FIKSE BOETEN NASLEEP VAN ZEEUWS-VLAAMSE TWISTEN WALCHEREN Westerschelde-gebied ligt uiterst gunstig in West-Europa ZUID-BEVELAND VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT, POLITIERECHTER MIDDELBURG Gewelddadige stoelendans in Oostburgs café De politierechter te Middelburg, mr. B. S. Sieperda, heeft donderdagmid dag twee uit Zeeuwsch-Vlaanderen stammende twisten behaudeld, waar bij de mishandelende partijen door hechte familiebanden waren verbon den. Zo moesten zowel een vader en een zoon als drie gebroeders wegens mishandeling van andere Zeeuws- Vlamingen terechtstaan. Vader en zoon de 48-jarige A. J. Si ert de 23-jarige E. j. S., landarbeiders uit Oostburgwaren niet op de zitting verschenen en werden bij ver stek veroordeeld: voor ieder een boe te van 50,r— subs. 10 dagen hech tenis. Van de drie gebroeders G. uit Hoofdplaat R. Cr. G., C. P. G. én J. A. G. had er slechts één de rei» naar Middelburg gemaakt: de jongste van het drietal, de 19-Ja- rlge, met mimische gaven bedeel de monteur R. G. G. moest blijk baar de kooltjes maar-uit het poli- tierechtervuur halen De drie gebroeders hadden in Hoofd plaat een „straatgevecht" geléverd' met de jongelieden S., die nummeriek. zij waren met z'n tweeën in de minderheid waren. Hoewel- de jonge representant van het drietal allerlei andere motieven, die tot het gevecht geleid zouden kunnen hebben, te ber de bracht, kon de officier van justitie, rar. J. D. Andreae, zich niet kart' dë indruk onttrekken, dat hier een ge leverde accu waarvan dé kwaliteit werd betwist en een onbetaalde rekening aanleiding en oorzaak wa ren. Het gevolg voor de drie gebroe ders was een boete van 20,— Subs. 4 d.( zodat zij gezamenlijk zestig gulden zullen moeten opbrengen om hun vrijheid ononderbroken te hand haven. Het vonnis van de politierechter was conform de eis van de officier. De Oostburgse S.'en waren op 21 juni j.l. In het café van de heer B. een vechtpartij begonnen met als inzet: twee stoelen. Toen de S.'en het café binnenkwamen stonden er vier stoe ien rond een tafeltje, twee lege en twee bezet door de 23-jarige tractor-; chauffeur C. F. S. uit Oostburg die. als getuige werd gehoord diens vriend P. De lege stoelen „behoor den" de dames van beide laatstge noemden. Stoelendans Toen de S.'en er bezit vah wilden nemen, werd er van de zijde van C. F. S. en P. gezegd: „Die stoelen zijn bezet", waarop de S.'en rea geerden met „Die stoelen zijn niet bezet", welke mening dus louter op visuele waarneming berustte Het werd een stoelendans, waarbij met vuistslagen werd uitgemaakt, wie er afviel...... De getuigende C, P. S. bracht naar voren, dat S.'en bekend staan als ru ziemakers; ook de officier van justi tie constateerde, dat zij het waren, die agressief begonnen op te treden. Als de S.'en iets niet zint, slaan zij er direct op los in dit geval wilde de officier tegen beiden een boete van 50,subs. 10 d. hechtenis eisen; het vonnis was conform. Een landbouwer uit Koewacht, A. de V. had tijdens een twist met zijn schoonzuster met een kapbijl het voorwiel van do fiets van zijn broer bewerkt, toen dit rijwiel hem werd „opgedrongen". Omdat de officier de indruk had, dat hier wel sprake was van een enigszins provocerend optre den met de fiets, eiste hij 20, subs. 4 d. het vonnis was conform. De Terneuzense los werkman P. O. werd tenlastegelegd, zijn schoondoch ter, mevr. L. O.