Nieuwe graanschuur in Middelburg na blikseminslag verwoest Zeeuwse Almanak 'join FEESTELIJKE OPENING VAN SPORTVELD TE OUWERKERK ZIEKENFONDS „WALCHEREN" HAD VOORDELIGE SALDI Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 8 SEPTEMBER 1958 GEHELE OOGST VERBRAND Schade bedroeg ongeveer f 70.000 Tijdens een korte, maar heftige onweersbui, die in de nacht van zaterdag op zondag over Walcheren trok, is de bliksem ingeslagen in een tot de nok toe niet graan gevulde landbouvvschuur van de landbouwer M. v. d. Guchte aan de Lageweg te Middelburg. De gehele oogst, circa 5 ha zomer- en wintergerst en erwten, werd een prooi der vlammen. De schade wordt ge schat op bijna 70.000. Zowel de schuur, als de oogst, waren tegen brand verzekerd. Precies vijf voor twee sloeg het he melvuur in de rechter dakpunt van de grote schuur, die naast de boer derij „De Zandhoeve" staat. Een der omwonenden zag de straal naar bene den en vervolgens over het gehele dak in de grond schieten. Een grote vuurkolom verlichtte de omtrek fel, waarna een groot aantal dakpannen verbrijzeld op de grond viel. Binnen enkele seconden had het vuur gretig voedsel gevonden in het graan en het houten dak, zodat de schuur spoedig in lichter, laaie stond. Vooral het dak brandde-als een fakkel. De Inmiddels door een der omwo nenden gewaarschuwde brandweer stond voor een zware taak. Die werd nog verzwaard, omdat de brandweerlieden niet met de wa tersituatie ter plaatse hp de hoog- Technische storing brug veerboot te Vlissingen. Tengevolge van een technische sto ring aan de oprijbrug van de nieuwe aanleginrichting te Vlissingen van de veerdienst Vlissingen-Breskens waardoor geen auto's het veer konden oprijden heeft de „Prinses Bea trix" zondagavond de dienst van tien voor half tien uit Vlissingen niet ge varen. De auto's en passagiers, die om tien voor negen vanuit Breskens met de ..Prinses Beatrix" waren vertrokken, konden in Vlissingen de boot verla ten. Bij het neerlaten van de brug werd de storing geconstateerd; tech nici van rijkswaterstaat hebben nog zondagavond het euvel verholpen. De dienst van vijf voor half elf uit Vlissingen in de zomei-dienstrege- lïng de laatste op zondagavond werd gevaren door de „Prins Hen drik", die van de oude aanleginrich ting gebruik maakt en een veel ge ringere capaciteit dan de „Prinses Beatrix", die 150 auto's kan meene men. Zowel in Vlissingen als in Breskens kwamen hierdoor wachten de rijen auto's voor. Later op de avond na het herstel van het brug- mechanisme heeft de „Prinses Beatrix" een extra-vaart gemaakt. te waren. Toen men er in geslaagd was om de slangen aan te sluiten op een drinkput in de omgeving van de boerderij, was toch nog maar een kwartier verstreken. Aanvankelijk werd met twee en spoedig daarop met vier stralen water gegeven. Binnen een paar minuten waren de uitslaande vlammen gedoofd, maar het stro brandde nog lang na. Tot over acht uur des morgens zijn de brandweerlieden bezig geweest met de nablussing. NIEUWE SCHUUR De schuur was pas in 1951 gebouwd. Het was nog een geluk, dat de overi gens weinige wind van het woonhuis afstond, daar dit anders ook door het vuur bedreigd was geworden. De gehele week is de heer Van de Guchte met zijn knechts bezig geweest om dank zij het fraaie weer de oogst binnen te halen. Juist de middag te voren was het laatste graan in de schuur opge slagen. Grote drukte in Biervliet bij Beukelszfeesten De feesten in Biervliet rond de ont hulling van het Willem Beukelszoon- gedenkteken hebben zaterdag een overstelpende drukte in dit vriende lijke West Zeemvs-Vlaamse dorp te weeggebracht. De belangstelling be trof uiteraard in het bijzonder de his torische stoet, die 's middags even als vrijdag de gemeente doortrok. Maar ook de andere evenementen, zoals de door de muziekgezelschap pen van Temeuzen, Hoofdplaat en Biervliet opgeluisterde jeugdmaske- rade, het bal-masqué en de sportde- monstraties en volksdansen, die op het gemeentelijk sportterrein ten bes te werden gegeven, trokken ze'er gro te belangstelling. 