Middelburg won met grote cijfers van RAC Kampioen verloor in Nieuwdorp Brabant... Rotterdam Rook een excellente sigaret van Excellent Lekkere half-zware shag van Donwe Egberts ZEEUWSE TWEEDE-KLASSERS GINGEN GOED VAN START LUCTOR VERSLOEG „IN EIGEN WATER" S.Z.V. EN ZEEHOND Zaterdag 13 september 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE CcfURANT 3 ZEEUWSE TWEEDE-KLASSERS Hulst zegevierde tegen Rood Wit MIDDELBURG-RAC 5-0 Middelburg heeft zondagmiddag op eigen veld een grote zege (5-0) op RAG behaald, maar de uitslag geeft geenszins de krachtsverhouding weer, want in het veld waren de bezoekers zeker niet minder! Door zwak spel van hun invaller-doelman en door on- fortuin is de uitslag wat groot uitge vallen, maar ze is zeker geen afspie geling van hetgeen in deze wedstrijd werd vertoond. Het eerste kwartier kwam de thuisclub onder zware druk te staan en het was maar goed dat Gillissen, die zich steeds meer tot een stopper van formaat gaat ontwikke len, er zo goed oog op had. Bij Mid delburg vlotten de combinaties niet terwijl linksbuiten van Hercules voor de rust even goed aan het strand had kunnen zitten. Hij kreeg geen bal toegespeeld. Bij RAC zagen we enkele uitstekende krachten aan het werk en vooral de ex-RAC-spil Lussenberg bleek zijn mannetje nog wel te staan. Ook de fjebr. van Steen draaiden nog behoor- ijk mee. Na ongeveer een nalf uur spelen kopte De Bruin uit een corner de bal in de richting van het RAC- doel waar invaller doelman Teeuwen de bal liet glippen (1-0). RAC sloeg verbeten terug en Versluys moest al le zeilen bijzetten om onheil te voor komen. Enkele minuten voor de rust loste Lindenberg van zeker 30 meter een schot dat onder de doelman door in het net verdween (2-0). Na de rust was het een wat rommelige ver toning. Een ver schot van Van Steen werd niet zonder geluk door Versluys gestopt, even later trof een hard schot de deklat en even later her haalde zich dit. Het trio Sigtermans- Carol en Gillissen verdedigden prima en dat was maar goed ook want doel man Versluys, die evenmin als Groe- newegen, volkomen fit was, speelde niet zijn sterkste wedstrijd. Tegen de verhouding in werd het 3-0 toen een fraaie combinatie tussen De Bruin en Goossen door laatstgenoemde met een doelpunt werd besloten (3-0). Kort daarop bleef de gehele RAC- achterhoede voor vermeend buiten spel staan en dat gaf Goossen een gemakkelijke en niet te missen kans om de stand op 4-0 te brengen. Na dat van Lisdonk zelfs geen kans had fezien een toegekende strafschop te enutten bracht de Bruin enkele mi nuten voor het einde de eindstand op 5-0. ROODWIT-HULST 2-5 In een wedstrijd, die een zeer snel begin kende, maar al naar gelang de tninuten verstreken allengs aan tem po inboette, heeft Hulst kans gezien om roodwit Sint-Willibrord een dui delijke nederlaag toe te brengen, na dat de rust was ingegaan met een 3-2 voorsprong voor de Zeeuws-Vla mingen. Nauwelijks vijf minuten waren er verstreken, of Hulst kon na een goed opgezette aanval over links de leiding nemen. Linksbuiten Moens voorzag zijn naar rechts gezwenkte middenvoor de Block van een goede pass en deze laat ste maakte geen fouten. (0-1). Lang duurde deze voorsprong niet, want slechts drie minuten later konden de Brabanders gelijk ma ken. Toch bleven de gastheren agressiever en de dertiende minuut was het we derom de Zeeuws-Vlaamse tweede klasser die de leiding nam. Linksbin nen Neefs loste toen namelijk zo'n ontzettend harde kogel, dat de