Vakschool voor Meisjes te Gofes wordt eind september betrokken SEUL mm Zeeuwse Almanak Amerikaanse plattelands- jongens in Zeeland. Deltawerken in Zeeland in 1959. „DOE HET ZELF" BETEKENT MEER WERK VOOR SCHILDERS Pracht handen Naar betere verbinding Antwerpen-Z.-Vlaanderen DE ZEEUWSE DANS DER AMUSEMENTSCIJFERS Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1058 MODERN EN RIANT GEBOUW In december de officiële opening Aan liet eind van deze maand zullen drie van de vier vleugels van de nieuwe Vakschool voor Meisjes aan de Bergweg te Goes in gebruik worden genomen. De officiële opening zal evenwel nog enkele maanden op zich laten wachten: zeer waarschijnlijk zal de school half december worden geopend, waarbij dan tevens af scheid zal worden genomen van de huidige directrice, mej. W. C. Weststeijn, terwijl de nieuwe directrice, mej. H. J. fries, zal worden geïnstalleerd. In totaal heeft de bouw van de school ruim 2% jaar geduurd, hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit, dat men bij het begin van de bouw op onver wachte moeilijkheden stuitte. Latei- heeft de aannemer het werk stop moeten zetten, toen bleek, dat hij in financiële moeilijkheden verkeerde. Ongeveer een half jaar geleden is de verdere bouw van de school opgedra gen aan Van Waning Co. te Rot terdam, die met bekwame spoed de werkzaamheden ter hand heeft geno men. Thans zijn drie van de vier vleugels vrijwel gereed gekomen. Het betreft hier namelijk de blokken I, II en III, die een U-vorm hebben. De meest oostelijke vleugel, waarin het gymnastieklokaal en een waslokaal met elf douches komen, is voorlopig nog niet klaar. In de vleugel langs de Kamperfoelie straat zijn de huishoudkundige afde lingen ondergebracht, zoals de keu kens uiterst modern en doelmatig ingericht en van de nieuwe elektri sche apparatuur voorzien het strijklokaal, de droogkamer en het waslokaal. Blok II is dé directievléu- gel, waarin naast een overblijflokaal annex kantine de verschillende loka liteiten voor het personeel zijn inge richt. In Blok in zijn de theorieloka len ondergebracht. In totaal zijn er vijf theorielokalen, zes naailokalen, vier huishoudlokalen, één kantine een gymnastieklokaal en verschillen de dienstkamers. Tussen de U-vormige vleugels komt een schoolplein van tegels met een rijwielbergplaats. Aan de zijde van de openbare Jan Ligthartschool is een muur rond de school gebouwd. De open ruimte aan deze zijde van de nieuwe vakschool zal worden benut als moestuin. Een bijzonder heid van deze riante school is, dat de stenen van de muren in de gan gen met zes veschillende kleuren verf zijn bestreken. Hierdoor heeft de school van binnen een bijzonder fleurig aanzien gekregen. Reinaert-feest in Hulst. Nadat de Reinaevt-optocht te Hulst is afgelopen, zal zondag 21 en 28 sep tember op dé Grote Markt het Ober- bayern-orkest „Orako" uit Bergen op Zoom een uitvoering geven. Als en tourage van de optocht wordt 's mid dags van 2 tot 3 uur een beiaardcon cert verzorgd op het carillon van de Sint-Willibrordus Basiliek. Voor het concert van het Oberbayern-orkest zullen op .de markt 1100 stoelen wor den gezet met bijbehorende tafeltjes. Verder zullen er kraampjes zijn waar een en ander kan worden geconsu meerd. Van half acht tot negen uur zullen de harmoniëen uit Lokeren, Moerbeke en Hulst musiceren. Hier na zal het Oberbayern-orkest weer de