Cujé liet rivalen op Vlissingse Boulevard ver achter zich Stevige nederlagen voor Zeeuwse clubs tialfzware KATS EN ATLAS HESEN DE KAMPIOENSVLAG IN TOP 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 SEPTEMBER 1958 23STE BOULEVARDLOOP Wisselbeker nu zijn eigendom Wat velen hadden gevreesd is gelukkig niet gebeurd. Het viel met de pijnlijke Achillespees van Hein Cujé wel mee zondag tijdens de 23ste Boulevardloop in Missingen en de Middelburgse atleet won dan ook met een fraaie voorsprong van 14 seconden op zyn naaste tegen stander, die niet, zoals verwacht, de Belg Stevens, maar J. Schillemans van Olympia '47 uit Bergen op Zoom was. Al was aan de tijd van Cujé 10 minuten 24.6 seconden duidelijk te merken, dat hjj zyn goede vorm nog niet helemaal had teruggevonden, de strijd was niet temin boeiend en de stijl van Cujé verdiende bewondering. Onmiddellijk na de start zetten de senioren een hoog tempo in. In een aaneengesloten groep snelden zij langs de vijfdubbele haag van toe schouwers op de Boulevard De Ruy- ter. De eerste, die zich na een twee-- honderd meter reeds begon los te ma ken was Danen van Diomedon uit Steenbergen. Cujé gaf hem evenwel geen kans om de afstand te groot te maken, maar volgde hem op de hie len, gevolgd door Stevens en Schille mans. Groot werd de afstand echter niet tussen deze koplopers en de eigen lijke groep. Van een werkelijke af stand was pas sprake toen Cujé de lei ding nam. Na 1800 meter was de si tuatie dan ook drastisch gewijzigd. Danen was al niet meer te bekennen, zo ver was hij afgezakt. Cujé liep met nog 1800 meter te lopen aan de kop met een vijftal meters voor sprong op Stevens, Schillemans, de Belg Joossen en Hans Bostelaar, die dicht bij elkaar bleven. Steeds groter werd de afstand tus sen Cujé en dit groepje en steeds luider werden de toejuichingen van de honderden langs de kant, die op deze prachtige „zomerse" na jaarsdag de interland-voetbalwed strijd lieten voor wat ze was en naar de boulevard waren getrokken om getuige te zijn van deze boeien de strijd, waarvoor vele E.M.M.-ers wat bang waren geweest. Maar Hein Cujé kon niets gebeuren. Met nog 1300 meter voor zich was zijn voorsprong bijna tien meter, 200 me ter verder lag hij al 30 meter voor en toen was de strijd beslist. Vierhon derd meter voor de finish kwamen zijn achtervolgers nog even opzetten, maar zij kwamen te laat. Cujé ging als eerste over de finish, waar hij van mevrouw De Leeuw van Marathon bloemen kreeg en door zijn echtge note werd omhelsd. Schillemans werd tweede, Stevens was nummer drie, zijn clubgenoot Joosen bezette de vierde plaats, ter wijl Hans Bostelaar van Dynamo als vijfde 30 seconden na de winnaar bin nenkwam. Ook bij de A-junioren, die niet zoals de senioren 3800, maar 1400 meter liepen, ging de zege naar een Zeeuw. Cas Mulder van Dynamo (Middelburg) ging als eerste over de finish, 4 minuten en 28.9 secon de nadat hij was gsetart. De strijd ging voornamelijk tussen hem, de Belg Spronk en J. van Riel van Dynamo. De Belg nam al direct na de start de leiding, maar moest die na 900 meter overgeven aan W. Bie- sebroeck uit Hulst. Even leek het als of die met Bassie van Zeeland Sport en Spronk, die op de derde plaats te rechtgekomen was, de prijzen zou gaan verdelen. Het werd echter an ders toen de atleten aan de laatste honderd meter waren begonnen. Cas Mulder, vastbesloten zo te zien, om te winnen, liep ver uit en behield zijn voorsprong tot de streep, die hij als eerste passeerde. De 1000 meter junioren B eindigde in een Belgische overwinning. Van Uden