Puzzel-rubriek Tekko Taks op de vliegende Hollander! Huidgenezing P U ROL HET HUISJE Waar zijn onze schepen? DE VIJF WEZELS PROVINOI'ALB 3SBBUWSB COURANT4 ZATERDAG 4 OKTOBER 105S Voor we aan de nieuwe opgave be ginnen willen we er nog even op wij zen, dat alle Inzendingen woensdag avond in ons bezit moeten zijn, en niet donderdagmorgen. Het woordje „Puzzelrubriek" in de linkerboven hoek wordt ook nog al eens verge ten. Verder hopen we, dat de kleine dagelijkse puzzeltjes „even naden ken" U er niet van zullen weerhou den aan de laddercompetitie mee te doen. Die kleine puzzeltjes zijn net maar voor een verloren ogenblikje en als je die niet kunt oplossen dan is er nog niets verloren, iets gewon nen kan er toch niet mee woraen. Advertentie Huidzuiverheid Huidgezondheid fuistjes verdrogen door Purol-poedej Hieronder volgt dan de nieuwe op gave: Horizontaal: 1 kathedraal, 4 weefsel, 7 jeneverbes, 10 vaartuig, 11 door zichtige stof, 13 recht stuk, 14 speel goed, 15 hoeveelheid, 16 politieke par tij, 19 deel van mast, 20 dochter van Minos, koning van Creta. 24 betrek king, 25 plaats in N. Brabant, 27 spook, 30 voorzetsel, 32 titel, 33 be dorven, 35 loot, 36 radio-omroep, 37 plant, 39 bladeren, 40 vierhoek, 43 Vervoer Mij, 44 Europeaan. Verticaal: 1 mening, 2 windrichting, 3 noot, 4 pers. vrnw., 5 eenheid van arbeid, 6 bochel, 7 leeftijd, 8 onge bonden taal, 9 rivier, 10 schrap, 12 niet kooplustig, 17 vogel, 18 half bloeden, 20 meisjesnaam, 21 rivier, 26 ongewerveld dier, 28 uniform, 29 be roepsspeler, 31 gedroogde graankie- men, 32 dichte menigte, 34 honde naam, 36 gezellige praat, 38 water vogel, 39 plant, 41 pro memorie, 42 prs. vrnw. Inzendingen te adresseren aan de P.Z.Ct., Walstraat te Vlissingen. 4. Door zijn luide stem en het vreemde accent waar mede hij sprak, vestigde de zwaar gebrilde man, de al gemene aandacht van de omzittenden op het tafeltje waaraan onze beide vrien den zaten. „Was er ruzie? Zou er soms iets gestolen zijn?" vroeg men zich on willekeurig af en drong nieuwsgierig naderbij. „Maar wat wilt U dan toch? We weten niet eens wie U bent!" verdedigde Terry zich en zijn vriend nog zwakjes. „You two kent mij niet? Ha, ha!" schalde de dik kerd nu over het terras. „Maar man, de hele we reld kent mij! I am Char les Brills from America Massaregisseur!" En met een nonchalant gebaar over handigde hij Tekko zijn vi sitekaartje. „Luister!" vervolgde mister Brills dan. „Ik zoek, voor het grootste lekenspel ooit vertoond, een type van Captain van Straeten van de Vliegende Hollander, the Flying Dutch man! Kom morgen in hotel „De poort van Kluif" en wij maken de zaak in orde!" En met een „So long!" stapte de beroemde massare. gisseur weg, Tekko in de grootste verbazing achterlatend. Het musje Tjlep zit in een boom verregend en verkouden want ook haar dak van beukenblad kant 't water niet meer houden. Had ik toch maar een pluutje Die vreselijke regen Het spettert en het klettert maar, ik kan er niet meer tegen. M'n arme natte vleugeltjes, ik kan ze niet meer drogen. Ik voel me oud, ik voel me stijf, 'k heb dagen niet gevlogen. Opeens ziet ze een huisje, een huis met houten muren, daar ben ik al, roept Tjiep de mus, dat huisje ga ik huren. opeens lieten brommen, zodat ook de andere we zeltjes wakker schrok ken. „Wat doet-ie...? Wat doet ie?", riepen ze bang en ze holden allemaal te gelijk naar de kier, die er niet meer was. Met trillende pootjes en oog jes groot van schrik za ten ze elkaar aan te kij ken. En het glimdier bromde nu nog veel har der, het begon te hobbe len en te wiegelen en te zoeven. Alles