KAPPIE Cockie Gastelaars verrassend geklopt door Zweedse Kate Jobson D.O.S.-TENNISTOERNOOI IN HET VERVOLG IEDER JAAR en hei geheim van de zeedraak PATRIJZEN" WON PRESTATIE- WISSELBEKERTOERNOOI R0BUR P.Z.C. 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 2 SEPTEMBER 195S VERRASSENDE UITSLAGEN Wederom Terneuzense successen in dubbelspelen. Op de banen van het tennispark „De Nolle" tc Vlissïngen organiseerde de tennisclub D.O.S. het afgelopen weekeinde een 3-daags toernooi, dat zich verfe^ugen mocht in de belangstelling van nagenoeg alle Zeeuwse ten nissers en tennisters. Dit sterk bezette toernooi werd in hetheren-enkel spel gewonnen door de Goesenaar Freeve, die in de eindstrijd zegevierde over de Temeuzenaar Jurry. In het dames-enkelspel zegevierde Rina v. d. Hage uit Domburg na een fraaie wedstrijd in S sets over de Zeeuwse kampioene, mevr. Lako uit Vlissingen. In de dubbelspelen gingen, even als bij de Zeeuwse kampioenschappen, enige overwinningen mee over de Westerschelde naar Terneuzen. Het herendubbel Jurry-Ysebaert o.ver- won in de finale na een prachtige wedstrijd in 2 sets het dubbel v. d. Feen/Freeve uit Goes, terwijl mej. Van Fraayenhove met de héér Jurry als partner de eindstrijd won van het gemengd dubbelspel. Zij versloegen daarin het dubbel mej. R. v. d. Hage/ P. Hermsen. Het damesdubbelspel tenslotte werd een overwinning voor mevr, Lako mej. v. d. Hage, die in de finale met 64, 63 zegevierden over mej. v. Fraayenhove/mej. Freeve. Uitslagen: Heren enkelspel, halve fi nales: Freeve slaat Hermsen 86. 62; Jurry slaat Affourtit 64, 63 Spannende vijfkampen voor Zeeuwse junioratleten De twee vijfkampen voor jongens en meisjes C en de vierkamp voor jon gens D van de Zeeuwse sportvereni gingen, die de Middelburgse atletiek- vriendenkring „Dynamo" had geor ganiseerd, hebben een bijzonder spannend verloop gehad, met name bij de jongens C, waar de eerste drie geplaatsten slechts 2 punten verschil den. Hier werd de Dynamo-atleet W. Loenhout eerste met 36 punten, ge volgd door S. Masclee van Het Zwin, met 35 en R. Luitwïeler van Mara thon uit Vlissingen met 34 punten. Bij de meisjes waar de eerste vijf plaatsen door Zwin-deelneemsters werden bezet eindigde J. van Ha- neghem als eerste met 39 punten, met als tweede P. Th. Verkesten met 32 punten. Bij de jongens D was Ton- ny Carol van Dynamo heer en mees ter op alle nummers en met grote voorsprong werd hij eerste met het maximaal aantal punten van 12. Bij de jongens C won Loenhout de 60 meter in 8.4, terwijl Masclee in dezelfde tijd tweede werd. De 80 me ter werd eveneens door deze beide knapen in dezelfde volgorde en in dezelfde tijd, namelijk 11 sec. rond, gewonnen. Bij het vèrspringen was Luitwieler de sterkste met een sprong van 4.18 meter. Deze Marathon-atleet won eveneens het hoogspringen met 1.40, terwijl Masclee tenslotte het ko gelstoten voor zijn rekening nam met een stoot van 8.95 m. Op de 40 meter hardlopen begon het Zwin-meisje J. van Haneghem met een zege in 6.2 sec. voor haar ploeg- genootje C. Bril, die 6.3 liet afdruk ken. J. van Haneghem zou met haar zegereeks voortgaan tot het hoog springen, waar zij op de tweede plaats eindigde met een sprong van 1.20 m, dezelfde hoogte, die het Zwin meisje