Agent-bezorger verduisterde in ruim een jaar f2000,- Zeeuwse Almanak poLAk Van 3* tot BOUWBESLAG r?.v. A gebr.. I Vlkt'mgen MZZEJ STORM IN GLAS WATER ROND VEERSE HAVEN GROTE BELANGSTELLING VOOR HET ZEEUWS STUDIEFONDS HEEL BELANGRIJK A. C. van der Rest, Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1958 RECHTBANK MIDDELBURG Onjuiste loonbelasting-aangifte voor zondagsarbeid De officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Middelburg heeft vrijdagmorgen een gevangenisstraf van acht maanden waarvan vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie Jaar geëist tegen de agent-bezorger v. d. B. uit Sint Jansteen, die zich In de periode tussen augustus 1956 en december 1957 een bedrag van ruim 2000 van zijn werkgever had toegeëigend. Mr. J. L. Andreae vroeg tevens onder toezïchtstelling van y. d. B. Verdachte, die een volledige bekentenis heeft afgelegd, werkte voor een levensmiddelenbedrljf en bezocht de klanten waar liij bestellingen noteerde, afleverde en geld inde. Een deel van deze geïnde gelden in totaal 2074 gebruikte hij voor huishoudelijke uitgaven. De rechtbank zal op 3 oktober a.s. uitspraak doen. President van de rechtbank was mr. B. S. Sieperda. De zaak kwam op oudejaar 1957 aan het rollen, toen de agent-bezorger zijn Terneuzense chef opbelde en meedeel de, dat hij het geld per ongeluk met enige oude papieren in de kachel had gesmeten. Voordat hij deze nood sprong maakte, had hij een dame, .zekere mevrouw B. weten te bewe gen 1500 aan hem te lenen. Hij gaf hierbij voor, dat hij dit bedrag tegen zeven procent in het bedrijf van zijn werkgever kon beleggen. "Van dit bedrag lost v. d. B. thans 25 per maand af. In zijn requisitoir stipte de offi cier van justitie aan, dat in deze zaak niet kan worden gezegd, dat de controle op v. d. B. onvoldoen de is geweest. Doordat hij gelden leende, kon hij steeds de vereiste bedragen op tijd aan zijn chef afdragen. V. d. B. heeft in hoofdzaak bij de inrichting van zijn huis te luxe .uitgaven gedaan. Mr. W. K. H. Die- leman, bracht als verdediger naar voren, dat v. d. B. te weinig zelfstan dig is en onvolgroeid in het maat schappelijk leven. Hij vroeg de recht bank het rapport van de reclassering te willen volgen. Onjuiste aangifte De krooibaas P. F» V. uit Zaamslag moest zich tezamen'mefc de belasting consulent S. die zijn loonadminis tratie verzorgde verantwoorden voor het verstrekken van een onjuis te opgave aan de belastingen. Aan op zondagen voor V. werkende arbeiders uitbetaalde lonen werden a Is „rijwielvergoeding" opgegeven; in een later stadium bleef ook de opga ve van rijwielvergoeding achterwege. Er werd dus geen administratie bij gehouden van de Ionen, die aan de mensen, die 's zondags in dienst van V. schepen losten, werden uitbetaald. .Een hoofdassistent-rechercheur van de fiscale recherche stelde bij een on derzoek vast, dat alom de loonbelas ting in totaal voor een bedrag van 1234,81 werd ontdoken; de A.O.W.