-de B., te hebben mishandeld. O. ontkende zowel het geven van de klappen als de ver meende dronkenschap tijdens dit laakbare optreden. Hij stapte even wel op eigen initiatief in de politie auto, die moest uitrukken om de ru- zie te blussen De officier, die aanstipte, dat O. thans voor de achttiende keer te rechtstond en dat steeds drank voor hem de spelbreker is, achtte waren enkele getuigenverklaringen do mishandeling bewezen en vroeg 40,— subs. 8 d. De politierechter vonniste 25,sUbs. 5 d. De bakker F. J. M. uit Retranche- ment maakte op 6 juli met de brom fiets een tocht door West Zeeuwsch- Vlaanderen, terwijl de rijbevoegdheid hem voor de tijd van drie jaar was ontzegd, welke ontzegging op 11 april j.l- was ingegaan...... M.. die bij herhaling van deze overtreding een aanzienlijke gevangenisstraf in het vooruitzicht werd gesteld, mocht als vrij man naar Retranchement terug keren hij zal een boete van 40,— (subs. 8 d.) moeten betalen. (De eis was gelijkluidend). Pakje Vooi*. het wegnemen van een pakje textielgoederen,: dat mevrouw CL B. in een Ternèiizens café had achter gelaten, moest de fabrieksarbeider P'. J/I. uit deze; plaats zich verant woorden. X kende de vróuw en hij was bang, dat het pakje zou wor den gestolen, zo verklaarde hij. De handdoeken en washandjes moes ten èohter bij. hem thüls wórden op gehaald het papier van het pakje on I. eerst na enig zoeken vinden. Bezwarend waö ook, dat hij, zonder een omweg te maken, langs het huis van de betrokken dame had kunnen rijden. De officier, dié aanstipte, dat hier ju ridisch kan worden gesproken van diefstal, wilde in I.'s manipulatie ge deeltelijk wel een kwajongensstreek zien en eiste een boete van 25.— sübs. 5 d, hechtenis. De politierechter vonniste conform. De jonge vlasbewerker A. R ,A. uit Koewacht, dié het wegnemen van een in het badhuis van Koewacht ach tergebleven horloge was tenlastege legd, werd vrijgesproken. A. vond het horloge in de badcel en verzuimde het aan de badmeester ter hand te stellen. Hij was van plan het ais gevonden voorwerp bij de rijkspo litiepost af te geven, maar wilde eerst nog een voetbalwedstrijd bezoeken. Öp zijn weg van het badhuis naar het voetbalveld werd hij ingehaald door een door politieagenten bereden mo tor; A. droeg het Horloge aan de pols. Hoewel de officier vond, dat A.'s han deling In een verdachte sféer ligt, re- qnireerde hij' A. staat gunstig be kend vrijspraak. Collecte De te Zoutelartde gehouden collecte ten bate van de kankerbestrijding heeft een bedrag van 66 opge bracht. Scheepvaartberichtèn Vlissjngan aangekomen op 1.7 sept.: Fon van Hansweert; Geziena Henderika Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 17 sept.: Vivo naar Goole; Fen naar Queensborough; 18 sopt.: Geziena Henderika naar Beliast. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 17 sept.: Isis van Londen-Gent; Den zo van Londen; Johannes van Amster dam; Cerabeka van Zaandam; Ooster- burgh van Rotterdam; 18 sept.: Hada van Swansea; Leuvehaven van Rotterdam; Son) a D van Rochester-Gent; Duurt Nordenham-zeebrugge; Westereema van Helsinki; Muphrid N van Amsterdam; Sonsbeek van Oporto; Lelykerk van Hamburg-Vlisslngen rede. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 17 sept.: Rlni naar zee-Gent; Algenlb naar Rotterdam; Libra naar LlverpoOl- Gent; Dlna naar Rotterdam-Gent; Ghana- lcust naar Hamburg: Ommenkeric naar Rotterdam: Ruby naar Norwich: Spirit naar Helsingborg; Arnoudspolder naar Rotterdam; 18 sept.: Henja naar Londen; Lekhaven naar; Rotterdam. Het gemeentebestuur vail Zierikzee heeft donderdag in de stadeenschou- wing gehouden van vloedplanken. Op zich zelf. geen grote bijzonderheid, omdat deze schouwing ieder jaar wordt gehouden, maar het is niet on waarschijnlijk, dat het de laatste keer is geweest. Nog voor de. kerstdagen van dit jaar zal immers de keersluis in het Havenkanaal van Zierikzee wa,- t erker end zijn en in 1959 zal deze sluis af gebouwd worden, zodat dan geen vloedplanken meer nodig