1 Zieke per helikopter uit Vlissingen gehaald zelf Zeeuwse Almanak AMSTLEVEN kvtm RAAD BRESKENS BENOEMDE DE HEER ZEGERS TOT WETHOUDER MODESHOW VAN FA. FILIUS TOONDE NIEUWE STOFFEN NEDERLANDSE ARTSEN HOUDEN CONGRES IN MIDDELBURG HIST0R Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 9 SEPTEMBER 1958 GEEN „SCHOKKEND" VERVOER EN DUS Vervoerd in slee onder vliegtuig VAN VLISSINGEN NAAR WASSE NAAR is manmlagmorgen op unieke wijze althans voor Nederland een ernstige, zieke vervoerd. De pa tiënt;, die een hersenaaudoening heeft, mocht dp lange tocht niet per zieken auto maken en dus werd een heli kopter ingeschakeld! Een toestel Vali de vliegbasis Ypenburg bracht de pa tiënt een vakantieganger, die In Domburg ziek werd van Vlissingen naar Wassenaar. De Vlissingse arts, de heel- G. J. W. Petten, die deze patiënt in bêhander ling had, achtte het nodig, dat ctè man naar' Wassenaar werd overgebracht naar de neurologische kliniek ,,St. Ursula", waar dr. A.. C. de Vet, heu- rochirurg, de behandeling zou over nemen. De aard van de ziekte maakte het echter noodzakelijk, dat de zieke absoluut niet mocht schokken. En daar het praktisch onmogelijk Was 'n ambulance-wagen stapvoets Van Vlis singen naar Wassenaar te laten rij- dèfi, kwam dokter Petten op het idéé van dé helikopter. Aanvankelijk probeerde men het bij de Belgische luchtvaartmaat schappij Sabena, maar vooral In vèrbatld met de drukte rond de Ex po. kon deze maatschappij In korte lijd geen toestel afstaan. Sfeer suc ces had men bij de rijksluchtvaart dienst: ministeriële toestemming werd verkregen en omstreeks acht uur maandagmorgen stegen twee helikopters van de vliegbasis Kind maakte dodelijke val Hét. 2-jarig zoontje van de heer V. te St.-Jansteen kwam van een wagen te vallen, waarop het mocht meerij den bij het binnenhalen van de oogst. De vader sprong van de wagen óm liet kind té redden, doch brak hierbij zelf een enkel. Het kind kwam onder een voorwiel terecht en werd met zware verwondingen naar het zieken huis te Hulst Vervoerd. Transport naar Utrecht werd noodzakelijk ge acht, doch dezelfde avond overleed het kind aan dé opgelopen verwon dingen. Deuren voor keersluis Zierikzee aangekomen. Vier sluisdeuren, 'Wéé piintdèureh, uvc-e sëct'ö'rdeüren vóór de' keersluis "ie Zierikzee zijn in dé st;ad nangèkö- nién. Dé zware gevaarten Werden-ver voerd door twee schepen dié aan elkaar bevestigd Waren. Ze zijn ver vaardigd bij Werkspoor- te Utrecht. Maandag is bij dé sluis werken in het haven'kanaal eveneens aangekomen de zware drijvende bok ..Pieter" van de firma Volkér beton. Nog dezè wëèk zullen de sluisdeuren op hun plaats Worden gebracht. In oktober zal mét de vérsnélde uitvoering van het wérk worden begonnen. Zoals békend zal de keersluis in het havenkanaaT van Zierikzee vóór dé kerstdagen van dit jaar waterkérend zijn. Ypenburg op. Eén toestel was be stemd voor het vervoer van de zie ke en op last van de minister maakte een milifalfe arts, die er varing in dit zieken vervoer heeft, de fels in een tweede helikopter inèe. De beide helikopters, die behoren tot de groep lichte vliegtuigen van de Koninklijke Landmacht en die wor- deu gevlogen door vliegers van de Ko ninklijke Luchtmacht, landden in Vlissingen op een rnai'ineterreirttje, vlak bij de jachthaven. Sterke wind Dit terrein ligt op ongeveer een halve kilometer van het Sint Joseph-zieken- huis. Maar de vrij sterke wind maak te