Regering bezorgd over verhoging van Belgische Rijnvaartpremies KAPPIE HEIL BRON SPECIAALZOÜT ALGEMENE VERGADERING VAN DE N.C.B. IN TERNEUZEN UITSLAGEN KEURINGEN VAN SCHAPEN EN GEITEN VAN BROMFIETS DIENEN DE BEIDE REMMEN TE WERKEN en hei geheim van de zeedraak DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Winterpremie indien herstellingswerken te Hansweert niet zijn voltooid De Nederlandse regering heeft aan de Belgische regering haar ernstige bezorgdheid kenbaar gemaakt over de Belgische beslissing de hoogte van de bestaande Belgische Rijnvaartpremies opnieuw aan te passen en de huidige tarieven met 40 procent te verhogen. Met vermelding van de grote verontrusting die bij het Nederlandse bedrijfsleven door deze maatregel is ontstaan, heeft de Nederlandse regering verzocht, zo spoedig mogelijk gedetailleerde inlichtingen terzake te mogen ontvangen. Dit deelt de minister van binnenlandse zaken a.i., dr. W. Drees ook namens de minister van verkeer en waterstaat mede, ln antwoord op vragen van het lid van de Eerste Kamer, de heer Molenaar. In de officiële Belgische mededeling wordt gezegd, aldus minister Drees, dat deze heraanpassing met terug werkende kracht zal worden inge voerd voor die onderdelen van de Rijnvaart, waar de behoefte eraan zich het meest doet gevoelen, vanaf 1 mei van dit jaar. In deze mede deling is niet gerept over een verdere verhoging gedurende de wintermaan den, zo antwoordt de minister verder. Uit vroegere mededelingen is ge bleken, zo zegt hij, dat het opnieuw uitbetalen van de zogenaamde win terpremie van Bfrs. 3 per ton, zou worden overwogen, doch deze me dedeling slaat alleen op het geval, dat de herstellingswerkzaamheden aan de sluis te Hansweert in de komende winter niet zouden zijn voltooid. men maatregel gèmotiveerd met een summier beroep op een voortdurende vermindering van het Belgische aan deel in het totale Rijnvaartverkeer en op de vermindering van de koop kracht van de Belgische munt sedert 1951. De kennisgeving bevat voorts geen gegevens inzake de draagwijdte van de genomen maatregel. Op de op- Vlissingse Adviesraad voor Sport vergaderde In Vlissingen kwam de adviesraad voor de sport in vergadering bijeen. De voordracht voor de benoeming van een bestuurslid van de Stichting Sportbelangen in verband met het periodiek aftreden van de heer F. Naerebout, werd als volgt opge maakt'. 1 F. Naerebout; 2 P. Theu- ne. Een voorstel van de heer Leve ring tot regeling van de subsidie verlening ten behoeve van het jeugd werk wenste het bestuur nog niet te aanvaarden, omdat het liever in vrij heid de nodige ervaring wenst op te doen. De vergadering ging hiermede akkoord. Het uitstekende fokvee van West Zeeuwsch-Vlaanderen trok op de woensdag te Oostburg gehouden 21ste fokveedag grote belangstelling. De organisatoren waren over aanvoer en kwaliteit heel tevreden. Deze ten toonstelling was er hetbewijs van, dat de fokkerij in West Zeêuwsch- Vlaanderen op hoog peil staat. Dit dank zij een verantwoorde fokkerij en aankopen van jong vee in Fries land. Was het jongvee uitstekend, eveneens een goede indruk maakten de koeien. De stieren waren vrij goed. De K.I.-stier Rotterda Smits JfS van de K.I.