Aanleg van jachthaven in Goese Kade wordt thans overwogen WALCHEREN PROGRAMMA BEUKELSFEESTEN DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TbEKOMSTDROOM OF WERKELIJKHEID? Oprichting van havenbedrijf in gemeente Goes aanstaande Als onderdeel van het „werkprogramma'?, dat waarnemend burgemeester J. J. van Melle dinsdagavond de nieuwe gemeenteraad van Goes ontvouwde, werd gewezen op het ruimtegebrek in de jachthaven. De watersport zal na de vorming van het eerste Deltameer zodanig in belangrijkheid toenemen, dat het zaak is hieraan tijdig aandacht te schenken. Ontsluiting van de ongebruikte kadekom in Goes kan voor dit doel bijzonder attractief zijn. Intern is ook de mogelijkheid van een beweegbare brug onder het oog ge zien, in plaats van de huidige vaste verbinding, aldus verklaarde de heer Van Melle. Hij deelde voorts mede, dat het college van B. en W. binnenkort inet een voorstel zal komen om te komen tot de oprichting van een haven bedrijf in Goes. De dienst zou geheel op zich zelf moeten staan, waardoor het mogelijk zal zijn een betere service te bieden. De heer Van Melle wees in zijn rede op de grote veranderingen, die zich in Zeeland aan het voltrekken zijn. Deze veranderingen laten ook ons niet onberoerd en zij vragen reeds nu een voortdurende activiteit teneinde klaar te zijn voor de taak welke Goes als bestuurscentrum wacht. De laat ste eeuwen heeft Zeeland aan invloed en betekenis ingeboet en nu de moge lijkheid bestaat weer een belangrijke rol te gaan spelen in het nationale „concert" is het zaak deze met beide handen te grijpen, aldus de wethou der. In dit licht moet men ook de taak van de gemeente Goes zien, die door haar centrale ligging regionaal een steeds belangrijker rol zal gaan spelen. De voorzieningen die daar voor nodig zijn zullen naast techni sche ook financiële problemen opwer pen. Er zijn en er komen steeds meer zaken aan de orde, die als streek'voor- zieningen zijn aan te merken. Voor zieningen, die veelal even ingrijpend als kostbaar zijn. Havenbedrijf Sprekende over de functie van de Goese haven deelde de heer Van Melle mede, dat thans vee! meer schepen dan voor de oorlog van de haven gebruik maken. Deze cij fers zijn er 'n sprekend betoog van hoe groot en steeds groeiend be lang het havenbedrijf gaat worden voor stad en gewest, aldus de waarnemend-burgemeester. Bin nenkort zal het college van B. en W. een voorste! bij de raad indie nen om te komen tot de oprich ting van een havenbedrijf, deelde hij mede. Uitdiepen van het kanaal zal daarbij nodig zijn, hetgeen overigens reeds door de raad is besloten. Het is wat dit betreft slechts wachten op de be nodigde financiën. Sluizen en brug gen zullen verbeterd en vergroot moe ten worden, zodat ook coasters de ha ven van Goes kunnen bereiken. In hoeverre hierbij rekening moet wor den gehouden met het toekomstige peil van de Zeeuwse wateren is een open vraag. Niettemin zal ook dit fa cet in de plannen moeten worden be trokken. Verbetering, respectievelijk vergroting van de waterweg is ver eist, maar tevens uitbreiding van de haventerreinen. De natuurlijke aan was en uitbreiding van de „natte" in dustrieterreinen moet tijdig gereed zijn. Op het ogenblik is elke vierkan te meter grond langs de Goese haven, bezet en het is dan ook dringend no dig, dat met spoed wordt begonnen aan de aanleg