C PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer I=J „Moord in de krantenwijk WITTE VLEERMUIZEN OP JACHT IN DE SCHEMERING Waar zijn onze schepen? VOOR J0EG0-SLAVIËR IWAN ZIJN ALLE GRENZEN GESLOTEN POPPETJE w- POPPETJE ZATERDAG IS SEPTEMBER 1958 PROVINCIALS ZEEUW SS COURANT. IS ONDER ZEELANDS HOGE HEMEL Interessante ontdekking onder 's-Heer Arendskerke Langs de weg van een ietwat in gewikkelde procedure van tips kwamen wij achter het feit, dat rich in de omgeving van 's-Heer Arendskerke witte vleermuizen moesten bevinden, dat er zelfs een redelijke kans bestond, dat wij deze bijzonderheid in de die renwereld met eigen oog zouden kunnen aanschouwen. Nu is «en albino-vorm op zich zelf niet steeds een opwindende gebeurte nis in de dierenwereld. Er zijn dieren- •oorten, waarbij albino's of daar aan grenzende bleke vormen vrij gere geld voorkomen, zoals is gebleken, toen wij in ons blad eens informeer- BAREND ZWERFMANS den naar het voorkomen van witte mussen. Ook bij merels bijv. komen ▼aak witte of gedeeltelijk witte exem plaren voor. Bij de vleermuizen schijnt het enigs- Eins anders te zijn. Wij lazen, dat al- binovormen alleen zijn geconstateerd bij de Rosse vleermuis, Nyctalus noc- tula, die ook wel Vroeg vlieger heet, omdat hij meest nog vóór de onder gang van d« zon zijn schuilhoeken verlaat. Nu is deze Rosse vleermuis waarschijnlijk evenals overal elders In het land ook in Zeeland algemeen, maar naar het schijnt weet men nog heel weinig van de Zeeuwse vleer muizen af. Voor zover wij weten •tond alleen Goes te boek als een plaats, waar Rosse vleermuizen zijn gemeld, tot wij een exemplaar van Kapelle konden opgeven. Alleen al het feit, dat met de al bino-vorm te 's-Heer Arendskerke een nieuwe woonplaats voor de Ros se vleermuis kon worden toege voegd aan de lijst, maakte de tip interessant. Zouden daarentegen de witte dieren tot een andere soort behoren, den zou het zelfs nog meer de moeite lonen even naar het ge noemde dorp te trekken. Dan was er nog een derde punt, dat deze tip voor ons aantrekkelijk maak te. In het centrum van het land ver blijven de vleermuizen van de bedoel de soort in holle bomen, meest van betrekkelijke grote afmetingen en daar deze in het uitgesproken cultuur gebied van onze provincie nauwelijks een kans hebben te blijven staan, moe ten de Rosse vleermuizen dus elders onderdak zoeken. Waar hielden de vroegviiegers in 's-Heer Arendskerke zich op (indien we deze soort daar al thans zouden vinden)? Het was dus wel met enige spanning, dat we ons naar ons doel begaven, waar we aankwamen toen de zon nog als een reeds rood aanlopende kogel een eind weegs van de horizon was verwijderd. „Nog te vroeg", consta teerde de persoon, die mij als be trouwbare gids was aangewezen en zo konden we vooraf rustig over het geval spreken. Daaruit bleek al da delijk, dat ik vermoedelijk de witte vleermuis wel zou zien, want naar hij berekende was het nu al het vijfde jaar, dat het dier daar elke zomer avond zijn kostje ophaalde, daarbij trouw gevolgd door een aantal ogen- paren van de buitenmensen, die graag nog wat babbelen op de beste klap- bank die men kan vinden, de dijk. Maar heel die lange tijd ten spijt, was het nog nooit gelukt te ontdekken, waar de dieren (en er schenen er nogal enkele vleermuizen te zijn) hun verblijfplaatsen hadden. Eindelijk werd het dan vleermuizen- tijd en begaven we ons naar buiten om op de dijk aangekomen te consta teren, dat nog geen enkele aanwezig was. AAN DE DIJK. Toen heel plotseling waren ze er, de donkere schimmen tegen de nog hel dere avondhemel, maar enkel de don kere en we wilden eens witte zien. Toter één afzwaaide naar een plek aan onze kant van de