In St. Annaland werd hervormd verenigingsgebouw geopend zelf HISTOR U.L.O. GEREF. GEMEENTE TE MIDDELBURG IN GEBRUIK :mn Zeeuwse Almanak WETHOUDER W. P. GEBRAAD KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN f Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 2 SEPTEMBER 1958 SFEERVOLLE PLECHTIGHEID Vervanging van bij kerkuitbreiding gesloopt catechisatielokaal Tijdens een sobere, doch sfeervolle plechtigheid is maandagavond in St.- Annaland het verenigingsgebouw van de Hervormd© Kerk officieel in ge bruik genomen, dat achter het kerkgebouw Is verrezen, ter vervanging van het catechisatielokaal dat moest wijken voor de kerkuitbreiding. Het nieu we verenigingsgebouw dat een zaal van ongeveer vijftien bij elf meter be vat, welke in twee vergaderruimten kan worden verdeeld, zal niet alleen voor het godsdienstonderwijs, doch ook voor allerei verenigingswerk kun nen worden benut. Begrijpelijk kon er daarom in de toespraken bij deze openingsplechtigheid grote dankbaarheid worden beluisterd. Nadat de bijeenkomst, die werd bijge woond door leden van de verenigin gen en door een aantal genodigden, waaronder het gemeentebestuur, was begonnen met het zingen van ps 103, hield de president-kerkvoogd, de heer J. Boon een openingstoespraak. Hij zei onder meer, dat de ingebruikne ming van het verenigingsgebouw het kerkbestuur met dankbaarheid je gens God vervulde. „Het verenigings gebouw voorziet in een behoefte en de ingebruikneming is een mijlpaal in de werkzaamheden aan de verbou wing van het kerkgebouw", aldus de president-kerkvoogd. Hij richtte woorden van dank tot éllen, die aan de totstandkoming van het gebouw hebben meegewerkt, De heer Boon sprak de wens uit, dat van het ge bouw een verantwoord gebruik zal worden gemaakt. Burgemeester J. van den Bos compli menteerde de kerkvoogdij en de nota belen namens het gemeentebestuur. Hij hoopte, dat het verenigingsge bouw dienstbaar mag zijn aan een groeiend en bloeiend verenigingsle ven. De plaatselijke predikant ds. P. Westland wees er in een korte toe spraak op, dat- de Kerk op een ver antwoorde wijze het belang van dë jeugd moet behartigen. „Een geoor loofde ontspanning aan de jeugd mag niet worden geweigerd. Dat is tevens de opdracht van de Kerk", aldus de predikant, die verder nog een toelich ting gaf op het gebruik van het ge bouw, terwijl hij tevens het regle ment voorlas. De verschillende toespraken werden afgewisseld met zang door de kinder koren, het gemengd koor en het mam nenkoor. Verdere plannen De kerkvoogdij heeft nog andere plannen met het gebouw. Zolang één van de delen van de grote zaal van het verenigingsgebouw niet door de school zal worden gebruikt, wil men er een ruimere bestemming aan ge ven. Het gebouw zal namelijk ook worden beschikbaar gesteld voor le zingen, bruiloften en recepties. Eén en ander uiteraard onder bepaalde voorwaarden. Tegelijk met de bouw van het vereni gingsgebouw is de consistorie van de hervormde kerk opgeknapt. Het ge heel is zowel intern als extern zeer geslaagd. De verschillende vertrek ken zijn van T.L.-verlichting voor zien en het zacht board plafond is geschilderd in moderne, zachte pastel tinten, die bijzonder goed harmo niëren. De verwarming geschiedt door heteluclit. Vandaag, dinsdag, wordt de bevolking van St.