In Breskens werd er slechts één wethouder gekozen Kqü Zeeuwse Almanak GRATIS EERSTE STEEN GELEGD VOOR NIEUWE SCHOOL IN SOUBURG Agenda 9 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1958 Volgende week nummer twee aan de beurt Slot van pag. 11 verband van een „verkiezingsleuze- achtige voorstelling van zaken a la V.V.D." en kwam met een voorbeeld uit de Tweede Kamerpolitiek, waarbij de V.VJD. het gemeentebelang zou hebben verzaakt. Deze partij heeft nu in de Middel burgse raad wel een zetel gewonnen, maar „dat betekent toch niet dat zij de grootste fractie is" zo besloot hij. Hierna volgde de stemming met de reeds gememoreerde uitslag. Xa de verkiezing van tie heer Ra land verklaarde deze, dat deze be noeming voor hem en zijn politie ke geestverwanten een grote vol doening betekende: „Na lange tijd wordt weer voldaan aan een ge rechtvaardigd verlangen van een belangrijke bevolkingsgroep". De laatste uitloper van deze verkie zingsstrijd deed zich voor bij de be noeming van de raadscommissies. In de commissie van financiën werd na melijk de heer L. A. Schenk (v.v.d.) gekozen. Deze was niet aanwezig we gens ziekte, maar de heer Hesselink verklaarde onmiddellijk na deze be noeming. dat de heer Schenk hem na drukkelijk verzocht had mee te delen zijn benoeming in beraad te willen houden. Vermoedelijk heeft dit beraad te maken met de zuinige voorzitter van de commissie, de heer Hoek (a.r.) die vóór een vierde wethouderszetei stemde. Vlissingen I it de Vlissiugse gemeenteraad is dinsdagmiddag bij de verkiezing van de wethouders de vraag aan de orde gekomen of liet wellicht wenselijk is liet aantal wethouders uit te breiden tot vier. De heer H. B. J. Knoop (v.v. d.) maakte van deze gedachte zelfs een voorstel, dat gesteund werd door zijn partijgenoten C. Wigmond en E. T. Oosterhuïs. Het stond echter bij voorbaat al vast, dat zijn voorstel een uitbreiding tót vier wethouders zetels dus geen kans van slagen had. Even tevoren had de heer F. G. Smit (p.v.d.a.) namelijk verteld, dat tijdens een onofficiële bijeenkomst van de raadsleden in juli al duidelijk was geworden, dat de P.v.d.A., de K. V.P., de A.R. en de C.H.U. voorlopig De heer A. J. Kaland, die tot wethou der van Middelburg werd gekozenis belastingambtenaar te Middelburg. Hij werd in 1922 te Westkapelle ge boren en in 19.13 tot lid van de raad gekozen. De heer Kalandis onder 'meer lid van het hoofdbestuur van de C.H.U.-jongerengroep en tweede se cretaris van het Kamerkringbestuur van de Zeeuwse C.H.U. Voorts is hij penningmeester van de provinciale dienst voor Geestelijke Volksgezond heid en bestuurslid van de christelij ke school aan de Olmenlaan te Mid delburg. een aantal van drie wethouders wil len handhaven „Een uitbreiding is wel nodig op een ander tijdstip', bijvoorbeeld bij een grenswijziging", zo had de heer Smit betoogd. En oa,k burgemeester mr, B. Kolff achtte dé tijd voor een vierde wethouderszetei nog niet rijp, „hoewel dit in een zeer nabije toekomst wellicht reeds in de aanstaande ambtsperiode al reeds het geval kan worden", aldu^i de voorzitter. De heer Knoop kon echter niet tevreden zijn met drie wethouderszetels: „De ze zetels moeten een weerspiegeling kunnen geven van de partijverhou ding in de raad", zo zei hij, „en dat is met drie beschikbare plaatsen zeer moeilijk, vooral nu de P.v.cLA. in de minderheid is gekomen". Hij