W.-Z.-VUANDEREN TOONDE EEN UITSTEKENDE VEESTAPEL Circus Van Bever in Vlissingen Jeugd-Natuurweek met rally naar Valkenisse WALCHEREN in de Scheldestraat ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda MARKTBERICHTEN Binnen drie jaar woningen voor alle gerepatrieerden. Minister Zijlstra sprak over chr. middenstandspolitiek. Gedetineerde ontsnapt uit Haagse rechtbank DONDERDAG IS SEPTEMBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT, 1 21STE FOKVEEDAG OOSTBURG Fokkers schonken meer aandacht aan toilet Met een tevreden gebaar joegen ver scheidene fokkers en veehandelaren woensdagmiddag in Oostburg hun vee in de wachtende wagens. De Siste fokveetentoonstelling en markt was weer achter de rug. De organisatoren konden terugzien op een geslaagde dag, want de aanvoer was groot en over de kwaliteit had men niet te klagen. De arbiter, ir. W. L. Harm- sen uit Middelburg, verklaarde na afloop, dat deze fokveedag opnieuw duidelijk had bewezen, dat de fokke rij in West Zeeuwsch-Vlaanderen een hoog peil heeft bereikt. Het aange voerde vee, aldus ir. Harmsen was van goede kwaliteit en het verheugde hem dat steeds meer fokkers acht slaan op het toilet van hun dieren. Over het algemeen werd het vee keurig voorgebracht. Nadat de melkerij in 't West Zeeuws- Vlaamse gebied aanvankelijk wat was teruggelopen, heeft de fokkerij de laatste jaren zich toegelegd op de selectie van beter melkvee en men kwam ook na deze tentoonstelling weer tot de conclusie, dat men voor wat dit jongvee betreft kan wedijve ren met Walcheren. Er werden mooie dieren voorgeleid met een evenredige, gesloten bouw. Ook de oudere dieren voldeden aan de verwachtingen. Er was een sterk bezette collectie keurstamboek-koeien die qua exterieur de toets der kritiek konden doorstaan. De kampioenen waren goed. Bij de melkgevende was dit Tini van 't Eikenboschje van de gebroeders Rijckborst uit Sint Kruis. Slechts op de vorm van de uier van dit dier kon men enige aanmerkin gen maken. De kampioene van de droogstaande koeien was Janke 82 van G. Tas, Waterlandkerkje. Re serve-kampioene, melkgevend, werd Sonia, van A. Dierikx, Aar denburg, terwijl de jury Jans van Iz. Cijsouw-Stolk te Cadzand tot kampioene der droogstaande koei en uitriep. Deze koe kreeg een lc prijs, maar werd kampioene omdat Corrle van A. J. Verhage-Hoste uit Schoondij- lte, een twaalfjarig dier, dat uitge roepen werd tot de beste keurstam- bóèk-koe en Tosca van de Belt van A. E. de Milliano-Plasschaert, Oost burg, die respectievelijk de la en lb prijs hadden gekregen, reeds eer der kampioenen waren geweest en dus tijdens deze tentoonstelling niet mèedongen naar de titels. De twaalf jaar oude Corrie kreeg bovendien de eerste prijs in de ere-produktleklas. Deze koe leverde tijdens tien melk- perioden namelijk 68.364 liter melk van een hoog vetgehalte. Produktieklas Eerste In de produktieklas werd ver der Margriet 'SA van Urbain Maes uit Eedo. De tweede koe van de produk tieklas, Selma van J. de Rijcke-de Deckere te Sluis, kreeg bovendien 't predikaat „koe met de beste uier". Het dier kreeg in de rubriek keur- stamboekkoeien een lc prijs. De stieren waren vrij goed. Een klas apart vormde de K.I.-stier Rotterda Smits 45 van de K.I.