-vereniging te West Zeeuwsch-Vlaanderen blonk uit en werd kampioen. Voorts toas op deze dag een sterk bezette collectie keur- stamboek-koeien te bezichtigen. De markt werd gecompleteerd door een afdeling handels- en vet,vee, terwijl verder geiten, schapen en varkens de aandacht van de talrijke bezoekers trokken. (Foto P.Z.C.J merking van het Kamerlid, dat deze argumenten geen deugdelijke grond voor de verhoging van de premies vormen, antwoordt de minister, dat voor de beoordeling een gedetailleer de kennis van alle omstandigheden vereist is. steeds het standpunt in, dat de Bel gische Rijnvaartpremies de eoncur- rentie-voorwaarden in het Rijnver- keer verstoren, hetgeen zich niet Iaat rijmen met de gedachten, die ten grondslag liggen aan de economische samenwerking in Beneluxverband en in de Europese Economische Ge meenschap. Dit antwoordt minister Drees op de vraag van het Kamerlid waarin het oordeel van de ministers gevraagd wordt of een eenzijdige maatregel zoals thans door de Belgi sche regering getroffen strookt met de gedragslijn welke in de twee ge noemde organisaties dient te worden gevolgd. geneesmiddel De Nederlandse regering neemt nog I B. en W. van Zierikzee verdeelden de taken Burgemeester en wethouders van Zierikzee hebben de nieuwe taakver deling van het college van B. en W. bekendgemaakt. De nieuwe verde ling is ingegaan op 2 september j.l. en is van kracht tot nadere aan kondiging. Burgemeester F. Th. Dijekmeester zal voorlopig de porte feuilles politie, brandweer, financiën, gasbedrijf, sportaangelegenheden, volkshuisvesting en intercommunale diensten beheren. Wethouder M. C. Verheijen (p.v.d.a.) heeft sociale za ken, onderwijs, woonruimte en per soneelszaken gekregen en de nieuw- gekozen wethouder H. Koevoets (prot. chr. fed.) zal voorlopig de por tefeuilles van publieke werken en landbouw beheren. Aavertentte) Moeders, gebruikt NU voor tafel en keuken met mineralen en sporenelementen COMMISSARIS DER KONINGIN BIJ... Drs. Verburg sprak over Deltaplan Woensdagmiddag is In het Luxor- theater te Terneuzen de algemene vergadering gehouden van de Noord brabantse Christelijke Boerenbond (N.C.B.), rayon Zeeland, omvatten de de kringen Hulst, Oostburg en Zold-Beveland. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de commissaris der koningin in Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot de leden van Gedeputeerde Staten, de heren C. Philipse en ir. G. P. M. Dikötter, de algemeen voorzitter der N.C.B., de heer J. Zegers, de directeur-secreta ris ir. J. Wellen, drs. M. C. Verburg van het E.T.I., verscheidene burge meesters, wethouders, kringbestuur ders N.C.B. en vertegenwoordigers van polderbesturen. Voorzitter P. V. M. Vercauteren, burgemeester van Clinge, weet de geringe opkomst aan de drukte in het landbouwbedrijf. Spreker wees in zijn openingsrede op de noodzakelijkheid van water- en elektriciteitsvoorzieningen in de on rendabele gebieden. Door het ver krijgen van eenheidstarieven hoopt men binnen niet al te lange tijd de nog niet aangesloten bedrijven op dat gebied uit hun isolement te ver lossen. Verder sprak hij over de toewijzing van bedrijven in de Quarles-polder en in de Braakman. Het standpunt van de N.C.B. is, dat de bedrijven worden verdeeld naar de gezindten. Zo is 't