het' maandagmorgen omstreeks kwart over negen niet mogelijk, dat de toestellen op eèü terrein van de Koninklijke Maatschappij „Da Schel de" achter het hoofdkantoor en bij de t&öd wiel loods aan de grond werden fezet. Met een uiterst langzaam rij ende ziekenwagen werd de zieke van Sint Joseph naar het marineterreintje vervoerd. De zieke vakantieganger Werd niet vervoerd in do helikopter, maar in een speciaal geconstrueerde slee on der aan 't toestel. De brancard waar op de patiënt lag, werd „verpakt" in een plastic hóes. Om kwart voor elf vertrokken do, helikopters weer uit Vlissingen, wuarbij het toestel met de zieke; uiterst langzaam centime ter voor centimeter opsteeg en daarna zeer gelijkmatig op snelheid kwam. Drie kwartier na de start landden beide toestellen veilig op een weiland naast de Wassenaarse kli niek. VAN TOT TELEVISIETOESTEL De christelijke jeugdverenigingen in Oudelande besloten enkele maanden geleden om een invalide inwoner van hun dorp Wat afleiding te bezorgen door hem een televisietoestel te schenken. Om het geld voor een t.v.- npparaat te verkrijgen, begonnen de leden van de verenigingen een actie, die naar wens geslaagd is. Maar liefst drieduizend loteli heeft men kunnen verkopen, dank zij de medewerking van de bevolking. Maar nog Is het be nodigde bedrag niet bereikt. Getracht zal worden Om de ontbrekende gelden bijeen te brengen door middel van een bazaar, die op 12 en 13 septem ber In het dorpshuis zal worden ge hóuden én die vrijdagavond aanstaan-, de om zeven uur door do burgemees ter zal worden geopend. TOEKOMSTIGE BUIT De Clingse Hengelsport vereniging heeft zich voor de toekomst van een goede buit verzekerd, door duizenden spartelende visjes in haar viswater - SLEUTEL. Een Vlissingse meneer was de sleutel ran zijn kantoor kwijt, gêtöaht, liét geen aanleiding gaf tot vervelende complicaties. Niemand Wist waar het ding was, doch (le man hield bij hoog en'bij laag vol, dat hij de sleutel ge woon uit zijn handen had tuten val len". En weg. was ■hel dingverdwenen Nn zat er op de plaats, waar zich 'de ze' verdwijning had. afgespeeld, een ldeln gat 'in de vloer, zodat dé méést gangbare theorie werd:, de sleutel is door dat gaat jé gévallen. De aanhangers van deze theorie won nen veld, zodat uiteindelijk een tim merman werd ontboden om de vloer op te brelcen. Maar helaas, die breke- rij leverde géén sleutel op. Die kwam pas onlangs weer voor de dag: uit de stomerij, waar meneer zijn broek had laten stomen. Er was een briefje bijgevoegd „bijgaande sleutel aangetroffen in de zoom van tiw broekspijp uit te zetten. In totaal herkreeg 2750 kilo vis de vrijheid in de wateren van de „Zestigvoetkreek". Tijdelijk, want de leden van de hengelaarsclub zijn vastbesloten deze waterbewoners er volgend-jaar weer uit te halen, wan neer de diertjes in omvang en ge wicht zullen, zijn töegènomen. Zo wer den te wgter gelaten 500 kg zeelt, 1000 kg voorn, 500 kg baars en 750 kg karper. ZIN IN „FRITES" Voor zover men in IJzeiidijke nog niet Wakker was geworden van het hevige onweer, werd men zaterdag nacht omstreeks twee uur plotse ling gewekt door sirenegcloeï. Het geen men algemeen vermoedde was echter niet gebeurd. Er was geen boerderij getroffen door de blik sem, maar een bewoner van de Klakbaan lind, laat thuis gekomen, trek in patates frites gekregen en de frituurpan op het vuur ge plaatst. Daarbij was evenwel de vlam in de pan