- vereniging, die kampioen werd. Het dier was in prima conditie en werd uitstekend voorgeleid. Een succes voor de stierenvereniging „Eendracht maakt macht" te Oostburg was dat de afstammelin gen van de stier SJoerd als groep een eerste prijs kregen. Circus Van Bever heeft bij het cir- cusminnend publiek van Zeeland een naam op te houden. Door de Jaren heen heeft het zich ook in dit gewest vooral populariteit weten te verwer ven door het brengen van het echte, onvervalste paardenspel. De bezoe kers, die gisteravond bij de première onder het groene tentdak van de zes- master op de Nieuwe Markt te Vlis- singen, rond de piste zaten geschaard, hebben kunnen constateren, dat Van Bever ook tlians zijn naam weer alle eer aandoet. Want hoewel het circus op zijn tournee van dit jaar, dat in de komende weken o.m. nog langs Goes, Hulst en Terneuzen voert, met een aantal klinkende acobatiek- en clownnummers komt, is en blijft terecht aan de paardendressuur een zeer belangrijke plaats inge ruimd. Het prachtige materiaal, dat als al tijd uitmunt door zijn verzorging, wordt allercharmants voorgebracht door Ilonka Karoly kleindochter van het echtpaar Van Bever die als ballerina en hogeschoolrijdster opnieuw bewijst over bijzóndere kwa liteiten te beschikken. Ook de dres suur van de Friese en Arabische hengsten door Eugene Karoly ontlok te gisteravond menig applaus. Drie uur lang wordt de aandacht van het publiek geboeid gehouden met een afwisselend en werkelijk spectaculair programma. Sensatie is er volop. Het Italiaanse duo Domini- cy doet met zijn evenwichtsspel in de nok van de tent, het publiek de adem inhouden en de 2 Joselly's om maar een greep te doen laten knappe staaltjes van acrobatiek zien. Bijzonder geslaagd is voorts het op treden van de trampoline-springers. Drie Italiaanse clowns brengen een geestig en goed muzikaal nummer en niet minder aardig is de honden- en apenrevue alsmede het optreden van de rekenende hond. Twee kolossale olifanten brengen het exotische tint je In dit programma, terwijl een troep Marokkaanse springers voor een daverend slot zorgt. Tot en mét zaterdagavond is Circus Van Bever nog in Vlissingen te zien. Benoeming waterschap Bij koninklijk besluit ls benoemd tót voorzitter van het waterschap de Hogerwaardpolder, mr. J. Thielen te Kloetinge. Ook de koe Liza van A. Dierikx te Aardenburg kreeg met haar afstam melingen een eerste prijs. De vader van déze laatste groep dieren was eveneens Sjoerd. Tijdens deze tentoonstelling was dui delijk te constateren, dat de veesta pel in West Zëèuwsch-Vlaanderen in uniformiteit sterk ls vooruitgegaan, dit dank zij de resultaten behaald door eigen fokkers en anderzijds dank zij aankopen van jong fokvee uit Friesland. Op de gedetailleerde uitslagen komen v/lj nog nader te rug. Bij de geiten werd tenslotte Greta 4154 kampioene. Bij de scha pen waren de uitslagen: kampioen rammen een dier van A. J. Temmer man, Hoofdplaat; kampioene Ooien Z 3739, van Jac. de Feijter; reserve- kampioen rammen, een dier van A. Kools, Zuldzande; reserve-kampioene ooien 4852 F., van A. van de Slikke, Sluis. Beste ram-lam 1715 van Jac. de Feij ter, Schoondijke, beste ooi-lam 4857 van Iz. J. Risseeuw, Breékens. Beste tweetal 4845 en 4852 F van A. van de Slikke, Sluis. Varkens: kampioen be ren van B. Meijer.van de Abeel, Eede; reserve-kampioen van R. C. Jansen, Waterlandkerkje. Handelsvee: kam pioen, inzending van Th. Dierikx, Schoondijke en reserve inzending van P. van Hijfte, Groede. Vetvee: kam pioen dlkbillen van E. van Voren, Philippine, kampioen ossen van J. A. Bertouj Oostburg; reserve J. van den Dries, Souburg; kampioen vaarzen van C. Pijfferoen, Eede; reserve van P. van Hijfte, Groede. Twee jeugdorganisaties, die zich met de natuurstudie bezig houden, de C. J.N. en de N.J.B., zullen voor de le den van de bij de Middelburgse Jeugdraad aangesloten jeugdorgani saties een „Jeugd-Natuurweek'1 or ganiseren. Op deze wijze hoopt men Middelburgs jeugd in contact te brengen met het natuurschoon van Walcheren, waarbij tevens aandacht kan worden geschonken aan het pro bleem van de natuurbescherming. Zo is er zaterdagmiddag 20 september a.s. een jeugdrally