Vierde Zeeuwse fruitcorso te Goes werd eclatant succes Reinaertstoet trok I door het oude Hulst 1 Zeeuwse Almanak :win „0RANJEKRUIS" HIELD IN VLISSINGEN JAARVERGADERING, Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 22 SEPTEMBER 1958 NOG MOOIER EN GROOTSER Tienduizenden bezoekers sloegen sprookjesoptocht gade IN VOLLE FLEET! EN SCHOONHEID lieeft de Zeeuwse fruit- wereld zich zaterdag tijdens het vierde fruitcorso te Goes op in drukwekkende «n grootse wijze gepresenteerd. Een mild septem- berzomietje zette sfeer en luister bij aan deze jaarlijkse manifes tatie, die meer publiek dan ooit te voren trok en opnieuw getuig de van de originele opzet en de artistieke waarde van dit voor West-Europa unieke gebeuren. De prachtige praalwagens waren stuk voor stuk juweeltjes van vakmanschap: een lust voor het oog van de naar schatting veertig- tot zestigduizend belangstel lenden, die uit alle delen van ons land en zelfs uit het buitenland naar de Ganzestad waren getogen om dit corso gade te slaan. De algemene indruk was: mooier en grootser dan voorgaande ja ren! Zelden zijn de omstandigheden voor het houden van het Fruitcorso zo gunstig geweest als dit jaar. In de eerste plaats waren daar de wagens zelf: de een al fraaier dan de andere, hetgeen blijkt uit de toekenning van de prijzen. Vier praalwagens kregen een eerste prijs, waarbij het verschil in punten miniem was. Onderwerpen uit de sprookjeswereld voerden ook dit jaar weer de boventoon. „Asse poester" en „Hans en Grietje" gaven elkaar wat compositie beti-eft weinig toe, maar de deskundige jury had toch wel oog voor het geringe ver schil in kwaliteit. „Assepoester" verkreeg het hoogste aantal punten. Bijzonder fraai was ook de Venetiaanse gondel, die met een rijke kleurschakering aan fruit het publiek iets van de sfeer in de Dogenstad liet proeven. „De schrik van mijn leven" een bloemen- en fruitspel van kat en muis, vormde een alleraardigste uitbeelding van een originele gedachte, die eveneens met een eerste prijs werd bekroond. De zeven andere praalwagens, van de stille romantiek van het verleden (een „jong" bruidspaar in kleder dracht) tot de hedendaagse onheil spellende dreiging van A-bommen en maanraketten (de B.B. en „Je kunt toch niet bij me komen") boden een afwisselend'en kleumjk schouwspel. Zoals te doen gebruikelijk, startte het Fruitcorso 's middags weer van het veilingsterrein om onmid dellijk de tocht te beginnen tussen een 'langs de route samengepakte menigte. De fruitfee en haar hof dames vertoonden zich ook nu weer in 't openbaar en vormden één de hoogtepunten van de stoet. De muziekkorpsen „EMM" uit Kort- gene, „Concordia" uit Krabbendij- ke, „Con Affezzione" uit Kwaden- damine, „Euphonia" en „Hosanne" DE FEE WAS ENIG. Ook U kunt, om uw charme te i verhogen, naar uw persoonlij- 1 ke smaak uw kleding naar maat laten maken door ATELIER POLEY, Ganzepoortstraat, Goes, waar reeds vier achtereenvol- 1 gende jaren de kleding voor fruitfee en hofdames is ge- gemaakt. te Goes, het tamboer- en pijper- korps „Excelsior" te Goes en niet in het minst de drumband „De Trommelaeren van Roesendaele" uit Roosendaal lieten hun vrolijke tonen horen, terwijl de stoet zich als een kleurig lint door de stra ten van Goes slingerde. Rond de Grote Markt had zich om streeks vijf uur de stoet was om drie uur vertrokken een dichte mensenmassa opgesteld om de inmid dels tot stilstand gekomen praalwa gens „rustig" te kunnen bekijken. De enodigden van de stichting „Zeeuws fruitcorso", van de gemeente Goes en van de Veilingsvereniging „Zuid-Be veland" onder wie de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot met zijn echtgenote, de president-direc teur van de Ned. Spoorwegen, dr. ir. F. Q. den Hollander en bijna alle