BEVA Waterverbruik nam in 1957 verder toe Vraag geen verf.vraag RIP O LIN VAKKLEDING lm n Zeeuwse Almanak TWEE BOETEN NA VLISSINGS- ARNEMUIDSE KRACHTMETING TEKEN- EN SCHILDERWERKEN VAN MEESTER EN LEERLINGEN GEVAL-DEKKER" ONDERWERP VAN PROTESTVERGADERING Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1858 WATERLEIDINGMIJ„ZUID-BEVELAND" Tienmaal zoveel als in 1913 Het waterverbruik per hoofd der be volking, uitgedrukt in liters per et maal, in het „aftap"-gebïed van de N.V. Waterleidingmaatschappij Zuid-Beveland" is ook in 1957 toe genomen, namelijk van 64.1 tot 65 li ter. Uit de bodem bij Ossendrecht werd gedurende dit jaar niet min der dan 4.090.200 kubieke meter wa ter opgepompt, waarmede het totaal sedert de oprichting in 1913 op 58.180.950 kubieke meter werd ge braelit. De verkochte hoeveelheid water bedroeg 3.593.800 kubieke me ter, tegen 3.596.100 in 1956. Per hoofd per bevolking wordt per et maal thans bijna tienmaal zoveel water verbruikt dan in 1913. Aldus blijkt uit het jaarverslag over 1957, dat met balans- winst- en verliesrekening in de vergadering van aandeelhouders werd goedge keurd. Evenals in voorgaande jaren werd in 1957 met het aansluitbaar maken van onrendabele percelen voortgegaan. In het concessiegebied Zeeland waren dat 159 percelen. De drinkwatervoorziening van Noord- Eeveland verliep in alle opzichten gunstig en met de zinkers door de Zandkreek werden geen moeilijkhe den ondervonden. De druk van het leidingwater in de Zak van Zuid-Be veland gaf in de jaren na de oorlog in toenemende mate reden tot onte vredenheid. In juni 1957 werd een nieuwe 200 mm leiding in gebruik genomen van de watertoren te Goes naar een punt in de ringleiding tus sen Heinkenszand en Ovezande, waardoor alle klachten over te wei nig druk werden opgeheven. De nog steeds toenemende behoefte van Walcheren aan suppletiewater had tot gevolg, dat vergrotingen van in stallaties en transportleidingen nood zakelijk werden, waardoor echter geen principiële wijzigingen in wa terwinning of transport ontstonden. Uitbreidingen Een van de belangrijkste werken die vorig jaar gereedkwamen was het leggen van een 400 m.m. doorsnee hoofdbuis als derde deel in de verdubbeling transportlei ding GoesSloedam. Ook de bij na 9 ltm lange transportleiding van 200 m.m. doorsnee van Goes naar een punt tussen Heinkens zand en Ovezande behoorde tot de grotere werken. In de ge meenten Wolfaartsdijk, 's-Heer Arendskerke en Baarland werd de hoofdbuis uitgebreid ten be hoeve van de onrendabele perce len. De vorig jaar geleverde hoeveelheid water van ruim 3.5 miljoen kubieke meter bracht f 1.152.300,41 op, waar van voor f 774.524,36 door de maat schappij en voor f 377.776.14 door derden gedistribueerd water. De wa terlevering aan de N.V. Waterlei dingmaatschappij „Midden Zeeland" bedroeg in 1957: 1.680.690 kub. me ter voor een totaalbedrag van f 371.971.84. In 1957 gingen de ge meenten Kattendijke, Rilland Bath en Wissenkerke (99%) en Goes, 's-Heer Abtskerke en Kortgene (98%) aan de spits met het hoog ste percentage op de waterleiding aangesloten woningen. Driewegen sluit de rij met een percentage van 78, hetgeen overigens 14 hoger is dan in 1956. Op 1 januari j.l. waren in de aangesloten gemeenten nog 1058 woningen, die geen water be trokken. De balans geeft per 81 december 1957 in activa en passiva een bedrag aan van f 10.083.894,49. De winst- en verliesrekening sluit met een totaal bedrag van f 1.161.143,89, waaron der een uitkering van f 65.776,69 aan rente- en aflossing aan gemeenten aandeelhouders. Veerdienst bij Zijpe viel gehele middag uit Lange rijen auto's moesten vele uren wachten Schouwen-Dniveland is donderdag