rood witte keeper de bal wel kon stoppen, maar niet onder controle kon houden. Moens was er dan ook óp tijd bij en scoorde het tweede doelpunt voor zijn ploeg. Een kwartier voor rust stelde Roodwit de ploegen wederom gelijk, maar toch zou Hulst met een voorsprong thee gaan drinken. Met nog vier minuten te spelen in de eer ste helft gaf Moens een kans aan de naar binnen gelopen rechtsbuiten Audenaerdt en deze scoorde dan ook zonder twijfelen (2-3). Nadat de blauwgelen reeds in de derde minuut van de tweede helft de stand door de Block na een soloren op 4-2 in hun voordeel brachten leek het er op als of zij het wel geloofden. Er werd vrij lusteloos gespeeld, waarvan ook het zeer warme weer de oorzaak was. Maar een minuut voor het einde maakte Moens er nog 2-5 van. CORN BOYS-TERNEUZEN 3-2 Voor een duizendtal bezoekers heeft Corn Boys in een door beiden slecht gespeelde wedstrijd dankzij haar vin niger spel na de rust en meer uithou dingsvermogen de overwinning we ten te behalen. Direct na de aftrap reeds een goed opgezette aanval van Advertentie Groot Rotterdam, zo fier hersteld Van het verwoestend krijgsgeweld Boekt wéér een prachtig resultaat Nu 't nieuwe schip te water gaat; Stad Rotterdam, met wereldfaam, Gaf 't petekind haar wereldnaam; Die naam alléén al garandeert: Hier 1b iets machtigs gepresteerd: In ieder opzicht supérieur. Verfijnd verzorgd haar intérieur; Zij heeft él wat het oog bekoort. Dus SOLA komt er óók aan boord Met mes en lepel, vork en schaal. Ruim tachtig duizend in totaal. Waarom die er „thuis" zullen zijn? Zij zijn van Koninklijke „lijn". CLtNGB DOORENBOS Corn Boys welke met een magnifiek schot van Van den Bergen werd be sloten. Voorlopig bleek echter hier mee alle kruit in de voorhoede van Corn Boys verschoten en werden en kele opgelegde kansen gemist. In de zevenentwintigste minuut wist de Terneuzense middenvoor Koch be heerst te scoren (0-1). Deze voor sprong werd door een misverstand in de Terneuzense achterhoede in de drieëndertigste' minuut teniet ge daan (1-1). Terneuzen hierdoor niet teleurgesteld avist nogmaals door te drukken en op een ver doorgespeelde bal in de S7e minuut de stand weer in haar voordeel te brengen (1-2). Na de rust legde Corn Boys meer agressiviteit aan de dag, waardoor zij vooral het middenveld beheersten. Dankzij goed doorzetten van De Smit werd in de tiende minuut na de rust gelijk gemaakt (2-2). Enkele opge legde kansen werden nog gemist, maar in de twintigste minuut wist J. van den Bergen er 3-2 voor Corn Boys van te maken. GOES-INTERNOS 4-4 De 4-4-uitslag geeft de verhoudin- i gen in deze goede wedstrijd goed weer. Weliswaar leidde de thuis club door wat beter spel in de eer ste helft met 4-2, maar na de her vatting werd Internos gevaarlij- vatting werd Internos gevaarlij ker. Internos nam het eerst het Initiatief en keeper Felius moest reeds spoedig een hard schot verwerken. Spoedig kwam Goes er echter beter in en na een kwartier profiteerde Verstelle van een fout in de Internosdefensie (1-0). Slecht uitschieten van de In ternos-doelman werd door Zweedijk ineens benut (2-0). Maar direct daarna scoorde De Lange voor Inter nos en in de 30e minuut trof dezelfde speler nogmaals de roos (2-2). Dank zij een pass van Krijger kon Verstel le Goes echter opnieuw een voor sprong geven en even voor rust maakte Zweedijk met een prachtige kopbal er nog 4-2 van. Na de rust werd Internos echter steeds gevaarlijker. Door een hands- geval in het Goese