burgemeesters van dé gemeenten op Noord- en Zuid-Beveland werden toen in de gelegenheid gesteld de praalwagens van dichtbij te bezichti gen, De fruitfee vergezelde daarbij de commissaris en zijn echtgenote. Ver volgens werden de prijzen bekendge maakt, waarbij" de fruitfee de vele be kers, lauwertakken en medailles over handigde. Prijzen De prijzen werden als volgt toege kend: Categorie IV (luxe wagens): le pr. Li. P. J. van Oeveren, Yerseke; 2e pr. J. Reijerse en Zn,, Goes. Categorie III (reclamewagens): le pr. Bescherming Bevolking, afdeling Goes; 2e pr. Aseptafabrlek, Delft; 3e pr. N.V. Hero Conserven, Breda; eer volle vermeldingen voor Firezone Oil en Radio v. d. Broek te Goes. Samengevat Categorie I en II (kleine en grote praalwagens): le pr. gebit Van 't Westeinde, 's Heer Arendsker- ke met „Assepoester, 338 punten; le pr. N.V. Zeeuwse Fruitteèlthiij „Kloe- tinge, met „Hans en Grietje", 137 punten; le pr. M. Tilroe, fruitstalletje Smokkelhoek, Kapelle, met „Vene tië". 308 punten; le pr. afd. Goes van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde met „De schrik van mijn leven", 301 punten; 2e pr. Jac. Pries ter, Middelburg en W. Walrave Goes, fruithandelaren,- met *,Je kunt toch niet bij me komen", 287 punten; 2e pr. Veilingsver. „Zuid-Beveland", Goes, met „Vlinder op bloesemtak", 28 punten; 2e pr. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Z. Bev. West, Goes met „De parel van Zuid- Beveland", 279 punten; 2e prijs afde ling Oudelanden en Omstreken van de N.F.O. met „Symplionie in Fruit", 274 punten; 2e pr. gebr. Vermue, Borssele, met „Dorus in zijn hoestbui" VAN TOT PRIJS. Het- vrijwillige brandweerkorps van Souburg heeft zaterdag in Roosen daal in een grote, landelijke brand weerwedstrijd, een eerste prijs be haald! De Souburgse brandweermen sen spoten zich in de tweede klasse in de categorie vrijwillige brandweren naar de eerste plaats. Het was een realistisch brandgebeu- ren, daar in Roosendaal. BEGIN Vólgens aloude overlevering begint m onze lage landen de herfst oji de 21ste september, maar bij het na slaan van de altijd punctuele zak agenda's zult ge bemerken, dal als officiële datum voor dit jaar de 23ste genoteerd staal, compleet nret toevoe ging 10 uur". Dat wordt oplettendinsdagmiddag om tien over twee. 's Kijken wat er dan allemaal in de natuur te beleven zal zijn. Afgezien van de normale, elk- jaar weer zo onzegbaar trouw terugkerende verschijnselen van vul lende bladeren, kortende dagen en dreigende wolkenvelden passeert er op dat tijdstip misschien wel iels. naar gij nocli wij ooit eerder acht op geslagen hebben. Iets kenmer kends voor het begin van de herfst. Misschien vallen er dan van iedere boom wel precies tien bladeren tege lijk dinsdagmiddag om tien over twee. In heel Zeeland van alle bomen tien bladeren tegelijk. We zéggen niet dat het gebeurt, begrijp ons goed, maur het. zou toch kunnen. Want waarom, zo vragen wij ons alsmaar af, waarom duiden die zakagenda's dat begin Dan de herfst anders zo precies aan, met uur en ■minuut. Daarom kan het best de moeite lonen om dinsdagmiddag om tien over twee eens even extra goed Óp te 'tten De brand werd verondersteld in het studentencentrum Mil Hill te woe den, één student werd vermist „In totaal dongen er 55 korpsen uit het gehele land mee" zo werd uit Roosendaal gemeld, „er werd dan ook heel wat water verspor ten BAARZEN De sportvisser J. Leenhouts te Groede heeft twee zeebaarzen gevangen. Uit gebreide zeebaarzen, waarvan er één bijna vier kilo woog.... De grootste zeventig centimeter lange zeebaars woog 3900 gram, de andere die 62 centimeter mat 2900 gram. De heer Leenhouts ving de vissen met de werphengel. OUDSTE. De oudste inwoner van Baarland, de heer S. de Leeuw, heeft