Verkesten bereikte. De 60 me ter hardlopen won J. van Haneghem met grote voorsprong in 8.8 sec., het kogelstoten met 8.51 meter, het vèr springen met 4.48 meter. Tonny Carol zegevierde op alle num mers met grote voorsprong op zijn ploeggenoten Ch. Wiessner en R. Vlier. Hij won de 40 meter in 6.8, de 60 meter in 9.8, het vèrspringen met 4.23 meter, dus 5 centimeter verder dan de winnaar bij de jongens C(!) en het kogelstoten met 7.35 meter. De totaaluitslag van de vijfkampen luidt: jongens C: 1. W. Loenhout Dy namo 36 p.; 2. S. Masclee Zwin 35; 3. R. Luitwieler Marathon 34; 4. W. Vermeulen Dynamo 31; 5. B. Hooft- man, KNAU 30; 6. J. Reijnhoudt KNAU 17; 7. R. Snijders KNAU 15; 8. J. Simpelaar Zwin 15; 9. M van Dale Zwin met 12 punten; meisjes C: 1. J. van Haneghem Zwin 39; 2. P. Th. Verkesten Zwin 32, 3 C. Bril Zwin 25; 4. M. Aalbrechsen Zwin 24; 5. J. van Houten Zwin 21; 6. J. Ver palen MOC 14; 7. J. v. d. Walle Zwin 13; 8. M. S. de Meij Zwin 12; jon gens D: 1. T. Carol Dynamo 12; 2. Ch. Wiessner Dynamo 7 en R. Vlier Dynamo 5 punten. Zestien spelers naar centrale training Voor de centrale training van het Nederlands elftal, die woensdag a.s. in „De Vliert" te Den Bosch voor het eerst dit seizoen wordt gehouden, zijn 16 spelers aangewezen. Het zijn: De Munck D.O.S.)Pieters Graafland (Feijenoord), Van der Hart (Fortuna '54), Kraay (D.O.S.), Kuys (N.A.C.), Wïersina (P.S.V.), Klaassens (V.V.V.), Notermans (For tuna '54), Van Wissen (P.S.V.), An- genent (Fortuna '54), Van der Kuil (Ajax), Lenstra (Sportclub Ensche' de), Van der Linden (D.O.S.), Mou- lijn (Feijenoord), Rutten (M.V.V.) en Schuurman (A.D.O.). „Stadhuistoernooi" kan geen doorgang vinden Het stadhuistoernooi van de voetbal vereniging „Middelburg", dat aan staande zondag zou worden gehou den, kan geen doorgang vinden. „Mid delburg" moet aanstaande zondag een bekerwedstrijd spelen tegen „Hulst". Het bestuur van „Middel burg" heeft nog gepoogd deze beker wedstrijd op een latere datum te spelen, doch „Hulst" gevoelde hier niet voor. De voetbalvereniging „M. O.C." uit Bergen op Zoom, die ook aan het Stadhuistoernooi zou deelne men is eveneens verhinderd: de club moet een competitiewedstrijd spelen tegen „Hoensbroek". Het bestuur van Middelburg" zag zich derhalve ge noodzaakt te besluiten,, het Stadhuis toernooi in 1958 niet te laten door gaan. Finale: Freeve slaat Jurry 60, 6 4. Dames enkelspel, halve finales: mevr. Lako slaat mej. v. Fraayen hove 61, 63; mej. v. d. Hage slaat mej. Denie 61, 6—0. Finale: mej. v. Hage slaat mevr. Lako 62, 3 61. Heren dubbelspel, halve fi nales: Jurry/Ysebaert slaan gebrs. Drok 64, 97; v. d. Feen/Freeve slaan Affourtit/Hermsen 6236, 61. Finale: Jurry/Ysebaert slaan d. Feen/Feeve 60, 64. Dames dubbelspel, halve finales: mevrouw Lako/mej. v. d. Hage slaan mej. Denie/mej. v. Mossevelde 64, 64; mej. v. Fraayenhove/mej. Freeve slaan mevr. Braak/mevr. Tim merman 6—8, 64, 6—3. Finale: mevr. Lako/mej. v. d. Hage slaan mej. v. Fraayenhove/mej. Freeve 64. 