kiosk bestijgen om nog enkele uur tjes gezellige muziek ten gehore te brengen. VAN TOT BEGIN SUIKERCAMPAGNE. Het is weer zo ver. Volgende week zullen in Sas van Gent de eerste bie ten van dit seizoen worden aange voerd en dan gaan de suikerfabrieken weer draaien. Op volle toeren. Rond 22 september worden de eerste bieten verwacht en de „Coöperatieve" begint op 25 september met de verwerking. DAGPLUKKEN Het zijn wel dagen om te 'plukken, deze septemberdagen, vu het nog zo mert in Zeeland en er zijn mensen die de kunst van het plukken uitne mend verstaan. Er zijn vakkundige bramenplukkers, bessenplukkers en zelfs druivenplukkers de laatsten gaan elli jaar rond deze tijdnaar Frankrijk maar er zijn ook heel bekwame dagplukkers. Ge kunt ze vinden op zonnige terrasjes, achter een kleintje koffie of een kleintje pils. maar ook wel zo, zonder meer, in een duinpannetje, op een bankje in het park of op een muurtje langs de haven. Maar atlijd in de zon en al tijd de ogen wat toegeknepen, het ge laat devoot naar de koesterende zon geheven en, veelal zwijgend ook al zitten er drie naast elkaar. De ware dagplukker praat niet veel; hij geniet. Diep nadenken doet hij evenmin hij peinst zo maar wat voor zich heen. Over een vogeltje, dat tevreden en een beetje lui tsjïlpt over de koele klaarte van het pilsje of de verkwikkende geur van de kof fie over een wolkje dat traag langs Zeelands hoge hemel zeilt of over he lemaal niets. Dat laatste, zo menen loij te weten, komt nog het meeste voor en het wordt beschouwd als het beste bewijs voor het meesterschap ran de dagplukker.-Het niet denken. Het zo maar zitten te zitten. Een verrukkelijke toestand, die zich maar moeilijk omschrijven laat. Tenzij ge er eens even rustig voor gaat zitten in de zon, achter de koele klaarte van een pilsje. Maar dan komt er van schrijven weer niets meer. Helemaal niets tri eer Men verwacht een goede oogst, met een hoog suikergehalte, mede dank zij het gunstige weer van de Inatsto weken. Tijdens de acht tot tien we ken durende campagne zullen in de suikerfabrieken weer enkele honder den seizoen-arbeiders werk vinden. TENTOONSTELLING. In Hulst wordt tot 30 september in het raadhuis een tentoonstelling ge houden. onder de titel „Wie was Vin cent van Gogh?". Doze expositie zal dagelijks van negen uur tot half één en van twee tot vijf uur te bezichti gen zijn, behalve op zaterdagmiddag. Op de zondagen 21 en 28 september (de dagen van de Reinaertstoet) ia de tentoonstelling, die gehouden wordt onder auspiciën van het ge meentebestuur, 's middags van half twee tot vijf uur te bezichtigen. BUNKER VERDWIJNT. In Killand-Bath is een begin ge maakt met liet verwijderen van de uit de oorlogsjaren stammende bunker, die geplaatst werd op de hoek van de zeedijk, nabij liet kustlicht. Teneinde liet kustlicht voor beschadiging door wegsprin gende brokken beton te vrijwaren is het netjes „verpakt" in stro. Zo voorkomt inen, dat met de bunker het kustlicht zou verdwijnen AARDBEIEN. Uit diverse plaatsen komen meldin gen binnen van gelukkigen, die dank zij bet fraaie nazomer-weer nog van aardbeien kunnen profiteren. Zo plukte de heer De Hollander te Mid delburg nog een half pondje van die sappige vruchten in zijn tuin en in Bruinisse gbeurde dat bij diverse in woners eveneens. „De oogst bedraagt natuurlijk geen kilo's meer", zo schreef onze correspondent, „maar