Bijna helft der voetbalclubs in Zeeland heeft zéér slecht veld mm Wisselslag estafetteploeg legde beslag op vierde Europese titel SPORT EN WEDSTRIJDEN tit de ETHER PROVINCIALS ZEEUW 8 B COURANT. ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1°'S NIEUWE SUCCESSEN IN BOEDAPEST Cockie Gastelaars vestigde nieuw Europees record Overweldigend, grandioos, fantastisch. Er zijn geen superlatie ven genoeg om tot uitdrukking te brengen wat de Nederlandse zwemgemeenschap in Boedapest aan glorie beleeft. Nadat Cockie Gastelaars in de estafetteserïe in de ochtenduren het Eu ropees record 100 meter vrije slag op 1.03.7 had gebracht, legde de wisselslag estafetteploeg vrijdagochtend in een beklemmend spannende race beslag op de vierde Europese titel in de nieuwe w ereldrecordtijd van 4 min. 52.9 sec., 1,1 sec. sneller dan het ou de record, dat met 4 min. 54 op naam stond van Groot Brittannië. Deze fantastische triomf in het aiachtige decor van de stamp volle tribunes in de heerlijke heldere zomeravond werd be haald in een race, die door hen, ilie het voorrecht hadden er bij té zijn, nooit zal worden verge ten. Lenie de Nijs startte als eerste zwemster naast de we reldrecordhoudster Judy Grin- liam en met aan haar andere zijde de Oostduitse Annelies Schneider. Lenie was mooi op tijd weg, maar de schrik sloeg om de Nederlandse har ten, toen al na 25 meter duidelijk werd, dat de Robbenzwemster niet m haar beste vorm stak. Zij lag diep yn zij zwom moeilijk. Judy Grinham nam de leiding en ook de kleine Rus sische kampioene Larisa Viktorova kwam een halve lengte op Lenie voor. Maar bij Ada den Haan begon de victorie. Zij zwom de schoolslag sprint zoals zij dat nog maar een enkele keer eerder had gedaan, toen zij verleden jaar in Parijs het Europees record op 1.21.1 bracht. Toch, op het moment, dat Ada den Haan in 1.21.3 aantikte, lag Neder land nog in vierde positie en niemand dacht op dat moment nog aan een mogelijke vierde titel voor Nederland laat staan aan een wereldrecord. Maar met Atie Voorbij en Cockie Gastelaars nog op. de blokken waren de kansen gunstig en de adembene mende strijd ging verder met een vinnige jacht van de hoog over het water fladderende Atie. Wat Karin Beyer had gewonnen, werd door de Europese kampioene 1954, Jutta Lan- genau, weer verloren. De Russin Kamajeva, die een halve seconde voor Atie Voorbij was ge start, raakte bij elke doorhaal van haar Nederlandse tegenstandster en kele centimeters van haar voorsprong kwijt en ook de lange Engelse Chris tine Gosden zag haar voorsprong slinken. Oost-Duitsland was voor goed naar het tweede plan verdrongen, nu de Britse en Russische meisjes nog. Cockie Gastelaars Voor deze taak kwam Cockie Gas telaars te staan. Diana Wilkinson startte als laatste Engelse met precies een seconde voorsprong en de Russische TJlvi Voog kon 0.2 see. eerder wegspringen. Maar Cockie, die na haar succes acht uur tevoren alle zelfvertrouwen weer had hervonden, was in een ongenaakbare vorni. In verrukke lijke stijl trok Cockie de laatste KERKNIEUWS DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Beroepen te Blokzijl: Van Duin, her vormd predikant te Ter Horne, die dit beroep ook aannam. GEREF. GEMEENTEN. Drietal te Slikkerveer: Van Gilst te Dirksland, Lamain te Grand Rapids U.S.A. en H. Rijksen te Vlaardingen, van wie eerstgenoemde is beroepen. „Een jong, aardig en gelukkig meisje gevraagd" De Oostduitse filmmaatschappij „Defa" wordt op het ogenblik overstelpt