bewoog. Het ene wezeltje dat niet geslapen had, wees naar voren. „Hij doet het... die daar", fluisterde het, „hij laat het dier brom men". „Weet je wat ik denk?", bibberde er een, „ik denk dat het een mens is". Iets verschrikkelijkers kon hij niet bedenken en ook de andere vier niet. „Het is met ons afgelo pen", snikten ze, „we worden bontjasjes". Dat had hun moeder altijd gezegd. „Als er een mens in de buurt komt moet je weg wezen, want hij maakt een bontjasje van je". En hier was een mens; radeloos en met kloppen de hartjes wachtten de wezeltjes tot ze een bontjasje zouden wor den. Het grote glimdier zoefde maar voort; de mens keek voor zich uit en draaide met zijn vin gers aan een rond ding. Zoef... zoef... altijd maar verder. Het leek of het nooit meer zou ophou den, maar toch, opeens, Albireo 1 40 m. w. v. Cherbourg. Aagtekerk 1 te Lissabon. Aagtedijk 1 te Amsterdam. Aalsdijk 3 te Hallfax. Aardijk 3 te Mobile. Abbekerk 1 te Manila. Alcor p. 1 Kp. St. Marta Grande. Aldabi 2 te Rotterdam. Alm dijk 1 n. Rotterdam. Amerskerk 1 te Dar es Salaam. Andijk 1 200 m. z.w. v. Fayal. Annenkerk 1 te Dar es Salaam. Arendskerk 2 te Duinkerken. Astrid Naess 30 180 m. n.n.w. v. Mona's EU. Prijswinnaars werden dan deze week weer: mevrouw T. Lanse-Toesseint, Baljuw Veltersweg 17 te Oostburg 5; mevrouw J. E. de Ruiter-Nagel- kerke, Zuidweg 17 te Nisse 2,50; de heer J. C. Risseeuw, W 55, Zuidzan- de 2,50; de heer F. Murk, Haven plein 18 te Zierikzee 2,50 en de heer H. Toerse, Ritthemsestraat 84 te Oost-Souburg 2,50. De oplossing is: Horizontaal: 1 fjord, 5 akela, 10 ONO 11 Ada, 13 bedenk, 16 blende, 18 lei, 19 droef, 21 der, 22 Idus, 24 Ans, 25 Belg, 26 maansteen, 29 mis, 30 iet, 32 herademen, 36 oven, 38 dar, 39 Rome, 41 oir, 42 weten, 44 eer, 45 marter, 47 noemer. 49 Ier, 50 ree, 51 welke, 52 amant. Verticaal: 2 jodium, 3 one, 4 rond, 6 kalf, 7 Ede, 8 landen, 9 oblie, 12 serge, 14 eed, 15 Kransader, 16 be stieren, 17 del, 20 ons, 23 samen, 25 beter, 27 air, 28 Eem, 31 rooms, 32 herrie, 33 dat, 34 noemen, 35 terra, 37 via, 40 mee, 42 werk, 43 norm, 46 tel, 48 e.e.a. Axeldijk 2 te Trinidad. Bantam X v. Antwerpen n. Londen. Bawean 2 te Amsterdam. Bengalen 1 v. ManUa n. San Francisco. Binnenhaven 1 dw. v. Beachy Head. Bloemfontein 1 te Kaapstad. Calll8to 1 415 m. o t.n. Belle Isle. Caltex Rotterdam 1 v. Gibraltar. Calamares 3 te Guayaquil Caltex Delft 1 dw. v. Kuria Murla EU. Camitia 30 v. Manchester n. Curagao. Carillo 1 dw. v. Hispanolia Cartago 3 te Pto. Barrios. Colytto 1 135 m- v. Fayal. Esso Nederland I dw. v. Ras el Kalb. Friesland 29 te Westminster. Garoet 29 te Soerabaja. Groote Beer 29 560 m. w. v. Scllly's. Harold 1 10 m. c. v. Wiek. Heemskerk 3 te Adelaide verw. Helicon 30 te Paramaribo. Hoogkerk 1 te Suez. Hoogland 2 Kielerkanaal. Hulst l v. Rotterdam n. Lissabon. Hydra n. Santiago de Cuba. Ivoorkust 1 te Abidjan. Katelysia 1 n. Punta Cardon Jagersfontein 1 v. A'dam n. Bremerhaven Japara (K.R.L.) 1 600 m. c. v. Bermuda's. Johanca 1 n. Londen. Kalydon 1 Kielerkanaal gepass. Kara 1 200 m. z-o. v. Ascension. Kennemerland 2 te Bremen. Kermia 1 te Singapore. Khasiella 1 380 m. n.o. v. Martinique. Kloosterdijk 1 v. R'dam n. New York. Korenia 1 n. Rotterdam. Krebsla 1 v. Yokkaichl n. Singapore. Kryptos 1 650 m. n.o. n. Rio de Janeiro. Kalinga 2 180 m. z.z.w. v. Rio de Janeiro. Kaslcia p. 1 Guadeloupe. Leto 1 In Str. Hudson. Lelykerk 2 v. R'dam n. Basrah. Lekkerkerk 28 te Basra. Lemalre 29 te Port Swettenham- Leopoldskerk 30 te Basra. Limburg 3 te Salalah. Llssekerk 30 n. Abadan. Loenerkerk 1 290 m. z.w. v. Suez. Laagkerk 1 