-Annaland in de gelegenheid gesteld het fraaie geb(ouw te bezichtigen. Tegelijkertijd wordt door de dameskrans een ver koopdag georganiseerd, waarvan de baten ten goede komen nan de kerk voogdij. Advertentie schilderen? kies KLEURLAK ft bij I. J. Verplanke, O. Kerkstr. 2, Aardenburg. Fn. H. 3. Hoebé Zn., Weststr. 8, Axel. A. J. Lij baart, Hoogstr. 9, Biervliet. B. Lauret, Bosschestr. 63, Boschkapelle. A. van Tienen, 's-Gravenstr. 188, Cllnge. M. Bruggeman Dzn., Wijngaardstr. 15, Goes D. R. Tack, Molenstr. A 51, Groetle. A. J. Jurry, Molendijk 2la, Hoek. E. J. de Pnauw, Hoofdplaat. M. de Koeyer, Paardenmarkt 8, Yerseke. L, Wögingen, Wllhelminastr. 61, St.-Jansteen R, de Caluwé, Nleuwstr. 81, Koewacht. Fa. Van Zwaarden, Krabbendijke. P. C. A. de Schrijver, J. d. Waalstr. 13," Lamswaarde. Fa. L. W. Janse—de Jonge, L. Noordstr. 70, Middelburg.- W. C. de Bruyne, Langestr. 54, Oostburg. A. Strobbe—Kool, Rapenb. 2, Rapenburg. Fa. J. A. Acke, Statlonsstr. 14, Sas van Gent. H. J. L. Passenier, Welgenhoekw. 2, Serooskerke. Van Damme'8 Sehlld.bedr. Kapellestf. 24, Sluis. J. F. Verschuren, Kanaalw. 89, Sluiskil. J. Verlinde, DJjkstr. 54, Terneuzen. J. de Schrijver, Provinelalew., Terhole. L. Cupido, Seheldestr. 41, Vlisslngen. M. Phernambueq, Lepelstr. A 238, Wolphaartsdljk. P. J. A. Cornells, Molenstr. 1, iJzendijke. ■4MMUMUMUI STREEKSCHOOL VOOR WALCHEREN Vandaag start deze school met veertig leerlingen Tijdens een bijeenkomst in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente aan de Segeersstraat te Middelburg is maandagavond de nieuwe ulo-school van de „Vereniging tot het verstrekken van onderwijs op Gereformeerde grondslag" geopend, terwijl tevens de twéé onderwijzers geïnstalleerd zijn. In een toespraak tot de gemeente wees ds. W. A. Hage er op, dat de ver eniging 82 jaar geleden is opgericht, terwijl toen ook de lagere school in gebruik genomen werd. In het oprichtingsjaar bezochten 68 leerlingen do school, waarna dit aantal gegroeid is tot het huidige peil van 320, waar van er een 40-tal de v.g.l.o.-school, die later door de vereniging is opge richt, bezoekt. Werd 82 jaar geleden met 2 leerkrachten begonnen, thans zijn 9 onderwijzers aan de lagere school verbonden, alsmede een vakonder wijzeres. Menigmaal, zo stipte ds. Hage aan, is er tijdens de ledenvergaderingen op aangedrongen om te trachten een ei gen ulo-school op te richten. Door dat er aanvankelijk te weinig leer lingen waren, kon deze wens niet VAN 101 FLESSEN. In Sluiskil heeft, een Nederland»© zee man een kok allerlei nare din gen met flessen gedaan. Gewapend met grote dozen lege flessen trok hij de gemeente door. Het waren extre me flessen, die niemand kon thuis brengen en aanvankelijk gevoelde de TWEELINGEN Onlangs spraken we een heer, die al les van tweelingen afwist. Hij ver telde ons allerlei belangwekkende bijzonderheden eti verzekerdedat sommige tweelingen precies gelijk handelen, ook al zijn ze op dat ogen blik niet bij elkaar. We hebben toen een paar keer beleefd tjongetjon gegezegd plus „tssss, is dat even wat!'', maar eerlijk gezegd: geloven, nee dat was er bij ons niet bij. Maar sinds gisteren is dat. over. We nemen alles over tweelingen voor zoete koek aan. Want in het Dagblad Rijn en'Gouwe troffen we een uit voerig verslag aan met als opschrift: Koudekerk aan de Rijn nam nieuw voetbalveld in gebruik''. En in om:.e eigen trouwe P.Z.C., die we er haas tig bijgehaald hebben, stond