voor kinderen van acht tot twaalf jaar, die in de omge ving van Valkenisse zal worden ge houden. In een „groot natuurspél", waaraan voor de kinderen fraaie prijzen ver bonden zijn, zal het beschermen van de natuur worden betrokken. Om half twee vertrekken de deelnemende kinderen op de fiets vanaf het Karei Doormanplein op het Zand. Aan deze rally is ook een picnic ver bonden, tijdens welke de prijzen van de wedstrijd zullen worden uitge- In dezelfde week, op woensdagavond 24 september wordt in de aula van de uloschool aan de Olmenlaan de mooie natuurfilm „Door het rietland" vertoond. Op de zaterdagmiddagen 27 septem ber en 4 en 11 oktober zullen nog ex cursies naar Oostkapelle de om geving van Westhove worden ge organiseerd. Vier Middelburgse boek handelaren hebben zich bereid ver klaard in hun etalages speciale aan dacht te vragen voor literatuur be treffende de natuur. Collecten Te Ritthem bracht de gehouden col lecte ten bate vart „Draagt Elkanders Lasten" op 71,58. MIDDELBURG Scholingsleider N.V.V. sprak voor M.B.B. In de grote zaal van de „Gouden Poorte" vergaderde woensdagavond de Middelburgse Bestuurders Bond van het N.V.V.spreker van deze avond was de heer J. Molenkamp uit Amsterdam, de scholingsleider van het N.V.V. De scholingsleider besprak de terug gang van het aantal bezoekers aan vergadering en cursussen om dit tegen te gaan heeft het N.V.V. de scholingsdlenst herzien en is met het Invoeren van zogenaamde „gespreks groepen" een begin gemaakt. Zo zijn reeds virhonderd gespreks leiders opgeleid hiervan is Middel burg er thans vier rijk die de plaatselijke moeilijkheden In de ver schillende besturen zullen bespreken. Het opwekken van de verflauwde in teresse- voor het doel en streven van de vakbeweging behoort tot de taken fan deze gespreksleiders. Deze win ter zullen opnieuw negenhonderd ge spreksleiders worden opgeleid. De voorzitter van de Middelburgse Bestuurders Bond, de heer J. Goossen deelde aan het slot van de vergade ring nog mee, dat de afdeling Mid delburg van de Vrouwenbond van het N.V.V. op, 7 oktober a.s. in de „Gou den Poorte" het tienjarig bestaan hoopt te herdenken. Als data voor twee ontwikkelingsavonden zijn 19 november en 4 februari a.s. vastge steld. De volgende ledenvergadering zal op woensdagavond 1 oktober Worden gehouden. VLISSINGEN Van onze adverteerders Vlissingen heeft er een zelfbedie ningswinkel bij! Ditmaal zelfs een volledige zelfbedieningszaak, want alles praktisch niets uitgezonderd ligt af voor de klant klaar, precies afgewogen en keurig verpakt. Dat is -de winkel van de coöperatie „Broe derband", die in nauwelijks zeven we ken tijds een ware metamorfose heeft ondergaan. De oude kruide nierswinkel in de Scheldestraat ls na melijk herschapen in een ruime, lan ge zaak, waar ge langs de overzich telijk uitgestalde kruidenierswaren kunt lopen en zélf alles mag nemen wat ge nodig hebt. En Iedere bezoe ker weet direct waaraan hij toe is, want elk produkt, hoe klein of groot ook, is geprijsd. Men vindt er vanzelf sprekend alle kruidenlersprodukten, maar bovendien vis, groente en ande re diepvrieswaren, alsmede vleeswa ren, die uitgestald liggen op een ge koelde en met glas afgedekte toon bank. Zelfs de kaas behoeft niet meer afgewogen te worden, want de „mo ten" liggen verpakt in cellofaan en geprijsd gereed. Plezierig voor de huisvrouwen moet het ook zijn met een grote natuurlijk elektrische koffiemolen de koffie te malen; naar keuze: fijn of grof. Al die aan trekkelijke produkten liggen uitge stald in een strak interieur, dat van zelfsprekend door de moderne kleu ren en de uitstekende verlichting een bijzonder frisse aanblik heeft. Vrij dagavond opende de voorzitter van de