van de geprojecteerde insteekhavens. Niet minder dan de „natte", verdienen ook de „droge" in dustrieterreinen de aandacht. Ook hier is dringend uitbreiding nodig. Bereids zijn plannen in voorbereiding om op korte termijn aan deze behoef te te voldoen. Jachthaven Het ruimtegebrek in de huidige jacht haven is een punt, dat aandacht ver dient. Wanneer straks het eerste Del tameer is gevormd, zal de watersport zeker in belangrijkheid toenemen. Ook Goes heeft dan mogelijkheden, waarbij evenwel de financiën een grote rol spelen. Wellicht zou ontslui ting van do nu ongebruikte haven kom voor dit doel bijzonder attractief kunnen zijn. Eveneens heeft men bin nenskamers de mogelijkheid van een beweegbare brug overwogen, in plaats van de huidige vaste verbin ding. Mogelijk zou hierdoor een com promis worden verkregen tussen de voor- en tegenstanders van demping der kadekom, zo stelde de heer Van Melle vast. Indien het inderdaad mogelijk zou zijn deze ruimte open te stellen voor de steeds groeiende aantallen plezier boten, zou hiermede opnieuw een ele ment van leven en verkeer in het noordelijk stadsdeel van Goes worden verkregen. Het noorden van de stad is namelijk een der probleemgebieden van Goes. Ook is het noodzakelijk met de aan leg van de Noordweg te beginnen, teneinde dit „achtergebleven" gebied weer nieuw leven en zelfstandigheid in te blazen, zo vervolgde de heer Van Melle. Bij deze ontwikkeling zal uiteraard de groei van het havenbe drijf een grote rol spelen, evenals de op handen zijnde verbinding van de drie eilanden. Andere zaken Wethouder Van Melle stipte in zijn rede voor de nieuwe gemeenteraad van Goes ook tal van andere zaken aan. Een. zuiveringsinstallatie is nood zakelijk, want de steeds groeiende gemeente «telt zwaardere eisen aan de afvoer van afval en vuil. Naast de gestaag voortgaande bouw van wo ningcomplexen, de aanleg van nieu we straten en pleinen, laat zich de noodzaak gevoelen van een gemeen telijk zwembad, waaraan reeds vele jaren een behoefte bestaat. Ook de scholenbouw vraagt voortdurend de aandacht, speciaal de inrichtingen voor kleuteronderwijs geven reden tot bezorgdheid. Ook. een drietal la gere scholen wacht op nieuwbouw. Momenteel zijn honderd woningen in aanbouw, waarbij speciaal genoemd kan worden de ontsluiting van het zuiderplan. Hier wordt binnenkort ook begonnen met de bouw van een r.-k. h.b.s. De bouw van een nieuwe openbare h.b.s. aan het terrein Vo- gelzangsweg wordt voorbereid. Het dagelijks bestuur van de ge meente gaat onvermoeid voort het consulenthuis in Goes gebouwd te krijgen. Deze „wolkenkrabber" is geprojecteerd aan de Westwal en zal te, zijner tijd niet minder dan 154 verschillende bureaus ten be hoeve van de landbouw huisvesten. In studie is het woningprobleem der bejaarden. Voorlopige ramin gen hebben uitgewezen, dat be hoefte bestaat aan circa 80 kleine woningen. Dit object is gepland aan de splitsing Bergweg-Heernis- seweg, onmiddellijk achter de ste nen noodwoningen in de richting Valckeslot. Hier is ook het prot. christelijk streekziekenhuis geprojecteerd. De openbare leeszaal zal worden ver huisd, zodra de oude meisjesvak school is ontruimd, zo deelde de heer Van Melle voorts mede. Nog altijd niet „rond" is het project voor het b.l.o.