dijk, waar het donkere gebladerte van de bomen en het halfduister van huizen gevels een heel geschikte achtergrond bleek te vormen, waartegen we de lichte kleur van één der vleermuizen op vrij grote afstand konden waarne men. Eén der donkere Bylhonetten ver anderde als bij toverslag in een grote witte vogel, die wijd zijn vlengels nit- sloeg. Werkelijk hij was er en dus waren wij niet voor niets gekomen. Nu kwa men de vleermuizen langzamerhand ook vlak bij ons over de dijk en ten slotte draaiden ze als maar over ons heen, ook de witte. Ja, er was een mo ment dat deze witte opeens zo ver naar beneden kwam, dat hij maar een meter van de grond was en heel dui delijk afstak tegen de zwarte achter grond van een tuintje. Intussen was wel duidelijk geworden, dat althans de meeste van de vleermuizen vroeg viiegers moesten zijn. Het waren gro te dieren met smalle en lange vleu gels; het plotseling naar beneden ko men op de plaats waar ik even te voren een dikke mestkever had zien vliegen, wees daar ook op, want deze soort houdt speciaal van kevers. We wisten nu ook, dat de dieren niet uit de toren afkomstig konden zijn, ze kwamen juist van de andere kant van de dijk, wat er op wijst, dat ze ergens in spouwmuren of onder de pannen van een minder modern gebouwtje hun verblijfplaats hadden gekozen. De verlichte wijzers van de torenklok draaiden opmerkelijk langzaam rond, wel een bewijs hoe snel de dieren ■van plaats veranderden en van de grote aandacht, die ze bij ons wisten op te wekken. VERRASSING. Plotseling uitte mijn gids cn tege lijkertijd een belangstellende knaap de kreet: Er zijn er twee! Dat was dan voor hen de grote verrassing IN ZO'N WERELD LEVEN WIJ. Aagtedijk 9 v. Duinkerken. Aalsdijk 10 te Houston. Aardljk 12 te Rotterdam. Abbekerk 8 te Sjanhai Alcor 10 270 m. w.n.w. Dakar. Aldabi p. 12 Vlisslngen n. Antwerpen. Almdijk 9 590 m. n. Horta. Alphacca 5 te Buenos Aires. Alphard 12 te Rio de Janeiro. Amerskerk 8 te Beira. Andijk 9 te Bremen. Annenkerk 10 v. Port Elizabeth. Arendskerk 10 180 m. n.o.t.o. Diego Garcia Astrld Naess 10 200 m. n n.w. Mona Isb. Alderamin 10 v. Karachi n. Aden. Alnatl 10 v. Santos. Bantam 10 v. Port Said. van de avond, deze tweede witte vleermuis werd door hen voor het eerst opgemerkt. Dit dier bleek een slagje kleiner te zijn en was daardoor ook als hij al leen in 't gezichtsveld verscheen dui delijk van de andere te onderscheiden, hoewel naar mijn mening van dezelf de soort. Het was opvallend, dat wan neer ze tegen de nog vrij heldere lucht zwenkten, de lichte vleugelkleur ook meer licht doorliet, althans ga ven de vlieghuiden de indruk door schijnend te zijn, zodat de lange vin gers duidelijk tegen de huid afstaken als donkere streepjes. Een van de aanwezigen gooide nog even met z'n pet naar de grote witte, blykbaar niet voor de eerste maal, de slimmerd liet zich echter ook nu niet verschalken. Maar ook zonder één van de vleer muizen in de hand gehad te hebben ('t is misschien ook beter: tien in de lucht, dan één in de hand!) was onze tocht zeer geslaagd. We hadden ge hoopt één witte vleermuis te zien, het werden er twee op één avond. Zo veel geluk heeft een natuurliefhebber lang niet altijd. Bloemfontein 10 te Kaapstad. Boissevain 11 te Santos. Caltex Rotterdam 10 40 m. o. Pantellarla. Caiamares 2 te Puerto Barrios. Caltex Arnhem 12 te Rotterdam verw. Caltex Delft 8 215 m. z.z.w. Adelaide. Caltex Nederland 11 v. Manchester n. Bahrein. Carrillo 11 v. R'dam n. Armelles Cartago 12 te Puetro Llbestadox Cleodora 12 te Adelaide Crania 10 GO m. n. Azoren Diemerdijk 11 te Portland Dordrecht 10 400 m. n. Azoren Duivendijk 12 v. Seattle n. Stochten (Calif) Dinteldijk 9 v. Panama Esso Amsterdam 