enkele tientallen aardbeien per dag toch nog wel". UIT NOORWEGEN. Helemaal uit Noorwegen kwam een vogel gevlogen en wel een meeuw. Het dier „landde" in Koudekerke, al waar de heer C. de Nooyer het van een ring ontdeed, waar op te lezen stond „Sravauger-museum, Noorwe gen - 50805. Ons aller Barend Zwerf- mans stuhrde de ring op naar liet vo geltrekstation in Leiden. De nieuwe vakschool voor meisjes in Goes, die eind september in gebruik genomen zal worden. Foto P.Z.C.) Bestuur Visserijen Zeeuwse Stromen In de memorie van toelichting op de begroting van financiën voor 1959 wordt medegedeeld, dat de personeels bezetting van het Bestuur der Visse rijen op de Zeeuwse stromen met twee man kan worden ingekrompen. De personeelsuitgaven zijn geraamd op 233.150. Aangezien in 1959 geen bijzondere voorzieningen aan de dienstvaartuigen worden verwacht kunnen de materiële uitgaven lager worden geraamd, namelijk 85.900. Leergang A.N.N.W. op 13 november te Goes. De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.WH, zal ais vervolg op de vierde Nationale Verkeerstechnische Leergang, één- daagse regionale leergangen organise ren, Deze regionale leergang zal op donderdag 13 november a.s. te Goes worden gehouden. Ir. F. H. van der Linden van Sprank huizen zal in deze bijeenkomst spre ken over: „Weggebruiker en wegbe- heerder"; de heer B. W. Quist over: „Hét markeren van wegen en straten binnen de bebouwde kom" en de heer J. A. te Kromme over „Markeringen van wegopbrekingen en wegomleggln- gen". Ir. A. E. J. Nap zal tenslotte het onderwerp: Leiding of misleiding, „Enkele beschouwingen over verhar dingsbeeld en wegbeeld" behandelen. Weinig nieuw mosselzaad op Zeeuwse banken. De eerste dag van de openstelling der mosselbanken op de Zeeuwse Stromen is een teleurstelling gewor den. Daar er op verpachte percelen hier en daar nogal wat zaad gevallen is, werd vermoed, dat ook op de daar toe geëigende banken ook wel zaad- val zou zijn. In de Laagte van Renes- se en nabij Scharendijke werd echter zo goed als geen nieuw zaad gevon den, Daarom begon men maar te vissen, op de bank, die enige maan den geleden voor het vissen van mos selzaad was opengesteld. Doch ook daar was niet bijzonder veel te vangen, daar dit natuurlijk enkele maanden geleden al was ge daan. Aanbesteding baggerwerk in tramhavens Zijpe De directie Zeeland van Rijkswater staat heeft woensdag te Middelburg aanbesteed het uitvoeren van bagger werk in de tramweghavens van het Zijpe gedurende het jaar 1958. Inge schreven werd de raming is per vierkante meter als volgt: N.V. Bagger Mij. Bos en Kalis, Slie- drecht 1,95; N.V. A. J. van Haat ten Den Haag 1,95; N.V. Bagger Mij. „Holland", Hardinxveld 1,97; Fa. A. Kraaijeveld Pzn., Zwijndrecht 1,99; D. Blankevoort Zn. N.V., Bloemendaal 2,21; N.V. Mij. tot Aann. van Waterb. werken, v. h. A. Hofman, Haarlem 2,27. De gunning werd aangehouden. (Advertentie) Uw koper glanst als goud! Een paar druppels C*-va-seul metaal poets enroetsUw kandelaar, huisbel of gaskraantje glimt als nooit tevorenEn het blijft Veel langer mooi 54 ct. ill, Phyllis Joan Nccondlno uit Clinton In de Amerikaans» staat Indiana, Rose mary Weiss uit Jackson in de staat Missouri, Herman Henry Felstehau- sen uit Clark In Zuid-Dakota en Jackie Den/,11 Huff uit Ava in Mis souri, vier Amerlkuanse plattelands- jongeren die op het ogenblik over