coöperatie, de heer S. de Graaf met trots en vreugde deze nieuwe zaak. Hij vertelde nog, dat hij samen met de directeur, de heer F. de Rooij, een studiereis naar Engeland had ge maakt en dat het bestuur en de raad van commissarissen tenslotte na een lang beraad tot het belangrijke be sluit waren gekomen: eén zelfbedie ningszaak. Dankwoorden had hij voor architect Jobse, de aannemers Post en de elektrotechnicus L. J. van 't Westende. Tenslotte wenste hij de chef, de heer J. Vos, en de vier winkelmeis jes alle succes toe. Door het in wer king stellen van de koffiemolen open de hij de zaak symbolisch. Velen wensten het bestuur daarna nog ge luk. Dezelfde avosld nog kwamen ook de ledenraad én de vrouwenbond een kijkje nemen en vanochtend om tien uur gaat de zaak voor het publiek open. Floralia-tentoonstelling. Zaterdag a.s. zal in de Bonedijke- school te Vlissingen een Floralia- tentoonstelling worden gehouden. De Inzendingen bestaan uit plantjes, die in het voorjaar aan de leerlingen van deze school zijn uitgereikt. RITTHEM Collecte De Unie-collecte voor de Scholen met ?e93 84 bracht te Ritthem op WESTKAPELLE Wedvlucht De P.V. „De Zwaluw" te Westkapelle hield een wedvlucht vanuit Parke* stone over een afstand van 160 km. Er waren 61 duiven in concours Eer- ste 10 prijzen: 1 en 4 3. J. Klelnèpier; ï,en 8 S Jonsepier; 3 w. Llevense; S H. v. Sighem ;7 W. Brasser; 8 A. Huibregtse; 9 en 10 C. Sebrogts, Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEKEN OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, de volgende verzoe ken met bijlagen ter Inzage lig gen van: De Vereniging „De Ruyterschool", al hier, om vergunning tot het oprichten van werkplaatsen, waarin zullen wor den geplaatst 14 elektromotoren, met een gezamenlijk vermogen van 38.5 pk, alsmede gas- en zuurstofflessen op het perceel Hobeinstraat (schoolgebouw): de heer P. J. S. SnaaUcr, oude Markt 41, alhier, om vergunning tot het oprichten van een Inrichting voor het bakken voedings- en genotmiddelen in oliën en/ of vetten in het perceel Oude Markt 4i; de heer W. Kaljser, Hercules Segherslaan 39—41, alhier, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bakken van voedings- en genotmidde len in oliën en/of vetten in het perceel Hercules Segherslaan 3941. Gedurende tien dagen, te rekenen van 18 september 1958 af, bestaat voor een leder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen van deze ver gunningen in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op dinsdag 7 oktober a.s. des v.m. resp. 10, 10.15 en 10.30 uur, ten gemeentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling be zwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake Ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvragers van deze ver gunningen en degene, die in< persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting Js verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd, degene die, zonder op de Openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig ls ln deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 18 september 1958. VLISSINGEN De wethouder van volkshuisvesting en bouwnijverheid is verhinderd heden spreekuur te houden. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 16 sept.: Des patch van Gent; Vivo Van Gent; 17 sept.: Grurto van Antwerpen. ■'Vlissingen vertrokken op 17 sept.: Gru- no naar Mariestadt. Vlissingen gepasseérd naar Antwerpen öp 16 sept.: Fle.vo van Alicaqte; Borneo van HulL-Gent; Coeta van Swdnsea-Gent; 17 Sept.: Prins Willem van Oranje van Rotterdam: Feftdo van Londen: Solent van Londen-Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 18 sept.: Slamat naar Rotterdam; schie- dijk naar Rotterdam;'Nassauhaven naar Rotterdam; Frans van Seumeren naar Varberg-Gent; Vedette naar Huil; Eg- bert-Wagenborg naar Amsterdam; Dui velend naar Granton; Import naar Rot terdam; 17 sept,: Rlgel naar Brunsbuttel; Elda naar Londen; flevo naar Rotter dam. 1 TERNEUZEN Handboogschieting Aan de handboogschieting die woens dagmiddag ïn Terneuzen werd ge houden en georganiseerd was dóór de handboogmaatschappij „Dé Wester'-- schelde" namen 51 schutters uit ver scheidene plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen, Zuid-Beveland en België deel. Na een spannende strijd wér den de volgende resultaten bereikt: Hoogvogel: H. Meert, Sluiskil. Zij vogels: Jos van Esbroek en A. West- veer, Oudelande. Kallen. M. Goethals, Zandstraat en M. Almekinders, Kwa- dendamme. Dilettantentoneel voerde klucht „ln pyama" op In het goedgevulde concertgebouw té Terneuzen gaf het Terneuzense di lettantentoneel gisteravond de eerste van haar twee kermisvoorstellingen, genaamd „In Pyama", een klucht van Arnold. M. Bach. Het le en 3e be drijf speelde zich af ten huize van Emile Doberman, handelaar in lijn koeken, welke rol voortreffelijk werd vertolkt door de heer C, Wieland. Het 2e bedrijf speelde in de vrijgezellen- kamer van dr. Zibelius (Frans Lé- roux). Het stuk, waarvan de regie in handen was van de heer W. "Blok, oogstte zeer veel succes. Da verschei dene rollen waarvan we onder meer noemen, die van de huisknecht Johan (Frans Laüret), herenboer Bone-, kamp (Frans Clemmink) en de vrouw van Bonekamp (Janny Vroegop) wa ren goed bezet. De grime en toneel aankleding werden respectievelijk verzorgd door Th. van Kouteren èn „Eigen Haard". De tweede opvoering zal vanavond plaatshebben. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: j. m'. Bax—De la Combé. z.: P. j. van Belzen—Rouw, z.j a. j. v. d. Guchten—v. d. Berg, d.; H. van Eenen- naam—De Punder. A. W. Stokman— Mac Mootry, d.: M. w, de Voogd—Van Strien, z.; T. c. van zegveld-Schaap, d.; J. A. Bruinooge—Smit. d.; C. J. M. van Adrlchem—Van Akkeren, d,: T. Ma- tuiessy—Toornstra, d„; II. A. M, Adrl- aanse—Ter Meulen, z.; F. c. Vos—Van Waasbergen, z.; G. m. Groenouwe—Ver beek, z.j M. J. de Vlieger-Hofman, d.; F. L. Theune—Jacobse, d. Ondertrouwd: C. van Wijngaarden, 29 jaar en M. C. Stieltjes, 27 jaar; H. F. Kroon, 21 jaar en J. Stroo, 21 jaar; S. Kloosterman, 24 jaar en C. Jacobs, 21 jaar; D. L. Labrujére, 34 jaar en T. Bra- vénboer, 33 jaar: A. van Oost, 33 jaar en P. Koets, 31 jaar. Getrouwd: J. Eckhardt, 27 jaar en P. C. de Bree, 22 jaBr; A. Haarsma, 26 Jaar en W. Baljé, 21 Jaar. Overleden; E, A. Corré, 48 jaar, e. van P. A. Doense; J. N. Blok, 62 Jaar, e. van R. de Nooijer; J. A. Joncsse, 86 Jaar, wed. van c. L. Hameij; A. van Opborgen, 67 jaar, e. van J. Stroo. OOSTBURG Optocht voor verkoopactie. De Oösttaurgse winkeliersvereniging organiseerde dinsdag in jiet kader van de.najaarsvérkoopactïe een recla me-optocht door geheel West- en een gedeelte van O.ost-Zeeuwsch-Vlaande- reh. Ongeveer 50 auto's van of voor de deelnemende zaken en zeven ge luidswagens reden in deze reclame karavaan mee, sommigen versierd met fraaie bloemen. AXEL Benoeming Tot leden van de Commissie voor de Woningwet voor de gemeente Axel werden per 1 oktober a.s. herbenoemd de heren P. Scheele; C. v. d. Bos; M. v. d. Berg; J. Pijpelink en I. Provoost. Concert Rijkspolitiekapel. TeAxel zal op Bevrijdingsdag de Rijkspolitiekapel, bestaande! uit 85 personen om 1.0 uur- een taptoe ver zorgen op de Maarkt. Op 20 septem ber a.s. zal om half acht eeh concert worden gegeven, waarna hét gezel sschap officieel ten gemeentehuize zal worden ontvangen. Bevrijdingsloop. Te Zelzate werd de „Bevrijdingsloop' georganiseerd, waar in de afdeling junioren (600 m.) diverse Axelse hardlopers deelnamen. De uitslag was: 1 L. de Bruyn (Belg) in 1 m. 33.4 sec.; 2 Fred. Briket (Axel) 3 min. 34 sec.; 3 J. Francois (Belg) 1 min. 40 sec.; 4 W. Inghelse (Axel) in 1 mm. 41,2 sec. SINT-JANSTEEN Raad Sint-Jansteen bijeen. De raad der gemeente Sint-Jansteen houdt vanmiddag een openbare ver gadering. Er zal o.a. een bespreking worden gehouden met de inspectrice van het kleuteronderwijs, betreffende het verzoek van het r.