PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer GEEN WINST VOOR R.C.S. EN ZEELAND SPORT WALCHEREN MARKTBERICHTEN DINSDAG 16 SEPTEMBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 DE VOETBAL ROLDE WEER In een slechte wedstrijd heeft R.C.S. de volle bult aan het bezoekende R.K. F.C. moeten afstaan. Bijna gedurende de gehele wedstrijd gaven de Bergé- naren de toon aan. Niet zozeer door beter voetbal, maar doordat men meer vechtlust toonde dan de wat erg lauw spelende Souburgers. Er werd boven dien slecht geplaatst waardoor vrij wel iedere afgespeelde bal een dank bare prooi werd van de tegenpartij. Na een half uur spelen kon de ge vaarlijke Kruf zijn ploeg de leiding bezorgen. Deze stand bleef tot aan de rust gehandhaafd. Daarna had Mouer na 5 minuten succes toen wat nonchalant spel van een der R.C1S.- verdedigers hem gelegenheid bood doelman Beun ten tweede male te passeren. Het bleef een lusteloze ver toning en het was geheel in de lijn dat Kruf drie minuten voor het eind signaal de zege voor zijn ploeg veilig kon stellen. (0-3). De thuisclub zal meer vechtlust moeten tonen om tot resultaten te kunnen komen. ZEELAND SPORT—METO 0—2, In een matige wedstrijd moest Zee land Sport de vlag strijken voor een enthousiast spelend Meio. In het veld waren beide partijen goed tegen elkaar opgewassen, met Zeeland Sport voor de rast iets in de meer derheid en na rust een overwicht van Meto. Bij beide elftallen was bet plaatsen zeer slecht verzorgd, terwijl de onmachtige Zeeland Sport-voor- hoede niet in staat bleek, de solide Meto-achterhoede te verschalken. Voor de rust gelijke doelkansen, waarbij Zeeland Sport eenmaal door het oog van een naald gleed, toen de bal biiiten bereik van doelman Meijer belandde, maar net naast ging. Rust 00. Na rust een overwicht van Meto, dat na 20 minuten in een doelpunt resulteerde. De naar buiten ge zwenkte midvoor wist van een mis ser in de Zeeland Sport-achterhoede te profiteren en van dicht bij on houdbaar in te schieten. Toen beide partijen weer goed tegen elkaar op wogen, was het wederom de achter Reuzenkarper gevangen Zaterdagmiddag waren de heren Voets en v. d. Broek in de Grote Me- lanen aan het vissen. Toen zij'op een goéd moment beet kregen, bleek het dat zij een karper van grote afme ting aan de haak hadden geslagen. Zij hadden ruim 3 kwartier nodig om de knaap aan boord te krijgen. De karper had ongeveer een lengte van een meter en een omvang van 63 cen timeter. Reorganisatie houthandel Alberts voor N.I.v.E. Op woensdag 2is'séptëmber' a.s. zal voor de afdeling Zeeland van het Ne derlands Instituut voor Efficiency het bestuurslid, de heer W. Z. Ort een voordracht houden over de reor- Êanisatie in het bedrijf van de N.V. [outhandel v.h. G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg, waarin hij werkzaam is. De bijeenkomst zal gehouden wor den in de cantine van de zagerij van de houthandel Alberts. De heer Ort zal nader ingaan op de overwegingen, die een rol hebben gespeeld bij de op stelling van de diverse gebouwen en machines en de inrichting van het intern transport en de daarvoor aan te schaffen installaties bij de ver plaatsing van het bedrijf naar het Groot-Industrieterrein. Lezingen over vragen van deze tijd Het Ministerie van Predikanten van de Hervormde Kerk van Middelburg heeft besloten deze winter een reeks lezingen te organiseren over de brandende vragen van deze tiid. Hét programma