in goe de gezondheid zijn negentigste verjaardag gevierd. Het heeft de heer De Leeuw daarbij piet aan be langstelling ontbroken! De mu ziekvereniging „Prinses Juliana" waarvan Baariands oudste in woner één van de oprichters is kwam hem een serenade brengen Enorme mensenstroom trok naar Goes. Kolossale drukte op spoorwegstations De vele tienduizenden bezoekers, die zuterdag voor het fruitcorso naar Goes trokken, hebben het verkeer van en naar deze stad op een krachtproef gesteld. De voor deze gelegenheid extra grote treinstellen waren zowel 's mid dags als 's avonds, vooral van en naar Walcheren zo vol, dat op de stations in Goes en ook in Mid delburg de stroom van duizenden passagiers slechts met de groot ste moeite verwerkt kon worden. Door echter de controle met gro te coulance te doen verlopen efl nlle mogelijke tijdelijke uitgangen te „creeren", wist het N.S.-per- soneel het overstelpende reizigers- aanbod snel te verwerken. De Auto Mij. „Zeeland" heeft tij dens de middag- en avonduren ruim 25 bussen naar de verschil lende dorpen op Zuid-Beveland laten rijden, tegen normaal 10. Ook hier werd van een record aantal passagiers gesproken. De dorpen op Zuid-Beveland leken vrijwel uitgestorven In 'Goes zelf hebben de gemeente politie, aangevuld met de reserve- politie- en mannen van de rijks- fiolltie uit de omliggende gemeen- en. In totaal vijfenveertig man sterk, grote stagnaties in het weg verkeer weten te voorkomen. Het doorgaand verkeer naar Vlissin- f en werd omgelegd door de Poel, erwijl het verkeer naar Bergen op Zoom via de Hcernlsseweg werd geleid. Er deed zich zaterdagmiddag één ongeval voor, waarbij een bejaard- de man enkele lichte verwondin gen opliep. De man, zekere De W. uit Heinkenszand, reed met zijn rijwiel na afloop van de eerste rondgang van het fruitcorso bij garage Louisse plotseling de rijks weg op. Hij kwam daardoor in aanrijding met een bromfietser, zekere P. A. H. uit 's Heeren- hoek. De W. viel en werd, nadat dokter Van der Werff eerste hulp had verleend, naar het ziekenhuis St. Joanna vervoerd. Na daar ver bonden te zijn, kon hij huiswaarts keren. 272 punten; 3e pr. L. J. G. Zeeland, streek Zuid-Bev. met „Het embleem van de organisatie", 245 punten; 3e pr. N. J. Mulder N.V., Goes 240 pun ten. Voor de genodigden was er daarna een diner In de „Korenbeurs", waaraan nog verschillende spre kers liet woord voerden. De voor zitter van de stichting „Zeeuws 1rruilcorso", de heer J. A. van Wil ligen, stipte daarbij de belangrijk heid van de fruitteelt in Zeeland aan en wees er op, dat samenwer king op de Bevelanden zowel voor de teelt als voor liet corso van groot belang Is. Waarnemend-burgemeester J. J. van Melle van Goes bedankte allen, die hun medewerking hebben verleend tij dens de fruitweek. De voorzitter van de veilingsvereniging „Zuid-Beve land", de heer J. Q. C. Lenshoek richtte zich speciaal tot de fruitfee. Ook dr. ir. Den Hollander voerde het woord en drukte zijn blijdschap uit bij deze gelegenheid' weer in Goes te kunnen vertoeven. Nadat burgemees ter A. C. Willemsen van Yerseke na mens zijn coilega's een dankwoord G. kï. de Valk de grootse plannen voor het volgende corso. Hij zou had gesproken, ontvouwde de heer W. ït volgen graag zien, dat alle Bevelandse dor pen met een praalwagen zouden ko men. Zij die dan het hoogste aantal punten behaalt, krijgt in het dorp een volksfeest aangeboden. De fruitfee sprak een vriendelijk slotwoord, 's Avonds trok het verlichte corso op nieuw door de straten van Goes en wederom genoten de tienduizenden van de sprookjesachtige stoet. Op de Grote Markt werd nog geconcerteerd door E.M.M. uit Kortgene. Spectacu lair nas het optreden van de „Trom melaeren van Roesendaele", die be sloten niet een grootse