Minister Zijlstra wijst Zeeland aan als probleemgebied Uitgaansverbod voor 24 uur in Beiroet Tevreden Reden? „Moord in de krantenwijk" KANSEN VOOR VIJF ONTWIK KELINGSKERNEN Eden OVERDRACHT RIJKSTAKEN AAN PROVINCIES EN GEMEENTEN MAANDAG 22 SEPTEMBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TVan onze parlementaire redacteur) Minister Zijlstra heeft in de me morie van toelichting bij zijn begroting een nadere uitwer king gegeven van enkele as pecten van het regionale be leid, waarvan in de zesde in dustrialisatienota de algemene beginselen reeds uitvoerig zijn uiteengezet. Aan de hand van uitkomsten van onderzoeken in een aantal streken, heeft de minister na overleg in de raad voor de ruimtelijke orde ning, voorshands de volgende streken als probleemgebieden aangemerkt: a. de provincie Groningen; b. de provincie Friesland; c. de provincie Drente; d. het Noordoostelijke deel van de provincie Overijsel; e. in de provincie Noordhol land: Oostelijk West Fries land en de Wieringermeer; f. de provincie Zeeland; g. het oostelijk deel van de pro vincie Noord-Brabant exclu sief het grootste deel van het rayon Eindhoven en het ray on Helmond; li. in de provincie Limburg, noordelijk Limburg en mid den-Limburg ten westen van de Maas. De minister heeft zich enige tijd ge leden tot de betrokken provinciale besturen gericht met het verzoek hun mening daarover kenbaar te maken. Hierbij zij aangetekend, dat in een aantal gebieden te weten noord west Overijsel, noordwest Veluwe, west Betuwe en het Land van Heus- den en Altena de ingestelde on derzoeken eerst kortgeleden zijn af- fesloten. Het was de minister daar- oor nog niet mogelijk over deze febieden reeds een uitspraak te doen. ij bovengenoemde probleemgebie den is het ontwikkelingsgebied zuid west Noord-Brabant niet opgenomen. Deze streek is een onderdeel van westelijk Brabant, dat ongetwijfeld als geheel een belangrijke industriële ontwikkeling tegemoet gaat. Het kan echter niet worden ontkend, dat op dit ogenblik vooral het rayon Etten 'van het gewestelijk arbeidsbureau Landbouwonderwijs niet naarO.,K.enW. Het landbouwonderwijs, dat onder het ministerie van Landbouw ressor teert, zal niet naar het ministerie van O., K. en W. worden overgebracht, zo meldt het Algemeen Handelsblad. Wel zal een wettelijke regeling van het landbouwonderwijs, waaraan al jaren behoefte bestaat, worden geïn corporeerd in de op handen zijnde wet op het voortgezet onderwijs (ontwerp van minister Cals). Er is geruime tijd sprake geweest, dat het landbouwonderwijs aan de zorgen van de minister van Land bouw zou worden onttrokken en zou gaan ressorteren onder het ministe rie van van O.. K. en W. Tegen dit plan rezen aanstonds ernstige bezwa ren van de zijde van de georganiseer de landbouw. Lang heeft het er niet temin naar uitgezien, dat het land bouwonderwijs zou „verhulzen" naar het departement van minister Cals. Ofschoon een definitieve beslissing nog niet schijnt te zijn gevallen be hoeft er thans toch geen vrees meer te bestaan voor deze departementale verschuiving, hetgeen in landbouw- kringen stellig met grote instemming zal worden begroet. Breda meteen belangrijk werkloos heidsprobleem te kampen heeft. De minister heeft het bestuur van de provincie Noord-Brabant daarom de vraag voorgelegd of hiervoor de op lossing niet veeleer ware te vinden door aanwijzing van een incidentele ontwikkelingskern, dan door een be paalde streek als probleemgebied aan te merken. De minister heeft zich ten aanzien van de keuze van de plaatsen die als ontwikke lingskern zouden moeten worden aangewezen, gericht tot de provinciale besturen met het verzoek hem dien aangaande voorstellen te doen. Het ligt in zijn voor nemen, wanneer alle betref fende voorstellen zijn ont vangen, deze ter behande ling in de raad voor de ruimtelijke ordening te brengen, waarna het moge lijk zal zijn de definitieve keuze te bepalen. De minister herinnert er nog aan, dat zoals in de zesde industrialisatie nota is toegelicht, bepaalde stimu lerende maatregelen niet meer wor den beperkt tot streken met een acute of een toekomstige structure le werkloosheid, doch zich tevens zullen uitstrekken tot de zogenaam de expulsiegebieden, d.w.z. de ge bieden, waarvan de bevolking weg trekt om elders in de industrie werk zaam te zijn. C.N.V.: Geen opheffing van subsidies bij „rust in lonen" Naar aanleiding van de voornemens der regering met betrekking tot de melksubsidies en de huurpolitiek deelde het bestuur van het Christe lijk Nationaal Vakverbond zaterdag desgevraagd mede, dat het nog niet mogelijk is een definitief oordeel over de situatie te geven. Wel kon het C-N.V.