In 1975meeste nieuwe elektrische centrales draaien op kernenergie Klanken uit de ether MIDDELBURGSE VISMARKTKERK 150 JAAR GELEDEN GESLOOPT ENGELS DORP STRIJDT OM HET LEVEN VAN EEN OUD PAARD 19 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SATERDAG 13 SEPTEMBER 1958 ATOOMGELEERDE SIR JOHN COCKCROFT IN GENÈVE: „Kernreactors zijn veilig en gemakkelijk hanteerbaar" 31en is liet er algemeen over eens, dat in 1975 de meeste nieuwe elektrische centrales op kernenergie zullen draaien. West-Europa zan rond 1965 kern energiecentrales gebouwd hebben met een totaal vermogen van 10.000 me gawatt. De Verenigde Staten zullen in 1963 beschikken over een vermogen van 1.300 megawatt uit kernenergie en de Sowjet-Unie denkt in het begin Aan de jaren zestig- 2.000 megawatt vermogen uit kernenergie te kunnen putten. Waarschijnlijk zal tussen 1965 en 1970 over de hele wereld nog eens 15.000 megawatt aan kernenergiecapaciteit beschikbaar komen. De wereldvoorraad aan ertsen met een hoog gehalte aan splijtbare elemen ten wordt thans geraamd op tien miljoen ton voor uranium èn 500.000 ton voor thorium. Daarnaast schijnen de voorraden uranium in ertsen met een lager gehalte onbegrensd. Als de tien miljoen ton uranium voor der tig procent in energie worden omga- zet, staan zij in energiewaarde ge lijk met 10 biljoen 10.000.000.000.000) ton steenkool, hetgeen driemaal dg geraamde wereldvoorraad aan steen kool is. Waarschijnlijk zal men in staat zijn energie uit kernfusie te gebruiken, lang voordat de uranium- voorrgad van tien miljoen ton zal zijn uitgeput. Dit beeft de Blitse atoomgeleerde sir John Cockcroft, vrijdagavond in Genève verklaard in een rede, waarin hij oen overzicht gaf van de belangrijkste zaken die op de tweede atoomconferentie zijn be handeld, Sir John is voorzitter van de Britse delegatie op deze conferentie. De ervaringen niet kernreactors over de hele wereld hebben geleerd, dat deze installaties veilig en gemakke lijk hanteerbaar zijn, aldus sir John. Zij kunnen elektriciteit opwekken ge durende vele maanden, zonder dat er storingen optreden, afgezien van en kele kleine en onbelangrijke. Aangaande de voortstuwing van sche pen door kernenergie merkte sir John op, dat men waarschijnlijk nog vijf jaar of langer zal moeten wachten voordat zal zijn uitgemaakt of deze, voortstuwing economisch bruikbaar zal r.ijn. Op het ogenblik liggen de Slachtoffers van Martin Mariner-ramp begraven Donderdag te 1. uur werd op de chris telijke begraafplaats van Abadan de stoffelijke resten van de tien Marine mannen die met de ramp van de Slartin-Mariuer P-303 woensdagmor gen om het leven zijn gekomen, met militaire eer ter aarde besteld. De stoet, die van het hospitaal te Abadan vertrok, werd voorafgegaan door de muziekkapel van de Iraanse Marine. Daarna volgden plaatselijke marine- en civiele autoriteiten en de ambassadeur in Iran, mr. W. J. G. baron Gevers. Tevens bevonden zich in de stoet een Iraans Marinedetache- ment en vele leden van de Nederland se kolonie in Abadan. In langzame pas, waarbij de kapel treurmuziek speelde, begaf men zich naar het kerkhof, waar onder meer. aanwezig waren de commandant van de mari nebasis te Khorramshahr, de civiele gouverneurs van laatstgenoemde plaats en Abadan, vertegenwoordi gers van het korps consulair, alsme de de twee Nederlandse marineoffi cieren, die een onderzoek naar het vliegtuigongeluk instellen. De belangstelling, ook van de zijde van het publiek, was zeer groot. De godsdienstige plechtigheid op het kerkhof werd geleid door een Ame rikaanse predikant en een r.-k.