met kritiek, omdat zij in een advertentie een „jong, aar dig en gelukkig meisje" heeft ge vraagd dat een rol zal moeten ver tolken in een nieuwe film. Een dergelijke wijze van adverteren heeft volgens de communisten aangetoond, dat de leiding van de filmmaatschappij het slachtoffer Is geworden van „het gebrek aan cultuür in de westerse wereld". In plaats van te adverteren hadden vertegenwoordigers van de film industrie naar een fabriek moeten gaan om daar een meisje uit te zoeken voor het vertolken van een filmrol. De meisjes, die hebben gereflec teerd op de annonce zitten echter niet minder in het schip. Volgens het jeugdblad „Jongewereld" zijn de 800 meisjes, die zich kandidaat hebben gesteld, niet „het slag na tuurlijke meisjes zoals de repu bliek dat kent". Het zouden slechts meisjes uit miljoenen zijn, die het leven van iedere dag trachten te ontsnappen. Van verschillende communistische zijden is raad gegeven in de kwes tie. Er is geadviseerd dat de meis jes een boek over de helden van de socialistische wereld ter lezing wordt gegeven en toekomstige of ficieren van het volksleger hebben aanbevolen, dat de meisjes naar de fabriek of een collectieve boer derij worden gestuurd om „een socialistische kijk op het leven" te krijgen. baan onder zich weg met een tus sentijd van 1.03.8 had zij bij de finish weer ongeveer een lengte voorsprong op ülvt Voog, die 0.1 seconde eerder aantikte dan Dia na Wilkinson. Heren uitgeschakeld Op de 4x200 meter vrije slag estafette speelde het Nederlands herenkwartet Willemse, De Jong, Hoogveld en Ver- burgt geen rol van betekenis. Terwijl Rusland met constante voorsprong op Italië op de titel afging bezette Ne derland tot de laatste man de zeven de plaats voor Groot Brittannië. Het lastige probleem wie in de finale van de wisselslag-estafette de rug slag moet zwemmen, Lenie de Nijs of Ria van Velsen, is voor de ploeglei ding geen probleem meer. Ria van Velsen heeft een steenpuist op de lin kerknie en mag niet zwemmen, zodat de samenstelling definitief is: rug slag Lenie de Nijs, schoolslag Ada den Haan, vlinderslag Atie Voorbij en vrije slag Cockie Gastelaars. Wanneer er tijd voor kan worden gevonden en de meisjes ook vandaag nog In goede conditie zijn, zullen Jans Koster, Corrie Schimmel en mó gelijk ook Mary Kok in de loöp van vandaag een poging doen het wereld record op de 1500 meter vrije slag te verbeteren. Het record staat op naam van Jans Koster met 20.03.1 en werd op 27 juli 1957 in Hilversum gemaakt. Uitnodiging Oost-Duitsland heeft ln Boedapest be kend gemaakt Nederland te zullen uitnodigen voor een complete landen- wedstrijd zwemmen en waterpolo, welke dan in 1959 in Leipzig zal wor den gehouden. Het Nederlandse zevental maakt een uitstekende kans om als best ge plaatst team van de voor de finale- groep uitgeschakelde ploegen uit de bus te komen. In de groep, die voor de vijfde tot en met de achtste plaats speelt, werd Oost-Duitsland met 5-3 verslagen. Door de overwinning op de 4x100 m; wisselslagestafette, werd do voor sprong van Nederland in het klasse ment om de Brediusbeker vergroot. De stand: Nederland 97 punten, Engeland 06, Rusland 65, Zweden 21, Oost-Duits land 19, West-Duitsland 10, Tsjecho- slowakije 5, Hongarije 4, Italië 1. Het puntenklassement der heren: Rusland 80, Italië 42, Engeland 34, Hongarije 32, Oost-Duitsland 22, West-Duitsland 18, Fraukrljk 14, Tsjechoslowakije 8, Nederland 6. De voetbalwedstrijd tussen Goes en Zeeland