strafschopgebied, kreeg Internos de kans in te lopen, maar het harde schot van Kuister- mans werd prima door Felius ge stopt. Het was echter uitstel van ex- cecutie, scoorde De Lange nogmaals (4-8). En een half uur na rust scoor de De Swart met een prachtig schot de gelijkmaker (4-4). Van beide zij den werd daarna hard gestreden voor het winnende doelpunt; de kansen kwamen er ook maar werden niet benut. Scheidsrechter Fransen was soms zwak. Zitting der Staten- Generaal gesloten De minister van binnenlandse zaken, bezitsvorming en publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, mr. A. A. M. Struycken, daartoe gemachtigd door de koningin, heeft zaterdag de zit ting der Staten-Generaal gesloten. Om kwart voor twee waren de beide Kamers van de Staten-Generaal in de vergaderzaal van de Eerste Kamer bijeengekomen onder voorzitterschap van de president van de Eerste Ka mer, mr. J. A. Jonkman. Minister Struycken zei in zijn rede: In 't parlementaire jaar, dat heden wordt afgesloten, is wederom aan de dag getreden, hoe omvangrijk en veel zijdig de arbeid van de leden der beide Kamers is. Verscheidene be langrijke wetsontwerpen werden aan vaard, dikwijls na diepgaande be handeling en uitvoerig overleg met de regering. Daarnaast heeft de toenemende ar beid op internationaal gebied van vele leden het uiterste gevergd. Het stemt tot voldoening, dat de werk zaamheden van de Nederlandse Ka merleden in de internationale parle mentaire organen een waardevolle ZEELAND SPORT STELDE TELEUR Renesse verloor nog na 51-voorsprong In de tweede klas B werd met een volledig voetbalprogramma gestart en het is In ieder geval hoopgevend, dat in de gevallen waar Zeeland en Bra bant tegen elkaar in het veld kwamen, de balans op één uitzondering na vol ledig naar de Zeeuwse kant door sloeg. Die uitzondering is het gelijk spelende Goes tegen Internos (44) en dat is nog niet zo'n gek resultaat. Hulst deed uitstekend werk door op 't Heike de volle buit weg te kapen met cijfers die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten (25). BS C moest op eigen veld de vlag strij ken voor DESK (14) en dat doet vermoeden dat de ploeg uit Kaats heuvel een geducht tegenstander gaat worden. Roosendaal zag kans om TS C niet de volle winst mee te geven (3 —3). De Zeeuws-Vlaamse derby tussen Corn Boys en Terneuzen leverde de Sasseuaren twee kostbare punten op (32). Middelburg begou welis waar met een stevige 5—0 over winning op RAC, maar zal toch uit een ander vaatje moeten tappen wil men dit seizoen een rol van betekenis gaan spelen De semi-plaatseliike strijd tussen Odio en Grenswachters in de derde klas werd door de grensbeambten met 1-0 gewonnen. Zeelandia leverde goed werk door in Axel een gelijk spel uit het vuur te slepen (3-3). Zierikzee herstelde zich ten dele voor de tegen RKFC geleden nederlaag door in Ou denbosch een punt weg te kapen (1 1). RKFC bleef op de goede weg en de Bergenaren lieten RCS met lege handen in Souburg achter (03). Zee land Sport deed het al niet beter, want Meto liet geen enkel doelpunt toe en scoorde zelf tweemaal zodat de volle winst naar Hoogerheide ging (02). Hontenisse kwam tegen het pas gepromoveerde Steenbergen niet verder dan 'n puntenverdeling (22). Yerseke wonmaar Renesse zag in de vierde klas G nog kans een 51 voorsprong prijs te geven waardoor NSV uiteindelijk met een 56 zege naar Nispen terug kon. Halsteren bleef baas over De Schut- ters (52) en Cluzona gaf het be zoekende Noordhoek geen schijn