Achttien jaar die zijn drie geëist tegen vader kinderen doodde DE KERKEN maatschappij KONINGIN OPENDE NIEUWE HAVENS VAN DORDRECHT Verklaring van Wereldraad van kerken over ontwapening In 17e eeuw werd eerste volledige Portugese bijbelvertaling gemaakt STEMMEN UIT DE KERKEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1958 GLAZENWASSER VOOR AMSTERDAMSE RECHTBANK de ,Jn hartstochtelijke razernij uit blinde rancune tegen zijn vrouw" Voor de rechtbank te Amsterdam heeft gisteren de 30-jarige sinds eind januari gedetineerde Amsterdamse glazenwasser M. A. terecht gestaan, die er van beschuldigd wordt in de nacht van donderdag 23 januari op vrijdag 24 januari j.l. in zijn woning aan de Kattenburgertussenstraat te Amsterdam de gaskraan te hebben opengedraaid waardoor binnen enke le uren tijds zijn drie jonge kinderen het leven verloren. Laat in de middag eiste de officier van justitie nir. G. R. Nube, wegens moord, die hij bewezen achtte, een gevangenisstraf tegen de glazenwas ser van achttien jaar. De raadsman meende dat opzet om te doden niet was bewezen, en dat de consequentie daarvan is dat de voor moord en doodslag vereiste op- ■et evenmin was bewezen. Hij vroeg Vrijspraak. Mocht de rechtbank een andere mening huldigen, dan bepleit te de raadsman eerst het uitbrengen van een tweede psychiatrisch rapport. Aan de verdachte was voor dit feit moord of doodslag, doch geen mis handeling de dood tengevolge hebben de en evenmin dood door schuld ten laste gelegd. Aangezien hijzelf ont kende met voorbedachte rade zijn kinderen om het leven te hebben wil len brengen, aanvoerende dat hij al leen de gaskraan open zette om zijn vrouw die naar hij meende aan stonds thuis zou komen aan het schrikken te brengen, was een uitge breid getuigenverhoor noodzakelijk, waarbij de volle publieke tribune er van getuige was, hoe president mr. J. Conink Liefsting talloze kleine details met de verdachte en de vele getuigen besprak. Ook de raadsman, mr. H. Baron Col- lot D'Escury, stelde de getuigen al lerlei vragen, waarmede hij zijn plei dooi een vaste basis wilde geven. Vol gens hem kan in dit geval niet van moord of doodslag gesproken worden, doch hoogstens van de niet ten laste gelegde dood door schuld of mishan deling, de dood ten gevolge hebbende. In de fatale nacht waren verdachte en zijn vrouw bij de overburen aan wezig op een verjaarsfeestje. Ver dachte dronk er volgens zijn eigen verklaring ongeveer een halve liter jenever en wilde toen met zijn vrouw naar huis gaan. Tussen het tweetal bestonden naar de 26-jarige vrouw zelf als getuige mededeelde ern stige huwelijksmoeilijkheden. „Ik weigerde met hem mee te gaan. omdat ik wist wat me te wachten stond als hij dronken was", zei ze. Kwaad verliet de glazenwasser daar op het huis van de overbuurman en keerde terug naar zijn eigen woning. Korte tijd later waagde hij echter een tweede poging om zijn vrouw te over reden. Hij ging terug naar het huis aan de overkant en zei tegen zijn vrouw om haar te intimideren: „Ik heb de gaskraan opengezet". De vrouw schrok hevig en op haar alarm ging de overbuurman snel poolshoog te nemen. Hij merkte echter niets bij zonders op. Nog een derde maal is de verdachte naar de overkant gegaan om zijn vrouw te halen, die wederom weigerde. Daarop ging verdachte te rug naar zijn huis. „Inderdaad heb ik toen in de keu kenkast de hoofdgaskraan open gedraaid en ook de kraantjes van het gasstel", zo bekende hij ter Wordt Hellevoetsluis weer marinebasis? (Van onze Haagse redactie) De marineleiding