Sport wordt a.s. zondag op het sportterrein te Goes gespeeld. Rentmeester over Reims: „Het was te warm voor mij". Geen stimulerende middelen. „Het debacle van de Nederlandse amateurs in Reims is niet te wijten aan het gebruik van stimulerende middelen, maar het is gewoon een gevolg van het bijzonder warme en drukkende weer." Dit vertelde ons Piet Rentmeester uit YerBeke, die alweer terug is van het uitstapje uaar de noord Ffanse stad. „Het weer was veel en veel te warm. Het ging eigenlijk al van het begin af rdet zo best met mij, maar ik had me voorgenomen tot het bittere einde vol te houden." Helaas, in de zesde van de negen te rijden ronden was Piet Rentmees ter totaal uitgeput, „Ik verd be vangen door de warmte, het leek wel of ik een zonnesteek had opgelopen of zo iets", vertelde hij. Piet had zich aanvankelijk te veel geforceerd om het hoge tempo toch te kunnen volhouden. Het werd hem in de zes de ronde noodlottig. „Ilc zakte in elkaar, toen ik van de fiets kwam, maar na een kwartier voelde ik me alweer fit." „Van gebruik van sti mulerende middelen was beslist geen sprake," verzekerde hij ons. „Even min was dat het geval bij mijn maats." „Misschien was er iets in het eten gedaan", opperden wij, maar Rent meester sprak dat tegen: „Ik heb mijn eten zelf klaargemaakt, dus dat is onmogelijk." Overigens was het parcours wel goed en geenszins te zwaar voor de sterke Zeeuw, maar het is genoegzaam bekend drukkend en warm weer is niets voor hem. „Het is jammer, maar een volgende keer beter!" aldus de Yersekse wiel renner, die op het punt stond met Jo de Roo uit Schore naar een koers in België te vertrekken. De teleur stelling van Reims is hij inmiddels alweer te boven! Tweekamp in Nederland wereldtitel dammen Canadees en Rus ook in Goes achter het bord De tweekamp om het wereldkam pioenschap-dammen tussen de Cana dese titelhouder Marcel Deslauriers en diens Russische uitdager Iser Koèperman (winnaar van hét kandi daten-toernooi te Rotterdam) zal van 4 oktober t.m. 1 november a.s. in Ne derland worden gehouden. De 20 partijen zullen worden gespeeld in Den Haag. Amsterdam, Rotterdam Scheveningen, Utrecht. Apeldoorn, Almelo. Enschede, Gieten, Schiedam, Goes en nog enkele nader vast te stellen plaatsen. De eerste partij vindt, evenals de officiële ontvangst, op zaterdag 4 oktober a s. plaats in de ..Pulchri Studio" te Den Haag. Beide grootmeesters zullen na de of ficiële wedstrijd nog korte tijd in Ne derland blijven voor het spelen van enkele korte toernooien, het geven van simultaan-seances enz. Vlissingen speelt tegen Enschedese Boys Zoals bekend speelt Vlissingen zon dagmiddag om half drie op het ter rein aan dë Irislaan een wedstrijd te- §en de semi-profclub Enschedese :oys. De gasten, die reeds aan hun competitie begonnen zijn. komen met hun volledige eerste elftal en deze ploeg heeft de laatste tijd enkele op merkelijke successen geboekt. Zo werd met 32 gewonnen van Wil lem II en tegen Ajax een 00 gelijk spel behaald. Bovendien werden over winningen geboekt op enkele clubs van da Duitae Oberliga. Twaalfde internationale „Ronde van Sas" De Sasse zwem- en poloclub „De Bruinvis" organiseert vanmiddag weer zijn traditionele twee-kilometer zwemwedstrijd, vrije slag, voor da mes en heren. Negen wisselbekers zullen worden betwist. Hoewel de Eu ropese kampioenschappen te Boeda- >est vele prominenten beletten in jas van Gent te starten belooft de massale deelname - van 48 dames en 64 heren toch weer