van kans (72). Yerseke won weliswaar met 53 van Rimboe, maar men zal er goed aan doen alle krachten sa men te bundelen want anders kon men in deze klas nog wel eens voor onaangename verrassingen komen te staan. Kaaische Boys scoorde er te- ~;en Nieuw Borgvliet ook al lustig op os (7—3). Benjamin Lewedorpse Boys heeft de vuurdoop goed doorslaan.'De eerste punten zijn veroverd, waarvan 's Heer Arendskerlte het onvrijwillige slacht offer werd (42), Biervliet zag zijn eerste wedstrijd in de vierde klas ver loren gaan tegen Ria (01), terwijl Luctor blijk gaf dit jaar goede voorne mens te hebben hetgeen Hansweertse Boys moest ervaren (4—2). Breskens hield tegen Oostburg de volle winst thuis (30), terwijl Clinge zijn twee de overwinning behaalde, ditmaal met slechts 10 op Steen. In de reserve eerste klas hield Braban- tia II zich Noad Hl van het lijf (3 1). PSV III toonde geen medelijden met Middelburg n dat een geducht pak slaag kreeg (8—2). Taxandria II had, gezien de uitslag (21), de groot ste moeite met Zeeland Sport II. NAC Hl liet Willem H m reeds zijn tweede nederlaag lijden (31), ter wijl Vlissingen H de handen vol had aan Helmondia IH (2—1)". WSC II moest tegen nieuweling BW IH de vlag strijken (14). In de reserve 2e klas versloeg Hulst II de reserves van RCS (35) terwijl Middelburg III met 30 baas bleef over Hontenisse II. Vlissingen HT en Goes II deelden de punten eerlijk 2 2), wat van de Goesenaren iets tegen valt. bijdrage hebben geleverd tot een be tere samenwerking tussen de weste lijke democratieën. „De koningin heeft mij opgedragen U voor de betoonde ijver en toewij ding bij de behartiging 's lands be langen dank te zeggen. In naam der koningin verklaar ik deze zitting van de Staten-Generaal te zijn gesloten". Nadat de minister uitgeleide was ge daan en de commissie in de zaal was teruggekeerd, sloot de voorzitter de bijeenkomst. ARNEMUIDEN EN AZVV LEIDEN Jaap Huissoon uit Heinkehszand werd tweede in de zesde Beneluxronde te Eede. Door een inzinking in de laatste ronden kon hij geen strijd meer leveren met winnaar Schalk Verhoef, die hem met een lengte klopte. Met een daverende ovatie be loonden de Zeeuwen Huissoons prach tige prestatie. (Foto P.Z.C.) WALCHERSE ZWEMDRIEKAMP Mejuffrouw T. Daalhuijzen verbeterde Zeeuws record Bij wijze van experiment is in het Middelburgse zwembad zaterdagmid dag een zwemtoernooi gehouden tus sen de verenigingen „Zeehond" uit Vlissingen, „S.Z.V.", Souburg en „Luctor" uit Middelburg. Het voor naamste resulaat tijdens deze wed strijden behaald was het vestigen van een nieuw Zeeuws record op de 100 meter vrije slag dames door me juffrouw T. Daalhuyzen van S.Z.V., die deze afstand zwom in 1 minuut en 19 seconden. Het oude record stond op naam van mejuffrouw W. de Bruin van „De Bruinvis" te Sas van Gent met de tijd van 1.19.4. Op de 100 meter schoolslag dames leverden de dames A. Cornelisse (Luctor) en P. de Wispelaere (Zee hond) een spannende strijd om de eerste en tweede plaats, die door me juffrouw De Wispelaere met vijf se- sonden verschil gewonnen werd. Even geboeid volgde men het verloop van de 50 meter vlinderslag heren, waarin het gevecht voornamelijk ging tussen Th. Vervoorn (Luctor) en S. Ventevogel (Zeehond). Ventevogel won het duel in 38.2, ter wijl zijn tegenstander er 39.1 over deed. i Het toernooi werd tenslotte door „Luctor" (Middelburg) gewonnen met 114 punten. „S.Z.V." eindigde met 86 punten op de tweede én „Zeehond" met 64 punten op de derde plaats. Uitslagen De voornaamste uitslagen luiden ver der: 100 meter rugslag dames: 1. A. Cam per, Luctor, 1.40; 2. F. Calliber, Luc tor, 1.45.9; 3. J. Meermanvan Eenennaam, S.Z.V., 1.47.1. 