zag voor deze partij als enige mogelijkheid om twee wethouderszetels te behouden dan ook het aantal wethouders uit te breiden tot vier. In verband met de partijverhouding in de raad kwam hij ook nog terug op de verkiezing van een nieuwe gemeentesecretaris, de heer J. W. Peters uit Deventer. Hoe wel hij het niet "met zekerheid kon beweren, was het, volgens de heer Knoop toch duidelijk, dat ook in dit geval de meerderheid van de P.v.d.A. de doorslag heeft gegeven. „Dat kunt U niet weten, want een stemming is geheim", aldus de burgemeester, die verder dit onderwerp niet ter zake doende vond. Ook de heer M. A. van Popering (p. v.d.a.) protesteerde tegen de uitlating van de heer Knoop en vroeg even tueel een antwoord te mogen geven. Op aandrang van de heer Kolff stap te de heer Knoop echter van dit on derwerp af. Maar wel wilde hij zijn voorstel in stemming hebben. Met drie stemmen voor en achttien tegen werd het echter verworpen. De wethoudersverkiezing had ver volgens een zeer vlot verloop. De heren M. A. van Popering (p.v.d. a.) en W. Poppe (a.r.) werden bel den met 20 stemmen (in beide ge vallen 1 blanco stem) herkozen. In de vacature van de heer -J. Post (p.v.d.a.), die besloten had zijn ze tel beschikbaar te stellen, werd met 18 stemmen de heer C. J. Gil lissen Verschage (p.v.d.a.) geko zen. Bij deze stemming kreeg de heer F. G. Smit twee stentmen, terwijl er één blanco was. Na de pauze, waarin het nieuwe college van B. en W. een kor te bespreking hield, deelde de heer Kolff mee, dat de heer Gillissen Ver- schage de portefeuille (sociale zaken) van de heer Post zal overnemen. Breskens De raad van Breskens heeft alleen de heer W. C. van der Hooft, voorzitter van de P.va..d.A.-fractie In de Bres- kense raad, tot wethouder benoemd. Dit geschiedde bij loting. Het bleek, dat de overige fracties in de P.v.d. A.-kaudidaat geen vertrouwen stel den, zodat zij weigerden hem hun stemmen te geven. Reeds voor de stemming trok de heer Van der Hooft van leer tegen de niet- P.v.d.A.-fracties, wier samenwerking hij als een „samenzwering" bestem pelde. De heer J. W. Carels (lijst Ca- rels) wees er op, dat de leden van de raad vrij' zijn te kiezen wie zij wil len. „Volgens mij is een wethouder en pijn weg- wrijven met DAMPO VAN &2tvin TOT HONDEN Schouwen-Duiveiand is op het ogen blik een aantal jachthonden rijk, die tot de beste van Zeeland gerekend mogen worden. Bij de provinciale veldwedstrijden, die te Sehoondijke werden gehouden, kwam dit duidelijk aan het licht. De afdeling Zeeland van de Kon. Ned. .Jagersvereniging, die deze wedstrijden organiseerde, kende de eerste prijs toe er wa ren 10 deelnemende honden aan de kortharige Duitse staande hond Loek van de heer M. L. J. Fokker uit Burgh, die daarmee een fraaie trofee in de wacht sleepte. De tweede prijs bleef in Zeeuwsch- Vlaanderen: Ton van mr. W. Seyd- litz uit Hulst legde hierop beslag. De derde en vierde prijs gingen echter weer naar Schouwen: drie werd een langharige Duitse staande hond van de heer J. Stevense uit Renesse; vier was Lex van de heer A. Hanse uit Haamstede. Binnenkort zullen deze Schouwse honden uitkomen op lan- DE_ HEER C. J. GILLISSEN VER- SCHAGE (p.v.d.a.), de nieuwe wet houder van Vlissingen is J/l jaar en nam reeds in 1951 zitting in de raad Verder is de heer Gillissen Verschage, die Vlissinger van geboorte is, secre taris van de plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid. Ook is hij lid van het college van regenten en regentessen van het gasthuis. Bij de Provinciale Zeeuwse Elektriciteits- Maatschappij bekleedt hij een ambte lijke functie. een vertrouwensman van de gehele raad", vervolgde de heer Carels. Nadat de heer Van der Hooft zich tot de protestants-christelijke partijen had gewend met de mededeling, dat hij vooral deze fractie de „samenzwe ring kwalijk nam, verklaarde hij dat de kandidatuur-Van der Hooft ge handhaafd zou blijven. Bij de eerste stemming kreeg de heer Van der Hooft vijf stemmen. De overige vijf stemmen dhr H. J. de Baare (lijst Cambier) was niet aanwezig gin gen naar mevrouw M. M. Niermans- Gossije (p.v.d.a.). De heer Van der Hooft vestigde er daarop de aandacht op, dat volgens een reeds gedane schriftelijke mededeling mevrouw Niermans geen benoeming zou aan vaarden. De tweede stemming lever de de heer Van der Hooft vier stem men op, de heer J. A. de Nooijer (p. v.d.a.) kreeg eveneens vier stemmen, mevrouw Niermans één stem, terwijl één lid blanco had gestemd. Op voor stel van de P.v.d.A.-fractie werd hier op de vergadering geschorst en gin gen de fracties in beraad. De derde stemming de heren Van der Hooft en De Nooijer stem den nu niet mee had als uitslag: Van der Hooft drie stemmen, De Nooijer vijf stemmen. Hierop deelde de heer De Nooijer mede, dat hij «Ie benoeming niet kon aanvaarden. „Onze kandidaat Is de lieer Van der Hooft". De raad zal binnen acht dagen opnieuw ver gaderen om opnieuw te stemmen. Bij stemming over de tweede wethou der kreeg de heer Van der Hooft we derom vijf stemmen en de heer I?: 2e- gers (pret, ohr. lijst) eveneens vijf stemmen. Een tweede stemming had hetzelfde resultaat. Bij de derde stem ming zonder de heren Van der Hooit en Zegers kreeg de P.v.d.A.- fractievoorzittér vier stemmen en de kandidaat van de andere fracties ook vier stemmen. Het lot besliste toen, dat de heer W. C. van der Hooft de wethouderszetel in de nieuwe raad zal bezetten. Ziertkzee Bij de wethoudersverkiezing in Zie- rikzee werd de heer H. Koevoets be noemd en de heer M. C. Verheijen herbenoemd. De stemmenverdeling was in beide gevallen 11-2. De C.H.- fractie verklaarde dat zij de kandida tuur van de A.R. heer Koevoets steun de onder protest. Het protest werd echter niet toegelicht. Terneuzen In Terneuzen werd wethouder M. de Vos (p.v.d.a.) herbenoemd en in de vacature M. van Langevelde (a.r.) werd gekozen de heer H. A. M. A. de Meijer (k.v.p.). De heer De Vos kreeg 15 én de heer De Meijer 13 stemmen. Vrachtauto te water bij Wolfaartsdijkseveer Dinsdagavond omstreeks zeven uur is op Wolfaartsdijkseveer een vrachtwagen met aanhangwagen van het IJkwezen te water geraakt. Dit circa 20 ton wegende vrachtwagen- stel, dat op weg was naar Colijns- plaat en op de boot van 7.35 uur moest waehteu, stond geparkeerd op de enigszins hellende weg nabij het veerhuis. De chauffeur en enkele andere perso neelsleden waren in het veerhuis, toen de auto zich plotseling in beweging zette. De chauffeur heeft nog ge tracht zijn wagen te bereiken, maar is daar niet in geslaagd. Op zijn weg naar het water sleurde de vrachtwagen een paar fietsen, een bord en een paal mee. De auto ver dween het was vloed nagenoeg geheel onder de waterspiegel. De aan hangwagen bleef op de vrachtwagen rusten. Tot laat