een spannende strijd. Helaas zal om genoemde reden de winnares van de twee voorafgaan de jaren, Corrie Schimmel, haar bei de wisselbekers niet kunnen verdedi gen. Bij de dames zijn nu Judith do Nijs en haar clubgenote mejuffrouw Landeweerd van de „Robben"favo riet. Bij de heren zal Rijn Prins yan de „Jonge Kampioen" zijn wisselbc- ber verdedigen. Verder komèn tie Gentse zwemmers naar Sas van Gent. Vaak gingen deze „outsiders" met de eer strijken. Andere Belgische deel nemers zijn de „Ostende Swimming- club" en de „Kortrijkse Zwemkring Alle Zeeuwse verenigingen hebben voorts ingeschreven. Favoriet van de Zeeuwen is Jan Dirkse. Bij de dames zal zich hoogstwaarschijnlijk een fel le strijd ontwikkelen tussen Cobie Me liefste van de organiserende vereni ging en mejuffrouw T. Daalhuizen. LEZERS SCHRIJVEN RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Ouden van dagen en de Goese kermis De kermisexploitanten hadden een programma samengesteld om alle ou den van dagen een gezellige middag te bezorgen. Hiervan is in Terneu- zen, Vlissingen, Middelburg en an dere plaatsen volop gebruik ge maakt, maar in Goes bleven de men sen van alles verstoken. Waardoor? De chef van het marktwezen en de zuster van sociale zaken, hebben verschillende mogelijkheden naar vo ren gebracht, om de uitnodiging aan het publiek bekend te maken, zoals raambiljetten, advertenties, omroe pen. Zij kwamen helaas terecht aan een verkeerd adres. Van achter de coulissen werd er tegengewerkt, een lijdelijk verzet. Onze bond van Ouden van Dagen is 'n neutrale bond. Godsdienstige of prin cipiële bezwaren zijn dus buitenge sloten. Het was eenvoudig vrijheids beperking. Meermalen zijn wij, op verschillende uren, naar het ker misterrein geweest en konden con stateren, dat alles netjes en orden telijk toeging. Wij leven vrij, wij leven blij, behalve in Goes. Daar za gen de oudjes inplaats van poffer tjes en oliebollen, de kermis afgeslo ten. Mevr. Th. Oppeneer-Keiser. Goes. Zwaluwenleed In de P.Z.C. van 1 september -J.I. las ik onder de rubriek Van Zwin tot Zijpe, in een verslag van de vogel- beschermihgswacht', dat door bewo ners van een huis en boerderij de zwaluwennestep werden verwijderd. Dit heeft men ook enige weken te rug kunnen constateren bij een flat aan de De Ruyterstraat te Middel burg. Ook daar werden alle nesten door enkele bewoners dezer flats op een radicale manier verwijderd en hoe. Tevoren had een glazenwasser op veler verzoek zijn zaterdagmiddag er aan gegeven om onder alle nesten, 20 stuks een plankje te timmeren. Enkele weken daarna echter werden alle nesten en plankjes verwijderd en de jonge vogels tegen de straat dood gegooid in het bijzijn van de jeugd. Dit was m.i. een staaltje van slechte opvoedkunde voor de jeugd. Ik vind het meer dan een misselijk gedoe van grote mensen om de jeugd zo voor te gaan. Neé, dan had die eenvoudige glazenwasser zich van zijn beste zijde laten zien door zijn zaterdagmiddag vrijwillig op te of feren. Die heeft in alle geval getoond uit het goede hout gesneden te zijn. Middelburg. Een dierenvriend. Herfstwandeltochten op 4 oktober a.s. De Middelburgse gymnastiekvereni ging „Achilles'' organiseert op zater dag 4 oktober a.s. voor de zevende maal de jaarlijkse herfstwandeltoch ten over parcoursen van 10, 15 en 25 km. Het vertrek is vastgesteld om half drie vanaf het Nederlands Kof fiehuis aan de Markt. Do stavtbureaus zijn geopend van twee uur af. Aan elke deelnemers, die de