-gees- telijke. V** Alleraardigste „Meneer Bobijn" van L. Roggeveen In de serie „Roggeveens Sterreboek- jes" verscheen het boekje „Meneer Bobijn". Evenals de andere boekjes uit deze serie is „Meneer Bobijn" een kostelijk boekje voor kinderen van circa zes tot acht jaar. Druk, inhoud en Leonard Roggeveens formulering van de zinnen in het boekje zijn aan de gedachtenwereld en de capacitei ten van de kinderen, die zelf beginnen te lezen, aangepast. „Meneer Bobijn" is dus niet alleen een alleraardigst verhaal, ook als leesboekje bezit het kwaliteiten. Het kan vooi-ts zoals de uitgever G. B. van Goor Zonen's XI. M. N. V. te Den Haag op de titel pagina vermeldt voorgelezen wor den aan kleuters van omstreeks vijf jaar. Het boekje wordt verlucht met een aanbal aardige tekeningen. „Versteend leven" Bij W. J. Thieme en Co., Zutphen, verscheen „Versteend leven" van J. CJi.M.de Molijn. De schrijver, doctorandus in de geolo gie, schreef deze inleiding tot de ken nis der gidsfossielen om gelegenheid te scheppen voor studerenden, een ge vonden fossiel spoedig'te kunnen thuis brengen in de categorie, waarin het behoort. Het is verder de bedoeling van de schrijver hen in staat te stel len ook de geologische laag te vinden en het tijdperk vast te stellen, waarin de dieren hebben geleefd. Het rovaal uitgegeven boek bevat vele bladzijden afbeeldingen, enkele kaartjes, veel lijsten en registers, dit alles voorafge gaan door een inleiding tot de ge schiedenis der Palaeontologie. kosten ervan nog drie a viermaal zo hoog als die van de gewone voort- stuwiugsmetjxoden. De toepassing van keruenergie in vliegtuigen schijnt volgens de Britse geleerde nog heel ver weg te zijn. De veiligheid van de nieuwste reac toren achtte sir John zo bevredigend, dat hij er geen bezwaar in ziet als deze reactoren worden gebouwd in dichtbevolkte gebieden, waar de mees te energie nodig is. Het is van belang, dat een con ventie waarin regelingen worden getroffen voor gevallen, waarbij in West-Europa radio-actieve be smetting optreedt, zo spoedig mo- gelijk tot stand komt. Het is beter dat deze conventie er komt voor dat het eerste besmettingsgeval zich voordoet dan daarna. Aldus de voorzitter van de Nederlandse delegatie, prof. dr. J. H. de Boer, op een internationale persconfe rentie, die hij vrijdag heeft ge houden in het Palais des Nations te Genève. Zweedse geleerden hebben bij proe ven met gerst een methode ontdekt om met behulp van ioniserende be straling de produktie A'an landbouw- gewassen te vergroten. Dit heeft prof. ustafsson vrijdag meegedeeld op 'n bijeenkomst van de atoomconferentie te Genève die gewijd was aan.het ge bruik van isotopen in de landbouw. Randolph Churchill, sir Winstons zoon, is plotseling in het wereld nieuws. Randolph Churchill had na melijk. in eeii Engelse krant een arti kel geschreven over de Britse politiek in het Verre Oosten. De strekking was, dat Engeland Amerika niet al leen. zou laten staan bij een eventueel gewapend conflict over Quemoy. Macmillan was liet hiermee echter helemual niet eens en liet in een kort communiqué weten, dat Engeland geen enkele verplichting jegens de Verenigde Staten had. Foto: Randolph Churchill en Arabella Churohill op het Londense vliegveld, of) weg naar de gouden bruiloft van opa en oma. Onderhandelingen met Nederland. Dr. Rolf Lahr leider van Westduitse delegatie. De Westduitse delegatie bij de on derhandelingen tussen Nederland en de Bondsrepubliek over grenskwesties en andere hangende problemen zal voortaan Avorden geleid door dr. Rolf Lahr, de A'oormalige ambassadeur in de Sowjet-TJnie, die A'orïg jaar de WestduitsRussische