zullen zijn. Vandaar dat deze sGhouimiig-een min of meer officieel tint jé kreeg. Er werd aan deelgenomen door de beide MIDDELBURG Claséicale vergadering van Walcheren Het moderamen van de classieale vergadering van Middelburg heeft een vergadering belegd op dinsdag 30 september a.s., in het Schuttershof aldaar. Hét aan de vergadering voor afgaande „Morgengebéd", dat gehou den, zal worden in de Engelse kérk, zal geleid worden dóór dé praèsês van de classieale vergadering ds. E. Durkstra, van 't Zand (Middelburg). Aan de orde is o.m. de verkiezing van een predikant-afgevaardigde ter Gé nerale Synode, een predikant-afge vaardigde tér prov. Kerkvergadering aismede van een assessor en diens se cundus ter classieale vergadering in verband met het a.s. vertrek van ds. F. Wagener, te Zoutelande en van ds. W. A. Kalkman, te St.-Laurens. Ook zullen leden van de classieale com missie voor opzicht moeten worden gekozen, iü de pla'ats van ds. Wage ner, ds. Kalkman en ds. B. F. C. de Groot, te Vlissingen, die Walcheren zullen verlaten. Voorts is er een voorstel van het mo deramen aan de Generale Synode in zake de predikantstractenienten en betreffende de mutatie van predikan ten. Na de gebruikelijke koffietafel zal de ""vergadering des namiddags worden heropend. Ds. R. Kapteyn, secretaris Van de raad voor de herder lijke zoi'g, te Den Haag zal dan in een voor alle ouderlingen der ge meenten in de classis-Walcheren toe gankelijke bijeenkomst spreken over: „Betekenis en werk van het ambt van ouderling". Nieuwe melodieën op Lange Jan-carillon Donderdag zijn nieuwe melodieën op de rol van het Lange Jan-carillon ge zet. Ieder heel uur klinkt nu een frag ment uit „Die lustige Weiber von Windsor" van Nicolal over Middel burg, ieder half uur „Napolitaans dansliedje" van Tsjaikowski. De kwartieren vóór het hele uur worden „ingeluid" met „Die Forelle" van Schubert, de kwartteren na het hele uur met „Blue bells of Scotland". Hedenavond film „Door het rietland" in Middelburg Door een foutieve opgave Is in het gisteren, donderdag, gepubliceerde be richt Jeugd-Natuurweek met rally naar Valkenisse" die voor de Mid delburgse jeugd wordt georganiseerd een verkeerde datum vermeld. De film „Door het rietland" zal niet woensdagavond 24 september worden vertoond, maar reeds heden, vrijdag avond. De film wordt vertoond in de aula van de uloschool aan de Olmen laan; de aanvang is kwart voor acht. „Excelsior" concerteert in Graanbeurs Aanstaande zaterdagmiddag g< het Middelburgse muziekgezelschap „Excelsior" zijn laatste concert van dit seizoen in de Graanbeurs op de Dam te Middelburg. Het programma voor dit concert, dat om vier uur be gint en om zes uour zal worden be ëindigd, .luidt als volgt: 1. The great little army, mars K. J. Alford; 2. Ouv. Romantique, Keler Bela; 3. Goud en zilver, wals Fr. Lehar; 4. Fant. De Showböat, Jerome Kern; 5. Appel aux trompettes, A. Ney; 6. Trafalgar, mars W. Zeble; 7. Fant. De Geisha, S. Jones; 8. Vorjaardagsserenade, P. Lincke; 9. Fant. The Desert Song, S. Romberg; 10. Excelsior, mars H. van Mechelen. BIGGEKERKE Collecte De collecte te Biggékerke gehouden voor het Algemeen Sociaal Fonds ter bevordering van de volksgezondheid „Draagt Elkanders Lasten", bracht het bedrag van f 48.80 op, O.- EN W.