wandeltocht volbrengt, wordt een herlnneringsmedallle uitgereikt, en bovendien aan groepen van minstens 13 personen een groepsprijs. Bij koninklijk besluit is bepaald, dat de wet van 22 mei 1958 tot wijziging van de pensioenwet bijzondere groepen re serve-personeel 1956, van de pensioenwet 1922 en van de pensioenwetten voor de zee- en landmacht 1922 met ingang van 1 oktober 1958 in werking zal treden. ^{oren, 3101 en.... sclmjven Een te statige Rubens Wie niet eens de sfeer heeft geproefd van het Vlaamse landschap, waar de figuur van Peter Paul Rubens die niet slechts geëerd wordt als de groot meester van de schildersbarok, maar meer nog als de ziel van de tegenher- vorming die met zijn erudutie en kunstzin een nationale traditie grond vestte, zal wellicht Ietwat verbaasd naar het scherm hebben gekeken, toen daar gisteravond een klank-, licht- en schouwspel op verscheen, gerealiseerd in het Rubenshuis in Antwerpen. Ook zij zullen van dit spel van bewe ging en licht niets hebben kunnen proeven van de sfeer van weldadige rust en serene schoonheid, die 't Ru benshuis als éen oase midden in de drukke Scheldestad kenmerkt. Ben Rooyaardts was verantwoorde lijk voor het spel. Hij gaf het helaas een te plechtstatig karakter. Kijk en luister In afwijking met wat in de program magidsen staat, begint het kinderpro gramma vanmiddag om vijf uur. Van twintig minuten voor zes tot twintig voor zeven kan men vervolgens een reportage zi envan de wereldkampi oenschappen wielrennen in Parijs. Morgenmiddag relayeert de N.T.S. wederom twee reportages uit Parijs van de kampioenschappen op de baan, die dan hun hoogtepunt bereiken (van half drie tot twintig voor vier en van vijf voor vijf tot tien over vijf. Verder is er zondag niets te zien op het scherm. Vanavond wel, want dan presenteert de K.R.O. haar nieu we zaterdagavondamusementspro- gramma: een detective hoorspel van Willy Corsari (de kijkers moeten zelf raden wie de dader is), cabaretpro- gramnia van Emile Lopez en Jan de Cler, een kwartiertje Margot Eskens (en tenslotte de rentree van Jan Blaaser als quizmaster in toerja-toer- nee. 't Is vanavond voor de radio weer in hoofdzaak muzikale leut. De K.R.O. start met een uitwisselingsprogram ma met Duitsland en Oostenrijk en laat daarna de postorders thuisbezor- Zeeuwse clubs in volleybalcompetitie Op zaterdag 18 oktober beginnen de wedstrijden voor de competitie in de hoofdklas zuid II der Ned. Volleybal Bond. In deze hoofdklas komen de volgende zestallen uit: Dames: V.C. Den Bosch; Tornado, Sarto, V.C. Til burg, alle Tilburg); T.S.V., H.B.S.; E.B.V.C. (alle Breda), E.V.V.C. (Vlis singen). Heren: V.C. Den Bosch, Tor nado, Sarto, V.C. Tilburg, Odulphus (alle Tilburg), Lyceum, EJ37V.C. (beide Breda), Ever Ready (Vlijmen) Marathon, E.V.C., (beide Vlissingen). Het programma voor 18 oktober Is als volgt: Dames: T.S.V.EJB.V.C. en TornadoV.C. Tilburg. Heren: E.V.V.C.Marathon; LyceumE.B. V.C., V.C. Den BoschEver Ready; SartoOdulphus en TornadoV.C. Tilburg. JAARVERSLAG K.N.V.B.,AF DELING Ongeveer 30 clubs hebben zelfs niet eens een goed kleedlokaal In liet zojuist verschenen jaarverslag van de K.N.VJ3. afdeling Zeelund, stelt secretaris J. Allaart met voldoening vast, dat de zo noodzakelijke eenheid en het vertrouwen praktisch is hersteld, waardoor alle aandacht kon worden besteed aan de verdere ontwikkeling van de Zeeuwse voetbal- organisatie. Hij stelt vast, dat de sportorganisatie nog te vaak wordt ge zien als een