luidt als volgt: donder dag 25 september a.s. ds. J. van Houte over „Het Existentialisme", donderdag 23 oktober a.s. de heer J. Soetendorp, te Amsterdam, over „De Boodschap van Israël", donder dag 20 november a.s. ds. P. F. Th. Aalders, over Karl Barth als actueel vertolker van het evangelie voor on ze tijd. Na Kerstmis komen dan de volgende vier actuele onderwerpen aan de or de. Januari ds. J. van Woerden en een medicus over „Gebedsgenezing" Februari dr. H. van der Linde „Br bel en ruimtevaart". Maart ds, Dijckmeester over „Evangelie en atoomgevaar?". April ds. J. B. Th. Hugenholtz: „Hulp aan de onderont wikkelde gebieden". Na de lezingen zal gelegenheid worden gegeven tot gedachtenwisseling en tot het stellen van vragen. Hangar ie Nieuw-Namen afgebrand Waarschijnlijk ten gevolge van broei, brak brand uit in een grote opslag hangar van de heer A. de B. te Nieuw-Namen (gem. Clinge). .De brandweer kon door tekort aan slan genmateriaal niet aansluiten op de „Zestigvoetkreek", waaruit het blus water moést worden geput. Met be hulp van de brandweer uit St. Jan steen kon de naastgelegen schuur worden behouden. De hangar werd met inhoud een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Concert in „Vrederust" Zondagavond werd in de stichtings- kerk In „Vrederust" te Bergen op Zoom een concert gegeven door de violist P. 't Hart en de organist dr. Van Rossum. Ds. v. d. Berg opende de avond met een kort woord, waarna beide musici o.m. werken van Vivaldi, Handel, Mozart en Reger uitvoerden. Dr. v. Rossum bracht orgelwerken van Bach, Gullmalt en Widor ten ge hore. Myxomatose onder Hontenisse geconstateerd In de gemeente Hontenisse is de ge vreesde konijnenziekte Myxomatose weer uitgebroken. Vele tientallen ko nijnen, ook van fokkers, werdén reeds het slachtoffer, de Zeeland Sport-backs opgestelde midvoor, die een bal van de Meto- rechtsbaek uit een vrije schop oppik te en deze in het doel plaatste (02). De Vlissingers protesteerden voor buitenspel maar de scheidsrechter wees naar het midden. Meto telde een invaller, terwijl Zeeland Sport met 3 invallers aantrad voor F. Ri- tico, L. v. Rijswijk en R. de Ridder, die resp. werden vervangen door J. Elve, J. de Brabander en L. Ruben. AXEL—ZEELANDIA 8—3 Axel startte slecht en Zeelandia had voor de thee hot beste van het spel. Na 28 min. kon de aalvlugge Sulawa- ta met een tactisch hakballetje zijn ploeg de leiding geven (01), hoe wel aan dit doelpunt wel een buiten spelluchtje zat. Reeds In de eerste minuut na rust kon Van Bruggen de score opvoeren tot 02. Axel kwam door Rietjens in de tiende minuut wel op 12, doch Van Brug gen maakte er even later met een fraai doelpunt, tijdens een scrimmage voor het Axel-doel 1—3 van. Scheids rechter Lancel leidde zwak en had niet voldoende overwicht over de spelers door zijn aanvechtbare beslis singen, zodat de stemming binnen de lijnen niet was zoals het behoorde. 