taptoe niet vendelzwaaien. Op dat moment be woog zich nog een ware mensenzee door de straten van de feestelijk ver lichte binnenstad. (Advertentie) Ook de FRUITFEEWAGEN was dit jaar bewerkt door BLOEMISTERIJ J. REIJERSE ZONEN. Bromfietser na aanrijding te Kerkwerve overleden. De concierge van het kantongerecht te Zierikzee en van de Inspectie re gistratie en successie van 's Rijksbe lastingen, de 48-jarige ïL Heyboer, die vrijdag op de Heuvelsweg nabij Kerkwèrve met zijn bromfiets in botsing kwam met een hem passe rende jeep van de heer A. L. de B., is zaterdagmorgen in het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis te Zierikzee overleden. De heer Heyboer reed vrijdag in de richting Kerkwerve, toen hij waar schijnlijk als gevolg van een harde windstoot plotseling naar links zwenkte, juist op het moment dat de jeep hem passeerde. De* man werd met een ernstige hoofdwond en een schedelbasisfraetuur naar het zieken huis te Zierikzee overgebracht, waar hij zaterdagmorgi 1 uur is overleden. Burgemeester Derckx in Budel benoemd. Sinds juni 1953 in Heinkenszand Bij Koninklijk Besluit is met ingang van I oktober 1958 benoemd tot bur gemeester der gemeente Budel (N.- B.) de heer H. J. J. Derckx, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag' als burgemeester der ge meente Heinkenszand. De heer Derckx was sedert 1 juni 1953 burgemeester van deze Zuid- bevelandse gemeente. Op 19 maart 1918 in het Franse plaatsje St. Pier re les Nemours geboren, waar zijn vader een houthandel had, kwam hij op jeugdige leeftijd naar Nederland en ontving aan het Canisiuscollege te Nijmegen zijn middelbare opleiding. In 1937 deed hij als adspirant-reser- ve-officier, leerling-waarnemer zijn Intrede in de militaire vliegwereld. Na de capitulatie in 1940 ging de heer Derckx economie studeren in Tilburg, waar hij in 1942 zijn propae- deutisch examen deed. Na een onder duiktijd trok hij in 1944 na de be vrijding van het zuiden naar Enge land, waar hij van november 1944- 1946 als eerste luitenant vlieger waarnemer bij de R.A.F. diende. Na zijn terugkeer werd hij instructeur op de vliegbasis Woensdrecht tot aan zijn benoeming als burgemeester van Heinkenszand. Modeshow op eiland inGoesevest. Attractie trok veel belangstelling Het is een goede gedachte gèweest van de „Zeven Goese speciaalzaken" om zaterdag tijdens de „stille" uren tussen de middag- en avondrondgang van het Zeeuwse Fruitcorso te Goes, een modeshow te organiseren op het eilandje in de Oostvest. Enkele dui zenden belangstellenden vonden een plaatsje op de stadswallen, vanwaar zij de show konden volgen. Het eilandje baadde in een zee van licht, maar hoewel men goed kon zien wat er geshowd werd, vervaagden de accessoires op enige afstand. Com mentator P. J. J. KnÖps maakte dit echter goed door zijn gedegen en uit gebreide toelichting. Alles bijeen was het een geslaagde show, die ook dooi de originele opzet zeer in de smaak viel bij het publiek. Verbetering gevaarlijke bochten. Op verzoek van het gemeentebestuur van Wolfaartsdijk hebben Gedepu teerde Staten van Zeeland besloten een tweetal gevaarlijke bochten in de provinciale weg Wolfaartsdijkrijks weg te verbeteren. Ongetwijfeld zal hiermee het verkeer in belangrijke mate worden gediend. IJ|lllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllilllllllllllllllijlJ H Een der wagens uit de Rei- H i| naertstoet, die gisteren door p Hulst trok en waarin het epos M in dertien taferelen werd uitge- H beeld. Op deze wagen zorgen H drie kikkermuzikanten" voor de vrolijke noot mymiiiiiiiiiinHiiiiiiiininiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii^ Epos kreeg alle kleur en fleur KONING NOBEL, metershoog gezeten op een tot aan de dak goten reikende troon