heeft het gemeente bestuur van Hellevoetsluis medege deeld, dat overwogen wordt een doel van onze mijnenvegers in deze oude havenplaats te stationeren. Voordat echter een definitief besluit genomen wordt, moet eerst nog het een en ander worden bestudeerd. Zo zal worden nagegaan of de haven van Hellevoetsluis voldoende geschikt is. H.M. de Koningin heeft -vrijdag een bezoek gebracht aan Dordrecht. De vorstin in gesprek met mevrouio E. v. d. Waal in het Protestants-Chris telijk ziekenhuis „Refaja". zitting, „maar dat deed ik pas toen ik aan de overzijde in de straat de voordeur had horen piepen en niet beter wist, dan dat mijn vrouw op weg naar huis was. Daarna ben ik op bed gaan liggen in de tussen- kamer en prompt in slaap geval len". De vrouw kwam echter niet naar huis. Als de man al de waarheid spreekt en zich dus vergist heeft, dan blijft toch nog het raadsel, „waar om hij zelf niet aan gasvergifting is omgekomen" waarover de president verscheidene vragen stelde. Tussendeur open Zowel in het vooronderzoek als ter zitting van gisteren bleef zijn echt genote met grote zekerheid ver klaren, dat de deur tussen de kin derslaapkamer en de tussenkamer wagenwijd openstond. Toen zij 's morgens, na enige uren bij de buren te hebben geslapen, ontsteld thuis kwam, „maar in de voorka mer en de tussenkamer rook ik nauwelijks enige gaslucht. Die hing uitsluitend in de kinderka mer, de keuken en het trappor taal". „Twee van de drie kinderen zijn ken nelijk nog wakker geworden en hun bedje uitgegaan", vertelde 'n hoofd agent gisteren. „Zij zijn op de gTond gestorven". Het oudste zoontje was zes jaar, de twee andere kinderen, een meisje en een jongen, waren een tweeling van 2% jaar oud. De officier memoreerde dat verdach te na alcoholgebruik altijd enorm agressief was, speciaal tegen zijn ei gen vrouw. Hij meende, dat de tussendeur geslo ten is geweest tot zeer kort voor de vrouw thuiskwam. De verdachte lag helemaal onder de dekens verstopt, 'n manier waarop hij nimmer sliep. De officier ging er dan ook van uit, dat hij zich slechts slapende had gehou den. Evenmin nam hij aan, dat de glazenwasser bijzonder dronken is geweest, gezien de verklaringen van getuigen die hem die nacht hebben meegemaakt. Dat de man nadat hij de gaskraan had opengedraaid, per ongeluk prompt in slaap was gevallen, achtte de officier volkomen onaannemelijk. Daarvoor moet de verdachte op dat moment in veel te grote spanning hebben geleefd, zo meende hij. Con cluderend kwam hij tot de overtui ging dat de man in hartstochtelijke razernij uit blinde rancune tegenover zijn vrouw, zijn kinderen had geof ferd. Hij eiste achttien Jaar gevan genisstraf. KIKVORSMANNEN BODEN VLAG AAN voorMerwestad Twee kikvorsmannen van de genie uit Geertruidenberg doken gisteren omstreeks half drie op uit een van de drie nieuwe industriehavens van Dordrecht om aan hare majesteit de koningin een in plastic verpakte Dordtse vlag aan te bieden. De ko ningin nam de vlag van hen aan en overhandigde haar vervolgens aan een bootsman, die het dundoek in een vlaggemast hees. Op het moment, waarop het Dordtse rood-wit-rood op het hoogste punt was gekomen gin gen er talloze andere vlaggen om hoog en lieten de in de haven lig gende schepen hun signalen horen in een oorverdovend concert. De opening van de nieuwe industrie havens was het hoogtepunt van het koninklijk bezoek aan Dordrecht, dat feestelijk versierd de landsvrouwe binnen zijn wallen inhaalde en haar op indrukwekkende wijze zijn hulde betuigde. De koningin toefde van 