van omstreeks één uur tot half ze ven verstoken geweest van do ver binding met Brabant (Zijpe-Anna Ja coba Polder. De veerboot Krammer moest namelijk wegens machinescha- de de dienst staken en het duurde tot half zeven voordat de veerboot Grevelingen uit Hellevoetsluis naar Zijpe was gevaren om de dienst waar te nemen. Het uitvallen van de dienst bij Zijpe had echter tot gevolg dat honderden automobilisten niet van het eiland konden komen. Bij Zijpe vormde zich een enorme file auto's. Ook aan de kant van Anna Jacoba polder groeide een lange rij auto's. Een gevolg van het uitvallen van de dienst bij Zijpe was, dat de boot- dienst ZierikzeeKatseveer ernstig overbelast werd en zodoende talrijke auto's niet mee kon nemen. Om half zeven kwam de veerboot Grevelin gen dus in de vaart, maar er ston den toen inmiddels zoveel auto's te wachten, dat vrachtwagens en trucks met opleggers niet meer overgezet konden worden en wachten moesten tot vanmorgen. De oorzaak van het uitvallen van het m.s. „Krammer" was het kapot gaan van een vlam pijp. Men moest de ketel eerst laten afkoelen voordat men tot de repara tie kon overgaan. Waarschijnlijk zal het m.s. Krammer vandaag weer- in dienst komen. (Advertentie) Veerboot „Prinses Beatrix" kampte met pech Wegens een defect aan de kanteldeur moest de veerboot „Prinses Beatrix" op de lijn Vlissingen-Breskens don derdagmiddag weer enige tijd uit de vaart worden genomen. De voetgan gers konden op een andere boot over stappen, doch de aan boord zijnde automobilisten moesten met hun wa gens wachten, tot na ongeveer een uur het euvel verholpen was. Evert Vermeer spreekt in Middelburg De voorzitter van de Partij v. d. Arbeid, de heer Evert Vermeer, zal maandag 29 september a.s. in „De Gouden Poorte" te Middelburg, in een openbare vergadering, een po litieke rede uitspreken, in verband met de huidige politieke situatie. Belgische scholier verkoos de vrijheid Maar „strandde" in Oostburg Dinsdagavond tien uur meldde zich in het hotel „du Commerce" te Oost burg een jongeman, die na een con sumptie te hebben besteld, vroeg of er nog een hotelkamer vrij was. Toen hij zijn consumptie betalen wil de met een kwartje, en hem gezegd werd dat dit niet toereikend was. bleek dat de nog jeugdige reiziger niet over meer geld beschikte. De mevrouw van het hotel begon een en ander nogal vreemd te vinden en te lefoneerde daarom de politie. Toen deze was gearriveerd, verklaarde de jongen dat hij uit België afkomstig was en in Nederland werk wilde zoe ken als radio-technicus. Het was een 15-jarige scholier uit Heist-Duinber- fen. Contact werd opgenomen met e politie aldaar en toen bleek al spoedig, dat de ouders de jongen reeds zochten. Nog dezelfde nacht kwamen zij hun zoon ophalen. Kortgeense melkhandelaar maakte verkeersfout Uit het donderdag gepubliceerde verslag van de zitting van de kan tonrechter te Middelburg kan ten onrechte gelezen worden, dat de melkhandelaar P. de B. uit Kortge ne is veroordeeld terzake van open bare dronkenschap. De B. kreeg een boete van f 30.subs, 6 d., omdat hij vanuit een uitrit de Noord-Lan- geweg te Kortgene was opgereden en daarbij het verkeer op deze weg had gehinderd. (Advertentie) VAN TOT „CONCORDIA" Op 11 oktober zal de echtgenote van de commissaris der koningin me vrouw S. C. de Sasembroot-barones- se van der Felitz om half drie het verenigingsgebouw te Westdorpe openen. „Concordia", zo heet de nieuwe aanwinst van Westdorpe, zal 's avonds geopend zijn om de toe schouwers van de revue, die ter ge legenheid van de opening wordt opgevoerd, te herbergen. ..Concordia" is ontstaan door verbou wing van de oude lagere school aan de Graafjansdijk. Leden