geslagen en een be gin van brand ontstaan. Het bleef echter hij een begin, want toen de brandweer arriveerde, was het vuur reeds met enkele emmer» water ge blust, zodat de brandweerlieden hun bed weer konden opzoeken. DRUKKE DAGEN De muziekvereniging „Apollo" uit Sluis heeft enkele drukke dagen ach ter de rug. Borst verleende men me dewerking aan de zo gesluagdc Beu- kelszfeésten in Biervliet, de dag daar op fleurden de Sluise muzikanten de buurtkermis In Heille op, waarna men de volgende dag naar het Belgische Oostende toog om daar met andere Ne derlandse en Belgische muziekgezel schappen de badgasten te vermaken. Behalve „Apollo" maakten ook de muzikanten van Retranchement en de leden van de drumband „De Jan tjes" (van Sluis) de reis naar Oosten- dé meè, waar met ëen rondgang groot succes werd geoogst. GOUDEN BRUILOFT Vijftien september is het een feeste lijke dag voor het echtpaar C. Coe- ne-Rooms in Philippine, dat dan zijn gouden bruiloft viert. Voor vele fami lieleden, vrienden en beleenden van de fqnUUc, Coene zul dit heuglijke, feit, aanleiding zijn om hét jubilerende tchlpOat tg bezoeken. Ziekenfonds zegt medewerking aan twee specialisten op. Het Ziekenfonds Walcheren heeft gis teren aan de Vlissingse artsen-specia listen G. J. W. P. en A. J. B., beiden psychiater, medegedëeld, dat zij per 16 oktober a.s. niet meer worden be schouwd als deelnemer aan dit fonds. Verzekerden bij het ziekenfonds Wal cheren zullen zich dus ftiet meer voor rekening van het fonds onder behan deling van deze beide specialisten kunnen stellen. Het bestuur van hét fonds deelde ons desgevraagd mede, dat deZe opzegging verband houdt met onregelmatighe den, welke in dé administratie van beidé doktoren naar het oordeel van het 'ziekenfondsbestuur voorkwamen. Deze onregelmatigheden werden Ont dekt bij de z.g. „hérhalifi'gskaax'ten", die een specialist moét inleveren in dien hij één patiënt langer dan een maand behandelt. Mede op basis van deze kaarten wórdt het dóór het fonds aan de specialisten verschuldig de honorarium vastgesteld. Het is nu gebleken, dat beide artsen zij zijn geassocieerd herhalingskaarten 'hebben ingeleverd voor patiënten, die Zij niet meer in behandeling hadden. Op déz-é wijze Ontvingen zij een ho ger honorarium dan waarop zij recht hadden. Hoe groot het. bedrag is, waarvoor het ziekenfonds is bena deeld, kon men ons niet meedelen. De controle op- deze administratie is bijzonder moeilijk en uitgebreid, zo dat volstaan is met het nemen van steekproeven over het eerste kwartaal 1958. Deze gehele aangelegenheid is behandeld in nauw overleg met de Ziekenfondsraad. Van andére zijde Vernamen Wij, dat dezè zaak eerst aan de orde is geko men Sri het Ziekenfonds Zeeuwsch- Vlaander'en, waar èên herhalingskaan wérd ontdekt, dié Was afgegeven. Voor een inmiddels overleden patiënt. Daarna is ook door het Ziekenfonds Walcheren een onderzoek ingesteld. Bij informatie bleek ons, dat hét be stuur van het Ziekenfonds Zeeuwsch- Vlaanderen nog géén beslissing heeft genomen over een eventuele opzeg ging aan beide artsen. Deze kwestie is hier nog in behandeling. Het be stuur van het Ziekenfonds Zuid-Beve land, waar zij eveneens als medewer ker staan ingeschreven, beraadt zich nog over eventuele stappen. (Advertentie) Mej. Augustijn 40 jaar bij gemeente Middelburg Vandaag, dinsdag, is mejuffrouw C'. J. Augustijn, chef van de afdeling Be volking van <le