's morgens kwart over tien tot 's mid dags vijf uur in de Merwedestad. Na de welkomstbijeenkomst in de raadszaal begaf de koningin zich met haar gevolg naar het nieuwe protestants-christelijke ziekenhuis van Dordrecht, R e f a ja genaamd, om kennis te nemen van de mogelijkheden, die deze modern ingerichte verpleeginrich ting biedt. Na de middag begaf de koningin zich aan boord van een gepavoiseerd vaartuig van het veerbedrijf om daar mee naar het zeehavencomplex te varen. Onderweg passeerde de fleu rige vloot 4 mijnenvegers van de Ko ninklijke Marine, die op de Oude Maas, ter hoogte van de Handels kade, ligplaats hadden gekozen. De koningin werd op de kade van een der drie nieuwe havens welkom geheten door de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. AJgera, die de regering vertegenwoordigde, en door de beide directeuren van de N.V. Gebr. Broere's olieïmportbedrijf, dat een van de drie havens voor zichzelf gereserveerd heeft. Nadat hier een tweetal jonge ma troosjes de koningin bloemen had aangeboden nam zij plaats op de aan de kant opgeslagen tribune, waarop zich al zeshonderd gasten uit binnen- en buitenland, van het ge meentebestuur en het Dordtse be drijfsleven bevonden. Onder meer waren aanwezig de burgemeesters van Amsterdam en Rotterdam en van verschillende andere Nederlandse ste den, o.a. Vlissingen en Terneuzen. Ook waren aanwezig burgemeesters en gemeentebestuurders van Duitse, Belgische (o.a. Antwerpen) en Zwit serse binnenvaartsteden. De burgemeester van Dordrecht, de heer Van der Dussen, zeide met vreugde te kunnen constateren, dat het aantal in het Dordtse havenge bied binnengekomen schepen de laat ste vier jaren verdubbeld is en ging de gunstige perspectieven na, die ver schillende studies over de haven- en industriefunctie van Dordrecht heb ben geopend. Over deze perspectieven zeide de heer Van der Dussen, dat tal van factoren voor de Merwestad gun stig werken. In de eerste plaats de gunstige geografische ligging, ver der de „werking" van het Deltaplan, die nu reeds in Dordrecht gevoeld wordt, de spectaculaire ontwikkeling van Rotterdam, dat zich met zijn Botlekplan en met wat men met het begrip Europoort aanduidt de laatste jaren sterk richt op zeer grote be drijven en zeer grote zeeschepen, het geen tot gevolg heeft, dat in de nabij heid behoefte is aan outillage voor het middelgrote en kleinere bedrijf, en tenslotte het geloof in de toekomst van Dordrecht. Niet alleen voor de zeevaart, maar vooral ook voor de binnenvaart schept het gemeentebe stuur van Dordrecht bestaansvoor waarden. Langs een route, die uiteraard ook nu weer omzoomd was door dui zenden juichende Dordtenaren, reed de koningin vervolgens naar de beschutte werkplaats van de gemeentelijke dienst voor sociale werkvoorziening. Het koninklijk bezoek aan Dordrecht eindigde met een bijeenkomst in de Grote Kerk, het culturele element in het programma, dat bedoeld was om de koningin in te lichten over de industriële, sociale en culturele as pecten van het Dordtse leven. INCIDENTJE Toen de koninklijke stoet van de be schutte werkplaatsen van de gemeen telijke dienst voor sociale werkvoor ziening op weg was naar de Grote Kerk, heeft zich nog een klein inci dent voorgedaan. Een man drong door de afzetting en liep met de auto waarin de koningin gezeten was, mee. Hij wilde haar iets zeggen. De Eolitie nam hem onder haar hoede en racht hem voor een verhoor over naar het hoofdbureau. Mr. Kranenburg lid van de Tweede Kamer? (Van onze parlementaire redacteur.) In politieke