-bestuur thans reeds ver klaren, dat oplossing van de hier voor genoemde problemen onbereik baar is, wanneer de regering haar mededeling in de memorie van toe lichting op de begroting van sociale zaken en volksgezondheid handhaaft, dat „rust in de lonen" noodzakelijk is. Het C.N.V.-bestuur is ten volle be reid aan verantwoorde oplossingen mede te werken, doch zal in het ko mende óverleg drie eisen onverkort handhaven: De bevordering van de werkge legenheid met name ook in het noor den van het land. Spoedige invoering van de wedu wen- en wezenpensioenverzekering en van de invaliditeitsverzekering. Een rechtvaardige verdeling van het nationale inkomen. In Zürich zullen verscheidene schoolgebouwen, ondanks het gebrek aan schoolruimte in deze stad, ter beschikking gesteld moeten worden voor het inrichten van noodwoningen. (Slot van pag. 1) als Walcheren. Ook hier is sprake van een zeehaven-gebied. Nadrukkelijk moet hier echter worden gesteld, dat het provinci aal bestuur bij de onderhandelin gen met de minister toch wel vol ledige zekerheid moet verlangen, dat zowel Sloeplan als kanaalzone inderdaad onder de primaire zorg van de regering zal vallen. Pas als die zekerheid bestaat, als dus inderdaad vaststaat dat én Sloe én kanaalzone klaargemaakt zal worden voor de (zware) industrie, kan men voorsteUen doen voor overig Zeeland. In dat geval blijven dus over: de Be- velanden, Zeeuwsch-Vlaanderen, Tho- len en Schouwen-Duiveland. En nu mag men aannemen, dat het provin ciaal bestuur alles op alles zal zetten om in elk dezer gebieden een „kern" aangewezen te krijgen. Daarom is het interessant eens na te gaan, welke gemeenten in deze streken daarvoor in aanmerking zouden komen. Wij willen derhalve niet nalaten een po ging in deze richting te doen. Daarbij hebben wij ons mede laten leiden door enkele mededelingen van drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland, onlangs gedaan tijdens een vergadering van de N.C. B. te Terneuzen. Daaruit bleek o.m. dat het Econo misch Technologisch Instituut te Mid delburg bij de voorbereidingen van de ze nieuwe spreidingspolitiek voor zover zij Zeeland betreft een be langrijke rol speelt. Voorts bevatten de mededelingen van drs. Verburg en kele aanwijzingen, waarvan wij dus voor de volgende overwegingen ge bruik hebben gemaakt. DE „KANDIDATEN' De hoogste prioriteit kan zo dunkt ons in 't Zeeuwse geheel worden gegeven aan Goes. Gezien ligging en ontwikkeling zal zonder twijfel deze stad over de beste papieren beschik ken. Vervolgens moet in overweging worden genomen, dat in een Zeeuwse gemeente onlangs een belangrijke be- staansbron is weggevallen, namelijk Breskens (verplaatsing van de veer haven). Het zou uit een oogpunt van „compensatie-politiek" geheel ver klaarbaar zijn, wanneer in West- Zeeuwsch-Vlaanderen aan Breskens de voorkeur zou worden gegeven. Wat O.