van Schaesberg nam direct al de lei ding en wist die te behouden. Nog even deed Joossens van AV '56 uit Goes een poging de Belg bij te hou den, maar al spoedig moest de Goese atleet de strijd opgeven. Tenslotte be landde Joossens zelfs op de tiende plaats. Ook de 1000 meter junioren C werd door de Belgen gewonnen en wel door Kessels van Schaesberg. De strijd tussen hem en Andries, Stabroek nad een weinig spannend verloop. De tijd van de winnaar was 2.19.5. Na afloop reikte loco-burgemeester M. A. van Popering de prijzen uit in hotel Maldegem, nadat voorzitter F. Naerebout van het organiseren de Marathon Hein Cujé, die de P.Z.C.-beker voor de derde maal, dus definitief, had gewonnen, met dit succes lutd gefeliciteerd. Tij dens de 1000 meter junioren B had P. van de Voorde (Zwin) een schop gekregen. Hij liep de afstand uit, maar was zwaar gehandicapt, zo dat hij de prijs voor de onfortuln- lijkste atleet ontving. Uitslagen De uitslagen waren: Senioren: 1. H. Cujé, EMM Middel burg 10.24.6; 2. J. Schillemans, Olympia '47 B.o.Z., 10.38.6; 3. L. Ste vens, Stabroek, 10.43.2; 4. L. Joosen, Stabroek, 10.48.8; 5.. H. Bostelaar, Dynamo, 10.54.2; 6. A. Heydens, Zee land Sport 11.15.6; 7. J. Wuyts, 't Zwin; 11.16.8; 8. C. de Nijs, Olympia, 11.18.6; 9. Zwartepoorte, Dynamo, 11.18.8; 10. M. Danen, Diomedon, Steenbergen, 11.19; 11. R. Mondeel, Dynamo, 11.39.6; 12. H. Mondeel, Dy namo, 11.46; 13. L. Mertens, Sta broek; 14. C. Hulskemper, AV Edam; 15. Wassink, Dynamo; 16. Van Doorn; 17. F. Dingemans, Stabroek: 18. O. de Bruyne, Hulst; 19. B. Walker, Zee land Spört; 20. J. Nijsse, AV '56 Goes; 21, A. Bouwens, Dynamo; 22. F. Stevens, Stabroek; 23. L. Zijta, Zeeland Sport. JUNIOREN A: 1. C. Mulder, Dyna mo M'burg, 4.28.9; 2. J. A. Spronk, Schaesberg, 4.34.4; 3. J. van Riel,-Dy namo, 4.34.8; W. Biesebroeck, Hulst, 4.35.3; 5. R. v. d. Haak, Holland Lei den, 4.38.6; 6. P. Bassie, Zeeland Sport 4.41.8; 7. M. J. Robbertz, Schaesberg, 4.46.8; 8. H. J. Meens, Schaesberg, 4.56.9; 9. F. Kooien, Olympia B.o.Z., 4.57.5; 10. A. Schei pers, Stabroek, 4.58.1; 11. J. Mat- thijs, Dynamo, 4.58.2; 12. J. van Ey- keren, Marathon, 5.09.4. JUNIOREN B: 1. J. F. van Uden, Schaesberg, 2.11.5; 2. H. Sohler, Ma rathon, 2.18.5; 3. C. de Rooy, Graauw, 2.18.5; 4. L. de Bruyn, Hulst, 2.18.5; 5. H. L. Smit, AV '56 Goes, 2.18.6; 6. G. H. Kusters, Schaesberg, 2.22.5; 7. P. Lossie. Hulst, 2.22.6; 8. P. H. Brouns, Schaesberg, 2.23.3; 9. T. Stam, Parthenon Dordt., 2.29.2; 10. H. Joossens, AV '56, 2.47.6; 11. J. Bon- gers, Zeeland Sport, 2.57; 12. J. Haas, Marathon, 2,58.2; 13. P. v. d. Voorde, 't Zwin; 14. J. Bierma, EMM Middel burg. JUNIOREN C: 1. Ph. W. Kessels, Schaesberg, 2.19.5; 2. C. Andries, Stabroek, 2.20.9; 3. W. Loenhout, Dy namo M'burg, 2.26.1; 4. R. Michielsen, Stabroek, 2.29.5; 5. F. Hoogerheide, Sprint Breda, 2.31.4; 8. F. C. Mevisse, Schaesberg, 2.33; 7. W. Vermeulen, Dynamo, 2.33.1; 8. H. Roodenburg. Marathon Vliss., 2.34.3; 9. L. F. Schlechtriem, Schaesberg, 2.35.4; 10. W. J. Spietz, Schaesberg, 2.35.5; 11. K. Bennis, Marathon, 2.35.7; 12. T. Vervooren, Dynamo, 2.35.9; 13. S. Masclee, 't Zwin; 14. B. Hooftman, Dynamo; 15. D. Hardenberg, Mara thon; 16. F. van Dale, 't Zwin; 17. J. Claessens, Stabroek. Zeeland Sport-dames leden een sportieve nederlaag Zeeburg won met 32. De dames van Zeeland Sport ontvin gen de handbalsters van Zeeburg uil Amsterdam en ook nu kon het genoe gen van een overwinning niet ge smaakt worden al is de kans minstens aanwezig geweest, Na 5 minuten wist de voortreffelijk spelende Bep Kanne