Ged. Staten stellen voor: Eén waterschap op Zuid-Beveland Zeeuwse Almanak BINNENDIJK IN WATERSCHAP SCHOUWEN AANBESTEED van tot ONTSLAG ONDERWIJZER VAN TERNEUZEN GEGROND „HEARING" OVER NIEUWE WEG G0ES-H0EDEKENSKERKE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1958 BEHANDELING OP 7 OKTOBER AS. Nieuwe waterschap zou verdeeld worden in zestien districten Advertentie tied. Staten van Zeeland hebben de Provinciale Staten van Zeeland een voorstel doen toekomen over de concentratie van polders of waterschappen op Zuid-Beveland, welk voorstel tijdens de buitengewone vergadering van dinsdag 7 oktober mits daarvoor toestemming wordt verkregen van de Kroon aan de orde komt. Zoals bekend, willen Ged. Staten tevens aan de orde stellen de voorstellen over de wijziging van de reglementen der waterschappen Schouwen-Duiveland, Tholen, Noord-Beveland en de brede watering van Zuid-Beveland. In hun ontwerp-beslnit van de concentratie voor Zuid-Beveland stellen Ged. Staten namelijk voor om' het nieuw op te richten waterschap de naam „De brede watering van Zuid-Beveland" te geven. Daartoe zullen de op Zuid-Beveland gelegen 56 polders of waterschappen en de negen eala- miteuze polders, of de waterkeringen daarvan, opgeheven moeten wor den. Zoals bekend, stellen Ged. Staten zich voor alle nieuwe waterschap pen met ingang van 1 januari 1959 in werking te stellen. Het nieuwe waterschap voor Zuïd- Beveland wordt begrensd door het Zuidersloe, de Westerschelde, de Völc- kerpolder, het waterschap De Hoger- waardpolder, de Oosterschelde, de Zandkreek, het Noordersloe, de Su- zannapolder op Walcheren, de Rapen burgpolder, de Nieuw-St.-Joosland- polder en de Bijleveldpolder. Het wa terschap zal verdeeld worden in zes tien districten. Het bestuur, van het waterschap zal bestaan uit een alge mene vergadering en een dagelijks bestuur. Zoals Ged. Staten reeds bij de con centratie op Schouwen-Duiveland, Tholen en Noord-Beveland naar voren hebben gebracht, heeft de ramp van 1 februari 1953 ook voor Zuid-Beveland aangetoond, dat concentratie van dijksbeheer nood zakelijk geworden is. Niet alleen echter de kwestie van het dijks beheer, maar ook andere proble men, waarbij het college denkt aan de waterbeheersing, het te gengaan van verzilting en het belang van een gehele streek bij een goed wegennet. In het voorstel van het provinciaal bestuur is ook het rapport afgedrukt, dat de voor de concentratie ingestel de adviescommissie onder leiding van Gedeputeerde C. Philipse heeft opge steld. De commissie komt hierin tot de conclusie, dat samenvoeging van alle polders of waterschappen op Zuid-Beveland tot één groot water-, schap de meest aangewezen oplossing is. Ged. Staten zijn het hiermee vol ledig eens. Belg bij Cadzand in zee verdronken Was zwemkunst niet machtig Woensdagmiddag omstreeks drie uur is een Belgische badgast, de 28-jari- ge L. L. uit Maldeghem bij Cadzand in zee verdronken. De Belg, die niet kon zwemmen, had zich te ver in zee gewaagd. Het ongeval gebeurde hal verwege de voormalige Cadzandse haven en het badhuis. Twee jongens zagen, dat het slacht offer in nood verkeerde. Hun pogin gen om hem te redden waren echter tevergeefs. Toen het lichaam drie kwartier later aanspoelde, heeft dok ter H. Bom uit Cadzand met de aan het strand aanwezige zuurstofkoffer nog kunstmatige ademhaling toege past, doch zonder resultaat. De echtgenote, schoonouders en eni ge kennissen van de Belg zaten op het strand toen deze verdronk. Zij waren voor een dagje naar het strand gegaan. Géén wegschap Vervolgens concludeert de commissie, dat het geen aanbeveling verdient voor Zuid-Beveland een wegschap in te stellen, zoals dit op Walcheren ge