in de avond heeft men met een takelwagen getracht het wagenstel op het droge te sle pen. Om ongeveer tien uur had men de aanhanger op de kant. De vracht auto zal vermoedelijk met zwaardere takelwagens op de walkant moeten worden geholpen. Men neemt aan, dat het wagenstel op de hellende weg door de remmen is geschoten. Russisch schip voer in Vlissingen tegen sluisdeur Omstreeks half vier heeft het Russi sche schip „Baikal" dinsdagmiddag bij het binnenvaren van de grote schutsluis van de Vlissingse binnen haven de buiten-ebdeur licht aange varen. Er ontstond geringe schade; de sluisdeur kon normaal dienst blij ven doen. KkAT-KLEP-KLAP Dit wordt een korte almanak. Kort omdat er twee oude almanak-zaken in afgedaan moeten worden. ZAAK I: de klep van Kaat is terug. Leve eerlijk-Yerseke. Kaat is van nacht om klokke twaalf gerust en wel in de historie teruggekeerd. Fff ff ft. Weg-Kaat. ZAAK II: ook de opening van het sportveld in het Walcherse Eoudeker- ke heeft een blessure opgeleverd, na melijk bij een keeper. Zie-je wel? Tweelingen doen alles samen, zelfs klappen krijgen en geven. Dat was het dan. Dank-u-wel, delijke wedstrijden in Dinteloord. Wie weet, met welke goede resultaten BESLUIT Domburg heeft de reeks van eve nementen van het badseizoen be sloten met een daverend Oranje feest, zulks ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Wilhelmi- n a. Een stoet van 26 door de schoolkinde ren schitterend versierde voertuigen trok met de muziekvereniging „Apol lo" door het dorp; in de avonduren werden enkele flims vertoond op het recreatieterrein, waarvoor zeer grote belangstelling bestond. Voor alle zo- merevenementen, zoals tennistoer nooien, lampionoptochten, show van oude Zeeuwse klederdrachten, forte n- bouw-wedstrijden, lintenwedstrijd en vossejachten was de belangstelling (en de deelname) groter dan ooit te- voren. Hoewel reeds veel badgasten zijn vertrokken, zal ook in de maand september nog een groot aantal va kantiegangers in Domburg vertoeven. VLAS In de haven van Axel-Sassïng ver schenen de eerste met vlas geladen schepen. Dit vlas, dat grotendeels be stemd is voor de vlasverwerkende industrieën in de Zeeuws-Vlaamse grensstreek, wordt van Axel-Sassing verder vervoerd per auto. De aanvoer per schip het vlas is merendeels afkomstig uit de Noord-Oost-Polder veroorzaakte in de anders vrij stille haven een „welkome opleving". GOUD Vandaag, woensdag, viert het echtpaar E. J. M. Cauwels-Maene te Oostburg het vijftig-jarig hu welijksfeest. Het zal. zo verwacht men, druk worden in de woning aan de Langestraat Kritiek op Vereniging voor Ziekenhuisverpleging De afdeling 's Heer Arcndskerke van de vereniging voor ziekenhuisverple ging op Zuid- en Noord-Beveland hield een algemene ledenvergadering in café de Tol. De bijeenkomst, die onder voorzitterschap stond van de heer D. W. Lindenbergh was niet druk bezocht. Onderwerp van bespier king vormde de agenda van de ko mende algemene vergadering te Goes. De vergadering was van oordeel, dat tegen do gang van zaken bij de ver eniging ernstige bezwaren konden worden aangevoerd. Van jaar tot jaar boekt men grote winsten, die slechts kunnen worden verkregen door te hoge bijdragen van de leden. Gezien het feit, dat ook het afgelopen jaar weer een groot winstsaldo te zien geeft en de algemene reserve 'n bedrag van f 500.000 nadert, sprak men als zijn