-k. kerkbe stuur om op grond van artikel 50 van de kleuteronderwijswet de beno digde gelden beschikbaar te willeu stellen voor het bouwen van een nieuwe bijzondere kleuterschool in deze gemeente. Vorder zal een voor stel worden gedaan tot aankoop van een houten noodwoning van de ge meente Oostburg om deze te gebrui ken als kledinggelegenheld op de tennisbaan in deze'gemeente. De to tale kosten worden geschat op 1652,Tevens wordt voörg ..steld om de door de r.-k. tennisclub „Smash" te betalen huur in verband hiermede, ingaande 1 januari 1959, met 50,per jaar te verhogen. VANDAAG Axel Hotel „Het Gulden Vlies": On- derwijstentóon: "elling, 8—17 uur. VISMIJN VEERE 17 sèpt, Ëxportgarrtalen 3063 80—98, han- delsgarnölen 3410 68—88, schar 345 51—69, bot 65 61—77, schol 38 50—68, tong 125 190 31S, rog 821633, ongesorteerde vU 15 45—53, wijting 38, kabeljauw 4 31. VEILING TERNEUZEN Sla 3.40—8.60, bloemkool All 31—37, Bil 16—25, afwijkingen 10—17, grote komkom, mers C 15, witte komkommers 8—12, me loenen II 30—63, peen 10—23, Bintje 8.80 —12.50, Eigenheimers 9.10—10.70, andijvie 7—8, stoksnijbonen 52—81, prinsessebonen 25—47 (doordraai), sabo 25—29, pronkboneft 3341. kroten 3.5—7, rodekool 515, sav.- kool 12—18, wlttekool 6, waspeen 11—12, prei 10—16, tomaten A 2345, C 2021, uien 3—4, appelen James Grieve h. I 35, Cox h. I 75-80 44—20, 70-75 50, 75-70 50, 60-65 40, h. II 86-90 36, 80-85 32—38,10, 76' 80 37—38.20, 70-75 39-50, 86-70 40, 60-55 31, 55-60 28, k. 22—20, 1. 19, kr. 19—20, peren B. Louis h. I 70-75 35, 65-70 33-40, 60-85 33—36, 55-60 30—33.30, 50-55 29.40—31.30, h. II 17—21, k. 19—28, f. 15—23, kr. 6—18, Triumph h. I 80-85 37-40, 75-80 40—42, 70- 75 40—42, 65-70 39—41, 60-65 38—42, h. II 33—35, k. 35—38, i. 25—32, kr. 14—28, Con férence h. I 65-75 32, 85-65 33.10, h. II 10— 18, k. 26, f. 19-20, kr. 11. VEILING MIDDELBURG 17 sept. Aardappels bonken 7—10.80, gro ten 5.50—10.70, drielingen 1.30—4.70. Fruit, appels James Grieve h. I boven 88 37, 75-85 30—32, 75-80 28, 70-80 28, 70-75 29, 65- 75 28—29, 65-70 26—27, 50-65 23—24, h. II 20—22, k. 23—28; Zoete Winterkroon h. I 60 en op 32, h. H 12; Manks Codlin h. I 60-70 18—19, f. 13; Ellisons Orange h. I 75 en op 38, 70-75 32, f. 21; Transparante de CroneelB h. I 75-85 28, 65-75 25, 85-85 28; Bramley's Seedling k. 20; Earley Victo ria k. 14, f. 9,; Zigeunerin 65 en op 19; Cox Orange Pippin k. 22—28, 11—15; pruimen: Reine Victoria 22—1.06, Abri- koosprulm 75; peren: Beurré Hardy k. 41, f. 32—35; Triumph de Vienne k. 48, f. 36; Conférence h. I 55-65 34—35, 60 en op 40, k. 2934; Bonne Louise d'Avranches h. I 60-70 42, 55-60 36, k. 23—36, f. 14—19; Spaanse Wijnpeer f. 15; William Duches- se k. 18; Kraalpeer f. 17—19; appels val en -kroet 10—24, peren val en kroet B 14; tomaten A 20—27, 8 20—26, C 17—21; BERGEN OP ZOOM EIERNOTERINGEN Eiernoteringen van de Coöp, Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. In gaande donderdag 18 september 1958. Prijsklasse 0 21 cent; prijsklasse I 20 cent; prijsklasse n 19 cent; prijsklasse ril 18 cent; prijsklasse IV 15 cent; prijs klasse V .13 cent. VEILING ST.-ANNALAND 17 sept. Eigenheimers bonken 8.11, gewo ne 9—9.76, Bintjes bonken 10.93, gewone 9.20—9.52. Aanvoer 30 ton. VEILING ST.