel en een vrouwelijk exem plaar van deze soort, dat pas gearri veerd was. De ruzie liep treurig af, want het mannetje moest het onder spit delven en bezweek later aan de opgelopen verwondingen. Zo ziet men dat ook in de dierenwereld een vrouw soms duizend mannen te erg kan zijn GEEN VETTE BOUT Nog lets uit de dierenwereld. Het fraaie, grijze konijn van een Middel burgse chauffeur, welks bestemming het was om zo tegen Kerstmis het hok te verwisselen voor de pan, is waarschijnlijk reeds eerder aan zijn eindje gekomen dan de bedoeling was van de eigenaar. Op een morgen, toen de chauffeur zijn „stukje vee" eens wilde verrassen met een heerlijk hapje overigens een verrassing met de bijbedoeling het dier lekker vet te mesten bemerkte hij tot zijn grote verbazing en ontsteltenis dat het hokje leeg was. Van de dader was er ditmaal echter wel een spoor. Een hondespoor... De dader zelf is echter nog steeds voortvluchtig... met de bult. PLANK UIT 1786 Reparatiewerkzaamheden aan een schuur van de landbouwer J. van den Berge aan de Nieuweweg te Ooster- land onthulden een stukje plank, waarin in antieke letters was gesne den: „A. A. Speyer, 1786". De schuur ls destijds opgetrokken uit materiaal afkomstig van een grotere schuur, die op het erf Btond van een hofstede bewoond door de nu overleden heer Th. Brouwer. Kennelijk bestond deze schuur dus reeds in 1786. Het histo rische stukje plank wordt bewaard in de timmerwinkel van de heer A. Boot aan de Nieuweweg te Ooster- Iand. PASSAGIEREN Bemanningsleden van het Noorse vrachtschip „Estello" dat voor over slag in de „Oesterput" te Terneuzen ligt, maakten donderdagavond wat al te gretig gebruik van de goede dingen, die Terneuzen biedt. Na een gezellige avond in de verschillende amusementsgelegenheden verkeerden velen van hen ln een baldadige stem ming, die zij botvierden op een wijze, die door de plaatselijke politie weinig werd gewaardeerd. Zo plukten enkele zeelieden, die een kistje bier hadden meegenomen voor onderweg naar hun schip, een spiegeltje van een gepar keerd staande auto. Een politieagent probeerde hen er van te overtuigen, dat zij dit behoorden te vergoeden, hetgeen hem gelukte. De Noren ble ken echter niet meer over contanten te beschikken. Door tussenkomst van de kapitein werd de schade later ech ter vlot voldaan. Voor het stadhuis was een tweede groep passagierende Noren druk bezig met het verplaat sen van de bloembakken. Dit ge schiedde nogal ruw, maar hier werd de schade ter plaatse vergoed. Voorts had de politie alle overredingskracht nodig om andere kameraden van deze heren duidelijk te maken, dat de ca fés in Terneuzen om middernacht moeten sluiten. van bewaring te Middelburg gede tineerd was. De officier achtte ech ter geen termen aanwezig om hier toe over te gaan. Nadat de recht bank zich in raadkamer had terug getrokken, stond mr. Van Empel dit verzoek wel toe. Op 17 oktober a.s. zal de rechtbank in deze zaak uit spraak doen. De Middelburgse jongeman M. A. M. was op zondagavond 1 juli, na een bezoek te hebben gebracht aan zijn meisje, van de uitvalsweg bij Nieuw- land de rijksweg 58 per fiets over gestoken op het moment, dat uit da richting Middelburg twee motorfiet sen naderden. De eerste motorfiets, bestuurd door C. C. uit Heinkens- zand, met op de duo J. Z., eveneens uit Heinkenszand, kwam met de fiet ser in botsing, waardoor de beide motorrijders op de grond kwamen te vallen. Z. werd hierbij vrij ernstig gewond. Domme fout M. had