f Tsjangkai-Tsjekxhinees vasteland wordt, indien nodig, gebombardeerd mmoRD VLISSINGSE MODE-COMBINATIE BRENGT NAJAARSSHOW BIJ VERBOUWING WILLEM RUYS ZAL ANDER SILHOUET ONTSTAAN SUIKERFABRIEK „DINTEL00RD" BESTAAT VIJFTIG JAAR DINSDAG 30 SEPTEMBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NIET BEREID TOT CONCESSIES „Nationalisten kutinen zich op de eilancfen handhaven" Generalissimo Tsjang kai-Tsjek van Formoso heeft op een persconferentie meegedeeld, dat zijn regering geen concessies zal doen wat Queraoy en Matsoe betreft. Onder bepaalde omstandigheden, zei hij, zullen de nationalisten het Chi nese vasteland bombarderen, maar dat kritieke moment is nog niet ge komen. Tsjang is van mening, dat de na tionalisten zich op de eilanden voor de kust kunnen handhaven. Het was duidelijk gebleken, dat de communis ten met artillerie alleen de eilanden niet kunnen blokkeren. Besprekingen met de communisten, zoals in War schau, noemde hij van geen beteke nis. De vraag of de nationalisten zullen toestaan dat de kwestie-Formosa door de Verenigde Naties wordt be sproken, is in beraad, aldus Tsjang kai-Tsjek. Zijn regering is van me ning, dat de kwestie op het ogenblik niet dient te worden aangesneden; Dat de Quemoy-eilanden zich kun nen handhaven, aldus president Tsjang, is volkomen te danken aan de nauwe samenwerking met de Verenigde Staten, Grondstrijd krachten van de Amerikanen zou den evenwel niet aan de strijd om deze eilanden behoeven deel te ne men. Over de mogelijkheid van vergel- dingsaanvallen op het vasteland zei Tsjang: „Wij zullen de beschieting (.van de Quemoy-groep) niet altijd blijven verduren. De levens van 130.000 mensen staan op het spel. Zonodig zullen wij van ons recht tot vergeldingsmaatregelen tegen bases op het vasteland gebruik maken. On danks de langdurige en zware be- De rassenkwestie op Amerikaanse scholen. Een federaal gerechtshof te Omaha in de stoat Nebraska heeft maandaj besloten, een actie van de schoolraai van Little Rock om vier van de mid delbare scholen in deze stad aan par ticulieren te verhuren, een week te gen te houden voor een nader onder zoek. De schoolraad had tevoren de vier scholen verhuurd aan een groep particulieren die Aan plan is deze scholen op basis van rassenscheiding te heropenen. Zoals bekend is zijn de middelbare scholen in Little Rock op het ogenblik gesloten op grond van een wet van de staat Arkansas. Gouverneur Fau- bus sloot de scholen om te voorkomen dat er negerleerlingen op onderwijs instellingen voor blanke kinderen zouden worden toegelaten. Het hof te Omana deed zijn uit spraak naar aanleiding van een ver zoek van negerleiders. Intussen heeft het opperste gerechts hof te Washington met algemene stemmen verklaard, dat Amerikaan se leerlingen een onvervreemdbaar en in de grondwet verankerd recht be zitten om op school niet aan rassen scheiding te worden onderworpen en dat de wetgevende noch de uitvoeren de macht van enige Amerikaanse staat, noch zijn rechters, hetzij recht streeks hetzij indirect, aan dit recht afbreuk kunnen doen. Het weer in Europa Volgens de weerrapporten van gister- avond 7 uur: Helsinki, geheel bewolkt 13 gr- Stockholm, licht bewolkt 15 gr. Oslo, zwaar bewolkt 14 gr. Kopenhagen, licht bewolkt 15 gr. Aberdeen, zwaar bewolkt 14 gr- Londen, regen 18 gr-1 Amsterdam,, regen 21 gr- Brussel, geheel bewolkt 21 gr. Luxemburg, half bewolkt 20 gr. Parijs, regen 23 gr. Bordeaux, regen 28 gr. Nice, zwaar bewolkt 24 gr- Berlijn, licht bewolkt 18 gr. Frankfort, geheel bewolkt 22 gr. Münehen, half bewolkt 22 gr- Garmisch P„ zwaar bewolkt 22 gr- Wenen, onbewolkt 18 gr. Innsbruck, licht bewolkt 23 gr- Rome, zwaar bewolkt 28 gr- Madrid, zwaar bewolkt 26 gr- Mallorca, licht bewolkt 29 gr. Algiers, onbewolkt 31 gr. NAAR DE KEURING. Wet is wet, zei de Westduitse politieman Gerhard Drager tegen zijn zoon Ulrich. Als je opgeroepen wordt voor de militaire