besprekingen heeft geleid. Volgens een AvoordA'oerder van het ministerie van buitenlandse zaken te Bonn is prof. Kaufmann, die tot dus ver de afvaardiging van de Bondsre publiek leidde, om gezondheidsrede nen op eigen verzoek A'an deze taak ontheven. In welingelichte kringen te Bonn helt men echter veeleer over tot de mening dat de wisseling in de dele gatieleiding verband houdt met de slechte atmosfeer welke in de loop van het overleg was ontstaan. Naar de Westduitse Avoordvoerder voorts meedeelde heeft de Bondsre gering zich akkoord verklaard met het Nederlandse verzoek om ook de kwestie van de schadeloosstellings aanspraken van slachtoffers van de nazi's op de agenda op te nemen. Hij zei dat bijzonder politieke en -more le redenen voor dit besluit maatge vend waren ge>veest. Wanneer de onderhandelingen zullen worden hervat, is nog niet bekend. Er moet nog een nieuwe leider A'an de Nederlandse delegatie worden be noemd, als opvolger van mr. J. W. Beyen die thans ambassadeur te Pa rijs is. Prof. Hallstein over verkeerspolitiek. Honderden gasten uit binneu- en bui tenland Avaren gistermiddag in het Scalatbeater te Rotterdam bijeen om aanwezig te zijn op de door de stich ting „Havenbelangen" georganiseer de Rotterdamse intenationale baven- dag. Professor W. Hallstein, de president van de commissie der Europese Eco nomisch Gemeenschap, heeft gisteren op de Rotterdamse havendag gespro ken over een gemeenschappelijke Europese verkeerspolitiek. Als mo gelijke punten voor een gemeenschap pelijke verkeerspolitiek noemde pro fessor Hallstein: 1. Een tarief vorming, welke principi eel gericht is op de kosten; 2. algemene vermindering. van subsi dies bp niet bij het verkeer paasei# de lasten der afzonderlijke vormen A'an vervoer; 3. vrije verkeerskeuze voor de ver- 'bruiker; - 4. de ontwikkeling A'an een omvang rijk investeringsplan en 5. de oplossing van het vraagstuk der ondersteuningstarieven. Tenslotte merkte spreker nog op, dat men er van moet uitgaan dat de ont wikkeling der algemene verkeerspo litiek moet geschieden in overeen stemming met de ontwikkeling van de Europese Economische Gemeen schap. Ook op verkeersgebied za) men dan een institutioneel geoi'deude markt hebben. Spaanse treiler vond wrakstukken van „Hugo de Groot" De Spaanse treiler „Arosa" uit Vigó heeft in de Ierse haven Castletown- bere wrakstukken aan land gebracht, die naar men aanneemt van de „Hugo de Groot" afkomstig zijn. Daarbij zijn delen van stoelen, kleding en twee alu minium stukken, óp een waaryan de naam K.L.M. Deze voorwerpen zijn opgevist toen gevist, werd op een diep te van ongeveer 240 meter op Circa honderd mijl ten westen van de Aran- eilanden. NA 17DE EEUWSE BLOEI Geveild voor zevenhonderd- en-acht Vlaamse ponden. Tijdens «le bloeitijd van Middelburg, de gehele zeventiende eeuw, deelde ook de hervormde gemeente in deze bloei. Deze had in die tijd zes ker ken, namelijk de Oude- of Sint-Pie terskerk, de Nieuw- of Abdijkerk, de Gasthuiskerk, de Koorkerk, de Vis- marktkerk en de Oostkerk. De ker- keraad bestond destijds uit zestig personen, te weten twaalf predikan ten, vierentwintig ouderlingen en vierentwintig diakenen. De Vismarktkerk was in 1649 als vijfde kerk geopend. Zij was de ldein- door B. J. DE MKI.J, ste van de zes ei) was de voormali ge kapel van het klooster der „grau we zusters". In oude stukken werd zij genoemd de Bacht 's Gravenhove- kerk. Zij stond dus bacht (hetgeen achter betekent) 's Gravenhof in de Gravenstraat, Daar de kerk niet ver van do Vismarkt aan de Zusterstraat stond, werd zij later Vismarktkerk en ook wel Zusterkerk