vereniging van een aantal mensen, die een bepaalde sport be oefenen, terwijl naar zijn stellige overtuiging de betekenis van de sport voor de mens en de maatschappij van veel ruimere omvang is. Het blijkt, dat de hedendaagse jeugd zich slechts in geringe mate tot de bestaande jeugdorganisaties voelt aangetrokken, terwijl daarentegen juist de toene ming van het aantal leden der sportverenigingen een aanmerkelijke groei doet zien. Natuurlijk voor die sportorganisaties verblijdend, doch ander zijds ziet men zieh voor de taak geplaatst deze jeugd niet alleen op te van gen, maar ook ervoor te trachten door middel van de sport in de ruimst mo gelijke zin een bijdrage te leveren tot de algemene lichamelijke en gees telijke vorming. Hiervoor acht dc heer Allaart het no dig, dat ook bij de overheid meer be grip voor de waarde van de sport moet worden opgewekt, maar hij stelt tevens met teleurstelling vast, dat het laatste Kamerdebat over de sportnota en het standpunt der regering ten op zichte van de voetbaltoto weinig hoop gevend stemmen. Ook de gemeente besturen staan naar zijn mening vaak nog te afwijzend wanneer het gaat om de behartiging der sportbelangen en een overzicht van het aantal en de toestand der terreinen en kleedgele- genheden in het rayon van de afdeling Zeeland spreken duidelijke taal. Van de 53 aangesloten verenigin gen blijken er 5 niet over een Ier- rein te beschikken terwijl van de overige er 22 uitgesproken slecht genoemd moeten worden. De hoe danigheid ervan varieert van totaal onbespeelbaar weiland tot kapot- gespeeld gemeentelijk sportveld. Gelukkig kon ook gewag worden gemankt van meer voortvarendheid op dit terrein en met name to Se- rooskerke, Brouwershaven en Nieu- werkerk werden nieuwe sportvel den in gebruik genomen. Met de kleedlokalen blijkt het nog er ger gesteld. Elf verenigingen beschik- in het geheel niet over een derge lijke gelegenheid, van 17 voldoet de inrichting niet aan de mlnimum-elsen. Voor 4 van deze 17 is een nieuw kleed lokaal ln aanbouw. Het aantal aange sloten verenigingen bleef onveranderd op 83. Het ledental, dat een gestadige groei vertoont, steeg van 7901 in 1950- *51 tot 11.299 in 1957-'58. Hiervan waren 7167 senioren, 2435 junioren, 266 scheidsrechters e.d. en 1431 zo- m era vond voetbal Iers. De stevige groei in de laatste twee jaren wordt vooral toegeschreven aan de instelling van de yoetbaltoto en de toeneming van het aantal junio ren. De totale toto-inzet in Zeeland be droeg bruto 126.521,76, waarvan 40% of 50.609,70 ten goede is geko men aan de deelnemende verenigin gen. Het leeuwendeel ervan ging naar Zeeland .<port, dat f 4057,70 incasseer de. Vlissingen en Middelburg ontvin gen reap. 2985,20 en 2864.70, Van de kleine verenigingen beurde VCK ƒ867,70, Biervliet ƒ856,50, Hansw. Boys 805, Arnemniden 786 en Hon- tenisse 747,10, Zomeravondvoetbal Bij' de bespreking van het zomer avondvoetbal wordt nog even stilge staan bij de moeilijkheden die zich in rayon Middelburg hebben voorge daan met als gevolg een afscheiding van de daar bestaande Commissie en een viertal clubs naar het zgn. „wilde voetbal". In de overige rayons deden zich geen moeilijkheden voor en kon rustig en ordelijk worden gespeeld. Gewag wordt gemaakt van de activi teit van de jeugdcommissie. Aan de andere kant moet met teleurstelling worden vastgesteld dat het in Zee land nog steeds niet erg wil vlotten met Öe medische sportkeuring. Het blijkt in enkele plaatsen niet moge lijk, door