van onge veer twintig verenigingen hebben in hun vrije tijd de handen uit de mou wen gestoken en daaraan heeft Westdorpe nu mede zijn verenigings gebouw te danken. Ter bestrijding van de onkosten gaf het gemeente bestuur een subsidie van f 1000. Een obligatielening, die .werd uitge schreven door het bestuur van de Stichting Concordia onder de inwo ners bracht f 35.000 op. Én daarvan „heeft" men het in Westdorpe „ge daan". AUTO'S... Dezer dagen 1 vat langer dan onze gewoonte is getuurd naar een adver tentie in de Prov. Zeeuwse Courant. Het ibas maar een „Kleintje", maar wat er in stornl was voldoende om onze levensgrote verbazing op te roe pen. Daar, in die advertentie, bood een. man iets te koop aan. Een auto, néé, meer auto's. En bij aankoop ran zo een auto kreeg men bij con tante betaling een auto cadeau. Zo stond het letterlijk in die adver tentie en dat is wel iets menen wij om „even bij te gaan zitten". Bij aankoop van een auto een auto cadeau. Zult genooit een auto bezeten heb ben en dan plotseling hebt ge er twee. Kunt ge 's morgens tegen uvj echtgenote zeggen welke wa gen neem jij vandaag? De rooie of de blauwe'f Of kunt ge uit louter welvaartswaanzin een bevriende relatie uitnodigen om in uw eigen, tweede auto achter U aan te rijden. Kunt ge, wanneer ge ergens zijt, achteloos opmerken: ,Jk ben met de wagens gekomen." En dat zijn dan nog maar enkele mogelijkheden uit de velewaar wij nog eens even goed over willen va- denken. Voorlopig dus maar tot mor gen UITSTAPJE De Christelijke Bond van gepensio neerden uit Brugge en omgeving ging op reis. Dat had heel wat voe ten in aarde en gaf de organisatoren handen vol werk, want iedereen voel de er wel wat voor om de grens over te wippen en Sluis te bezoeken. Geen nood, niemand behoefde thuis te blijven, zo besloot het bestuur en alle leden stapten in Brugge in de bus om er in Sluis weer uit te ko men. Dat betekende, dat men veer tig bussen nodig had, want het aan tal deelnemers bedroeg 2000. De rijkspolitie van Sluis die door dit massale bezoek helemaal niet in ver legenheid gebracht werd, dirigeer de de bussen naar de verschillende parkeerplaatsen in de stad, zodat de Belgische ouden van dagen rustig konden gaan winkelen. KONIJNEN-SCHRIK. De myxomathose, de gevreesde konijnenzïekte, steekt ook op Walcheren weer de kop op. Eer der al konden we melden, dat er ook onder de Schouwen-Duive- Iandse en Zuidbevelandse, lango ren slachtoffers vielen door deze ziekte vooral in de omgeving v Biggekerke. Men neemt aan, dat de myxomatho se niet alleen door onderling contact van de dieren wordt overgebracht, maar ook door insecten. Dat wordt wel bewezen door het feit, dat in dc Zuidbevelandse dorpen Waarde, Krabbendijke en Rilland de ziekte ook heerst onder tamme konijnen. Hoewel de smetstof niet schadelijk is voor de mensen, verdient het ech ter beslist geen aanbeveling een konijn, die aan myxomathose heeft geleden, op' het menu te plaatsen En toch. zo wordt ons van bevoegde zijde gemeld, werden soms door de ze ziekte aangetaste dieren voor consumptie verkocht. EEN BINT.... We eindigen met een bijzondere prestatie: bij de landbouwer I- Steijn in Krabbpndijke is een aard appel, een bintje, gerooid van 1110 gram, rnirn een kilo dus. Het was dus eigenlijk geen bint-je, maar een bint. POLITIERECHTER MIDDELBURG Meningsverschil eindigde in bloedige vechtpartij Naast elkaar stonden zij donderdag middag voor de politierechter te Mid delburg: de 18-jarige kok C. D. B. uit Vlissingen en de 24-jarige Arnemuid- se visser J. S., die op 13 juni jl. iu liet Vllssingse Bellamypark een bloe,dig gevecht hadden geleverd waarin snij tanden sneuvelden en een kin