laag-bij- de-grondse kippen, driftig over straat hippend, gevolgd door o zulke lieve kuikentjes, Bruun de beer, met bloedige kop en Cu- waert de haan, tenslotte hele maal zonder kop en niet te ver geten Reinaert de Vos, de felle met de rode baerde zelf, in veler lei episoden uit zijn epos, maar altijd even sluw dit alles en nog veel meer was zondagmid dag in Hulst te zien, toén daar voor de tweede maal sinds de in stelling van de Reinaertfeesten de „vossestoet" door het oude stadje trok. Maar liefst dertien taferelen uit het aloude, amu sante verhaal hadden de Hulste naren met noeste vlyt en artis tiek inzicht uitgeheeld en zo trok de schepping van Willem, „die Madoc maeckede", in alle kleur en fleur aan de kleine menigte, die dreigende wolkenvelden en fikse regenbuien had getrot seerd, voorby. DE OPTIMISTEN kregen overi gens gelijk; om half vier, toen de stoet met klaroengeschal en trom geroffel uittrok, brak waarachtig de zon door de wolken en hoewel de officiële genodigden toch maar liever afzagen van de intussen kletsnatgeregende gereserveerde plaatsen op de Markt, had men te elfder ure toch geenszins te klagen over de weersgesteldheid. Een fac tor, die het welslagen van het fes tijn in belangrijke mate ten goede kwam. De begrafenis van Coppe, de door Reinaert zo snood omge brachte kip, werd er iets minder triest door, maar bleef niettemin indrukwekkend, met een complete lijkwagen (met kransen van de Rijkspluimveeconsulent en eier mijn) en met altemaal wenende kippen en kiekens. Tussen haakjes zij overigens opgemerkt, dat al die natuurgetrouw nagebootste kippe tjes, zich na afloop ontpopten als bijzonder lieftallige kippetjes. Maai- dan met rokjes aan VRIJWEL NIETS had men ver zuimd. Zelfs een compleet hos trok door de straten het bos, waar Reinaert volgens het verhaal lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll doorheen is getrokken om met Belijn het schaap en Cuwaert de haan de gefingeerde schat te zoe- ken, die Reinserts kop moest red- den, maar die de haan zijn kop kostte. Overigens kroop het bloed even waar het niet kon gaan, want op een der bomen had een opstan- ee dig man de leus „Voor vrije veren" aangebracht. En toch zagen wij de heer Honoré Colson nergens... WEL TRIPTEN er brutale muizen f| mee in de stoet; de muizen waar g Tybaert de kater zo verzot op was en d ie het lepe vosje hem in 't uit- zicht stelde, zodat ook de kater n uitgezonden door Koning Nobel met de kous op de kop terugkwam. Want er waren geen muizen, maar |f er wachtte hem wel een valstrik, zoals alle Reinaertkenners en wie is dat in Zeeland zo langza- f| merhand niet? zich ongetwij- jp feld zullen herinneren. En mocht die herinnering een weinig ver- flauwd zijn, dan begeve men zich m zondag a.s. onverwijld naar Hulst, n want daar trekt de Reinaertstoet dan wederom door de straten en een beter middel om het geheugen n eens duchtig op te frissen dan het aanschouwen van de stoet, is er bepaald niet. Er is veel aan te zien, teveel om op te sommen en de burgers van Hulst, die kostuums en wagens verzorgden komt alle eer toe voor de doorwrochte wijze, waarop zij zich van hun taak heb- ben gekweten. HULST IS gistermiddag: en gis- teravond nog lange tijd in feest- stemming gebleven. Reeds terwijl n de genodigden zich naar het raad- huis begaven om de officiële ont- vangst door het gemeentebestuur bij te wonen, schalde de muziek van een Beierse kapel over het drukbezette Marktplein en zorgde de Kon. Stedelijke Harmonie voor opgewekte marsmuziek. Aan kra- men en tenten met hartige hapjes en koele dronken was geën gebrek en in en rond de Markt bewoog zich dan ook weldra een opgewek- te menigte feestgangers. ff Intussen sprak in de Burgerzaal van het raadhuis burgemeester A. L. S. Lockefeer