7 min. voor tijd wist Jonkman de stand terug te.brengen tot 23 en in de laatste seconde wist Rietjens de Zee- landia-doelman Mondeel, die te veel show ten beste gaf, te omspelen en te scoren (33). Axel behaalde hier mee op de valreep nog een (welver diend) gelijk spel. De oranje-witten speelden met een drietal invallers. De Walcherse ploeg was technisch wel iets beter. Algemene vergadering van hel waterschap Schouwen Polderconcentratie aan de orde Maandag 29 september aanstaande zal een algemene vergadering gehou den worden van het bestuur van het waterschap Schouwen in 's Lands- kamer te Zierikzee. In deze vergadering zal gesproken worden over de op handen zijnde pol derconcentratie. Op de convocatie, die het bestuur de leden heeft toegezonden wordt hier omtrent meegedeeld, dat Gedepu teerde Staten bij Provinciale Staten een voorstel zullen indienen om het reglement voor Schouwen-Duiveland te wijzigen. Behalve enkele detail punten wordt voorgesteld de begro ting en rekening door G.S. te laten goedkeuren en vaststellen. Voorts Is de mogelijkheid geopend, zo schrijft het bestuur, dat de Kroon bij benoe ming van een dijkgraaf of een gezwo rene kan afwijken van de gestelde eisen van benoembaarheid. Tenslotte is de verhouding van de geschothef- fing van ongebouwd en gebouwd op een vaste waarde gefixeerd, nl. 0,2%. Het is de bedoeling om het nieuwe waterschap nog per 1 januari 1959 in werking te doen stellen. Op de convocatie wordt verder nog een aantal mededelingen gedaan. Zo blijkt, dat in beginsel overeenstem ming is bereikt over het ontwerp-be- stek voor de verbetering van de zee dijken in de Zuidhoek. Met betrek king tot de oeverval aan 't Noordzee strand wordt meegedeeld, dat deze val nog steeds nauwlettend wordt ge observeerd, maar tot nu toe bestaat geen aanleiding om kostbare voorzie ningen te treffen. Officiële opening kleuterschool te Driewegen Vrijdag 19 september a.s. wordt te Driewegen (Z.-Bev.) de nieuwe kleu terschool aan de Smitsweg officieel geopend. Des middags half drie zal er een receptie zijn in het gemeente huis. MIDDELBURG Godsdienstonderwijs op de openbare lagere scholen Op verzoek van de Centrale Kerke- raad der hervormde gemeente besloot de gemeenteraad van Middelburg in mei j.l. in beginsel subsidie te verle nen ten behoeve van het godsdienst onderwijs op de gemeentelijke open bare lagere scholen. In juni j.l. be richtten Gedeputeerde Staten, dat zij tegen deze uitgave geen bezwaar heb ben. Zij zal echter moeten kunnen plaatsvinden binnen het raam van een sluitende begroting. „Helaas zijn wij (nog) niet in staat U een voorstel te doen evenwicht aan te brengen in de begroting voor 1958" zo schrijven B. en W. de raad in een voorstel tot vaststelling van een ver- ordèning tot regeling van de vergoe ding voor het geven van dit gods dienstonderwijs. „Niettemin achten wij het niet juist de verdere uitwer king, voor zover dat mogelijk is, al leen om deze reden achterwege te laten. Uiteraard kunnen en zullen 'j voor dit doel geen uitgaven doen lang Gedeputeerde Staten de be groting voor 1958 niet hebben goed gekeurd". De verdere uitwerking, van het eerder genomen besluit bestaat uit het vast stellen van een verordening, waarin de subsidievoorwaarden zijn vastge legd. Sinds begin september wordt het godsdienstonderwijs aan de drie openbare lagere scholen gedurende een half uur per week in de eerste en tweede klassen gegeven en in de hogere klassen gedurende drie kwar tier. De jaarlijks ten laste van de gemeen te komende vergoeding voor het ge ven van godsdienstonderwijs volgens dit rooster ramen B. en W. op f 3241. Benoeming bestuurslid Godshuizen Middelburg Ter voorziening in de vacature van wijlen de heer L. Onderdijk In het bestuur van de Godshuizen te Middel burg heeft het college van B. en W. de volgende aanbeveling opgesteld: 1. Ir. B. C. Roeters van Lennep2. mr. J. F. Hornstra^ Het bestuur der Godshuizen had de aanbeveling: 