GRATIS! Belgen zinnen op revanche voor smadelijke 7-2 nederlaag.... Boulevardloop wordt spannende strijd 48 EEN FRAAI RECEPTENBOEKJE! Nescafé OPSTELLINGEN VOOR DEURNE VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT itiaa** RecePten Bij aankoop van een bui Nescafé ad 50 gram. Heerlijke recepten. Vraag Uw winkelier om inlichtingen over de Nescafé receptenboekjes. ONZEKERHEID IN BEIDE KAMPEN Maar jonge Nederlandse aanval wil alle pessimisme uitbannen (door ir. A. van Emmenes) Men zit in Nederlandse voetbalkringen een beetje in de put. De oefen wedstrijd tegen Saarland leverde van onze kant zo onbevredigend spel op, dat men nauwelijks iets goeds voor dit seizoen durft verwachten. Maar in België zit men evenzeer in een misschien nog veel diepere put. Daar denkt men met enig afgrijzen terug aan de zware nederlagen, die de zo tam geworden Rode Duivels in de laatste wedstrijden tegen de. noorderburen leden met 5-2 en laatstelijk te Antwerpen zelfs met 7-2 en men koestert nauwelijks enige hoop op verbetering op korte termijn. Deze overwegingen leidden tot de enigszins paradoxale vaststelling dat de komende strijd in Deumê als een zeer belangrijke kracht meting moet worden aangemerkt. De Belgen zinnen met hnn aan zienlijk veranderde en mogelijk verbeterde ploeg op revanche, de Nederlanders daarentegen zullen er natuurlijk naar streven te be wijzen, dat het momenteel heer sende pessimisme geenszins ge rechtvaardigd is. Enige tijd geleden dacht men, dat aan Nederlandse kant de factor rou tine een heel wat grotere rol zou kun nen spelen dan bij de Belgen. Elek Schwartz heeft steeds bewezen, dat hij niets voelt voor rigoureuze ver jonging, zolang althans de oudere ge routineerde spelers beschikbaar zijn. Daarom ook heeft hij keer op keer en met bijzonder veel succes - de „veteranen" Lenstra en Wilkes naast de jongeren in het veld ge bracht. Voor de wedstrijd van zondag heeft Schwartz echter noodgedwon gen moeten verjongen. De bijna 35- jarige Wilkes, die nog geducht ge mist zal worden, is naar Spanje ver trokken, terwijl Maestro Lenstra ook niet beschikbaar is wegens een dij- blessure. Welbewust heeft Schwarz tenslotte ook Rijvers laten vallen, omdat deze Rotterdammer de laatste tijd uit vorm isMaar ook nu met spe lers als Van der Kuil, Moulijn, Van Wissen ontbreekt het de Neder landse aanval bepaald niet aan rou tine, terwijl ook Kruiver al eens maar dan samen met Wilkes en Len stra een voortreffelijke wedstrijd speelde. De vraag is nu maar of deze Nederlandse aanval de Belgische ver dediging met knappe rushes en pas ses van haar stuk kan spelen De Belgen, die eindelijk ook van hun keuzecommissie zijn afgestapt en nu grote bevoegdheden hebben verstrekt aan de van vroeger bekende speler Van der Stock in afwach ting mogelijk van het ogenblik dat de van Rapid JC overgenomen trainer Havlicek in staat is dat alleen te doen hebben hun heil niet ten onrechte in een heel ver doorgevoerde verjon ging gezocht. De toch altijd goede achterspeler Diricx, die in april door Moulijn volkomen dol werd gespeeld, is er niet meer bij. Mees, naar wij aannemen, ook niet, evenmin als Coppens. Toegegeven moet worden dat de Belgen een tenminste even goede „tweede keus" hebben als wij, die op de langzamerhand misschien wat te oud wordende kern moeten blijven hopen, omdat er nog niets ge lijkwaardigs achter staat. Experimenteel Nu is het voor onze zuiderburen stellig een tragische omstandigheid, dat zij de momentele ploeg onmoge lijk zonder meer als sterker kunnen beschouwen dan de vorige, die zo kansloos met 72 in de pan werd gehakt. Men verkeert er nog in het experimentele stadium, in de hoop uiteraard, dat het ineens weer lukt. Wordt de oude Rode-Duivelsgeest plotseling vaardig over de uitverko renen. dan is inderdaad alles weer mogelijk, ook dus een volledige re vanche op de tegenwoordig door de Belgen zo gevreesde Oranje-ploeg. De tactiek zal in deze landenderby ook weer een grote rol vervullen. Elek Schwartz heeft op dit gebied zijn sporen allang verdiend. Hav licek, die lang in ons land werk zaam is geweest (onder andere ook nog bij M.V.V.), bent ons voetbal goed, maar zal feitelijk IV KA A V ..op plaats van Kuys.. nog moeten bewijzen, dat hij in dit opzicht tot meesterlijke zetten in staat is. Hoe