mening uit, dat tot con tributieverlaging moet worden over gegaan. De afdeling zal dan ook op de komende algemene vergadering voorstellen een algemene contributie verlaging van 15 door te voeren. De heer D. W. Lindenbergh werd ten slotte als voorzitter herkozen. Minister tegen bouw golfbaan te Cadzand. De minister van Volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft, op voorstel van Ged. Staten en de vaste commissie van de Rijksdienst voor het Natio naal Plan, bij besluit van 27 augustus j.l. bezwaar gemaakt tegen de door de heren J. A. de Nijs en P. van Cruyningen te Cadzand voorgenomen aanleg van een mlnlatuurgolfbaan in het vroongebied van deze gemeente. De minister heeft als argument aan- fevoerd, dat de aanleg van de golf- aan In strijd is met het door de raad vastgestelde en inmiddels door de mi nister goedgekeurde wederopbouw- plan Caazand-Haven. 5000 de»kundige woorden en 85 prenten over 'Knap he< op met kleur' gratit alt n «ven schrijft aan Flexa, postbus 2, Leiden. de verf voor het schilderfeest FLEXA p.a. VERKRIJGBAAR BIJ JO MAES, St.-Jacobsstraat 15 Vlissingen - Telefoon 2294 SCHILDERSBEDRIJF HEIJBOER, Balans 7 - Middelburg - Tel. 2336 F. R. UITTERHOEVE-DE BOECK, Burgenfeester Lewestraat 10, Lewedorp - Telefoon 384 iiiiiuiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Lange Jan gaf een g nachtelijk concert j 1 Het carillon van de Lange Jan H van Middelburg heeft in de nacht van maandag op dinsdag een kwartier lang voor een on- H verwachte concert gezorgej. Doordat een gedeelte isolatie- Ih band losliet sloeg een schake- laar in het uurwerk door, werd de spertijd opgeheven en draai- M de het uurwerk lustig door. H Met het gevolg, dat ook de plaat met de wijsjes doordraai- de. Van ongeveer kwart over één tot half twee strooide het H carillon de wijsjes van de hele en halve uren en van de kwar- tieren lustig over de daken van f§ de slapende stad. Terwijl het H op de gewone klokken en klok- jes nog maar half twee was, wezen de Lange Jan-wijzers al H kwart over zeven aan. De heer Geensen, adjunct-tech- M nisch-ambtenaar van gemeen- M tebedrijven, klom gewekt door de muziek in het holst van de nacht de toren op en legde het carillon het zwijgen op. Dinsdagmorgen is een nieu- we schakelaar aangebracht. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Krediet voor Stichting Nieuw Walcheren De raad Middelburg besloot gister middag aan de Stichting Nieuw Wal cheren een krediet te verstrekken, maximaal groot f 80.000, alsmede tot het verlenen van een bijdrage in een eventueel exploitatietekort tot een maximum van f 10.000 op voorwaar de dat middenstand en horecabedrij ven de helft hiervan voor hun reke ning nemen. Bij de behandeling van dit onderwerp ging wethouder Kögeler in op enkele schriftelijk gestelde vragen van de voorzitter van de financiële commis sie, de heer J. S. Hoek. Daarbij wees hij er. op, dat de Stichting Nieuw Walcheren geen medezeggenschap van derden in deze zbak toestaat, hetgeen de heer Kögeler kon begrij pen. Deze regeling komt immers tot stand op verzoek van de gemeente omdat het hier om een gemeentebe lang gaat. Het risico voor de ge meente is overigens niet groot, zo meende hij, terwijl bovendien moge lijkheid van controle achteraf is. Er behoeft geen vrees te bestaan voor verhoging van het exploitatietekort door het aanbrengen van belangrijke wijzigingen. Dit laatste ligt niet in de bedoeling. Spreker bracht hulde aan midden stand en Horeca-bedrijven, die spon taan f 5000.