plan, dat in de Braakman van de 22 geprojecteerde bedrijven er 9 in ka tholieke handen zullen komen. Voor wat betreft het Deltaplan is er ern stige ongerustheid over de kosten verdeling voor het verhogen der Wes- terschelde-dijken. De voorgestelde verdeling, 60 voor het Rijk en 40 voor polders en waterschappen, is voor ons totaal onaanvaardbaar, aldus de heer Vercauteren. De sa menwerking met de andere land bouworganisaties noemde hij prima, ook die met de nieuwe kring in Zuid- Beveland, welke reeds tot gevolg heeft gehad dat Zuidbevelandse pro- dukten voor verdere verwerking naar Sas van Gent werden vervoerd. Ir. J. Wellen sprak vervolgens over de bedrijfsuitlcomsten en het land bouwonderwijs. Hij was van mening dat de rentabiliteit bij de land-, tuin en akkerbouwbedrijven niet te best was geweest. Of dit mede een gevolg is geweest van de landbouwpolitiek der regering liet hij in het midden. Eerstens dienen de boeren zich af te vragen wat zij zelf hieraan kunnen verbeteren. Vooral de vakbekwaam heid en het ondernemer zijn van de boer spelen hierin een grote rol. Hij noemde de leerlingenbezetting op de landbouwscholen hepaald hedroevend, omdat men bij 1600 in Zeeland aan gesloten leden toch een flink aantal leerlingen mag verwachten. Spreker pleitte verder voor meer con tact tussen de boeren onderling. Deltaplan Drs. Verburg sprak over de sociaal- economische betekenis van het Delta plan. Er moet in de verschillende be drijfstakken een samengaan zijn. Handel en industrie hebben er be lang bij als het de landbouw goed gaat en omgekeerd. Maar ook al gaat het goed, dan moeten we ons afvra gen of het allemaal voldoende is. In sommige delen van Zeeland dreigt een minimum-structuur, de mensen to nen een neiging tot wegtrekken. Onderzoekingen spelen hier een voorname rol en hebben nu al aangetoond, dat het wegtrekken plaats heeft in de agrarische ge meenten. Hierdoor ontstond het probleem van uitstoting der ar beidskrachten. De jonge mensen moet het blijven wonen in eigen dorp mogelijk gemaakt worden. Dit kan onder meer door het kwe ken van belangstelling voor de industrie. Nog meer agrarische problemen zijn momenteel in on derzoek, zij zullen worden „omge bouwd" in adviezen aan Gedepu teerde Staten. Momenteel is er een strijd gaande, al dus vervolgde drs. Verburg, tussen de voorstanders van landaanwinning en die van zoetwaterbassins, nodig voor irrigatie. Ook deze problemen worden op het ogenblik zorgvuldig bestudeerd. Spreker ging voorts nog in op de toekomstige verbindingen, die door het Deltaplan mogelijk wor den gemaakt. Uit de industrialisatienota van minis ter Zijlstra is o.m. naar voren geko men, dat de economische bewoon baarheid der eigen omgeving moet worden gegarandeerd. De bewinds man heeft aangekondigd te willen beginnen in gebieden waar de bevol king wegtrekt, waarbij hij uitdruk kelijk Zeeland heeft genoemd. Het overleg hierover met het provinciaal bestuur is reeds begonnen, aldus drs. Verburg. Tot slot sprak nog de commissaris der koningin, die verheugd was dat de heer Vercauteren hem een „boe ren vriend" had genoemd. Ook hij noemde de bevolkingsachteruitgang op sommige plaatsen rampzalig stemde volledig in met de heer Wellen voor wat betreft het land