keuring, ga je. En de wetsgetrouwe vader pakte zijn zoon op en droeg hem persoonlijk naar het keurings bureau. Daar bleek, dat men de geboorteda tum van Ulrich verkeerd had gelezen, namelijk als 1938 in plaats van 1958. De vader kon zijn diensplichtige zoon weer met zich mee nemen naar huis Daar wachtte de vijf maanden oude aspirant-soldaat een telegram van het ministerie van defensie: „Het le ger zou U gaarne opgenomen heb ben als zijn jongste rekruut, maar moet dat voorlopig nog nalaten. Het leger hoopt, dat U opgroeit in voor spoed en dat het dan na 19 jaar en zeven maanden een stevige rekruut in werkelijke dienst kan opnemen". WAT TE ZEGGEN. De Amerikaanse psycholoog dr. Henry Grasser: „Wie geneel normaal is, is niet geheel nor maal". De oud-president der Verenig de Staten Harry S. Truman: „Men spreekt van een „onstuitbare ontwik keling", wanneer men niet bekwaam genoeg is om de ontwikkeling te stuiten". schietingen van de Quemoy-groep en de zware verliezen hebben wij tot nu toe onze zelfbeheersing bewaard. Ik geloof niet dat het juiste moment (voor een vergeldingsactie) al ge komen is". „Ik ben er zeker van", zo vervolg de Tsjang, „dat de Amerikanen, het- zij op grond van ons verdrag tot we derzijdse verdediging, hetzij om hu manitaire redenen, niet A'an hun be loften zullen terugkomen als het kri tieke moment aanbreekt. Als het voor ons zuiA'er een kwestie van le- A'en of dood is, zullen wij het des noods alleen doen". Offerzin van Gereformeerde Gemeente inGenemuiden De kerlceraad van de Gereformeerde Gemeente Genemuiden heeft besloten over te gaan tot verbouwing en uit breiding van de kerk, die van 600 nu op 1000 zitplaatsen zal worden ge bracht. De bouwplannen zijn zo in grijpend, dat bijna van nieuwbouw kan worden gesproken. Door ver plaatsing van de kansel en het aan brengen van een ruime galerij zullen de 400 nieuwe zitplaatsen worden verkregen. De voor deze verbouwing benodigde gelden zijn door de gemeenteleden bijeengebracht. In veertien dagen tijds bracht men 90.000 op tafel, welk bedrag thans reeds tot boA'en de 100.000 gestegen is, en hoewel dit bedrag nog lang niet toereikend is zijn kerkeraad en bouwcommissie Aol vertrouwen, dat het er ook wel komen zal. De gemeente telt thans 1077 zielen. Herfstmode in vijfvoud in het „Strandhotel". (Van onze redactrice). Nu de wereldmode voor de zoveelste maal een niet onaanzienlijke sprong gemaakt heeft ditmaal van „ligne sac" en aanA'erwante variaties naar zogenaamde „hoge taillelijn" is de Nederlandse vrouw vanzelfspre kend dubbel benieuwd naar de noA'i- teiten welke de mode-industrie van eigen bodem voor haar in petto heeft! Wel, zij kan gerust zijn: de „ver hoogde lijn" heeft weliswaar een plaats gevonden in het modebeeld A'an dit najaar, maar voorlopig is het nog maar een bescheiden plaats en hoeA'en we niet hals over kop alle tailles van alle kledingstukken om hoog te sjorren Dit is gisteravond nog eens duidelijk geworden tijdens de najaarsmode show van de Vlissingse mode-com binatie, die ieder half jaar in het Strandhotel een collectie kleding met accessoires voor het voetlicht brengt. Ook nu hebben de firma's Lambooy (kleding), Roelse (schoenen). Bol lenVan Zwienen (hoeden), Fibbe (tassen) en het magazijn „De Ster" (handschoenen) weer een zo goed mogelijk beeld trachten te geven van de mode, zoals die komende winter binnen onze grenzen gangbaar zal zijn, en van de mogelijkheden welke de momenteel „en vogue" zijnde ac cessoires bieden. Die mode brengt ons dus in de eerste plaats de verhoogde taille- lijn, zoals die te zien is in een gestreept veelkleurig japonnetje met een wijde bloezende rug, waaruit een lialf ceintuurtje te voorschijn komt dat aan de voor zijde hoog wordt dichtgegespt. Nog meer „hoge taille-accenten": Een opvallende japon, te zien op de modeshows in het Strandhotel: Jac quard geweven tricotjapon in groen- heige, met een zéér laag geplaatst „rug-accént", gecombineerd met licht-beige accessoires. Foto P.Z.C.). in een opvallend Bleyle complet, bestaande uit japon met jasje in mosgroen met een roestkleurig rozenmotief en in eën zwarte met goud doorweven cocktailjapon. Maar tegenover deze verhoogde ac centen staan voorlopig nog vele „la ge accenten" en die treft men dan voornamelijk aan in de rugpanden van de kleding. In de mantels met name, waarvan de ruggen vaak bloezen van schouder tot taille of heup, soms heel licht, soms ook heel zwaai', zoals in de hypermoderne grijs-zwarte tweedmantel die boven dien (nog een modieus snufje) vrij kort was. Voorts ook in de kostuums en eveneens in de japonnen, bijvoor beeld in een opvallend jurkje van kreukvrij materiaal in bruin met donkergroen bloemenmotief, dat vlak onder de taille een bloezend effect heeft. Maar het is zeer beslist niet alles „bloezende lijn" wat de klok slaat, er is bijvoorbeeld ook een zeer fraai lindebloesemkleurig tricotpakje met loshangend jasje, waarvan mouwen en kraagje ,in een ribpatroon zijn ge breid. En een jeugdig jurkje van wit te bouclé-stof dat in het rugpand een tot de zoom doorlopende knoopslui- ting heeft, terwijl van voren de ruim te in een strikje is samengenomen. De mantels hebben vaak een uitge sproken „klassiek" karakter, vooral de exemplaren met (dikwijls even afstaande) bontkragen. En klassiek zou men soms ook de hoedjes willen noemen, <lie in een grote A'erseheiden- Iieid A'an materialen de getoonde kle ding begeleiden. Vooral Avanneer die hoedjes glad tegen het hoofd sluiten en het haar als een soort kapje be dekken: uitgesproken vrouwelijke hoofddekseltjes De schoenenindustrie schijnt niets na te laten om ons schoeisel zo sierlijk mogelijk te maken. Wandelschoen tjes zijn zo gemaakt dat ze in wei nig of niets meer herinneren aan de forse „sportschoen" van een aantal jaren terug; pumps verrassen door steeds weer andere versierinkjes, nu eens een riempje, dan weer een ge strikt vetertje of een a-symmetrisch geplaatst vlindertje In de tassenmode blijkt betrekkelijk weinig nieuws onder de zon te zijn, hetgeen dus wil zeggen dat we (ge lukkig) nog steeds in de mode zijn met die plezierig-grote tas die tóch een gekleed karakter blijft behou den, maar dat we daarnaast ook nog altijd kunnen kiezen uit een groot aantal kleine sierlijke „visite-tasjes". Ook hier: vele nuances A'an de heer sende modetinten, en ditzelfde geldt voor de handschoenenmode die ons bovendien het gemak biedt A'an di verse moderne, gemakkelijk wasba- re en vaak uiterst elastische mate rialen. Zo was dus ook gisteravond het Strandhotel weer bijna drie uur lang „domein der mode" en vandaag is het dat ook nog. Vanmiddag en van- a\'ond wordt, met muzikale mede werking van pianist Leen Zietse deze najaarsshow nogmaals gebracht. Het Wereldgebeuren Oui wint Standpunt K.A.B. over het sociaal-economisch beleid. Het Aerbondsbestuur van de Katho lieke Arbeiders Beweging heeft zich op de gisteren te Utrecht gehouden buitengewone Aergadering kunnen verenigen met het eerder door het dagelijks bestuur van de K.A.B. in genomen standpunt inzake de inhoud van de jongste troonrede en de daar op gevolgde adviesaanvrage van de regering aan de Sociaal-Economische Raad. Met voldoening werd kennis geno men van de opvatting van de Sociaal Economische Raad dat het gehele complex van de te nemen maatrege len ten aanzien van het te voeren so ciaal economisch beleid nader in stu die dient te worden genomen. Ervan uitgaande dat de S.E.R. zijn thans aan te vangen studie zal uit strekken tot de algemeen te voeren sociaal economische politiek, meent het verbondsbestuur zich er in dit sta dium van te moeten onthouden pu bliekelijk tot een zekere stelling ten aanzien \*an concrette maatregelen te komen. Het meent echter reeds nu te moe ten stellen, dat na de gevolgen van de eerder doorgevoerde be stedingsbeperking een A'erdere