- premie voor een bedrag van 765, V. voerde tot zijn verdediging aan, dat hij slechts mensen be reid kon vinden om op zondag schepen te lossen, als van hun loon geen belasting werd afgehou den. Zo kwam hij ertoe, S. op dracht te geven een onjuiste aan gifte te doen. De hoofdassistent-rechercheur G. v. d. B. bevestigde de opmerking van S., dat In zijn boekhouding verder geen onregelmatigheden werden ge constateerd. Een ander verweer van S. was, dat het verstrekken van de onjuiste opgave uiteindelijk onvoor deliger uitkwam voor V.'s inkomsten belasting. De officier van Justitie eiste tegen beide verdachten de navordering van de belastingen en de daarop toe gepaste verhoging (een bedrag van 2000) zijn thans betaald een geldboete van 500 subs. 2 maan den hechtenis en twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met 'n proeftijd van drie jaar. Evenals S. dat had gedaan bracht ook raadsman, mr. P. C. Adriaanse, naar voren, dat de inkomstenbelas ting tengevolge van de onjuiste opga ven hoger kwam te liggen. Er zijn hier andere motieven in het geding als ontduiking, aldus de raadsman. Hij vroeg voor zijn cliënten een dra gelijke geldboete. Tegen de bedrijfsleider R. L. van een klompenfabriek uit Clinge werd binnenviringbed h*A tuut» M j| V cf if gsrmekl win AUBADE AAN ECHTPAAR In Yeere was het feest, want de lieer en mevrouw C. Geldof waren 45 jaar getrouwd. .Aanleiding voor de fanfare Veere's Genoegen" om er eens fiks op los te blazen. Het muziekgezel schap bracht het jubilerend echtpaar een aubade, waarna de heer en me vrouw Geldof door de voorzitter van „Veere's Genoegen", de heer H. A. v. C'ranenbnrgh, werden gelukgewenst. Vervolgens toog het fanfarekorps naar de „Campveerse Toren", waar de Jieer Geldof er voor liet zorgen, dat de „bruiloftsgangers" gelaafd werden. DOE HET ZELF „Doe het zelf", dachten de bejaarden te Yerseke toen zij van het gemeen tebestuur twee lokalen van de oude openbare school kregen. Zij grepen hamer, kwast en beitel en gingen aan het werk. Een keur ige gelegen- IJSCOS. De ijsco speelt al jaren een grote, zo niet een hoofdrol in hei "kinderleven en zeker in de zomermaanden. Dat ■.uit ge U misschien nog wel uit, uw eigen jeugd, herinneren. Wij althans persoonlijk —.herinneren'ons,een ijsco-karretje op de Schevenihg.se boulevard, dat in ons prille "bestaan als het. scare een-baken op onze weg naar het strand vormde en dat wij nooit konden passeren zonder het al danliiet onder dreinend gejengel ran „een van vijf" ontdaan te heb ben. Met behulp van onze papa uiter aard. die zich in vakantiestemming nogal gemakkelijk liet vermurwen. Welke jeugdherinnering boven kwam, toen wij dut hoorden van. die tioee meisjes in Oosterland, die met de gekregen centjes in de scarme vuistjes naar de verlofzaak in die gemeente •melden, alwaar men ijs vei koopt. De zaak sods dicht. De droefheiddié binnensloop in de hartjes van die meisjes, kan men zich (slechts bij vage benadering in- dehken. .Het moet voor dat tweetal een verschrikkelijk ogenblik geweest- zijn: Bovendien begrepen ze niet waaróm die zaak gesloten was en on wetendheid verdiept de smart. Maar plotseling lcwam er. een einde aan de onwetendheid: een der meisjes ont dekte het bordje, waarop geschreven stond VERLOF Aen lichtelijk ge troost sprak ze: „Ga maar sceer mee. Die mensen hier zijn met verlof1 heid om te vergaderen en om er zich te vermaken, was het resultaat van enkele dagen zwoegen. Het gemeen tebestuur stelde nog wat tafeltjes en stoeltjes beschikbaar en nu wacht men op de maand oktober, want dan zal het seizoen worden geopend. OOK NAAR DE EXPO „Ons Genoegen" uit Retranche- ment bleef niet achter. De leden van dit bekende muziekgezelschap zijn met hun dames ook naar de Expo geweest. Zij hebben er geno ten van de diverse attractie» en gekeken naar onbekende zaken uit vreemde landen. Op de terug weg nog onder de indruk van wat zij gezien hadden aan inter nationale samenwerking vielen de Zeeuwen bijna letterlijk met de neus in de