zal bijvoorbeeld de achterhoe de, met de lange Storme als nieuwe stopperspil, reageren op de nogal on gewone speelwijze van de Nederland se aanvalslinie En zullen de tech nisch zeker niet van capaciteiten ont blote voorspelers Jurion en Houf (ge steld dat zij gekozen zijn), alsmede de soms gevaarlijke Orlans, kans zien ons tegenwoordig stellig kwetsbaar geworden defensieblok te overmeeste ren? Er is van alles mogelijk. Daar is het BelgiëNederland voor, de landen derby met zijn sfeer van spanning, emotie en traditie. Voor de verdere verwachtingen in dit seizoen is de strijd heel belangrijk. Wij hopen dat de Nederlanders in staat zijn ook nu een gunstig resultaat te behalen. Ds. J. Wit sprak over nieuwe psalmberijming De ouderlingen van de Gereformeer de Kerken in Noord-Holland hebben in de hervormde kapel te Zaandijk een provinciale ouderlingenconferen tie gehouden. De bekende blinde dich ter en predikant, ds. J. Wit, voorgan ger van de Waalse gemeente te Nij megen, sprak op deze conferentie over „De psalmberijming, die in de maak is". De moeilijkheden voor een huidige berijming zijn o.a. dat men He breeuwse poëzie uit de grijze oud heid in modern Nederlands moet vertalen op melodieën en in strofe vormen uit de Renaissance-tijd, en dan toch nog poëtisch en theolo gisch verantwoord moet zijn. Hiervoor is én dichterlijk elan én ambachtelijk kunnen én gelovige gehoorzaamheid noodzakelijk.. Van nagenoeg alle psalmen zijn proe ven van berijming bij de Gommissie voor een nieuwe psalmberijming aan wezig. De hervormde commissie heeft bijna al deze proeven getoetst en na wijzigingen of verstrekken van een nieuwe opdracht aanvaard. In de in terkerkelijke commissie zijn tot op heden een honderdtal psalmen aange nomen. Een proefbundel met minstens een zeventig psalmen gaat binnenkort ter perse. Deze proefbundel wordt door de commissie en ook uitsluitend on der haar verantwoording, zij het met medeweten en goedkeuring van de synoden, aan het kerkvolk voorge legd. Het is natuurlijk niet uitgeslo ten, dat het gebruik in de praktijk de dichters en de commissie er toe zou kunnen brengen bij de definitieve uitgave toch nog enkele wijzigingen aan te brengen. Grote fruitoogst in Europa verwacht Mogelijk Nederlandse peren naar Zweden In de donderdag te 's-Gravenhage ge houden vergadering van het Produkt- schap voor groenten en fruit is opge merkt, dat er in Europa een zeer grote appelen- en perenoogst wordt verwacht. De geraamde produktie zou tweemaal zo groot zijn als die van vorig jaar. Daarom is met enige bezorgdheid gewag gemaakt van de lage prijzen, die hieruit voortvloeien voor de producenten. Ook is medegedeeld dat er op het ogenblik contact bestaat met de Zweedse regering over de opèn- stelling van de Zweedse grens voor Nederlandse peren. Er is een commissie naar Zweden gezonden, die over deze aangelegenheid be sprekingen voert. Rond 7 oktober zal Zweden uitsluitsel geven. Bij verordening werden financiërings fondsen ingesteld voor algemene en bijzondere tuinbouwbelangen, re searchdoeleinden en voor marktonder zoek, voorlichting en onpersoonlijke reclame. Ook werden de importhef fing en de exportheffing voor groen ten- en fruittransacties tussen de Be- nelux-landen vastgesteld- De vergadering werd gevolgd door een receptie, waarop afscheid werd genomen van de aftredende voorzit ter van het produktschap dr. ir. H. J. Mathot. Als zijn plaatsvervanger is per 1 oktober de heer D. J. A. M. van Archen te Den Haag door de Kroon aangewezen. VAN DER STAPPEN (Olympic Charleroi) DEVOGELAERE (Anderlecht). HAMON (Anderlecht) STORME (La Gantoise) PITERS THELLIN (Standard) MATHONET (Standard) JURION STOCKMANS PAESCHEN (Standard) (Anderlecht) (Anderlecht) (Standard) (Standard) Scheidsrechter ISTVAN ZSOLT MOULIJN v. d. LINDEN (Feijenoord) (D.O.S.) KRUIVER (P.S.V.) VAN WISSEN v. d. KUIL (P.S.V.) (Ajax) KLAASSENS (V.V.V.) KR A AI J (D.O.S.) VAN DER HART (For tuna) DE MUNCK (D.O.S.) NOTERMANS (Fortuna) WIERSMA (P.S.V.) NEDERLAND Belgische reserves Cooremans (Antwerp), Dries (Berchem), Van Her pc (Gantoise) en Orlans (Gantoise). Nederlandse reserves Pieters Graafland (Feijenoord), Rijvers (Feijen oord) en Kuijs (N.A.C.). Door hevige regenval, welke de ri vier De Crouch buiten haar oevers heeft doen