zodanig werd stukgebeten, dat een chirurg een hechting moest verrichten. Nu stonden zij flauwtjes tegen elkaar te glimlachen en na hun veroordeling ieder kreeg een boete van veertig gulden gedroegen do vechtersba zen zicH bij het verlaten van het ge rechtsgebouw allerminst als kat en liond In een café was het begonnen met een wederzijdse ophakkerij over het korps mariniers en de marine. De Vlissinger pleitte voor de marine, de Arnemüidenaar voor het korps. Het liep zo hoog, dat zij het op een gege ven moment nodig achtten, het bulten uit te vechten. „Wat is het eigenlijk waard geweest, die ruzie?" vroeg politierechter mr. B. S. Sieperda. „Eigenlijk niets edelachtbare" klonk het eerlijk. „U overtuigt er elkaar niet mee" vond officier van justitie mr. G. J. B. van der Dussen die 60 subs. 12 d. eiste en daar waren de vechtersbazen het thans mee eens De zaak tegen de Middelburgse fa brieksarbeider S. die mishandeling van zekere Ph. ten laste werd gelegd moest worden aangehouden. S. gaf toe. dat hij het voornemen had Ph. te slaan deze zou zich echter, al dus S. door een snelle aftocht aan de ze behandeling hebben onttrokken. Het gebeurde in de Middelburgse Langeviele, waar S. op 8 augustus de étalage van een radiohandel stond te bekijken, toen Ph. met wie hij een oude vete heeft tegen hem opbot ste. Zuigertje „Ik wou 'em een zuigertje geven, maar ie tippelde als een haas weg" aldus S., waarop de politierechter, zonder dat dit een verzoek om een demonstratie inhield, zich door S. in meer parlementaire bewoordin- Vlissingse notaris in hoger beroep De zaak van de Vlissingse notaris J. L. V., die onlangs wegens valsheid in geschrifte en verduistering dooi de Middelburgse rechtbank werd veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf en ontzetting uit het no tarisambt, zal op vrijdag 17 oktober a.s. in hoger beroep worden behan deld voor het gerechtshof te 's-Gra- venhage. gen liet voorlichten omtrent aartj en wezen van een „zuigertje". Dit bleek slmpeltjes een tik tegen 't hoofd te zijn „Eerlijk waar, het was wel m'n bedoeling, maar hij was zo vertrokken. Ik had em graag een zwaardere willen geven, maar ik kreeg geen kans". De zaak werd aangehouden om bij een volgende behandeling een getui- e te kunnen horen. )e Vlissinger J. V. had op 3 augus tus jl. gepoogd een huis in de Oranje straat binnen te dringen een huis waarvan hem de toegang was ont zegd. Eerst probeerde hij het aan voor- en achterdeur later klom hij over een muurtje en vernielde een ruit. Zekere J. C. R., een tijdelijk in Vlissingen verblijvende los-werkman, getuigde, hoe hij V. had tegengehou den, waarop deze naar hem sloeg. Omdat het niet de eerste keer was, dat V. op een dergelijke wijze lastig was, werd hij bij verstek ver oordeeld tot één week gevangenisstraf (conform). EXPOSITIE TE OOSTBURG Van 1 tot en met 11 oktober Ongetwijfeld herinnert men zich, dat in dit voorjaar één van de jeugdige ingezetenen van Oostbnrg, Jacques van Hee, leerling van de Openbare Lagere School, met een door hem in gezonden tekening, "n grote zilveren medaille verwierf in een competitie, georganiseerd door de Japanse rege ring voor de Jengd over de gehele wereld, onder het motief „Moeder". Sjaak heeft natuurlijk een bijzondere aanleg, maar hij kon die ontplooien, dank zij de leiding van zijn onderwij zer, de heer Kooger, zelf een verdien stelijk tekenaar-schilder, die rijn kunnen en kennis op een buitenge wone wijze op zijn leerlingen weet over te dragen. Deze gebeurtenis is voor het bestuur van de Plaatselijke Gemeenschap Oostburg aanleiding geweest om te besluiten een tentoonstelling te orga- Advertentie) De heer De Waard te Biezelinge