1. ir. B. C. Roeters van Lennep en 2. ir. H. de Lussanet de la Sablonière opgesteld, omdat het be stuur de aantrekking van een tech nische figuur gewenst acht. „Aangezien de benoeming van Iemand mot economische scholing ook wense lijk kan worden geacht, hebben wij gemeend de mogelijkheid daarvoor te moeten openen door naast de heer Roeters van Lennep de heer mr. J. F. Hornstra te stellen," zo schrijven B. en W. in hun aanbevelingsvoorstel aan de raad een suggestie, waar mee het bestuur van de Godshuizen zich dus niet kan verenigen. A.N.M.B. bespreekt nieuwe C.A.O. De afdeling Middelburg van de Al gemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de elek tronische industrie (de A.N.M.B.), houdt deze maand twee vergaderin gen, waarin de nieuwe G.A.O. be sproken zal worden. Er zullen vijf belangrijke wijzigin gen, die het bondsbestuur in de C.A. O. wil brengen, ter sprake komen. Dit zijn de directe invoering van een nieuwe gemeenteklasse-indeling en de opneming van de huurtoeslag in de loontabellen en met 'n overgangs periode van drie jaar de invoering van de vrije zaterdag door verkor ting van de werktijd tot 45 uur per week, algemene invoering van lonen op grond van werkclassificatie cn afschaffing van-de |ariefbasislonen. De vergaderingen, waarin deze pun ten ter sprake zullen komen worden gehouden op vrijdag 19 september én dinsdag 23 september a.s.j beide in de „Gouden Poorte." De eerste avond is uitsluitend be stemd voor leden, werkzaam in „groot metaal" en „klein metaal"; de vergadering van 23 september is bestemd voor werknemers bij de „Vi- trite Works." Clubwerk ,,'t Trefpunt" start op 22 september Maandag 22 september a.s. start het clubwerk van het clubhuis ,,'t Tref punt" in de Giststraat te Middelburg. Er zijn aanmerkelijk meer clubs ge vormd dan in vorig seizoen het geval was door de groepen kleiner te hou den zal getracht worden het „massa le element" te weren en de sfeer nog prettiger te maken. Voor jongens en meisjes verdeeld in de leeftijdsgroepen 6 tot en met 8 jaar, 9 tot en met 11 jaar en 12 tot en met 14 jaar zijn er muziek- clubs. Toneelclubs zijn er voor jon gens en meisjes van 9 tot en met 11 jaar en 12 tot en met 14 jaar; clubs voor handenarbeid voor jongens en meisjes van 6 tot en met 8 jaar en van 9 tot en met 11 jaar, alsmede „timmerclubs" voor jongens van 9 tot en met 11 jaar. „Sport en spel" zal in clubs voor jon gens en meisjes van 6 tot en met 8 en van 9 tot en met 11 jaar worden beoefend. Voorts zijn er aparte clubs voor sport en spel voor jongens van 9 tot en met 11 en 12 tot en met 14 jaar. De „Middelburgse Luchtvaart Club" is uitsluitend voor jongens van af 12 jaar, die de modelbouw willen beoefe nen. De clubs komen steeds 's middags na vier uur of op een woensdag- of za terdagmiddag na twee uur bijeen. Elke laatste zaterdag van de maand zal er in ,,'t Trefpunt" een kinderfilm worden vertoond. Voorts zullen in het aanstaande seizoen buitendagen, fees ten en kampen worden georganiseerd. In Breda domineerden Vlissingse boksers De Vlissingse boksclub D.O.S. begon het seizoen met een wedstrijd tegen Breda in de zaal van „Concordia te Breda. Het is een avond geworden van voortreffelijke bokssport, waar bij het publiek zich echter wat al te rumoerig gedroeg. De hoofdpartij ging tussen de Vlis- singer Frans Riteco en E. Basteyn uit Breda. Na een uitstekende partij werd het onbeslist, waarmede Riteco meer dan