-onderwijs. Aan deze school be staat een schrijnende behoefte, zodat niet nagelaten wordt alle pogingen in het werk te stellen de nodige goed keuringen en de benodigde "financiën te verkrijgen. Deze dagen is de gunning afgekomen voor de bouw van een nieuwe werk plaats voor minder-validen. Een van de gebouwen die in de toekomst in Goes moeten verrijzen, het openbaar slachthuis, is nog niet in voorberei ding. Dit gebouw zal een investering vd,n circa één miljoen gulden vergen. De toestand van het oude abattoir is evenwel zodanig, dat uitstel niet al te lang kan duren. Voor al deze projecten vroeg spreker de onmisbare medewerking van de raad. Hij sprak tenslotte de noop uit, dat straks onder leiding van een nog te benoemen nieuwe burgemeester vele van genoemde projecten gereali seerd zouden worden. De raad ging akkoord met een voor stel van B. en W. tot de bouw van dertig woningwetwoningen in bouw plan zuid-oost. Hiervoor werd een krediet beschikbaar gesteld van 460.362 wegens bouwkosten en 58.092 wegens grondkosten. Aan ir. W. R. Sweep werd met ingang van 1 januari 1956 ontslag verleend als di recteur van het gemeente-gasbedrijf en met ingang van dezelfde datum benoemd tot directeur van het Gas bedrijf Midden Zeeland. Het betrof hier een benoeming die in feite geen verandering betekende, doch zij het wat laat een gevolg is van de overschakeling van het gasbedrijf. Een krediet van 890 werd beschik baar gesteld voor de christelijk natio nale school aan de Bergweg voor de aanschaf van tien banken. Het ver zoek van het bestuur van de vereni ging tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerde grond slag om een krediet van 1.122,30 voor de aanschaf van een nieuwe aardrijkskunde-methode en een nieu we methode voor het verkeersonder- wijs werd ingewilligd, evenals het verzoek van dit bestuur om voor re kening van de gemeente zonwering aan te brengen in de verschillende lo kalen van de ulo aan de Van Dussel- doipstraat. Ook de christelijke kleu terschool aan de Naereboutstraat kreeg een krediet om verschillende leermiddelen aan te schaffen. Tot on derwijzer aan de Burgemeester van Dusseldorpschool werd benoemd de heer A. van Tooren te Breda. Afscheid bij gemeentewerken Tijdens het afscheid van de heer L. J. van 't Westende, Middelburgs oud wethouder, van gemeentewerken, is tevens afscheid genomen van de heer B. van der Giezen. In het verslag was was verzuimd te vermelden, dat de heer Van der Giezen niet aanwezig was, ofschoon hij wél door de heer Van 't Westende is dank gebracht voor zijn werk in het belang van de opbouw van de Zeeuwse hoofdstad. VHssingse zeewering besproken in raad KANTONRECHTER MIDDELBURG Automobilist zei door politieman te zijn misleid Schapen deden zich tegoed aan andermans erwten De Middelburgse opzichter J. J. H. stond woensdagmorgen voor de kan tonrechtere Middelburg, mr. T. W. Attema, omdat hij op 16 juli j.l. geen acht geslagen had op de aanwijzingen van de verkeersregelaar op het kruis punt Kanaalbrug-Nieuwe Vlissingse- weg-MarnixpIein te Souburg. Hij was van Vlissingen komende, doorgereden naar Middelburg. H. ontkende het feit aanvankelijk gepleegd te hebben. „Ik ben misleid door een andere agent", vertelde hij de kantonrechter. In het midden stond de hoofdver- keersregelaar en enkele meters naar de kant stond nog een wachtmeester, die langzame weggebruikers tot eni ge spoed maande, zoals de kanton rechter dnidelijk