's Morgens bliezen vier herauten vanaf de toren een reveille, een half uur later trok de jeugddrumband door het dorp en daarop aansluitend werd een uiterst attractieve behendigheids- Wedstrijd voor landbouwtractoren ge houden. VAN TOT DE VIJFTIGDUIZENDSTE. Sas van Gent is de stad van zwem vereniging „De Bruinvis". Het ïs daarom geen wonder dat het zwem- KRITIEK In Temeuzen was de heer des huizes jarig en vrouwlief had vinnig gede creteerd: „We maken er niet ceel werk van, één klein gelukje per be zoeker is voldoende". Manlief had be rustend geknikt, berustend en zon der veel animo, want hij was al bijna twintig jaar getrouwd. En dus kreeg iedere bezoeker één minuscuul ge bakje plus een kopje lauwe thee. Eén slok en één hap en het was gebeurd Terwijl iedereen met die slok en die hap bezig was, werd de deur geopend en een klein neefje, parmantig de kuif omhoog, kwam binnen, bereid om oom met diens jaardag geluk te wensen. Maar over kwam neef niet. Want met één oogopslag had hij ge zien wat er op tafel stond en onmid dellijk klonk zijn hoge stem door de kamer: „Wat een kale boel. Alléén maar kleine kindergebakjes...!" bad er altijd druk wordt, bezocht. Deze zomer was liet verlaugen naar een verkoeling brengende duik ech ter wel bijzonder groot, want vijftig duizend zwemlustigen werden geteld. De vijftigduizendste, die de controle passeerde was mejuffrouw Trudy van Dijk, een dochter van opper wachtmeester Van Dijk. Trudy komt uit een groof gezin cn ze is dol op zwemmen. De voorzitter van de stichting Het Sasse Zwembad bood haar een doos bonbons aan en deelde Trudy mede. dat haar vader volgend seizoen een reductie zal krijgen op zijn gezinsabonnement. Het gehele gezin Van Dijk zwemt namelijk. Enkele jaren geleden werd het zwembad in Sas van Gent even eens door vijftigduizend zwemmers en zwemsters bezocht, maar dit jaar had men het eigenlijk niet verwacht. De warme dagen van de afgelopen week dreven echter velen naar het frisse water en de badmeester kreeg zijn vijftigduizendste klant. VEERTIG JAAR. Aan de Singelweg te Axel was het feest. De heer en mevrouw N. Mar tinHamelink herdachten namelijk de dagwaarop zij veertig jaar gele den in het huwelijk traden. Onnodig te vermelden, dat de belangstelling van vrienden, familie en omwonen den groot was. Tot de middaguren toe zijn de Mid delburgse brandweerlieden bezig ge weest om er voor te zorgen, dat het vuur in de tonnen graan niet opnieuw zou oplaaien. Zoals te zien is, bleef van het houtwerk »n de schuur niet veel meer over. Foto P.Z.C.) Uitstekende demonstratie van Zeeuwse ringrijders Veel bijval van publiek. De tweeënzeventig Zeeuwse mannen en vrouwen in de fraaie klederdracht hebben zaterdag een uitstekende in druk achtergelaten bij de ruim 9.000 hezoekers van het grote Concours Hippique te Rotterdam. De Zeeuwen hebben er tussen de internationale concoursnummers een demonstratie gegeven van de folkloresport bij uit stek, het ringrijden. De toeschouwers beleefden veel plezier aan dit eve nement, evenveel genoegen hadden de Zeeuwse deelnemers aan deze demon stratie van het verdere verloop van deze dag. Een half uur duurde de demonstratie. Als eersten betraden de vijftien deel nemende ringrijders het concours terrein, waarbij de ZRV-vlag voorop gedragen werd, gevolgd door de Zeeuwse vlag en de Nederlandse drie kleur. Daarna volgden een melkkar, een Walcherse huifwagen een Zuidbe- velandse boerenmemvagen, een twee de melkwagen en tot slot nogmaals een Walcherse huifkar. Al