beurd is. De samenvoeging van de polders of waterschappen zal geen wijzigingen kunnen brengen in de on derhoudsplicht der wegen, zodat in een wegschap geen direct voordeel gezien wordt. Daarentegen zal door de oprichting van een wegschap de taak van het grote waterschap uitge hold worden. Het zal billijk zijn door aanslag van de gebouwde eigendom men in de polderlasten, behalve de landbouw, ook andere belanghebben den in de kosten van een goed wegen net op Zuid-Beveland ie doen bijdra- gen. Dijkgeschot Het dijkgeschot loopt in de verschil lende polders of waterschappen sterk uiteen. De commissie adviseert in dit verband de lasten van alle polders of waterschappen niet onmiddellijk ge lijk te stellen, maar een stelsel in het leven te roepen, waarbij de lasten ook van de calamiteuze polders of waterschappen over een reeks van jaren naar elkaar toegroeien. Als grondslag voor de te heffen polder- lasten verdient een in beginsel gelijk bedrag der heffing per ha de voor keur. Tenslotte meent de commissie, dat de oude schulden en bezittingen ten laste of ten bate van de oorspron kelijke polders of waterschappen ge laten moeten worden. Voor elk district, dat in het alge meen een grootte van 2000 h 2500 ha zal krijgen, zal een gezworene be noemd moeten worden. Ged. Staten stellen voor om per district vijf inge landen aan te wijzen, waarvan vier de ongebouwde vertegenwoordigen en één de gebouwde eigendommen. VIJFENTWINTIG INSCHRIJVERS Laagste inschrijving 3.2 en hoogste 4.8 miljoen In het bureau van de directie Zee land van rijkswaterstaat te Middel burg Is woensdag aanbesteed het maken van grondwerken, 't aanbren gen van wegverhardingen en het uit voeren van bijkomende werken voor het aanleggen van de binnendijk in het waterschap Schouwen tussen Se- rooskerke en Brouwershaven. Het ge heel was vervat in het bestek num mer 239. Voor dit miljoenenwerk, uit te voeren voor rijkswaterstaat, kwa men vijfentwintig inschrijvingen bin nen, waarvan de laagste f 3.269.000 wah en de hoogste f 4.829.000. De uitslag van deze inschrijving luidt als volgt: Van Hattum en Blanke voort N.V. te Beverwijk, f 3.269.000; Hollandse Aannemingsbedrijf Zanen en Verstoep N.V. te Den Haag, f S.387.00G; combinatie Baggermij. D. Verstoep N.V., Den Haag en Bag germij. Bos en Kalis N.V. te Slie- drecht, f 3.445.000; N.V. Aannemers bedrijf v.h. T. den Breejen van de Bout te Aerdenhout, f 3.447.000; N.V. Aannemersmij v.h. J. M. Strijland te Uithoorn, f 3.600.000; V. o.f. M. en K. T. de Jonge te Zierikzee, f 3.674.000; R. Boltje en Zonen N.V. te Zwolle, f 3.742.000; N.V. Aannemersbedrijf v.h. J. P. Broekhoven te Arnhem f 3.767.000; Aannemersbedrijf Oos- terwijk N.V. te Rotterdam f 3.868.000; S. A. Sanders Aannemersbedrijf N.V. te Rijssen, f 3.875.000; N.V. Amster damse Ballastmij., Amsterdam, f 3.880.000; C. V. gebroeders Van 't Verlaat te Hardinxveld, f 3.900.000; Reef's aannemings- en handelsmaat schappij N.V. te Oldenzaal f 3.927.000; N.V. Zand-transportmij. te Den Bosch, f 3.934.000; combinatie fa. C. IWtfl WIJD EN ZIJD BEKEND. Slechts anderhalf jaar heeft het Vlis- sings Jeugdaccordeonorkest van de heer W. Meulmeester nodig gehad om wijd en zijd bekend te worden. De 52 kinderen, van wie de jongste zeven jaren telt en de oudste vijftien is, vinden overal waar zij komen een be langstellend publiek en een daverend applaus is hun beloning, wanneer zij hun repertoire hebben afgewerkt. Geen wonder dan ook, dat de agenda van de heer Meulmeester dichtbe schreven is met afspraken voor zijn pupillen. ANDERE DINGEN Het wordt al weer vroeg donker en ondanks het mooie weer overdag is het 's avonds fris. De bladeren begin nen herfstachtige tinten