genoemd. De nog bestaande poort aan de Nieuwe Ha\'en tegenover het gebouw A'an het Leger des Hells gaf toegang tot de kerk. die geheel door woonhuizen was ingesloten, evenals de Gasthuiskerk in.de Lange Delft. De moeilijke tijden in het begin van de negentiende eeuAV, de zoge naamde Franse tijd, waren ook van invloed op het kerkelijke le ven. De bevolking van de stad was sterk in aautal afgenomen en daar om werd het aantal predikanten teruggebracht van twaalf op acht. Het „kleine kerkjeu van het Zus- Ierhuis" kon gemist worden. Ook in de Sint-Pieterskerk werd na 1809 niet meer gepreekt. De Engelsen, vertrokken op 23 de cember 1809, hadden de kerk als ka zerne gebruikt, waardoor veel ver nield was. Er werd ln de kerk alleen nog begraven, evenals op liet omlig gende kerkhof. Dit gebeurde tot ae kerk ln 1833 voor afbraak werd ver kocht. De Vismarktkerk verdAveèn reeds in 1808. Op zondag 31 januari van dat jaar had ds. J. Henry er de laatste godsdienstoefening 'in gehouden. Ruim twee weken te voren, namelijk op 14 Januari, had het gebouw, veel geleden van een bijzonder hoge wa tervloed, Het zeewater stond drie voet hoog in de kerk. Nadat de kerk ruim zeven maanden leeg had gestaan, werd het gebouw op acht september 1808, dus ander- hal\-e eeuw geleden, publiek geveild In het „Hcerenlogenient A'an Antwer pen" in de Lange Delft voor 708 pon den Vlaamse of 4248,aan weduwe Rochiis Vlamink, die de kerk liet af breken. 1 In Roosendaal zal 1 helikopter kruis op toren zetten. I Met behulp van een helikopter, M bestuurd door de piloot Eelco Schuilei', zal men hedenmiddag te half drie het driehonderd ki- H lo Avegende kruis plaatsen op |2 H de gerestaureerde spits van de kerk A'an O. L. Vrouw Hemel- j= A'aait te Nispen, een dorp ten zuiden A'an Roosendaal. Het bouwbedrijf Dekkers te Roosendaal liet veertien dagen s geleden de herstelde houten to- renspits (veertien meter lang) in zijn geheel door een hijs- kraan op de toren zetten. Voor de operatie met de helikopter is aan de onderzijde van het kruis een stalen korf gemon- teerd. in de vorm A'an een ke il gel, die precies op de houten top A'an de torenspits past. Bij de plaatsing moet er op H worden gelet dat de armen van het kruis evenwijdig komen te staan met de voorzijde van de M kerk. Wanneer het kruis een- maal is neergezet, zal een lei- li dekker niet meer te doen heb- ben dan een stuk papier, dat 1§ het verguldsel beschermt, daar vanaf te halen, en de korf nog iets steviger te bevestigen door het aandraaien van enige ringen. De „operatie-kruis", die niet langer zal duren dan een half uur, is dezer dagen op het A'liegveld Zestienhoven gerepe- teerd. Met een helikopter van Aero-Contractors N.V. zijn proefvluchten gemaakt met eenzelfde gewicht als dat van M het kruis en volgens het bouw- bedrijf zijn die bevredigend verlopen. Als de weersomstan- n digheden ongunstig zijn, zal de montage van het kruis echter worden uitgesteld. s llilllllllllllllllllllllllllllli llllllllllilllllliUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUII Letterkundige drs. Overduin overleden. To Rampen Is In de ouderdom van 51 jaar overleden de letterkundige, drs. ;J. Overduin, redactie-secretaris van de uitgevers-maatschappij J. H. Kok N.V. aldaar, waar hij speciaal belast was met de verzorging A'an de chris telijke encyclopaedic. Drs. Overduin werd 2 januari 1907 te Leiden geboren en studeerde aan de rijksuniversiteit aldaar Nederlandse letteren, kunstgeschiedenis en filoso fie, waar hij cum laude zijn doctoraal examen deed. Nadat hij als leraar Nederlands was werkzaam geweest en zich ook op het terrein