deze wa gens waren bezet door hoofdzakelijk vrouwen in klederdracht. De demonstratie van de ringrijders was geslaagd. „Ze is verlopen, zoals ikzelf nooit had durven hopen", ver telde ons de heer P. Brasser, de voor zitter van de ZRV, trots. Op twee ba nen joegen de lanciers op hun rossen naar de ringen, één voor de grote ere tribune en één aan de overzijde er van. Volgens de reeds in Middelburg vastgestelde instructies werden bei de banen in minder dan vijf minuten opgezetVoor de ere-tribune reden de ringrijders drie beurten en voor de kleine tribune twee. Jaap van Wallenburg, de sterke Mid delburgse rijder, slaagde er in om als enige alle vijf ringen aan zijn lans te rijgen, op de voet gevolgd met vier ringen door Leln de Pagter uit Kou- dekerke. Volgens de traditie werden de vier beste ringrijders onder luide bijval van het publiek als de triom fators „gejonast". Als dank. bood het coqcourscomité de Zeeuwen een vrij kaart aan voor het verdere program ma, waaronder een prachtige demon stratie der Spahi's. (Advertentie) geeft uw zenuwen rust ontspant en is zo lekker gezond tukker fris ADOPTIEGESCHENK VAN AMSTERDAM Voetbalwedstrij d AjaxBlauw Wit. De heer C. P. Besanger, hoofdambte naar van de gemeente Amsterdam en tevens ambtenaar die de centrale adoptie van het eiland Schouwen-Dui- veland door Amsterdam regelde, heeft zaterdagmiddag met het ver richten van de aftrap voor de wed strijd tussen de amateurelftallen van Ajax en Blauw Wit het nieuwe sport veld te Ouwerkerk officieel geopend. Ouwerkerks sportveld, waarop de s.v. O.K.W. voortaan zal spelen, is name lijk door de gemeente Amsterdam ge schonken in het kader van de adoptie. Voor de aftrap deelde de heer Besan ger mede, dat het hem tijdens zijn adoptiewerken op het eiland was ge bleken, dat verschillende dorpen met de beschikking hadden over een goed sportveld. „Ouwerkerk was een van deze plaatsen", aldus de heer Besan- Ploegwedstrijden op Walcheren en N. Beveland Op een terrein van de heer W. K. van Nieuwenhuijze aan de Rijnsburgse- weg te Oostkapelle zijn zaterdag middag de ploegkampioenschappen om de titel van Walcheren gehouden. Na een spannende strijd kwam de Arnemuidense landbouwerszoon W. Mesu met een puntentotaal van 81.50 als eerste uit de bus. Er namen elf deelnemers aan dit kampioenschap deel, dat georganiseerd werd door de L.J.G. en de C.J.B.T.B., afdelingen Walcheren. De Walcherse kampioen zal dus de kleuren van zijn eiland verdedigen op de Zeeuwse kampioenschappen ploegen, die op 27 september a.s. In Wilhelminadorp gehouden worden. De totaal-uitslag luidt: 1 W. Mesu, Arnemulden 81,50 pnt; 2 P. Lampert, Biggekerke 78,70; 3 J. Menheere, Grijpskerke 77,70; 4 Joh. Crucq, Nieuw- en St. Joosland 77,40; 5 M. Vos, Koudekerke 77,20; 6 H. J. Die- leman, Gapinge 76,25; 7 J. Beekman, Middelburg 75,25; 8 L. Verhage, Kou dekerke 75,20; 9 P. Pouwer Middel burg 74,40; 10 A. Rooze, Oostkapelle 73,25 en 11 A. Lampert, Biggekerke 72,90. Menheere en Pouwer ploegen met een paardetractle. COLLINSPLAAT Voor Noord Beveland werd de dis trictswedstrijd gehouden op het be drijf van de neer P. van Dijke te Co- lijnsplaat. Winnaar van deze wed strijd werd W. Markusse uit Geersdijk (NCLB), die ook vorig jaar met de hoogste eer ging strijken. De verdere uitslag was: 2 P. de Looff, Geersdijk (CJBTB); 3 J. Bakker, Wlssenker- ke (ANAB)4 I. Corbeijn, Kortgene (NCLB); 5 J. Corbeijn, Kortgene (ZLM); 6 M. Klaassen, Kats (CJB TB); 7 Luijk, Colijnsplaat (LJG). De drie besten van elk district zullen naar de provinciale kampioenschap pen worden afgevaardigd, die op 27 september a.s. in de Wilnelmlnapolder op Zuid-Beveland worden gehouden. Domburg won provinciale schietwedstrijd Zaterdag is voor de tweede maal in successie het gemeentelijk vereni