maakte. Terwijl H. het kruispunt genaderd was, gaf de hulpverkeersregelaar 'n doorrijteken aan een chauffeur van een personenauto, die in de richting Middelburg reed. „Ik dacht, dat ik toen ook kon doorrijden", vertelde H. Toen de personenauto over het kruis punt reed, had hij de politieman in het midden niet gezien. Mr. Ph. M. Sclienkenberg van Mierop, de officier van justitie, betoogde, dat de hulpver keersregelaar in ieder geval geen te ken aan verdachte gegeven had. De officier eiste een geldboete van f 10.H. pruttelde nog wat tegen. „Waarom moet de hoofdverkeersre- gelaar hulp hebben De ander is da ar helemaal niet nodig", verzekerde hij. Hetgeen de kantonrechter niet belette om de man conform de eis van de of ficier te straffen. Schapen lusten niet alleen graag gras en klavers, maar ze zijn ook gek op erwten. Dat ontdekte de landbou wer M. J. R. uit Kruiningen, toen hij enkele dagen achtereen zijn voor raadje erwten gaandeweg zag slin ken. Het waren de schapen van P. G. K. uit Kruiningen, die zich aan deze lekkernij te goed hadden gedaan. Van 19 tot 23 juli had K. zijn dieren er la ten lopen, volgens de dagvaarding. „Dat klopt", deelde verdachte min zaam mee. „Maar de schapen zijn er maar even geweest en ik was dade lijk bereid om de schade te betalen". De kantonrechter noemde dag en uur van de aanwezigheid der schapen op het bouwland, waarmee K. het echter niet eens was. „Ze waren er op en ze waren er weer af", verklaarde hij. „Maar ze mogen geen „poot aan de wal" zetten", zei de officier. De officier vond het verre van aange naam voor de landbouwers, wanneer zij zo één-maal per dag een stel schapen hun land op zien wandelen. Mr, Schenkenberg van Mierop eiste dan ook een boete van f 20.De kantonrechter legde verdachte deze straf conform op, Wellicht proef in waterloop kundig laboratorium De zeewering langs de Boulevard Bankert, alsmede de spuiboezem zijn dinsdagmiddag tijdens de rondvraag van de Vlissïngse raad ter sprake ge komen naar aanleiding van schrifte lijke vragen van de heer E. G. Vader (k.v.p.). Burgemeester mr. B. Kolff deelde mee, dat er een bespreking is geweest met de polder Walcheren, waarbij ook aanwezig waren verte genwoordigers van de rijkswater staat en de provinciale waterstaat. „Ten aanzien van één der mogelijke oplossingen bleek nadere studie ge wenst", aldus de burgemeester, die zei, dat deze studie veel tijd zal ver gen, omdat het niet uitgesloten is, dat er een proef in het waterloopkun dig laboratorium genomen moet wor den. Ook zal worden onderzocht of het mogelijk is de spuiboezem te dempen. De heren M. J. A. Bil en W. M. v. Al ler werden herkozen als leden van de commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs. Aan de heer L. A. Verhulst werd met ingang van 1 oktober eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare Bone- dijkeschool. Aan het bestuur van de vereniging voor bijzonder lager on derwijs op gereformeerde grondslag- werd medewerking verleend voor het aanschaffen van een stofzuiger voor dè school aan de Kasteelstraat en voor een electrische vloerwrijver voor de Prins Bernhardschool. Aan de ver eniging voor Watertoerisme „Schelde" werd voor de financiering van aan leg en inrichting van een jachthaven 'n geldlening verstrekt van respec tievelijk 71.085,61 en 14.000, tegen 'n rente van 3% per jaar. De heer Zijlstra uit Leeuwarden werd be noemd tot onderwijzer aan de open bare Bouwen Ewoutschool. Tot tijde lijk hoofdleidster aan de per 8 sep tember te openen* 4e openbare kleu terschool werd mej. M. Hansen te Vlissingen benoemd. Aan de vereni ging voor christelijk uitgebreid lager onderwijs werd medewerking ver leend voor de aanschaf van leerboe ken. BIGGEKERKE C.H.