vermindering van de welvaart van de werknemers niet is te aanvaar den. Integendeel is het verbonds bestuur van de KA..B. van oor deel, dat nu het evenwicht in onze volkshuishouding in grote lijnen is hersteld, ernstig gezocht moet worden naar wegen, waarlangs een verdere stijging A'an de reële welvaart voor de werknemers in de naaste toekomst mogelijk is. P.G.E.M. wil atoom centrale bouwen. De - Provinciale Gelderse Elektrici- teits Maatschappij heeft plannen A'oor de uitbreiding van het produktiever- mogen die, behalve de totstandko ming van een uitbreiding van het centrale complex te Nijmegen, voor de verdere toekomst de stichting van een centrale in het noorden van de provincie Gelderland omvatten. Die centrale zal, gezien de huidige ont wikkeling, vermoedelijk als atoom centrale kunnen worden gebouwd. Dit is de Britse kotter Master John" uit Grimsby, die 25 dagen stuurloos met machineschade op de Noordzee heeft gedreven, voordat het IJmuidense vissersvaartuig IV" hulp kon bieden. De bemanning van de kotter was volkomen uitgeput door het gebrek aan drinkwater en voedsel. De kotter ligt nu in de vissershaven IJ muiden. Wereldprémière „Anne Frank" in Amsterdam. Omstreeks de jaarwisseling zal in het City-theater en in het Rïalto- theater te Amsterdam de wereldpre mière Avorden gegeven van de film „Het dagboek van Anne Frank". Vermoedelijk zullen de belangrijkste medewerkenden en de Amerikaanse regisseur van de film, George Ste vens, hierbij tegenwoordig zijn. Werkgeversverbond steunt adviesverzoek aan S.E.R. In zijn orgaan de „Onderneming" schrijft het" Centraal Sociaal Werk gevers Verbond dat een S.E.R.-ad- A'ies zeker op zijn plaats is met be trekking tot het huurbeleid en het consumentensubsidie op melk. De vraag inzake de verwerking van de huurcompensatie was op zich zelf reeds door de stichting van de arbeid bij de S.E.R. aanhangig gemaakt. Het C.S.W.V. is geneigd het echter wel als een tekortkoming te zien dat de regering zich niet eerder tot de S.E.R. heeft gewend. Het komt het A'erbond voor, dat dit reeds enkele maanden geleden mogelijk was ge- Aveest. In haar opsomming van onderwerpen in haar verzoek aan de S.E.R. heeft de regering achterwege gelaten de belangrijke ATaag, of het toelaatbaar kan worden geacht in de nabije toe komst een begin te maken met een eerste fase van geleidelijke A'erkor- ting A'an de arbeidstijd. Over dit ATaagstuk treft men ook geen uitla tingen aan in de troonrede en in de memorie A'an toelichting op de be groting van sociale zaken. Het ver bond leidt hieruit af, dat de regering over deze vraag haar beraad nog niet heeft beëindigd. Men behoeft niet te twijfelen aan René Coty's bijdrage tot het referendum van zondag. Zeer zeker heeft zijn stem behoord tot het '"ndrukwekkende koor der jazeggers. Hij was het immers, die in de moei lijke meidagen aan generaal Charles de Gaulle verzocht, een nieuwe rege ring te vormen. De rebellerende offi cieren in Algerije, die ook over een dreigende aanhang in Frankrijk zelf beschikten, lieten hem toen geen an dere keus. Maar kennelijk heeft Coty zich niet mokkend tot De Gaulle ge wend. Klaarblijkelijk was hij ervan overtuigd, dat de generaal zich niet door de ultraconservatieve oproer kraaiers op sleeptouw zou laten ne men. Anders zou hij tot de beide Ka mers der volksvertegenwoordiging niet een boodschap hebben gericht, waaruit zoveel respect klonk als nu het geval was. Nu het vaderland en dé Repu bliek". zo schreef Coty toen aan beide Kamers, „in gevaar zijn, wend ik mij tot de A'ermaardste onder de Fransen, tot hem die in de donkere jaren van onze geschiedenis onze leider was voor de herovering van de vrijheid en die, na het gehele volk rond zich verenigd te hebben, „Wiranjfde dictatuur heeft geweigerd om de republiek te herstellen". Mocht er geen meerderheid worden gevonden \'oor een regering-De Gaulle, dan zou Coty. naar hij in aansluiting op die