uit de richting Middelburg inderdaad twee lichten zien aan komen. Hij dacht echter, dat het bromfietslichten waren en was vervolgens de weg overgestoken. Mr. Van Empel achtte het een domme fout om met een fiets de belangrijkste weg van Zeeland over te steken, terwijl er vlakbij verkeer overheen raasde. De of ficier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, eiste een geld boete van f 150. De rechtbank zal ook hier uitspraak doen op 17 ok tober. De landbouwer R. M. B. uit Haam stede was in appèl gegaan tegen een vonnis van de kantonrechter te Zierikzee, die hem veroordeeld had tot een boete van f 40, omdat H., op 21 februari Ji, op het fiets-loop- pad te Haamstede met zijn bromfiets een dame omver reed. Op het fiets pad liepen de gezusters L. Volgens 5. weken de beide dames niet tijdig renoeg uit; bij het inhalen merkte lij, dat het wegdek glad was, zodat hij trachtte er zonder remmen voor bij te komen. De dames vertelden ln het schijn sel van een lantaarn te hebben gelopen. Na de aanrijding kwam B. terug en vertelde de zusters hen niet gezien te hebben. „Mijn bril is wat beslagen door de re gen", verklaarde hij. Mr. T. Le- bret, de officier, eiste vervolgens bevestiging van het vonnis. Mr. C. J. B. du Croo, de raadsman, recapituleerde nogmaals de feiten en vertelden vervolgens, dat het Sad niet 1.80 meter zoals de ames verklaard hadden maar 1.50 meter breed was. Ook bleek het licht van de lantaarn niet zo omvangrijk te zijn. „Voot een strafbaar feit Is een ge- vaarscheppende misdraging nodig", betoogde mr. Du Croo. Dit was hier volgens hem niet geweest, zodat de raadsman niet bewezen achtte, dat Van H. het verkeer op het fietspad in gevaar had gebracht. Uitspraak ook in deze zaak op 17 oktober a.s. GEWICHT De héle familie was al jaren lang ra zend benieuwd naar het juiste ge wicht van de omvangrijke tante, die elk jaar kwam logeren, maar het was nog nooit iemand gelukt om achter dat geheim te komen. Tante bewaarde het zorgvuldig; wilde er zelfs nooit over spreken en werd be paald kwaad, wanneer iemand het waagde om het onderwerp toch aan te snijden. Een listige neef vond er wat op. Toen tante vjeer op Schouwen-Duiveland te logéren was en de wens te kennen gaf om enigeelders op het eiland wonende neven te bezoeken, bood hij aan om haar even weg te brengen. Met de vrachtauto. De tocht voerde langs een weegbrug, waar nog- onlangs het gewicht van de wagen was vastgesteld. ,JEven de weger wat vragen", sprak neef, reed de wagen de brug op en liet tante in de auto achter. Toen hij terugkwam was het geheim ontsluierd. De auto woog 273 pond meer dan zónder tante.... TWEEDE BLOEI. Het zijn niet alleen de aardbeiplan- ten, die in de war zijn door het zach te weer van de laatste dagen. Ook de appelboom in de tuin van de heer J. M. Onder dijk in Colijnsplaat staat voor de tweede maal in bloei. Van de vruchten zal alleen niet veel terecht komen, vrezen we. DIAMANTEN BRUILOFT. Het echtpaar C. den Hamer.Jan sen van Roosendaal te Hengstdijk vierde met buren, vrienden en be kenden zijn diamanten oruiloft. Diverse geschenken mochten bruid en bruidegom ontvangen. Felici- Advertentie) 2 'ASPRO'* enCtfaXufeebfit.' Expositie van tekeningen door schoolkinderen. Vandaag, zaterdag, wordt in het pro fessor Zeeman-lyceum te Zierikzee een tentoonstelling van tekeningen gehouden van de Vereniging tot be vordering van het esthetische éle ment in hét voortgezet onderwijs te Den Haag. Deze vereniging belast zich