eenkomstig het „International Farm Youth Exchange Project" (I.F.Y.K. P.) lil 'Nederland verblijven, zijn naar hun vijfde en laatste logeeradres hier te lande vertrokken. Eerst hebben zij in Den Haag nog gezamenlijk deel genomen aan de viering van do dit jaar enigszins verregende Prinsjes dag, thans zijn zij leder afzonderlijk tot ongeveer 18 oktober onderge bracht bij families In de provincie Zeeland. Phyllis Secondino, die achtoroonvol- Eens reeds te Wijk en Aalburg in het and van Heusden en Altena, te Blankenham in Overijsel, te Nu- mansdorp In Zuid-Holland en to Llni- bricht in Limburg is geweest, geniet gastvrijheid bij de familie G. Weyns, „Bronztcht" te Terneuzen. Rosemary Weiss, die respectievelijk reeds te gast is geweest te Rutten in de Noordoostpolcler, te Ritsumazljl in Friesland, te Alphen aan de Rijn en te Katwijk aan de Maas (Limburg), logeert bij de famillo C. M, Quaak te IJzendijke. Herman Felstehausen heeft de eerste vier gedeelten van zijn verblijf in Nederland achtereenvolgens doorge bracht te Emmeloord in de Noord oostpolder, te Oudega (H.O.) in Friesland, te Vijfhuizen onder Haar lem en te St. Anthonis in Oost-Bra bant. Hij is momenteel te gast bij de familie P. S. Dekker te Zuidzandé. Jackie Huff ten slotte, die later in Nederland is gearriveerd dan de drie andere jonge Amerikanen en twee bezoeken op hen achter is, heeft reeds gastvrijheid genoten op bedrij ven te Warfhuizen in Groningen en in de buurt van Simpelveld in Lim burg. Hij logeert nu bij de familie J. de Jager te Kapelle-Biezelinge. Het internationale programma voor de uitwisseling van plattelandsjonge ren, zoals het I.F.Y.E.P. hier wordt genoemd, wordt aan Amerikaanse zijde onder meer uitgevoerd door de „4-H Clubs" (Head, Heart, Hands, Health), de bekende Amerikaanse plattelandsjongerenorganisaties. In Nederland wordt het programma, dat vergroting van het internationale be grip en verbetering van de interna tionale verstandhouding tot doel heeft en uitsluitend uit particuliere bron wordt gefinancierd, voorbereid en uitgewerkt door het „Centraal Comité voor Uitwisseling van Jonge Boeren en Tuinders" in samenwer king met de afdeling landbouw van de Amerikaanse Ambassade In Den Haag. Twee Nederlandse meisjes en twee jongens brengen op het ogenblik overeenkomstig het I.F.Y.E.P. een te genbezoek aan de Verenigde Staten. Zoals gemeld, is in de rijksbegroting 1959 een bedrag van f 74,5 miljoen voor het Deltaplan opgenomen. Hier onder zijn begrepen f 2 miljoen voor de werken voor de afdamming van de Grevelingen, f 9.8 miljoen voor de afdamming van het Veersegat en f 6.8 miljoen voor de bouw van de schutsluis in de Zandkreek.Voor de bouw van de spuisluizen in de in het Haringvliet gereedgekomen bouwput is f 30 miljoen uitgetrokken. Fruitfee vandaag naar Noord-Beveland Ondanks drukke „regeringszaken" heeft de Zeeuwse fruitfee, die alweer vijf dagen over Goes regeert, kans gezien voor vandaag een „snoep"- reisje naar Noord-Beveland te orga niseren! De fee zal namelijk op dit eiland enkele fruitkwekers en na tuurlijk ook de boomgaarden met eon bezoek vereren. Zij vertrekt met de boot van vijf over half twee uit Wolphaartsdijk naar Kortgene. In Kortgene. Kats en Colijnsplaat zal zij enkele fruitbedrijven bezoeken. Morgen vrijdag zal de fee een toer maken door do Zak van Zuid- Beveland, waarbij bezoeken aan 's- Heerenhoek