overleden Na een langdurige ziekte Is donder dagmiddag op 54-jarige leeftijd over leden de heer H. A. de Waard G.zn. te Biezelinge. Op maatschappelijk gebied bekleedde de heer de Waard talrijke functies. Hij was onder meer vele jaren voorzitter van de tuin- bouwvereniging te Biezelinge, secre taris-penningmeester van de land- bouwvereniging Z.L.M. afdeling Bie zelinge, secretaris-penningmeester van het kolenfonds Algemeen Be lang, terwijl hij verder een bestuurs functie had bij de Christelijke Na tionale school te Kapelle. Na een onderbreking van enkele jaren heeft hij voorts talrijke jaren zitting ge had in het bestuur van veilingvereni ging Kapelle-Biezelinge. Voorts was de heer De Waard diaken van de Gereformeerde Gemeente Biezelinge. Het stoffelijk overschot zal maandag a.s. om 12 uur ter aarde worden be steld op de algemene begraafplaats te Biezelinge. niseren van het werk van meester Kooger én van zijn leerlingen, onder het motto „De meester en rijn leerlin gen". Men kan daar dus zowel het schilder- en tekenwerk van de heer Kooger zelf, alsook dat van „zijn" kinderen zien. De tentoonstelling zal gehouden wor den in de burgerzaal van het gemeen tehuis, en wel van 1 tot en met 11 ok tober a.s. De opening geschiedt op 1 oktober a.s. om 16 uur, waarbij de kunstschilder Louis Heymans uit Middelburg, een inleiding over deze expositie zal houden. De tentoonstelling zal geopend zijn iedere middag van drie tot vijf uur, en bovendien op woensdag-, zater dag- en zondagavond van 7 tot 9 uur. Groepen leerlingen onder leiding van een leerkracht kunnen vrijgesteld worden van entrée. Ook op andere avonden is de tentoonstelling te be zichtigen voor groepen, mits dit dan tevoren wordt aangevraagd. (Slot van pag. 1) („daar heerst vrijheid, toen ik de Denen van ons land vertelde, zag ik de schrik in hun ogen"). Een voortreffelijke climax be reikte Voortman bij het stellen van de retorische vraag: „Wie zal de man zijn, die dat stukje grond van boer Dekker gaat ko pen?" Met stemverheffing werd dit uitgeroepen, onmiddellijk ge volgd door de sombere woorden „Hij zal weinig rust hebben, hij komt in alle kranten, hij zal zijn judasloon niet ontgaan, hij zal niet rustig kunnen slapen..-" GEEN VRAGEN. Nadat spreker nog de ondergang van de Nederlandse economie had aan gekondigd, gaf hij gelegenheid tot het stellen van vragen. Maar de vijf endertig toehoorders kauwden slechts op hun sigaren en verroerden verder geen vin. Waarop Voortman snel om schakelde en zelf een vraag stelde: „Wie is er hier lid van een stands organisatie??" Géén beweging. De vraag werd herhaald. Eén man maakte ergens een vaag gebaar. „Wie bent U" schoot Voortman er direct op of. De naam werd ge noemd. „Hebben ze U gevraagd of U het landbouwschap wilt hebben?" „Absoluut niet" „Dan kunnen we U gebruiken als getuige. Bent U bereid op 8 oktober (Advertentie) naar Zutfen te komen? Daar moet ik voorkomen, omdat ik geweigerd hebt te tekenen. Ik betaal alle kos ten, de hele reis". Maar de adspirant-getuige had be zwaren: ,,'t Is nogga verre. Kant-nie schriftelijk?" Dat kon ook. De naam werd genoteerd naast die van boer Dekker, die ook schriftelijk zal ge tuigen. „En nu de vragen van jullie, boe ren" riep Voortman opgewekt-ani- merend uit. In de drukkende stilte stond één man op. Doch hij zei: ,,'k Mó-weg. Saluu". Waarop hij een hand ten afscheid opstak en wegwandelde. Eindelijk kwam er toch een vraag. Niet van een boer, maar van een „stedeling". Hij verklaarde uit be langstelling te zijn gekomen en wil de nu het naadje van de kous over melksubsidies weten. Er volgde een Voortmanniaans betoog, waarin al het voorgaande nog eens dunnetjes over werd