van de re classering had bewogen, trad hij in dienst bij de uitgeversmaatschappij Kok te Kampen. Drs. Overduin heeft bekendheid verkregen door zijn ro mans. Hij publiceerde in verschillende tijdschriften letterkundige bijdragen ondermeer over psalmberijming en kerkbouw en kunst. Hij nam een ac tief aandeel a'an het werk A'an de ge reformeerde contactkring „Kerk en kunst". Het hele Engelse dorp Claverton is in actie gekomen om het leven van een 20 jaar oud paard te redden. Men ligt in stelling achter heggen, heeft een prik keldraadversperring aangebracht om een boerderij en men is be zig handtekeningen te verzamelend Dit alles om te verhinderen dat Bracken, een kanstan- jebruine merrie. tot hondenvoer wordt ge maakt in overeenstem ming met de wens die de baas van Bracken op zijn sterfbed geuit zou hebben. Bracken was eigendom van een advocaat in ruste, Kenneth Macdo- nald, die twee weken geleden in de ouder dom van 86 overleden is. Macdonald had Bracken eveneens in de kost op de boerderij van boer Cecil Hancock Maar voor hij overleed zou hij aan zijn notaris verteld hebben dat hij wenste dat Bracken zou worden doodgeschoten als hij (Macdonald) ge storven zou zijn. Iedereen in het dorp Claverton (500 zielen) kent oude Bracken en houdt van het dier, in het bijzonder boer Han- 'cock en men wil een voudig niet geloven dat Macdonald op zijn sterfbed het doodvonnis over Bracken geveld zou hebben. Eerder deze week kwa men twee slachters naar de boerderij om het vonnis te voltrek ken. Zij konden onver richter zake terugke ren. Bracken bleek on vindbaar. Boer Hancock en Er- nest Tiley, die een ma nege drijft in het na bijgelegen Bath, hebben een telegram gestuurd aan de hertog A'an Beaufort. Zij ATOegen hem om tegenorders te geven aan de mannen van de „Beaufort-hunt" die opdracht hebben gekregen Bracken dood te schieten en haar vlees voor de honden te werpen. Beaufort, een van de bekendste vos senjagers van Engeland heeft de titel van „mas ter of the queen's horse" En Sally, boer Han cocks kleindochter van acht jaar, heeft moei zaam een brief geschre ven aan de notaris van Macdonald, E. F. Long* rigg. Zij vertelde dat Bracken en haar eigen, pony, Blackbird, onaf scheidelijke vrienden zijn. „Ik Aveet zeker dat Blackbird zonder Bracken van verdriet zal sterven. Redt U al stublieft Bracken voor Blackbird", schreef Sally. Bracken staat weer op haar weide. Maar Han cock zegt dat zijn paar- denminnende dorpsge noten Bracken er op getraind hebben voor vreemden aan de haal te gaan. RADIOEN T.V.-RUBRIEK oren, yen en. senr ij ven Gemiste (Eurovisie) kans Duitsland, België, ZAvitserland en Frankrijk zonden gisteravond van twintig voor tien tot ruim half elf een wondermooie reportage uit van de Europese kampioenschappen La tijns-Amerikaanse dansen A'an be roepsparen in Stuttgart. Nederland liet ook bij deze EuroAdsiezendlng verstek gaan. De reportage was de N.T.S. aangeboden. Waarom dit aanbod is afgeslagen, kon men ons in Bussum niet meede len. Misschien waren er financiële be zwaren, misschien ook was het slechts een kwestie van zendtijd. Hoe dan ook, de Nederlandse kijker ging op deze televiijieloze avond Aveer iets moois de neus voorbij. Wellicht dat men in de toekomst de woorden van staatssecretaris Höppener voor ogen houdt, die donderdagavond voor de televisie zei, dat de Eurovisie veel mogelijkheden biedt Kijk en luister Wat de televisie A'an het \A-eekeinde betreft zijn we heel gauw uitgepraat. Zondag blijft de beeldbuis rusten, vanavond louter bekende rubrieken. ZONDAG 14 SEPTEMBER» HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 12.00 AA'RO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws- en postdulvenbe- richten. 