-wethouder Biggekerke gaf zijn stem aan A.R.P. Zonder de instemming van zijn fractiegenoten. De uit vier c.h.u.-, twee a.r.-leden en 1 s.g.p.-lid bestaande gemeenteraad van Biggekerke hoeft dinsdag een c.h.u.-wethouder en een a.r.-wethou- der gekozen. Dit was mogelijk, door dat de heer P. Schout, die ook reeds deel uitmaakte van de oude raad, meende zijn stem te moeten geven aan de a,r.-kandidaat teneinde hier mede te bereiken, dat ook de min derheid in het college van B. en W. vertegenwoordigd zou zijn. Dit bé- sluit van de heer Schout had niet de instemming van zijn fractiegenoten De c.h.-kiesvereniging zal, wanneer de seizoenwerkzaamheden zullen zijn beëindigd vergaderen om de zaak te genover de kiezers uiteen te zetten. Werken te Clinge en te Terneuzen aanbesteed In het bureau van de directie Zeeland van rijkswaterstaat te Middelburg zijn woensdagmorgen aanbesteed de bestekken nummers 249 en 252, res pectievelijk omvattende het onder een nieuw profiel brengen met asfaltbe ton en het verbeteren van het tracé van de rijbaan van rijksweg nummer 60 onder de gemeente Clinge ter leng te van 1735 meter vanaf het begin, en het vernieuwen van een houten meer- stoel in de Westbuitenhaven te Ter- neuzen. Voor de verbetering van de rijksweg te Clinge werd als volgt ingeschre ven: Aannemersbedrijf M. P. Hol N.V. te Hulst, f 143.175; K. Lucasse te Walsoorden, f 149.000; J. en K. T. de Oude te Biervliet, f 150.700; N.V. Aannemersbedrijf ELK te Schoon- dijke, f 152.000; N.V. Aug. van Dijck Petit Wegenbouwmij. te Bergen op Zoom, f 152.750; Aannemingsbedrijf W. J. de Bruyn te Terneuzen, f 153.500; N.V. Aannemingsmij. W. Rasemberg en Zn., te Breda, f 155.000 J. V. Freijser te St. Jansteen, f 157.000; N.V. Aannemingsbedrijf N.B.M. Zaandam te Zaandam f 158.000.—. Voor het vernieuwen van de meer- stoel te Terneuzen luidde de inschrij ving als volgt: Aannemersbedrijf T. A. Swets Bzn., te Rardinxveld-Gies- sendam, f 43.820; Aannemingsbedrijf W. J. de Bruyn te Terneuzen, f 44.100; S. A. van der Straaten te Terneuzen, f 44.900; "A. v. d. Straa ten Jr's Aannemingsbedrijf N.V. te Hansweert, f 49.162; N.V. Van Splun- ders Aannemingsmij. te Ridderkerk, f 49.600; A. v. d. Hoek, Heenvliet (Z. H.) f 55.650; fa. Colijn en Ippel te Nieuwendijk, f 55.790; N.V. v. h. fa. B. M. van Noordenne en Zonen, Gies- sendam, f 56.700. Toch jachthaven m Goese Kade? (Slot van pag. 1) is. Wij zitten goed in de huidige jachthaven!" Een geheel ander geluid kwam van de heer J. de Kruyter, de voorzitter van het thans sluimerende Comité Goes Noord. „Vele jaren heeft dit co mité er voor geijverd iets in Goes- noord tot stand te brengen, maar van gemeentewege is hier niet zo veel ge daan", aldus de heer De Kruyter. Hij wilde voorts de ontsluiting van dit stadsdeel groots aanpakken. Voor eèn jachthaven in de Kaai voelde hij weinig, „e kunnen er beter een on dergrondse en bovengrondse parkeer plaats aanleggen, zoals ze dat in Chi cago doennetoogde hij. „Op deze wijze