11 te Aruba Esso Nederland 10 90 m. z.w. Ouessant Friesland 12 v. San Franciso n. Tacoma Groote Beer 11 te New York Heemskerk 10 30 m. n.w. Deadalln Rif Helicon 10 te New Orleans Holendrecht 10 320 m. n. Ouessant Hoogkerk 8 te Hongkong Hoogland 9 v. Gdonsk n. Kopenhagen Hulst 12 te Rotterdam Ivoorkust 11 te Matadl Jagersfontein 10 420 m. n.n.o. St. Helena Johanca 10 dw. Whitley Kalydon 9 te Bandar Mashur Kara 9 te Curasao Kennemerland 12 V. Bahla n. Las Palmas Kermia 10 400 m. z.w. St. Helena Khasiella 10 dw. Alleppey Korenia 11 te Kopenhagen Krebsia 10 v. Mena al Ahmadi n. Yokkaichi Kryptos 10 600 m. o.n.o. Rio de Janeiro Kylix 10 v. Curasao n. Punta Cardon Korincia 12 te Thameshaven Laarderkerk 10 v. Abadan n. Basra Lekkerkerk p 11 Aden n. Bahrein Lemaire 9 te Canton. Lemsterkerk 11 v. Londen Gibraltar Leopoldskerk 4 te Koeweit Limburg 10 240 m. n.n.w. Madeira Lissekerk 8 te Bandar Mashur Loenerkerk 11 v. Duinkerken n. Marseille Laagkerk 12 te Marseille eirnog betgen werk... I Arlvei Iruflt- ..Zitten is er voor een hulsvrouw niet bij. Het werk moet l/doorgaan. Daarom bij opkomende pijnen: 2 "ASPRO's en de pijn verdwijnt. Zorg dat U altijd 'ASPRO' bij de hand hebt, Ook zenuwpijn, lusteloosheid, moeheid of dat gevoel van rillerigheid verdwijnen snel en zeker door 'ASPRO'. Want 'ASPRO' doet meer. 'ASPRO' maakt dat U zich prettiger voelt, fit! U kunt het werk weer aan! 2 ASPRO»...tt&ntuteeb fit: &1£AZOEK%«n*R0ilo Auvréurg (109 m.) tonic[morpn lO.ii v Vluchteling stuit op juridische barrières. (Van een speciale correspondent) Flensburg - september. Toen de 26-jarige Joego-Slavische vluchteling Iwan H. in Malmö, in zijn nieuwe va derland Zweden, bericht kreeg, dat het een familielid gelukt was. even eens uit Joego-Slavië te vluchten, reisde hij uit Zweden naar Oostenrijk om dit familielid te helpen bij het ef fenen van de weg naar een nieuwe toekomst. In zijn haast om naar Oos tenrijk te komen zag Iwan één ding over het hoofd: het inreisvisum voor Zweden, dat hij bij zijn terugkeer no dig zou hebben. Hij liet het niet in zijn paspoort stempelen. Wel echter een doorreisvisum voor de Westduit- se Bondsrepubliek, dat echter slechts Lutterkerk 9 150 m. z.w. Kreta Maaskerk 10 te Calcutta Marletje Bohmer 11 te Antwerpen Marnelloyd 4 te New Orleans Meliskerb 18 te Karachi Merwede 7 te Sapele Mirzam-N 9 50 m. o.n.o. Estacapoint Molenkerk 10 dw. Casquets Montferland 10 v. Las Palmas Mulderkerk 10 v. Mombassa Musüloyd 8 te Sorong Mijdrecht 10 140 m. z. Cuba Musi l te Singapore Naess Commander 10 60 m. n.n.o. Algiers Naess Lion 10 950 m. o. Bermuda Naess Tiger 9 te Houston Nestor 11 v. Amsterdam n Hamburg Noordzee 10 te Abadan Nieuw Amsterdam 12 te Southampton Oldekerk 11 te Singapore Omala 10 v. Recife n. Vitoria Ommenkerk 11 v Barcelona n Antwerpen Ossendrecht 9 te Antwerpen Ouwerkerk 10 v. Amsterdam n Sjanghai Perna 11 te Cebu Plato 10 te Amsterdam Ridderkerk 10 v. Lissabon Roggeveen 4 v. Mauritius n. Auckland Rijndam 11 te Cobh Rijnkerk 11 v. Tanga n. Zanzibar Salatiga 11 te Surabaja Sarpedon 10 te Cap Halüen Schelpwijk 10 210 m. n.n.o. Curacao Schie 10 te Amsterdam Schledljk 10 710 m. o. Kaap Race Senegalkust 10 v. Dalcar Sibajak 10 200 m. n. Galapos ell. Slamat 10 v. Hamburg n. Bremen Sliedrecht 8 dw. San Lorenzo Soestdijk 11 v. New York n. Antwerpen Stad Rotterdam 8 te Freetown Stad Schiedam 10 40 m. o.z.o. Wight Statendam 10 v. Southampton Steenwijk II v. Philadelphia n Nederland Straat Lombok 8 v Adelaide n Melbourne Straat Malakka 9 v. Rio Grande do Sul n Santos Sumatra p 11 Ouessant n. Amsterdam Tabinta 8 v. Belawan Tara 4 te Rio de Janeiro Taria li te Calcutta Telamon 11 Puerto la Cruz Tjimenteng 6 