voor Zeeburg de score te openen. Even later wist Wil ly van Wezel door te breken en on houdbaar te scoren 11. Bij een goe de aanval van Zeeland Sport kon Le- ny van Gemert de stand op 21 brengen. Het was weer Bep Kanne, die de ruststand op 22 bracht. Na de rust werd het spel een beetje rommelig en vooral de Zeeland Sport- voorhoede kon haar draai niet vin den. Schoten van ver voor de cirkel werden een gemakkelijke prooi voor de Zeeburgkeeper, terwijl ook de Zeeburgvoorhoede van ver ging schie ten wat evenmin veel gevaar ople verde. Men had zich al bij een gelijk spel neergelegd toen Anneke Hajema een sohot loste, dat door de overigens zeer goed keepende Rini v. Schaik verkeerd werd beoordeeld en dat voor Zeeburg de overwinning betekende. Een aardige sportieve wedstrijd waar in Zeeland Sport o.i. wel iets meer had verdiend en die goed door de enige Zeeuwse hoofdklassescheids- reohter Hans Le Coq uit Goes werd geleid. (Advertentie) ZATERDAGVOETBAL K.N.V.B. We spraken reeds de verwach ting uit, dat we er niet zeker van waren of onze Zeeuwse vierde klassers in het landelijk zaterdagvoetbal er ditmaal zon der kleerscheuren zouden afko- Hein Cujé heejt zondagmiddag de 83ste Boulevardloop van Vlissingen gewonnen en is daarmee voor goed in bezit gekomen van de P.Z.C.-wis- selhekerdie hem na afloop in hotel Maldegem door de loco-burgemeester, wethouder M. A. van Popering, toerd overhandigd. Bovendien kreeg Hein Cujé uit handen van de wethouder de hei-inneringsmedaille van de bur gemeester van Vlissingen. In het midden voorzitter F. Naerebout van de organiserende vereniging „Mara thon". (Foto P.Z.C.) COMPETITIE Z.K.B. Nederland scoorde pas in slotfase winnend doelpunt (Slot van pag. 3) lijk kwam Storme naar het Neder landse doel. En daarna begon een voortreffe lijk spelletje toneel van enkele Ne derlanders, dat tot doei had het mo reel van deze Storme te ondermij nenEerst legde een Nederlan der de. bal zelf voor Storme op de witte stip, maar de Belg zelf wilde de bal juist iets anders leggen. Dat kon! Doch toen hij er mee klaar was, raapte een protesterende Van der Hart de bal op, harkte met zijn voe ten over de witte stip en zei kenne lijk tegen Storme zoiets als „Zou je dat nu wel doen?" Ook een rustige De Munck, de armen gekruist voor de borst, liet nog enkele opmerkin gen vallen, waarna vervolgens een druk-gesticulereude scheidsrechter ook nog op de zenuwen van Storme kwam werken. Wel, tenslotte kwam de bul dan toch op de stip, De Munck in het doel en alle andere spelers, behalve Storme uiteraard, bniten het strafschopgebied. Een ner veuze Storme knalde daarop naast.... ASPECT VERANDERDE. Na die gemiste strafschop van de arme Storme kreeg het duel een an der aspect. Het binnentrio, dat vijf kwartier lang geen gevaarlijke aan vallen had kunnen opbouwen, kwam plotseling tot enkele, weliswaar niet briljante maar toch wei verrassende combinaties. Eerst werd goed samenspel tussen Van der Linden, Fons van Wissen en Piet Kruiver besloten met 'n slap schot. Kort daarop mocht dan, na een solo van Fons van Wissen, doel man Van der Stappen een gericht schot van Tonny van der Linden nog onschadelijk kunnen maken: de be slissende treffer zou komen. Dat gebeurde in de 40e minuut. Weer was het Van Wissen die twee, drie tegenstanders omspeel de en toen de bal naar rechts tikte. Daar stond Piet Kruiver ongedekt te wachten. Op het har de schot dat volgde had Van der Stappen geen verweer (23). Het was duidelijk: de beslissing was gevallen. En vijf minuten later was dan ook de zege een feit. Het is