en Oudelande op het programma staan. Woensdag heeft de rruitfee tal van ouden van dagen in tehuizen te Goes van haar heerlij ke produkten uit de Zeeuwse boom gaarden voorzien. SCHILDERSPATROONS IN VLISSINGEN BIJEEN Congres behandelde vele problemen. „DOE HET ZELF", roepen de verf- f abrikan ten in hun reclamecampag nes en zij dringen er bij boer, burger en buitenlui op aan nu eens zélf die deur, boekenkast, stoel of wat dan ook een verfje nodig mag hebben, een modern tintje te geven. En vele „amateurs" dóen het inderdaad zelf. Minder werk voor de beroepsschil ders „Neen", zei voorzitter W. van Krimpen van de Bond van Neder landse Schilderspatroons, die giste ren met een uitvoerige rede de Jaar vergadering van deze bond In Bri tannia te vlissingen opende. „Want, zei hij, „het publiek wordt meer „verf-minded", men waardeert het vakwerk en daardoor gaan de werk opdrachten voor de schilder zich ver meerderen Hij noemde dit zelfs één van de reden, dat de bestedings beperking in de vorm van minder opdrachten zich In het geheel niet laat gevoelen voor de Nederlandse schilders. Verder sprak de heer Van Krimpen ook over de overbetallng. In de nieuwbouwsector is het op enkele plaatsen tot spanning gekomen, toen Advertentie fut**5" Hamea-Gelei Het Is de Hamamtlit die 't 'm doat Teraardebestelling van de heer W. P. Gebraad in Krabbendijke Onder grote belangstelling Is woens dagmiddag op do begraafplaats te Krabbendijke ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer \V. P. Gebraad, in leven oud-wethouder der gemeente. Aan de groeve werd het woord ge voerd door burgemeester L. Cnossen, die de figuur van de oud-wethouder schetste. Hij herinnerde er aan, dat het pas ruim 14 dagen is geleden, dat de overledene afscheid heeft ge nomen van de gemeenteraad. De heer Gebraad was een man, die veel voor onze gemeente heeft betekend en zeer "ezien was bij de inwoners, aldus de ieer Cnossen, „Hij deed zijn werk met liefde, trouw en toewijding". Ver volgens sprak wethouder G. van Vel- zen enkele woorden van medeleven, waarbij hij tevens wees op de liefde van de overledene voor zijn Heer en Heiland. Namens de kerkeraad der Hervormde Kerk, het schoolbestuur en het bestuur van de C.H.-lilesver- enlging, wees de heer H. M. de Looff er op, dat de heer Gebraad vele acti viteiten heeft ontplooid. Op velerlei wijze heeft hij zijn beste krachten aldus spre Slani aan de gemeenL leer. Namens de Kamerkring Zeeland van de C.H.U. werd gesproken door de heer C. Philips© uit 's Heer Arendskerke, lid van het college van Gedep. Staten. Ook hij noemde dc heer Gebraad een eerlijk en hard werker. Vervolgens las ds. Van Leeuwen uit Johannes 9 de verzen 1 tot en mot 5, waarna hij Het Onze Vader-bad. Een neef van de overledene dankte na mens de familie voor de belangstel ling. De Belgische minister van openbare werken, Meyers, heeft ter verkrijging van een betere wegverbinding tussen Antwerpen en Zeeuwsch-Vlaanderen besloten een weg te laten aanleggen tussen Antwerpen-linker oever en Kallo. Men zal binnenkort met het werk beginnen. Weer peren naar België Tot. nader order zal België do invoer van peren uit Nederland weer toe staan, in de kwaliteiten Extra standaard, Standaard en Hulshond I. Daar meu elke dag de grensopenstel- ling verwacht, zijn er de laatste da gen door de handel reeds aankopen gedaan voor bestemming België. De