v. Zanzibar n, Singapore Tjinegara 9 v. Osalca n. Nagova Tibia 10 dw Ras al Hadd Vn Heemskerk 10 v. Matadi n Walvisbaai Van Spilbergen 9 v. Singapore n. Hongkong Vasum p 10 Pantellarla Weltevreden 10 v. Banjuwangl n. Pladju Willem Ruys 11 n. Southampto n. Le Havre Zaankerk 12 te Jose Panganlban Zeeland p 10 Gibraltar Zuiderkerk 6 te Newcastle (N.S.W.) 971. Gedreven door honger en zucht tot vernietigen bruiste de sathor door de vijver achter zijn gladde prooi aan. Dit nietige mens wezen handelde heel anders dan hij verwachtte. Gewoon lijk stonden zijn slachtof fers als verlamd, wanneer hij alleen maar zijn mach tig gebrul liet horen. Hij wist dan ook niet hoe hij het had, toen hij zijn lang verbeide „noenmaal" door het stroomgat zag ontsnap pen. Zijn oorverdovend ge brul van teleurstelling zou een soortgenoot wellicht met medelijden vèrvuld heb ben, alzo niet onze piloot. Toch scheen het nog niet zo'n zwarte dag voor de hongerige sauriër te zullen worden, want door de gang bereikte hem opnieuw het feluid van het valluik en angstschreeuw van een nieuw slachtoffer! Met een snelheid, zoals alleen de hagedisach- tigen die kunnen ontwikkelen, schoot het monster de vijver uit en de lange gang in. voor een reis in zuidelijke richting geldig was. Toen hij in Oostenrijk zijn missie vervuld had, begaf hij zich op weg naar huis. In Malmö wachtten een vrouw en twee kinderen op hem. En toen werd weer eens duidelijk, wat een hopeloze taak het is, te trachten een grens te overschrijden zonder de vereiste stempels in het paspoort. Iwan mocht niet terug in de Bonds republiek. Toen het legaal niet ging, probeerde hij het illegaal. Hij werd echter gepakt door de Duitse grens bewaking en naar Oostenrijk uitge wezen. Daar stopte men hem wegens illegale grensoverschrijding 22 dagen in de gevangenis. Nadat hij zijn straf had uitgeze ten trachtte Iwan bij gebrek aan andere, legale mogelijkheden opnieuw de Duits-Oostenrijkse grens „zwart" te overschrijden. Ditmaal lukte het. En zo kwam hij midden juli in Flensburg, aan de grens met Denemarken aan. Vandaar ging hij illegaal de g'ens over, werd echter door de eense grenswachten gepakt en weer over de grens gezet, terug naar het grondgebied van de West- duitse Bondsrepubliek. De rechter in Flensburg trok de aanklacht wegens illegale grens overschrijding in. Verder helpen kon hij Iwan uiteraard niet. Iwan kreeg 20 mark en de goede raad, naar Kiel te reizen om daar te proberen een schip te vinden, waarvan de kapitein hem wilde meenemen naar Zweden. Het was goed bedoeld, maar zinloos. Want geen kapitein nam Iwan mee. Niemand wilde het risico lopen, deze passagier met papieren, die niet in orde waren, misschien maanden aan boord te moeten houden. Het verlangen naar vrouw en kinde ren was eenter groter dan de angst voor straf. En zo kwam Iwan in augustus opnieuw naar Flensburg en passeerde hij opnieuw illegaal de Deense grens. Zijn pech was, dat hij het op dezelfde plaats probeerde als in juli en dat hij bovendien nog de zelfde politieman in de armen liep als de eerste maal. Die hield hem aan en zette hem weer over de grens richting Flensburg. Terwijl Iwan daar in het hüis van bewaring op de behandeling van zijn zaak wachtte, probeerde de milde rechter hom nog een keer te helpen. Met de hulp van een Kroatische tolk schreef hij een brief aan Zwans vrouw in Malmö. De vrouw moest een Zweedse werkvergunning zenden. Iwan had namelijk verteld, dat hij in Zweden als metselaar werkte, in een bedrijfstak dus, die te kampen had met een tekort aan arbeidskrachten. Na enkele dagen kwam het antwoord van mevrouw H.: de Zweedse autori teiten weigerden, het gevraagde do cument te geven. De rechter had geen