bouwonderwijs. Het aantal boeren zoons, dat in Wageningen studeert, noemde hij ontstellend gering. Van alle consulenten die we hier heb ben is geen 10% Zeeuw. Ook hij was van mening, dat de boeren meer contact met elkaar moeten hebben. De uitslagen van de dinsdag te Goes ge houden keuringen van schapen en geiten luiden: SCHAPEN. Tweejarige en oudere rammen: 1 Z 422, eig.: J. C. J. van de Velde, Kamperland; 2a z 330, eig.: C. de Jager, Lewedorp; 2b Z 311, eig.: M. A. Geu ze, Oud-Vossemeer. Rammen, geboren in 1957. la Z 453, eig,: C. J. Zoeter, Ouwerkerk; lb Z 406, eig.: J. Nieuwenhuyse, Lewedorp; lc Z 412, eig,; J. A, Provoost, Cadzand; 2a Z 435, eig.: A./J. E. Temmerman, Hoofdplaat 2b z 446, eig.: A. Kools—Luteyn, Zuid- zande; 2c Z 432, eig.: Jac. de Feyter, Schoondijke. Ramlammeren, geboren ln 1958. a. Tweetallen ramlammeren van 1 va der. 2, Inzending gebrs. Rottier, Vlis singen; b Ramlammeren. (enkelingen), la inzending Jac. de Feyter, Schoondijke; 1b inzending J. A. Provoost, Cadzand; 2a Inz. B. A. van de Slikke, Sluis. Ooien met haar in 1958 geboren lam meren: a. Ooien met 2 ooilammeren. 1 Z 2927, eig.: C. L. Geluk, Stnt-Maar- tensdijk; 2 4084, eig.: B. A. van Dijke, Nisse. b. Ooien met een ooi- en een ramlam. 1 Z 3281, eig.: F. Kwekkeboom, Sint- Laurens; 2a 4136, A. Verhage—Hoste, Schoondijke; 2b Z 3791, M. C. J. Kosten, Tholen. Ooien met haar in 1958 geboren lam: a. Ooien met ooilam. la 4376, eig.: A. E. de Millians, Oostburg; lb Z 3297, eig.: B. A. van de Slikke, Sluis: 2a Z 3579, eig.: W. A. van Nieu- wenhuysen, Brouwershaven; 2b 4160, eig.: Chr. P. Burgers, Poortvliet. b. Ooien met ramlam. 2 4155, eig.: C. w. van Dalen, Tholen. Groepen ooien, geboren vóór 1957. a viertallen. 2 Inz. F. J. C. Pateer, Hon- tenlsse; b drietallen 1 Inz. L. Huyssen— KANTONRECHTER MIDDELBURG Eén niet-functionerende rem levert reeds boete op. Dat het Wegenverkeersreglement niet alleen de aanwezigheid van twee rem men aan een bromfiets, maar ook daadwerkelijke remkracht van deze apparatuur eist, bleek woensdagmor gen tijdens de zitting van de kanton rechter te Middelburg, mr. T. W. At- tema, toen de uitvoerder J. T. uit 's Heer Arendskerke voor het hekje verscheen. Eik van de twee wielen van de bromfiets, waarmee hij op 30 augustus op de rijksweg in zijn woon plaats reed, was voorzien van een rem; de vertragingsinrichting op het voorwiel bezat echter de in deze aan duiding opgesloten capaciteiten niet meer. Weshalve er een verbalisant aan te pas kwam „De bromfiets had een goede terug traprem daarom dacht ik dat het goed was" verweerde T. zich; „Beide remmen moeten functioneren" ver helderde de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, die een boete van tien gulden vorderde. De kantonrechter, die de boete op 7.50 bepaalde, wees T. er nog op, dat men, alvorens een bromfiets te bestijgen, goed van de regelen dient kennis te nemen. Het stoplicht, dat tijdelijk nu de zeewering wordt versterkt in Zou- telande is opgesteld, was aan de aan dacht ontsnapt van de Vlissingse plaatwerker A. D. „Dat verwacht je niet in Zoute- De Feyter, Terneuzen; c tweetallen 2 Inz. J; C. J. van de Velde, Kamperland. Groepen ooien, geboren.In 1957 (lamme ren) grootgebracht, a tweetallen. 