kringen houdt men het voor mogelijk, dat de oud-staatsse cretaris van oorlog, mr. F. J. Kra nenburg, lid zal worden van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A. Deze mogelijkheid is gegrond op de veronderstelling, dat mej. mr. J. Zeelenberg, als lid der Kamer zal bedanken in verband met haar her benoeming tot wethouder van Rotter dam, waarbij haar taak aanmerke lijk is verzwaard. Mej. Zeelenberg zal namelijk niet meer alleen als wethouder van finan ciën optreden, maar krijgt ook nog ('e kunstzaken te behartigen. Hoewel de P.v.d.A. op dit punt geen disciplinaire eisen stelt, acht men het in deze kring niet wenselijk, dat functies, die een dagtaak betekenen, in één persoon worden gecombineerd. Daarom wordt verwacht, dat mej. mr. Zeelenberg haar lidmaatschap van de Tweede Kamer ter beschik king zal stellen. In dat geval is mr. Kranenburg de eerste op de lijst, die voor kamerlid in aanmerking komt. Zou mr. Kranenburg aijn even tuele benoeming aannemen, dan ligt het voor de hand, dat hij zal optre- den als "juridisch specialist voor de I P.v.d.A.-rractie, vooral waar het ci- Iviele zaken betreft. In een van de slotzittingen der jaarlijkse bijeenkomst van het Centrale Comité van de Wereld raad van Kerken te Nyborg, De nemarken hebben de leden op 28 augustus eenstemmig een door de Duitse bisschop Otto Dibelius, één der presidenten van de Wereld raad, opgestelde verklaring inza ke de ontwapening aanvaard. De verklaring luidt als volgt: De regeringen die atoomwapenen vervaardigen, hebben een eerste stap gedaan om de proefnemingen met deze wapenen onder interna tionale controle te brengen. Wij verheugen ons over dit teken, dat er een betere verstandhouding tus sen de volken begint te komen. Tegelijkertijd richten wij ons in grote ernst tot de staatslieden dei- wereld met het dringende verzoek om niet met dit begin tevreden te zijn, maar om met moed en vast beradenheid voorwaarts te gaan op de weg die nu is geopend. „Het stopzetten van de proeven met atoomwapenen, een jaar ge leden door ons bepleit, moet leiden tot nauwgezette pogingen om een eind te maken aan de produktie van kernwapenen en om de be staande bewapening te verminde ren". „Om dit tot stand te brengen zijn vriendschap en vertrouwen tussen de volken onontbeerlijk. Wij heb ben behoefte aan een „open sa menleving" waar de mensen el kander onbelemmerd kunnen ont moeten en elkander leren begrij pen en vertrouwen. Wij doen een beroep op de kerken om mee te helpen de weg te banen voor zulk een open samenleving". „Wij weten welke grote moeilijk heden er moeten worden overwon nen. Maar wat onmogelijk is bij de mensen, is zeker en gewis mo gelijk bij God. Hem, die de lasten en het leed van de mensheid op zich genomen heeft, bidden wij om leiding en kracht bij onze arbeid voor vrede op aarde". Theologische school in Nieuw-Guinea wordt verplaatst Op Nieuw-Guinea is sinds vier jaar een theologische school. Dit jaar deden voor het eerst achttien Papoea's aan deze school eindexa men. De theologische school is ge vestigd in Seroei op het eiland Jappen, min of meer een uithoek op het platteland. Hoewel de rust bevorderlijk is voor de studie is het nadeel, dat de toekomstige predi kanten in Seroei te weinig in con tact komen met al het nieuwe, dat in deze tijd over dit, tot voor korte tijd nog zo primitieve eiland, komt. Daarom is besloten de theologische school te verplaatsen naar Hollan- dia. De nieuwe school kan evenwel niet bekostigd worden uit de ge wone inkomsten der zending. Men heeft nu