treden, kampt het plaats je Wick ford in het Engelse graaf schap Essex voor de tweede maal in drie weken tijd met ernstige over stromingen. Deze foto laat zien hoe WIERSMA ....routine... trofee definitief in zijn bezit. Of het echter zover zal komen, is nog lang niet zeker, want onder de tegenstanders van Cujé voor a.s. zondag is onder meer de Belg Ste vens van KAC Kapellen, die in 1955 de boulevardloop won en die daarbij ...Hein Cujé achter zich liet! De Belg finishte toen in een tijd van 10 min. 22 sec. over de 3600 meter en Cujé had toen bijna vier secon den meer nodig. De tijd van Stevens was een nieuw record, maar op zijn beurt heeft Hein Cujé vorig jaar weer voor een nieuw record gezorgd: 10.18... 5 5 Overigens heeft Cujé zelf weinig vertrouwen in de wedstrijd van zondag. Afgelopen weekeinde werd hij in de Utrechtse singel- loop tengevolge van een griep aanval verslagen door De Ruiter en nu tobt Cujé met een pijnlijke achillespees. Hij is echter vast van plan zijn beker te verdedi gen... Een tweede sterke concurrent voor Cujé is de Brabander Schillemans (Olympia '47) die de boulevardloop bij de A-junioren al eens won en die nu A-klasser bij de senioren is. Hij is de gevaarlijke derde. In totaal zijn er 26 inschrijvingen voor de I race van de senioren. Bij de A-junioren, die 1400 meter lo- i pen en waarvoor 14 inschrijvingen i zijn is de Middelburger Cas Mulder favoriet. Verder gaan er ook 14 B- junioren van start voor een race over 1000 meter. Voor het eerst in de ge- schiedenïs van de boulevardloop is er nu ook een race voor C-junioren (12 tot en met 14 jaar) over 1000 meter. Hiervoor zijn tot nu toe 18 inschrijvingen binnen. Ondertussen luisteren de organisato ren van Marathon iedere dag met spanning naar de weerberichten. Zondagmiddag is het namelijk tegen tweo hoog water Een fikse wind zou dan wel eens voor veel over slaand water kunnen zorgen op de boulevard De Ruyter. In dat geval zal men de lopers waarschijnlijk verder over de boulevard Bankert en Evertsen laten lopen. Bij een botsing tussen een vrachtauto en een locomotief bij Kineton in net Engelse graafschap Warwickshire zijn zes soldaten om het leven gekomen. HEIN CUJÉ .weer favoriet Scheepskinderkamer trok koninklijke belangstelling De moderne kinderkamer van het passagiersschip „Oranje Nassau'' trok bij het bezoek aan de haven, op de tweede dag van het koninklijk be zoek aan Amsterdam, de meeste aan dacht van de koningin. Om half twaalf was de koningin op het em placement van de Koninklijke Ne derlandse Stoomboot Maatschappij gearriveerd, waar ze werd begroet door mr. Van Hall en twee directeu ren van de maatschappij, jhr. H. van Lennep en ir. W. H. Kruyff. In de ontvangstzaal hield jhr. van Lennep een toespraak. Om een uur bracht de koningin het bezoek aan de „Oranje Nassau", waar de kapitein en de hoofdwerktuigkundige aan haar werden voorgesteld. Een kwartier later arriveerde prins Bernhard op het emplacement om aan te zitten aan de lunch, die aan de koninklijke gasten werd aangebo den. 's Middags brachten de konin gin en de prins een bezoek aan de Koninklijke Zwavelzuurfabrieken v/'h Ketjen N.V. in Amsterdam. Later in de middag maakte het koninklijk ge zelschap een rondrit door het noor delijke stadsgedeelte. De Japanse kustvaarder „Tsoekoemi Maroe" is bij het eiland Kioesjoe tijdens een proefvaart gekapseisd en gezonken. Van de 37 opvarenden konden er 23 wor den gered. De overige twaalf zijn om het leven gekomen. Stevens, winnaar van 1955, tegen bekerhouder Cujé In Vlissingen zal zondagmiddag een deel van de bevolking weinig oor hebben voor het radio-verslag van de interland BelgiëNederland. Dan wordt namelijk de traditionele boule vardloop weer gehouden. En ditmaal zal er ongetwijfeld een spannende strijd zijn, want Hein Cujé, de Zeeuwse favoriet, krijgt vooral van Belgische zijde sterke concurrentie tegenover zich. Deze Middelburger heeft reeds tweemaal achtereen be slag gelegd op de zilveren P.Z.C.- 11 wisselbeker en als hij ook zondag weer de snelste is, heeft hij deze leden van de Engelse automobielclub een wagen op gang trachten te krij gen in een van de overstroomde stra ten van Wickfordterwijl een ande re auto door het water voorbijploe- tert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7