-Zeeuwsch-Vlaanderen betreft, moet dus in aanmerking worden ge nomen, dat de kanaalzone buiten be schouwing dient te blijven: hiervoor gelden dezelfde overwegingen als voor Walcheren (zeehavengebied), zodat de stimulansen hier op een an dere wijze tot stand zullen komen. Voor overig Oost Zeeuwsch-Vlaande ren zal Hulst ongetwijfeld een flinke gooi doen. Voor het eiland Tholen zal weinig discussie nodig zijn, want on derzoekingen voor een soortgelijk doel in het verleden wezen Sint-Maar- tensdijk aan. En dat tenslotte op Schouwen-Duiveland Zierikzee de beste kandidaat moet worden geacht, is eveneens buiten discussie. Zodat men, alles overziend, mag con cluderen, dat er een gerede kan» is dat Goes, Hulst, Breskens, Sint-Maar tensdijk en wellicht ook Zierikzee in de naaste toekomst genoemd zullen worden als Zeelands ontwikkelings kernen. Het is weliswaar niet hele maal zeker of inderdaad vijf kernen in één probleemgebied door minister Zijlstra geaccepteerd zullen worden, maar aan de andere kant is in dit op zicht een uitzonderingspositie van Zeeland aantoonbaar: het gaat hier immers om centra in min of meer zelfstandige gebieden. Dit blijkt on der meer uit de organisatie van de rijksarbeidsbureaus. Ook de rijksar beidsvoorziening gaat dus uit van de ze verdeling. De mededeling van minister Zijlstra, dat Zeeland als probleemgebied is aangewezen, wekt du$ voldoening. Want aanwijzing van kernen kan in ons gewest grote bedrijvigheid geven. Niet alleen wordt de vestiging van bedrijven aantrekkelijk gemaakt, maar ook zal de „infra-structuur" worden aangepast. Met andere woor den, verbindingen en wegenstelsels zullen indien nodig zodanig worden verbeterd, dat dit nieuwe regionale industrialisatiebeleid volledig effect kan sorteren. Met belangstelling wachten wij de toekomst af. Minis ter Zijlstra wil nog in zijn antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over zijn begroting een lijst geven van de plaatsen, die als kern aangewezen worden. Moge het er vijf zijn in Zeeland! Van ouds de héél bekende VIRGINIA: >*2 Nederlandse vrouw gedood bij autobotsing in Spanje. Een ernstige autobotsing in de Spaanse plaats Casteldefells nabij Barcelona heeft zaterdag het leven gekost aan mevrouw M. BrackelDe Bont uit Amsterdam. Zij was in Spanje op vakantie met haar echtge noot dr. G. Brackel, die bij lipt on geval zeer ernstig werd gewond. Een aantal leerlingen van een der thans gesloten middelbare scholen van Little Rock heeft gouverneur Faubus in een verzoekschrift verzocht de school te heropenen, „ook al zou den er negerleerlingen op worden toe gelaten". NA ONTVOERING JOURNALIST: Sami el Solh heeft Libanon verlaten De Libanese regering heeft gis teravond in Beiroet een streng uitgaansverbod voor alle u«n van de dag en de nacht afgekon digd, in verband met de voort durend toenemende spanning en wegens het gevaar van nieuwe strijd, nog geen 48 uur, voordat in de Libanon generaal Faoed Sjehab als de nieuwe president van het land geïnstalleerd zal worden. Het uitgaansverbod is afgekondigd, nadat de christe lijke Falanx partij, die voor de regering is, .plotseling voor maandag een 24-uurs staking uitriep, als protest tegen de ont voering, vrijdag jl., van de jour nalist van de Falanx, Foead Haddad. Het Amerikaanse leger in Libanon heeft alle verloven voor de tijd van vier dagen ingetrokken, vanaf zon dagavond, omdat de Falanx-partij haar leden opgeroepen heeft, zich niet aan het uitgaansverbod te sto ren. Ondertussen heeft de rebellen-leider De dood op de weg Zaterdag is de 64-jarige landbouwer L. Katstra uit Witmarsum, die zon der op te letten met zijn rijwiel de weg overstak door een auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. Zondagmorgen is op de rijksweg 's-Hertogenbosch-Nijmegen een wiel rijder, de 69-jarige C. van Schayk uit Berlicum, dodelijk verongelukt. De man, die uit de richting Nijmegen kwam, werd ter hoogte van de Berk- cumse weg bij het oversteken door een personenauto, eveneens komende uit de richting Nijmegen, gegrepen en vrijwel op slag gedood. BEGROTING BINNENLANDSE ZAKEN Algehele herziening van gemeentewet (Van onze parlementaire redacteur). In het kader ran het streven naar decentralisatie onderzoekt het depar tement van binnenlandse zaken of het mogelijk is te komen tot een be perking van over het land verspreide rijksdiensten en bureaus en tot over dracht aan de provinciale of de ge meentebesturen van bepaalde taken, die thans door het rijk met gebruik making van deze diensten en bureaus worden verricht. Minister Struycken heeft met liet oog op dit onderzoek aan de commissie- De Vos van Steen wijk verzocht ter zake