1 Inz. B. A. van de Slikke, Sluis; 2a Inz. Ge brs. Rottier, Vlissingen; 2b Inz. C. de Jager, Lewedorp; 2c Inz. M. A. Geuze, Oud-Vossemeer; 2d Inz. Gebrs. Rottier, Vlissingen. Groepen ooien, geboren in 1957 (niet ge- lamd of dood lam), a viertallen. 1 Inz. J. C- J. van de Velde, Kamperland; b drietallen. 1 Inz. C. J. Kuyper, Omver- kerk; c tweetallen. 1 Inz. A. J. E. Tem merman, Hoofdplaat. Enkeling ooien, geboren vóór 1957. la Z 3298, eig.: B. A. van de Slikke, Sluis; 1b Z 3308, eig.: R. C. Jansen, Oostburg; lc Z 2855, eig.: F. J. C. Pateer, Hontenisse; ld Z 3739, eig.: Jac. de Feyter, Schoon dijke; 2a Z 3471, eig.: A. J. E. Temmer man, Hoofdplaat: 2b Z 3867, eig.: Jac. de Feyter, Schoondijke, Enkeling ooien, geboren in 1957. 1 4449, eig.: J. Nieuwenhuyse, Lewedorp; 2a 3354 F, eig.: L. Huyssen—De Feyter, Ter neuzen en Jac. de Feyter, Schoondijke; 2b 5578 F, eig.: J. Nieuwenhuyse, Lewe dorp. Ooilammeren, geboren in 1958, van va der. a viertallen. 1 Inz. I. de Buck, Grijpskerke; 2a Inz. F. J. C. Pateer, Hontenisse; 2b Inz. I. de Buck, Grijps kerke; b drietallen, la Inz. J. C. J. van de Velde, Kamperland; lb Inz. J. Nieu wenhuyse, Lewedorp; 2 Inz. F. J. C. Pateer, Hontenisse; c tweetallen. 2a Inz. P. J. Risseeuw, Breskens; 2b Inz. C. J. Zoeter. Ouwerkerk. Groepen afstammelingen, geboren vóór 1958 van 1 vader (min. 5 dieren). 1 Inz. M. A. Geuze, Oud-Vossemeer. Kampioen ooien: 2068, eig.: C. J. Kuyper, Ouwerkerk; reserve kampioen ooien: 1787, eig.: J. C. J. van de Velde, Kamper land; kampioen rammen: Z 422, eig.: J. C. J. van de Velde, Kamperland; rei ve kampioen rammen: 4202, eig.: C. J. Zoeter, Ouwerkerk. GEITEN. Boklammeren: 1 Petro van de Ritthemsestraat, fokker eig.: A. W. Bakker, Souburg. 2 Klaas van Kasteel- weg, eig.: Kring van geitenfokverenigin- gen op Walcheren. Geitlammeren, gebo ren na 31 maart 1958: la, Ina, eig.: K. Kleinepier, Zoutelande; lb Elly van de Leewedijk, eig.: M. Steenblok, Nieuw- dorp; 2a Nellie 2, eig.: J. van Oosten, Nieuwdorp; 2b Ria, eig.: M. Provoost, Souburg; 2b Jacomien 2 van Schouwen, fokk.-eig.: R. C. W. de Laan, Haamste de. Geitlammeren, geboren vóór 1 april 1958: la Hannie van Kasteelweg, fokk.- eig.: D. Sandee, Nieuwdorp; lb, Grietje 2, fokk.-eig.: J. van Oosten, Wemeldin- ge; 2a Cora, fokk.-eig. A. v. d. Velde, Renesse: 2b Cato, fokk.-eig.: A. v. d. Velde, Renesse; 2b Nellie van Vrijburg, fokk.eig.: A. van Eenennaam, Souburg: Éénjarige geiten: 1 Ada, fokk.-eig.: J. M. v. d. Weele, Dulvendijke; 2a Lia, eig.: J. C. Braber, Renesse; 2b Marijke, fokk.- eig.: P. J. Kleinepier, Zoutelande. Tweejarige geiten, la Mientje, eig. Jac. van Dienst. Brouwershaven; lb Doortje van Kasteelweg, fokk.-eig.: D. Sandes, Nieuwdorp; 2a Koosje, fokk.-eig.: W. Gijssel, Wemeldinge; 2b DuinrooBje van Schouwen, eig.: R. C. W. de Haan, Haam stede; 2b Liesje, fokk.-eig.: M. Rle- mens, Nieuwdorp. Driejarige geiten: 1 Mina, eig.: W. Gijssel, Wemeldinge; la Klazien, eig.: Adr. Domlsse, Zoutelande; la Jannie, J. van Oosten. Nieuwdorp; 2a Truus, eig.: W. Gijssel. Wemeldinge; 2a Marie, eig.: K. Kleinepier, Zoutelande; 2a Coba, eig.: S. C. Coomans, Eikerzee. Vierjarige geiten: la Adie, eig.: A. Cor- stanje, Borssele; la Nellie, eig.: A. van Eenennaam, Souburg; 2a Ineke, eig.: C. Sturm, Biggekerke; 2a Maatje van Kasteelweg. eig. E. Steenblok, Nieuw dorp: 2a Koosje, eig.: J. van Oosten, Nieuwdorp. Vijfjarige geiten: la en. kampioen, Juli ana, eig.: A. van Eenennaam, Souburg; la reserve kampioen. Marijke, eig. P. van Siuys Czn., Zoutelande; la Koosje fokk.