-MAARTSNSDMK 17 sépt. Eigenheimers 8.41—9.83, bonken 5.53, Climax 9.03, kriel 1 Aanvoer 25 ton. Wedvluchten. Sociëteit te Sas van Gent. Vlucht op Doornik: Uitslag: 1 en 3 M. Houte pen; 2 G. Vermeulen; 4 E. v. d. Put te (allen Sas van Gent). „De Vrede", Sas van Gent. Vlucht Zeeland. Uitslag: 1 en 5 W. Radema kers; 2 en 8 A. Snoek; 3 en 7 J. du Puy; 4 en 6 P. Goossens. „De Eendracht", Terneuzen. Vlucht op Doornik. Uitslag: 1, 5 en 9 M. de Roo; 2. R. Vróegop; 3. en 8. J. de Smidt; 4. C. v. d. Bulck; C. de Rijke; 7. G. Luyk; 10. M. Verhelst (allen Terneuzen). „De Postduif", Lamswaarde. Vlucht op Doornik. Uitslag: 1 en 3 A. Wan- te; 2 A. v. Sikkelerus; 4 J. Eys- ackers; 5 gebr. v. Denderen; 6 L. Platjouw; 7 A. Eysackers; 8 P. Cap- pendijk; 9 F. Pardon; 10 A. v. Dors- selaer (allen Lamswaarde). De postduivenhoudersvereniging „Tot Weerziens" uit Sluis, deed mee aan een vlucht uit Quiévrain. De hoogste snelheid bedrog 1266 meter per min. De uitslag luidt als volgt: 1 en 4 O. de Meyer; 2, 3 en 8 J. van Ommen; 5 J. de Zutter; 7 A. Demuydt; 9 P. Rijkborst. le overduif A. Demuydt. NIEUWVLIET V.V.V. te Nïeuwvliet. De Vereniging Voor Vreemdelingen verkeer te Nïeuwvliet verkreeg éér dezer dagen op haar statuten de ko ninklijke goedkeuring. ZUIDZANDE Oriëntatierit. Evenals vorig jaar is de ter gelegen heid van de kermis te Zuidzande ge houden oriëntatierit voor auto's en motoren, ook nu een groot succes geworden. Niet alleen wat het aantal deelnemers betreft (er waren 37 equipes ingeschreven), doch ook de organisatie verliep geheel naar wens. De rit, die uit twee gedeelten be stond met een totale afstand van on geveer 60 km, moest worden gereden op routebeschrijving. Het heeft me nigeen veel hoofdbrekens gekost om de punten op te sporen. Hiervan ge tuigt ook de uitslag, want als eerste werden geklasseerd de dames G. de Jonge en A. de Hullude Feijter, met een totaal van 80 strafpunten. Tweede werd dé' heer A. J. Snoeren en echtgenote. 119 strafpunten: 3. echtpaar J. van Dronkelaar, 159; 4. de heren M. Jansen—J. de Groote, 183; 5. echtpaar P. Koolsde Bruij- ne, 187; 6. de heren L. BastingC. Almekinders, 202; 7. echtpaar Jac. Risseeuw, 205; 8. de heer J. van Hou- temevrouw De Doelder, 205; 9. echtpaar P. Kools, 219, en 10. de heren A. le GrandR. Ia Gasse, 244 strafpunten. VOGELWAARDE Jubileum-avond. De plaatselijke afdeling van „Her wonnen Levenskracht" te Stoppeldijk (gem. Vogelwaarde) vierde haar 12 y2 -jarig bestaan met een drukbe zochte feestavond in het verenigings gebouw. Een uitstekend programma van films, o.a. over „kankerbestrij ding", een film over het werk van de wereldgezondheids-organisatie in Griekenland en tekenfilms boeide de vele aanwezigen. Velen gaven zich op deze avond nog op als lid van deze yereniging, I bramen doos 32—64, bramen kg 1.09; net- meloenen 27—77, ananasmelóenen 48—73, suikermeloenen 43—1.02; druiven Fran- kenthaler 1.49—1.92, Black Alicante 1.63 —1.74; groenten: wlttekool 59, uien 3— fl, savooiekool 7—13, dubb. bonen 25—42, andijvie 7—9, spinazie 5—30, prei 10—15, pronkbonen 20—28, postelein 15—34, was peen 10—18, wortelen (bos) 6—18, kom kommers A 13—22, B 16—18, C 11—13, bloemkool A 24—35, B 11—18, C 12—13, sla A 3—7, B 3—7, bos kroten 5—11, ro dekool 4—23, snijbonen 50—68. (Van onze parlementaire redacteur.) Vermoedelijk komen in '59 2550 wo ningen ter beschikking van de gere patrieerden en zonder bijzondere maatregelen In 1960 en volgende ja ren 1800 woningen, aldus de toe lichting op de begroting van maat schappelijk werk. Om sociale en financiële redenen Is het gewenst het verblijf van de ge- repatrieerden in pensions en bij par ticulieren zo kort mogelijk te laten