63. Gemengd dubbelspel, hal ve finales: mej. v. Fraayenhove/Jur ry slaan mevr. Lako/v. d. Linden 5 7, 75, 97; mej. v. d. Hage/Herm- sen slaan mej. Freeve/Freeve 63, 60. Finale: mej. v. Fraayenhove/ Jurry slaan mej. v. d. Hage/Herm- sen 63, 63. Bij het heren-enkelspel wist de nog geen 15 jaar oude Vlissïngse junior Paul Hermsen het tot de halve finale te brengen, mede na een zeer fraaie 3-sets overwin ning op de winnaar van vorig jaar, mr. Dolleman. Dat ook de ouderen zich niet onbetuigd lieten, bleek volgens de voorzitter van D.O.S., drs. M. Braak, die de prij zen uitreikte, uit de overwinning in het heren-enkelspel door de heer Freeve uit Goes, die de 5- kruisjes reeds heeft bereikt en in dit toernooi tot enige zeer fraaie prestaties kwam. Hij bereikte twee finales, won er een en moest na al die zware wedstrijden eerst in de halve finale met - zijn dochter het hoofd buigen voor het jeugdige duo, Rina v. d. Hage en Paul Hermsen, die evenals bij de Zeeuwse kampioenschappen te Goes in dit Vlissingse toernooi de finale wisten te halen. Drs. Braak deelde verder mede, dat dit voor de tweede maal georgani seerde Vlissingse toernooi zo in de smaak van de Zeeuwse tennissers blijkt te vallen, dat het bestuur van D.O.S. besloten heeft deze wedstrij den tot een jaarlijks omstreeks eind augustus terugkerend tennis- eveuement te maken. Namens alle spelers en speelsters bedankte de heer Freeve de wedstrijdleiding voor de goede organisatie van dit toernooi en merkte verder op, dat hem was opge vallen, dat alle wedstrijden in zo'n goede verstandhouding werden ge speeld. 23. Met gemengde gevoelens bezag Kappie de vreemd uitgedoste gestalte van Ok- ki. Hij was natuurlijk erg blij, dat hij zijn scheepsjon gen gezond en wel terug zag, maar dat de kleine blaag de Kraak een drijven de stoomtram noemde, kon hij moeilijk goedkeuren. „Waar kom jij vandaan, groene haring?" begon hij daarom streng. „En zet die rare muts van je hoofd, als je tegen je kapitein spreekt" „Rare muts..." herhaalde Okkï verontwaardigd. „Het is een echte vikinghelm van plastiek! Iedereen hier draagt er een... Ome Tjeerd en Ome Siep ook!" „Dus de maat en de mees ter. zitten hier ook!" riep Kappie verheugd. „Ga ze als de weerlicht halen, jong! We moeten een manier ver zinnen om die zeeslangen daar in de grorfd te boren.." „Nee! Niet doen, Kappie!" riep Okki uit. „Dat mag niet, hoor! Die zeedraken moeten de zeeën veroveren en de zeevaart weer eh, eh, romantisch maken!" „Hoor me zo'n jeugdige brasem nu toch eens aan!" sprak Kappie verbaasd. „Hoe kom jij aan die on zin, jong? Zet die klontenpraat maar gauw uit je bol en ga de maat en de meester halen!" Maar Okki schudde het hoofd. „Dat kan niet", was zijn antwoord. „Ome Tjeerd en Ome Siep hebben het erg druk. Ze zitten in de fabriek zeedraken te maken!" EUROPESE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN Ada den Haan klasseerde zich voor de eindstrijd (Van een speciale verslaggever) Boedapest De schijnwerpers flitsten aan om het erepodium te verlichten voor de ceremonie protocolaire van de 100 meter vrije slag dames. Even later stonden de drie medaille-winnaressen In het felle stralende licht te luisteren naar het volkslied, maar het was niet Cockie Gastelaars die op de hoogste trede van het erepodium mocht plaats nemen De kleine Zweedse Kate Jobson had de grootste favoriete van deze kam pioenschappen in de finale verslagen. Cockie Gastelaars stond bleek en ver drietig naast haar. Het tengere 20-jarige Zweedse