gedaan, maar waarin he laas géén antwoord op de vraag werd gegeven. Toen Voortman uit riep, dat hij het betreurde, dat de voorzitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze, niet ter vergadering aanwe zig was, zei de stedeling droog: „Hij had me misschien wèl kunnen ver tellen hoe dat met die subsidies zit..." Tenslotte was er één Zeeuwse land bouwer, die een praktisch punt ter tafel bracht. Het zou moeilijk wor den om dat stukje grond van Dekker te kopen, zo zei hij, want niemand weet waar het ligt. Het is namelijk niet afgebakend... In welk feit Voort man gelukkig weer reden tot kritiek zag, want hij riep afkeurend uit: „Das dan slodderig...." Daarop sloot boer Dekker van Oost- kappel hij had de leiding van de ze middag de vergadering. En het restant van de vijf en dertig ging uiteen Jongen uit Gapinge vond stukken van dr. Perkins In de Provinciale Zeeuwse Courant van gisteren werd een beroep gedaan op de eventuele vinder van de bundel belangrijke stukken, die dr. Perkins van het Institute of Ophtalmology te Londen vermoedelijk op Walcheren had verloren. Dezelfde dag meldde zich reeds de 12-jarige Jacobus van de Bosse uit Gapinge als de vinder van de stukken, of althans een deel van de verloren bundel. Het twaalfjarige knaapje bracht de stukken naarhet Middelburgse gasthuis! De Gapingse jongen stelde de stukken ter hand aan een ver pleegster, die hij kende. Deze gar de stukken op haar beurt aan de chirurg, dr. J. J. Okker. Zo kwamen de stukken in het bezit van mevrouw Oker-Vrolijk, die ook oog arts is. Mevrouw Okker zal de stuk ken naar haar Londense collega op zenden. Dr. Perkins fungeerde tijdens een se rie wetenschappelijke bijeenkomsten, die op uitnodiging van de Unesco over het „Hoornvlies" in de eerste week van september in Knokke (Bel gië) werden gehouden, als secretaris. Bij een bezoek aan Walcheren tus sen 7 en 9 september is dr. Perkins de verslagen van de verschillende voordrachten kwijtgeraakt. De Gapingse Jacobus van de Bosse heeft ze in de omgeving van zijn dorp in een greppel gevonden. Herstel rijbaanverharding te Kruiningen aanbesteed Woensdagmorgen is door de directie Zeeland van Rijkswaterstaat te Mid delburg aanbesteed het herstellen van de rijbaanverharding en het her- leggen van rijwielpaden op het ge deelte van rijksweg no. 60 op Zuid- Beveland van km 0.010 tot km 0.560 In de gemeente Kruiningen, met bij komende werken. Als volgt werd ingeschreven: aann. bedrijf M. P. Hol N.V., Hulst 53.740 fa. C. Wiskerke en Zonen, Nieuwdorp 55.300; fa. gebr. De Bokx, Terneu- zen 56.500; N.V. Aug. van Dijck Petit, Wegenbouwmij., Bergen op Zoom 59.000; fa. A. de Bourgraaf en Zoon, Wilhelminadorp 60.250; aann. bedrijf Zeeland N.V., Middel burg 61.200; Jan Lievense, West- kapelle 61.600; fa. F. Duijnhouwer en Zonen, Goes 62.205. De gunning is aangehouden. Stoomschip kreeg machineschade Het s.s. „Janmada" uit India, dat onderweg was van Rotterdam naar Antwerpen, heeft gister ter hoogte van het eiland Schouwen (18 mijl uit de kust) machineschade gekre gen. De sleepboot „Schelde", welke vanuit Hoek van Holland ter assis tentie was uitgevaren, behoefde geen hulp te verlenen. De „Janmada" zette op eigen kracht haar reis voort. Collecte De collecte voor de kankerbestrij ding bracht te Eilewoutsdijk 46,76 VANDAAG. Middelburg Electro: „De lange hete zomer", 19 en 21.16 uur, 18 Jaar: Schouwburg: „Contrabande en moord", 20 uur, 18 Jaar; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: „Getuige char- ge", 19 en 21 uur, 14 jaar; Luxor: „Salvo des doods" 20 uur, 14 Jaar; A.N.M.B.-gebouw: Vergadering Vrou wenbond P-v.d.A., 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2