-SOUBURG Collecte De te Souburg gehouden collecte ten bate van „Draagt Elkanders Lasten" heeft opgebracht f §99,48» VLISSINGEN V.c. „Vlissingen" start pupillencompetitie De v.c, „Vlissingen" is weer gestart met haar onderlinge pupillencompeti tie. Evenals vorig jaar zijn er ook nu weer tien elftallen met reserves samengesteld. Ditmaal dragen deze elftallen dè nameii van verschillende landen én zo zijn er de vólgende plóe- gèn van jeugdige voetballers van tien tot twaalf., jaar gevormd: Ne derland, België; Engeland. Frankrijk, Spanje, Duitsland, Italië, Zwedên, Oostenrijk en Hongarije. Iedere week worden Vier wedstrijden gespeeld. De competitie zal geduren de de koudste wintermaanden, van ongeveer 15 november tot 15 maart, worden onderbroken. In die periode zullen zaalcompetitiies worden ge organiseerd. AfschèM presidente K.A.V. Vlissingen Onder leiding van mevrouw A. Ruig- Joosten werd woensdagavond in het Ariënsgebouw te Vlissingen de eerste vergadering van de Kath. Arbeiders vrouwen in dit seizoen gehouden. Na* dat mevrouw Ruig een welkomst^ woord had gesproken, inzonderheid tot de geestelijk adviseur, pastoor N, Kossen en een afvaardiging van de K.A.B., richtte zij zich tot de schei-, dende presidente, mevrouw C. Kint- Picavet. Zij dankte haar voor. hét ve le werk in het belang van de vereni ging verricht. Mevrouw Scheepers sprak namens comité en leden een kort dankwoord tot mevrouw Kint en bood haar een cadeau aan. Mevrouw Oranje offrèerde de scheidende bloe men. Hierna sprak mevrouw Kint een uitgebreid dankwoord, waarin zij dè dames ook opwekte de vergadëring trouw te bezoeken. De oudste zoon van mevrouw Kint, de.heer P. Kint, werd in de dank betrokken en kreeg, eveneens een cadeautje aangeboden. Pastoor Kossen richtte zich éérst tot de vróuwen in het algemeen, om ver volgens zijn spijt te betuigen over het aftreden van mevrouw Kint. Zij heeft van de K.A.V. een vereniging gemaakt, die leeft. Namens de gehele parochie dankte hij haar voor het' ve le dat zij voor vereniging en het par rochieleveh deed. Namens de K.A.B. sprak de heer S. Adriaanse een dank woord voor do prettige saix»enwér- king. Na de pauze werd een beroep gedaan op de leden om zich op te ge ven, o.a. als collectrice voor de Zeeuwse collecte. Voorts werden.de dames opgewekt om, wanneer dit no dig is, hulp te verlenen in gezinnen waar de moeder ziek is en geen ande re hulp te verkrijgen is. Enkele da mes gaven zich hiervoor op; Na een verloting en een voordracht door me vrouw Veijgen, werd deze vergade ring gesloten. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlissingen maakt bekend dat in het tijdvak, van 10 september 1058 tot en met 16 septem ber 1958, de navolgende gevonden voor werpen aan zijn bureau zijn gedepo neerd: bruine kinderschoen, hoed, Lips- sleutel; stalen duimstok; vulpen In etui; zonnebril; verbindingsstuk van laadbak vrachtauto; wit kindevschoentje eu di verse steps en rijwielen. Tevens fcijn aan zijn bureau de adressen te bekomen aK waar de navolgende gevonden voorwer pen zich bevinden; kinderporte.m.onnee; handdoek en onderbroekje; speelgoed pistool grijs: rokje; schildpad; zliv. wa pen; diadeem; passer; fototoestel: geni- den kettinkje; zegelring; zwarte, regen jas; aktentas m. inhoud; bescheiden voor motorrijwiel; handdoek en zwembroek, turnschoen; overhemd en slipover; da mespolshorloge; hoofddoek; nylon hand schoen; kettinkje met hangertje; gabar dine regenjas en diverse sleutels. GRIJPSKERKE Paarden op hol Dinsdag sloeg te Grijpskerke een span paarden van de landbouwer L. V. op hol en kwam in aanraking met een boom. Er was enige schade aan wagen en paardetuig. E)e boom moest direct gerooid werden» Jaarverslag „Groene Kruis" In 1957 legden de wijkzusters van het Groene Kruis in Vlissingen in 298 gezinnen 7628 bezoeken af. Dit zijn enkele cijfers uit het jaarverslag van de vereniging over 1957, waarin ver der onder-meer iets staat over het vertrek van zuster van der Ende naar Nieuw-Guinea, waar zij te werk gesteld is in rijksdienst. Zuster K. P. MinderhQUd, zuster A.M. van Sabben en zuster C. J. Radstake verrichtten weer uitstekend werk, aldus het jaar verslag. Zuster Van de Vlugt, leid ster-docente' van de „Stichting Kraamcentrum Walcheren" te Mid delburg, die tevens belast is met de leiding van het Kraambürèau, deed eveneens zeer Verdienstelijk werk. Voorts gaf een der wijkzusters een cursus kinderverzorging aan 26 pad- Vindsters, een huisvrouwencursus en een E.H.B.O.