meisje had met haar korte, in hoog tempo uitgevoerde armslag, een illusie, die na de series eigenlijk geen illusie meer was maar als een zekerheid gold, aan flarden gezwommen. Er was geen toeschouwer meer, die op zijn plaats bleef zitten, toen de beide zwemsters aan de laatste twin tig meter begonnen. Onder een enorm tumult zette de Schiedamse Cockie haar laatste aanval in. Maar zij kon de goede cadans niet meer te pakken krijgen en met duidelijk verschil tikte Kate Jobson als eerste, als Europees kampioene 1958 aan. Eén minuut vier zeventiende seconde was haar tijd. Voor Cockie Gastelaars werd het 1 min. 5 sec. Judy Grinham was derde in 1.05.4 en Greetje Kraan vierde in 1.06.—. De Zweden, voor wie deze zege van de blonde Kate, die nooit snelier had gezwommen dan 1.05.2, een verras sing was, maakten op de tribunes 'n rondedans van vreugde. De Nederlan ders stonden verslagen naar dit alles 99 GESLAAGD VOETBALFESTIJN Na felle strijd. Onder voor voetbal ideale weersom standigheden organiseerde de RKW „Robur" voor de tweede achtereen volgende maal haar „Prestatie-wis selbekertoernooi" voor le en 2e elf tallen. In twee poules streden de eer ste en tweede elftallen van Luctor, Lewed. Boys, Patrijzen en de organi serende vereniging zelf. Deze laatste was sedert 1957 bekerhoudster. Voor de aanvang der wedstrijden werd één minüut stilte in acht genomen in ver band met het overlijden van de ex- ploitante van de consumptietent op net sportterrein. Na felle strijd kwam Partijzen ('s- Heerenhoek) als totaal bekerwinnaar naar voren. In poule I behaalde het pas naar de 4e klas gepromoveerde Lewed. Boys de erepalm, terwijl in poule n het reserve-elftal van Patrijzen beslag legde op de titel. Na afloop reikte de voorzitter van Robur, de heer Janssens, met een toe passelijk woord de prijzen uit. De gedetailleerde uitslagen en de eindstanden luiden als volgt: Poule I: Robur IPatrijzen I 22, Luctor ILewed. B. I 15, Robur I •Lewed. B. I 01, Patrijzen ILuc tor I 31, Lewed. B. IPatrijzen I 31, Robur ILuctor I 12. Poule 31: Robur nLewed. B. n 10, Patrijzen HLuctor ÏI 41, Lewed. B. IIPatrijzen II 14, .Ro bur nLuctor H 2—0, Patrijzen n Robur n 21, Luctor IILewed. B. H 4 Eindstand poule I Lewed. Boys I Patrijzen I Luctor I Robur I Poule H Patrijzen II Robur H Luctor II Lewed. B. II Wilkes betaalt en gaat naar Spanje Tussen het V.V.V.-bestuur en Faas Wilkes is maandagmiddag te Venlo overeenstemming bereikt. Wilkes heef zich bereid verklaard de door V.V.V. gevraagde som van f 40.000 te betalen, teneinde in Spanje te kun nen gaan voetballen. Wilkes zal nu in de komende twee seizoenen voor de tweede divisieclub „Levante" in Valencia uitkomen. Hedenmorgen vertrekt Wilkes reeds vanuit Venlo per auto met zijn gezin naar zijn nieuwe woonplaats in Span je. Het V.V.V.-bestuur heeft voorts nog bedongen dat Wilkes in de komende twee jaren, wanneer hij vrij is en in Holland vertoeft, in twee vriend schappelijke wedstrijden van V.V.V. als gastspeler zal optreden. „Vlissingen" voetbalt tegen „Enschedese Boys" De voetbalvereniging „Vlissingen" zal aanstaande zondag een vriendschap pelijke thuiswedstrijd spelen tegen de semi-profclub „Enschedese Boys". -1. 