Middelburgse gemeen tesecretarie, veertig jaar in dienst van de gemeente. Onder har leiding lieeft zich de modernisering van de admini stratie van de afdeling Bevolking voltrokken. Mejuffrouw Augustijn Was ook be trokken bij de wijziging van de huis nummering in Middelburg Van de indeling van wijken tot straatsgewij- ze nummering-, die zich reeds in de ja ren vóór de Tweede Wereldoorlog vol trok. Na de brand van mei 1940 kwam mej. Augustijn voor de niet gemakkelijke opgave te staan een geheel nieuw be volkingsregister samen te stéllen en te ordenen: het oude was nagenoeg geheei verloren gegaan. Mejuffrouw Augustijn, die Veertig jaar geleden als jongste klerk haar inti-ede maakte op de secretarie, heeft nog de tijd meegemaakt, dat de regis ters werden bijgehouden met pen en inkt. waarmee sierlijke krulletters werdén gewrocht... In die tijd werd per da» slechts een beperkt aantal dienststukken verzon den. Alléén reeds de inlichtingen, die de af deling Bevolking thans aan verschil lende sociale instellingen en voor an dere doeleinden verstrekt, zijn zo tal rijk. dat de citograaf de machine, waarmee de benodigde gegevens aan het bevolkingsregister automatisch worden onttrokken vaak op „volle toeren" draait om aan alle wénsen te kunnen voldoen. J. Schelperoort overleden Vrijdagmiddag overleed te Sint An- naland de heer J. Schilperoort, één van de oudste mannelijke ingezetenen van Sint-Annaland. De heer Schil peroort,' die* vroeger ;het beroep van bakker uitoefende, bereikte de leef tijd van 93 jaar. NA LANGDURIG BERAAD.... Leden legden gezamenlijke verklaring af. De raad van Breskens heeft maandag avond zijn tweede weihouder geko zen. De keu» viel op de heer P. Ze- gers (prol, cllr. lijst), die zes stem men kreeg. De overige vijf raadsleden de raad was voltallig stemden blanco. Zoals bekend wordt de ande re wethouderszetel bezet door de heer W. C. van der Hooft, de voorzitter van de P. v. d. A.-ffactie, die tijdens de vorige week gehouden vergadering bij loting tot wethouder werd be noemd. In een verklaring kwam dc heer Van der Hooft nog eens op zijn benoeming terUg. Hij zeide daarbij, de manier waarop zijn benoeming tot stand gekomen was niet nrettig te vinden. Op de oorzaken van de „im passe", waarin men was geraakt wilde hij echter niet verder ingaan. Ook het kiezen van de tweede wet houder maandagavond had heel wat voeten in de aarde. Nadat de heer J. W. Ca fels (lijst Carels) nog éëns met nadruk erop had gewezen, dat hij ivel vertrouw en had in de P. v. d. A.- fractie en Wel Wilde samenwerken met een wethouder uit deze fractie, maai- geen vertrouwen steldé in de Veilig Verkeer telt in Zeeland 14 afdelingen Het distriet Zeeland van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft zaterdag middag zijn algemene vergadering in de „Korenbeurs" te Goes gehouden, onder voorzitterschap van de heer E. Visscher uit Middelburg. In zijn ope ningswoord deelde hij mede, dat liet aantal afdelingen in Zeeland sedert 1956 van drie is uitgebreid tot veer tien. In verschillende afdelingen wordt een grote activiteit aan de dag gelegd. Ook de deelneming aan de jeugdvev- keersexamens wordt steeds groter. De voorzitter deelde voorts mede, dat het verplichte verkeèrsonderWijs op de lagere scholen wéllicht per 1 ja nuari 1959 Zal worden ingevoerd. Tot lid van het districtsbestuur wérd de heer Broekema uit Zierikzee be noemd. Het aantal bestuursleden ge