ze toestemming tot Invoer omvat alle variëteiten. (Slot van pag. 1) makelijkheidsbelasting. Althans in die gemeenten, waar zulk een bolas- ting wordt geheven, In Nederland zijn namelijk 138 (kleine) gemeenten waar deze belasting niet werd gehe ven, maar daar zo schrijft het Centraal Bureau vinden slechts zelden vermakelijkheden van enige betekenis plaats. Inwoners van der gelijke plaatsen zoeken vertier in naburige gemeenten, waardoor ook zij toch in de belasting bijdragen Van de 101 Zeeuwse gemeenten zijn er 51 met een verordening op dc ver makelijkheidsbelasting (waarvan 5 zonder belastingopbrengst) en 45 zon der zulk een verordening. In die 51 gemeenten mét de ver ordening ken men weer diverse soorten vermakelijkheidsbelasting. Zo zijn ér 40 met een belasting op de toegangsbewijzen; 5 met een contributièbelasting; 30 hebben er ook nog een oppervlakte-belas ting bij; 7 „in staangeld begrepen belasting"; 32 gemeenten kennen ook nog een vastrechtheffing; 2 werken met afkoopsommen en in nog eens twee andere gemeenten kent men nog „andere" (niet met name genoemde) heffingen. Tja, en dan tenslotte de opbrengsten fers naar de belastingsóórt: 262.000 uit de belasting op de toegangsbewij zen; 1000 contributiebelasting; 20.000 oppervlaktebelasting; 1000 „in staangeld begrepen belasting"; 10.000 vastrechtherfingen en niets uit afkoopsommen of andere heffin gen. In totaal 294.000. Voor de diverse soorten van cultuur en amusement inde men over 1957 uit de belasting „op van gemeente wege uitgereikte of afgestempelde toegangsbewijzen: 172.000 van de bioscopen; 15.000 van sportuitvoe- ringen; 8000 van toneelvoorstellin gen; 1000 van concerten en 66.000 uit „andere takken van amusement". In totaal 262.000. Voor de liefhebbers tenslotte over dit laatste bedrag dan nog enkele ver gelijkende cijfers: Groningen 924.000; Friesland 607.000; Dren- i f 585.000 en Noord-Holland f 7.442.000. Zeeland blijft in alle opzichten aan de bescheiden kant. Overigens blijkt uit deze cijfers nog, dat in 1957 in vrijwel alle provincies het bioscoop bezoek aan de kop ging, gevolgd door „andere amusement", nehalVO In Drente waar 727.000 bioscoopkaart jes werden uitgereikt, tegen 779.000 voor "uitvoeringen. bleek, dat in tariefwerk overbetalin- gen van 90 tot 100 procent plaats vonden... Het College van Rijksbemiddelaara heeft hierop meegedeeld, dat 30 is toegestaan. Een hogere uitbetaling mag niet worden gedaan dan na con trole van de uitvoering en de kwali teit. In dit verband wees hij op de moeilijkheden, die in Amsterdam over (leze kwestie waren ontstaan. Scherpe kritiek had hij op de „Risico groep Schildersbedrijf", omdat men daar volkomen volgens de letter van de wet handelt. „Het is voorgeko men," aldU3 de voorzitter, „dat een uitbetaling niet geschiedt als een ziekteaangifte één dag te laat komt of zelfs als bijvoorbeeld het huisnum mer van de patiënt niet is vermeld". Over dit laatste geval, dat zich af speelde in Noordscharwoude, moest zelfs worden geprocedeerd, voordat uitbetaling volgde. Hij deed een be roep op de heer D. Louterbach, direc teur van deze risicogroep, om een soepeler behandeling. Onder de velen, die hij in zijn wel komstwoord noemde, waren onder meer drie afgevaardigden van de Belgische bond. nee Nationale Utrecht, deed vervolgens verslag over deze onderwijsinstelling. Hij wees er onder meer op, dat het