keus meer. Op grond van de wettelijke bepaling moest hij Iwan wel wegens herhaalde illegale grensoverschrijding een straf van veertien dagen gevangenis opleg gen. Die straf zal hij binnenkort uit gezeten hebben. Dan is Iwan weer een vrij man. Maar helpen zal hem dat niet, want na het uitzitten van zijn straf'wordt hij als ongewenst vreemdeling geïn terneerd en omdat hij uit Oostenrijk het land binnenkwam, zal hij door een Flensburgse politieman naar de Oostenrijkse grens worden gebracht en daar over de grens gezet. Want zo willen het nu eenmaal de wetten en de internationale overeenkomsten, waarin voor menselijkheid blijkbaar geen plaats is. In zo'n wereld leven wij Wederom vervulde zijn machtige stem de spe lonken met verschrikkelijke uitdagingskreten, die bij voorbaat de prooi verlamden. In die kille donkere ruimte vond Volta, de tweede man van Markad, zijn einde en hij stierf met de hoonlach van zijn meester nog in de oren... Restauratie Maastrichtse schouwburg binnen negen maanden gereed De reastauratie van de stadsschouw burg te Maastricht zal volgens een mededeling van de directie van open bare werken binnen acht of negen maanden zover gevorderd zijn, dat de schouwburg weer ingebruik kan wor den gesteld. Indien geen onverwachte tegenvallers optreden zal dan de eerste fase der verbouwing beëindigd zijn. De tweede en derde fase van de verbouwing, het uitvoeren van de voorbouw met fover en restaurant en van de zijbouw met kantoren en kleedkamers, zullen voor lopig nog niet aan de orde zijn aange zien daarvoor nog geen gelden zijn ge voteerd. De schouwburg werd sedert 1954 niet meer bespeeld. HOOFDSTUK I. Aan het sombere einde van Fleet Street, dichtbij de Crown Inn en niet ver van de befaamde Cheshire Chee se, staat een uit rode baksteen opge trokken gebouw van vijf verdiepin gen, waarin de Londense Morning Cal! is gehuisvest, een landelijk dag blad met een gecontroleerde dage lijkse netto verkoop van bijna twee miljoen exemplaren. Hoewel het dag blad populair is, heeft nog niemand een goed woord over gehad voor het gebouw, waarin het wordt samen gesteld. Het is een monster van klas sieke lelijkheid uit de late Victori aanse peiiode met lelijke stukken van een lichtrode kleur op de plek, waai een door een tijdbom geslagen §at is gerepareerd, ehalve dat het gebouw niets moois heeft, is het ook weinig geschikt voor •zijn doel. Het interieur had mis schien aan zijn doel beantwoord in de rustige dagen van weleer, toen verslaggevers zich naar hun arbeid begaven met een hoge hoed op het DOOR ANDREW GARVE. hoofd en gekleed in jacquet en de schrijvers van hoofdartikelen fulmi neerden met een fles port onder hun bereik. In de huidige tijd zijn de donkere smalle gangen, de steile trappen, de verouderde liften en een groot aantal kleine kamers met zwa re mahoniehouten deuren volkomen ongeschikt voor het maken van een modern dagblad. De directeuren zijn lange tijd van plan geweest de hele zaak te laten afbreken en in plaats daarvan een nieuw gebouw te laten optrekken als een waardige buur van de glimmend zwarte Daily Express en de voorname Daily Telegraph, doch daar zij vóór de oorlog hun kansen hadden laten voorbijgaan, zien zij zich thans geplaatst voor de onoverkomelijke moeilijkheden van 'n tijdelijke huisvesting en het aanvra gen van bouwvergunningen. Zij had den zich daarom tevreden moeten stellen met verbeteringen van het In terieur, zoals modernisering van het sanitair en aanvullende gerieven voor de voornaamste medewerkers. Op een warme maandagavond aan het einde van juli 1949 was er de ge bruikelijke onderbreking van net drukke geroezemoes in de kantoorlo kalen toen de wijzer van de klok de zeven naderdé. Het