even- ;wel een zege zonder glans gewor den. In de eerste klas van de Z.K.B. wa ren Tioba I en Swift H zaterdag in een uiterst opwindend en enerverend duel gewikkeld Swift II deed hier meer dan zijn sportieve plicht door zich tot het uiterste In te spannen om Tjoba H een nederlaag toe te brengen. Telkens slaagde Swift II er in om 'n achterstand In te lopen met nog 15 min. de stand 65 nog Door de laatste reserves aan te spre- te spelen was bij alles mogelijk. Togo I won te ken slaagde Tjoba er echter in om uiteindelijk met. 75 te zegevieren. Twee punten uit twee wedstrijden zijn nu nog nodig voor de titel. - Krabbendijke met los (3— lij. De wedstrijd Volharding I Animo I werd uitgesteld evenals alle wedstrijden waarbij Animoploeeen waren betrokken in verband met het overlijden van een jeugdlid van Ani mo. De stand in de eerste klas onder- - >P 8' tegen de hekkesluiter Swift IV (11 —3). In deze afdeling staan nu drie ploegen onderaan met 5 punten na melijk B.K.C. I, Vopo I en Swift IV. Het kon hier nog wel eens op een beslissingswedstrijd uitdraaien. "~- ranglijst bleef overigens gelijk. In 2d nam Olympia op keurige wijze revanche tegen Zeelandia I (73). Eendracht kon het tegen Togo II niet bolwerken (3—7). Togo II steeg door deze overwinning naar de vierde ^oor de promotie van de derde naar de tweede klas begon Blauw Wit uit stekend door Ondo met een 85 ne derlaag naar St Laurens terug te sturen. In 3b won Elto volgens de verwach- hierdoor definitief tweede. In 3c viel de beslissing. S.S.S. kon het thuis niet tot een overwinning brengen tegen Vopo II (34) en zo doende kon bil Kats de vlag in top. S.S.S. dat slechts met 11 man speel de miste ehkele malen de fraaiste kansen, zodat wat onfortuinlijk werd verloren. Hekkesluiter V.Z.O.D. II verloor met het kleinst mogelijke verschil van D.O.S. '55 (43). Ook hier bleef de volgorde dezelfde. In 3d viel eveneens de beslissing. De manier waarop zal Atlas wel niet ge heel en al bevredigen want Zuidzande liet wederom verstek gaan bij Rit- them. Zodoende werd ae uitslag re glementair 50 voor Atlas. A.K.C., dat dit jaar een goed seizoen had won ook de voorlaatste wedstrijd te gen B.K.C. II met 64 en bleef hier door goede tweede. Ook in deze klas sen waren geen verschuivingen. De volledige uitslagen tingen van W.K.V. met 82 en werd ie kl.: Tjoba ISwift II 75; Vios I—Togo I 3—11; 2a: Tjoba II—Swift IV 11—3; 2b: Olympia I—Zeelandia I 73; EendrachtTogo II 37; prom. 3e kl. Blauw WitOndo 85; 3b: Elto H—W.K.V. 8—2; 3c: D.O.S. '55V.Z.O.D. II 4—3; S.S.S.—Vopo II 3—4 (Kats kampioen); 3d: A C.B.K.C. II 64; AtlasZuidzande 50 regl. (Atlas kampioen). Adsp. A: Elto a—Swift a 010; Vi tesse—Swift b 2—1; B: Swift snel— Vedo a 71; C: Togo aZeelandia 11- Viosde Poel 51; E: Storm vogelsSwift rap 40; F: Blauw wit—S.S.S. 23—0. Nederlandse jeugd tegen Belgen gelijk: 1—1 Antwerpen—Rotterdam: 33. Een voetbalwedstrijd tussen jeugd- teams van Nederland en België, sa mengesteld uit spelers van 18 tot 20 jaar, is geëindigd in een gelijk spel, li. Bij de rust leidde Nederland met 10. De wedstrijd werd te Brug ge gespeeld. Het is een weinig spectaculaire wed strijd geworden. Vooral In de eerste helft waren de verdedigingen te sterk voor de aanvallers. De strijd ging gelijk op en het was dan ook ver rassend dat linksbinnen Marcus de Nederlanders In de 6e minuut al de leiding kon geven. In de 8e minuut na rust was het Van Acker die een hard schot loste. Wel kon doelman Van Pelt het schot In eerste instan tie keren doch hij kreeg de bal niet volledig onder controle en via