-eig.: D. Sandee, Nieuwdorp; 2a Pie, eig.: D. Wiskerke, Wilhelminadorp. Zesjarige geiten: la Agatha, fokk.-eig.: N- Moes, Middelburg; la Sara, eig.: A. W. Bakker. Souburg; 2a Pie, eig.: A. v. d. Velde, Renesse; 2a Dientje van Kasteel weg, fokk.-eig.: D. Sandee, Nieuwdorp. Oudere geiten: la Marijke, eig.: P. j. Kleinepier, Zoutelande. Geiten met minstens twee afstammelin gen: la 1424 S. (cat. nr. 88) van D. San dee, Nieuwdorp met 56 en 79; lb 1371 S. (eat. nr. 100) van P. J. Kleinepier, Zou telande met 42 en 67. Afstammelingen van bokken, tenminste 3 stuks: 2a afstammelingen van Kees nr. 20, 21, 32, 37, 41, 42, 43, 44. Verenigingsgroepen: la Wemeldinge, la Koudekerke oudere geiten, 2a Renesse, 2a Nieuwdorp jonge geiten. Groepen geiten per kring: la Walcheren, la Zuid-Beveland; 2a Schouwen-Duive- land. Kampioenschap-geiten: 86 kampioen, 85 res. kampioen. lande" gaf D. als commentaar op zijn op 30 augustus jl. begane overtreding op de fiets reed hij „door het licht heen" zoals dat in de wandeling heet. Tegen de verbalisant had D. het be keuren „kinderachtig" genoemd, het- ci de kantonrechter die evenwel jis van 10 omzette in een boete van 7.50 minder op prijs stelde. De Middelburgse vertegenwoordiger W. A. G. parkeerde op 7 augustus jl. in de Simpelhuisstraat van zijn woon plaats zijn auto op de stoep. Op deze kermisdag kon hij niet zo gauw een geschikter plaatsje voor zijn voertuig vinden, hetgeen hem echter thans op een boete van zes gulden kwam tc staan (conform). Schoolverzuim De Goese mevrouw J. F. van R.H. had gedurende 51 dagen er niet voor gezorgd, dat. haar belde zoontjes ge regeld de r.-k.-lagere school in de Ganzestad bezochten. Zij kreeg twee boeten van vier gulden de vorde ring bedroeg twee boeten van 5. Met een personenauto was de Middel burger K. v. d. B. op 27 april jl. te Oostkapelle op de voor hem linker- weghelrt in botsing gekomen met een andere personenauto. De officier liet deze zaak voor de kantonrechter behandelen in verband met een civiele achtergrond er werd bij de botsing aanzienlijke scha de aangericht. V. d. B. was echter reeds eerder voor dit geval een ge vangenisstraf en een ontzegging van de rijbevoegdheid opgelegd, zodat de officier tot de geringe vordering van 10 kwam. De kantonrechter vonnis te conform. De lastechnicus-automobilist K. C. van D. uit Slikkerveer was op 23 juni in de gemeente Kapelie op de rijks weg in botsing gekomen met een door de werkmeester A. H. uit Goes bestuurde bestelwagen; H. verzuimde de doorgang vrij te laten, toen hij naar links afsloeg. Voor Van D. was er geen ruimte om de voorgesorteer de auto van H. rechts te passeren. Een ernstige overtreding, waarvoor de officier een boete van honderd gul den eiste; de kantonrechter vonniste 60. Van D. beging ook een overtreding: op een kruising of splitsing van we gen was hij op de voor hem linker weghelft gekomen De officier wilde deze overtreding meer in een formeel licht zien en vor