zouden we voor Nederland nog een primeur hebben ook! Beter zou men doen het gehele noordelijke stadsdeel van Goes te ontsluiten door de aanleg van nieuwe wegen en der gelijke, dan eventueel een jachthaven in te richten." zo was zijn mening. Notaris M. E. J. F. van Dissel, een der kadebewoners, juichte het idee van een jachthaven in de Kaai van harte toe. „Goes-noord i3 het aantrek kelijkste deel van de stad, wanneer men oog heeft voor het stedenschoon. Nu mist men de levendigheid en die zou terugkeren als een gelegenheid voor plezierjachten werd geschapen". Hij zei het te zullen betreuren als men ooit nog eens het besluit zou ne men om de Kaai te dempen. Er moet iets gedaan worden, want zoals de si tuatie thans is, is zij beslist niet aan trekkelijk". De meningen, ook van andere mensen die wij vroegen, liepen dus uiteen. De een is voor dempen, de ander vindt het idee van een jachthaven dé oplossing. Het is echter nog lang niet zover. Voorlopig zal de toestand wel blijven zoals ze is, want van eigenlij ke plannen kan men niet spreken. Nog niet! De tijd zal leren of de sug gestie van een jachthaven de juiste is geweest! ZOUTELANDE Raad Zoutelande besloot nieuwe auto te kopen. De gemeenteraad van Zoutelande kwam dinsdag onder voorzitterschap van burgemeester D. Kodde bijeen. Een subsidieverzoek van het Consul tatiebureau voor Alcoholisme werd afgewezen. Het verzoek van de heer J. de Visser om zijn schuur aan het pand Langstraat 43 te mogen ver bouwen werd in stemming gebracht. B. en W. stelden n.l. voor het ver zoek niet in te willigen, omdat aan het pand, dat in het uitbreidingsplan ligt, geen veranderingen mogen wor den aangebracht. Het voorstel van B. en W. werd met 43 stemmen aan genomen. De verordening op de hef fing van keurlonen werd gewijzigd. Over 't algemeen werden de keuiio- nen met 15 verhoogd. Ter voorko ming dat eigenaren op alle plaatsen in de gemeente zonder vergunning op hun eigendom kunnen kamperen, werd de kampeerverordening in die richting gewijzigd. De vrachtauto van de gemeente zou een revisie moeten ondergaan waarvan de kosten op f 2000.tot f 3000.waren ge raamd. Het voorstel van B. en W. om dan maar liever een nieuwe auto te kopen, werd aangenomen. Bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten werden twee geldleningen aangegaan, respectievelijk tot een bedrag van f 12.000.voor de aanleg van een sportveld en f 200.000.voor de fi nanciering van de woningbouw. Werk can sluizen te Hansweert en Wemeldinge Wegens het verwisselen van roldeu ren van de Oostsluis te Hansweert en van de Oostsluis te Wemeldinge zal de scheepvaart door eerstgenoemde sluis van 18 tot en met 21 september 1958 en door laatstgenoemde sluis van 29 september 1958 tot en met 2 okto ber 1958, of zoveel korter als mogelijk of langer dan nodig zal blijken te zljri, geheel zijn gestremd, l'ijdens de uitvoering van deze werk zaamheden zal de waterstand in het kanaal worden verhoogd tot 0.90 m -I- N.A.P, Het comité Feesten Onthulling Gedenkteken Willem Beukels- zoon heeft het volgende officiële programma voor de Beukelsz- feesten vastgesteld: Vrijdag 5 september 1958 8.00 uur: Reveille. 8.30 uur: Rondgang jeugddrumband. 9.30 uur: Kinderspelen. 14.30 uur: Ontvangst genodig den in N.h. kerk. 15.30 uur: Onthulling door de commissaris der ko ningin in Zeeland. Een en ander zal worden opgeluisterd met muziek en sa menzang. 