gingsgebouw te 's-Heer Hendrikskin- deren het domein geweest van de Zeeuwse scherpschutters op Win- chesterbuks. De schietvereniging 's-Heer Hcn- drikskindcren ontving in het voor dit doel uitstekend geschikte gebouw op nieuw een keur van schutters uit ge heel de provincie. De belangstelling voor deze provinciale wedstrijden was ook deze dag groot. Zelfs moest het sluitingsuur naar een later tijdstip worden verschoven. De voorzitter van de organiserende vereniging, de heer S. Dekker, maak te na afloop van de wedstrijden de uitslag bekend en reikte de prijzen uit. Over het algemeen waren de Dom- burgse schutters bij de korpswedstrij den onbetwist meester. Ook de gast heren zelf kwamen uitstekend voor de dag: niet minder dan 3 hoge prijzen werden in de wacht gesleept. De voorlopige uitslag van de hoógst- geplaatsten luidt: Korpswedstrijden: afdeling A, max. aantal punten 250. 1 Domburg, 242 punten, (medaille van de comr saris der koningin); 2 's-Heer Hen drikskinderen 237 punten (medaille ambachtsheer van Dissel); 3 Goes, 234 punten (medaille Z.S.B.). Afdeling B: 1 's-Heer Hendrikskinderen, 237 pun ten, (medaille Gedeputeerde C. ,Phi- iipse); 2 's-Heer Hendrikskinderen, 229 punten (medaille Z.S.B.); 3 Melis- kerke, 227 punten; 4 Goes 227 pun ten. Hoogste korpsschutters A (max. 50 punten) A. Wisse, A. Boone en E. C. Minnaard allen te Domburg, ieder 50 punten. Afdeling B: Jac. Kloosterman, 's-H. Hrndrikskindereii, 50 punten en K. W. v. ;i. Gruiter, Vrouwenpolder, 50 punten. Personele baan. 1 M„ Rouw. 's-Heer Hendrikskinderen; 2 E. C. Minnaard. Domburg; 3 K. van Rooijen, Nisse; 4 \V. de Jager. Domburg; 3 A. Boone, Domburg; b' L. Sclioe, Domburg; 7 J. de Weerdt, Goes; 8 A. Wisse, Dom burg; 9 W. Brand, Domburg; 10 Joh. Rouw, 'sH.Hendriks -kinderen; 11 A. Koster, Goes; 12 J. Kurvink, Sint An- naland; 13 Adr. de Schipper, Goes; 14 J. Lambrechts, Borssele; 15 N. Fier- Joos, Goes. Erebaan: C. de Jonge, Middelburg; C. de Bree, Middelburg; A. Boone, Domburg en Van Popering, Sint An- naland, allen 49 punten ex aequo. Extra prijzen: Domburg en Sint An- n aland. De uitslagen van de lager geplaatsten en de uitkomsten van de vrije baan zullen in de loop van dc week be kend worden. JAARVERSLAG '57 Aantal verzekerden verder toegenomen. Het algemeen ziekenfonds „Walche ren" te Vlissingen heeft in 1957 to taal f 2.881.000,uitgegeven, tegen f 2.543.770,in het voorgaande jaar. Het ziekenfonds werd met grote ri sico's geconfronteerd, waardoor de noodzakelijkheid van veilige premie- vaststelling duidelijk naar voren treedt. Het fonds hield met deze fac toren ruim rekening, waardoor nog voordelige saldi geboekt werden. De exploitatierekening voor het vrijwil lig fonds sluit met een voordelig sal do van f 114.876,55 en het aanvullend fonds met een voordelig saldo van f 43.307,03, zo wordt in het jaarver slag over 1957 medegedeeld. Door de gekweekte reserve was men in staat de premie van f 2.10 voor 1958 te handhaven en de doorwerking van de stijgingen op te vangen. De rijksbijdrage aan het vrijwillige fonds bedroeg in 1957 f 26.909,40 te gen f 62.120,50 in 1956, een vermin dering waartegenover het rijk weer belangrijke financiële steun aan bejaardenverzekering biedt. Voor de verplichte verzekering is per 31 december 1957 over voorafgaande jaren in totaal te verrekenen met het Vereveningsfonds een vordering van f 447.812,44. De ziekenfondsgelden werden voor de wettelijke verzekering voor 35,71 pet. besteed aan honoraria, voor 57,16 pet. voor verbruik door verzekerden, 6,22 pet. voor beheerskosten en 0,91 pet. voor kraamgeld. Voor de vrijwillige verzekering waren déze percentages resp. 35,42, 59.65, 4.93 en nihil. Het fonds telde per 1 januari 1958 totaal 42.480 zielen, waarvan 32.971 Ergerlijke baldadigheid