te vertonen en nijvere spinnen zorgen hier en daar 'voor een ragfijn web. Tja, het is bijna najaar en langzamerhand beginnen we aan andere dingen te denken dan aan zomer en strandGe merkt dat aan Uzelf, ge merkt dat aan anderen Gistermorgen liep 'n niet meer zo jong echtpaar op de Stationsweg in Goes, oals in de Ganzestad de Frans den Hollanderlaan nog vaak wordt ge noemd, een echtpaar waarvan de man wat weemoedig naar de prachtige kastanjebomen aan beide zijden van de straat keek. Bomen, waarvan het blad begint te verkleuren, bomen die een rijke kastanjeoogst torsen. De man wees er met zijn stok naar en zei wijsgerig: ,,'t Is weer zover. Even tjes mooi nog en dan weer lcaal...." Zijn vrouw keek ook. Maar tij rea geerde minder dichterlijk. ,fLa-rne-nïe J-i:ergete-kole-te-bestellen", zei ze. We zeiden het reeds: iedereen begint tuin andere dingen te denken.... De jongste uitnodiging kwam van de directeur-generaal van de wereldten toonstelling. Op 27 september zullen de jeugdige Vlissingse muzikantjes optreden op de Expo. Het concert duurt van twee uur tot kwart voor vier. 's Morgens zullen de jongelui ln Antwerpen medewerking verlenen aan een internationaal festival. Dat gaat in een moeite door. Op de Groen plaats in de Scheldestad zullen zij hun muziek doen klinken. Op 13 sep tember gaan de Vlissingertjes ook al naar België. Dan nemen zij deel aan het bevrijdingsfeest in Brugge. Het concert in deze oude Vlaamse stad begint om zeven uur 's avonds en zal duren tot negen uur. Drie dagen la ter, op 16 september zullen in Goes Vlissingse accordeonklanken de onge twijfeld talrijke bezoekers van het fruitcorso aangenaam in de oren klinken. En dat is dan voorlopig alles. Ongetwijfeld zullen echter als gevolg van deze concerten weer vele verzoeken om een optreden bij de heer Meulmeester in de brievenbus komen. BRANDJE. De bewouers van de 's-Heeren- hoeksedijk te 's-Heerenhoek wer den opgeschrikt door het geloei van vlammen, die een prooi gevon den hadden in het schuurtje ach ter het huis van de heer Nagelker- ke. Onmiddellijk wapenden de buurtbewoners zich met emmers wajer om de brand te bedwingen, hetgeen hen spoedig was gelukt. Toen de eveneens gewaarschuwde brandweer van 's-Heerenhoeb ter plaatse verscheen, was het gevaar reeds bedwongen. Met de schade viel het mee, dank zij het kordate optreden van de bewoners van de 's-Heerenhoeksedïjk. Door onmid dellijk te handelen Iconden zij voorkomen, dat bet- gebouwtje in as veranderde. De brand was ver moedelijk veroorzaakt door een brandend petroleumstel. en J. J. Geluk en N.V. Baggermij. „Holland" te Hardinxveld, f3.958.000: N.V. Aannemrs- en handelsbedrijf Van Oord te Werkendam, f 3.970.000; Aannemingsbedrijf A. Snepvangers te Apeldoorn, f 3.989.000; Aanne mersbedrijf E. Blok, Rotterdam i 4.070.000; N.V. Aannemings- Han dels- en Transportbedrijf B. Smalle- gange, Aerdenhout, f 4.086.000; D. Blankevoort en Zonen N.V. te Bloe- mendaal, f 4.124.000; N.V. Aanne mersmij. v.h. Hillen en Roosen te Amsterdam, f 4.143.000; N.V. gebroe ders Van Oord te Werkendam, f 4.243.000; Amsterdamse Aanne- mingm., N.V. te Den Haag f 4.272.000; N.V. Mij. tot aanneming van waterbouwwerken v.h. A. Hof man te Haarlem, f 4,282.000; Aanne mingsmij. Jac. G. van Oord te Utrecht, f 4.829.000. Ds. Honkoop te Yerseke 25 jaar predikant Drukbezochte dienst in kerk Gereformeerde Gemeente Met een dienst in de kerk van de Ge reformeerde Gemeente te Yerseke is woensdagavond het 25-jarig ambts jubileum herdacht van ds. P. Hon koop, die sedert mei 1956 de predi kant van de Gereformeerde Gemeente van Yerseke is. Deze dienst waar in de jubilerende predikant zelf voor ging werd bijgewoond door een