-bijeenbrachten voor deze zaak. Het voorstel werd toegejuicht door de heren W. P. J. Baars, C. A. Kamme- raad en M. A. L. Hubregtse. De heren A. J. Schot en P. Meliefste hadden bezwaren tegen dansavonden en voor al openstelling op zondag. Het voor stel wérd tenslotte aanvaard met. dë .stem van de lieer Schot (s.g.p.) te gen. SCHOOL MET DE BIJBEL Werkloosheid in 1 Zeeland verder gedaald De werkeloosheidscijfers van Zee land over de maand augustus verto nen weer een verdere daling. Het aantal werklozen liep namelijk in ver gelijking met juli terug van 1800 tot 1691. Op aanvullende werken waren 392 (in juli 452) personen werkzaam. In totaal waren er dus 2038 werklo zen ingeschreven, tegen 2252 op het eind van juli. Douane ontdekte 2000 kg boter onder mest De mobiele brigade van de Belgische douane hield maandag in de omge ving van de West-Vlaamse gemeente Oedelem een met mest geladen vrachtauto aan. Bij nader onder zoek bleek, dat onder de mest kisten met Nederlandse boter verstopt wa ren, in toaal 2000 kg. Auto en boter werden in beslag genomen. De chauf feur slaagde erin te ontkomen. Provinciale boot pikte lange-afstandzwemmer op Toen de prov. stoomboot „Ooster- schelde" dinsdagmiddag te omstreeks 4 uur te Hoedekenskerfce arriveerde, kreeg de bemanning het verzoek om op de terugweg naar Terneuzen uit te zien naar een zwemmer die te El- lewoutsdijk te water was gegaan en met de opkomende vloed was meege- dreven. Aan de Bevelandse kant was men in middels reeds met een zeilboot van het waterschap Ellewoucsdijk aan 't zoeken gegaan. De „Oosterschelde" zag de „drenke ling" inderdaad en pikte hem op in de zgn. „Oesterput", vlak bij Terneuzen. Het bleek de 17-jarige J. uit Ovezan- de te zijn, die ruim 2% uur in het water had gelegen. Hij vond het heel leuk om te worden opgepikt, maar volgens zijn zeggen, was hij nog fit genoeg om de wal te bereiken. Intus sen had hij toch velen in ongerust heid gebracht. Nieuwe luidklok voor Geref. kerk Kamperland Sedert enkele dagen heelt dé geref, kerk van Kamperland weer een luid klok. De vorige klok werd namelijk in 1943 door de bezetters in beslag genomen en sedertdien heeft de kerk het zonder „stem" moeten doen: De nieuwe klok draagt de volgende in scriptie: „De vijand kwam, de vijand nam, de klok uit deze toren. God sloeg met kracht, des vijands macht, zijn lof doe ik nu horen". Automatisering telefoonnet Graauw Vooruitlopende op de binnenkort te verwachten algehele automatisering van de telefoondienst in de sector Hulst zal op 8 sept. a.s. te 13 uur hot telefoonnet Graauw lokaal worden ge automatiseerd. 'De abonnees van het telefoorinet-'Graauw kunnen dan zon- der tussenkomst van do telefoniste de aangeslotenen van het eigen net -be- Interlokale en internationale gesprek ken dienen echter vooralsnog te wor den aangevraagd. De abonnees van Graauw kiezen daartoe het nummer 9, dat verbinding geeft met het tele foonkantoor te Hulst, waar de inter lokale en internationale gespreksaan- vragen van en voor de abonnees van Graauw worden behandeld. De loketopenstelling voor de telefoon dienst op het hulpkantoor Graauw en op de telegraaf- en telefoonstations Clingehaven, Kruispolderhaven en Schelfhoutsehoek blijft ongewijzigd. Jeugdluchtvaartbrigade