in Nieuw-Guinea de han den ineengeslagen en besloten 100.000 bijeen te brengen. Het grootste deel van dit bedrag is reeds geschonken. Wereldconferentie van Christian Leadership De tweejaarlijkse wereldconferen tie van de International Council for Christian Leadership (I.C.L.) zal ook dit jaar weer in ons land worden gehouden en wel van 8 tot 14 september in het Grandhotel „Huis-ter-Duin" te Noordwijk. De conferentie van dit jaar bestaat uit twee gedeelten. De zgn. vóór conferentie, die duurt van maan dagavond 8 tot en met woensdag ochtend 10 september. Dit deel is bestemd voor „Spritual training", dat wil zeggen voor bezinning, bij belstudie, gebed, meditatie en teamvorming en de leiding hiervan berust grotendeels bij dr. Abr. Ver- zeide, de stichter van deze bewe ging en tevens de secretaris-gene raal van de Council te Washing ton. Het tweede deel, de officiële confe rentie, duurt van woensdagavond 10 tot en met zondagmorgen 14 september. Dit deel van de conferentie staat onder leiding van prins Bernhard en is bestemd voor de behandeling van verschillende onderwerpen door deskundige sprekers. Op vrij dagavond 12 september wordt een bijeenkomst genouden in de Rid derzaal te Den Haag. In het blad voor de strijdkrachten „Réveille" worden enkele belang wekkende mededelingen gedaan over Portugal en de Bijbel, aie wij hieronder overnemen. „Portugal werd omstreeks 't jaar 1140 een zelfstandige natie, waar in een eigen geestelijk leven tot ontwikkeling kon komen. De kloosters waren er middelpun ten van wetenschappelijke arbeid, die de kennis van die tijd over het land uitstraalden. Uit de 13e 15e eèuw zijn handschriften over gebleven, die getuigen van inten sieve bijbelstudie; In die tijd wer den ook commentaren op de psal men van Augustinus, Ambrosius en Gregorius van Nazianze in het Portugees vertaald. Ook de Joden, die in die jaren in grote aantallen in Portugal woon den, hielden zich met de studie van het Oude Testament bezig. Het eerste boek, dat in dat land werd gedrukt, was een uitgave van de vijf eerste bijbelboeken met com mentaar door Rabbi Eliezer. De eerste druk verscheen in de stad Faro in 1487twee jaar later werd het boek reeds herdrukt. In 1495 gaf koningin Leonor op dracht een Portugese uitgave van een „Leven van Jezus" samen te stellen, waarin het hele Evangelie van Mattheus voorkwam, aange vuld met gegevens uit de andere drie Evangeliën. Tien jaar later verschafte deze vorstin de finan ciële middelen voor het drukken van de Handelingen, Brieven van Jacobus, Petrus Johannes en Ju das. De eerste volledige Portugese bijbelvertaling uit het He breeuws en het Grieks werd niet in het land zelf gemaakt. Zij was het werk van ds. Joao Ferreira de Almeida, predi kant bij de Portugese herv. gemeente van Batavia in de 17e eeuw. In de 18e eeuw werd een vertaling naar de latijnse bijbel (de Vul gaat) vervaardigd door de rooms- katholieke priester António Perei- ra de Figueiredo, die tevens een vooraanstaand lid van de Konink lijke Academie van Wetenschap- Sen te Lissabon was. 'eze twee bijbelvertalingen zijn momenteel het meest in gebruik bij de Portugese protestanten. Er zijn nog twee andere vertalingen gemaakt. De rooms-katholieke priester Matos Soares heeft er eni ge jaren geleden een vervaardigd, terwijl ook in Brazilië, het land in Zuid-Amerika, waar Portugees wordt gesproken, een eigen be werking is gemaakt". Activa van Kaiser-Frazer- fabriek naar Chrysler Het bestuur van de Nederlandse Kai- ser-Frazer fabrieken N.V. te Rotter dam deelt mede, dat het, onder voor behoud dat de aandeelhoudersverga dering besluit tot liquidatie der N.V. over te gaan, de gebouwen, machines en enige andere activa aan Chrysler International Corp verkocht heeft. De prijs, waarvoor de verkoop heeft plaatsgevonden, gaat na aftrek van de daarop verschuldigde vennoot schapsbelasting (dus netto) de boek waarde der betreffende activa te bo ven met een bedrag van ruim 900.000.