groot aantal leden van de Gerefor meerde Gemeenten, afgevaardigden van de andere Gereformeerde Ge meenten in Zeeland, een groot aantal predikanten en studenten van de the ologische school van de Gereformeer de Gemeenten in Rotterdam. Zelfs uit Rijssen (Overijsel) welke gemeente ds. Honkoop vóór die van Yerseke diende, woonden afgevaar digden de dienst bij. Ds. Honkoop predikte naar aanlei ding van ps. 17:17 en 18 (eerste ge deelte). In het bijzonder richtte hij zich ook tot de aanwezige predikan ten, de studenten en de verschillende afgevaardigden. Nadat 't eerste vers van ps. 121 was gezongen, sprak ds. A, Verhagen uit. Gouda de jubileren de predikant toe namens het curato rium van de theologische school van de Gereformeerde Gemeenten. Ds. Verhagen de nestor van de predi kanten van de Gereformeerde Ge meenten dankte de jubilaris in het bijzonder voor zijn werk in da verga deringen van het curatorium „Uw oordeel wordt steeds op hoge prijs gesteld" aldus de nestor. Ook felici teerde ds. Verhagen de gemeente van Yerseke met het jubileum van haar predikant. Ds. L. Rijksen uit Rotterdam verze kerde namens de docenten van de theologische school, dat er hartelijk met het werk van de 67-jarige ds. Honkoop wordt meegeleefd. Namens de synode-zuid van de Gere formeerde Gemeenten sprak ds. J. B. Bel van Krabbendijke een felicitatie uit. Hij hoopte, dat ds. Honkoop nog geruime tijd zijn krachten aan de Ge reformeerde Gemeente van Yerseke zal mogen geven. De zoon van de jubilerende predikant, ds. A. F. Honkoop uit Goes, sprak vervolgens namens de classis Goes 'n gelukwens uit. Tenslotte voerde de heer M. Buteijn, ouderling van de Yersekse Gereformeerde Gemeente het woord. Deze sprak over het voor recht van zondag tot zondag de „ei- gén" predikant te mogen beluisteren, waar vele andere gemeenten het zon der predikant moeten stellen. In zijn felicitatie wenste hij ds. Honkoop nog vele jaren toe en bracht hij dank aan allen, die bij dit jubileum van hun be langstelling hebben blijk gegeven. Op zijn verzoek werd ds. Honkoop ten slotte door de staande gemeente het derde vers van ps. 134 toegezongen, 's Middags kwamen vele gemeentele den, afgevaardigden, studenten en predikanten ds. Honkoop persoonlijk gelukwensen in de kerk van de Ge reformeerde Gemeente. Teraardebestelling J. A. Tavenier Op de algemene begraafplaats te Middelburg is woensdagmiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer J. A. Tavenier, die zon dag op 84-jarige leeftijd te Middel burg overleed. In de aula der be graafplaats werd het woord gevoerd door do heer Chr. J. Mazure, die sprak namens de koninklijke vereni ging „Uit het Volk-Voor het Volk", waarvan de heer Tavenier gedurende 25 jaar eerste secretaris, later vice- voorzitter eu na ziju lidmaatschap ere-lïd was. De heer Mazure getuigde van zijn grote waardering voor het werk, dat de overledene voor de vereniging ge daan heeft. „De heer Tavenier zal in de analen van „Uit het Volk-Voor het Volk" met gouden letters geboek staafd staan", verzekerde spreker. Namens het gemeentebestuur en als vriend sprak wethouder J. W. Köge- ler van Middelburg. Deze herinnerde aan het spreekwoord: In de nood leert men zijn vrienden kennen. „Zulk een vriend was de heer Tavenier", be toogde de heer Kögeler. Dat bleek volgens spreker in de oorlogsdagen na mei 1940, toen 600 woningen met inhoud in de Zeeuwse hoofdstad ver loren gingen. „Toen hebben wij, de naaste medewerkers, hem leren ken nen", sprak de heer Kögeler. De werkzaamheden van het Middel burgs Hulpcomité werden toen zo uit gebreid, dat na enkele weken 'n vas te leider nodig was. Zonder aarze len nam de toen 65-jarige heer Tave nier deze zware