zijn lichaam belandde de bal in het Ne derlandse doel (11). Verwoed hebben de beide teams daarna om het winnende doelpunt gestreden. Mede dank zij het goede werk van de doellieden bleef die be slissende treffer uit en eindigde de wedstrijd in een gelijk spel 11. De wedstrijd Antwerpen—Rotter dam eindigde in een 38 -gelijk spel, nadat de Belgen met rust met 21 de leiding hadden gehad. Aan het eind van de wedstrijd kregen de Belgen vele stormlopen te verdu ren. Op deze foto ziet men een aan deel van linksbuiten Coen Moulijn in dit verlate Nederlandse kwartier tje. De Feijenoorder nog net naast de paal zichtbaar heeft met een meesterlijke dribbel twee Belgen uit positie gespeeld, maar zijn schot zal rakelings over gaan. Foto P.Z.C.) men. De uitslagen tonen duide lijk aan dat we nog té optimis tisch zijn geweest! Nederlagen voor Arnemuiden, Nieuwdorp en AZVV en alleen Colijnsplaat- se Boys hield de Zeeuwse eer hoog door het overigens zwakke Vrederust de winst te ontne men. Het meest verrassende is misschien wel de uitslag van de wedstrijd tussen The Gunners en AZVV (6-1). Geheel passend in het kader van deze voetbal surprises was de 6-2 overwin ning die hekkesluiter Sprang op Zwaluwse Boys bevocht. In een stevig, maar sportief gespeeld partijtle voetbal heeft Nieuwdorp de volle bult in Raamsdonk moeten achterlaten. Wel namen de Zeeuwen na 15 minuten door Deurloo de lei ding, maar via Rutten werd het na een half uur gelijk (1-1). Vijf minu ten later zorgde Verhage voor een 2-1 voorsprong, maar nog voor rust kon Deurloo gelijk maken (2-2). Na de thee stelden Rutten en Hooymeyer de zege voor hun club veilig (4-2). In Dinteloord heeft Arnemuiden wel iswaar een flinke veldmeerderheid gedemonstreerd, maar deze ln doel punten uitdrukken lukte ditmaal niet. Qr waren daartoe zeer vele kansen maar ze bleven alle onbenut. Het zeer slechte veld speelde de Arne- muidse spelers bovendien nogal par ten. Door een voor hen onfortuinlijk doelpunt, dat in de 28e minuut in zui vere buitenspelpositie werd gescoord, ging de volle winst verloren (1-0). Zoals we opmerkten was de grote ne derlaag van AZW toch wel onver wacht. De technisch beter spelende Bredanaars drukten dit voor rust in drie en na de rust in eenzedfde aan tal doelpunten uit. Door oen tegen- punt van De Ruyter redde AZVV de eer (6-1). Midvoor Verwey zorgde ln de wed strijd tegen Vrederust dat met een 0-2 voorsprong kon worden gerust. Daarna verhoogde Lokker de voor sprong en deed ook Verwey nog een duit in het zakje. Toen scoorde Jan sen tegen maar Verhulst en Lokker brachten het aantal Colijnsplaatse treffers op 6. Van Twist zorgde ten slotte voor het tweede tegenpunt .(2- 6). SSC 3 AZW 4 Arnemuiden 4 The Gunners 4 Colijnspl. Boys 4 Dinteloord 4 Good Luck 4 Nieuwdorp 3 Zwaluwse Boys 3 irang 4 0 0 6 0 16 10 2 2 3 2 3 0 18- 4 16-15 16- 7 18- 8 13-11 13-15 15-16 10- 8 4-15 10-14 4-24 Programma 4 oktober: Zwaluwse BoysGood Luck; Nieuw dorp—Dinteloord; ArnemuidenThe Gunners; AZWVrederust; Colijns plaatse BoysSSC. Nieuw wereldrecord vier mijl estafette. Een Engels team, bestaande uit Mike Blagrove, Peter Clark, Derek Ibbot- son en Brian Hewsom, heeft een nieuw wereldrecord gevestigd op de vier mijl estafette, zij legden de af stand af in 16 minuten en 30,6 secon den. Het oude record (16 minuten, 41 seconden) stond op naam van de at leten Chris Chataway, Nankeville, Seaman en Bannister. Het werd ge vestigd in augustus 1953 op de baan te White City, waar thans ook het re cord werd gebroken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 4