te Umm Said. Maashaven 2 v. B. Aires n. Lariamas. Maaskerk 2 te Trivandrum. Maetsuycker p. 1 Banka. Marnelloyd 30 te Genua. Merwede 1 Kaap Verde gepass. MIrzam N. 30 v- Libourne n. Casablanca. Molenkerk 1 250 m. z. v. Kp. Guardafui. Muiderkerk 3 te Durban. Musilloyd 1 n. Bangkok. Mendrecht 1 te Rio de Janeiro. Marcella 1 te Amsterdam. Maasym N. 1 te Antwerpen. Naess Commander 1 220 m. n.w. v. Djeddah. Naess Lion 1 85 m. n.o. v. Sombrero. Naess Tiger 1 130 m. n.t.w. v. Azoren. Nw. Amsterdam 3 v. Southampton n. Le Havre. Omala 1 15 m. z. v. St. Croix. Ommenkerk 29 te Hamburg. Oostkerk 2 dw. v. Ouessant. Perna 2 te Pladjoe. Plato 1 25 m. z.o. v. Kp. Villano. Polydoru6 1 Ouessant gepass. Reyniersz 30 te Singapore. Ridderkerk 1 n. Bremen. Rijndam l 640 m. o. v. Kp. Canaveral. Rijnkerk 1 v. Port Said. Salatiga 29 v. Penang n. Belawan. Sarpedon 2 v. A'dam n. Bremen. Schelpwij k 30 80 nr. z. v. Kreta. Schle 1 te Lattakia. Senegalkust. 30 te Kalabar. Slbajak 3 te Sydney. Slamat 30 te Livorno. Sommelsdijk 30 te New York. Stad Arnhem 2 n. Lulea. Stad Rottex-dam 1 dw. v. Dover. Stad Schiedam 1 70 m. n.w, v. Oporto. Statendam 1 v- Southampton. Steenwij k 6 p. Philadelphia verw. 37. Flop moet nodig de dakgoot schilderen. Hij neemt daarvoor een hoge ladder en klimt omhoog. „Zo kan mijn huisje tenmin ste weer een beetje netjes worden", denkt hij, als hij in het topje van de ladder staat te balanceren. „Wat griezelig", zullen jul lie zeggen. Ja, dat is het ook, als Flip niet beneden staat, om de ladder tegen te houden. Maar Flip is ook maar een muis. Terwijl hij tegen de ladder staat te du wen kijkt hij om zich heen door de straat... „Gunst, kijk eens wie daar loopt", zegt Flip en hij rekt een beetje voorover om be ter te kunnen zien. Op dat moment maakt de ladder 'n zwieperfc en Flop. tuimelt tot zijn grote schrik langs de ladder naar omlaag Flip kijkt verschrikt om hoog, maar het is al te laat. Bons! daar valt Flop boven op Flip, terwijl de verfpot op Flop's hoofd komt. Bah, wat een vieze boei—.—! Deze mijnheer moet in een winkel van schrijf- en tekenbehoeften de in ventaris opmaken. Hij heeft er wel een werk aan want alles is door elk- aar geraakt en er is ook nog een voor werp tussen wat er niet bijhoort. Welk voorwerp is dat? (Advertentie) Straat Malakka 1 n. Mauritius. Tabinta 1 te Soerabaja. Tjimenteng 2 te Makassar. Tjinegara 29 n. B. Aires. Tibia l 400 m. w. Seijchellen. Utrecht 1 te Napels. Van Heemskerk 1 n. Kaapstad. Vasum 1 te Suez. Vlvipara 1 270 m. o. v. Azoren. Wieldrecht 2 te Punta Cardon. Weltevreden 30 te Belawan. Zaankerk l 400 m. w. v. Mlnikol. Zeeland 1 82 m. z.w. v. Colombo. Zuiderkerk 1 te Port Kembla. Zuiderkruis 1 te Quebec, „Zoef... zoef... deden de grote auto's op de auto weg. Ze reden heel hard en ze zagen de tien oog-; jes, die uit het gras naar ze loerden niet. De tien oogjes waren van vijf kleine wezeltjes, die met enkel hun kopje boven de halmen uit naar die razend vlugge dingen op ronde poten zaten te kij ken. „Geweldig hé..." fluis terde één van de vijf met een trillend stem metje. „O, als je toch eens zfo hard kon lopen als die grote glimdie- ren". De anderen knikten. Dat zouden ze ook wel willen. „Zullen we het eens pro beren?", zei er eentje. De andere vier knikten weer. En toen er in de verte weer zo'n groot glimdier kwam, zetten ze zich schrap. „Zoef... daar was ie en roetsj... tegelijk met de auto stoven de vijf we zeltjes mee. Maar och, je kan mooie vlugge pootjes hebben en vlug als een wezeltje zijn, een auto houd je niet bij. Dat begrepen de wezel tjes ook al gauw en hij gend en