16.00 uur: Historische optocht. 16.30 uur: Haring en bier (voor genodigden). 17.00 uur: Optreden van de Phil- harmonicaclub Flan- Zaterdag 8.00 uur: 8.30 uur: 12.00 uur: 14.00 uur: 16.30 uur: 18.00 uur: 18.30 uur: 19.30 uur: 21.00 uur: 24.00 uur: dria van IJzendijke. Rondgang en taptoe door de muziekver enigingen van Bier vliet, Oostburg en Sluis met drumbands. 6 september 1958 Reveille. Rondgang door drum band. Behendigheidswed strijden met tracto ren. Prijsuitreiking. Sportmanifestaties. Historische optocht. Muziek. Jeugdmaskerade. Muziek. Bal masqué. Sluiting. Zondag wordt nog een rally ge organiseerd voor fietsers en bromfietsers. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Marktberichten VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 3 september. Aardappelen: Bintjes, bon ken 9.80—10.70, idem grote 7.50850, ld. drielingen 3.40. Aanvoer 10.000 kg. Fruit: Tomaten A 2041, idem B 20—39, idem C 20—33. Bramen per doos 19—49, idem per kg 6668. Netmeloenen 23—60. Ananasmeloenen 25—78. Suikermeloenen 51—83. Frankenthaler 107—160. Perziken per stuk 7—30. Pruimen: Reine Victoria 23—70. Belle de Louvain 24—56. Reine Claude d'Althan 58 —79. Reine Claude Verte 85—89. Jeffer son 69—73. Abrikoospruim 41—62. Appelen: James Grieve huishoud 60-75 26—27, huishoud 75-85 24, huishoud 65-70 34—36, keuken 26—34, fabriek 16—28. Manks Codlin huishoud 50-60 20, huishoud 70-80 14, keuken 13—17, fabriek 9—12. Zi geunerin huishoud 75-85 27—33, huishoud 65-75 23—28, huishoud 65 en op 15, huis houd II 20—21, keuken 9—30, fabriek 18. Early Victoria huishoud 60-70 21, huis houd 70-80 22, fabriek 15. Appelen, val en kroet 6—18. Peren: Clapp's Favorite huishoud 65 en op 29—30, huishoud 55-65 24—35, huishoud 60-65 21—32, huishoud II 18—25, keuken 20 —31, fabriek 10—19. Calleboutspeer, keu= ken 18—20. Pree. de Trev. keuken 19—26, fabriek 14. B. d'Amanlis huishoud 60-70 55—24, huishoud 60 en op 25—33, keuken 18—20, fabriek 13—16. Peren, kroet en val 6—18. Groenten: Bloemkool, 4 st. p. kist 22— 30, idem 6 st. p. kist 10—29, idem 8 st. p. kist 10—49, idem 10 st. p. kist 10. Kom kommers A 8—20, idem B 8—18, Idem C 8—13. Dubbele prinsessen 25—53. Stok- prinsessen 22—53. Snijbonen 25—49. Pronk benen 16—26. Kropsla A 3—8, idem B 3— 4. Andijvie 7—8. Prei 14—28. Waspeen 10 —37. Bospeen 18—29. Boskroten 5—7. Uien per kg 5—8. Spinazie 16—19. Postelein 25 —34.Savooiekool 7—9. Rodekool 5—11. Wittekool 13. VEILING SINT-ANNALAND 3 september. Eigenheimers, bonken 7.20, gewone 8.10—10.28, drielingen 3.72. Bintjes bonken 11.24, gewone 8.80—9.75, drielin gen 3,39. Aanvoer 65 ton. VEILING SCHERPENISSE 3 september. Doré, gewone 11.59. Eigen heimers, bonken 6.50, gewone 9.89—110.01. Bintjes, bonken 10.92, gewone 9.10—9.30. Aanvoer 25 ton. VLISSINGEN Concert „Ons Genoegen" te Vlissingen. Zaterdagavond 8 uur geeft de Ko ninklijke Harmonie „Ons Genoegen" een concert op het tegelplein bg de Johanneskerk. Onder leiding van de heer P. de Rooij zal het volgende programma worden uitgevoerd: 1. 12e Regiment Mars, Th. Furter; 2. Lentes Ontwaken, ouverture, J. Zwart; 3. Gemaskerd bal, suite in 3 delen: a. Gavotte, b. Elegante wals, c- Intermezo finale, J. Beek hoven; 4. Dans une pagode chinoise, Intermezzo Oriëntale, A. W. Kétèlby; 5. Classical Memories, (Selection of Standard Favourites), M. Ewing; 6, Triumph Silva Ducis, mars, S. Spiero; 7. Coquelicots et Bleuets, wals, A. Govaert; 8. Voorwaarts- Mars, marsenpotpouri, W. Ciere; 9. De Postkoets, J. Cleber, arr. Hert- horn; 10. Telefunken, mars, J. Evert. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 3 september. Eigenheimers I 1010.39, ld. II 6—9.74, bonken 6. Bintjes 9—9.96, Idem II 6.50—8.83, bonken 11.25, drielingen 2.60. Aanvoer 27 ton. VISMIJN VEERE 3 september. 2600 kg exportgarnalen 85— 99. 506 kg handelsgarnalen 89—1.21. 262 kg schar 29—50. 339 kg bot 19—37. 48 kg schol 31—60. 88 kg tong 1.60—2.60. 3 kg rog 35. 13 kg krab 16—18. VEILING KRABBENDIJKE 3 september. Manks Codlin huishoud 70- 80 13—18, huishoud 60-70 13—14, huishoud n 10—11, keuken 10—14, fabriek 10-11, kroet 9—10. Dr. Julius Guyot huishoud 65-75 16, huishoud 55-65 10, keuken 11, fa briek 6, kroet 6. James Grieve ST 75-80 28, ST 70-75 30, ST 65-70 29, huishoud 85- 90 27, huishoud 80-85 25—32, huishoud 75- 80 27—37, huishoud 70-75 29—40, huishoud 65-70 28—36, keuken 21—27, fabriek 13— 14, kroet 10. Triomphe de Vienne ST 75- 30 48, ST 70-75 48, ST 65-70 49, huishoud 80-85 46, huishoud 75-80 43, huishoud 70- 75 45, huishoud 65-70 43, keuken 35, fa briek 29. Bramen I 32 per doos. Bonen I 32, Idem H 25. Verpakt fruit: Benoni ST 75-60 50, ST 70- 75 55. James Grieve ST 85-90 34, ST 80- 85 36, ST 75-80 40. ST 70-75 38, ST 65-70 S3, huishoud 85-90 27, huishoud 80-85 31, huis houd 75-30 34, huishoud 70-75 35, huishoud 65-70 27. Nagekomen advertentie Heden overleed, onze geliefde broeder, be- huwdbroeder en oom PIETER CHRISTIAANSEN, in de ouderdom van 71 jaar. Namens de familie, A. Christiaansen. Vlissingen, 3 september 1958. Van Nispenplein 28. Algemene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, o onze geliefde zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader PIETER CHRISTIAANSEN, in de ouderdom van 71 jaar. Zijn leven was werken. Uit aller naam, W. Christiaansen Daane. Vlissingen, 3 september 1958. Waaigat 3. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 8 september a.s., des namiddags 2 uur vanaf Waaigat 3. Tot onze diepe droefheid overleed heden, geheel onverwacht, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, in de ouderdom van 73 jaar, onze gelief de man, vader, behuwd- en grootvader, schoonzoon, broeder en zwager, CORNELIS CLASINI JOSEPHUS VAN HAAREN, civiel ingenieur, Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Officier in de Orde van Oranje Nassau Commandeur in de Orde van St. Silvester Ridder in de Kroonorde Commandeur in de Orde van Leopold n Ridder de la Legion d'Honneur Ridder van de Orde du Mérite Maritime Antwerpen M Antwerpen Antwerpen M. van HaarenLaane. H. Deckers—van Haaren. F. Deckers. Kapellen (Antwerpen) P. van Haaren. Kapellen (Antwerpen) M. C. van HaarenDonnet en kleinkinderen. Familie Van Haaren. Familie Laane. Scheveningen, 2 september 1958. Antwerpen, Jan van Rijswijcklaan 76. De plechtige gezongen Requiem zal worden opge dragen in de Parochiekerk van St. Laurentius (Markgravelei) Antwerpen, op zaterdag 6 septem ber a.s. om 11 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk zal plaatsvinden in het familiegraf op het kerkhof te- Wilrijk. Reünie in de kerk. Enige en algemene kennisgeving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3