aan tal leerlingen nog steeds groeit (92 op de dagschool) en dat men dit jaar eindelijk tot een rigoureuze verbou wing is kunnen overgaan. Bijna een uur debatteerde men De heer Cramer, penningmeester van Schildersschool te nog over het schildersonderwijs, waarbij men vooral het conflicf iet tussen de Stichting Vakopleiding eu de Vereniging "tot Veredeling vau het Ambacht naar voren bracht. Tenslotte werd vast gesteld, dat de Bond in dit geschil „zijn goede diensten aan beide partijen zal aanbieden" om 7,0 tot een goede oplossing te komen. Uitvoerig werd ook gesproken over een door de Amsterdamse afdeling voorgestelde splitsing van de con gresdagen. Men wilde in het vervolg de algemene jaarvergadering in fe bruari houden in een centrale plaatB en in september twee congresdagen. Het merendeel der aanwezigen vrees de echter, dat in dat geval de „tra ditie van het congres'^ dan verloren zou gaan. Tot splitsing werd dan ook niet besloten, maar als compensatie werd vastgesteld, dat de voorzitters- en secretarissenvergadering der af delingen toegankelijk zal worden ge steld voor alle afdelingsleden. De subsidieregeling voor liet uitvoe ren van schilderswerk'(I5 van het rijk en 5 van de schilderspatroon) werd ook nog besproken. De voorzit ter wees er met. klem op, dat deze regeling is opgeschort, omdat er van Werkloosheid geen sprake is. De heer C. Wisse, voorzitter van de provin ciale afdeling Zeeland, zei dat men dit in Zeeland bijzonder betreurt, om dat in deze provincie veel patroons in eigen zak moeten tasten 0111 hun personeel aan het werk te houden. Een subsidie voor de opdrachtgevers zou ongetwijfeld meer werk tenge volge hebben. Tijdens de middagvergadering wer den nog vele suggesties en voorstel len van de afdelingen besproken. Tonslotte hield de heer P. G. van der Wcele, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond, een causerie over „Economische vrijheid of sociale zekerheid". Hij zei onder meer, dat het middenstandsbeleid al leen gevoerd kan worden als onder deel van het totale economische be leid. Hij kreeg het hierbij onder meer over expansie van de volkshuishou ding (vergroting van het nationale Inkomen en scheppen van meer werkgelegenheid), over bestedings beperking, prijsstabilisatie en ven nootschapsbelasting. Vandaag wordt dez voortgezet. deze vergadering Advertentie I Een grandioze beurmet vele I nieuwe snufjet. I ATTRACTIES o.a. Het Kogelhuis Historische interieurs Doe-het-zelf sectie Wedstrijden „huishoudelijke bedrevenheid" MODESHOW I Elke dag uitreiking van een aantal waardevolle cadeaux I AHOY' GEBOUW «OTTERDAM l/m 24 SEPT. VANDAAG Middelburg Electro: „Therese, de be geerde vrouw", 19 en 21.15 uur, 18 j. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9 18 uur. Bogardzaal: Bijeenkomst chr. platte landsvrouwen, 2.30 uur. Zwembad: recordpoging mej. T. Daal huizen, 18.30 uur. Vlissingen Alhambra: „De grote Ca ruso", 19 en 21 uur, a.l. Luxor: „Als Je alles wist", 20 uur, 18 J. Nieuwe Markt: „circus Van Bever", 20 uur. Britannia: Congres Nederlandse Schll- derspatroons, 9 uur. Scheldekwartler: Opening nieuwe zaal, 20 uur. Goes Grand: „St-Joan", 20 uur, 14 J. Grote Markt: Zevenhandbaltoernool, 19—22 uur. Grote Markt: Marseoncort door „Ho sanna", 22 uur. Zalen Krijger: Bloemen- en vogelten- toonstelling, 10—22 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2