—. In het belang van de werknemers heeft het bestuur besloten om Chrys ler, in afwachting van het besluit tot liquidatie, met directe ingang, dus vóór de definitieve overdracht der verkochte activa, op zekere voor waarden de fabriek ter beschikking te stellen. Dit houdt dus in. dat de ongeveer 350 werknemers in de dienst van Chrysler kunnen overgaan. Geen fiscale hap uit Kijk- U-rijk-prijs van 239.000 (Van onze correspondent.) De minister van financiën is niet bij de Hoge Raad in cassatie gegaan van het arrest van het Leeuwarder hof, waarin stond dat de „Kijk-U- Rijk-prijs van de heer A. Kromhout uit Beetgum niet als belastbaar lm komen kan worden aangemerkt. Dit arrest betekende dat de geluk kige winnaar het volledige bedrag van 239.000 zou mogen behouden. Zou de fiscus wel aan dit bedrag heb ben geknabbeld, dan zou de heer Kromhout ruim 100.000 hebben overgehouden. Nu heeft de minister dus geen ge bruik gemaakt van de laatste moge lijkheid om een forse hap van de prijs te nemen. In de nacht van don derdag op vrijdag, om twaalf uur eindigde nl. de termijn waarin zijne excellentie beroep kon aantekenen. De Romein Alfredo Anselml heeft een wereldrecord gevestigd door voor de dui zendste maal bloed af te staan. In totaal heeft hl] tot dusver 600 liter bloed ge geven. De „kampioen" eet per dag o.a. zeven ons vlees en drinkt twee liter wijn. (Slot van pag. 3) gesproken die daar geweest zijn, weet welke erbarmelijke toestanden men daar nog kent. Een groot deel van de gezinnen leeft er nog in één kamer, tezamen met de huisdieren die men heeft. Hier werkt men nog met landmethoden van eeuwen ge leden. En aangezien de landbouw in Zuid-Italië nagenoeg de enige be staansmogelijkheid is, wordt de maatschappelijke achterstand al gro ter. Hier gaat de heer v. d. Linden met zijn vrouw heen. Hij is een landbouw kundige, die in Deventer is opgeleid, op Nieuw-Guinea practische ervaring heeft opgedaan en daar zelfs onder directeur van een landbouwschool is geweest. Zijn vrouw heeft een ver pleegstersopleiding gehad. Zij gaan er heen, samen met een Italiaan, die in Griekenland voor dit werk erva ring heeft opgedaan. Deze drie moe ten nu de bevolking helpen opdat zij zelf „de weg vinden naar betere le vensomstandigheden in de ruimste betekenis van het woord." Het gaat er dus niet om dat we binnenkort lezen dat daar in Calabrië geweldige dingen zijn gebeurd. Die pioniersar beid begint geheel en al op het vlak waarop de bevolking ginds leeft. Dit team van drie mensen, dat later misschien met anderen wordt ver sterkt, moet proberen in die omge ving allereerst voor zich zelf andere levensmogelijkheden te scheppen om zo de bevolking te laten zien dat het ook anders kan dan zij het tot nu toe hebben gedaan. In Epirus in Griekenland zit er ook zo'n groep van de Oecumene, waar men niet zonder succes heeft gewerkt. Mejuffrouw Sybranda gaat naar Pa kistan en wordt daar verbonden aan de borduurschool te Lahore. Hier krijgen vrouwen uit de armoedige dorpen rondom „een basisopleiding van drie weken". Aangezien er voor het borduurwerk dat daar gemaakt wordt een goede export