een ver slag met als kap: „Fraai sportter rein ran Koudekerks ili gebruik". Asjeblieft! Twijfelt da-ar nog iemand f Koudekerk aan de Rijn en Koude- kerke pp Walcheren tweelingen. startten zaterdagmiddag allebei met een nieuw sportterrein. Alles ging gelijk op: toespraak burgemees ter, medewerking van het plaatselijk muziekkorps, wedstrijden met winst voor de thuisclubs.... Alleen in Kou dekerk werd een der spelers een flin ke blessure geschopt. Dat werd op Walcheren nagelaten. Nou ja, dat doen ze daar dan een volgende keer.. Hoe dan ook: wij geloven aan twee lingen'. U soms niet T - middenstand van Sluiskil er bitter 1 weinig voor, ze in te nemen. De kok zwoegde echter voort met zijn weinig angbare flessen. Joen is het hem bij een goedgelovige kruidenier toch nog gelukt het statie geld te ontvangen. Want, zo vertelde de zeeman, zijn schip zou het ruime sop kiezen, gefourageerd door de goedgelovige kruidenier Zonder dat er flessen aan te pas kwamen, maakte de man zich ook nog schuldig aan flessentrekkerij. Een slager, die ook al grote leve ranties in het vooruitzicht werd gesteld, leverde een niet te ver smaden portie boterham-beleg op krediet. De man heeft zich se dertdien niet meer in Sluiskil la ten zien. GUNSTIGER. Gunstiger berichten komen er nit Borssele, waar een eerlijk man een door een koopman verloten portefeuille voiul, die zevenduizend gulden bevatte. De eerlijkheid van de vinder werd rijkelijk beloond. SCHUTTER SKONIXG. In Overslag heeft de heer M. de Bruijne zien naar de titel bij de ko- ningsschieting 1958 geschoten. Het was een spannende wedstrijd, die ge volgd werd door een „normale" sehie- ting in zaal Celie, waar de hoer O. de la Ruelle de hoogvogel schoot. De deelnemers aan dit schuttersfestijn deden tenslotte een uitgebreide maal tijd alle eer aan. KORPS. Do drumband van Sluiskil* fanfare „St. Franclscus van Assisie" heeft zich voor de eerste maal in het open baar gepresenteerd. Onder leiding van tamboer-maitre Neels, trok men onder het trommelen van pittige mar sen door het dorpscentrum. Sluiskil heeft, er een goed korps btjgekregen, dat in de laatste week van septem- „den trommele" zal vervuld worden. Dit jaar zijn de po gingen echter met succes bekroond en zo zal vandaag (dinsdag) de nieu we ulo der Geref. Gemeenten in twee lokalen van de openbare school aan het Veerse Bolwerk starten met 40 leerlingen; 26 voor de le klas en 14 voor de 2e klas. Het ligt in de bedoeling, dat de ze ulo een streekschool voor Wal cheren wordt. Ds. Hage bracht dank aan de ouders, aan het col- I lege van B. en W. van d© Zeemv- sc hoofdstad, alsmede aan dé raadsleden voor hun medewer king bij de totstandkoming, aan do inspecteur voor het lager on derwijs, de heer Au A. Leenhonts, bet hoofd van de lagere school, en aan de heer A. Kasse, die een grote activiteit getoond heeft bij de oprichting van deze onderwijs instelling. In een korte predikatie naar aanlei ding van psalm 89 en psalm 78 wees de predikant er op, dat de school tot stand gekomen is dankzij de goeder tierenheid van God, terwijl hij voorts betoogde, dat het de plicht is van de kerkelijke gemeente om dit onderwijs te geven. Namens gemeentebestuur Burgemeester ïyir. Joh. de Widt sprak zijn gelukwensen uit na mens het gemeentebestuur van de Zeeuwse hoofdstad. De burge meester verklaarde, dat men in Nederland gelukkig