tevreden mocht zijn. Van de overige partijen won Jos Jas- perse van D.O.S. door technische k.o. van Belius uit Breda. Gillis Elve van D.O.S. won op punten van Van Alfen (Breda), maar de Vlissinger Van Belzen kreeg van Van Zitteren uit Breda een puntenederlaag te incas seren, zij het op het nippertje en met miniem verschil. Arie v. d. Berg uit Vlissingen en Frerejan uit Breda boksten onbeslist na een .aantrekke lijke juniorenpartij en tenslotte ver loor Kees Rootjans van D.O.S. op punten van A. v. d. Broek uit Breda. DOMBURG Raad vergadert Aanstaande donderdagavond verga dert de gemeenteraad van Domburg. De agenda voor deze vergadering, die om acht uur begint, vermeldt voor stellen tot het aangaan van een geldlening bij de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten, verkoop van grond aan de heren J. Geldof en ir. P. J. 't Hooft en verhuur van grond aan de heren W. K. Gunst en ir. P. J. 't Hooft. Ook zal een voorstel tot Wijziging van de kampeer-verordening aan de orde komen. VLISSINGEN „Ons Genoegen" besloot seizoen met concert en taptoe De koninklijke harmonie „Ons Genoe gen" te Vlissingen gaf zaterdagavond in het Bellamypark haar laatste con cert van dit seizoen. Nadat het pro gramma, dat vele populaire werkjes bevatte, was afgewerkt, werd met medewerking van de drumband een taptoe gegeven. Zowel voor het con cert als de voor de taptoe bestond een goede belangstelling. Marine sanatoriumfonds viert 40-jarig bestaan Het marine sanatoriumfonds, geves tigd te Den Helder, herdenkt op 12 oktober het feit, dat het 40 jaar ge leden werd opgericht. Ter gelegen heid hiervan zullen enkele feestavon den worden belegd o.a. op 4 novem ber voor Vlissingen in het gebouw „De~ Z,v^aan" te Oost-Souburg. Voor E.V.V.C. geen hogere contributie Vorige week werd in de H.B.S. te Vlissingen de jaarvergadering van de eerste Vlissingse volleybal club (E. V.V.C.) gehouden. Na de opening door de voorzitter werd tot de ge bruikelijke bestuursverkiezing" over gegaan. Herkozen werden de voorzit ter F. Swiers, de secretaris J. de Roos en de penningmeester J. Jille- ba, terwijl daarbij nog werden geko zen secretaresse A. Knoop en penning- meesteresse S. Mets. De technische commissie zal bestaan uit H. Luitwie- ler, C. van Loenen en B. ten Brug- gencate, de kascommissie uit T. Sturm en I. Willemse. Het volgende punt op de agenda was een moge lijke contributieverhoging. Deze werd echter met algemene stemmen afgewezen, maar er werd wel beslo- tenhet eerste dames- en' het eerste herenteam voor iedere hoofdklasse wedstrijd één gulden te laten beta len ter bestrijding van de bijzonder hoge reiskosten. Om deze hoge kos ten enigermate te bestrijden zal ook overgegaan worden tot het werven van donateurs. Vervolgens werd een stemmig een toekomstige fusie met de afdeling volleybal van v.s.v. „Ma rathon" 'afgewezen. Het volgende punt was de begroting 1958-1959. Deze zag er niet al te gunstig uit, maar met veel moeite zal de club nog net uit kunnen komen. Na de rondvraag werd de vergadering weer door de voorzitter gesloten. Inzegening gebouw bedrijfsapostolaat Zaterdag wijdde bedrijfsaalmoeze- nier C. Kroon een eigen gebouw van het bedrijfsapostolaat te Vlissingen in. Na vele moeilijkheden slaagde hij er in een benedenhuis in de dr. Otte- straat te huren. Met behulp van een 15-tal vrijwilligers wist de aalmoeze nier dit woonhuis in een moderne conversatiezaal met alle comfort te veranderen. Na deze ingrijpende ver anderingen, die geheel tijdens de avonduren werden gedaan, kwam de meubilering aan de orde. Bedrijven en winkeliers gaven hun medewer king, zodat een gezellig interieur tot stand kon komen. In dit gebouw zul len vormingsbijeenkomsten gehouden worden, voor mensen uit het bedrijfs leven, kajotters en zcevaartscholieren. Alle vrijwilligers kregen een souvenir waarna men verder de avond in een genoeglijke sfeer doorbracht. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 1591 dieren. Vette koelen en ossen 1056, varkens 635. Vette koeien, prijs in cU per kg. Ie kW. 300—330, 2e kW. 280—295, 3e kw. 280—270; varkens, (lev.) gewicht, le kw. 194, 2e kw. 192, 3e kw. 190. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts; Ei genheimers 8.7510. Bintje» 8.50—9.50. Koopmans blauwe 10—10.60. Bintje van de kleigrond ln twee maten gesorteerd 35 mm opwaart» 11; 45 mm opwaarts 11. Zandaardappelen 35 mm op waarts: IJselster 7. Llbertaa 7.50—8. Voeraardappelen 1.50—2, prijzen bere kend per 100 kg en -op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappèlen op wagon, schip of auto. VEILING MIDDELBURG 15 sept. Aardappelen: Bonken 8,90—10,70. groten 7,60—11,80, drielingen 2,80i," Fruit: Bramen per doos 46—63, Bramen per kg 106. Perziken per stuk 17—29. Net- meloenen 27—70. Sulkermeloenen 41—94. Ananasmeloenen 46-81. Frankenthaler 139—186. Blac Alicante 155. Tomaten A 20 —36, B 20—32, C 17—22. Pruimen: Keine Victoria 93—120. Abrikoosprulm 73-113. Appels: James Grieve huish. 75-85 30— 32, huish. 75-00 27—30, huish. 70-75 20, huish. 65-70 22—26. huish. 65-75 17—30. huish. boven 85 39, huish. 70-80 31—37. keuken 13—37, fabr. 16—22, huish. II 19. Manks Codlin huish. 60-70 16—17. huish. 70-30 23, huish. II 14—19. keuken 11, fabr. 12. Ellisons Orange: huish. 70 en op 36, huish. 65-70 35, huish. 60-65 30, keuken 25 Zigeunerin huish. 75-85 15—20, huish. 65- 70 27, huish. 70-75 27, huish. II 12—13, keu ken 14. Bramley's Seedling keuken 12— 13. Transparant de Cronsel keuken 19, fabriek 16. Cox's Orange Pippin keuken 32, fabr. 21. Enkhuizer Aagt: huish. 150. 160 15. huish. boven 60 21. Appels val en kroet 6—20. Peren: Triomphe de Vlenne huish. boven 70 65, huish. 60-70 51—53, huish. 50-60 48, keuken 48—57. Beurré Hardy huish. 70-75 42, huish. 60-70 41, keuken 33—38, fabr. 6. Conference huish - 55-60 35, huish. 65 en op 37, huish. 55-65 28—31. Bonne Louise huish. 60-/3 36, huish 60.65 36, huish. 55-60 30, huish. H 16—17, keuken 21—27, fabr. 14. Kraaipeer fabr. 19—23. Clapps Favourite fabr. 22—23. Pe ren val en kroet 8—18. Groenten: Andijvie 7—9, Postelein 28—43, Pronkbonen 25—39, Dubb. Prinsessen 25— 39. Snijbonen 26—68, Stokprinsessen 39— 50. Savooiekool .39—50. Rodekool 6—14. Wittekool 4—6, Bospeen 18—23. Waspeen 10—16, Breekpeen 2—3, Uien per kg. 5— 7. Prei 10—17, Kroten per kg 5—14. Bos- fcro'fen 7—12, Spinazie 10—24. Kropsla 3— 10, Bloemkool 4 stuks .per kist 26—38, 6 stuks per kist 21—33, 8 stuks per kist 12—20, 10. stuks per kist 10—12. Komkom mers A 10—20, B 9—18, C 8—13. VISMIJN VEERE 15 sept. Export garnalen 2207 kg 87—1,07. Handelsgarnalen 5238 kg 76—1,18. Schar 360 kg 51—66. Bot 103 kg 40—53. Schol 71 kg 44—56 Tong 129 kg 1,95—3,20. Rog 76 kg 23—36. Visiever 3 kg 8.98. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Bergsenhoek: A. van Eyk te Benthuizen. Aangenomen naar Den Hoorn (Téxel) (toez.): G. H. Wolfensberger, kandi daat te Amsterdam. Beroepen te Mldsland (Terschelling) (toez.) J. de Bruin, kandidaat te Leeuwar- den. CHR. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Vlissingen: A. W. Dreschler te Amsterdam-Nrd. Bedankt voor Nieuw Amsterdam J. J. Rebel te Murmerwoude; voor Zaandam J. M. Visser te Dokkum. REMONSTRANTSE BROEDERSCHAP. Aangenomen naar Boskoop-Waddinx- veen: mej. A. Visscher, proponente te Leiden. GEREFORMEERDE KERKEN (ART. 31) Beroepen te Zaandam L. Douw te Zoute- lande. LEZERS SCHRIJVER Symfonieconcert met of zonder Bruckner Het is toch wel twijfelachtig, dat de geringe voorverkoop aan Bruckners zou zijn te wijten. Ik denk dat velen met mij, de boelende schoonheid van zijn symfonie verkiezen boven het Tsjaikowslri-geweld. Vooral omdat de lange galmtijd van de Magdalena- kerk juist hierbij zo storend kan werken. Volgens mij is de geringe verkoop te wijten aan de geruststellende ge dachte, dat er volop plaats is ln de kerk. Waarom zou men zich dan op voorhand vastleggen? De plaatsen worden immers niet genummerd, dus is er geen enkele reden. Daarbij komt, dat de goede luisteraar reeds bij vo rige concerten vaststelde, dat de na galm het minst hinderde op grotere afstand van het orkest. Die het laatst komt, het best hoort! Ik ben er zeker van dat de ongerust heid van de Z.V.U., niet voldoende publiek te zullen hebben, voorbarig is geweest. J. POLDERMAN, Goes 973. De drie gevangenen in de cel onder het grote stadion, wisten niet hoe zij het hadden toen de groene man, die in de gang op wacht stond, plotseling het woord tot hen richtte. „Houdt U gereed om mij op het juiste ogenblik te vol gen, lk handel in opdracht van geheim agent Ba- ryl en Val Marian. Zo dade lijk zal een andere wacht voedsel voor U brengen. Ik zal hem onschadelijk moe ten maken. Stel geen onno dige vragen!" Dat was een hele speech voor zo'n zwijgzame man als Xltos. Hij keerde zich om en wachtte geduldig. Het drietal achter de deur was door zijn woorden even met stomheid geslagen. Maar toen bedacht Mare opeens, dat op deze manier piloot Storm zou achterblijven in de macht van Zorin. Reeds wilde hij de geheimzinnige wachtpost roepen, toen aan het einde van de gang een deur openzwaaide «n aea tweede groene Rian pp hun celdeur toekwam. Deze wisselde enige korte woorden met de wachtpost en wilde de sleutel in het slot steken. Hoezeer het hem ook speet zijn rasgenoot te moeten kwetsen, er bleef Jiem niets anders over, Met de platte leant van zijn zwaard trof hij de man hard op het achterhoofd, waarna deze niet een halt- verbaasde kreet op de grond viel, om bewus teloos te blijven liggen. len 25—28, Aardappelen bonken 9. grote 7—8, Druiven 140—160. P*r bos: Selderij 11—12. MARKTBERICHT VLAS. ROTTERDAM, 15 september. Waterroot vlas: lage soorten van 1.— tot 1.25, middensoorten tot 1.55, best vlas tot 1.95. Dauwroot vlas: lage soorten van 0.85 tot 1.10, mld- densoorten tot 1.35, best vlas tot 1.70; Breekvlas van 0.60 tot 1.10, naar gelang van kwaliteit en bewerking. Ge zwingelde lokken van 0.40 tot 0.7». De produktie was gedurende de afge lopen week Iets groter dan ln de voor afgaande weken doch blijft ver beneden het normale peil voor deze tijd van het seizoen. De vraag neemt regelmatig toe, zodat er ver&hillende partijen uit de bestaande voorraden verkocht kon den worden. Over het algemeen zijn de prijzen Iets aangetrokken, zodat de meeste noteringen van 5 tot 10 cent pér