taak op zich en hij heeft de Middelburgse bevolking in grote mate aan zich verplicht, ver klaarde de heer Kögeler. Verder was de. heer Tavenier ruim 10 jaar amb tenaar van de burgerlijke stand. De lieer Kögeler was immer onder de indruk gekomen van de stijlvolle en bemoedigende wijze, waarop de heer Tavenier dit deed. Vervolgens sprak een der oud-leer lingen van de lagere school uit Ter- neuzen, waarvan de heer Tavenier hoofd is geweest, namelijk de heer Senze, die de heer Tavenier had leren kennen als een stuwende kracht en een lichtend voorbeeld voor de leer lingen. Tot slot werd in de aula ge sproken door de heer J. A. Tavenier jr. Aan de geopende groeve bad ds. I, J. van Houte het „Onze Vader", waarna de heer W. Tavenier namens de fami lie da-, talrijke belangstellenden voor hun aanwezigheid dankte. Vlissingse notaris in hoger beroep Naar wij vernemen heeft de verdedi ger van de Vlissingse notaris J. L. V., die twee weken geleden wegens vals heid ln geschrifte en verduistering door de Middelburgse rechtbank ver oordeeld werd tot zes maanden ge vangenisstraf en ontzetting uit het notarisambt, beroep aangetekend te gen dit vonnis. RAAD VAN STATE Opzegtermijn was echter te kort. (Van onze speciale verslaggever). De Kroon heeft beslist dat het ge meentebestuur van Terneuzen wel ge gronde redenen heeft gehad om de onderwijzer F. J. N., thans in En schede woonachtig, ongevraagd eer vol ontslag te verlenen, doch beeft ook als zijn oordeel uitgesproken, dat de gemeenteraad voor dit ontslag een behoorlijke opzegtermijn in acht had moeten nemen. De Kroon is dan ook van mening, dat het ontslag van de heer N. niet, zoals de gemeenteraad van Terneuzen in zijn vergadering van 17 januari 1957 had bepaald, op 21 januari 1957 mag in gaan, maar nader vastgesteld dient te worden op 1 maart 1957. Door deze beslissing in hoogste instantie zal de ontslagen onderwijzer alsnog aanspraak kun nen maken op uitbetaling van bijna zes weken salaris. Wat de ontslagkwestie zelf betreft is de gemeente Terneuzen thans voor de tweede maal in het gelijk gesteld en is een beroep van de betrokken onderwijzer voor de tweede maal on gegrond verklaard. Nadat de gemeenteraad in Januari besloten had de heer F. J. N. als on derwijzer van de o.l. Zuidlandschool te ontslaan omdat hij niet voor zijn werk geschikt zou zijn, ging de heer N. in beroep bij het College van Ged. Staten van Zeeland. Het dagelijks be stuur der provincie verklaarde dit be roep op 17 september 1957 ongegrond en besliste dat het raadsbesluit ge handhaafd diende te worden. De heer N. ging naar aanleiding hiervan in beroep bij de Kroon, doch ook in hoogste instantie is het gegeven ont slag niet ongedaan gemaakt. Hiermede is dus eeri eind gekomen aan een geruchtmakende zaak die destijds in Terneuzen nog al veel stof heeft doen opwaaien. De heer N. gaf de leerlingen van de Zuidlandschool Diefstal aan Goese Sas snel opgehelderd De heer G. uit Goes, die dinsdagmid dag enige verkoeling had gezocht in het water aan het Goese Sas, bemerk te toen hij zich weer ging aankleden, dat de inhoud van zijn portemonnaie 10 en zijn polshorloge waren ontvreemd. Bij het ontkleden had G. een zekere A. J. Z. uit Wemeldinge in de omgeving gesignaleerd, die bij de ontdekking van de vermissing niet meer aanwezig was. De Goesenaar stelde de politie hiervan in kennis. Op weg naar huis werd Z. aangehou den en in het bezit gevonden van de vermiste tien gulden en het horloge van G. Hij ontkende evenwel iets uit te staan te hebben met reeds eerder aan het Goese Sas gepleegde diefstal len. Nadat proces-verbaal was opge maakt, wérd Z. in vrijheid gesteld. Tentoonstelling konijnen en pluimvee in