draagt thans zeven. De secretaris- penningmeester van het district, de heer Joh. Borrle te Goes, wijdde uit over de verschillende initiatieven, die in het afgelopen jaar zijn genomen, o.m. óver de verspreiding van het blad „Weg Wijs" alsmede de propaganda voor uitbreiding van het ledental. Dit laatste heeft er o.m. tde geleld, dat de afd. „De Bevelahden" sedert 31 dec. 1957 is toegenomen met circa 150 le den. Totaal telt deze.afdeling thans 586 leden. Besloten werd voorts, dat hot dagelijks bestuur op gezette tij den besprekingen Zal voeren met één of meer afdelingen in het district. Via het dlstlictsbostüur zullen de afdelin gen gezamenlijk voorstellen kunnen doen bij liet congres van het Verbond. Aan alle afdelingen van het district Zeeland zal een vragenlijst worden toegezonden, teneinde o.m. hét leden tal van het district te kunnen vast stellen. Voorts wérd tijdens de ver gadering van zaterdagmiddag beslo ten in het vervolg driemaal per jaar (thans is het twee maal) té vergade ren. Eervol ontslag voor notaris te Sas van Gent Bij kon, besluit is aan J. A, M. van Eshroofik, mot Ingang van 1.3 sep tember 1958, eervol ontslag verleend uit Zijn ambt van notaris ter stand plaats der gemeente Sas van Gent. kandidaat, waarmee de P. v. d. A. naar vorén kwam, stélde dé héér Van der Hooft voor de vergadering voor vijftien minuten te schorsen teneinde de raad in de gelegenheid tê stellen een informele bespreking te houden. Deze informele bespreking van de raad werd afgcwiseld met enkele vergaderingen van de P. v. d. A,- fractie en de overige groeperingen afzonderlijk en de vijftien minuten groeiden daarmee tot anderhalf uur. Nadat de vergadering hierna was hervat las de heer Van der Hooft een verklaring voor, die was onder tekend duur de gehele raad. De inhoud van deze verklaring kwam neer op een besluit om de strijdbijl in het belang van de gemeente te be-1 graven, Ongewenste houdingen in de raad zullen worden herzien. Voorts deelde de heer Van der Hooft mede, dat de heer J. W. Carels zich uit gemeentebelang had teruggetrok ken als kandidaat voor de wethou dersfunctie. De heer Van dér Hooft sprak voor de houding van de heer Carels zijn waardering uit. FLEURIGE ITALIAANSE MUTSEN Maar ook tweed wordt weer gedragen. (Van een verslaggeefster) In de grote zaal van Britannia te Vlis singen werd gistermiddag een mode show gegeven door de firma gebr. Filius. Met de herfst en de Winter al weer vlak voor de deur ging het hier natuurlijk uitsluitend om winterkle- ding voor kinderen eii dames. Boven dien werden enkele ensembles voor aanstaande moeders getoond. Opval lend was, dat vooral in pullovers veel gebruik was gemaakt van dra- ion, een nog jong produkt, dat even als het liekendê terlenka Was- en kleurecht is en niet behoeft te worden gestreken. Overigens zal ook het oer sterke tweed dezè winter weer in vele soorten gedragen worden. Enige strakke rokken toonden dit. Wat tevens opviel, was dat het Wollen black-watch motief, de blauw met groene ruit, in déze collectie nog voor kwam. In dit geval was de ruit echter niet van zuiver wol, maar van 50 pro cent draion en 50 proeënt wol. De rok was hierbij geplisseerd. en het jakje zonder mouwen werd over de rok gedragen. De rokken waren vrijwel allemaal vervaardigd van het praktische dra- Ion of terlenka, geplooid of geplis seerd. Bij de vesten, overwegend met ingezette mouwen, zagen we vaak de kleur mandarijn