kg hoger zijn. Het aanbod dauwrpot- vlas blijft klein, er ls naar schatting slechts de helft van' het vorig seizoen te dauwroten uitgelegd. Voor goede partijen blijft een levendige vraag, vrij* wel geheel van Belgische zijde, de overige soorten liggen minder gunstig ln de markt. Breekvlas werd slechts zeer weinig ge zwingeld, de bestaande voorraden zijn vrijwel geheel ontruimd, na de prijs verhoging van de vorige week bleven' de noteringen onveranderd. Het aanbod van gezwingelde lokken blijft zeer gei ring, de gehele produktie ls voor latere levering verkocht tegen wederom iets hogere prijzen. In de afgelopen week was er toenemende belangstelling voor strovla8, verschillende partijen weiden van de hand gedaan tegen stijgende prijzen, de meeste partijen werden vö'.r uitvoer naar België verkocht. De Ne derlandse vlassers kunnen de huidige; prijzen niet betalen zodat de verhan-' delingen voor binnenlandse rekening ge ring zijn. ROTTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT De omzet bij de consumptie-aardappelen bedroeg heden 22 contracten, waafvahi Bintjes 35 mm met 16 zaken, allen op ok tober, het actiefste was. De prijzen wa ren 4 op 10.30, twee tegen 10.50, drie te gen 10.70, en 's middags twee tegen 10.80, vier tegen 10.80 en 1 tegen 10.70. Bintjes 45 mm. november 1 zaak tegen 12.20 en april 5 tegen 17.—. BIJ de pootaardappe- len gingen 7 zaken naar eerstelingen op november tegen 15.50, bij het ras sir- tema „A" op november 2 zaken tegen 19.40 en 2 tegen 19.50. Sirtema „E" okto ber 1 tegen 19.— en elf contracten op no vember tegen 20.—, Voran „B" bij flauwe stemming drie zaken op november tegen 19.50. GRAANBEURS AOTTERDAM. Binnenlandse granen (officieuze noterin gen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe: rode op vochtconditie 29,40 franco fabriek per schip; voedergranen nauwelijks prijshoudend zomer- gerst naar kwaliteit 24.75-26-25; haver naar kwaliteit 23—24.50: banke tot 25; rogge, doorsneekwalltelt, tot 20. Peulvruchten: groene erwten voorname- lijk verhandeld ln de betere soorten naar kwaliteit 3052; schokkers naar kwaliteit 30—69. Bruine bonen, prima' geschoond met aflopende markt tot 85. Nagekomen advertentie De 10e september werd van ons' weggenomen, onze innig geliefde MARIANNE, op de leeftijd van bijna 5 jaar. Haar. diepbedroefde ouders: P. A. de Graag S. A. E. de Graag— v. d. Have Peter Addis Abeba, sept. '58 „Wonji" pob; 133 Heden nam-,God. plot seling tot Zich, mijn gé- liefde mant en onze gé- liefde ■zoön, broeder, zwager, oom en neef, de heer WILLEM PIETER GEBRAAD, in leven ouderling Ned. Herv. Kerk, in de ouderdom van 67 jaar en vier maanden. Psalm 23 1 en 4. Krabbend! jke: A. Gebraad—de Looze Poortvliet: J. P. Gebraad Familie Gebraad Familie De Looze Krabbendijke, 14 september 1958 Oostweg 74 De begrafenis zal D.V. Plaatshebben op woens- ag 17 september a.s. om 12.30 uur vanuit de consistorie der Ned. herv. lterk. Geen bloemen. Met diepe ontroering geven wij kennis van het plotselinge overlij den van onze ouderling WILLEM PIETER GEBRAAD, in de ouderdom van 67 Jaar. Dankbaar gedenken wij de grote trouw en toewijding, waar mee hij oriz'e gemeen te vele jaren als ou derling en kerkvoogd heeft gediend. De kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente, Ds. J. van Leeuwen, praeses H. M. de Looff, scriba. Krabbendijke, 14 6eptember 1S58.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3