algemene richtlijnen op te stel len. Dit deelt de minister mede in zijn memorie van toelichting op de begroting van binnenlandse zaken voor 1959. verzoek van minister Struycken be reid gevonden na te gaan in hoeverre door de ontwikkeling op maatschap pelijk en economisch gebied en van de opvattingen omtrent de overheids taak, de plaats en de functie der ge meenten wijziging heeft ondergaan en vervolgens, mede aan de hand van de uitkomsten van dit onderzoek, de gemeentewet in beschouwing te ne men, zo wordt in deze memorie van toelichting elders meegedeeld. De minister wijst er op. dat de voorbereiding van het wetsont werp betreffende toekomstige fi nanciële verhouding tussen het rijk en de gemeenten nog niet kon worden afgesloten. Indien dit wetsontwerp niet binnenkort zal kunnen worden ingediend, zal worden overwogen of een verlen ging van de geldigheidsduur van de huidige financiële verhoudings regeling wenselijk is, eventueel zal daartoe, al dan niet tegelijk met het ontwerp der definitieve regeling, een afzonderlijk wets ontwerp worden ingediend. Het departement van binnenlandse zaken is gereed gekomen met de voorbereiding van het ontwerp voor een nieuwe provinciale wet. Er wordt naar gestreefd het ontwerp nog in de loop van 1958 bij de Staten-Generaal in te dienen. Aldus minister Struy cken in de memorie van toelichting op de begroting 1959 van zijn depar tement. in Beiroet, Saeb Salem verklaard, dat hij alles zal doen om nieuwe geweld daden te voorkomen. Ook verklaarde hij, dat hij mee zal werken om te trachten de journalist op te sporen. GEHEIM VERTREK Premier Sami el Solh van Libanon is zaterdagochtend voor onbepaal de tijd uit zijn land vertrokken. In een boodschap aan zijn volk had de premier onlangs van zijn be sluit kennis gegeven om het land te verlaten zonder aan te duiden of hij van plan was ooit naar Li banon terug te keren. Zaterdag in alle vroegte daalde een Ameri kaanse marine-helikopter bij Sa mi el Solhs villa om nem naar het vliegveld van Chalde te brengen. Vandaar vertrok hij met bestem ming Turkije. Het vertrek is met de grootste geheimhouding omge ven. De laatste weken is de pre mier als door een wonder aan twee aanslagen ontsnapt. Bij zijn aankomst in Istanboel zei hij van andere landen uit te zullen strij dentot Libanon zijn onafhanke lijkheid heeft herwonnen". Kroesjtsjew valt De Gaulle aan heeft, in een interview inet de 1 da, scherpe kritiek op generaal De Gaulle geuit. Radio Moskou zond dit interview uil. Kroesjtsjew betoogde dat generaal de Gaulles grondwet beoogt, „een re gime van vergelding en terreur" in te voeren. De Russische premier verklaarde, dat alle hoop, dat de regering-de Gaulle „de fascistische putsch-leiders in Al gerije" zou onderdrukken, de bodem ingeslagen is. De grondwet boogt volgens Kroestsjew, een dictatuur te vestigen en de rol van het parlement uit te schakelen. De leidende posten in de staat worden aan de militaire kliek toebedeeld en „zelfs die vrijhe den. die een bourgeoistische demo cratie toestaat" worden afgeschaft. „Dit alles doet de herinneringen aan de gebeurtenissen in Duitsland in 1933 herleven". Generaal de Gaulle is zaterdag een wervelwindtournee door Frankrijk begonnen ter propage ring van zijn nieuwe grondwet. In Rennes verklaarde hij dat er op het ogenblik geen politieke oplos sing is voor het Algerijnse pro bleem. Onafhankelijkheid noemde de Franse premier een oplossing die ev endwaas was als integratie. Later op de dag reisde de premier door naar Bordeaux, waar het tot gevechten kwam tussen voor- en tegenstanders der grondwet. Zon dag bezocht de Gaulle Straats burg en Rijssels. In Straatsburg lieten tegenstanders van de grond wet ballonnetjes op met „on" op, maar hun kreten werden over stemd door toejuichingen toen de generaal het volk opriep voor de grondwet te stemmen. Vrijdom van belasting voor spaarregelingen. (Van onze parlementaire redacteur). Spoedig zal het mogelijk zijn, naar minister Struycken verwacht, met een voorstel te komen om niet alleen bij bouwspaarfondsen, maar ook bij