-cursus. Van het consul tatiebureau voor zuigelingen werd een druk gebruik gemaakt; In het Medisch Cëntrum in de stad werden 99 zittingen gèhóudën'mét 5Ö21 con sulted. Voor het Havendorp waren deze cijfers respectievelijk 26 en 933. Het aantal zittingen van het consul tatiebureau voor kleuters was 27 met 1346 consulten. In het Havendorp waren dit 26 zittingen met 180 consulten. Het-magazijn-verkeert in goede staat en de voorraad verple- .gingsmiddelen Vóldóèt aan -dé-redelijk te stellen eisem-vIn^l.Q&T- werdén; er- >1663 stuks uitgeleend,, Het ^antal ge lden van de verenigiftg' b'ëcïroeg óp $1 december 1957 3000 tegen 2842 op 31 december van het daaraan vooraf gaande jaar. Een der wijkverpleeg sters kreeg in het verslagjaar een bromfiets. wëthouders van Zierikzee, de groeps commandant van do. Rijkspolitie, -de adjudant Van Ast, de directeur van de centrale dienst. Noord-Zeeland, de héér J. Argelo en diverse opzichters. Dè. foto werd, gemaakt bij. de afslui ting aan de Zuidzijde van de Oude Haven, (Foto P.Z.C.) (Slot van pag. 1) De kustgebieden en de grote binnenscheepvaartwegen, aldus de heer Coppé, zijn in de laatste ja ren zeer in trek gekomen. Hij sprak de verwachtinj^uit dat de produktie binnen de gemeenschap binnen twintig jaar zal verdubbe len, welke ontwikkeling vooral ten goede zal komen aan de gebieden waar de Infrastructuur het best is Over dit laatste spreekt de laatste Industrialisatienota van minister Zijl stra, waarbij de gedachten duidelijk uitgaan naar Vlissingen (het Sloe) en Terneuzen. Na en tegelijk met deze zullen ook stimulerende vestiging! maatregelen nodig zijn. De heer Rey maakte duidelijk, dat het verdrag van Rome hiertoe middelen ter be schikking stelt. De Gemeenschap krijgt een speciaal apparaat voor de streekontwikkelingen. Verder Is het mogelijk hiertoe zekere bescher mingsmaatregelen in te stellen die Marktberichten VEILING GOEB 18 september. Export- en Industrievel- llng. Transp. de Croncel bulsh. 95-95 17, hulsh. 75-85 19, hulsh. 65-75 18, hulsh. 13. James Grieve 8t. 80-85 26, st; 75-80 28, St. 70-75 30, St. 65-70 31, hulsh. 85-90 23, hlllsh. 80-85 24—26, hulsh. 75-80 27, hulsh. 70-75 29, hulsh. 65-70, 29, hulsh. H 21. Cox's Orange Pippin st. 75-00 38, 8t. 70-75 41, St. 65-70 45, St. 60-65 46, hulsh. 86-90 34, hulsh. 80-35 34, huiBh. 75-80 38, hülBh. 70- 75 41—42, hulsh. 65-70 48, hulsh. 60-65 42. Jac. Lebei hulsh. 85-95 13, hulsh. 75-85 14, hulsh. 65-75 13, hulsh. II 9.30. Bramley Seedling hulsh. 90-100 10, hulsh. 80-90 14, huisb. 70-80 15, hulsh. H 10—11. Ellisons Orange st. 73-85 27, st. 65-75 29, hulsh. 83-95 26, hulsh. 75-85 26, hulsh. 85-75 27,10— 27,90, hulsh. II 18. Br. Lebrun hulsh. 70- 80 30, hulsh. 60-70 83, hulsh. 35-60 27, hulsh. II 13. Maagdepeer hulsh. 65-75 24, hutsh. 55-65 21—23, huish. II 9. Br. de Merode hulsh. 70-80 23, hulsh, 60-70 20, huish. II 10. Br. Hardy hulsh. 75-80 61, huish. 70- 75 60, hulsh. 05-70 30,60—50,85, huish. 60- 65 54—56, hulsh. II 2830. Conferense st. 55-65 33, huish. 65-75 40, huish. 55-65 33. Bonne Louise hulsh. 65-70 39, huish. 60-65 35,80—36,30, huish. 55-60 32,30—32,70, huish. 50-55 28,60—30,20, huish. H 15. Tr. de Vien- ne huish. 75-80 48, hulsh. 70-75 52, hulsh. 65-70 50, hulsh. 60-65 43, hulsh. H 39. Wil liam Duchesse huish. 