woorden verklaarde, zijn functie moe ten overdragen aan de president van de Nationale Vergadering. Dit bete kende, dat hij zou aftreden als het parlement De Gaulle niet zou aan vaarden. PLAATS VOOR 300 PASSAGIERS MEER Vijf maanden werk voor meer dan 1000 man Volgens de door de Rotterdamse Lloyd ontworpen plannen zal de pas sagiersaccommodatie van de „Willem Ruys" met onge\'eer 300 plaatsen worden uitgebreid. Er komen nieu we sportdekken, twee volkomen nieuwe trappenhuizen met liften, twee nieuwe rooksalons met bar A-oor de toeristenklasse, verder een nieu we bioscoopzaal, een bibliotheek en een grote kinderkamer met eigen speeldelt. BoA-endien wordt het noodzakelijk geacht een grotere Aerdampinstaf- itie voor het verkrijgen van zoet der A'an zal worden. Het silhouet van het schip, waar\-an de twee schoorstenen worden ver lengd, zal door de verbouwing een aanzienlijke A'erandering ondergaan, doch men neemt aan dat het uiterlijk van de „Willem Ruys" er niet min der om zal worden. Als de onderaannemers op tijd hun opdrachten uitvoeren, rekent men bij Wilton-Feijenoord erop, de ver- DE GROOTSTE TER WERELD Directeur Van Malland benoemt tot officier O.-N. In een bijeenkomst met genodigden en het personeel heeft de coöp. sui kerfabriek „Dinteloord" te Stampers- gat zijn vijftigjarig bestaan gevierd, l'er gelegenheid van dit feit werd de directeur de heer L. I*. A'au Malland toninklijk onderscheiden. De direc teur-generaal Aoor de Voedselvoorzie ning, ir. J. A. P. Franke, mocht hem de Aersierselen aanbieden Aan Officier in de Orde A'an Oranje Nas sau. Een twaalftal personeelsleden, die A'eertig jaar en langer in dienst waren, werd onderscheiden met eremedailles in zilver of brons. De voorzitter van de V.C.S., ir. M. A. Geuze schetste het ontstaan en de groei van het bedrijf. Hij richtte zich daarbij ook in het bijzonder tot een der bestuursleden, de heer C. Moorts, die van de oprichting af lid is ge weest. Hem werd een zilveren siga renkist overhandigd. Verder prees de voorzitter het werk A'an de direc teur van 's werelds grootste suiker fabriek. De directeur-generaal van de voedsel voorziening, ir. J. A. P. Franke, gaf uiting aan de waardering vans.de overheid voor het werk A'an deze coöp. suikerfabriek, waarna hij me dedeling deed van de koninklijke on derscheiding, welke aan de heer Van Malland was A'erleend. In zijn dankwoord betrok directeur Van Malland ook het personeel van hoog tot laag in de hem gebrachte hulde. Verder getuigde hij van het grote aandeel dat de vroegere voor zitter, de heer J. M. van Bommel van Vloten, die ook tegenwoordig was, in de ontwikkeling van het bedrijf heeft gehad. bouwing in vijf maanden tijds ge reed te kunnen hebben. Het schip is 20 september j.l. op de werf gearri veerd en zou dus 20 februari A'an 't volgend jaar moeten worden opgele verd. In „Wilton Fijenoord-nïeuws" wordt medegedeeld dat het nodig zal zijn om regelmatig met meer dan dui zend arbeiders A'an de Sehïedamse werf tegelijkertijd aan het object te werken. Daarbij komen dan nog honderden arbeiders van onderleve- ranciers, die bij\'oorbeeld moeten zorgen voor de airconditionings! n- stallatïe, de elektriciteitsvoorzie ning, het leggen A'an vloeren, het inrichten van de salons en het bik- en schoonmaakwerk. Zoals men weet heeft de ..Willem Ruys" na het vrijwel uitvallen van Indonesië een geheel andere bestem ming gekregen. Zij gaat dienst doen op de lijn naar Australië en Nieuw- Zeeland, een passagiersdienst die reeds door het m.s. „Sibajak" wordt onderhouden. In feite onderhoudt de „Sibajak" een dienst rondom de we reld, namelijk in westwaarlse rich ting via het Panamakanaal naar Nieuw-Zeeland en Australië en van daar. steeds westwaarts \*arend, via het Suezkanaal naar de thuishaven Rotterdam terug. De „Willem Ruys" nu zal na de verbouwing deze dienst geheel in oostwaartse ïichting onder houden, dus de uitreis ondernemen via Suez en terugkeren via het Panama- kanaal. Maatregelen tegen invoer van margarine in ff.