West-Brabant en Zeeland De commandant van vliegbasis Woensdrecht, kolonel W. Bakker, Reeds 65 jaar in somber gebouw Burgemeester A. H, S. Stemerding van Souburg heeft dinsdagmorgen de eerste (officiële) steen gelegd voor liet nieuwe gebouw van de school met de Bijbel. Hierbij waren o.a. aanwezig leden van het school bestuur, afgevaardigden van de ker- keraad, de hoofden van de verschil lende lagere scholen in Souburg en inspecteur A. Leenhouts van het l.o. De school met de Bijbel is reeds 65 jaar ondergebracht in het schoolge bouw aan het Oranjeplein. Het is evenwel een donker en somher ge bouw, zodat zich na de oorlog de behoefte aan een nieuwe school deed gevoelen. De plannen voor de nieuw bouw dateren uit 1954. De rijksgoed keuring voor de bouw van de school kwameind 1957 af. De nieuwe zes- klassigë halschool van de Vereniging School met de Bijbel is een ontwerp van architect J. Kluitenberg en Zn. te Apeldoorn. Aannemer is de heer A. C. Haeck te Souburg. Verwacht wordt dat de school in april 1959 in gebruik kan worden genomen. Namens het bestuur van de vereni ging sprak de voorzitter, de heer A. Arendse, een kort welkomstwoord, waarna de troffel in handen werd gegeven van burgemeester Stemer ding. Onder het kritisch toeziend oog van de aannemer bracht de heer Stemerding de gedenksteen op zijn plaats. Hij herinnerde er in een korte speech aan, dat het nieuwe gebouw geen overbodige luxe is. Er is heel wat aan deze eerste steenlegging voorafgegaan, maar thans is het dan toch zover, aldus de burgemeester. Nadat vervolgens de heer Arendse het woord had gevoerd, was er nog een bijeenkomst voor" de genodigden in hotel „De Zwaan." (Foto P.Z.C.) aan de in oprichting zijnde jeugd- luchtbrigade voor west Brabant en Zeeland. De leden van de te vormen afdeling zullen 's zaterdags op de vliegbasis bijeenkomen. Jongelui, die lid zijn van de jeugd-luchtvaart-bri- gade (hiervoor moet men minstens 16 jaar zijn) zullen hier .onderwezen' worden in kennis van de luchtvaart. Het is de bedoeling, dat de nieuwe afdeling te zijner tijd 48 leden zal tellen. Het doel van dc jeugd-lucht- vaart-brigade een onderdeel van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart - is de jongeren meer begrip bij te brengen voor de luchtvaart in de ruimste zin. Waterschap Baarland besprak onderhoud waterlopen. De ingelanden van het Waterschap Baarland vergaderden in café van Gez. Lous te Oudelande onder voor zitterschap van de dijkgraaf, de heer D. J. Dees. Er werd besloten een gedeelte van de Watervlietsedijk te verhogen in samenwerking met de herverkaveling. Verder werd uitvoe rig gesproken over het onderhoud, en eigendom van de waterlopen in het waterschap. Een definitief besluit zal eerst in een der volgende vergade ringen worden genomen. De voorzit ter deelde mede dat het verhogen en verzwaren van de zeedijk bij de ha ven tussen dijkpaal 11 en 13 zal moe ten wachten tot het voorjaar, daar het niet verantwoord is daar in het najaar aan te beginnen. VANDAAG Middelburg-Electrn: „De wereld der stil te", a.l., 19 en 21.15 uur. Schouwburg: „Sissi, de jonge keize rin", a.l., 20 uur (voor Christelijke Filmactie). Molenwater: Miniatuur Walcheren 8— 22 uur. Vlissingen-Alhambra: „Verraad in Ko rea", 19 en 21 J., 14 j. Luxor: 4000 beloning dood of le vend", 20 uur, 14 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2