Nederlandse bo ter. Hun bus moest namelijk plot seling stoppen toen bij ,do grens de weg was afgesloten in verband niet. een sniokkelzaak, die de ijve rige Belgische douane op 't spoor gekomen was. Verder verliep do reis zonder schokkende gebeurte nissen. EEN HELE AKKER Schreven we gisteren t» deze rubriek over een climax in de voor de tweede keer bloeiende aardbeien-stand, uit Middelburg komt thans een bericht over een gehele akker, die voor de tweede keer bloeide, èen akker van de aan de Seisweg domicili houdende heer A. van Sluijs. Met dit akker-be richt v;ordt de aardbeien-berichtge ving echter definitief afgesloten. Al leen aardbeien, die in één seizoen ten derde male ontluiken, komen titans nog voor pnblikatie in aanmerking... OOK VOOR MODERN een boete van 100 sobs. 20 dagen hechtenis geëist. In september .1955 ontsloeg L. vijf mensen wegéns in krimping van het bedrijf. Hij deed daarbij alle mogelijke pogin gen om aan de verplichtingen van de werkloosheidsverzekering te ontko men, aldus de officier in zijn requi sitoir de mensen, die langer dan 20 jaar bij hem in dienst waren, wer den ontslagen met een opzegtermijn van één week L. had hen nog ge durende dertien weken loon moeten uitkeren. Een boete van 250 subs, twee maan den hechtenis eiste de officier tegen de landbouwer C. R. uit Retrenche ment, die als bestuurder van een per sonenauto geen doorgang had vrijge laten aan een op een voorrangsweg rijdende auto, waardoor een botsing ontstond tengevolge waarvan een Belgische dame het ongeluk ge beurde op 24 mei j.l. te Retrenche ment was overleden. R„ die het kruispunt Sluissedijk-Provinciale. weg dagelijks passeerde, wist dat hij op dat kruispunt geen voorrang had. R. heeft de Belgische auto echter niet gezien, waarvoor de officier maar één verklaring had: een verkeerde aan dachtsverdeling. Omdat R. niet be kend staat als een roekeloos rijder en het ongeluk diepe indruk op hem heeft gemaakt, achtte de officier een voorwaardelijke gevangenisstraf niet op zijn plaats. R. werd bijgestaan door mr. F. W. Adriaanse. De landbouwer J. V. uit Sluis was In appel gegaan van een vonnis van de kantonrechter te Oostburg: V. waren twee boeten van 1 en ƒ15 opgelegd in de Nieuwstraat van zijn woon plaats, waar éénrichtingsverkeer is, zou hij in de verboden richting heb ben gefietst en daarbij nog links hebben gehouden en zodoende een botsing met een scooter hebben ver oorzaakt. V. beweerde echter, dat hij met de fiets aan de hand de straat schuin was overgestoken. De scoo terberijder, de Belg C. C. J. R. de W. uit Gent, wiens knie bij de val op drie plaatsen brak, verklaarde als getuige, dat De W. bij het oversteken BEURS VOOR MODE EN HUISHOUDING Bijzondere manifestaties: Het Kogelhuls De Spindler-bungalow Gedekte tafels Gratis Femina cinema Wedstrijden „huishoudelijke I bedrevenheid" MODESHOW Elke dag uitreiking Yan een aantal waardevolle cadeaux I Geopend van 10-17 en 19-23 u.j Zondags gesloten. ahoy' gebouw rotterdam i/bi 24 sept. van de Nieuwstraat op het laatste moment op de fiets was gesprongen. Hij las een aan hem gerichte brief voor, waarin V. naar de hoogte van de schade informeerde. De officier vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechte!-. Van een vonnis van de kanton rechter te Terneuzen een boete van 40 subs. 8 dagen was de 18-jarige chauffeur C. J. H. uit Zaamslag in appel gekomen; op de 29ste mei j.l. zou hij op een merel hebben geschoten. Twee getuigen, mevr. N. A. V.