-Duitsland De Westduitse financiële autoriteiten hebben een middel gevonden om de hij de Duitse margarine-industrie zo ongewenst geachte particuliere in voer van margarine uit Nederland op 1 oktober plotseling te doen eindigen. Op het ministerie Aan financiën te Bonn heeft men zich een oud Aoor- schrift herinnerd. A'olgens hetwelk al leen dan margarine kan worden in gevoerd als op de verpakking staat vermeld, dat zij werkelijk uitsluitend uit plantaardige \~etten bestaat. Reeds toen moet Coty op de hoogte zijn geweest van De Gaullë's plannen om de grondwet te wij zigen. Hij verwachtte althans dat De Gaulle op doeltreffende wijze een eind zou maken aan de wanverhou ding tussen uitvoerende en wetgeven de macht. Het gevolg zou naar hij hoopte kunnen zijn dat een periode van stabiliteit intrad. Voordat hij president werd, heeft Coty van 1923 af als parlementslid geijverd voor grondwetswijzigingen die een eind moesten maken aan het euvel dat de ene regering nog niet was ingewerkt of er stond alweer een andere klaar om haar af te lossen. In de boodschap die hij de afgelopen zomer tot het parlement richtte, her innerde hij nog eens aan het pleidooi dat hij als erkend staatsrechtsgeleer de bij herhaling had gehouden: „dat wij onze vrije instellingen niet doel treffend kunnen verdedigen, indien wij niet weten, hoe deze te verbete ren". Men kan zich afvragen of Coty het eens is met alle artikelen A'an De Gaulle's nieuwe grond wet ,en vooral of hij ooit op eigen initiatief aan de president een zo gro te macht gegeven zou hebben. Is die twijfeld gerechtvaardigd dan deelt hij zijn dosis aarzeling met vele anderen, die echter beseffen dat deze grond wet eigenlijk op maat werd geschie- \'en voor één man: Charles de Gaulle, die ervan uitgaat dat hij in november tot Coty's opvolger zal worden aan gewezen. De volksstemming \-an zon dag moet men dan ook in de eerste plaats zien als een onverwacht groot succes voor „de vermaardste onder de Fransen" persoonlijk. En gezien Coty's vertrouwen in het morele ge zag van De Gaulle zal ook hij bij zijn beoordeling van de grondwet wel het een en ander door de vingers hebben gezien. Né, De Gaulle is er immers wellicht weer gelegenheid om een an dere grondwet in te voeren dat zou dan de vijftiende zijn sedert de Franse Revolutie. De Gaulle staat na dit referendum wel bijzonder sterk. Het is dui delijk, dat hij steun heeft gekre gen van links zowel als van rechts, waarbij het vooral opvalt dat zelfs een flink aantal lieden die tot dusver communistisch stemden, zijn kant ge kozen heeft. De Gaulle weet nu, dat hij niet alleen bij de gratie A'an de kolonisten en kolonels in Algerije re geert, maar dat een groote meerder heid A'an het Franse volk vertrouwen in hem stelt. Dit zal het hem gemak kelijker maken, de verwachtingen A'an mannen als Coty niet te bescha men en afstand te nemen van dege nen die bij hun rebellie van mei j.l. meenden dat hij precies zou doen wat zij verlangden. 3&L - «Éi// RENé COTY koorlid Mijnwerker viel meisje aan. Wegens poging tot doodslag heeft de politie te Kerkrade aangehouden de 19-jarige mijnwerker H. In de Holz- straat A'olgde de aangehoudene de hem onbekende 17-jarige mej. v. d B en stelde zich in een portiek op. Toen hrj het meisje vastgreep om haar te wurgen, sloeg zij de aanvaller met haar paraplu op zijn hoofd Margarine, die deze vei-ro Iding niet schreeuwde luidkeels om hulp Op m heeft, mag voortaan m het kleine hnWp^n _..L mag voortaan in het kleine I hulpgeroep snelde een voorbiiganèer m het,£eheel, en in toe en toen de dader geen kan! S tot vrlfsecht?, ?-0g' zaf. om weg" te komen, simuleerde hij tot vijf kilogram per persoon uit Ne- vallende ziekte. De aanvaller is moe derland worden ingevoerd. sloten, r 151006

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 5