en diverse tinten groen en koningsblauw. De kinderkleding bestond overwegend uit wevenit jurkjes, tinny-roy over- gooiet'tjes en natuurlijk draion pan talons. "Voor heel koude dagen waren er enkele lekker gevoerde- poplin jacks voor de kleuters. Nieuw op deze show waren de fleurige Italiaanse, handgehreide wollen mutsen in vrolijke kleuren met bijpassende shawls. De ge toonde dusters waren meest in een streepje gehouden en hadden brede manchetten aan een drie-kwart- mouw. Een schattig ensemble was een don kere terlenka plissé-rok, - waarover een lichte pullover met blousende rug werd gedragen, De plooien in de rug wérden opgevangen in een -bandje, dat strak om dé heupen sloot. Smalle pijpen De bakviskleding was bij deze show, zoals trouwens altijd, goed vertegen woordigd. Getoond werden enkele pantalons mét smalle pijpen, waaróp kleurige vesten gedingen werden en lékkere Warme coats, met öf Zónder voering,-Een leuke, fel-gekleurde bi vakmuts complementeerde het geheel. In de komende Vin ter Zal het jonge meisje in een leuk, ook al fel-gekleur- de pyama - effén broek, gestreept jasje in haar bed kunnen duikelen. Het grootste succes van deze show was echter een draion imprimé blouse met een heel ruime rug, geplooid in een elastieken band strak over de heupen die van voren overliep in een ceintuurtje. De blouse werd ge dragen op een lichte Wolleil wevenit rok. Tussendoor werden nog enkele siloezige pakjes voor toekomstige moeders getoond, óverwegend van grove fantasie-tweed, afgezet met donkere biesjes. Oók het peau-de-pè- EXPOSITIE „PINCET EN PENSEEL" Commissaris der koningin ontvangt deelnemers Het tiende Iedencongrcs van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst zal dit jaar op 2, 3 en 4 oktober te Middelburg worden gehouden. Vóór de opening in de middag van het con gres, door de voorzitter van de maat schappij, ine vrouw J. W. van den Blinkkolder, /.uilen een fototen toonstelling on de expositie „Pincet en Penseer' worden geopend. Zeehengelwedstrijd tussen Zoutelande en Domburg. De hengelsportvereniging „Middel burg" organiseert op zondag 5 Okto ber a.s,, wederom een grote interna tionale zeehengelwedstrijd. Deze wed strijd, die tussen Zoutelande en Dom burg zal worden gehouden, duurt van 's middags twaalf tot drie uur. Speciale veertarieven voor jeugd- en sportverenigingen Op de Wèstersclielde-veren zal met ingang van vrijdag a.s. oen speciaal tarief worden Ingevoerd Voor school reizen en reizen van jeugd- en sport verenigingen. Gezelschappen van ten minste 20 personen, behorende tot deze categorieën, zullen dan pér per soon f 0.20 enkele reis behoeven te betalen. Tegelijkertijd zal voor de veren Zie- rl kzee-Katse véer, Kortgene-Wol- faartsdijk en Veere-Kamperland hét tarief voor schoolreizen en reizen van jeugdverehlglngen ook van toepas sing worden verklaard óp reizen van sportverenigingen. Hot, provinciaal befltUUi'. komt mot doze regelingen dus légëmoél: aan du verlangens van de. sportorganisaties. Na de huishoudelijke besprekingen zal de voorzitter spreken ovèr „Ge meenschap, medicus eü maatschap pij". Het congres zal worden toege sproken door de commissaris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. De Commissaris van de koningin zal de congresleden ont vangen in de kloostergang van het ab- dijcomplex. Op de volgende congresdag zullen en kele wetenschappelijke bijeenkoms ten, geïllustreerd met