3 3 0 0 6 9—2 3 1113 6—6 3 3 0 2 2 4—9 3 0 12 1 3—4 3 3 0 0 6 10— 3 3 2 0 1 4 9—2 3 1 0 2 2 5—7 3 0 0 3 2 2—14 Eindstand voor wisselbeker: Patrij zen 9 p.; Lewed. Boys 6 p.; Robur 5 p.; Luctor 4 p. Zwemmer Pardijn gewond bij autobotsing De Brusselse zwemmers van „Jeunes- se Syndicale de Bruxelles", die zater dag niet aan de start van de Schel- debekerzwemwedstrijd verschenen, werden, zo vernamen wij, bij hun vertrek uit Brussel opgehouden door een verkeersongeval, waarbij hun auto was betrokken. De auto waar mee zij naar Breskens zouden reizen, kwam in botsing met een tram. De zwemmer Pardijn werd daarbij ern stig gewond. Voetbaltoernooi te Vogelwaarde De v.v. „Vogelwaarde" organiseerde een succesvol voetbal-toernooi voor junioren. De diverse wedstrijden le verden de volgénde uitslagen op: VogelwaardeAxel 40; Clinge Hontenisse 0-2; VogelwaardeHulst 11; AxelClinge 10; Hontenisse- Hulst 30; VogelwaardeClinge 1 0; AxelHontenisse 01; Cfinge Hulst 02; VogelwaardeHonte nisse 21; Axel—Hulst 01. De einduitslag was: 1. Vogelwaar de 7 punten (beker); 2. Hontenisse 6 punten (lauwertak); 3. Hulst 5 punten (medaille); 4. Axel 2 punten (medaille); 5. Clinge 0 punten (me daille). te kijken, terwijl Cockie Gastelaars de kampioene als eerste gelukwenste. Een sportdrama, dat treffende over eenkomst vertoonde met de nederlaag van Geertje Wielema op de Olympi sche spelen van 1952 in Helsinki, was achter de rug Theo Hoogveld heeft, in de finale 100 meter vrije slag heren, het brons net gemist. De man uit Amersfoort werd vierde in 57.7 sec. achter de Italiaan Pucci (56.3 sec.), de Rus Polevew (56.9) en de Hongaar Dobay (57.5 sec.), die door Hoogveld zondag in de halve finale met klein verschil werd verslagen. Het brons was nu voor Do bay, die dezelfde tijd maakte als de Nederlander zondag had laten afdruk ken. „Ada, Ada „Ada, Ada", klonk het maandag morgen van de lange zijtribune, waar een grote oranjegroep de se ries van de schoolslag volgde. Maar Ada den Haan had geen aanmoedigingen nodig om zich met grot© overmacht in de finale van de 200 meter schoolslag te plaatsen. Zij won haar serie zon der zich tot het uiterste in te spannen in 2 min. 54,9 sec., de snelste tijd van de 16 zwemsters, die aan de start verschenen en de zelfde tijd waarmee de Duitse Ur sula Happe in 1954 de Europese titel behaalde. Ada zwom in haar bekende rustige stijl, vlak op het water liggend. De Russin Kovalenko en de Oostduitser Walter bleven in de banen naast haar goed volgen. Na 100 meter (1.25.2) keerde onze landgenote een handslag eerder. Daarna groeide het verschil bij elke slag en met bijna een lengte voorsprong sloeg zij de handen tegen de bassinwand. Dinsdagavond is de finale van de 200 meter schoolslag voor dames. Waterpolo Voor groep a van het waterpolo toer nooi werden maandagavond twee wedstrijden gespeeld. Nederland ver loor met 5—1 van Hongarije. Bij de rust leidden de Hongaren met 20. Groot Brittannië en België speelden gelijk: 44. De ontmoeting Zuid-Slavië—Polen (groep .b) eindigde in een 40 zege voor de Zuid-Slaviërs. Engeland maakt zich ongerust over rassen-opstootjes De regeriugs-autoriteiten en de La- bour-opposïtie hebben gisteren spoed- besprekingen gehouden over de toe nemende „ldeurlingeu-crisis" in En- feland. De woeste rassen-relletjes ebben de