andere spaarregelingen vrijstelling van fiscale en sociale lasten te ver mede in het deel van zijn memorie van toelichting op de begro ting van binnenlandse zaken, dat handelt over de bezitsvorming. Over het vraagstuk, op welke wijze het beleid inzake de bezitsvorming en de loonpolitiek in de toekomst, meer dan in het verleden het geval was. op elkaar kunnen worden afge stemd, vindt nog beraad plaats. De minister wijst verder nog op hetgeen tijdens de behandeling van het ont werp jeugdspaarwet in de Tweede Kamer reeds werd gesteld, dat de huidige politiek van loonstabilisatie grote ruimte laat voor de totstand koming van winstdelingsregelingen en gepremieerde spaarregelingen. FEUILLETON Op de avond Van de eerste be taaldag, herinnerde hij zich nog, had hij zijn moeder, een weduwe, mee uit eten genomen in het Trocadero. Thans terugziende naar die tijd vond hij dat die dag de gelukkigste van zijn leven was geweest. Zodra het vaststond, dat hij in staat zou zijn zich in die baan te handhaven, waren zij van de armoedige straat in Noord-Londen, waar hij was groot gebracht, verhuisd naar een kleine half-vrijstaande villa nabij Becken- ham met wat bomen in een aardige tuin. Het leven was plotseling aange naam geworden. Zijn journalistieke belangstelling had zich snel uitge breid en opwindende nieuwe verge zichten hadden zich geopend. Met een gevoel van trots had hij zijn moeder mee op vakantie naar Italië geno men. Voor haar oog alleen bestemd, had hij gedichten geschreven, die blijk gaven van een wel overwogen fijngevoeligheid. Hij had zijn gehoor getraind om goede muziek te kunnen DOOR ANDREW GARVE. appreciëren en hij had piano leren spelen voor hun beider genoegen. De wereld had toen een goéde plek gele ken. Zij had ook haar ongunstige kant, maar hij was jong en een idea list en in zijn mijmeringen vond hij het plezierig na te gaan hoe hij er aan kon meewerken om haar beter te maken. Hij bleek een hehoorlijke hoewel gaèn briljante verslaggever te zijn. pdrachten met een politieke inslag, interviews met de groten in den lan de of verhalen die hem de kans boden voor beschrijvingen, dat waren de dingen waarvan hij had gehouden. Hri was er ook in geslaagd zich door de andere zaken heen te worstelen, zoals het verslaan van branden, on gelukken, moorden en zelfmoorden en vuile rechtszaken, maar toch niet met de taaie nonchalance van zijn colle ga's. Toen zich een gelegenheid voor deed, was hij overgegaan naar de af deling opmaak, op een salaris van ruim tien pond per week, en had zich met zijn gewone vurigheid toegelegd op het verkrijgen van een nieuwe vaardigheid. Hij had daar goed vol daan, hij wist het nodige, was nauw gezet en had een flair voor de ge schikte koppen. De oorlog had plotselinge, verbijste rende veranderingen gebracht. Voor korte tijd was hij de tweede man ge weest op de afdeling van de zoge naamde franjestukken. Bij een vol gende hergroepering was hij sous chef van de nieuwsdienst geworden. Toen had een bom in 1941 een groot gat geslagen in de redactiestaf en evenzeer in het gebouw en daarna had hij de taak van de overleden souschef-buitenland overgenomen. Die functie was hij blijven vervullen, de pas markerend, gedurende onge veer tien jaar. Jessop verkruimelde een stukje brood tussen zijn gevoelige, zenuwachtige en door nicotine geelgekleurde vin gers en dacht in bittere stemming na over de onvervulde belofte van die jaren. Het was zeker niet zijn schuld geweest, dat zijn carrière er niet schitterender op was geworden. Hij was voortgegaan zijn werk gedegen en met alle vereiste veelzijdigheid te doen. Hij was veel betrouwbaarder geweest en had door zijn kennis van zaken veel minder ernstige en dure fouten gemaakt dan de jonge man nen, die sindsdien van Oxford of de B.B.C. bij de krant waren binnenge rold en die met hoge borst en met luide, beschaafde stemmen uiteenzet ten. wat er nu eigenlijk verkeerd bij de krant was. Nu, indien het nodig was geweest, had hij bijna op zijn eentje de Morning Call kunnen sa menstellen en uitgeven. Maar juist zij