brengt scheepvaart in gevaar Het loodswezen te Vlissingen, dat de zorg over de verlichting langs de Westerschelde heeft, moest dezer da gen tot de teleurstellende ontdekking komen, dat onbekenden een splinter nieuwe lamp van een lichtopstand bij de Schone Waardin onder Ritthem hadden stukgegooid. Niet alleen dat deze ergerlijke vernielzucht een vrij aanzienlijke schade tengevolge had; ernstiger nog is dat hierdoor de vei ligheid van de scheepvaart in gevaar werd gebracht. De (jeugdige?) da ders van deze baldadigheid dienen zich dit wel te beseffen! wettelijk verzekerden en 9509 vrij willig verzekerden. Het totaal is 808 meer dan per 1 jan. 1957. Het aantal verzekerden van de aanvullende ver zekering steeg met 1250 tot 34.546. Verpleegd en behandeld In een zie kenhuis werden 3546 wettelijk verze kerden met totaal 64.031 verpleeg- en 973 vrijwillig verzekerden 1957 bracht voor door de apothekers verstrekte geneesmiddelen een verho ging van f 7,87 per ziel, in 1956 op f 10,63, d.i. 35 pet., over het totaal der geneesmiddelen. De kosten aan specialité's bedroegen f 5,90 per ziel (1956: f 3,98). Aan gewone genees middelen werd f 4,73 per ziel per jaar uitgegevenin 1956: f 3,89). Rijkswaterstaat te Goes in eigen gebouw. Het arrondissement Goes van d rijkswaterstaat, dat tot voor kort huisvesting heeft genoten in Middel burg, is vorige week naar Goes ver huisd. De ruim 20 personeelsleden tel lende dienst is thans ondergebracht in een pand in de Wijngaardstraat, dat begin van dit. jaar door de rijks waterstaat is aangekocht en is ver bouwd. Tot nu was er slechts één in genieur en één hoofdambtenaar in Goes gevestigd. Wegomlegging Sluiskil. In verband met het uitvoeren van werkzaamheden op de Oostkade te Sluiskil, zal deze weg die deel uit maakt van de rijksweg Sluiskil Axelsche Sassing-Axel van 13 sep tember 6 uur tot 14 september 24 urn- voor verkeer in beide richtingen ge sloten zijn. Het verkeer Axelsche Sas- sing—verkeersbrug Sluiskil en om gekeerd kan gebruik maken van de route Baron d'Huartlaanterreinen Cokesfabriek en vice versa. Classicale Jeugdraad Goes bijeen. De Classicale Jeugdraad kwam zater dagmiddag in „De Prins van Oranje" in vergadering bijeen onder voorzit terschap van de heer L. Pieterse. Tij dens deze matig bezochte bijeenkomst hield ds. G. van Schuppen uit Kort gene een causerie over de plaats en de taak van de plaatselijke jeugdraad In de gemeente. Na afloop volgde een geanimeerde bespreking. Nadat wika D. E. Hiensch uit Goes de bete kenis van het rollenspel had uiteen gezet, werd de vergadering besloten. ger, „en Amsterdam heeft het genoe gen gesmaakt hier te kunnen helpen". Spreker wees verder op het grote be lang om de jeugd aan het eiland te binden, wat onder meer mogelijk is door de beoefening van de sport. Hij hoopte dat het nieuwe sportveld mag bijdragen tot een aangename tijdpas sering voor de talriike sportbeoefe naars van Ouwerkerk. Ouwerkerks burgemeester, de heer J. Romeiin, aanvaardde het veld na mens de gemeente. Hij sprak zijn bij zonder grote waardering uit voor de vele activiteiten, die de gemeente Am sterdam in het kader van de adoptie heeft ontwikkeld. „We zullen de stad Amsterdam nooit genoeg kunnen danken voor het vele dat zij voor het eiland in het algemeen en in het bijzonder voor het dorp Ouwer kerk heeft gedaan", aldus de burge meester. De heer Romeijn snrak vér der woorden van dank namens de af deling Zeeland van de K.N.V.B. Voetbalwedstrijd De aanvoerders van de elftallen van Ajax en Blauw Wit werd vervolgens een herinneringsvaantje aangeboden. De wedstrijd eindigde in een 6-3 over winning voor Blauw Wit. Ouwerkerk had van de officiële ope ning van het sportveld een ware feestdag gemaakt, waaraan jong en oud heeft deelgenomen. In de