3.18 AVèer of geen weer. 9.45 Geestelijk leven, caus. VPRO: 10.00 Voor de Jeugd. IKOR: 10.30 Doopsgezinde kerk dienst. 11.30 Vragenbeantw. AVRO: 12.00 Grarn. 12.30 Sportapiegel. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nieuws- en SOS-ber. 13.07 Meded. of gram. 13.20 Even bijdraaien, 14.00 Boekbespreking. 14.20 Omr.ork., en sol. 16.00 Voordr. 16.15 Lichte muziek. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Een Synodale vergissing?, gesprek. 17.20 Intern, con gres v. godsdienst-historici in Japan, caus. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportultsl. en sportjourn. 18.30 Cabaret. 19.00 Discussie. 19.30 Zlgeuner- ork. AVRO: 20.U0 'Nieuws. 20.05 Amus. muziek. 20.40 De jacht opde dader, hoorspel. 21.20 Gram. 21.45 Act. 22.00 Llch7 te muziek. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 Met de Franse slag. HILVERSUM II. 298 m 1007 kë/s. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—21.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gram. 8.30 Morgenwijding. 9.13 Or gelconcert. KRO:-9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 12.20 Apologie. 12.40 Lichte muziek. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.10 Gram. 13.30 Lichte muziek. 13.45 Boekbe spreking 14.00 Gram. 14.45 De Vliegende Hollander, caus. 14.55 Pianorecital. 15.20 Klein koor. 13.35 Metropole ork. en so liste. 16.10 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Herv. kerkdienst. 18.00 Het gamma van de Delta, klankbeeld. 18.15 Do kerk aan het werk, conferentie. 18.45 Pastorale rubriek. NCRV: 19.00 Kerkelijk nieuws. 19.05 Jeugdkoor en orgel. 19.30 De mens en 11c. Romy Schneider, caus. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Gram. 20.30 Act. 20.43 De gewone man. 20.50 Promenade ork. en soliste. 21.30 Waardepapieren, hoorspel 22.25 Gram. 22.35 Uit het boek der boe ken. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Bariton en plano. MAANDAG 15 SEPTEMBER. HILVERSUM 1. 402 m 748 kc/s. T.OO—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9,10 Voor de vrouw. 9.16 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 11.00 Idem. 11.45 Voordr. 12.00 Promenade orkest. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.48 Hammondorgelspel. 13.00 Nieuws. 18.15 Meded. of gram. 13.20 Theaterorkest. 13.55 Beursberichten. 14.00 Gram. 14.30 Moderne levensproblemen, caus. 14.43 Vlooi en plano. 16.13 Voordr. 15.30 Gram. 17.00 Idem. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nieuws. 18.15 Regeringsuitzending: hare excellentie dr. M, A, M. Klompé, spreekt over de repatriëring uit Indone sië. 18.25.Amateurprogramma. 19.00 Kin derkoren. 19.43 Gram. 20.00 NleuAvs. 20.05 Gevar. programma. 31,15 Act. 21.80 Strijk trio. 22.10 Logboek Mllnchen 1938. 22.80 Accord, muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Koer sen van New Yorlc. 23.16—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1HT kC/8. T.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muziek. 7.50 Een worod voor de dag. 8.00 Nieuws, 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 9.40 Voordracht, io.oo Gram. 10.15 Theologische etherleer gang. 11.00 Gram. 11.35 Musettemuzlek. 11.55 Lichte muziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Meisjeskoor. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 13.40 La Bruja, opera (verkort) (gr.). 14.05 School radio. 14.35 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Metropole orkest. 15.45 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Viool en plano. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Llchto muziek. 17.40 Beursberichten. 17.415 Regeringsuit zending: De B.B. van binnen en van bul ten. Mr. L. Tietenlus Kruythoff vraagt de aandacht van de Nederlandse nood- wflcht. 18.00 Orgelspel, 1830 Sport, 18.40 Vocaal ens. 19.00 Nieuws- en weerbe richten. 19.10 De repatrlërenden uit Indo nesië, caus. 19.20 Kamermuziek. 19.40 Volk en staat, caus. 19.55 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Jeugdorkest. 20.50 De gouden veerdienst, klankb. 21.40 Gram. 22.05 Boekbespreking. 22.20 Mezzo-sopr. en plano. 22.45 Avondoverdenklng. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weerberichten. NCRV: 20.20 Attentie. 21.00 De bekentenis, éénakter. 21.40 Waar hun hart naar hun kert, rep. 22,00 Dagsluiting. De V.A.RA. neemt namelijk afscheid van de zomermaanden, hetgeen te vens een afscheid betekend van „To tebel" en „Weet wel wat je waagt". Twintig' minuten van de avond be steedt de V.A.R.A. aan een reporta ge van de tewaterlating van de Rot terdam. De K.R.O. zal een radioreportage van de plechtigheid in de middaguren uit zenden. Zij trok er liefst een uur voor uit. Wat de radio betreft vanavond nog echt vakantieleut, met voornamelijk lichte muziek. Om kwart voor elf een directe uitzending van een concert' van 't Weens Symphonisch Orkest o.l. v. Josef Krips met een Strausspro- gramma uit Edinburg. Voor de K.R. O. ook al overwegend lichte kost met als hoogtepunt een Internationaal uit wisselingsprogramma waarin beken de orkesten optreden. Morgenmiddag hoofdfragmenten van de drie belang rijkste rollen uit Strauss' Rosenca- valier. Dr. Frïedor Welssmann heeft de directie van dit concert. Om half zeven weer een „Intiem Theater", deze keer met Sophie Stein, ofwel moeder „Doorsnee". Het avond programma van de K.R.O. omvat o.m. grepen uit het Franse operettereper- toir en als slot van de avond een pro gramma van liederen van Brahms en Schumann, gezongen door Dietrich FischerDiskau. Om half tien een oorspronkelijk Nederlands hoorspel over ex-verloofden en minnebrieven onder de titel „Waardepapieren". De A.V.R.O. gaat weer op jacht naar de dader (een verhaal geweven om een (bijna) volmaakte roofoverval), strooit lichte klanken van uitstekend gehalte rond en doet grepen uit het repertoir van de befaamde Russische bas Boris Christow. Drie broers in huiselijke kring Maandag wordt in het NCRV-pro- gramma voor het laatst de rubriek „muziek in huiselijke kring" uitge zonden. Hierin zullen de luisteraars drie broers Felderhof kunnen ont moeten. In Assen ten huize van notaris H. W. Felderhof is dit laatste muziekavondje opgenomen. De notaris treedt op als pianosolist in werken van Skrjabin, Prokoffief en Poulenc. Bovendien zal hij zijn broer Herman begeleiden, de radio- reporter, die na twintig jaar zijn oude hobby nog weer eens heeft op gevat en liederen zal zingen van Brahms, Reger en Debussy. De der de broer, Jan Felderhof, mag als be roepsmusicus zelf in dit amateurpro- framma niet spelen. Hij bepaalt zich aarom tot het spreken en interviewt dé beide andere Felderhofs. Alles bij elkaar wordt deze uitzending eén (merk)waardig besluit van deze hui selijke serie muziekprogramma's waarmee Jan Felderhof in het afge lopen seizoen veel succes heeft ge boekt. INTEKENBILJET De ondergetekende le adres) abonneert zich met ingang van op de PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. (datum) t gratis proefnummers te ontvangen van de Provinciale Zeeuulse Courant. (handtekening) Doorhalen wat niet verlangd wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6