werk van de dag- ploeg was nagenoeg geëindigd en de arbeid van de nachtredactie was nau welijks begonnen. Het was het uur van het redactionele doodtij, waarin degenen die de samenstelling van de krant hadden bepaald, het drukken aan andere krachten overlieten. De speciale redacteuren gingen ge leidelijk het gebouw verlaten langs de in een groen uniform gestoken portier: het waren de kunstredacteur met een stapel recensie-exemplaren, de sportredacteur, die in zijn stam kroeg nog een dartswedstrijd had uit te spelen (het werpen van kleine pijltjes op de roos), de landbouwme- dewerker, eigenaar van een boerde rij, die een aardig centje verdiende door over zijn verliezen te schrijven en verder de columnist, de schrijver van de dagelijkse artikeltjes-op-een- vaste-plaats, die nagenoeg deed wat hij wilde. De „open ïucht"-verslagge- ver, wiens verhalen over zijn kam- peerondernemingen zowel een voor beeld als een aansporing voor de op groeiende generatie waren, startte zijn wagen in de garage van de krant als voorbereiding voor een ongedwon gen verkenning van nog een nieuwe routè. Op de bovenverdieping lleton andere bevoorrechte redacteuren, die een eigen kamer hadden met hun naam op de deur, hun sleutels rinke len en grepen naar hun hoeden. De schrijver van de hoofdartikelen, die juist van een zetter met 'n wit voor schoot een nog vochtige proef had ontvangen, concentreerde zich op het MAANDAG 29 SEPT. 8 uur DINSDAG 30 SEPT. 2.30 en 8 uur laatste en moeilijkste werk van zijn gewoonlijk niet veeleisende baan, na melijk het schrappen van enige ali nea's uit een kolom, die bijna iedere alinea kon missen zonder onherstel bare schade te lijden. Over enige mi nuten zou hij ook zijn vertrokken. In de nieuwsafdelin'- was de grote spanning gewekc.i. De chef vr.n de nieuwsdienst had het grootste ge deelte van zijn problemen reeds aan de hem aflossende nachtredacteur overgedragen en in de geest dronk hij al een gezellig glaasje met zijn nieuwe aardige verslaggeefster. Een paar redactieleden liepen nog in en uit voor een laatste bezigheid, zoals het laten tekenen van een onkosten- rekening of het verkrijgen van een paraaf voor het concept van een brief of ook wel alleen om even goe denavond te zeggen alvorens te ver trekken. De diplomatieke medewer ker kwam binnenslenteren om de nachtchef van de nieuwsdienst mee te delen, dat hij zo nodig in het Sa voy Hotel was te bereiken. De nacht redacteur bestudeerde daarop het avondrooster, waarbij hij zien zor gen maakte over de saaiheid van het nieuws en heimelijk hoopte op een grote brand of een ontploffing met i een groot, verlies aan mensenlevens. Het kleine jog, dat tot taak had dé stroken van de druk-telegraaf af te scheuren, had in de gaten, dat zijn baas andere dingen aan zijn hoofd had en zat in een smerig wildwest- verhaal verdiept. De verslaggeverskamcr, door een glazen deur van de nieuwsdienstka mer gescheiden, was zo rommelig ais een slagveld. Ondanks de schaarste aan belangrijke berichten of wellicht juist daarom hadden alle reporters klaarblijkelijk een drukke dag ge had. Oude kranten, knipsels uit net archief, encyclopedieën, telefoongid sen en hopen kopijpapier waren in wanorde op de schrijftafels temidden van de schrijfmachines opgestapeld een ware nachtmerrie voor de werkster. Grote papiermanden puil den uit als hoornen des overvloeds. (Wordt vervolgd.) Vier hoge functionarissen uit Thürin- gen in Oosfc-Dultsiand zijn tot 2 10 Jaar dwangarbeid veroordeeld op beschuldi ging van sabotfigè bij de socialistische ontwikkèling op landbouwgebied met het doel de oude kapitalistische methoden weer te kunnen invoeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 9