gebrek aan medewerking, een bureau te stichten. De schoolvoetbalcomml8sle heeft weer een werkzaam aandeel gehad ln de organisatie van de jaarlijkse school- voetbalwedstrijden. van do ongeveer 1850 te spelen competitiewedstrijden moest lief6t 685 maal, of 37% van het totaal, een veld worden afgekeurd. Ook financieel kan van een goed jaar worden gesproken. De verlies- en winstrekening sluit met een batig sal do van 6410,22, waarbij de opbrengst van de toto ad f 5059,70 veel van In vloed is geweest. Het aantal scheidsrechters steeg van 96 bij het begin tot 109 aan het einde van het seizoen, maar nog steeds kan van een schromelijk tekort worden worden gesproken. Van de 8 in het verslagjaar ingediende protesten werd geen enkele toegewezen. Het aantal betalende bezoekers bij de wedstrij den van het Zeeuws elftal waren resp. 2201 en 1986 te Vlissingen en 1816 te Middelburg, terwijl het zaterdagclftal in Kapelle 1492 betalende toeschou wers trok. Met een overzicht van de werkzaamheden van de diverse com missies wordt dit keurig verzorgde jaarverslag besloten. gen en Casacade vlotte muziek pro duceren met de vocalisten Christine Spierenburg, Michel Molese en de Rietvo gels. De dag wordt besloten met een goed concert op platen: het Israëlisch filharmonisch Orkest met de serenade voor strijkorkest van Dvorsjak. Voor de V.A.R.A. refrein festijn, veel platen en de knopendoos met als klasisek Intermezzo „onver gankelijke melodieën „door de strij kers van het Promenade Orkest. Wat de zondagavond betreft voor de A.V.R.O. een soortgelijk beeld: veel lichte muziek in het klassieke genre een keuze uit het reportoire van Eu- gen Jochem. Voorts in de serie „De jacht op de dader", het verhaal van een ingewikkelde beroving, waarbij de ene rover de andere te lijf gaat. Voor de K.R.O. iets zwaardere kost op deze zondag: het Limburgs Pro menade Orkest met de tenor Tom Brand en de bariton Leo Ketelaars: een sonate voor twee violen en piano van Nilhaud en werken van Schu bert. ZONDAG 7 SEPTEMBER HILVERSUM L 402 m. 716 kc/s. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 10.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nws. en postdulvenber. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, caus. 10.00 Instr. oc tet. 10.30 Boekbespr. 10.40 Cabaret. 11.20 Gram. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Sportsple- gel. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nws. en S.O.S.- ber. 13.07 De toestand in de wereld, caus( 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. strijdkrachten. 14.00 Boekbespr. 14.20 Radiofilharm. ork. en soliste. 15.20 De Britse adel, caus. 15.35 Kamerkoor. 16.00 Dansork. 16.30 Sportrevue, VARA: 17.oo Gram. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sport- uitsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Korte kerkdienst. IKOR: 19.00 V. d. jeugd. 19.30 De Open Deur, caus. AVRO: 20.00 Nws. 30.05 Lichte muz. 20.40 De jacht op de da der, hoorsp. 21.20 Lichte muz. 21.50 Gevar. muz. 22.15 Act. 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.1S —24.00 Met de Franse slag. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 8.00 KR O. 9.30 NCRV. 10.00 Convent van Kerken. 11.30 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Orgel- conc, 10.00 Convent van Kerken: Geref. kerkdienst. NCRV: 11.30 Gram. 11.45 Alt en orgel. KRO: 12.15 Gram. 12,40 Instr. Octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en leath. nws. 13,10 Gram. 13.25 Lichte muz. 13.45 Boekbespr. 