films, worden gehouden. Diverse deskundigen zullen deelnemen aan gesprekken over virus ziekten, verslavingsjjlcktfth en me tastases. Ill 2 sectie» zullen onder de titel „de mens in zijn ziekzijn", behan deld worden „de. huisarts, de pa tiënt en diens omgeving", „waar om is deze patiënt zo ziek (een voordracht door een zenuwarts), „lenstransplantaties" on „revalida tie". Tn een derde Sectie zullen de deskun digen verschillende aspecten van „rospiratiestoornisseri van de pasge borene" in ogenschouw nemen. Na de vertoning van wetenschappelijke filiiis op zaterdagochtend, zftl net offi ciële gedeelte van het congres geslo ten worden. Toestemming vaartuigen passeren Keersluisbrug Vaartuigen, waarvan (le opbouw of de lading hoger réiken dan tót 13 me ter boven het vlak van N.A.P. zullen voor het passeren van het buiten- hoofd van de binnenkeer-, cn schut sluis dè Keersluisbrug tê Vlis singen toestemming nodig hébben van de hoofdingénléur-diiecteur van de Rijkswaterstaat in dc directie Zee land te Middelburg. Zonder deze toe stemming is dn doorvaart verboden. Dertien meter bcivén höf;. vlak van N.A.P. staat gelijk met 12;;10 meter bóven de normale waterstand in het Kanaal door Walcheren. Christianne, één van de jeugdige man nequins, toönt hier een lichtblauw, gèrüit jurkje. Op de achtergrond is- dé stand met de wollen dekens te Zien. (Foto P.Z.O.), che jakje over een witte blouse was bijzonder flatteus. In de pauze was er gelegenheid enkele stands te bezichtigen; waar onder meer wollên dekens, baby-kleding en foundation te zien waren. Ai-met al gaf dëzé show, die door pianist Leen Ziëtéë muzikaal omlijst Wèt'd, "'(Sen aardig voórbeéfti wat de.Romende winter weer gédragén zal worden, 's Avonds werd de show herhaald. schilderen? kies KLEURLAK Grall» gebruik»- eanw'rjïtng en volop klaurstalen I. J, Verplnnke, O. Kerkstr. 2, Aardenburg. Fa. H. .T. Hoebé Zn., Weststr. 8, Axel. A. J. Lijbaart, Hoogstr. 9, Biervliet. B. Lauret, Bosschestr. 63, Boschkapelle. A. van Tienen, 's-Gravenstr. 188, Clinge. M. Bruggeman Dzn., Wijngaardstr. 15, Goes. D. R. Tack, Molenstr. A 51, Gioede. A. J. Jurry, Molendijk 2ia, Hoek. B. J. de Pnauw, Hoofdplaat. M. de Koeyer, Paardenmarkt 8, Yerseke. L. Wögingen, Wllhelmlnastr. 61, St.-Jansteen R. dé Caluwé, Nieuwstr. 81, Koewacht. Fa. Van Zwaarden, Krabbendijke. P. C. A. dc Schrijver, J. d. Waalstr. 13, l.amswaarde. Fa. L. W. Janse—de Jonge, L. Noordstr. 70, Middelburg. W. C. de Bruyne, Langestr. 54. Oostburg. A. Strobbe—Kool. Rapenb. 2. Rapenburg. Fa. J. A. Acke, Stationsstr. 14, Sas van Gent. H. J. L. Passenier. Welgenhoekw. 2, Serooskerke. Van Damme's Schild.bedr. Kapelléstr. 24, Sluis. J. F. Verschuren, Kanaalw. 89, Sluiskil. J. Verlinde. Dijkstr. 54, Terneuzén, J. de Schrijver, P.rovlnclalew., Terhole. L, Cupido, Scheldestr. 41, Vlissingen. ,M. Phernambucq, Lepelstr. A 239, Wftlphaartsdljk P J. A. Cornells. Molenstr 1. IJzendijke, tUÊÊMOM MMJ&M VANDAAG Middelburg Electro: „Als dé druiven rijpen", 19 en 21.15 uur. 14 j. Schouwburg: „Gejaagd door de wind", 20 uur, 14 j. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 8- 22 uur. Vlissingen Alharrïbra: „Dér Beltelstu- dent", 10 en 21 uur, a.l. Luxor: „Veertig vervaarlijke vrijbui ters", 20 uur, 14 j. H.B.S.I Jaorvergaclerlilg Eerste Vlis singse Volleybalclub, 19,30 uur. Goes Grand: „Begeerte en zondé ',-"2ö uur, IB J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2