natie geschokt, daar zij gewelddaden in verband met rassen kwesties niet gewoon is. Er werden tientallen blanken en ne gers gewond en 16 mensen gearres teerd, nadat honderden mensen van beide rassen, elkander te lijf waren gegaan met scheermessen, stokken, ijzeren staven en ander „oorlogs-ma- teriaal". De strijd in de wijk Notting Hill in het westen van Londen duur de vijf uren. Eerder hadden te Not tingham in de Midlands blanken met kleurlingen een scherp gevecht gele verd. De 16 gearresteerde personen verschenen later voor de rechter van instructie in West-Londen beschul digd van beledigend gedrag, het ge bruik van wapens en aanvallen op de politie. Drie van hen werden voor het gerecht gedaagd en de rest werd vast gehouden om opnieuw voor de rech ter van instructie te verschijnen. Diploma-zwemmen aan het Sas Zaterdagmiddag werd er aan het Goese Sas wederom gezwommen voor het behalen van zwemdiploma's. Dit maal ging het om het officiële diplo ma van de Koninklijke Nederlandse Zwembond. Voor het diploma 1 wa ren maar liefst 95 kandidaten, waar van 1 meisje en 3 jongens moesten worden afgewezen. Voor dit diploma slaagden: 45 meis jes t.w. J. J. Bom; T. A. de Bad;. P. B. Pak; J. J. Kribbe; J. A. de Jonge; M. J. Steketee; P. G. H. Westerhof; H. H. Westerhof; E. S. Rouw, M. Wah-ave; L. J. Slabbekoorn; W. C. Bliek; C. Walrave; S. G. van Hei ningen; J. P. N. Kievit; J. F. M. M. Taillie; J. Tamminga; H. Bonder; A. Leijs; K. C. van Hoorn; M. Note- boom; M. J. C. de Smidt; A. Snoek; C. J. v. d. Stolpe; A. Korstanje; F. M. de Kok; M. Hese; K. Dominicus; S. C. G. van de Linde; G. J. van de Linde; A. I. Priem; M. Dominicus; M. Torbijn; C. Berrevoet; I. P. W. Goeman; H. M. Smolders; M. P. Schuringa; M. Binkhuijsen; M. E. Goozen; C. J. Mol; A. H. Gosses; J. Leijs; J. Harn; M. M. G. van Oost en J. de Roo; 46 jongens t.w. R. B. Boelman; W. G. Boelman; A. M. Min- derhoud; P. Korstanje; D. W. de Jon ge; F. G. de Jonge; P. J. Weststra- te; J. J. de Schipper; J. J. van Liere; A. J. J. Fraanje; J. de Puit; M. Sloo- ver; R. K. O. Franken; J. A. Ver burg; J. A. Katsman; J. A.-Sander- se; J. J. Spee; W. Pieterse; J. Pie- terse; H. W. C. Luyendijk; J. W. Keukelaar, A. J. van Wijk; J. Vier gever; A. C. Koole; A. Beaufort; J. Dekker; J. C. van Oost; A. Parmen- tier; P. de Munck; J. H. T. Poortvliet en J. Loeve. Aan het zwemmen voor diploma 2 namen 14- jongens en 8 meisjes deel, welke allen het diploma behaalden. Het waren de meisjes C. P. de Fouw; L. J. Slabbekoorn; M. Dominicus; J. Leijs; C. Berrevoets; E. S. Rouw; M. Walrave en T. H. Gosses; de jongens A. J. Fokke; P. A. W. Foklie; P. Rens; A. C. Koole; J. W. Keukelaar; J. A. Katsman; S. I. H. Gosses; A. J. J. Fraanje; J. C. van Oost; P. de Munck; P. Eruijnzeel; J. H. T. Poort vliet; A. B. van Oost en J. Dekker. Aan het zwemmen voor diploma 3 namen 3 jongens deel, die allen het diploma behaalden. -De geslaagden zijn: A. J. Fokke; J. H. T. Poort vliet en P. I. Bastiaanse. De zwem- proeven werden allen afgenomen dooi de KNZB-official, de heer A. B. de Koene, benevens de beide badmees ters van de bad- en zwemclub ,,'t Sas" de heren J. T. Felius en J. C. Linden- bergh. Met droefheid geven wij kennis van de ge boorte van ons leven loos kindje. W. van Saane. W. van Saane-Poppe. Middelburg, 1 september 1958. Hoogstraat 29. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een smartelijk, gedul dig gedragen lijden, nog onverwachts, onze innig geliefde zorgza me vrouw, moeder, dochter, behuwddoch ter, zuster, behuwdzus ter, tante en nicht LOURINA GABRIËLSE, in dë bloeiende leeftijd van 40 jaar. Sterke de Heere ons in deze zware beproeving. Uit aller naam, Jan Brasser. Westkapelle, 1 september 1958. - Koudorpstraat 32. Denkt U om de grote demonstraties met olie- stookhaarden Vandaag en morgen in de bovenzaal van Café „Suisse" op de Markt te Middelburg, 's Middags van 36 uur, 's avonds van 7.30-^10 uur. ROZEMOND, Gravenstraat; VAN HECKE, Spanjaardstraat, Middelburg. Heden nam de Heer tot Zich, tot onze diepe droefheid, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder ADRIANA FRANCKE weduwe van G. SCHAALJE, in de ouderdom van 77 jaar. Middelburg: M.'J. Lokerse- Schaalje. C. M. Lokerse. J. M. Schaalje. 's-Heer-Arendskerke M. J. Wisse-Fossen. M. Wisse. Klein- en achter kleinkinderen. Middelburg, 1 september 1958. Hoogstraat 19. De teraardebestelling zal plaatsvinden don derdag 4 september. Vertrek 12 uur van het sterfhuis. Heden overleed, nog on verwachts, in zieken huis „Oostwal" te Goes, onze geliefde vader, be huwd- en grootvader, broeder en oom PIETER DE GROENE, in de ouderdom van ruim 77 jaar. Namens de familie, M. A. de Groene. Emmeloord, Banterweg 22. Wemeldlnge, 31 augustus 1958. Begrafenis algemene begraafplaats te We- meldinge op woensdag 3 september, om 1 uur. Heden overleed in het ziekenhuis Oostwal te Goes, nog onverwachts, onze vader, behuwd-, groot- en overgrootva der WILLEM BUIJZE, weduwnaar van S. E. -WOLFERT, op de leeftijd van ruim 82 jaar. Wemeldinge: Joh. Buijze. E. J. Buijze-Burger. Wolphaartsdijk: M. T. Koeman-Buijze. I. J. Koeman. Klein- en achter kleinkinderen. Goes, 30 augustus 1958. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 3 september a.s., op de algemene begraaf plaats te Wolphaarts dijk. Vertrek vanaf T.A.V.E.N.U., des mid dags te 12 uur. C. F. FRUMAU ARTS. Heden afwezig. Deze 3 letters vormen een bekende klank in Zeeland. De erfgenamen van de onder voorrecht van boedelbe schrijving aanvaarde nala tenschap van mej. TH. MEULENBERG, overleden te Colijnsplaat, 17 november 1957, roepen bij deze de bekende en onbeken de schuldeisers in die nala tenschap op om te verschij nen op 12 september 1958, des voormiddags 11 uur, ten kantore van notaris J. J. W. KLOP te Kortgene, om aan te horen de rekening en ver antwoording in gemelde na latenschap. Gevraagd te Bussum in ge zin van 3 pers., FUNK MEISJE voor dag en nacht, 125. p. maand, meerdere hulp aanwezig. Inl.: Mevr. DOP, Middel- burgsestr. 88, Middelburg. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze vrouw, moeder, behuwd-, groot- 'en overgrootmoeder CORNELIA LOUWS VOGEL, betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid aan de zr. Ver maas en Verhoef en het hoofd der gezinsverzorging mevr. Bouman en de zr. der gezinsverzorging v. d. Kloos ter en Van Sluys, voor hun liefderijke verpleging. Uit aller naam, JAC. LOUWS. Souburg, september 1958. Ritthemsestraat 50.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6