derde tegen de lastechnicus een boete van 20 (conform). De Thoolse oesterkweker J. H. B. was, toen hij met zijn personenauto door een bocht van de rijksweg in de gemeente Arnemuiden reed, op de linkerweghelft terechtgekomen. B. vond dit gerechtvaardigd, omdat het een overzichtelijke bocht is. Officier en kantonrechter (eis 15 vonnis 10) dachten daar anders over. Te Middelburg verleende de Vlissing se garagehouder P. J. de B. met een auto geen voorrang aan een andere wagen, die op de tot voorrangsweg verheven Poelendaelesingel reed. Dit kwam hem thans op 40 (conform) te staan. De Westkapelse chauffeur J. V. reed op 19 juni van dit jaar te Vlissingen met een vrachtwagen achteruit en raakte daarbij in bot sing met een met Engelse dames gevulde autobus. Voor V. werd het een boete van 25; de vordering bedroeg 30. De autobuschauffeur P. S. uit Mid delburg had op 12 juli te Oostkapelle bij het linksaf slaan geen doorgang vrijgelaten voor een scooter. S. ont waarde de scooter pas, toen het on heil er volgde een botsing was geschied; zowel in zijn buiten- als in zijn binnen-achteruitkijkspiegel had hij de scooter niet waargenomen. De eis van de officier 40 re duceerde de kantonrechter tot een boete van 35. In zijn woonplaats, in de Vlissing'se President Rooseveltlaan week de bromfietsende timmerman J. R. een ogenblik af van het verplichte rij wielpad. Voor dit ongeoorloofd ge bruik van de „grote" weg zal hij zes gulden (conform) moeten betalen. Zonder functionerende achterlichtjes reden te Sint-Laurens de Middelburg se werkman A. D„ te Vlissingen de Souburgse los arbeider J. B. B. en in zijn woonplaats de Middelburgse scholier R. C. V. In de beide eerste gevallen werd een boete van vier gulden opgelegd; voor de scholier werd het „spéciale tarief" van twee gulden toegepast. 37. „Bliksiekaters", dacht Kappie. „Als die rare Nor- ge ja van plan is om mor gen de vloot van Patee de Mijzon te overvallen, mag ik wel deksels vlug opschie ten...!" Bezorgd keek hij om zich heen. Was er een mogelijkheid om te ontsnap pen Toen zag hij, dat Nor se Norge zo' opging in zijn toespraak, dat hij helemaal niet meer op hem lette. En ook de andere omstanders luisterden zo gespannen naar Norge's verhaal over Kappies verraad, dat zij Kappie zelf helemaal niet meer zagen. Norge was dan ook een erg boeiend vertel ler, die als kind al erg veel succes had gehad met het opzeggen van versjes voor zijn ooms en tantes. Dat kwam Kappie goed van pas. Terwijl Norge juist begon uiteen te zetten, hoe hij Kappie dacht te straffen, glipte deze tussen de benen van het publiek door en de deur uit. Toen hij eenmaal uit het gezicht van de zeedrakenbou- wers was, zette hij het op een holletje... He- laas bleef zijn verdwijning niet lang onopge merkt. Op het ogenblik dat Kappie zich juist in een grote machinehal bevond, begonnen overal sirenes te loeien, rode lampen flitsten aan en aan alle kanten werden de uitgangen van de fabriek met een ratelend geluid geslo ten...„Deksels... Alarm!" flitste het door Kap pies brein. „Ze hebben mijn vlucht ontdekt!" Inderdaad was er al spoedig iemand bij hem die zich blij verrast toonde, toen hij Kappie's gestalte ontwaarde...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 13