-S. uit Axel en haar dochter, de 19-jarige mevr. A. D.-V. uit Kloosterzande, meenden gezien te hebben, dat H. richtte zij zagen de vogel vallen en hebben ook de schoten gehoord. De 28-jarige molenaarsknecht J. E. uit Zaamslag verklaarde evenwel als getuige k décharge op hetzelfde tijd stip en dezelfde plaats E. en H. zijn werkzaam in hetzelfde bedrijf - op mussen te hebben geschoten. Hierbij had hij ook een spreeuw ge loofde niet, dat E. voor deze zaak raakt. De officier van justitie ge- een meineed zou wensen te plegen en vroeg vrijspraak en vernietiging van het vonnis van de kantonrechter. (Slot van pag. l) men immers profiteren... Bovendien kon ook Rijkswaterstaat niet weten, dat juist deze weken bijzonder druk zouden worden voor de vissers. Wel iswaar lag het aanvankelijk wel In de bedoeling het werk eerder aan te pak ken, maar technische moeilijkheden hadden dit onmogelijk gemaakt. En nu dan het geld besQhikbaar kwam voor dé vërbetermg' van 'déze haven, die weliswaar van da gemeente V&4- re is; maar in onderhoud en beheer is bij het rijk, moest het werk on vermijdelijk worden uitgevoerd, i Het was begrijpelijk, dat de vissers hinder van dit werk zouden ondér- vinden, maar daarom had Rijkswa terstaat het verloop van de werk zaamheden zo geregeld, dat die hin der tot een minimum beperkt zou blijven. Het werk wordt namelijk in etap pen uitgevoerd en de vier belang rijkste plaatsen worden dus stuk voor si uk „onder handen" geno men. Die vier punten zijn: de twee hoeken bij de draaibare brug, de boek juist naast het zogenaamde Blauwe Hoofd, dat ter hoogte van de vismijn ligt, en het gedeelte te genover liet Blauwe Hoofd. Op al le plaatsen zullen stalen daimvan- den worden uangebracht, die niet alleen voorkomen, dat de kademu ren verzakken, maar die het ook mogelijk maken, dat dé haven nu tot vlak bij de kademuren steeds op diepte gebaggerd kan worden. Ook heeft Rijkswaterstaat nog aan het „pittoreske karakter van Veere" gedacht, want de remming het houtwerk met de bekende hoge pa len zal ook op de plaatsen waar het niet strikt nodig is, ongerept blij ven. Grieken Maar deze schoonheldsoverwegingen waren voor de vissers uiteraard van minder belang dan de praktische be zwaren, die zij van het werk zouden ondervinden. Als tenminste zoals aanvankelijk werd gedacht vijf tien schepen elders een ligplaats moesten zoeken Vandaar, dat in de loop van donderdag de protesten zo aangl oeiden, dat 's avonds nog een vergadering belegd werd door de vis serijvereniging „Draagt Elkanders Lasten", die ook bijgewoond werd door do erevoorzitter, burgemeester W. H. van der Heide, van Arnemui- den. Pas een half uur voor de verga dering werden ook jhr. I. F. den Beer Poortugacl, burgemeester van Veere. wethouder S. Kodde en gemeentese cretaris L. v. d. Hiele telefonisch uit genodigd. In die emotionele verza- dering, die zich afspeelde in de gelag kamer van café „De Vriendschap", werden geen spijkers met koppen ge slagen. Met als verbaasde toeschou wers een aantal apenootjes etende Grieken opvarenden van de bei de opgelegde schepen in de Zandr kreek die in dit café toevallig ook iets gebruikten, werd hier rumoerig gediscussieerd onder de leiding van de voorzitter van de visserijvereni ging, de heer Siereveld. Tenslotte verliet de Yeerso burge meester, met zijn wethouder en ge meentesecretaris. de vergadering na dat hij de heer Siereveld had uitge nodigd voor een bespreking, vrijdag middag iu liet gemeentehuis, samen met