onder andere met het rondzen den van tekeningen door leerlingen gemaakt. Het is daarom een mooi succea voor het professor Zeeman lyceum, dat uit het werk van de leer lingen uit het schooljaar 1957-1958 een collectie kon worden samenge steld, die door dé V.A.L.V.O. kwali tatief en Instructief voldoende is ge acht. De Zieirikzeese collectie is fraai ingelijst teruggekomen uit Den Haag. Ouders en belangstellenden worden thans In de gelegenheid ge steld de tentoonstelling te bezichti gen, alvorens de rondreis daarvan angs andere scholen begint. De ex positie werd vanmiddag van twee tot zes uur in de benedenverdieping van het lyceum gehouden. Aanbesteding herverkavelingswerken De herverkavelingscommissie Zee- Fotograaf benadeelde zijn werkgever voor rond f 5000. Rechtbank Middelburg. De officier van justitie bij de recht bank te Middelburg, mr. G. J. B. van der Dussen, heeft vrijdagmorgen een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan vier onvoorwaardelijk en zes voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, geëist tegen de Mid delburgse fotograaf-laborant C. S. Verdachte had gedurende de jaren 1956 en 1957 een aantal bandrecor ders en een grote verscheidenheid van fotografische artikelen ten na dele van zijn werkgever voor zichzelf verkocht. Deze verduistering beliep een bedrag van ln totaal ongeveer f 5000. In 1950 kwam S. ln contact met een Middelburgse fotograaf, die toen be zig was zijn zaak op te bouwen. De fotograaf nam S. In dienst, eerst als leerling-laborant, waarna verdachte na het behalen van zijn diploma's tot bedrijfsleider opklom. HIJ had een goede baan en kon van zijn salaris goed rondkomen. Hij zag echter ver schillende bekenden en andere men sen in auto's rijden en toen kwam bij hem het plan op om eveneens een wagen te kopen. Hij schafte zich eerst een tweede hands auto aan, maar toen deze hem niet beviel, ging hij over op een be tere auto. Hij veroorloofde zich daar mee uitgaven, die volgens zijn ver diensten niet konden. HIJ verkocht toen fotografische artikelen, waar van hij de opbrengst voor zichzelf hield. Zijn werkgever kwam achter deze feiten en na enkele dagen viel S. door de mand. Verdachte tekende een schuldbekentenis van 5000 terwijl de fotograaf besloot de zaak stil te houden. De politie kwam er evenwel achter, waarna S. gearresteerd werd. De officier van justitie noemde het een buitengewoon ernstig geval. Mr. Van der Dussen kenschetste S. als een enthousiast amateur-fotograaf, die geheel „opgekweekt" werd door zijn werkgever. „En nu gaat U de patroon op deze manier benadelen", aldus de officier, die naast de ge combineerde straf van tien maanden tevens toezicht van het Nederlands genootschap voor reclassering vroeg. De rechtbanl? zal uitspraak doen op 17 oktober a.s. Jac. Braam koninklijk onderscheiden. Ter gelegenheid van zijn zeventig ste verjaardag werd aan de heer J Braam te 's Heer-Abtskerke de ere medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Naussau, uitgereikt. De heer Braam was vele Jaren wet houder, lid van de gemeenteraad, ambtenaar van de Burgerlijke Stand ■en secretaris van de kerkvoogdij der Ned. Herv.. Kerk. Na de oorlog nam hij gedurende een jaar het burge meesterschap waar. België verbiedt invoer van laatste perenras. Met ingang van vandaag, 4 oktober, zal België ook de invoer van „Confe rence", het enige perenras, dat nog werd toegelaten, verbieden. Dit be tekent dat de export van Nederland- e peren en appelen naar