morgenuren werden kinderspe len gehouden, een rijwielwedstrijd voor de mannelijke inwoners van Ouwerkerk en een behendigheidswed strijd voor de dames. Voor het begin van de voetbalwedstrijd vond boven dien nog een ontmoeting plaats tus sen twee twaalftallen van de Schou- wen-Duivelandse Korfbal Bond. Voor, tijdens en na de voetbalwed strijd zorgden de muziekverenigingen „Nieuw Leven" van Ouwerkerk en „Apollo" van Brouwershaven voor de muzikale omlijsting. Beide muziek korpsen gaven 's avonds een concert in de muziektent te Ouwerkerk. De festiviteiten werden besloten met een lampionoptocht door het dorp. Kerstgroeten voor marine in de West en N. Guinea Opnamen in „De Meerpaal" in Vlissingen. Eén dag In liet jaar staat het protes tants militair tehuis „De Meerpaal" in Vlissingen open voor een bijzonde re categorie bezoeksters en bezoekers, namelijk de Zeeuwse familieleden van het marinepersoneel, dat zijn plichten vervult ver van het vaderland in Nieuw-Guinea en de Nederlandse An tillen. Het resultaat van zo'n dag is dan, dat deze marinemensen met Kerstmis 'n verrassing van thuis ont vangen in de vorm van een 79-toeren- plaatje met de stemmen van vrouw, ouders of kinderen, die hun man, "zoon of vader een goed kerstfeest toewen sen. Lang vbor Kerstmis is aangebroken zijn de mensen van het bureau Ont wikkeling, Sport en Ontspanning van het ministerie van marine in Den Haag al in de weer met het opnemen van deze groeten, die door de militai ren zo op prijs worden gesteld. Een geroutineerde staf maakt gedu rende twee maanden een tournee door het gehele land. uitgerust met een bandapparaat. Een van de laatste plaatsen, die .zij bezoeken is Vlissin gen. De familieleden van hen voor wie deze groeten bestemd zijn hebben er reeds lang tevoren bericht van gehad, waar deze grote gebeurtenis zal zijn en hebben tnliis op een papiertje reeds hun gesprekje opgesteld. Gewapend met dit „spiekbriefje" wa ren zij zaterdag naar „De Meerpaal" gekomen om er één voor één met een beetje „plankenkoorts" de opna me geschiedde op het toneeltje ach terin de zaal voor de microfoon te verschijnen. De meeste moeite bezorgden de klei ne kinderen, die van het hele gedoe maar weinig begrepen. Hoe kun je ook tegen pappie praten als hij he lemaal niet te zien is Met een beetje moeite werden de meesten echter toch wel tot een babbeltje gebracht, zodat tegen Kerstmis verscheidene Zeeuwse marinemensen in de West en in Nieuw-Guinea de stemmetjes van hun kroost zullen horen. Burgemeester M. Tydeman over rijwielpadplannen Op het jaarcongres van de federatie van Nederlandse rijwielpadvereni gingen, dat vrijdag onder leiding van mr. A. L. L. van Hoogenhuyzen uit Zeist in Emmen werd gehouden, heeft burgemeester M. Tydeman van Westkapelle een overzicht gegeven van de plannen van de vereniging Walcheren. De heer A. P. Groote uit Hilversum lichtte de plannen van de vereniging „Gooi en Eemland" toe, onder meer de aanleg van een pad langs de IJselmeerkust. De secreta ris-penningmeester van de provin ciale Drentse rijwielpadvereniging, de heer G. A. M. van den Muyzen- berg uit Assen gaf een uitvoerig overzicht van de plannen die in Drente bestaan. De secretaris-pen ningmeester, de heer G. D. Bos uit Barneveld. memoreerde in zijn ver slag het verscheiden van de heer P. Louwerse uit Vlissingen, die ruim 23 jaar bestuurslid Is geweest. VANDAAG Middel burg-Electro: „TerwUle van ons huwelijk", 14 J„ 19 en 21.15 uur. Schouwburg: „Gejaagd door de wind", 14 j., 20 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren 9—18 uur. Vlisslngen-Alhambra: „Handelaren in meisje»", 19 en 21 uur, is J. Luxor: „De drie zingende muske tier*", 20 uur, 14 j. Goes-Grand 20 uur, ..De graai van Luxemburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2