mogelijkheid is en men er voor zorgt dat de vrou wen naar de werkelijke opbrengst worden betaald, verdienen vele van deze vrouwen meer dan hun mannen. Op deze wijze openen zich weer an dere mogelijkheden om het maat schappelijk peil van de bevolking hoger te brengen. Het is nog maar vijf jaar geleden dat de Raad van Christenen van West-Pakistan met dit borduurwerk is begonnen en daar het goed gaat, wordt het steeds uit gebreid zodat er nu een vierde bui tenlandse kracht nodig was. Op de zelfde wijze zit daar in Pakistan, hoog in de bergen, een Zwitser kaas te maken op de wijze zoals hij dat in eigen land op de almen gewoon was te doen. De bevolking kende helemaal niet de bereiding van kaas. deze drie landgenoten staats iets voor ons van het practische werk dat door de Wereldraad der Kerken wordt gedaan ten behoeve van hen, die aan de uiterste rand van de be staansmogelijkheid leven. Wanneer wij een gave geven voor het Oecu menische werk in ons land. is een gedeelte daarvan bestemd voor het geen deze drie doen. H. Osborn tempert zijn uitspraken Op verzoek van de inspectie der volksgezondheid in Groningen Ten kantore van de inspectie van de volksgezondheid te Groningen zijn gisterochtend besprekingen gevoerd tussen de „manager" van de heer Os born, de voorzitter van liet plaatse lijk Osborn-comité en de inspecteur van de volksgezondheid, dr. R. Man- tingh, tengevolge waarvan de heer Osborn zijn uitspraken over de on middellijk genezing door 't gebed zal temperen. Dr. Mantingh die twee ach tereenvolgende avonden de Osborn- bijeenkomsten op het Bodenterrein te Groningen bijgewoond heeft, heeft tegenover het A.N.P. verklaard, dat er, zuiver medisch gezien vele beden kelijke kanten aan dit optreden zit ten. Verscheidene genezen verklaarde pa tiënten zijn door dr. Mantingh onder vraagd. Er zijn misschien enkele goedkope successen, maar daar staat veel grotere ellende tegenover. Het optreden noemde de geneeskundig inspecteur een bedreiging voor ae volksgezondheid, omdat het gevaar bestaat dat patiënten daardoor een medische behandeling plotseling on derbreken of op onverantwoordelijke wijze met het raadplegen van een me dicus wachten. Als gevolg van de besprekingen zullen belangrijke grieven van de inspecteur van de volksgezondheid worden weggenomen. Met name zal de heer Osborn minder dwin gend en minder dreigend de ver wachting van een ogenblikkelijke genezing wekken, opdat de zielen- nood van hen, die de beloofde ge nezing niet bij zich ervaren zal worden voorkomen. De heer Os born zal verder in het vervolg in zijn toespraken er op wijzen, dat genezing niet onmiddellijk behoeft op te treden maar dat gebedsver horing ook op een later tijdstip zal kunnen geschieden. Verder zal de heer Osborn de raad ge ven aan hen, die zich genezen achten, de behandelende arts in kennis te stellen van het voorgenomen afbreken ener geneeskundige behandeling. Dit om medische ongelukken te voorko men door het ondoordacht afbreken van het opvolgen van medische voor schriften. De geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid houdt een nauwlettend oog op de verdere bijeen komsten. Kolonel Peter Townsend. die, als ge meld, opnieuw een wereldreis met zijn „landrover" gaat maken, is vergezeld door de Amerikaanse fllmdirecteur Vic tor Stoloff en een cameraman, per trein naar Belgrado vertrokken. Townsend 2al op zUn tweede reis door een Ameri kaanse cameraman worden vergezeld, die opnamen van hun beider belevenis sen zal maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 4