België tot nader order stopgezet ls. land heeft vrijdag in hotel Het wa- land te Zierikzee aanbe- pen van Zeeland steed de uitvoering van kavelings- werkzaamheden op het complex 57 zuid, oppervlakte ongeveer §8 hec tare, onderdeel van het waterschap Schouwen, ten behoeve van de her verkaveling Schouwen en Duiveland. Ingeschreven werd als volgt: Maas- Jonker, Roosendaal ƒ225.500; J. D. Janse, Middelburg ƒ228.200; H. de Jager Co., Sliedrecht 229.000; M. de Oude en K. P. de Jonge, Zierikzee ƒ229.800; Van 't Verlaat, Hardinx- veld ƒ233.300; M. Uyl, Middelburg ƒ235.000; P. van Dongen De Voogd, Haamstede ƒ243.000: C.V. voorheen Jasper van 't Verlaat Har- dinxveld, Giessendam ƒ244.000; Co vert van Oort, Dordrecht 249.800; E. Blok, Rotterdam ƒ247.400; N.V. Van Oort Aann. en Handelsbedrijf Werkendam ƒ256.800; N.V. gebr. Van Oort, Werkendam ƒ266.000; N.V. J. Dekker Zn, Papcndrecht taties ontvingen zij onder meer 266.500; Gebr. van den Heuvel, Zie- van het gemeentebestuur. rikzee 267.000. I De raming was 278.000. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5, 7 en 8. In november weer bevolkingsonderzoek te Goes. Op 27 november a.s. zal In Goes wor den begonnen met een massaal be volkingsonderzoek op t.b.c., dat on geveer een week zal duren. Dit deel de waarnemend burgemeester J. J. van MeUe mede tijdens een vrijdag avond in het stadhuis gehouden bij eenkomst met vertegenwoordigers van tal van plaatselijke organisaties. Het is ongeveer 5 jaar geleden, dat het laatste bevolkingsonderzoek ln Goes werd gehouden. Daaraan na men toen rond 8000 personen deel. Aan de organisaties is verzocht, vóór 12 oktober a.s. huisbezoekers(sters) op te geven. Met hen zal op 15 ok tober een vergadering worden be legd, waarin dr. J. M. van Daal in structies zal geven. Het bevolkings onderzoek ls bedoeld voor 15-jarigen en ouder. ploegwedstrijd te Stuttgart Kamp om de wereldlilel gisteren begonnen. Dertig kampioensploegers uit zestien landen waaronder Ad van Dijke uit Wolfaartsdijk en Willem van Dorp uit Espel (N.O.P.), hebben vrijdag, op de eerste dag van de internationa le ploegwedstrijden te Hohenheïra bij Stuttgart, elk 20 are stoppelland omgelegd tot zaairijp bouwland. Van daag, zaterdag moeten zij een even- grote oppervlakte grasland ploegen, waarop een internationale jury, die voor elke dag een maximum aantal van honderd punten kan toekennen, de wereldkampioen aanwijst. Te oordelen naar de verrichtingen van vrijdag hebben, volgens deskun digen uit het publiek, de afgevaar digden van Canada, Noord-Ierland, Engeland, Finland en Nieuw-Zeeland de beste kansen, zo meldt U.P.I. Van de puntentoekenning van de jury is nu nog niets meegedeeld. Sommige deelnemers, vooral die uit zonniger landen zoals Italië, hadden er veel nadeel van, dat het de vooraf gaande nacht zwaar geregend had. De wedstrijd, die gehouden wordt op land van de oudste landbouwschool van Duitsland, werd gadegeslagen door ongeveer 35.000 personen, onder wie verschillende delegaties uit het buitenland. Het muziekkorps van het zevende Amerikaanse leger zorgde met enkele jeugdorkesten voor een muzikale entourage. Tijdens de wed strijd was het zonnig weer. Collecte De te Brulnisse gehouden collecte ten bate van de reclassering bracht 104.40 op. JAARVERSLAG OVER '57 Tekort aan kraamverzorgsters Het Jaarverslag van de Provinciale Zeeuwsche Bond van het „Wit-Gele Kruis" van 1957 is verschenen. Zoals in andere jaren, geeft het ook nu weer een volledig beeld over