waren vooropgegaan, juist zij wa ren de luitenants en vriendjes van de hoofdredacteur geworden, zij hadden de belangrijke banen gekregen en toucheerden salarissen van vier cij fers en hij was altijd souschef ge bleven. Altijd souschef! Altijd de man die het eigenlijke werk deed, maar de eer werd hem onthouden. En waarom? Natuurlijk omdat hij niet de goede maatschappelijke achter grond had; omdat hij een autodidact was, In plaals van voorbereidend, middelbaar en hoger onderwijs te hebben genoten; omdat hij op jeug dige leeftijd reeds was gaan werken, in plaats van dat alles voor hem ge makkelijk was gemaakt; omdat hij nooit had geleera met zijn superieu ren als gelijken om te gaan en daar naar te handelen. Omdat zij allen een. ellendig troepje snobs waren. Wan neer hij aan dit alles dacht, werd hij door haat verteerd. Hij had natuurlijk naar een andere krant moeten gaan, toen het duide lijk werd, dat hij hier in de goot was terechtgekomen. En het zou ook ge beurd zijn, indien die onuitstaanbare Munro niet tussenbeide was gekomen. Een post bij de Courier was bijna in kannen en kruiken, toen Munro, een opkomend parlementslid in die tijd, toevallig was gaan dineren met de hoofdredacteur van de Courier. Mun ro had zich die avond enige woorden laten ontvallen wat hij precies had gezegd was ook de roddelkliek van Fleet Street niet bekend maar daar hij Munro van vroeger kende, kon hij het zich maar al te goed in denken. „Jessop?" en met vooruit gestoken lippen en een gewichtige frons: „Ik zou er nauwelijks aan heb ben gedacht hem daartoe in staat te achten, mijn beste. Een goede twee derangs man, misschien". Zoiets moest hij hebben gezegd, in elk geval genoeg om zijn kansen te verknoeien. Dat hatelijke bemoeizieke varken! Hoe dan ook, de kans was verkeken en bij Morning Call was de neergang voor hem begonnen. Er was natuur lijk geen degradatie geweest en even min enige uitgesproken kritiek. Het was veel subtieler toegegaan. Bijna onmerkbaar waren zijn prestige en aanzien op de redactie gedaald en te gelijk met dit zijn zelfverzekerdheid voor zover hij die bezat. Het was een geleidelijk afglijden geweest, zonder ernstige valpartijen maar met vele venijnige prikken voor zijn zelfres pect. Kleine dingen hadden' de veran dering aangeduid, zoals bijvoorbeeld nu en dan de toon van ongeduld in Edes stem, en wat nog pijnlijker was de wijze waarop sommige van zijn collega's geen aandacht meer aan zijn woorden schonken, als hij aan het spreken was, alsof hij niets meer te betekenen had. Hoe vaak had hij niet een of andere op merking geplaatst om dan te horen, hoe ze werd weggespoeld door na- dr'kkelijker stemmen. Zij waren hem gaan behandelen met een soort vriendelijke minachting als een man, bij wie alles in orde was, behalve dat hij geen academische graad had. Maar niet allen waren vriendelijk ge weest. Hind bijvoorbeeld was dikwijls opzettelijk in het publiek onbeschoft opgetreden, waarbij hij hem verne derde en de omgeving als het ware uitnodigde te giechelen over zijn ge brek aan zelfvertrouwen en zijn te kortkomingen. Redactiebijeenkom sten, waar ook Hind aanwezig was, waren een hel voor hem geworden. Onlangs was het verval nog sneller gegaan. Er waren officiële uitingen van geringschatting geweest, zoals hem niet uit te nodigen voor de lunch met Munro. Niet zo lang geleden zou hij automatisch zijn gevraagd bij ontstentenis van de chef-buitenland in di edagen werd hij nog als een creditpost beschouwd. AL deze dingen hadden hem steeds verder in zijn schulp doen kruipen, hadden hem ze nuwachtiger, linkser en wrokkender gemaakt. Een vicieuze cirkel van neergang. Zijn laatste hoop op rehabilitatie was nu definitief vervlogen, dank zij Ede en Cardcw. Voor eens en voor altijd was hij nu gepasseerd na een kwart eeuw van toegewijd werken. Zijn be kwaamheden, waarvan hij zich zo wanhopig bewust was, waren nu aan de aftakeling overgegeven. Op mid delbare leeftijd was hij een misluk king geworden, niet gewaardeerd en versmaad. (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 5