een „Reinaerti- aans" welkomstwoord tot zijn gas- f| ten en kreeg comité-voorzitter D. Stolte gelegenheid zijn grote dank- baarheid en waardering te uiten jegens al degenen, die het weisla- gen van de Reinaertstoet hebben mogelijk gemaakt. Mr. J. van Winckel, conservator van het ste- (lelijk museum in Lokeren en goed n vriend van Hulst, zorgde tenslot- le nog voor een prettige verrassing door als prlvé-geschenk een fraaie foto van een vossekop aan het ge- g meentebestuur aan te bieden. „Die hangen we op in de raadszaal", beloofde burgemeester Lockefeer in zijn dankwoord een belofte <lle onder de aanwezigen enige wel- willende hilariteit veroorzaakte, ff Want het vosje heeft ook in hot g recente verleden heel wat op g zijn geweten iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüti Bromfiets botste tegen afsluitboom. Bij provinciale boot te Vlissingen Toen de Souburger R. met zijn brom fiets vrijdagavond bij de aankomst van de provinciale boot te Vlissin gen. de boot te vroeg verliet, som meerde het personeel hem te stoppen. De man, die reeds op do brug reed, keek daarop om cn botste toen tegen de afsluitboom. Met ernstige verwon dingen aan het; gelaat, een hersen schudding, een shock en wonden aan de armen, word de man per ambu lance- naar het ziekenhuis „Bethes- da*' overgebracht. Vrijdagavond was het dagelijks be stuur met de provinciale vertegen woordigers reeds in het Strandhotel in vergadering bijeengekomen, onder In november 50-jarig bestaan geneeskundige dienst „De Schelde". Een tachtigtal afgevaardigden lilt verschillende delen van het land kwam zaterdagmiddag in het Schel- dekwartïer te Vlissingen bijeen voor de jaarvergadering van de Koninklij ke Nationale Bond voor reddingwe zen en E.H.B.O. „Het Oranjekruis". In de morgenuren was het gezel schap te gast bij de Kon. Mij. „De Schelde", waar de werf in vol bedrijf werd bezichtigd. voorzitterschap van prof. dr. P. R. Michaël uit 's-Gravenhage. Na het bezoek aan de werf, waar de gasten namens de directie waren verwel komd door mr. H. van Andel, werd zaterdagmiddag in het Strandhotel de koffiemaaltijd genuttigd. Tijdens deze maaltijd werd o.m. het woord gevoerd door de loco-burgemeester van Vlissingen, de heer M. A. van Popering, die een schets gaf van de ontwikkeling van Vlissingen en daar bij ook de gevolgen van het Delta- filan voor Zeéland aanstipte, n het Scheldekwartier werd daarop in de middaguren de jaarvergadering gehouden. Onder leiding van prof. Michaël werden in vlot tempo de verschillende jaarstukken behandeld. Voorts kwam de volgende vergade ring de vijftigste in 1959 waarschijnlijk in Scheveningen te houden, aan de orde. Het ligt in het voornemen hier een meerdaags con gres van te maken. Er zijn o.m. reeds militaire demonstraties toege zegd. Verder gaf de bedrijfsarts van de Kon. Mij. „De .Schelde", dokter J. Stumphius, in deze vergadering een inleiding over de werf, niet name over het werk van de geneeskundige dienst, de oudste op dit geiiied in Ons land. Eind november zal deze dienst namelijk reeds vijftig jaar bestaan. Het was Indertijd mr. J. Smit, die de stoot tot de oprichting van een eigen geneeskundige dienst bij „De Schel de" gaf. Met de vertoning van de bedriifsfilm van „De Schelde" werd de bijeen komst besloten. Hierna heeft een deel van de afgevaardigden nog een rond rit over liet eiland Walcheren ge maakt. VANDAAG. Middelburg Electro: „Droomciland", 10 en 21.15 u.. a.l. Schouwburg: „Kruitdamp", 20 u., 14 j. Molenwa ter: Miniatuur Walcheren, 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: „Afscheid van de wapenen", 18-30 en 21.30 uur, 18 j Luxor: „Generaal tegen wil en dank". 20 i Ooi a.l. Grond: „Het-vlees

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2