65-75 27, huish. II 21. Div. appels kroet en val 6,50. Bramen (doosjes) II 112. Bramen (los) I 105. Gevvone veiling. James Grieve keuken 19—21, fabr. 13—16, Transp. de Croncel keuken 13—16 fabr. 9—13. Ellisons Orange keuken 16—18, fabr. 12—13, Cox's Orange Pippin-keuken 17—25, Bramley Seedling keuken 11, fabr. 9. William Duehesse keuken 12, fabr. 9; Tr. de Vienen keu ken 42, fabr. 32—34. Bonne Louise keu ken 20—31, fabr. 16—20. Br. Hardy keu ken 33—38, fabr. 22—31. S. d'Esperen huish 60-70 35, 'hüish, 50-60 25. VISMIJN VEERE 18 sept. Exportgarnalen 3910 kg 68—97, handélsgarnalen 2105 50—78, schar 427 48— 68, bot 21 kg 52—58, söhöl 84 kg 40—48, tong 119 kg 2,43—3,00, rog 59 kg 17—27, ongesorteerde vis 29 kg 36—59, tarbot 5 kg 1,52—1,58. Bloemen- en vogelexpositie plus aardewerkprodukten Pottenbakker foónde zijn kunnen Hoewel do bezoekers ongetwijfeld vqftr .tie •bioepien en vogels kwamen op de door dë „Vogelvrienden" en de,-Mij: vóór Plantkunde in zalen Krijger te Goes 'georganiseerde ten- tóonstéHing; trók: donderdag de pot tenbakker N, F, Krebs uit Gouda de mééste* belangstelling. Ëhkeie rijen dik hadden de toeschouwers zich rond de pottenbakker geschaard, die de aanwezigen liet zien hoe dit alou de ambacht bedreven wordt. Met de behendigheid van iemand, die op een jarenlange ervaring kan bo gen, draaide hij met zijn rechter voet de grote platte schijf rond, waar- *---"Tkic1 fiIÉ slechts gebruik makend van zijn han den, de fraaiste aardewerkprodukten. Deze eeuwenoude methode is wel uit de tijd geraakt, .want thans ge schiedt dit alles mechanisch. Niette min was het een bijzonder aardige gedachte van de organisatoren van déze expositie gedurende twee dagen donderdag en vrijdag een pot tenbakker uit te nodigen. De belang stelling van de zijde van het publiek bewees, dat mén hiermede een goede greep had-gedaan. Voorts- is er thans o'p de -tentoonstelling ook een „stand" te zien van oude, in Goes en omge ving;- opgegraven en gevonden aarde werkprodukten. Zelfs kan men nog scherven bewonderen uit de Romein se tijd. De „stukken" van deze stand zijn van de heer Kr. Goudswaard, de 'voorzitter van de Mij voor Tuin bouw en Plantkunde.-Overigens heeft dë bloemeh- en vogelexpositie niet over belangstelling te klagen. Tot nu toe passeerden bijna 6,000 bezoekers dë controJe, Burgerlijke stand GOES. Bevallen: C. D. van Westen—Paauwe, d.j H. J. van Dalen—Hollemana, d.; L. Ha melink—De Pagtér, z.; A. J. van 't West- ende—Poortvliet, z.;C. H. J. Sandee— De Leeuw, d-; E. P. Schop—Jozlasse, d.; H. Geene—Geelhoedt. d.; Th. J. A. de Jong—Florijn, z.-, H. .Dees—v. d. Erve, d.; J. K. van Zweden—v. d. Hart, d. Ondertrouwd: K. van Wel, 25 jaar en Ch, van Luijk, 20 jaar; C-. Coomans, 23 jaar en W. M. Bruel, 18 Jaar; C. J. de Munck, 23 jaar en M. Ph. C. Boogaard, 20 jaar. Getrouwd: L. G. Sisouw. de Zllwa, 26 Jaar en M. W. Hamelynek, f- jaar; Th. J. Sonke, 23 jaar en A. B. Gorsse, 21 jaar. Overleden: A. jVfeeuwse, 83 Jaar, e. van U. J'i Tavanier, J, van Zwaarden, U jaar. Winferprogramma Alliance Francaise De „Alliance Francaise" te Goes heeft voor de komende winter het volgende programma vastgesteld: donderdag 16 oktober André Gauthier spreekt over „La chanson d'amour, de Cólin Muset Léo Ferré", donder dag 6 november: Claude Bleynie houdt een causerie over „Het heden daagse. Franse wandtapijt", geïllus treerd' met o.m. een film, donderdag 27 november: Causerie van André George: „Einstein, Oppenhéimer, de geleei'de voor de gewetensvraag", vrijdag 19 december: Guy Dumur over: „Het jonge Frankrijk", dins dag 3 februari: George Delemare „Hoe dè buitenlanders de Fransen zien", woensdag 11 maart: Madame Fougère hoüdt een voordracht over het poppentheater, toegelicht met een film, donderdag 9 april: een causerie van Max Pol Fouchet. Het onderweip van deze voordracht zal later Wöïöért bekendgemaakt. 