14.00 Gram. 14.25 Gi taarspel. 14.45 Gram. (ong. 15.00 Wereld- lcampioensch. wielrennen). 15.30 Gram. 16.10 Sport. 16.30 vespers. IKOR: 17.00 Herv. kerkdienst. 18.15 Interkerkelij ka zangavond. 18.30 De kerk aan het werk. 18.45 Pastorale rubriek. NCRV: 19.00 Ker kelijk nws. 19.05 Gram. 19.30 De mens en Ik. De moderne mens en de schuldvraag, caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Prome nade ork. en sol. 21.30 Een dokter in Lon den, hoorsp. 22.20 Gram. 22.35 Uit het Boek der Boeken. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24 00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA Gez. progr. v. AVRO, KRO, VARA en VPRO: 14.80—15.40 en 16:85—17.10: Euro visie: aportrep. uit Frankrijk. MAANDAG 8 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VA RA. 10.00 VPRO, 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 0.18 Gram. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 915 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Voor de oude dag, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.55 Promenade-ork. 11.35 Gram. 12.00 Hawaiian muz. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Act. 13.20 Instr. trio. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Saxofoon kwart. 14.30 Buren, hoorsp. 15.40 Zestig minuten voor boven de zestig. 16.40 Mu zikale caus. met Illustraties. 17.00 Orgel spel. 17.25 Lichte muz. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nwa. en comm. 18.20 Dansmuz. 18.50 Act. 19.00 Piano-recital. 19,15 Lichte muz. 19.45 Regeringsuitz.: De Europese wo ningbouw in 1957, door mr. G. van der Flier, loeo-dlrecteur-generaal van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid. 19.55 Regeringsuitz.: Zes cent rijkssubsi die voor de schoolmelk, door H. Chr. Meyer, Inspecteur voor de schooimelk- voorzienlng. 20.00 Nws. 20.03 Salzburger Festspiele 1958: Concertgebouwork. 20 40 Voordr. 21.00 Salzburger Festspiele 1958: Bariton en plano. tl.30 Op verkenning naar mens en maatschappij, caus. 21.45 Toeristische Indrukken v. Noorwegen. 22.25 Salzburger Festspiele 1958: Viool en plano. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Salzburger Festspiele 1958: Concertgebouworkest. HILVERSUM IL 298 m. 1007 kc/s. 7.0&- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Sportuitsl. 8.25 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Gram. 9.40 Voordr. 10.00 Gram. to.15 Theologische etherleer gang. 11.00 Gram. 12.15 Idem. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Lichte muz. 1253 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Theaterork. en sol. 13.43 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.80 Gram. 14.43 V. d. vrouw. 13.15 Metropole-ork. 15.45 Gram. 16 00 Bijbellezing. 16.30 Gram. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.48 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Toerisme op de Nederlandse Antillen, door Dokie Ensing. 18.00 Or gelspel. 18.30 Sport. 18.40 Amus. muz. 19.00 Nws. en wcerber. 19.10 Kamermuz. 19.30 Volk en Staat, caus. 19.45 Lichte muz. 20.00 Radiokrant. 20.20 Vraaggesprek 20.45 Waar zU leefden en werkten, klankb. 21.35 Lichte muz. 21.65 Boekbespr. 22.10 Gram. 22.43 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15—2400 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Mensen, dingen nu, 20.30 Persconferentie. 21.00 Rond-, Fijn- en Platvis, rep. 21.JS Gabaret.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6