puffend hielden ze een eindje verderop stil. „Zie je wel dat het een geweldig dier is", hijgde de eerste. De anderen knikten maar weer en zochten een plaatsje om eens goed uit te blazen. Een vond een steuntje hij dacht een paaltje of zo iets en leunde- daar eens lekker tegen. Zijn neus raakte het ding aan waarvan hij dacht dat het een paaltje was en toen rook hij dat het géén paaltje was. Heel vlug en heel vaak ach ter elkaar ging zijn neus langs het ding. Toen keek hij omhoog en hield zijn adem in. Het ding waar hij tegenaan leunde, was zo'n ronde poot van een groot glimdier. „Kijk eens", hij tegen de anderen, „hier staat er één... staat een Ze een het was nog veel groter dan ze dachten en het was zo groen als de rupsen in de wilgen. En het glom... het glom! Ge weldig. Ze keken tot ze er stijve nekjes van kre gen. Het dier zelf keek met grote witte glimogen naar ze, maar de wezel tjes wisten niet of hij hen wel zag. Misschien deed hij ook wel alsof, omdat zij maar zo ver schrikkelijk klein waren. Vol eerbied wandelden ze om hem heen en ze ontdekten dat hij behal ve die grote witte ogen van voren, ook van ach teren nog een paar rode oogjes had. „Zou hij slapen?" vroeg er eentje. „Hij wil mis schien eten...", zei een ander. „Hij wacht mis schien op andere gewel dig grote glimdieren", dacht weer een ander. „Kijk eens.-", fluisterde één van de brutaalsten die gewoon tussen de po ten van het dier rond liep, „kijk eens, je kunt hem in zijn buik kijken". Ja, heus, er was een kier, waardoor je naar binnen kon kijken, niet alleen kijken, maar ook kruipen! En de wezeltjes die allang gemerkt had den dat het grote groene glimdier geen kwaad zou doen, glipten door de kier naar binnen. Het was warm en zacht in de buik van het glimdier, helemaal niet, zoals ze hadden gedacht. Het was er zelfs zo fijn dat ze nadat ze alles bekeken hadden in een van de zachtste hoekje een slaapje gingen doen. Vier sliepen er meteen in en een bleef nog een beetje soezerig om zich heen kijken. Hij tuurde heel lang naar een rond ding dat boven de voor bank heen en weer wie belde en heel zachtjes grr... grr... zei. Hihi... lachte het wezeltje in zichzelf om dat rare wie- beldlng ln de bulk van het glimdier. Maar op eens kwam dat ronde ding omhoog; er hoorde nog veel meer bij, zag wezeltje nu. Een lange arm die met een klap de kier in de buik van het glimdier dichtmaakte, vingers die aan iets draaiden en het glimdier Och, kijk dat arme vogeltje, roept 's morgens vroeg klein Ansje als ze haar klompen aan wil doen, tegen haar broertje Hansje. De hele klas met juf erbij heeft nooit kunnen snappen waarom klein Ansje op die dag op één klomp aan kwam stappen. Mies Bouhuy». was het afgelopen. De mens gaapte en zei: „Ik heb al weer slaap", en zette zijn auto aan de kant, opende het portier voor een beetje frisse lucht en wilde zijn hoofd weer op de leuning van de stoel leggen. Maar voor hij zover was, zag hij iets, waarvan hij nooit heeft geweten of hij het droomde of dat 't echt was. Vijf kleine we zeltjes glipten door de kier van het portier naar buiten en waren roetsj- roetsj in het gras ver dwenen. Hij wreef in zijn ogen en zei: „Och, natuurlijk verbeeld ik me dat". De enigen die wisten dat het geen droom en geen verbeelding was, die hiel den zich schuil in het gras en kijken nooit... nooit meer naar de grote glimdieren die op ronde poten voorbijzoeven. Mies Bouhuys. Het is er goed, het is er fijn en 't heeft een bed met strootjes; Tjiep droogt haar natte vleugeltjes, haar staartje en haar pootjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 18