's-HEERENHOEK Regenbeogkoers te 's-Heerenhöek Traditiegetrouw wordt te 's Heeren- hoek op zondag 28 september a.s. de 2e wielerkoers gehouden. Ook deze keer is door het organiserend comité hieraan de volle aandacht besteed. Zoals steeds is het weer gelukt een sterk rennersveld te organiseren, waardoor de strijd die zal worden aangebonden weer spannend en aan trekkelijk zal zijn. De meeste renners weten, dat de Regenboogkoers te win nen, een erezaak voor hen is. Het zal zeer zeker een spannende strijd wor den, daar de mogelijkheid niet is uit gesloten, dat de Rotterdammer Gie- sen, zijn overwinning in deze koers zal prolongeren. Hij zal daarvoor strijd moeten leveren aan 'n Coen Niesten, die zondag j.l. in Siebenge- wald voor vele prominente renners de bloemen in ontvangst nam, een Breure. van Amsterdam, van Leeu wen, Hofland, Jos Anraad, Ant. Boe ren, de Middelburgse Degens, van As, de Vries en Bram kool en onze plaatselijke favoriet C. Raas, die af gelopen weekend een verdienstelijke tweede plaats reed in een koers in België. ziet een veld van renners van minstens 40 man verzekert een prachtige koers op het mooie over zichtelijke parkoers. KAPELLE Collecten De in de Nederlands hervormde kerk te Kapelle gehouden collecten voor de diaconie en de eredienst hebben gedurende de maand augustus res pectievelijk 316,94 en 315.09 op gebracht, overigens juist afgeschaft zullen wor den; ondermeer kan gewerkt worden met spoorweg-voorkeurstarieven. Voorts is er 't Europese sociale fonds dat zich b.v. mot herscholing van ar beiders bemoeit. Over de Europese Investeringsbank als apart stimuleringsmiddel sprak haar voorzitter, de Italiaan P. Cam- pilli. Zij heeft speciale fondsen, o.m. voor dé verbetering van de infra structuur en de transportwegen in de onderontwikkelde gebieden. Op een door hem aangeboden lunch, sprak de Belgische minister van Eco nomische Zaken, de heer R. Schey- ven, tenslotte over de noodzakelijk heid van een keuze. Men kan niet al le streken tot ontwikkeling brengen en moet dus zoals het bedrijfsle ven doet een niet te kleine schaal kiezen. Wij hebben evenwel van het congres afscheid genomen in de over tuiging dat de Westersehelde in deze schaal zeker past. VEILING KAPELLE 18 september. Bramen I 118, II 92. Appe len en peren: James Grieve H 80-85 29, H 75-80 31, H 70-75 30, H 65-70 28—29, II 17, keuken 16—17, fabriek 12. Cox Orange Pippin ST 80-85 35, ST 75-30 39, ST 70-75 41, ST 65-70 42, H 80-85 34, H 75-80 37, H 70-75 *0—41, H 65-70 43, H 60-65 23, keu ken 23, fabriek 11. Ellisons Orange H 75- 85 28, H 65-75 28, II 16, keuken 18, fabriek 9. Tr. de Cronsels H 75-85 1920, H 65-75 18, H 11, keuken 11, fabriek 9','2. Jacq. Lebel H 75-85 13—15, H 65-75 14—15, II 9, keuken 10, fabriek 7}i. Br. Seedling H 90 en op 12, H 80-90 14, H 70-80 14, II 9, keuken 12, fabriek 8, Luttle le Blue H 60-70 22, n 11, keuken 15. Manks Codlia H 70-80 14, H 60-70 13, H 10, keuken 13: Conference ST 65-75 41.30—41.90, ST 55-65 84.70—35.20, H 65-75 40, H 53-65 32.40—32.70, keuken 21—25, fabriek 14. Bonne Louisse ST 65-70 40, ST 60-65 3710, ST 55-60 33.40— 34.10, ST 50-55 31, H 65-70 36, H-60-65 36— 37, H 55-60 32.20—32.70, H 50-55 30.60—30.95, II 15—16, keuken 24—27, fabriek 14—16. B. Hardy ST 75-80 60, ST 70-75 02, ST 63- 70 53, ST 60-65 54, H 70-75 57—58, H 65-70 50—51, H 60-65 54, II 30.60—31.90, keuken S5, fabriek 18. Maagdepeer H 65-75 24, H 55-65 20.95—22,80, H 8V2—9, keuken 12. Her- zogln Elza H 70-80 28, H 60-70 26, II 0V2— 10. keuken 13, fabriek 7. Br. Lebrun H 70-80 31, H 60-70 32, H 55-60 27, II 10, keu- ken 17, fabriek 8. Br. Durondeau H 65-75' 33—34, H 55-65 29, II 10, keuken 8. Fit- maston Duchesse H 75-85 28, H 65-75 26.10, fabriek 8, Seigneur d'Esperen H 60-70 38, H 50-60 26, II 13. Spaanse Wijnpeer H 60- 70 27, H 50-60 25, II 15, keuken 12. Gepl, kroetappelen 4. VEILING KRABBENDIJKE 18 sept. Conference huish. 