nog in de om standigheid leeft om zijn kinderen het onderwijs te geven, dat men voor hen wenst, wanneer tenmin ste aan bepaalde voomaarden vol daan wordt. Mr. De Widt gaf de verzekering, dat het gemeentebe stuur in de toekomst bereid is zijn medewerking te geven bij de op richting van een nieuwe school, wanneer deze levensvatbaarheid heeft. Ook wees de burgemeester np het belang van deze ulo voor Middelburg als centrumgemeente van het onderwijs. Vervolgens las ds. Hage een brief voor van de beer Leenhouts, waarin deze zijn gelukwensen uitsprak met de ingebruikneming. Namens het be stuur van de Scholenhond feliciteerde burgemeester D. Kodde van Zoutelan- de. Hij richtte zich tot het bestuur en het personeel van de school, die hij Gods zegen toewenste. Hij noem de het een voorrecht voor de jongens en meisjes, dat ze thans het ulo- on derwijs kunnen volgen. Tot slot bracht de heer Kodde de gelukwen sen over van alle Gereformeerde Ge meenten op Walcheren. Namens het hoofdbestuur van de ver- tien jaar „Hedenesse" Zondag is op „Hedenesse" bij Cad- zand het tienjarig^bestaan van het vormingscentrum dat vooral ook ontmoetingscentrum is - gevierd, 's Middags om twee uur begon het feest: er klonk een trompetsignaal en de vlag van de Wereldraad van Kerken werd gehesen. Toen stroom den circa 250 jongeren, afkomstig uit alle delen van Zeeland, het feestelijk versierde terrein op. Om half drie begon een jeugddienst, waarin Wika R. Wasterval voorging. De tekst was uit Psalm 95: „Laat ons juichen voor de rotssteen van ons heil". „Het gaat ons om het heil voor mensen, levend in deze tijd, op deze aarde. Daarom willen we een ontmoe ting en dat is taak van Hedenesse", aldus wika Wasterval. „Bij de ont moetingen met de ander schieten wë echter steeds weer te kort; iedere ontmoeting is eén mislukking. Alleen de vergeving geeft ons steeds weer kansen om met de ander, met ons zelf en met God opnieuw te begin nen. Alleen dan kunnen we een ander mens recht in de ogen kijken". De feestgangers splitsten zich na de dienst in twee groepen: De ene helft nam deel aan een volksdansspel, ter wijl de anderen naar „De Weg van Damascus" keken, een film over het léven van Paulus. Later werd ge wisseld. Voor het keukenpersoneel van He denesse was het een extra zware dag: 's middags was er voor 100 mensen eèn warme maaltijd Waargemaakt en 's avond lunchten er 80 mensen. Behalve dé feestgangers was er na melijk ook een groep bejaarde huis vrouwen..uit de Hoekse Waard met 45 deelneemsters. Het was opmerke lijk niet hoeveel enthousiasme deze dames het feest meemaakten, 's Avonds voerde men een zelf geïm proviseerd lekespel op, met als thema de gelijkenis van de Zaaier. Het ge geven van dit verhaal werd steeds in scèneö uit deze tijd omgezet, terwijl leder bedrijf afgesloten werd door een mime (het woordloos uitspelen van gedachten), muziek en declama tie. Het lekespel ging over in een fakkeloptocht, waarna men een (ook weër zelf geïmproviseerde) fakkel- dans rondom het kampvuur uitvoer de. Met zang en declamatie waren de honderden nog enige tijd om het- kampvuur bijéén. Opvallend bij het hele feest was het rustige en ordelij ke verloop van het geheel, terwijl al le onderdelen opgezet en geleid wer den door jongeren zelf. Zo bewees het vormingscentrum Hedenesse te leven In de harten van tallozen. De collecte opbrengst van 400 als feestgave van de jeugd, was daar in de eerste plaats een bewijs van. In oktober zal men weer het 10-jarig bestaan vieren, maar dan met vol wassenen. Auto rèed langs de weg lopende koe aan burg, nabij de weg door de Oude Ha ven, een auto tegen een koe gereden en ernstig beschadigd. Twee koeien, hadden er die avond kennelijk genoeg van om in de wel van hun baas, de landbouwer C. B. uit Nieuw en St.