het wel en wee van deze Bond. In een keu rig verzorgd boekwerk van 80 pagi na's vindt men een grote hoeveelheid feiten en cijfers, die een goed beeld geven van de werkzaamheden van het „Wit-Gele Kruis" cie Zeeland. In de provin- De bond heeft 30 afdelingen op richting van een afdeling te Bres- kens mag in 1958 worden verwacht die een totaal aantal van 15.066 leden hebben. Er was een vermeerde ring met 207 leden, wat ln het Jaar verslag te gering wordt genoemd. De totale inkomsten bedroegen f 251.147,64, waar tegenover een be drag van f 247.625,60 aan uitgaven staat. Het aantal wijkverpleegsters be droeg op 1 januari 1958: 19 leken- verpleegsters en 6 religeuzen. Door deze wijkverpleegsters werden 90.232 bezoeken afgelegd bij 10.609 perso nen. Het aantal hulpverleningen en adviezen bedroeg 3783, terwijl 4858 maal verplegingsartikelen werden uitgeleend. Het aantal nieuw ingeschreven zui gelingen bedroeg 1059, het aantal consulten dat werd uitgebracht 10.478. Deze cijfers vertonen met die van dé afgelopen jaren slechts een zeer geringe vooruitgang.. De ideale toestand van een onderzoek van alle zuigelingen op de consultatiebureaus is zeker nog niet bereikt, aldus het verslag. Bij de kleuterzorg werden door bemiddeling van 7 afdelingen 12 kleuters uitgezonden; 10 afdelin gen zonden in totaal 21 schoolkinde ren uit. Bij de kleüterbureaus was een kleine teruggang, die wordt verklaard door het kleine aantal geboorten van de jongste jaarklasse. Het aantal nieuw ingeschreven kleuters bedroeg 988 (1956, 1026), het aantal zittingen 177 (1956, 185), terwijl het aantal uitgebrachte consulten tot 2041 te rugliep (1956, 2138). Door de bouw van een wijkgebouw te Graauw is het voor de moedors nu OOK BEZORGEN IN FLATS Service zou momenteel onvoldoende zijn. In Vlissïngen, waar de melkbezorging reeds meer dan tien jaar gesaneerd is, hebben enkele melkgebruikers een „comité tot bevordering van de vrije melkhandel" opgericht. Deze melk gebruikers achten de service, die do meeste slijters geven, momenteel on voldoende. „De melkliandelaren, die nu niet meer in eikaars gebied wer ken, hebben zo langzamerhand een monopoliepositie", zo zeggen ze, „en hoewel wij in principe zeker niet te gen melksanering zijn, moeten we nu onze stem er wel tegen verheffen, omdat de melkhandelaren van die monopoliepositie misbruik gaan ma ken". In dit verband wijzen zij er op, dat de meeste melkslijters ook in Vlls- singen niet langer de melk ln de flatwoningen bezorgen, waardoor de bewoners gedwongen zijn naar de straat te komen om daar de zuivel- produkten „aan de kar" te kopen. Daarmee is het comité het niet eens. „Wij betalen de melkboer voor zijn diensten, maar wij wensen dan ook, dat hij bezorgt tot aan de deur van iedere woning", zo zeggen de comité- leden. Een bestuurslid van de vereniging van melkslijters vertelde ons, dat ln Vlissingen inderdaad de meeste melkbezorgers de produkten in de hoogbouw niet meer tot aan de deur brengen. „Maar", zo zei hij, „het loopt allemaal bijzonder soe pel. Klachten zijn er bijna niet en in geval van ziekte of bij ouden van dagen brengen we de melk wel tot aan de deur". Ondertussen heeft het „comité tot be vordering van de vrije melkhandel" gisteren reeds een advertentie ge plaatst, waarin een melkbezorger werd gevraagd, die genegen is in Vlissingen een nieuwe wijk te stich ten. Bovendien verzocht het comité aan melkgebruikers, die geen „gesa neerde melkslijter meer willen heb ben, zich op te