100 meter rugslag heren: 1. P. Rotte, Luctor, 1.22.4; 2. J. Dirkse, Luctor, 1.27.3; 3. F. Tamboer, S.Z.V., 1.31.6; 100 meter schoolslag dames: 1. P. de Wispelaere, Zeehond, 1.34.1; 2. A. Cornelisse, Luctor, 1.34.6; 3. H. Krij ger, S.Z.V., 1.42.9. 100 meter schoolslag heren: 1. J. Sin- ke, Zeehond, 1.28.7; 2. M. Caljouw, S. Z.V., 1.30.6; 3. H. Bruining, Luctor, 1.34.7. 100 meter vrije slag dames: 1. T. Daolhuyzen, S.Z.V., 1.19; 2. C. Voogd, Luctor, 1.28; 3., 4. en 5. J. van Gendt, Luctor, M. Kingmans, Luctor en F. de Visser, Luctor, allen in 1.30. 100 meter vrije slag heren: 1. J. Dirk- se, Luctor, 1.05.7; 2. P. Rotte. Luctor, 1.10.7; 3. S. Ventevogel, Zeehond, 1.11.7. 50 meter; vlinderslag dames: 1, T. Voor Krabbendijke en Wemeldinge weer zege Het voorbehoud dat we bij het stellen van de prognoses voor het landelijke zaterdagvoetbal hebben gemaakt met betrekking tot de speelkracht van de Bra bantse clubs op eigen veld lijkt wel juist te ziju geweest. We kunnen anders moeilijk een ver klaring vinden voor de neder laag van kampioen Nieuwdorp tegen Zwaluwse Boys, dat vori ge week met liefst 80 door Arnemuiden werd verslagen. Diezelfde Boys plaatsten Nieuw dorp voor een te zware opgave. Met de rust leidde de thuisclub al met 20 eu hoewel de Zeeu wen daarna de achterstand nog tot 21 konden verkleinen, za gen ze geen kans om nog enige winst mee naar liuis te nemen. Arnemuiden deed het heel wat be ter! Wel lukte het ook ditmaal voor de rust niet al te best en de 10 achterstand die in deze periode werd opgelopen was dan ook wel verdiend, maar daarna kwam er meer tempo eu werd veel beter ge spééld. Door doelpunten van Van de Ketterij en Poortvliet (2) sloeg de balans naar de Zeeuwse kant door (1—3). In Raamsdonk had de strijd een bij zonder spannend verloop. Nadat AZ W de score had geopend maakte de thuisclub nog voor rust gelijk om daarne zelfs een 41 voorsprong te nemen. Met nog een kwartier te spe len gooide AZW er een schepje op en Good Luck moest tenslotte met een 45 nederlaag het veld ruimen! Colijnsplaatse Boys kreeg in Dintel- oord tegen de club van <jie naam geen kans en verloor duidelijk met 5-4L. The Gunners, vorige week gestart met een 92 overwinning op vrede rust, werd nu op eigen veld met 13 door SSC verslagen en dat doet ver moeden, dat de ploeg uit Sprang Ca- Arnemuiden SSC AZW The Gunners Dinteloord Col. Boys Zwal. Boys Nieuwdorp 2 2 0 0 4 11—1 2 2 0 0 4 94 2 2 0 0 4 7—5 2 1 0 1 2 10—5 2 1 0 1 2 8—7 2 1 0 1 2 5—7 2 1 0 1 2 2—9 1 0 0 1 0 1—2 Vrederust 1 0 0 1 0 29 Good Luck 2 0 0 2 0 69 Sprang 2 0 0 2 0 25 In de eerste klas van het zaterdag- voetbal hebben Krabbendijke en We meldinge hun tweede overwinning in successie behaald. Wemeldinge trok in Rilland aan 't langste eind (34), terwijl Krabbendijke bij Spui de voi le buit wegkaapte (01). Hoek stuur de VCK met een stevige nederlaag naar Walcheren terug (62) en Yer seke Hl moest zij het op het nip pertje de winst aan Tern. Boys afstaan (01). Serooskerke speelde ook nu weer gelijk (22), ditmaal in de uitwedstrijd tegen Kapelle. Krabbendijke Wemeldinge Hoek ,Spui Rillandia Serooskerke Tern. Boys Kapelle VCK Yerseke m 2 0 2 2 0 2 2 0 2 1 1 2 10 2 10 2 1 2 0 2 0 2 0 4 11— 2 9— 3 7— 3 2— 1 7— 6 3— 3 3— 4 2— 7 2— 8 2—11 Daalhuyzen, S.Z.V., 44.2. W. van Halen, Luctor, 47.6; 3. C. Voogd, Luc tor, 49.5. 