Rijkswaterstaat. Van die geza- melijke bespreking kwam echter niets, omdat de visserijvereniging de eis had gesteld, dat ook haar erevoor zitter, burgemeester Van der Heide van Arnemuiden, aanwezig zou zijn. De Veerse burgemeester wees deze eis af, omdat het hier om een zaak ging, riio zich uitsluitend op het grondgebied van Veere afspeelde. Daarom hield eerst het gemeentebe stuur van Veere een bespreking met de heren lr. H. Wieringa en A. Slab ber, van de Rijkswaterstaat, -waarna. eveneens in het Veerse raadhuis, het visserijbestuur en ook erevoorzitter, burgemeester Van der Heide, nog met deze afgevaardigden van Rijks waterstaat een bespreking hadden. Passen en meten Dank zij het tactische optreden van de heer Wieringa werd tenslotte alles in goede banen geleid, want toen hij santen mét het bestuur van de visse rij vereniging een. kijkje bij de haven ging nemén, bleek dat met enig' pas sen en meten toch wel ligplaats voor alle vissersschepen gevonden zal kun nen worden. De aannemer zegde toe zo weinig mogelijk ruimte in beslag te ne men. En om de visserschepen nog meer ruimte te geven, zal liet pro vinciale veerbootje, dat de dienst met Noord-Beveland onderhoudt, zo lang de werkzaamheden duren waarschijnlijk tot begin februari 's nachts een ligplaats bij de sluis zoeken. Bovendien heeft de praktijk geleerd, dat er altijd wel een aantal schepen voor reparatie in bijvoorbeeld Arnemuiden ligt. En daarmee was de storm in het glas water gestild. Ook het vaartuig van de Rijkspolitie te water, de RP 18, die 's middags naast de gemeerde vis sersschepen dwars in de haven was gaan liggen om het achterste gedeel te vrij te houden Voor de werkzaam heden, kon de haven van Veere weer verlaten... Knaapje te Vlissingen viel uit het raam Terwijl mevrouw v. d. Z., wonende op de eerste étage In de Irislaan te Vlissingen, in de keuken bezig was de maaltijd te bereiden, klom het bij na tweejarig zoontje in de kamer op een stoel en deed de sluiting van het .raam los. Het raam sloeg open en het knaapje viel naar buiten. Na een val van ongeveer vier meter hoogte lcwam het bloedend op de straat te recht. Nadat dokter Boone de eerste hulp had verleend, werd het jongetje per ambulanceauto naar het zieken huis „Bethesda" overgebracht en ter verpleging opgenomen. Voor 1958-1959 niet minder dan 114 aanvragen Er blijkt een stijgende belangstelling te bestaan voor het Zeeuws Studie fonds: er zijn voor het jaar 1958- 1959 niet minder dan 114 aanvragen ingediend, hetgeen een aanzienlijke vermeerdering betekent, vergeleken bij vorig jaar, toen er 45 aanvragen waren. Deze stijging is zonder twij fel te danken aan de grotere bekend heid, die het Studiefonds thans geniet. Deze ontwikkeling zal echter met zich meebrengen, dat de financiële positie van het fonds versterkt moet worden. In dit verband wordt ge dacht aan deelneming van particulie re zijde, o.a. van het bedrijfsleven. Het bestuur van het fonds zal van daag bijeenkomen om over de aan vragen te beslissen. Van de 114 ko men er 103 in behandeling. De sprei ding daarvan over Zeeland is als volgt: Walcheren 28, Zeeuwsch- Vlaanderen 30, Zuid-Beveland 28, Noord-Beveland 4, Tholen 5, Schou- wen-Duiveland 8. Voor hoger onder wijs zijn 24 beurzen aangevraagd, voor hogere technische scholen 12, Iribl'j verwachting Zo heet dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratl* in gesloten bij een Bobyderm bet, waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere mnd|e. i;^5uNHg2iü5^j5GöiO[ fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii I Lepelaar op Schouwen M Schouwen-Dulveland schijnt §j een bepaalde aantrekklngs- kracht te hebben voor vogels, If ff die in ons land zeldzaam voor- komen. Enige tijd geleden werd tijdens een excursie naar de „Hompel- M H voet" in het Brouwershavense Gat door leden en verschillende vogelkundigen van de vereni- =1 H ging „Vogelwacht op Schou- H wen-Duiveland" een flamingo- paar gesignaleerd en een dezer M dagen is in het Dijkwater bij H Dreischor een lepelaar waarge- §j nomen. Een lepelaar schijnt eh zich in brak water van voedsel s II te voorzien en wat dat betreft is het Dijkwater een ideale plaats. De vogel is enkele ke- H ren gezien, maar men neemt aan dat het verblijf op Schou- wen-Duiveland slechts tijdeli jk s zal zijn. Een enkele keer wor- H den nog wel eens lepelaars ge- zien in het Naardermeer en op Texel. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllll „Der Boede" krijgt 25.000 uit opbrengst radio-actie De stichting „Verpleeg- en rusthuizen Midden-Zeeland" ie Middelburg krijgt ƒ25.000 uit de opbrengst van do ra dio-actie „Wie opent de kluis" voor de inrichting van de revalidatie-afde- ling van het verpleeghuis „Der Boe- de". Zoals men zich herinneren zal, hebben de drie organisaties, die zich bezighouden met de bestrijding van de zwaarste volksziekten iu Neder land, namelijk het Nationaal Reuma fonds, het Koningin Wilhelminafonds en het Prinses Beatrix-poliofonds, in 1957 van de minister van justitie ver gunning gekregen in samenwerking met de A.V.R.O. een aantal radio wedstrijden te organiseren ter ver sterking van him financiële positie. De netto-opbrengst van de actie be droeg 1.380.780, zodat elk der drie organiserende instellingen een bedrag van ƒ460.260 ontvangt. Afscheid en beëdiging gem.-secretaris Vlissingen De Vlissingse gemeenteraad zal vrij dagmiddag 26 september om twee uur bijeenkomen en in deze vergade ring afscheid nemen van de gemeen tesecretaris, de heer A. de Beijl. Te vens zal de nieuwe secretaris, de heer J. W. Peters, worden beëdigd. jgm .4 Door tot op heden onverklaarbare oorzaak is vrijdagmiddag omstreeks half vijf op de Nieuwe Vlissingse Weg tussen Middelburg en Souburg een kleine personenauto, bestuurd door mej. S. P. B. uit Middelburg van de weg geraakt en tioee maal over de kop geslagen. De auto kwam op de naast de rijweg gelegen ventweg terecht, en bleef daar op'de linkerzij de liggen. De bestuursters en twee andere inzittenden werden lioht ge wond. De 03-jarige mevrouw B. uit Middelburg, die tijdens het ongeluk achterin de auto zat, liep een ernstige hoofdwonde op en moest in het zie kenhuis te Middelburg worden opge nomen. Het ongeval gebeurde ter hoogte van de oude ijsbaan; de auto reed met een .snelheid van naar schatting veer tig tot J/5 km. per uur in de richting Vlissingen. Dokter Reijerse uit Mid delburg verleend» sar sta hulp voor V.H.M.O. 11, voor U.T.S. en ma- chinistenschool 7, voor kweekscho len 31. Er zijn 18 aanvragen voor uiteenlopende opleidingen zoals con servatorium, analiste enz. Uitspraken rechtbank Schipper van „Virginia" zag vonnis bevestigd De arrondissementsrechtbank te Mid delburg heeft vrijdagmorgen uit spraak gedaan in de zaak tegen de makelaars L. A. van O. en A. L. L. van O. uit Goes, die het geldschieters- bedrijf hadden uitgeoefend zonder daarvoor een vergunning te hebben. Beiden werden conform de eis van de officier van justitie veroordeeld tot een