-Jó'osland te moeten lopen. De belde koebeesten waren „uitgebroken" en liepen omstreeks half twaalf over de Nieuwlandse weg. Met een snelheid van omstreeks 70 km naderde toen een personenauto, met aan het stuur mevrouw M. H. L. van R.—v. d. H. uit Middelburg De automobiliste zag de koeien te laat en reed een van hen aan. Daarbij werd de wagen flink beschadigd. De koe verloor een- hoorn en werd aan de uier. verwond. Derde slachtoffer ongeval met sportvliegtuig gevonden Het stoffelijk oyerschot van het der de slachtoffer van het ongeval met het sportvliegtuig in de Scheldemon- ding, de heer G. Hameetman uit Bre da, is thans ook geborgen. Zoals ge meld, werd vrijdagmorgen in de Wes- terschelde een lijk drijvende gevon den, dat aanvankelijk nog niet geï dentificeerd kon worden. Later is toch komen vast te staan, dat het het stoffelijk overschot van de heer H. was. Toepassing Pachtwet voor Zeeland De staatscourant van maandag bevat te 'n besluit van de minister van land bouw, visserij en voedselvoorziening waarbij voor Zeeland een uitzonde ring wordt gemaakt voor de toepas sing van de pachtwet voor overeen komsten betreffende los land, waar van de oppervlakte niet groter is dan 25 are, doch ten minste 10 are be treft, indien voormelde oppervlakte geheel of gedeeltelijk wordt beteeld met warmoezerijgewassen. zacht fruit, bloemen en/of bloembollen. Het betreft hier koop en verkoop. AFSCHEID IN KRABBENDIJKSE RAAD Gouden medaille Orde van Oranje Nassau De gemeenteraad van Krabbendijke heeft maandagavond in een druk be zochte buitengewone vergadering af scheid genomen vau wethouder W. P. Gebraad, die met een onderbreking zes jaar, sedert 1931 zitting heeft ge had iu de raad. De waardering voor het werk van de thans 67-jarige wet houder bleek o.m. uit de koninklijke onderscheiding, die hem bij dit af scheid werd toegekend. Nadat de voorzitter de goede kwaliteiten: van de heer Gebraad had belicht, deelde hij mede, dat het H.M. koningin Ju liana had behaagd de scheidende wet houder te begiftigen met de ere-nie- daille in goud, verbonden aan de Or de van Oranje Nassau. Burgemeester Cnossen sprak bij de aanvang der vergadering, die o.m. 5(erd bijgewoond door de burgemees ters van Rilland-Bath, Kruiningen en Waarde, een kort begroetingswoord, waarna hij zich tot wethouder Ge- Zondagavond, omstreeks - half. twaalf b^aad richtte. Spreke) i» op dé Nieuwjandséweg te Middel*, tlank en - - de" héér na 1945 als wethouder en waarne mend-burgemeester voor de gemeen te heeft gedaan. „U was serieus ln uw werk en U had een wel overwogen oordeel", aldus de burgemeester. Hij verklaarde voorts, dat er tijdens de zittingsperiode van de heer Gebraad veel tot stand is gekomen. Vervol gens speldde hij de scheidende wet houder de koninklijke onderscheiding op de borst. Van de gemeente kreeg de heer Ge braad de draagmedaille behorende bij zijn onderscheiding. Ook de gemeen teraad wilde bij dit alles niet achter