50 meter vlinderslag heren: 1. S. Ven tevogel, Zeehond, 38.2; 2. Th. Ver voorn, Luctor, 39.1; 3. A. Booy, Luc tor, 40.5. 3 x 50 meter wisselslag pers. dames: 1. T. Daalhuyzen, S.Z.V., 2.28.8; 2. A. Cornelisse, Luctor, 2.38.5; 3. f. Calliber, Luctor, 2.40.3. 3 x 50 meter wisselslag pers. heren: 1. J. Dirkse, Luctor, 2.14.7; 2. J. Sin- ke, Zeehond, 2.17.6; 3. W. van der Steen, S.Z.V., 2.18.7. 400 meter vrije slag dames: 1. T. Daalhuyzen, S.Z.V., 6.47.7; 2. P. de Wispelaere, Zeehond, 7.19.1; 3. C. Voogd, Luctor 7.24.5. 400 meter vrije slag heren: 1. J. Dirk se, Luctor, 5.41.3; 2. S. Ventevogel, Zeehond, 5.57; 3. C. Wagenaar, S.Z.V. .2. 10 x 50 meter vrije slag dames en heren: 1. Luctor, 6.08.4; 2. Zeehond, 3. S.Z.V., 6.48.7. De uitslagen van de polowedstrijden waren: LuctorS.Z.V. 00; Zee hondLuctor (dames) 06; Zeehond Luctor (heren) 36; LuctorS.Z. V. (dames) 40; S.Z.V.Zeehond (heren) 32; ZeehondS.ZV. (da mes) niet gespeeld wegens de duister nis. I Veere begon in de 2e klas A slecht door met 30 van Arnemuiden II te verliezen. Bevelanders behaalde zijn tweede zege en stuurde Oostkapelie met een nederlaag naar huis (42). Meeuwen onderstreepte eveneens zijn goede voornemens en dat ging ten. koste van Zeeland Sport VT (52). Nieuwdorp toonde tot de zwakke zus jes te behoren, getuige de 61 neder laag tegen RCS IV. Goede spoor In de 2e klas B liet Zaamslag er geen twijfel over bestaan dat het ernst is om zo vlug mogelijk hogerop te ko men. Kats moest dat in eigen huis aan den lijve ondervinden (04). Driewegen kwam tegen Goes V te kort (02) terwijl Kloetinge in het goede spoor bleef door Wissenkerke met 37 te verslaan. Evenals vorige jaren blijkt Mevo in zijn uitwed strijden heel wat minder sterk te spelen dan in Zierikzee. In Wolfaarts- dijk werd het een 62 nederlaag. S. V.D. pikte in 's-Heer Hendrikskinde ren de volle winst weg (12). In de 2e klas C wonnen zowel Diiï- veland als Sinoto met dezelfde cij fers als vorige week. Bruse Boys moest met een 2O nederlaag te gen Sinoto en Mevo H met een 52 afstraffing tegen Duiveland genoe gen nemén. Burgh IH gaf Brou wershaven IH geen kans (6t). Bij de 3e klassers blijkt Heinkens zand weer een zwaar seizoen tege moet te gaan. Veere n won althans met 14. Börssele veroverde de eer ste punten ten koste van Serooskerke II (20) en Nieuwland moest in VC K II duidelijk de meerdere erkennen (15). Beren liet er op Koudekerke tegen VCK ni geen gras over groei en (17). In 3B versloeg Krabben dijke H het bezoekende Kapelle n (7—0), terwijl Kloetinge H bij Krab bendijke n de punten incasseerde (16). Met dezelfde cijfers bleef Ril landia H baas over SVD n (16). Colijnspl. Boys n deed het tegen Wolfaarsdijk n met matiger cijfers (10). De start van Zeemeeuwen te gen Bruse Boys II in 3C is niet erg hoopvol geweest. Met een 70 neder laag maakten ze hun entree in KN VB-verband. Duiveland II won met 41 van Sinoto I en WIK boekte zijn eerste winst door Burgh IV met een 51 nederlaag uit Kerkwerve te laten vertrekken. Tern. Boys II stuur de Zaamslag II in 3D met lege han den huiswaarts (42) en AZW Hl deed hetzelfde met Spul II (40). Soldaat-zanger Pelvis naar Duitsland Dpi. soldaat Elvis Presley vertrekt 22 september met de derde Ameri» kaanse pantserdivisie naar Westduits- land, waar hij waarschijnlijk de rest van zijn diensttijd, achttien maanden, zal moeten doorbrengen in de buurt van Frankfurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7