65-75 39, hulsh; 55-65 32, hulsh. 70-75 38, hulsh. 65-70 40, huish. 00-65 37, huish. 55-60 28, II 16. keu ken 24, fabr. 17, Trïomphe de Vienne hulsh. 75-80 47, huish. 70-75 48, huish. 65-70 48, huish. 60-65 43, II 38, Beurré Hardy huish. 75-80 57, huish. 70-75 59—60, huish.' 65-70 51—53, huish. 60-65 53, n 30—33, keu-" ken 29—32, fabr. 17—29, kroet 9—18. Bonne Louisse d'Avr. st. 80-65 41, st. 65-60 35— 36, huish. 50-55 33, huish. 65-70 42, huish. 60-65 33—39, hutsh. 65-60 35.20, huish. 50- 55 32.80—33, li 17, Keuken 22—28, fabr. 16—' 19, kroet 6—16. Herz. Elsa huish. 70-80 19, huish. 60-70 21, II 12—13 fabr. 10, kroet 12—13. Bramen I p. doos 28—30, n p doos 30. Pitmaston Duchesse hiush. 75-85 29, huish. 65-75 29, n 21. Manks Codlin keu ken 18, fabr. 12—13. Cox's Orange Pip pin st. 80-85 29, st. 75-80 33, st. 70-75 33, St. 65-70 42. st. 60-65 44, huish. 90-95 26, huish, 05-90 29, huish. 80-85 30, huish. 75-80 34, huish. 70-75 38, huish. 65-70 43, hulsh. 00-65 39, keuken 20—23, fabr. 3—14. kroet 8, val 13. Ellisons Orange huish. 85-90 26, hulsh. 80-85 28, huish. 75-80 30, hulsh. 70- 75 29, huish. 05-70 27, II 20—23, keuken 20 —22, fabr. 7—14, kroet 9—11. James Grieve huish. 75-80 30, hulsh. 70-75 31, huish. 65-70 29—32, II 21, keuken 22. Verpakt fruit: Bonne Louisse d'Avr. st. 65-70 47—48, st. 60-65 45, st. 55-60 39, hulsh. 65-75 45, huish. 60-65 43, huish. 55-60 30. Ellisons Orange .st. 85-90 39, st. 30-35 41, st. 75-80 44, st- 70-75 45, st. 65-70 39. Cox's Orange Pippin St. 80-85 50, st. 75-80 47, st. 70-75 46, huish. 80-85 46, huish. 75-80 43, huish. 70-75 35. Coöperatieve Vêliiwse eïerveiling Bar- neveldEde: weekaanvoer circa 1.100.000. Handel vlug, notering eie ren van 44-55 gram f 8.10-f 9.97, eie ren van 50-60 gr. f 10.35-f 15,26; eie ren van 60-69 gr. f 15.50-f 17,71, alles per 100 stuks. Eierveiling s.b.e.: aanvoer 270.000" stuks. Handel vlug. Notering eieren 49-55 gr. f 9.75-f 13.—; eieren 55-60 gr. f 13.51-f 15,11; eieren 60-70 gr. f 15,31-f 17,88, eëneieren 51-05 gr. f 6.50-f 10.75, eendeieren 67-73 gr. f 11,38-f 12,24, ailes per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer 1.900.000 stuks. Vlotte handel in grote eieren, kalme handel ln kleine. Notering: kippe-eie- ren van 60-64 gr. f 16.00-f 17.00. Alge mene prijs f 16.50 per 100 stuks, kilo prijs f 2.66, basis 62 gr., henne-eieren f 8.75-f 14,75, kiloprijs f 1.95-f 2.59, 45-60 45-58 gr. Prijsnotering Gelders-Overijselse ver eniging van eierhandelarèn. Grote eieren f 16,25-f 16,75/ gewicht 62-88 gr., kleine eieren f 13.75-f 16.00, ge wicht 56-61 gr., henne-eieren f 8.00- f 10.00, gewicht 39-49 gr. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf: Maandag 22 september 1958 Aijlngton Pippm, 70 mm cn up. Donderdag 25 september '58 Cox's Orange Pippin, alle maten, op 5 mm sorteren. Glorie van Holland, alle ma ten, met gele tint. Ster appel, alle maten, rood ge kleurd. Lanes Prince Al bert, alle maten. Laxton's Superb. 65 mm en op, met rode blos, op 5 mm sorte ren. Conference, alle maten. Pre sident Loutreuil, alle ma ten. Legipont, 55 mm en op. Voor de geplukte appels geldt, dat Zigeunerin, Mank's Codlin, James Grie ve, Transp/ne Croncels en Ellison's Orange a, 18 kg per kist aangevoerd moe ten worden, de óverige ras sen a 20 kg" pet; kist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3