blijven. Namens haar overhandigde burgemeester Cnossen de heer Ge braad een gouden zakhorloge. Voor mevrouw Gebraad was er een fraaie mand met bloemen. Nadat was ge pauzeerd, werd het woord gevoerd door het raadslid M. L. Markusse, die de scheidende wethouder dank bracht voor de prettige samenwerking en de goede verstandhouding. Wethou der G. van Velzen sloot zich hierbij aan en zei eveneens erkentelijk te zijn voor hetgeen wethouder Gebraad enii iging voor christelijk mulo sprak de heer H. C-. van Donk, die verheugd was, dat er weer een nieuwe christe lijke school bijkomt. Het hoofd van de ulo der gereformeerde Gemeente in Krabbendijke, de heer Don, stipte aan, dat Zeeland met de ingebruikne ming van de school in Middelburg met 3 ulo's vooraan staat. De overige provincies In Nederland hebben er in totaal ook drie. Voorts verheugde het de heer Don, dat do Middelburgse school kan beginnen met een volle dige personeelsbezetting, daar bijna de helft van do Nederlandse ulo-scho len met personeelstekort aanvangt. De heer Kasse noemde de opening 'n verdere stap bij het opvoedingswerk van de Walcherse christelijke jeugd. Hij hoopte, dat de school mag bloei en, en vooral vruchten mag dragen. Tenslotte richtte hij zich tot de ou ders, de gemeente, de leerlingen, het bestuur der school en de leerkrach ten. Tot slot dankte het hoofd der school de heer De Jonge, die tot nu toe werk zaam was op de ulo te Krabbendijke, het bestuur voor het in hem gestelde vertrouwen en de instanties, die mee werkten aan .zijn benoeming. Aanrijdingen in Bergen op Zoom Zondagavond ontstond in de Lieve Vrouwestraat te Bergen op Zoom een aanrijding tussen een auto, bestuurd door D. P. uit Oud-Vossemeer en de wielrijder A. v. d. B.. uit Bergen op Zoom. De auto. van P. stond tussen twee auto's geparkeerd. Toen hij trachtte deze er van tussenuit te rij den. passeerde juist de wielrijder. De laatste werd tegen de grond geduwd, waarbij fiets en auto werden bescha- 1 digd. De politie maakte tegen P. pro ces verbaal op. Ook op de Korenbeursstvaat was er zondagavond een aanrllding. De auto mobilist J. de W. uit Goes reed deze straat in en probeerde om een ge parkeerde auto van J. L. uit Bergen op Zoom heen te rijden. Toen hij daarmee bezig was, naderde van de tegenovergestelde richting een ande re auto. Dë W. reed toen te veel naar rechts en kwam ln botsing met de geparkeerde auto. Beide wagens lie pen schade op. Tegen de W. werd proces verbaal opgemaakt. Engelsman keek naaf de verkeerde kant Een teveel aan het Engelse verkeer denkende Engelsman, de heer A. J. Th. uit Morden, Is dat maandagmid dag omstreeks een uur op de Markt te Middelburg noodlottig geworden. Toen hij uit een fotozaak stapte, en zich weer bij zijn familieleden wilde voegen, keek hij, alvorens de straat over te steken, eerst naar rechts in- Jilaats van naar links, zoals in ons and gebruikelijk is. Naar links keek de heer Th. echter niet meer en toen hij van rechts geen verkeer zag na deren, stak hij de straat over. Van links naderde echter een bromfietser, die de Engelsman niet meer kon ont wijken. Deze viel voorover en kreeg een bloedneus en een verwonde on derlip. Nadat in het gasthuis een fo to genomen was van een zijner schou ders, kon dc heer Th. zijn vakantie voortzetten als wethouder en als raadslid heeft gedaan. Het raadslid J. C. Engelse vertolkte zijn dank, speciaal namens de C.H.U.