Kloetinge De konijnen- en pluimveefokkersver- eniging „Nut en Sport" te Nieuwdorp en „Zeelandia" te Goes organiseren op 21 en 22 november in zaal „Amici- tia" te Kloetinge een tentoonstelling, welke openstaat voor alle Zeeuwse fokkers. In totaal verwacht men on geveer 300 dieren. Voor deze show zullen fraaie en aantrekkelijke prij zen beschikbaar worden gesteld. Verkeerde naam In het raadsverslag Middelburg is gisteren een verkeerde naam ge noemd. Niet de heer P. Meliefste voerde het woord over de kredietver lening aan Nieuw Walcheren, doch de heer M. Wattel. Zoals bekend is de heer Meliefste niet meer in de raad teruggekeerd. Benoeming. Mejuffrouw C. van Kampen, die reeds 19 jaar onderwijzeres is aan de r.-k. jongensschool te Terneuzen, is met ingang van 1 oktober benoemd aan de r.-k. lagere school te Groenen dijk. IN GEMEENTEHUIS HOEDEKENSKERKE Commissaris der koningin met 2 Gedeputeerden aanwezig In het gemeentehuis van Hoedekens- kerke is woensdagmorgen een „hea- ring" gehouden over het ontworpen tracé van de provinciale weg van Goes naar Hoedekenskerke. Tijdens deze bijeenkomst hebben de commis saris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Caseni- broot en de Gedeputeerden C. Phi lipse en G. P. M. Dikötter de menin gen van de belanghebbenden gepeild. Naast de commissaris der koningin en de genoemde Gedeputeerden werd deze bijeenkomst bijgewoond door vertegenwoordigers van de vier be trokken gemeenten, Goes, Kloetinge, 's Gravenpolder en Hoedekenskerke, bestuurders van aangrenzende pol ders en waterschappen, terwijl ook de Herverkaveling, de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap en de beide Kamers van Koophandel verte genwoordigd waren. Van waterstaats zijde was o.a. aanwezig ir. H. D. J. Swaters, hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat. Verschillende mogelijkheden werden onder ogen gezien. Zo verdedigden de landbouwvertegenwoordigers vt tracé Albertinehoeve-trambaan uitbrei dingsplan gemeente 's Gravenpolder. Zij betoogden, dat dit voor de land bouw aantrekkelijker is dan een weg ten oosten van het dorp 's Gravenpol der. Zou men overgaan tot aanleg van deze laatste verbinding, dan zouden verschillende boomgaarden gedeelte lijk moeten worden gerooid. Dit plan is afkomstig van de provinciale wa terstaat. Wat Hoedekenskerke betreft staat nog altijd de mogelijkheid open van de aanleg van een rondweg om het dorp. In Hoedekenskerke zelf ziet men liever de weg door het dorp lo pen. Momenteel wordt deze verbin ding aanzienlijk verbeterd in het kader van de herverkavelingswerk zaamheden. Desgevraagd deelde de commissaris der koningin mede, dat de provinciale weg Goes-Hoedekenskerke sedert 1 januari j.l. van het rijkswegenplan is afgevoerd. Wat urgentie betreft, staat de weg niet hoger genoteerd, dan andere belangrijke secondaire wegen, zoals straks de verbindingen bij het Drie-Eilandenplan, de weg Goes-Noord-'s Heer Hendrikskinde- een nogal Spartaanse opvoeding. Waarschuwingen van het schoolhoofd en van het gemeentebestuur hadden geen enkel resultaat. Integendeel, in een daarop volgende correspondentie tussen de heer N. en het gemeente bestuur, lanceerde de onderwijzer verschillende ongepaste en beledigen de uitdrukkingen, terwijl hij, nadat hij zich ziek had gemeld, weigerde zich aan een geneeskundig onderzoek te onderwerpen. Mede naar aanlei ding van het advies van de inspec teur van het lager onderwijs in de inspectie Goes, die N. ook ongeschikt voor zijn werk verklaarde, besloot de gemeenteraad hier ongevraagd eervol ontslag te verlenen. Duitse auto over de kop 's-Heer Arendskerke bij Op de rijksweg Goes-Middelburg, on der het dorp 's Heer Arendskerke