geven voor een „vrije melkbezorger". Er mag nog aan worden herinnerd, dat de melksanering geen wettelijke verplichting is. Iedere melkbezorger, die kan aantonen, dat hij over een voldoende klantenkring beschikt, kan ook in het gebied van de „gesaneerde melkslijters" aan de slag gaan, mits hij natuurlijk aan de vestigingseisen voldoet. Naar de mening van het comité ls er In Vlissingen bestaansmogelijkheid voor nog één melkbezorger, want sinds de invoering van de melksane ring Is de Vlissingse bevolking met ruim 6000 zielen uitgebreid, terwijl er geen evenredige toename vain mslk- liandolarcn was. mogelijk in eigen gemeente het zui gelingen- en kleuterconsultatiebu reau te bezoeken. KRAAMVERZORGING. Het aantal kraamverzorgsters be draagt slechts 24, wat veel te wei nig wordt genoemd. In het afgelo pen jaar is het dan ook meer dan eens voorgekomen, dat aanvragen om kraamhulp moesten worden afgewezen, omdat er geen ver zorgsters beschikbaar waren, In .1957 slaagden 5 leerlingen voor het examen van kraamverzorg ster. Voor de nieuwe opleiding, meldden zich 4 meisjes aan, welk aantal ook veel te gering ls. Wat het kraamcentrum en de sub centra betreft, bleef het aantal ver zorgingen gedurende de laatste ja ren vrij constant. Dit aantal bedroeg over 1957, 669 en het aantal ve'rzor- gingsdagen 6438. In financieel opzicht is detoestand van het Centrum, evenals die van het Internaat bepaald zorgelijk te noe men. Over het afgelopen jaar be droeg het tekort f 12.000.welk bedrag geheel door de Provinciale Bond gedragen moest worden. Het aantal huisbezoeken in verband met de kinderuitzending bedroeg 80. Bij de voor- en nazorgdienst voor volwassenen van de dienst Geestelij ke Volksgezondheid, waren in de loop van het iaar 56 voorzorg- en 26 nazorg-patiënten ingeschreven. Hier van werden in de loop van het jaar 12 voorzorg- en 5 nazorg-patiënten afgeschreven. Zaterdag 8 november a.s. zal de Pro vinciale Bond te Terneuzen in Jaar vergadering bijeenkomen. I'r«ili4<-r 1 1 II u I Oud.- \.i< Jenever f 7.4 0 per liter slijter! „f Pollen YV. ltoll«-r«lam «lic «liin «'•«'•il II «llllll*1' 1114*1 IV-Jijl.-. .•«tt.ll. VANDAAG. Middelburg Electro: „De glorie van het moederschap", 14 j-, 19 en 21.15 u. Schouwburg: „Duel op de Atlantic", 14 j., 20 u. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—18 u. Veerseslngel: sin gelloop van E.M.M., aanvang eerste wedstrijd 16.30 u. vanaf „De Een dracht": start Bollerrlt, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Quo Vadis", 19 u., 14 j. Luxor: „Nacht der ge wetenlozen", 19 en 21 u., 18 j. Bri tannia: feestavond doktoren. 21.15 u. Koninklijke Maatschappij „De Schel de": tewaterlating „Naess Falcon", 12.15 u. Edenburg: Tentoonstelling „Vincent van Gogh", 15—17 u. Con certgebouw: feestavond buurtvereni ging Tuinstad, 20 u. Grote Kerk: Op wekkingssamenkomst Youth lor Christ, 20 uur. Goes Grand: „Verraad ln Korea", 19 en 21 uur, 14 j. C J.M.V.-gebouw: In stuif Herv. Jeugdraad, filmavond, 8 uur. Schuttershof Opvoering Kunst naar Kracht, 8 uur. MORGEN. Middelburg Electro, als vandaag, 15.30, 19 en 2Ajl5 uur. Schouwburg: als van daag, 14 30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: Als vandaag, 15 en 19 uur. Luxor: Als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Edenburg: Tentoonstel ling „Wie was Vincent van Gogh", 13.30—17 uur. Goes Grand: Als vandaag, 19 en 21 uur. „De dochter van de woestijn", 1B uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2