-fractie. Secretaris H. Bos herinnerde in een korte speech aan de goede samenwerking met de wet houder, waarna hij als blijk van waardering namens het personeel dei- gemeente een foto van het gemeente huis aanbood. Wethouder Gebraad sprak tenslotte een dankwoord. Secretaris Paridaen van Aardenburg jubileerde Maandagmorgen werd tijdens een bij eenkomst in liet gemeentehuis van Aardenburg de gemeente-secretaris van deze gemeente de heer J. M. Pa ridaen gehuldigd in verband met zijn 25-jarig ambtsjubileum. Onder meer' waren aanwezig het voltallig college van B. en W„ net voltallige gemeen- tepersoneel en personeel van de rijks politie. Burgemeester J. van Dongen wees op Öe brede belangstelling, die de se cretaris op gemeentelijk terrein hééft en op de goede verhouding en samen werking op alle mogelijke gebied in de gemeente. Namens het college van B. en W. bood spreker de jubi laris een zilveren sigarendoos aan. Persoonlijk dankte de burgemeester vooral voor de steun, die hij van de secretaris had ondervonden in het be gin van zijn ambtelijke loopbaan. De heer B. Haaksman de Koster sprak namens het secretarie-personeel en wees op de prettige samenwerking tussen de gemeente-secretaris en het personeel, waarna spreker een vul pen aanbood. Namens de gemeente arbeiders sprak de chef-gemeente werkman, de heer H. Beun, die een sigarenaansteker overhandigde. Voor mevrouw Paridaen waren er bloemen. Verder voerden nog het woord adju dant L. Meertens, oud-groepscom mandant der rijkspolitie, het hoofd van de openbare lagere school, de heer J. van Amerongen en de post- commandant der rijkspolitie, opper wachtmeester B. Wisse. Tenslotte sprak de secretaris een dankwoord. De heer Paridaen word in april '41, bij de samenvoeging van Aardenburg, St. Kruis en Eede, secretaris van deze uitgebreide gemeente Aarden- burg. Voordien was hij gemeente-se cretaris van St. Kruis, waar hij, na in 1983 op de secretarie van Aarden burg zijn loopbaan begonnen te zijn, in 1985 als volontair te St. Kruis be gon. Ernstig ongeval te Sint-Annaland Vrijdagavond zijn in Sint Annaland de landbouwers P. R. en J. R. van een met graan beladen landbouwwagen gevallen en onder de wielen terecht gekomen. Belden werden in vrij ern stige toestand naar li'et Algemeen Burger Gasthuis' in Bergen op Zoom vervoerd. Tijdens een hevige regen- en on weersbui wilden de beide landbou wers, die op een met graan beladen landbouwwagen zaten, de lading af dekken met een zeil. De wagen werd getrokken door een tractor, bèstuurd door M. den E. Het zeil begon te wapperen en één der uiteinden werd gegrepen door het wiel van de trac tor. De twee zich onder het zeil be vindende mannen werden, meege sleurd, toen hét zeil door een wiel van de tractor werd getrokken. VANDAAlj Middelburg Electro: „De wereld der stilte", alle leeftijden, 19 en 21,15 u.s Schouwburg: „Sissl, de jonge keize rin", alle leeftijden, 20 uur (voor de Christelijke Film-actie); Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—22 uur; Stad huis: Raad Middelburg, 14 uur. Vlisslngen Alhambra: „Verraad in Ko rea", 19 en 21 uur, 14 jaar; Luxor: 4000 beloning dood of levend", 20 uur, 14 jaar; Stadhuis: Raad Vlissln gen, 1 uur. Goes Grand: „Dor Bettelsludent", 20 uur. alle leeftl.ldeftl Slédhuis: Raad

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2