ter hoogte van Eindewege is woensdag middag omstreeks kwart over twaalf een Duitse personenauto over de kop geslagen. De inzittende, een Duitse pensiongast uit Domburg, werd met lichte verwondingen en een hersen schudding naar het gasthuis te Mid- delburg overgebracht. Het ongeluk gebeurde, toen de be stuurder van de Duitse wagen een voor hem rijdende Belgische autobus wilde passeren. Uit tegenovergestelde richting naderde op dat moment een tegenligger, zodat de Duitser krach tig moest remmen om een botsing te voorkomen. De auto sloeg daarbij over de kop en werd zwaar bescha digd. Twee passerende bromfietsers slaagden erin de wagen overeind te zetten en zo de bestuurder te bevrij den. Koudekerkse arts won deel van hoofdprijs K.N.V.B.-pool Vijftien deelnemers moeten 59.000 delen Dokter L. Sloos, arts in Koudekerke is één van de hoofdprijswinnaars van de jongste K.N.V.B.-pool. Vorige week vulde hij zijn poolformulier in en zondag bleek, dat bij 13 van de 14 wedstrijduitslagen juist voorspeld had. Daarmee was hij één van de hoofd prijswinnaars, want in heel Neder land was er niet één pool-deelnemer die alle 14 uitslagen goed raadde. Dokter Sloos moet die eerste prijs (f 59.000.echter delen met nog 14 andere deelnemers die eveneens 13 van de 14 uitslagen juist invulden. De Koudekerkse arts krijgt dus een be drag van bijna f 4000.Ruim vijf jaar reeds is de heer Sloos lid van de Koudekerkse voetbalclub V.C.K, en vanaf het begin van de K.N.V.B.-pool heeft hij regelmatig deelgenomen. Het was de eerste keer, dat hij een prijs won. De 2e prijs van de K.N.V.B-.-pool (f 25.660.moet gedeeld worden door 188 deelnemers, die 12 uitslagen goed voorspelden. kies BISTOR KLEURLAK I. J, Verplanke, O. Kerkstr. 2, Aardenburg. Fa. H. J. Hoebé Se Zn., Weststr. 8, Axel. A. J. Lijbaart, Iloogstr. 9, Biervliet, B. Lauret, Bosschestr. 63, Boschkapelle. A. van Tienen, 's-Gravenstr. 188, Cllnge. M. Bruggeman Dzn., Wijngaardstr; 15, Goes D. R. Tack, Molenstr. A 51, Groede. A. 3. Jurry, Molendijk 2la, Boek, E. J. de Paauw, Hoofdplaat. M. de Koeyer, Paardenmarkt 8. Yerseke. L. Wöglngen, WJlhelminastr. 61, St.-Jansteen R. de Caluwé, Nieuwstr. 81. Koewacht. Fa. Van Zwaarden, Krabbendijke. P. C. A. de Schrijver, J. d. Waalstr. 13, Lamswaarde. Fa. L. W. Janse—de Jonge. L. Noordstr. 70, Middelburg. W. C. de Bruyne, Langestr. 54, Oostburg. A. StrobbeKool, Rapenb. 2, Rapenburg. Fa. J. A, Acke, Statlonsstr. 14, Sas van Gent. H. J. L. Passenier, Welgenhoekw. 2, Serooskerke. Van Damme's Schild.bedr. Kapellestr. 24, Sluis! J. F. Verschuren, Kanaalw. 89, Sluiskil. J. Verlinde. Dijkstr. 54, Terneuzen. J. de Schrijver, Provincialew., Terhole. L. Cupido, Scheldestr. 41, Vllssingen. M. Phernambucq. Lepel str. A 239, Wolphaartsdljk. P J. A. Cornells. Molenstr. l, Uzendijke. Vrachtauto na tien uur uit water getrokken Van dinsdagavond 8 uur tot woens dagmorgen 6 uur is een takelwagen van de fa. De Dreu uit Goes bezig geweest om de vrachtauto van het IJkwezen, die bij het Wolfaartsdijk- seveer in het water geraakt was, er uit te halen. Eerst om zes uur kwam de vrachtauto op het droge. Reeds de zelfde avond was de Goese takelwa gen er in geslaagd om de aanhanger uit het water te trekken. Het vracht- wagenstcl woog ongeveer 25 ton. VANDAAG Mlddelburg-Electro: „Als het Jonge ko ren rijpt", 18 J„ 19 en 21.15 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9- 22 uur. Omgeving Veiling Walcheren: Vie Fokveedag Walcheren, aanvang 9 u. Vlisslngen-Alhambra „De avonturiers", 19 en 21 uur, 14 J. Luxor: „S 4000 beloning dood of le vend", 20 uur, 14 j. Goes-Grand: „Tempel der verleiding", ïo uur, 18 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2