geldboete van 50. De rechtbank deed voorts uitspraak in enkele appelzaken. Zo werd het vonnis van de Zierikzeese kanton rechter, waarbij de schipper Th. E. uit Antwerpen werd veroordeeld tot een geldboete van 75 bevestigd. In november van het vorig jaar was de Belgische schipper met zijn motor schip „Virginia" in aanvaring geko men met het motorschip „Erodie"; E. hield daarbij niet genoeg stuur boord en sloeg niet tijdig genoeg achteruit. Bevestigd werd ook het vonnis van de kantom-echter te Oost burg, waarbij de Oostburgse chauf feur J. L., die op 28 november jl. te Ritthem bij het afrijden van een uitr rit in botsing was gekomen met een motorrijder, was veroordeeld tot een boete van 100. De timmerman-aannemer P. F. uit Koudekerke, die in appel was gegaan tegen een vonnis van de kantonrech ter te Middelburg, zag eveneens dit vonnis bevestigd. Bij nieuwbouw te Zoutelande had de aannemer ver zuimd een arbeidslijst en arbeidsre- gister bij te houden. Bevestigd werd ook het vonnis van de Terneuzense kantonrechter, waarbij de woonwa genbewoner J. B. zonder bekende verblijfplaats werd veroordeeld ter zake van een verkeersovertreding. In de omgeving van Sluiskil had B. met zijn woonwagen twee meisjes aange reden. Voorzitter Raad van Arbeid Middelburg naar Rotterdam Mr. Kolkman uit Huizen (N.-H.) te Middelburg benoemd Met ingang van 1 oktober aanstaan de is de heer mr. A. C. van Epenhuy- sen ontheven van zijn functie van voorzitter van de Raad van Arbeid te Middelburg, onder gelijktijdige be noeming tot voorzitter van de Raad van Arbeid te Rotterdam. Als opvolger van mr. Van Epenhuy- sen te Middelburg is benoemd mr. J. Kolkman te Hulzen (N.-H.). De heer Kolkman was geruime tijd werkzaam in Indonesië en trad de laatste jaren op als chef personeel der N.V. Rubbercultuurmaatschappij Amsterdam. Advertentie is 't dat U in GOES zo veel kunt bekomen voor gezondheids- en lichaamszorg Of 't nu 'n geneesmiddel is, 'n boorapparaat, verbandmid delen, elastieken spatader- kousen, 'n buikband, 'n hoogte- zon of toiletartikelen, schoon heidsmiddelen of wèt ook, élles in één zaak, die van Lange Kerkstraat 42 - Goes VANDAAG Mtddelburg-Electro: „Droometland", 19 en 21.15 uur, n.l. Schouwburg: „Kruitdamp", 20 uur, 14 .1. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9— 19 uur; Restaurant Wöhler; jaarverga dering K.N.V.B., 15 uur; Karei Door manplein: Start Jeugdrally naar Val- kenisse, 13.30 uur; De Eendracht: Start oriëntatierlt M.A.C. „De Zeeuwen". 20 uur; Schuttershof: Wedstrijden Rode Kruis, 14 uur. Vlissingen-Alhambra: „Afscheid van de wapenen". 18.30—21.30 uur. 18 Jaar; Lu xor: „Generaal tegen wil en dank", 19 uur, alle leeftijden: Nieuwe Markt: Circus van Bever, 15 en 20 uur. Goes-Grand: „Het vlees ls zwak", 19 en 21 uur, 18 Jaar; Grote Markt: Concert „Eendracht maakt macht", Kortgene, 20 uur: Grote Markt: Optreden van de „De trommelaeren van Roessen- daele", 22 uur; Rondgang fruitcorso 15 en 20 uur. Zalen Krijger: Bloemen- en Vogelten toonstelling, 1(1—22 uur. Oostvest: modeshow op eilandje in de vest, 6.45 uur. MORGEN Mlddclburg-Electro: Als zaterdag, 15.30, 19 en 21.15 uur. a.l. Schouwburg: Als zaterdag, 14.30 en 20 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—18 uur. Vlissingen-Alhambra: Als zaterdag, 18.30 en 21.30 uur. Luxor: Als zaterdag, 15, 19 en 21 uur. Goes-Grand: Als zaterdag. 19 en 21 uur. „De avonturen van Arscnc Lupin", 'li uur, aJe

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2