duren. Daarom is overleg gaande met de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Minister Klompé stelt zich voor het gehele woningprobleem voor do ge- repatrieerden binnen drie jaar tot op lossing te brengen. Vdbr de verzor ging van gerepatrieerden in opvang centra en contractpensions Is. 26.664.000 geraamd. Voor de maatschappelijke en geeste lijke verzorging der gerepatrieerden werd 2.085.000 uitgetrokken. Woonoorden Ambonezen Er zijn geen aanwijzingen, dat de Ambonezen Nederland binnen afzien bare tijd zullen kunnen verlaten. Daarom is in 1958 voortgegaan mét verbetering van hun huisvesting, die in verscheidene woonoorden nog veel te wensen overlaat. Er kwam'èn enige nieuwe' oorden gereed, terwijl in andere oorden werd bijgebouwd. In totaal komen in 1958 625 wonin gen ter beschikking. In 1959 wordt hiermede voortgegaan. Er is weinig ambitie onder de Am bonezen om zich buiten het woon oord te vestigen. Bij velen vooral onder de oudere generatie leeft nog stérk de behoefte om bij elkaar te blijven. Prof. dr. J. Zijlstra, minister van economische zaken, heeft gisteren op de jubileumbijeenkomst van de chris telijke middenstandsbond in theatèr „Gooiland" in Hilversum, haar aan leiding van het veertigjarig bestaan van de bond een rede uitgesproken onder de titel: „christelijke midden standspolitiek." Bij de beantwoording van de vraag: „Wat is christelijke economische po litiek?": moeten wij ons afvragen: „Wat Is de richting?" Wij kunnen in economisch opzicht samenwerken ten goede of ten kwade. In de vorige eeuw stonden staat en maatschappij niet in liet teken van de christelijke opvatting. Minister Zijlstra herinner de daarbij aan de kinderarbeid. Er bestond geen ruimte om het anders te doen. Wanneer we spreken over christelijke middenstandspolitiek, dan moeten we de deelproblemen zien als onderdelen van het geheel. Er dient nu bijvoorbeeld bij de vestiging niet alleen gezien te worden naar de eiséh van kredietwaardigheid, maar ook naar het behoefte-element als zoda nig. De vraag is dan principieel: in welke richting beweegt zich het maatschappelijk leven, wanneer het behoefte-element wordt opgenomen als een werkelijk deel van net vesti gingsbeleid? Als de overheid dit zou regelen, dan ontstaat een toestand van overspannenheid. Immers, de overheid kan het nu eenmaal niet bil lijk beoordelen. De overheid zou noodzakelijk onrechtvaardig te werk moeten gaan en een stukje vrijheid kapot maken. Zo ook, aldus minister Zijlstra, bij de kwestie van de paral- lelisatie. Is deze ontwikkeling daar van ten goede of ten kwade? Ook deze vraag is belangrijker dan elke mogelijke detailkwestie. Een gedetineerde, een van de drie jeugdige leden van de Haagse „Boek- borststraatbende", die dinsdag door de Haagse rechtbank wegens inbra ken en diefstallen zijn veroordeeld, is direct na die uitspraak uit het ge bouw van de rechtbank ontsnapt. De jongeman, G. van R., kreeg van een parketwachter toestemming van het toilet gebruik te maken. Toen de parketwachter zich een ogen blik op enige afstand van de toilet deur bevond, ging hij ongemerkt de gang op en verliet via de achteruit gang (de toegang tot de publieke tribune) het gebouw. De ontvluchte is 26 jaar en van be roep bouwvakarbeider. Hij was vei-, oordeeld tot tien maanden gevange nisstraf met aftrek en terbeschik kingstelling van de regering. Er is nog geen spoor van hem gevonden. Nagekomen advertentie Heden is in vrede ont slapen mijn geliefde zuster DINGENA SCHIPPER in de ouderdom van 67 jaar. M. E. Schipper Goes, 17 september '58 Oude Singel 20. Dé begrafenis zal plaat, vinden op maan dag 22 september a.s. des namiddags om 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15